ixcelsior Sint-Niklaas leeft ieer dan ooit •c_ VOETBAL F.C. Doggen-Erembodegem bereidt nieuw seizoen voor rxti<as& lat was althans de indruk die we opdeden bij de lerskonferentie welke maandagavond doorging in gezellige uitspanning (ofte restaurant) van Bob nnoye, met name «Malpertuus». Het was overi- 3 op een ouderwets vroeg uur dat deze perskon- entie of schrijven we beter perskonfrontatie? start ging. Een en ander bracht wel duidelijk het licht dat de geruchten die in het tussensei- over de Heistraatformatie cirkuleerden op zijn nst gezegd, overdreven waren. na 33- Uei 21et bal. De nieuwe speler- v< iner van Excelsior, (dw) rar rook is, is vuur zegt n n oude Vlaamse wijsheid daarom vonden we het it meer dan logisch dat er digde Frans De Cock. Voor wat klare wijn werd ge- lonken aangaande de jui- dei gang van zaken. Het zat at( melijk zo dat voorzitter a jpe Goossens wat uitge- "nc ken raakte op de ganse doening en op hoofdzake- utTt eigen houtje toenade- ig zocht met het bestuur S.K. Sint-Niklaas om mogelijke fusionering te studeren. Wanneer het stuur echter weet kreeg deze wat onortodoxe ier van handelen van- haar voorzitter werd is in het werk gesteld om redden wat kon en werd heer Goossens die dan blijkens nu verstrekte latie de voorzitters- wou afschuiven van funktie ontlast, leek eventjes dat de ;te Sint-Niklase voetbal met een inwendige te kampen kreeg, zie als de nood het jst is, is de redding na- En die redding kwam er idwerkelijk omdat nogal oud-leden (lees oud- ilers) en trouwe sympati- iten de hoofden bij me- staken en met verstand ploeg en hogergeklasseerde ploegen. Daartoe is het be schikbaar stellen van onze terreinen voor Sportkring Sint-Niklaas zeker een dui delijk bewijs, en dat is dan toch iets dat op langere en minder lange termijn zijn vruchten zal afwerpen». De nieuwe spelers en nieuwe sportieve leiding Niet zo lang uitgesponnen maar zeker niet onbelang rijk zijn de nieuwe gezichten die dit seizoen in Sint-Nikla- se gelederen zullen evolue ren. Eerst en vooral Danny Blommaert. een speler die definitief werd overgeno men van SKSN, Luk Strobbe is een doelman die definitief overkomt van Klauwaerts Kemzeke, en van Herleving Vrasene ko men twee mannen voor de duur van 1 jaar over, met name voorspeler Luc Jans- sens en middenvelder Dirk Kindt. De enige die de Ex- celsiorrangen verliet was Dirk Meul, hij ging definitief naar de Antwerpse Tweede- i, provincialer Sint-Anneke Voetbal. De werklustige Sport. voorzitter van AC Excel- Wellicht belangrijker is de siorEtienne Van De Walle. sportieve leiding van het basiselftal wat de afgelopen vier seizoenen hetzij ge deeld, hetzij geheel aan Guido Bryssinckx toekwam. Samen met Guido zal nu ook Frank Van Den Bergh een stem in het kapittel hebben. Deze laatste is een 33-jarige Heizelgediplomeerde die deB vorige jaren hoofdzakelijk in het Dendermondse aan de bak kwam en tot voor kort nog de Brabantse tweede- provincialer Peizegem (Merchtem), naar bijzonder degelijke prestaties voerde. Met hem hadden we een uit gebreide babbel maar dat lijkt ons stof voor later. Nu kunnen we ons beperken tot de vaststelling dat het zowel bij het bestuur als bij de sportieve leiding menens is met de nieuwe aanpak. de seizoen wil men (nog steeds volgens het papieren plan) het eerste elftal tot een homogeen geheel uit werken. Niets zegt natuurlijk dat mits voldoende financiële en andere steun dit vijfja renplan niet vlugger kan af gewikkeld worden, maar de krachtlijnen liggen zeker vast zoals hierboven aange geven. Samenvattend (en vooral) het streven van de klub Uit deze uitgebreide tekst kan de aandachtige lezer ze ker opmaken dat er een fris se en bijzonder veelbeloven de nieuwe wind heeft ge waaid tijdens de voor Excel- Voetbal. De bijna voltallige kern van Excelsior speelde tegen White Boys. (dw) degelijk voetbal en een Eindigen in de top-vijf is re tijden definitief geweken terugkeert in en om de Hei- - sportieve sfeer zowel op het dan ook een pronostiek van zijn in de oudste voet- straat. Pas dan zijn succes- sior vooral figuurlijk hete zo- veld als in de gezellige bar het Excelsiorbestuur maar is balklub van de Wase hoofd- sen te behalen. voetbalsupporter een beslist geen must. Wij ho- stad en vooral dat de sfeer Mare Naudts voetbalzondag pen alleszins dat de minde- van vroeger stukje bij beetje de mer. Het streven van de ploeg is dan ook veelzeg- aangename gend: groen-zwart wil met garanderen. (dw) Goossens, de sekretaris voor de jeugd Willy Schelf hout en algemeen afgevaar- het technisch advies staat Michel Vaesen in, en voor de medische begeleiding respektievelijk Dokter Mare Van den Branden en kinesist Mare De Schinkel. De ver antwoordelijke voor het ma teriaal is Karei Van Ranst, de verantwoordelijke chalet is Freddy Van Geystelene (zelf oud-speler) en voor de public-relations mogen we zeker Bob Lanoye en Ranon Van Remortele niet ver geten. Voor de rest zijn er nog een handvol medewerkers die instaan voor de begeleiding van de jeugdelftallen. als ook een zevental trainers, die tijdens het seizoen zeker hun plaatsje zullen opeisen «We komen wel van ver!» zei ons lachend dhr Frans Van Mol, sekretaris- generaal, penningmeester en afgevaardigde Knapen, van F.C. Doggen Erembo- degem, toen we hem onlangs vroegen even de historiek van zijn klub voor onze lezers te belichten. Laten we even resumeren: op 1 juli 1949 werd op de wijk Doggen een voetbalklub gesticht genaamd F.C. Doggen, vereniging zonder winstgevend doel, noch politieke of religieuse strekking, met als hoofddoel de plaatselijke voetbalsport te dienen en de mensen van de wijk de mogelijkheid te bieden zich ter plaatse eens te kunnen ontspannen. Over de kleuren van de klub werd lang gediskuteerd door de stichters met name Petrus Willems (voorzitter), Goetvinck Jozef, beter gekend als Jef Lambiek (erevoorzitter). Jozef Permentier (sekretaris), Albert Lievens, De Dier Henri, Jacobs Albert, Palsterman Lowie, Jan De Wit, Vermoesen Henri, Suys Andreas, Kiekens Omer, Verleysen Oscar en Meert Oscar (lokaalhouder). Uiteindelijk ging de voorkeur naar geel en blauw. Louis Van der Nieuwe sponsor Om het geplande beleid ook daadwerkelijk te realiseren deze kolommen. Op de was natuurlijk financiële ii trainers van het eerste efltal breng onmisbaar en die komen we verder in deze werd ook gevonden bij de bijdrage terug, familie Nierinckx uit de Kok- Nieuwe voorzitter, de vijfde keibeekstraat in Sint-Ni- in de rij, sinds Excelsior klaas, die zie met hun com- eind van de vorige eeuw merciele benaming MARTI- werd opgericht, is dus Etien- NIC op de shirts zal prijken ne Van De Walle. Een naam en zoals in de brochure ver die zeker nog herinneringen meld staat «één van de be- zal opwekken bij de ouwe langrijke hoekstenen zal getrouwe supporters van Ex- vormen voor de heropbouw Jet Lambiek stelde zijn wei- celsior. Het is inderdaad zo Van Excelsior naar een ho- de ter beschikking zaken de touwtjes kleur dat Etienne eind vijftiger) pelijk betere voetbaltoe- I handen namen. Er werd prkelijk grote kuis gehou- n en zo kunnen we achter- nvolgens de nieuwighe- n en nieuwe mensen de rue laten passeren. nieuwe bestuur en orzitter ten voeten uit het bestuur kwamen nog- wat nieuwe mensen post ten, hoewel er weinigen die volledig leek waren opzichte van Excelsior. :unnen we achtereenvol- is voorzitter Etienne Van Ie (waarover zo dadelijk rechtover het huidige Vis sershof. Kleistraat te Erem- bodegem, en dit werd het eerste terrein van de klub. Vóór elke wedstrijd moest de thuisploeg F.C. Doggen begin zestiger jaren een komst, vaste pion was. die gedu rende zo maar eventjes 15 Het beleid ofte vijfjarenplan jaar lang onafgebroken in Dit js een rooster dat moet groen-zwarte uitrusting uk- dienen als werkschema het- r tief was. Nadien belandde welk door financiële rede- zich toen omkleden in het Etienne in de jumpingwe- nen werd uitgesmeerd over lokaal bij Oscar Meert en de reld omdat hij wat uitgeke- vijf jaar. Voor het eerste sei- bezoekers bij Florent Van ken raakte op de voetbalwe- zoen plande men een aan- Holsbeek, want in de Lief- reld. «Het is nu nog moeilijk passing en vernieuwing van hebbersbond waarin F.C. kiezen», bekent hij trouwens het chalet, en we kunnen Doggen startte was het niet op onze vraag wat op de getuigen dat deze eerste noodzakelijk dat er kabmes eerste plaats kom, «maar stap zeker als geslaagd mag waren op het speelterrein, gelukkig is het zo dat de bestempeld worden, F.C. Doggen kende veel jumping zich hoofdzakelijk Ook het aantrekken van sukses en iedereen van de beperkt tot het zomersei- meerdere sponsors en steu- wijk had er veel plezier aan, zoen, terwijl de voetbalkom- nende leden stond dan op zodanig dat F.C. Doggen in meer), ondervoorzitter petitie juist rond de winter het programma en daarmee drie jaar tijd tweemaal kam- Cools en sekretaris Ed- Dingenen vermelden. volop draait». Valse scheidenheid is aangaande is men nog druk doende. Het pioen speelde in zijn reeks - r naar buiten treden via de en men op verplaatsing d het ietwat makkelijker die paardensport niet ge- media moest eveneens tij- (meestal in het Brussels ge- te maken zijn er overi- P08'- want Van De Walle dens het eerste jaar verbe- west) beroep moest doen op verschillende junior (de pas 16-jarige zoon terd worden, en daartoe was twee autobussen om de sup- Frank) is helemaal niet on- deze perskonferentie ons in- porters te kunnen meene- verdienstelijk in zijn sport ziens eeft geslaagde aanzet. men, want in die tijd was die leider wordt van de en daarvoor is de onlangs Tijdens het tweede seizoen onze maatschappij niet zo etbalklub sec, en verder veroverde bronzen medaille hopen de verantwoorde- mobiel als nu. Bij gebrek »f Goossens die voorzitter tijdens het Europees Kam- lijken aanpassingswerken aan moderne vervoermidde- pioenschap voor Juniores te realiseren aan het terrein, len, bleef iedereen zeer ge- het beste bewijs. Voorzittei jn het derde seizoen plant hecht aan zijn eigen straat Van De Walle dat brengt men het spelerspotentieel of wijk... doopt en als bedoeling ons meteen terug op voetbal uit te breiden met een pro- In 1952 werd het plein van heeft overigens een klare, motie als streefdoel. Jef Lambiek onteigend om er duidelijke koers in gedach- In het vierde seizoen wil de autostrade door te trek- ten en hijzelf drukt dat als men de vergaderzalen, re- ken. Aldus moest het be- volgt uit: «Ik wens met een ceptiezaal en magazijnen stuur uitkijken naar een on politiek van verdraagzaam- verder uitbouwen en vooral der terrein. En in korte tijd heid en behulpzaamheid de werking van de jeugd- werd beslist om dit nieuwe een nieuwe sfeer tot stand te ploegen stimuleren en een- plein aan te leggen op Res- brengen tussen vooral mijn traal plaatsen; en in het vijf- sebeke, op de weide van de orzitters. De reeds eerder citeerde Etienne Van Wal- Goossens die voorzitter van een nieuw gecreërde titeit die Excelsior A(sso- ition) C(ollective) werd loopt en als bedoeling •ft of liever zal hebben sporten en aktivitei- binnen de vereniging uit werken. itten we onze opsomming tn verantwoordelijken ver- l q. dan belanden we bij hatbewaarder Francois S. Moorsel - Doggen Erembodegem 0-1. De Schroeversdoelman pakt hier naast de bal. Gelukkig rolt het leder, naast de staak buiten, (per) familie Boksken (nu eigen- stelling en gebrek aan der dom van Norbert Heere- bys voor ons elftal, mans). Ondertussen ver- Gelukkig speelde F.C. Dog huisde de voorzitter Petrus gen kampioen in het seizoer Willems naar Brussel. Hij 1957/58 met de volgende werd spontaan opgevolgd ploeg: in het doel: Van Gij door de zeer sympatieke Be- segem Willy en als veldspe- mard Borms. Iers Goetvinck Etienne (ka- Rond dezelfde periode werd pitein). De Meyer Oscar, De beroep gedaan op een nieu- Backer Leopold. Van Eygem we sekretaris. Die taak heb Prosper. Walraevens Leon, ik (Frans Van Mol) dan op Van Boven Femand. Goet- mij genomen, een funktie vinck Roger, Waterinckx die ik steeds met genoegen Walter, Van der Burght Hed- heb uitgeoefend tot op he- wig, Moens Prosper, de den. Na een paar jaar ge- Waele Frans en als center- speeld te hebben op de wei- voor, met een moordend de van de familie Boksken. schot, Leo Guns (thans Bur- had de erevoorzitter een gemeester van Affligem!) weide aangekocht op de F.C. Doggen speelde nog Stillebreekstraat (naast de een paar seizoenen verder autostrade) en werden de in het Katoliek Sportverbond doelen in 1954 nogmaals Brabant. Maar op 1 mei 1961 verplaatst van Ressebeke besliste het bestuur ook over naar Stillebreek. te stappen naar de Ko- F.C. Doggen maakte in die ninklijke Belgische Voetbal periode wel moeilijke mo- bond. menten door in de Liefheb- Deze overgang heeft dan de bersbond. En de vele forfaits ploeg een bom geld ge- van de Brusselse ploegen kost... want volgens de re- brachl het bestuur er toe te glementen van de K.B.V.B. kiezen voor een andere fede- waren kabines od het ter- ratie. In 1955 werd uiteinde- rein verplicht. En... ook het lijk beslist over te stappen terrein zelf moest aangepast naar het Brabants Katoliek en vergroot worden. De ver- Sportverbond waarin toch eiste terreinafmotingen wa- wel vele klubs uit onze om- ren minimum 100 meter geving speelden o.a. V.C. lengte en 25 meter breedte. De Leeuwkens Teralfene, Daarbij kwam bovendien Sportkring Teralfene, Een- het vrijkopen van spelers dracht Meldert en Asbeek dje aangesloten waren bij ©-Q- een klub uit de K.B.V.B., via Met deze verandering van een transfert (o.a. Eendracht federatie groeide opnieuw Aalst. F.C. Denderleeuw), de belangstelling voor onze Met enkele mensen van F.C. klub. Zodanig dat er op een Doggen werd toen omzeg- thuismatch ter gelegenheid gens hemel en aarde verzet van Doggen kermis in okto- gedurende enkele maanden ber, er zelfs een opkomst Qm toch maar klaar te ko- van 550 toeschouwers werd geboekt, voor de derby F.C. Doggen-V.C. De Leeuwkensl Het seizoen 1956/57 begon noodlottig voor F.C. Doggen want... zijn joviale voorzit ter, Bernard Borms, overleed toen na een langdurige ziekte. De funktie van voorzitter werd toen spontaan toege wezen aan de heer Elraert Frans. En Goetvinck Willy (Willy Lambiek) werd onder voorzitter. In het Katoliek Sportverbond van Brabant kwam echter een zekere kentering en ach tereenvolgens gingen V.C. De Leeuwkens en het jaar daarop Eendracht Meldert en Sportkring Teralfene over men tegen 1 augustus 1961 met terrein en spelerspoten tieel. Ongelukkig overleed F.C. Doggens erevoorzitter Goetvinck Jozef in septem ber 1961 na een heelkundig ingrijpen en heeft hij nooit het geluk gekend zijn ploeg in de KBVB te zien spelen op zijn terrein op Stillebreek. In de K.B.V.B. moest FC Doggen in de eerste jaren leergeld betalen wat toch wel een normaal verschijn sel is bij zo'n spektakulaire verandering van Federa tie... F.C. Doggen bleef voet bij stek houden, afgetreden bestuursleden (wegens ziek te of overlijden) werden re gelmatig vervangen door nieuwe elementen. Noemen Ween, de nieuwe trainer we even De Geyndt Kam iel van de Doggen, (per) en Jozef, Jacobs Raymond, Goetvinck Guido, De Cuy- vinc,k Guido' De Geyndt Ka per Jeroom, Troch Gustaaf, miel en Jozef, Jacobs Ray- De Greve Gustaaf, Jacobs fmond Roger. De Cuyper Roger, De Backer Roger e.a. Jeroom, Troch Gustaaf en de Maar... het noodlot sloeg toe jeugdtrainer Pierre Kempe en in het jaar 1971 moest FC ne®rs zich al enkele jaren Doggen het terrein op Stille- echt ingespannen om eigen breek verlaten en van ter- jeugd op te leiden, en zo kon rein veranderen. Gelukkig toen het eerste elftal aange-' kreeg de klub spoedig een vuld worden met enkele ju- nieuw terrein toegewezen m°re,s waarvan er nu nog op het einde van Ressebeke. enkeIe de steunpilaren vor- terrein dat gedeeltelijk toe- ™en vcnJ le el,ftaL Voor behoorde aan de familie de )eu9d zelf werd dan ook Callebaut Hiloné en de ge- een tweede terrein B aange- zusters Paula en Rosa |®^d 'n 1979- Garriou. Ondertussen werd ook het Met man en macht werd in bestuur aangedikt met de mei 1971 begonnen met de sympatieke Walter afbraak van kabines en kan- D Houwer, die spontaan tot tine op het terrein van Stille- ondervoorzitter en afgevaar- breek en werd begonnen 9de vai^ "e* eerste elftal met de aanleg van het hui- 1 dig stadion op het einde de Ressebekestraat. Ieder week-end werd er ge werkt, door bestuur en spe lers samen, aan de weder opbouw van kabines en kantine en de aanleg van werd verkozen. Bovendien kwam de gekende kinesist Herwege Jaak de FC Dog gen-rangen vervoegen: een waardevolle aanwinst voor verzorging van gekwetste spelers van de klub. Om te eindigen toch even de FC Doggen en SK Erembo- u,.„ i degem, voorafgegaan door Goe'v"":k de officiële openstelling e° "'gevolgde van de ,u- door ex-burgemeester Boel "'°res- van Erembodegem en de in- D Houwer Walter: °nder- zegening van het terrein voorzitter en afgevaardigde door de Z.E.H. Pastoor van 1© elftal. Erembodegem. Op dit Van Mol Frans: sekretaris-: nieuw terrein greep F.C. generaal - penningmeester Doggen de titel in het sei- en afgevaardigde knapen, zoen 1971-72. FC Doggen Goetvinck Guido: jeugdse- verloor immers geen enkele kretaris en «rapporteur» van: match op eigen terrein in 4e de vergaderingen en afge- provinciaal. En zo promo- vaardigde scholieren, veerde het Erembodegems Jacobs Roger: afgevaardig- elftal naar 3e provinciaal. de reserven. Deze titel werd dan uitbun- Herwege Jaak: kinesist-ver- dig gevierd met een eremis zorger. in de kerk van Tenbos, ge- De Backer Roger en Troch volgd door een receptie op Gustaaf: afgevaardigde in- het gemeentehuis van Erem- gang terrein, bodegem en als slot een De Greve Gustaaf, Kiekens kampioenenbal met Salim Omer, Remy Herman, Cob- Seghers en zijn orkest «De baert Jean-Paul, Saegemans Flamingo's» en het zeer ge- Albert; leden met diverse kende nummer «Verlaat mij funkties. De Cuyper Jeroom: nooit». afgevaardigde veteranen. FC Doggen heeft zich gedu- Callebaut Kamiel: lokaal- rende drie seizoenen goed houder en speciaal teke- kunnen handhaven. Noch- naar. Pieters Karei en Roe- tans eindigde het seizoen land Henn: voorlopig inac- 1975-76 met een degradatie tieve bestuursleden, naar 4e provinciaal van ons Trainers: elftal. Saegemans Eddy: trainer Gelukkig hadden enkele knapen, alsook lijntrekker pioniers waaronder Goet- van de terreinen A en B. iet nieuwe bestuur van AC Excelsior tijdens de perskonferentie in het restaurant Malpertuus. (dw) naar de Koninklijke Belgi- 1 sche Voetbalbond. S. Moorsel - Doggen Erembodegem 0-1. De ploeg van Erembodegem beheerste wel het Het logisch gevolg was op- spel maar kon de talrijke kansen niet verzilveren, (per) nieuw verminderde belang De Voorpost - 2.9.1983 - 35

De Voorpost | 1983 | | pagina 35