Sportkring Sint-Niklaas na verlengingen voorbij Binche VW Hamme: te veel balverlies en nog te weinig gekoncentreerd m- gg V.W. Hamme geeft uitgangspositie prijs, maar wint toch de beker Helanio Vriendschappelijk Lof voor de bezoekers imim WmWm m&h m i iamms wsuf*; t.HAMMS BANDS HA MME BA« ^5 Wat nogal wat S.K.-verantwoordelijken vrees den, werd zondagmiddag bewaarheid: Sport kring Sint-Niklaas had op het klein, hobbelige terrein van F.C. Binche nogal wat aanpas singsproblemen. Temeer gezien de plaatselij ke elf haar toevlucht zocht in het strikt afdek ken van de eigen doelruimte en waar dat mo gelijk was op snelle uitvluchten spekuleerde. In die muursituatie bleek even voor rust een kentering te komen omdat Jan Simoen dan iedereen te vlug af was en in laatste instantie op weinig faire wijze door doel man Gattesko werd onderuit getrapt. Na heelwat tumult, dat een slordige vijf minu ten aansleepte, werd de schuldige dan toch door scheidsrechter Thirion van het plein gewezen zodat doubluredoelman Avalette al onmiddellijk met Simoen werd gekonfronteerd door dat deze laatste een penalty mocht trappen. Jan schoot deze kans wel goed in maar raakte de paal, iets wat hem de jongste jaren zelden of nooit is gebeurd. Tijdens de rust was wel dui delijk dat Leon Noliet zou sleutelen aan zijn strategie. Het was immers zo dat Binche met niet minder dan vijf verdedigers uitpakte, een situatie waarbij de drie voorspelers van voor de pauze (Simoen-Lacroix en Bevers) wat al te veel wer den gerold. De wisseloplos sing was dan ook Danny Vandenhende inbrengen, een heroptreden waarop zo wat gans Sint-Niklaas en omgeving zat te wachten. Danny kwam overigens in de plaats van Eddy Lode- wijckx, die zeker, dixit Nol- let, niet zwak speelde maai wiens positie gezien het spelbeeld niet nuttig ge noeg was. Met vieren dus in de aanval en toch geen beduidende verandering in het spel beeld na rust omdat de 'Gil les' op alles waren voorzien en zodoende het element verrassing uitsloten. De op bouw binnen Klaaskensge- lederen verliep bovendien door bovenvermelde veld- nadelen op zijn zachtst ge zegd stroef, en wanneer mannen als Simoen en Noè tóch kansen voor de voet kregen, was daar altijd in laatste instantie een vijan dig lichaamsdeel, paal of dwarsligger om de strijd binnen de reglementaire speelduur op dubbel blank te houden. Tijdens het zesde kwartier werd het evenwel overdui delijk dat de Sportkringers op een betere fysiek konden bogen en dat mocht ons in ziens wel omdat de tegen standers dan toch met een speler minder moesten voor tdoen. In de eerste verlen ging dus orde op zaken met een reboundtreffer vanwege Peter Van Wambeke, die al bij al niet zo een sterke par tij afleverde en een kopbal- doelpunt van Mark Noè na Op de vooravond van een nieuwe kompetitie heeft VW Hammes trainer Guy Lammens al ervaren welke de tekortkomingen zijn van de vierde klasser. Die kwamen schrijnend naar voren in de finale om de beker Helanio tegen Eendracht Aalter. goed voorbereidend werk en center over links van Be vers. De rest van de duur, en dat was nog ruim twintig minuten was bij die stand overbodig, hoewel het derde doelpunt best mag vermeld worden omdat Mark Leroy op sterk persoonlijk aan dringen kon binnentikken nadat hij drie Walen uit schakelde. Over kansen vanwege de Henegouwers waren we misschien wat te terughou dend, maar toch moet ge zegd dat doelman Tervoort zich rond het halfuur niet liet beetnemen na een prachtige volley vanwege Parisi. Afgaan op deze wed strijd is natuurlijk onzinnig, maar de kwalifikatie mag natuurlijk als mislukte inlei ding genoemd worden voor het aanstaande voetbaljaar, waarin S.K. zoals bekend een kalm seizoen nastreeft, dat wil zeggen een jaar waarin men vrij blijft van alle degradatiebeslomme ringen en misschien wel eens een ticketje voor de eindronde zou kunnen bin nenhalen (maar dat laatste is slechts een stille hoop). Alleszins mag het program ma van de Wase tweede klasser er zeker in de aan- vangsweken van kompetitie 1983-1984 (effe wennen) zijn. Met de beginwedstrijd van zaterdagavond 20 uur uiter aard voorop, tegen titelkan didaat nummer één F.C. Winterslag. De Vieze Man nen zullen zeker andere koek zijn dan de kamavales- ke Gilles van Binche. Het is ningstreffer vrij vlug tot reageren. Die dachten er immers zo dat de Limbur- stand. Hiertoe was een uit- blijkbaar anders over. Tij gers noch min noch meer muntende voorzet van Rob- dens de laatste vijf minuten een kaartje retour richting bie Smet nodig. Hij bereikte van de eerste helft, brachten hoogste voetbalafleiding Luc Schuddinck die opwip- ze in de kortste keren de ambiëren en dat blijkt wel pend met het hoofd, de bal Hamse defensie in paniek, uit hun versterkingen. Voor- in de kleinste hoek deed ver- Daarbij werd op een haar na al in de voorste lijn zullen de dwijnen. Geen enkele doel- de aansluitingstreffer ge- Nederlander Norrie en Willy man had daartegen ver- mist. De thuisploeg leek me- Geurts heel wat tegenstre- haal. Voordien had V.W. téón gewaarschuwd, vers (zaterdag dus Nijs en Hamme al eens in zijn kaar- Leekens) het leven zwaar ten laten kijken toen Robbie maken en verder kan Piet Smet van op een behoorlijke Kuypers zich uiteindelijk afstand uithaalde, maar zijn Lammens «out» «„s uitleven in ^ntoUg j^. Aan de lie, speler-,mi ste heli, kwam de tweede "er Guy Lammens z.ch ver- treiier tot stand. Eddy De Da' blssk - dellijk een ongunstige Voetbal. De nieuwe kern van VW Hamme werd aan pers en publiek voorgesteld, (wvc) Dankzij strafschoppen V.W. Hamme had na de uitschakeling in de Belgi sche voetbalbeker, de beker Helanio als streefdoel gesteld. Twee jaar geleden stond hij reeds op de schouw van de vierde klasser». Thans staat hij er weer. Andermaal waren er strafschoppen nodig om uit te maken wie de eigenaar zou worden. De ruim duizend kijkers hebben in ieder geval spannende momenten beleefd. Naast spektakel en suspens kreeg men zes doelpunten gepresenteerd en een ganse reeks strafschoppen. Waar genoeg dus voor het geld. Voornamelijk tijdens de eerste helft nam de thuisploeg het heft in handen. Ze speelde snel, kombineerde vaardig en dreigde bestendig. Bovendien kwam de ope- de bezoekers nog zouden Vlaams milieu Piet was verdwijnen. Halfweg de eer- jarenlang vaste pion in de eerste ploeg van F.C. Luik. Hamme-Aalter. De Aalterse voetballer schijnt wel aan Luc Schuddinck te vragen hij met die bal zoal kan aanvangen... (c) kt Het lijkt voor de hand te Mcdsche hadk™9.8ffn weerslag te hebben op de thuisploeg, voornamelijk in er 'o®n benard uit. Velen den afgeweerd. Frankie Vai liggen da, Leonjtalle, me^ ve„,=h,tag va„ de overige haar&le ee„ paaAee, - u-J* ue iweeue 3 cnolorg Nipt Hrrt wfi nier fin abnrtknmmftan ...„-.I Guy Lammens moest aan de rust de wedstrijd verlaten. Hij had een lichte dijverrek- king opgelopen. Daarmee wou hij in het vooruitzicht van een nakende kompetitie geen risiko's nemen. Van op de bank heeft hij toen kun nen meemaken hoe VW Hamme zonder zijn regis seur op het veld. een kom- fortabele positie prijsgaf. «Men is te lichtzinnig aan de tweede helft begonnen», zegt de Hamse speler-tTai- ner. «Verschillende spelers ble ken onvoldoende gekoncen treerd. Toen de aanslui tingstreffer tot stand kwam begon er twijfel te heersen. Onnauwkeurige voorzetten en een bestendig balverlies hebben ertoe geleid dat de opponent meer greep op de wedstrijd kreeg. Daarbij werden tekortkomingen af gestraft. Ik ben de mening toegedaan dat VW Hamme veel beter moet kunnen en bekwaam moet zijn om zich een plaats te verwerven bin nen de eerste vijf in de rang schikking. Konditioneel staat de ploeg op punt. In het spel is er nog te weinig diepgang. Bij de opbouw is men te ongeduldig en gaat men onberedeneerd te werk. Men wil in de kortste keren de bal in de voorste gelede ren droppen. Dat werpt niet altijd vruchten af. Integen deel. Het leidt tot balverlies waarvan de tegenstrever handig kan gebruik maken om een tegenaktie op gang te brengen. Zondag staat de eerste kom petitieopdracht op het pro gramma. Een verplaatsing naar Olse Merksem mag niet lichtzinnig tegemoet worden gezien. Verlies op de eerste speeldag moet worden vermeden. We be ogen één punt. Dat wil niet zeggen dat we ons zullen ingraven. Wanneer we de kans krijgen om twee pun ten mee te graaien, zullen we niets aan het toeval overlaten.» (edm) zijn ploeg uit helft van Binche de match zal aanpakken, hoewel mo gelijke wijzigingen uit takti- sche of speeltechnische bereikte hij Guy Lammens. Die voerde eerst een schijn- maneuver uit, om daarna op een knappe manier de bal overwegingen helemaal tussen de benen van de be niet uitgesloten zijn. S.K. Sint-Niklaas - F.C. Winter- zoekende doelman, tegen de netten te tikken. Metéén had Niet dat we hier op tekortkomingen werd be- metéén afbreuk doen aan de trapt. Die werden afgestraft, verrichting van plaatsver- Een hoekschop, na ruim een vanger Chris Van Dam. Feit kwartier, resulteerde in de is echter dat niemand bij aansluitingstreffer. Toen Hamme de funktie van twee minuten later Dirk Van gangmaker kan vertolken. IJuyten zijn eigen doelman zoals Lammens dat doet. in zijn hemd zette, ging de S,~dSICta,Vw^e S»:t,,PT'con,leG^ Vo^ daarbij he, iei, da, de .huiilae* zwaipei. Hef^ afdeling, een wedstrijd die guur. zich een uitmuntende zeker wat volk zal (of kan) uitgangspositie verworven. waanden de lokalen als een verloren ploeg. Zo'n vaart zou het niet lopen. Minder dan een kwartier voor het einde werd een overtreding begaan op Luc Schuddinck. Hieruit resulteerde een pe nalty. Die werd door Eddy De Malsche omgezet. De bal kon door de doelman wor- waarborgenl? Voor een meerderheid van kijkers rond het vqld, Mare Naudts het vrijwel uitgesloten dat VW Hamme - SK St.-Niklaas: 3-2 VW Hamme heeft tijdens een boeiende wedstrijd gun stig gereageerd tegen de tweedeklasser St.-Niklaas, die vrijwel met een volledi ge samenstelling was aan getreden. Pas in de loop van de tweede helft werden er langs bezoekende kant en kele wissels doorgevoerd. Vroeg in de wedstrijd na men Truyens, Lacroix en Van den Hende de Hamse doelman De Wilde op de korrel. Die kwam telkens subliem tussenbeide. Rond het kwartier kwam de thuis ploeg op voorsprong. Dirk Verbustel had een aktie op gang gebracht. Hij stuurde de bal naaf de mee opgeruk te Lammens die in doel besloot. Kort daarna lukte de Hamse speler-trainer haast een tweede treffer, maar deze keer ging de kopstoot over de dwarsligger. Intussen had doelman De Wilde zich andermaal een paar keer in de kijker gespeeld. Op een poging van Simoen was er van zijnentwege een knappe reflex nodig om de gelijkma ker te verhinderen. Die kwam even voor rust dan toch tot stand, toen Lode- wijekx uithaalde en de bal laag tegen de grond in doel trapte. Na de hervatting bleven de kijkers verder genieten van hoogstaand voetbal. Nadat Vanhaecke de paal had ge troffen kwamen de bezoe kers halfweg op voorsprong langs de ingevallen Frank De Daele. Hamme legde zich niet neer bij deze situa tie. Op een uitmuntende voorzet van Luc Schuddinck lukte Frankie Vanhaecke de gelijkmaker. De winning goal kwam tien minuten voor tijd tot stand toen Rob bie Smet een vrije trap meesterlijk binnenkogelde. (edm) Overpelt - Eendracht Zele 3-0 Ondanks de nog vrij afgetekende nederlaag heeft Een dracht Zele een betere wedstrijd gespeeld op het veld van de Limburgse tweedeklassers. Een overdreven score voor de thuisploeg en niets dan lof voor de bezoekers omwille van hun inzet. Enkel het nodige opportunisme ontbrak de Zeienaars om hun kwalifikatiekansen in werkelijkheid om te zetten. Een week voor de kompeti- Put klaarde met lef de kar- tiestart op Union Doornik wei. Met nog een kwartier heeft Eendracht Zele zich voor de boeg was het beke- moreol gewapend voor de ken voor de Zeienaars en strijd. Na twintig minuten beperkte de strijd zich in het overwicht van de Limbur- middenveld. Vijf minuten gers kwamen de gasten een voor het einde lukte Over- dominante rol opeisen in dit pelt een onlogische score bekertreffen. Vijf minuten toen Put een kombinatie voor rust was het bijna roos Peeters-Abrahams met suk- toen Jan Pieters de Over- ses afrondde. Trainer An- plaatste defensie in snel- toon Pfaff kon ondanks de heid nam maar bij de afwer- nederlaag voldaan terug- king de staander trof. Wat blikken op de prestatie van Zele werd onthouden kreeg zijn ploeg. «Het is biezonder de thuisploeg op slag van jammer dat wij de kansen rust. Van Broeckhoven schil- niet hebben benut. Op het derde een vrijschop op het ogenblik dat wij aanspraak hoofd van Peeters. De kami- maakten op een 1-1 werd het kaze kopstoot van deze laat- 2-0. Op dat ogenblik was de ste was raak. In de tweede wedstrijd gespeeld. Volgen helft bleef Eendracht de ge- de week start immers de vaarlijkste ploeg zodat trai- kompetitie en van kwetsu- ner Pierre Berckx zich aan ren blijven we liever ge- een gelijkstellend doelpunt spaard. Overpelt hield het kon verwachten. Na een bij een harde aanpak maar een-twee beweging werd als ploeg hebben ze mij Peersman gepakt en ge- geenszins bekoord. Een kwetst vervangen door groot verschil met St.-Ni- Eugène Blomme. Rond het klaas. Niettemin had de halfuur lag de baan naar 1-1 Overpeltse kolonie met trai- open toen Eendracht plots ner Bert incluis lof over voor een drie tegen één Overpelt- onze prestatie Het moet se verdediger situatie kreeg toch een stimulans zijn om aangeboden. Jan Geens zondag de zaken op Union kreeg het niet voor mekaar Doornik met vertrouwen te- evenals Theo Bordui die in gemoet te zien. «Eendracht een vorige faze niet met suk- hield er ook drie boekingen ses kon afwerken. Een reak- aan over. Scheidsrechter tie van de thuisploeg zorgde Gillet had in alle stilte Pfaff. voor een koud stortbad. Post en Pieters genoteerd en Smolders was op zijn beurt deze vaststelling was be de Zeelse defensie te vlug af slist geen happy-end voor en doelman Van Puyvelde de Eendracht-delegatie. stopte deze gevaarlijke spits foutief in de strafschopzone Joost Arens Haecke kon gelukkig hemeT^ men. Met sukses. Hammi was terug opgemonterd. He ,Q dacht reeds in het bezit t zijn van de beker Helanio Nee hoor. Twee minuten la ter werden enkele slapend) akteurs verrast toen Van Ne vel zich een weg naar he plaatselijke doelgebied hai n2 gebaand, en keeper De Wil Q| de liet voor wie hij was |i£ Toen is Hamme, tot het eind signaal gekoncentreerd ge lcj bleven. En kon het de neder m laag ontlopen. Penaltie Ir( zouden uitmaken wie uitein Qc delijk de overwinnaar werd ,Q De bezoekers lieten twe< strafschoppen onbenut. Bi Hamme faalde niemand. D< cj( overwinning stemde na af er loop iedereen tevreden. D ,e I Hamme-Aalter. De wuitenskeeper De Wilde kon deze penalty niet stoppen, (c) beker Helanio behalen bete kent altijd een eer, al is heLg uiteraard niet zo belangrij als de kompetitie. Toch za men in Hamme lessen moe ten trekken. Duidelijk kwan tot uiting dat het defen sieapparaat bijlange niet oj n punt staat. Enkele speler a blijken soms te weinig ge vc koncentreerd, nemen risi [6 ko's en laten zich op tekort komingen betrappen. In d( kompetitie zal dat tot pun tenverlies leiden. Voetbal. Luc Schuddinck, aanvoerder van VW Hamme, mocht de Helaniobeker in ontvangst nemen, (c) 32 - 2.9.1983 - De Voorpost VOETBA^^^f

De Voorpost | 1983 | | pagina 32