Dit het Wase wielervaatje I I Bij de profs komt het belangrijkste nieuws niet van de fiets Wordt Altenrhein antibioticum voor zieke Belgische wielersport José Rooms neemt afscheid in schoonheid LU m< Alweer Franky en Filip op het voorplan, terwijl Didier De Witte met daden imponeert Ivan Vereecken: alleen sprintenis een handicap K.S.V.O.V.-Bedrijfsvoetbal te Aalst Wielerminnend De Klinge achter Jean-Marie Van Gijsel !l "Pi Stephan Van Leeuwe volgend jaar de «ster van het Waasland» 36 - 2.9.1983 - De Voorpost Want die fietsprestaties kunnen we eerst en vooral geven: in Kaprijke finishten Erik Staes als 22ste, Jan Bo- gaert als 23ste en Benny Vermeulen als 25ste. Frans Van Vlierberghe kwam als 20ste door in Mere, terwijl Benny Vermeulen 14de werd in Torhout. In de Schaal Seis van dins dag te Merksem kwamen geen streekrenners in het koersverloop voor en werd Jan Bogaert uiteindelijk 23ste en Benny Vermeulen 32ste. Maar woensdag was Mare Dierickx de beste van de week met zijn derde plaats in Putte achter win naar en ploegmaat Adri Van der Poel en Ludwig Wij- nants. Zoals we reeds lieten door schemeren is niet dat het nieuws van de week, maar moeten we het dienaan gaande eerder in de trans fersfeer zoeken. Ons kwam immers ten gehore dat de nieuw te vormen ploeg van Dries (momenteel co-spon sor van Europ-Decor) wel ge ïnteresseerd leek in Patrick Van Hul. Zoals u wellicht bekend is, en die U staat dan voor de geïnteresseerde Wase wielerfanaat, is be doelde Patrick 22 jaar oud en buiten Temsenaar, een jongeman die redelijk goed met de pedalen overweg kan. Dit jaar begon deze at leet die behoort tot de Wase Wielerklub Kruibeke uitste kend met enkele opmerkelij ke verrichtingen in de voor jaarsklassiekers maar dat werd naderhand en dan schrijven we de periode ju- ni-juli minder omdat Van Hul met een tekort aan ijzer in het bloed kampte. Vorige week liet de Temsenaar ech ter opnieuw van zich spre ken door een overwinning in de eerste rit van de Ronde van Namen, maar die goeie prestatie werd de dag daar na lichtelijk overschaduwd door een grote achterstand op de besten. Tekst en uitleg dienaangaande over het al of niet waar zijn van deze geruchten vroegen we aan toekomstig sportbe stuurder Roger Swerts die dus zelf na één jaar afwezig heid in de wielerpelotons (achter een stuur wel te ver staan), terug de nodige gel den en bijhorende steun voorhanden heeft om een twaalftal beroepsrenners in het zadel te helpen. Roger Swerts was in het geheel niet verwonderd over onze vraag maar pikte wel direkt in dat het mogelijk aantrek ken van Patrick Van Hul niet zozeer een eigen keuze was maar dat hij deze amateur een profstatuut zou verlenen omdat zijn waarschijnlijk verse kopman Jan Bogaert daarop aandrong. Jan zou ook nog twee andere Waas- landers aanbevolen hebben bij de mensen van de Dries formatie en dat waren dan Etienne De Beule (die reeds langer dan vandaag weet - dat hij op de keien stond) en Frans Van Vlierberghe die getroffen wordt door de aanhoudende malaise bin- AKTUEËL De pers kan er natuurlijk over zwijgen maar dat zal aan het feit zelf niets veranderen: de wieler sport in België is ziek en zal voorlopig nog wel een tijdje tweederangs blijven. Men speurt naar oorzaken en stelt dat de ziektetoestand zal voortduren zolang de bond, de sponsors, de ploegleiders, de renners en trouwens ook de supporters alles bij het oude laten. Met het wereldkampioenschap op de weg voor de boeg is er in het Belgische kamp weinig optimisme. Er wordt even gedacht aan Fons De Wolf die de laatste weken bewijzen levert van een groeiende konditie en wiens kansen plots hoger worden aangeslagen dan die van Eric Vanderaerden die blijkbaar zelfs in eigen ploeg nog maar weinig vertrouwen krijgt. En dan is er Lucien Van Impe van wie niemand precies weet hoe hij naar het Zwitserse Alten rhein trekt. Lucien Van Impe, de veteraan, van wie soms gesteld wordt dat hij de enige Belgi sche wielerprof is die nog duwen kan. Lucien Van Impe, de nationale kampioen. Na Ronse waar twintig keer een kleine helling werd voorgeschoteld. Van Impe die anders maar zelden een koers wint was daar de voorbestelde winnaar. Hij bleek toen de enige Belgische wielerprof die drie keer achter elkaar een hel ling kan bestijgen zonder in ernstige problemen te geraken. In een recent verleden werd er niet getwijfeld aan een Belgische wereldkampioen. Nu zou men al heel tevreden zijn met een minder waardevolle medaille. We spelen geen hoofd rol meer in het wielerstuk. De Belgische wieler sport zit letterlijk op de knieën. Is ze fysiek of mentaal het ergst aangetast? Of scheelt er met beiden wat? Het herstel zal lang duren en moet vroeg beginnen. Bij de jeugd waar men degelijk moet beseffen dat de wielersport een zeer zwa re discipline is. Altenrhein kan natuurlijk, mits een verrassende overwinning van een van onze landgenoten, ook een sterk werkend antibioti cum blijken. (hugo aerts) Wielrennen. Dirk Hulstaert won de Ronde van het Waasland voor liefhebbers te Haasdonk, (dw) Nieuwelingen Een afzwaaiende nieuwe ling met bloemen, kan het mooier, ik dacht het niet. Dat was nochtans wat José Rooms verwezenlijkte in Stekene-Heikant op zater dag. De Temsenaar was hoedanook niet de winnaar op een diefje want hij had zich meermaals tijdens de wedstrijd in het strijdgewoel gestort en was met vijf an deren na half-koers ook de bewerker van de beslissing. In de spurt was er natuurlijk geen vraag over de uitein delijke afloop hoe sterk Ste fan De Beleyr (2de), Edwin Enthoven (3de), Herman Fer- ket (6de), Theo De Prekel (8ste) en Francis Moras (10de) ook aandrongen. We blijven bij zaterdag wanneer Dirk De Cauwer als derde genoteerd werd in Oostakker, zijn verlies tegen kleppers als Mark Verslijcke en Johan Saey was logisch te noemen. In Zingem-Oude- gem werd Guy Verberck- moes nog tiende. Des zondags kwam de Gil- lisnaar De Cauwer weer ui^ op een derde plaats en dat in Vichte. Nu waren Chris Santy en Gino Balcaen de twee voorsten, José Rooms werd op deze dag vijfde te Oppuurs, terwijl in (en nu goed kijken!) Sint-Blasius- Brakel in de Zwalmstreek Gino Verbraeken vierde werd en daarmee onder an dere Herman Ferket (10de) vooraf ging. Op maandag legde naast De Cauwer en Verbraeken een derde Gillisnaar beslag op een verdienstelijke ere plaats. Nu Was het inder daad Patrick Van de Ven die vierde werd in Zottegem, een koers overigens waar Emmanuel Cornu op negen werd geklasseerd. Woensdag in Wondelgem leek de tweede Wase nieu welingenruiker in de maak wanneer Edwin Enthoven op het laatst een sterke solo uit Het eigei itrijd dan., Trap; in hi geha lis y liet done gerei ■ners oroei ,Te wim Tack hu U bi de schoentjes en glimmen fiets perste. Zijn mach, greep werd in de laatste ters ongedaan gemqi door lokaal favoriet Szech. Edwin werd zoda de voor de vijfde keer seizoen tweede, terwijl faan De Beleyr vierde digde. Om te sluiten de gende plaats van Gino braeken in Olen meegi en verder tot binnen t' weken want uw schrijvel trekt er nog even tussem Juniors Wielrennen. Bij de amateurs te Stekene won Dirk Van Kerckhove de sprint voor Mare Meuleman uit Lokeren. (dw) nen het Boule D'Or-huishou- den. Virtueel ziet sportbe stuurder Swerts geen on overkomelijke problemen om Jan Bogaert in te lijven, en had hij de situatie wel gauw door wanneer bekend werd dat Fons De Wolf naast Sergeant en Hoste, het trio kopmannen voor 1984 zou volmaken. «Reeds eerder, bij Vermeer-Thijs, waar ik toendertijd sportbe stuurder was, bleek de ver standhouding tussen Jan Bo gaert en Fons De Wolf niet optimaal; dat was trouwens de reden dat Jan in 1982 veranderde van ploeg en dan als onbetwiste kopman werd vooruitgeschoven door Europ-Decor. Het mag alles zins duidelijk zijn dat we pas uitsluitsel zullen ken nen rond 1 oktober, maar voor zover ik de situatie kan beoordelen kan er weinig of geen twijfel over bestaan als zou Jantje in onze nieu we ploeg postvatten. Onze ploeg die naast Dries zal gesponsord worden door Verandalux (een bedrijf dat vooral aan de kust aktief is) en Gios, de Italiaanse kon- strukteur, voor wie we zeker de Ronde van Italië moeten betwisten. Verder zullen al le klassiekers en de kleinere rittenwedstrijden op ons programma voorkomen en kan ik nu reeds meedelen dat ik met Johan De Lathou wer, Gino Knockaert en Ed dy De Bie drie pittige ama teurs onder kontrakt heb. Over Jan Bogaert immers gesproken zou het wel bij zonder eigenaardig zijn dat de heer Hofman, zakelijk lei der van Europ-Decor, erop zou staan dat de Oostvla ming binnen zijn ploeg blijft. Een renner die immers tegen zijn zin een seizoen moet volmaken is meer een last dan een waardig lid van een ploeg. Overigens sta ik recht in de schoenen en stel ik nu reeds voorop dat er geen tweede geval Thurau ligt aan te komen.» We stelden ons voor bevesti ging ook in verbinding met Jan Bogaert zelf, maar deze wou niet warm of koud bla zen. Uit ons onophoudelijk aandringen konden we dan toch opmaken dat Jan het Dries-aanbod geenszins naast zich neerlegt; defini tief nieuws over deze zaak binnen een viertal weken Mare Naudts ring deed ik reeds op van in de tijd van de nieuwelingen. Daar won ik vijf wedstrij den. Evenveel keer kreeg ik bij de juniors de palm. De overwinningen kwamen tel kens tot stand nadat ik voor af was weggesprongen en alleen de finish bereikte. Slechts één keer liet ik mij gelden. Dat was toen we met twee in de sprint kwa men. Mijn medevluchter bleek nog zwakker uit te val len. Als het erop aankomt om tempo te rijden moet ik voor niemand onderdoen. In recente wedstrijden kwam dat afdoend aan het licht. Voorbereiden op een koers doe ik mij overigens zorg vuldig. Ik doe het nodige om in de beste omstandigheden aan de start te verschijnen.» Ivan Vereecken is een ren ner bij wie het zeker niet ontbreekt aan wilskracht. De supporters mogen er ge rust in zijn. Volgend jaar gaat de Waaslander tot het uiterste... (edm) Sedert gisteren donderdag is Ivan Vereecken uit Steke ne onder de wapens. Een maand lang vervult hij zijn militaire dienst in Vil- voorde-Peutie. Daarna krijgt hij zijn over plaatsing naar Zwijndrecht. Dat is niet ver van de deur. Een voordeel, in die zin dat de amateur geregeld thuis zal zijn en wellicht in staat zal worden gesteld, om af doend te trainen en zich voor te bereiden op volgend wielerseizoen. «Ik zal aan de korpsoverste vragen om af en toe over wat vrije tijd te kunnen be schikken», zegt Vereecken. «Ondanks die legerdienst, wil ik volgend jaar nog beter doen. Het vergaat mij overi gens vrij goed bij de ama teurs. Beter zelfs dan ver wacht. Ik dacht slechts moeizaam de kilometers te zullen aankunnen. Nu blijkt dat dit geen probleem vormt. Een handicap is al licht het feit dat ik bij het sprinten telkens aan het kortste eind trek. Die erva- Kalender Zaterdag 3 september: 15.30 uur; Amylum - Honda Intercom - Post Erembo- Callebaut A- V.V.T.T.A. 14.00 uur: rut B - Bouw Jean-Marie Van Gijsel waar deert al die mensen die voor hem duimen. Hoewel hij vooralsnog niet in aanmer king komt voor een zege, houdt hij de moed hoog. Ex- renner en veelvuldig kam pioen Gentiel Saelens heeft aan zijn adres stimulerende woorden gesproken. Eens Jean-Marie volledig is uitge groeid zal hij kunnen wedij veren. heeft Saelens hem gezegd. «Die uitlatingen hebben mij altijd gestimuleerd», zegt Van Gijsel. «Sedert begin dit jaar ben ik amateur. Ik won nog geen wedstrijd, maar haalde toch al een resem prijzen binnen. Sprinten vormt een handi* cap voor mij. Het is er allicht de oorzaak van dat ik in het verleden niet vaker op het voorplan ben getreden. Ik behaalde slechts één over winning. Die dateert van bij de nieuwelingen. Ik klopte toen mijn beste vriend Rudy Saelens. Overigens tracht ik zoveel mogelijk deel te ne men aan zware koersen. Ik voel mij best in mijn sas, daar waar er moet worden geknokt, zoals o.a. in de Franco-Beige en in een klas sieker in Oostenrijk, waar aan ik deelnam en een voor treffelijke prestatie le verde». Sedert gisteren donderdag heeft Jean-Marie Van Gijsel het militair uniform aange trokken. Voorlopig wordt hij in Vilvoorde gekazerneerd. Daarna verhuist hij naar Za- ventem. Geregeld kunnen trainen is momenteel zijn grootste bekommernis. E.D.M. Wie in De Klinge over koer sen en duiven wenst te keu velen, moet eens binnen wippen in café «Grensreizi- gers». Daar sieren aan de ene kant de hoklijsten de gevel van de herberg. Langs de andere kant tref je een foto van wielrenner Jean- Marie Van Gijsel. Het beeld van de renner wordt «ge- ëntoureerd» door niet min der dan negentig namén. Allemaal fans die duimen voor de amateur uit hun ge meente. Jean-Marie Van Gij sel geniet in het grensdorp de sympatie van vele sportliefhebbers. Dat is niet verwonderlijk. Alhoewel hij nog tot de galerij der figu ranten behoort, gaat hij tij dens iedere wedstrijd tot het uiterste. Bovendien heeft hij bij een bezoek aan het sup porterslokaal voor iedereen een vriendelijk woord over. Eén van de trouwe suppor ters die Jean-Marie telt, is voorzitter Remy De Moor. Op zijn initiatief en door het feit dat vader Van Gijsel gere geld het lokaal bezoekt, werd een supportersklub op gericht. Om te beginnen met de laat ste naam in de titel, kwam ons langs alle kanten ten gehore dat de Sint-Niklaze- naar niet akkoord kon gaan met de versie zoals die ver leden week aangaande het voorval in de Temse-koers in dit blad en deze rubriek naar voren kwam. We zijn niet van plan om hieraan nog vele woorden te beste den maar toch wil ik nog de konstatie kwijt dat deze ex tra prikkel wellicht heeft meegeholpen aan het enor me machtsvertoon van Di dier in de zondagse koers van Sinaai. Daar ging inder daad een kriterium door voor juniores waar bijna al le minus Filip Van Walle, Franky Weemaes en ene Guy Rooms streekjunio- ren aan de start verschenen. Tijdens het verloop van de koers kwamen vooral de ge broeders Bal en Didier De Witte als sterksten naar vo ren en het mocht dan ook geen toeval genoemd wor den dat juist zij drieën met als enige aanpikker Franky Polfliet de strijd voor de po diumplaatsen mochten be slechten. Het was duidelijk dat de Antwerpse broeders Mark en Kurt Bal numeriek en moreel het sterkt waren, maar dat bleek niet tijdens de laatste toertjes. De Bal- broedeïs demarreerden wel om toer maar Didier had de ijdele moed en de enorme kracht om al deze pogingen te bezweren. Meer nog bij de aankomst was hij met kop en schouders de snelste en mocht meteen de welbeken de woorden aan de streep spreken, waarbij hij onder andere gewag maakte van sommige krantenartikelen. Wat er ook van zij, dit week einde was weerom goed «wit» gekleurd want Didier had de dag voor Sinaai, zijn 15de palm binnengehaald in Verrebroek waar hij knap pe leeftijdsgenoten als Francis Jansegers, Guido De Rauw en Geert De Kesel voorafging. Daarachter ein digden Peter Galle vijfde, Johan De Prekel zesde, Frits Maes 7de, Alain Van Raem- donck 9de, Roger Goeman 11de, Luc Galle 12de, Peter Van Bel 13de, Mark Galle 14de en Mark Laureys 15de. Voor we het vergeten, was deze week ook nog aanlei ding tot juichen bij Filip Van Walle en Franky Weemaes. Filip won vrijdag de tweede proef in de driedaagse van Boutersem-Vertrijk waar hij zodoende de tweede palm in weinige dagen pakte. Het exploot van drie op drie was niet voor hem weggelegd op zondag want dan werd hij op achterstand gefietst en moest uiteindelijk vrede ne men met een vijfde plaats. Het eindklassement was na- Wielrennen. Didier De Witte uit Sint-Niklaas haalde in Verrebroek zijn vijftiei overwinning, (dw) 'ie' i N, tuurlijk voor de Sint-Niklaze- naar. Vrijdag eindigde Guy Rooms in datzelfde Bouter- sem als vierde. Franky Weemaes maakte zijn vierde champagnefles open te Melle door konstant voorzin te peddelen en met lichte boni mannen als Yvan Schilders en Guido Braeckman vooraf te gaan. Ook op zaterdag werd Mare Macharis achtste in Hille- gem-Herzele. Door dan naar zondag waarbij Mare het aanzienlijk beter deed maar eens te meer ondervond dat een botte sprint meer prijzen gewin in de weg kan staan. In Zottegem-Erwetegem werd hij geklopt door Waey- tens en Matthijs zodat de symbolische bronzen plak Marcs deel werd. Tijdens het Sinaaise kriterium was Guy Rooms drukdoende om in Vurste-Gavere iets voor mekaar te brengen, maar zijn goeie wil en zegelust werd gestremd door Jean- Pierre Heynderickx, Guy werd dus tweede. Franky Weemaes eindigde even eens zondag 11de in Erem- bodegem. Nog kwam de volledige laatste wielervakantieweek niet aan haar eind want maandag legde Rony 5e- gers beslag op een derde plaats in Merendree, Johan De Prekel werd van zijn kant achtste in Berendrecht en Gino De Pauw vond een ne gende plaats in Geraards- bergen best aardig. Op woensdag waren de broeders Rooms aan de stc in Wondelgem en daar h( de oudste, Guy dus, gei verhaal tegen de schit rende wedstrijd en eindri van plaatselijk renner en lent Peter Punt. José besli zijn eerste junioreskonfrl tatie met een achtste po tie. Ook in Ertvelde ging v wat streekjongeren in clinch en dat leverde derde plaats op voor Ron les! Segers, een achtste vo liet Mark Laureys, een negen qq voor Danny Cant en een dl tiende voor Roger Goem® >ve Stephan Van Leeuwe doet het uitstekend. De amateur uit Lokeren is immers een knap renner. In de trofee Eddy Merckx in het Spaanse Bilbao reed hij een uitste kende wedstrijd. Met de ont knoping in zicht kwam hij ten val. Stef kon zich niet tijdig meer herpakken en diende met een veertiende plaats vrede te nemen. Bij de valpartij had hij een scheur aan de enkel opgelo pen. «Ten gevolge hiervan heb ik een week lang niet kunnen trainen», zegt de Lo- kerse amateur. «Pas vorige zaterdag be steeg ik voor het eerst weer de fiets. Ik trainde een uur lang biezonder zwaar en be lastte zoveel mogelijk de en kel. Ik ondervond geen hin der meer. Dat bracht mij tot het besluit om de dag daar op aan een wedstrijd deel te nemen. Ik beoogde geen ereplaats. Gewoon de koers tot een goed einde brengen, leek mij voldoende. Het ver ging mij echter beter dan verwacht. Halfweg zijn we met zowat vijfentwintig ren ners voorop geraakt. Die groep zou meer en meer ver brokkelen. Met nog zowat vijftien kilometers voor de boeg waren vier renners ontsnapt. Ik behoorde tot het kwartet samen met Patrick De Waegemaecker, Goos- sens en Van Wetter. Het kwam tot een sprint waarin ik makkelijk de bovenhand hield. Opvallend was dat ik op het lastige J cours vooral aan mijn tl ken kwam in het bergop den. Dat was allicht gunstige gevolg van deelname aan de Spaa klassieker, waarin verse lende cols moesten bekll men worden.» Stephan Van Leeuwe mag elk geval terugblikken1 een biezonder geslaagd zoen. Zoals hij moment evolueert wordt hij orüegi sprekelijk volgend seizo de ster van het Waasland wenkt allicht een profki trakt. (ei

De Voorpost | 1983 | | pagina 36