Het nieuwe voetbaljaar in met de Wase tweede provinciale Svelta Melsele gaat met gerust hart de nieuwe kompetitie in Bij Klauwaerts Kemzeke is men voorzichtig optimistisc De tering naar de nering stellen ondanks alles, is het kodewoord bij Herleving Sint-Pauwels K.S.V. Temse mikt zonder blikken of blozen naar de titel Herleving Vrasene wil het voorbije seizoen doen vergeten met goeie prestaties stilaan de goede konditie. (dw) vai itite fatio 34 - 2.9.1983 - De Voorpost Freethielploeg was hij meestal voorstopper. Over ons uiteindelijk streef doel kan ik redelijk beschei den maar duidelijk praten. Wij willen rustig meedraai en en dit seizoen zonder ho pelijk veel zorgen gebruiken om de ploeg te laten ge dijen, alleen onder die voor waarde kan de zo diep ge wortelde faalangst van ver leden jaar helemaal ver dwijnen en kunnen we met wat geluk volgend jaar be ter verwachten.» Mare Naudts Indien we de voorgaande ja ren nóg even in herinnering moeten roepen met de Klau waerts als onderwerp, be landen we steevast op som bere berichtgeving en na venante prestaties. Dit jaar schijnt aan deze wat minde re gang van zaken een halt toegeroepen. Het is immers reeds het derde achtereen volgend seizoen dat de Kem- zekenaars aanzetten in de tweede provinciale en zowel in 1981-1982 als 1982-83 doemden niet voor niets de gradatiespoken op en rond het Kriekepitte. Dienaangaande is zegsman Alex De Block kategoriek: «Wij willen dit jaar uiteinde lijk een kalm seizoen door maken, in die zin dat we los van elk degradatiegevaar en de daaruit volgende krampachtige speelwijze, ons bijtijds veilig willen stellen en rustig aan de vol ledige uitbouw van ons elf tal kunnen werken. Dat moet zeker mogelijk zijn met het huidige potentieel. Het is namelijk ook met deze doelstelling voor ogen dat we dit jaar onze transferpo- litiek gevoerd hebben. Van gebuur Herleving Sint-Pau wels namen we een spelbe- palend figuur over. Zijn naam is natuurlijk Ronny Herremans. Over hem kan ik alleszins kwijt dat hij in de voorbije oefenpartijen zijn faam heeft waar ge maakt en dat houdt in dat we voor het eerst sinds Jaak Roelandt over een echte 'spielmacher' beschikken. Verder trokken we ook nog Patrick Coppens aan, een 22-jarige linksbuiten afkom stig van Essene. Patrick kan op zijn beurt zeker uitgroei en tot een gedegen fanion- speler maar komt momen teel technisch gezien een beetje te kort. Het is immers voor de spitsplaatsen drin gen geblazen want naast de Brabantenaar hebben we nog Gerrit Stremersch die zijn onbetwiste klasse al ge noeg heeft bewezen en Gui- do Dullaert die zijn terug keer beleeft in Klauwaerts- gelederen. Dullaert was inderdaad en kele jaren terug vaste doel puntenmaker langs de pro vinciale baan, maar ging dan een tamelijk lange om zwerving doen bij Lokerse S.V. en Moerbeke. Naast de ze drie nieuwe spelers, wa ren er tijdens onze door gaans gelukte oefenperiode andere lichtpunten te note- Zo werd iedereen, en niet in het minst trainer Re- né Verniers, duidelijk dat Regi De Maeyer eindelijk aan zijn doorbraak toe kan zijn. Deze inmiddels 22-jari- ge eigen jeugdspeler liet een bijzonder regelmatige indruk en kan zeker niet meer uit de basis wegge haald worden met zijn hui dige forme. Ook Hubert Hen- drickx zou dit jaar eindelijk moeten waarmaken waar voor hij jaren reeds wordt aanzien en dat is echt ta lent. Over William Merckx, die we nog een jaartje lan ger overnamen van de Whi te Boys kan ik daarentegen kort zijn, hij was vrij laat terug van vakantie maar dat belette hem niet dat hij in de jongste twee vrienden matchen de normale aktie- radius zoals bekend groot genoeg tentoon spreidde. Als sluitstuk moet ik natuur lijk onze nieuwe doelman in de kijker plaatsen, dat is Danny Aendenhof die we voor 1 jaar overnamen van Lokerse S.V. Hij zal noch tans in een sportieve strijd voor de basisplaats gewik keld worden met Erik Larde- noit. En als ik volledig moet zijn noem ik ook nog even de naam van Martin Van Dae- le. een 19-jarige polyvalente verdediger oorspronkelijk van SK, Sint-Niklaas die ik heel wat kans geef om dit jaar tot zijn volle recht te komen. U kunt zelf konstate ren heel wat gunstige gelui den vanaf het Kriekepitte waar wij als bestuur niet weinig opgezet zijn met het bijzonder kordate werk van wege trainer Verniers. «Tot daar de bijna monoloog v De Block die ons aangaan! Verniers nog toevertrouw dat deze in onderling leg met het bestuur een p voorbereiding u dokterde. Dat wil niet van bij het begin J zware fysieke training! maar geleidelijk aan de d feningen drijven. Daar waar het de uiteindj lijke betrachting voor f aangaat is Alex opvallen voorzichtig en daaraan zi 'f"'1 de lessen uit het nabije ve'iner leden voorzeker niet vreera aan. Hij stelt dan ook di Iar een eindnotering tussen Q Ql zevende en tiende plaats i ker niet zou ontgoochelei m en meent dat men dit ja< wat naar een basis moet toewe 1Qnj ken waarop men verdei toekomstplannen kan late mej rijpen. Beslist niet gek, a e het u ondergetekend ,en Vraagt- m ^doe: Marc Naud ej Voetbal. De eerste ploeg van Rupelmonde haalde het tegen Branst met 3-6. Dat is zeker de essentie die we opdeden toen we enkele dagen terug ons oor te luis teren legden bij sekretaris Jos Aps van de Melsele- naars. Het is immers zo dat Svelta nog meerdere keren zijn razend knap voorgaan de seizoen, waarin men voor het eerst in zijn bestaan te maken kreeg met tweede provinciale, onder de neus geschoven zal krijgen. Het grote euvel dat toen wel tot treurens toe opdook was het feit dat men naast de sterkste voorlijn ook de meeste doelpunten uit de reeks toestond. Daarvoor is volgens onze gesprekspart ner een zekere oplossing uit gedacht en daarbij vermeldt hij dat de jonge spelers van jonstleden jaar meer en meer routine krijgen en vooral dat twee nieuwe spe lers werden ingepast in het achtste kompartiment. Met name Franky De Keersmae- ker (komende van Bras- schaat) en Kenny Gerin zijn inderdaad mensen die het defensieve hiaat bij Svelta kunnen helpen wegwerken. Dat brengt ons tevens op de overige nieuwe gezichten in blauw-witte tenue: midden velder Werner Storms komt net als Gerin van SK Beve- ren en Rudy Smits van Bras- schaat komende, zal waar schijnlijk de plaats van eer ste keeper opeisen. Naast deze nieuwe mensen is er ook een speciale vermel ding weggelegd voor twee jonge spelers: Luc Van Mieghem en Dirk Smet (deze laatste werd vorig jaar ge barreerd door Patrick Waem, die naar Heimis Gent werd overgeheveld) zijn inderdaad twee pas twintigers die zich tijdens de oefenkampagne een zeer eigen rol in de ploeg ver overden en waarop nogal wat hoop van de ploeg rust. Neem daar dan bij dat alle nieuwe spelers zich vlot in de nieuwe ploeg hebben in gewerkt en het is duidelijk dat de Melseelse sekretaris en met hem trainer De- clercq, op een probleemloos seizoen rekenen waar zeker geen titel wordt geambieerd maar waar men naar dezelf de uitgangspositie als jongstleden voetbaljaar toe wil werken. Stippen we als besluit nog aan dat de Melsele-ploeg ook Robert Rogiers definitief verloor dan is daar in de persoon van Eddy Van Royen al een geschikte op volger voor gevonden. Mare Naudts En dat werd ons woensdag namiddag nogmaals beves tigd door voorzitter Roger Roggeman. Deze pakte im mers in zijn verrecht vaardi ging uit met de konstatering dat het voor zijn jongens be langrijkst zou zijn deel te nemen en dat dan het resul taat aan bod komt. Gekonfronteerd met de vraag waarom nu pas deze kentering in het beleid plaatsgrijpt, verwijst de Herlevingvoorzitter niet zon der reden naar de slechte tijd en het bijna onverklaar bare fenomeen dat deson danks elders de financiële eisen en transakties aan de tehoge kant blijven. «Het kan er dan wel op lij ken dat we een uitverkoop gehouden hebben tijdens het transferseizoen maar anderzijds kozen we katego riek voor de gezondmaking van onze financiën. Het is trouwens frappant dat we als kleine klub die ge prangd zit tussen grote pu- bliektrekkers als Beveren en Lokeren de eigen dorpsbe woners niet kunnen aan spreken. En anderzijds moeten we ook de gedane investerin gen, met name de nog re cent opgebouwde chalet welke plaats biedt aan niet minder dan 120 jeugdspe lers, in rekening houden. Een en ander werkt wel in de hand dat onze nieuwe trainer (niet toevallig oud speler) Willy Daneel met een hoofdzakelijk Sint-Pau- welse kern te maken zal hebben. In vogelvlucht kan ik hierbij, op gevaar af er een of ander te vergeten, de namen noemen van Ludwig Samson (een 18-jarige rechtsachter), Guy Samson (19-jarige voorstopper), Wil ly Govaert (heeft 2 jaar niet gespeeld, is een linker back), Dirk De Gendt (een 29-jarlge middenvelder) voorheen aan de slag bij Straatje Stekene, Walter Da neel (een 27-jarige voorspe ler die nog bij Klein Laar zijn voetbalpluimen verdiende), Patrick Thoen (inmiddels 26 jaar, na lange kwetsuur weer in de running), Harry De Beleyr (een 25-jarige laatste man), Jozef Cornu een 29-jarige back), Rudy Weemaes (een 26-jarige oack of half), Erik Van Puy- relde (23 jaar) en last but not east Ronny Van der Haegen een 21-jarige voorspeler), die tijdens dit seizoen defi nitief zou moeten doorbre ken. Voeg daar nog Rudy Motyka bij die ondanks an dersluidende berichten toch terug voor geel-zwart zal opereren en Ronny De Keersmaecker die door een administratieve vergetel heid niet bij Gerda mag aanzetten maar integendeel bij zijn klub van voor twee jaar moet uitkomen. Als je dat allemaal eens overziet (samen met de over ige basisspelers zoals Fran ky Herremans en Dirk Raes) dan mag toch wel gezegd worden dat Herleving dan wel intrinsieke klasse zal te kort komen, maar dat het met een echte en hechte groep van kameraden het seizoen aanvat. Voetbal. De reserven van Rupelmonde speelden tegen die van Branst en wonnen n Voetbal. De juniores uit Rupelmonde blikten hun Branstse collega's in met 0-4. Excelsior - White Boys. Brijs scoort het eerste doelpunt, (dw) Zonder omwegen horen we steeds dezelfde optimisti sche taal vanwege Temse- bestuurskringen, zo ook dinsdagmiddag wanneer we ons in verbinding stel den met de heer Hauman, ondervoorzitter van de klub. Of zoals hij het in woorden weergaf: «Na drie jaar oriën terend werk van onze voor malige trainer Paul Van Ge- nechten, die eerst een pro- motierijp team mocht forme ren en vervolgens onze klub moest vervolledigen om naar de hoogste onderschei ding te mikken, hebben we alles in het werk gesteld om dit jaar die goed gestarte onderneming tot een goed einde te brengen. Daartoe trokken we een ta lentrijke jonge oefenmeester aan in de persoon van Jaak Goossens. Jaak zal als spe ler-trainer fungeren en is met zijn 35 jaar en zijn jaren lange opgedane ervaring bij Eendracht Zele een man met de nodige voetbalhersenen en de daarbij gewenste voetbalbenen. Vervolgens trokken we ook nieuwe basisspelers aan om de plaatsen te versterken waar we tot op heden wat zwakjes voorkwamen. En dat was vooreerst de voor- lijn waar duidelijk wat fout liep. Ik meen niet te over drijven wanneer ik voorop stel dat we daarvoor een werkelijk benijdenswaardig tweetal op de kop tikten. Met name Eric Raemdonck komt voor 1 jaar met moge lijke optie van Robur Moer- zeke en Jean-Marie Engels komt onder dezelfde voor waarden van V.W. Hamme naar ons afgezakt. Beiden zijn talentvolle en vooral nog jonge (getuige hun 22 jaar) spelers.» T erreinperikelen De lezer die begaan is met het lot van KSV Temse zal bij het lezen van voorgaan de paragraaf wel verzuch ten dat het alweer die kant opgaat. Maar het is nu een maal zo dat de ploeg die binnen de muren van de ge meente Temse goed is voor de zinnige ontspanning van ruim geschat 200 jonge men sen en daarmee een niet te onderschatten kulturele taak heeft aangepakt, lelijk in zijn hemd werd gezet door het bestuur van de gemeen te zelf. Wel in die zin dat het stadion en akkomodatie welke al ettelijke jaren door KSV werd gebruikt door her aanpassing van hogerhand uit onbeschikbaar zou zijn tot en met het begin van dit voetbaljaar. Doordat er ech ter heel wat moeilijkheden bij de uiteindelijke afwer king kwamen opdagen, na men de blauw-witten uitein delijk zelf het initiatief om uit te wijken naar hun voor malig B-terrein, dat er dan wel niet zo goed bijligt maar de supporters in eerste in stantie dan wel zal moeten gewennen in 1983-84. Een andere sluitende oplossing van deze zaak was immers niet mogelijk. Grijpen we nog even terug op de nu wel lange tijd dat de Scheldeboordbewoners in tweede provinciale thuis horen. Dat maakt nu reeds een periode van 7 jaar en afgaande op de jongste eindklasseringen namelijk vijfde in 80-81, derde in 81-82 en nogmaals vijfde in 82-83 zou er toch wel eens muziek in mogen zitten voor de sup porters en vooral de spelers en bestuur. Met deze bedoeling werden dus niet alleen de voormel de drie nieuwe gezichten aangeworven maar wil men vooral jongens, die de afge lopen jaren de kans kregen zich geleidelijk van jeugdta- lent op te werken tot basis speler, aan de bak laten ko men. Hun namen kunnen we makkelijk geven. Achteraan zou Dirk Martens een vaste stok moeten vero veren, idem dito voor Mare Smet in de middenveldsek- tor, ook Frank Van Buynder mag hierbij nog genoemd worden, hoewel laatstge noemde voor ons al zo oud lijkt omdat hij dan toch reeds vier seizoenen in de fanionelf opereert. Voeg daar nog bij dat men zo maar even een kern van een slordige 25 spelers kan aan spreken, waarin zoals ons werd gezegd gelijkwaardige spelers zitten, dan moet het wel zijn dat blauw-wit een absolute gooi naar de titel in het vooruitzicht mag stel len. Of zou het terrein ten lange leste de aanwezige ambities kelderen? Mare Naudts Voorzitter Richard Van Strij- donck is sinds langer dan vandaag bekend als goeie causeur, en deze faam maakte hij nogmaals waar wanneer we hem in het be gin van deze week vroegen naar de aspiraties van zijn wit-zwarte spelers, waarvan hijzelf reeds 20 jaar be stuurslid is en het zevende jaar als voorzitter volmaakt. Met niet geringe ijver wil hij de minderde dagen van het seizoen 1982-83 vergoten omdat dat voetbaljaar wer kelijk als lastig mag be stempeld worden en blijven. Van bij de aanvangs- matchen bleven de ver wachte resultaten uit en door die doorlopende onze kerheid werd de kameraad schap onder de spelers in zoverre aangetast dat er stukje bij beetje schakels uit die ketting, wat eigenlijk een ploeg zou moeten zijn wegvielen. En de beide trai ners Rudy Goemaere en Willy Buys geen troeven meer in handen hadden. Uiteindelijk werd Herleving na veel bloed, zweet en tra nen twaalfde in de eindklas sering en kon rustig maar met vaste overtuiging aan het toekomstige beleid wor den gesleuteld. «Dat werkte eerst en vooral een wijziging in de hand van sportieve leiding. En daarvoor meenden we een goeie keus te maken in de figuur van oud SK-Beveren- speler Freddy Buyl, Freddy wou zich met zijn 38 jaar graag inzetten voor een am bitieuze klub en zocht zelf de aktieve voetbalsport nog te bedrijven. Daartoe krijgt hij bij ons alle mogelijkheden en tevens alle vrijheid als speler-trainer en enige keu zeheer. Daarbuiten trokken we ook een viertal nieuwe spielers aan. Eerst en vooral kochten we doelman Guy D'Hondt ten definitieven ti tel over van SK Sint-Niklaas, omdat Guy verleden jaar zijn klasse voldoende had laten blijken. Van Sportkring namen we ook Yvan Eeckman, een 23-jari- ge middenvelder over. Ger ry Vercauteren, inmiddels 23 jaar en hoofdzakelijk ver dediger kwam van Herle ving Sint-Pauwels over waar hij wat op een zijspoor was geraakt. En last but not least (comme on dit en ang lais) trokken we een man aan die het doelpuntenpro- bleem van ons zou moeten helpen oplossen, een speler overigens die men in en rond Vrasene voldoende kent, want hij was tot voor enkele jaren lid van Klein Laar. Zijn naam is natuurlijk Jean Betoncelli. Deze 26-jari- ge van origine Italiaan mag bij het begin van dit seizoen wel op een beetje garantie hopen, omdat hij pas terug keert van een operatieve in greep aan de lies. Langs de andere kant waren er een slordige tien spelers die Herleving verlieten, daarvan gingen er negen naar datzelfde Klein Laar, sloegen Dirk Kindt en Luc Janssens de weg in van Ex celsior Sint-Niklaas, en ver trokken Rudy Goemaere, Marc Van de Vijvere en Gun- ther Verthé naar uiteenlo pende klubs. Onder het predikaat nieuw mag ik ook enige hoop stel len op Wim Van Goethem die de afgelopen vijf jaar bij SK Beveren zijn voetbalkruit verschoot en als 18-jarige bij gelegenheid zeker zijn kans verdient in een of andere definitieve funktie. Bij de

De Voorpost | 1983 | | pagina 34