Sportklub Excelsior Haasdonk wordt op zaterdag 3 september gehuldigd. August De Troetsel uit Baasrode, Aen wereldkampioen Wielrennen te Wichelen Lucien Van Impe, terug in Mere, vierde dat met een klinkende overwinning Guido Braeckman in de kijker met twee overwinningen Johnny Moyson wacht op zege iet was acht jaar geleden dat Lucien Van Impe in zijn eigen Mere had deelgenomen aan een beroepsrenners wed - itrijd. We schrijven 1975, wedstrijd die hij ook won en dan... 1976 het jaar van het geel. Wat er nadien gebeurde is jl zo lang geleden dat er nog weinig mensen aan tillen, len ding weet ik zeker dat het bestuur van De Lustige [rappers tevreden was dat die kleine-Grote man terug was n hun midden en dat over het verleden een spons werd jehaald. De Voorpost - 2.9.1983 - 37 )E KOERS j waren 45 vertrekkers en je het mij vraagt is dat liet mis als je weet dat de londe van Nederland werd lereden. Onder de deelne- natuurlijk de jonge r van Lucien Frank, Wil- Y Teirlinck, Gery Verlinden winnaar van 1982) William 'ackaert, Mario Mariotti (It.) m ploegmaat Frits Pirard INI.). 11 bij de eerste ronde was er ien klein ongeval met een renner die op een seingever botste, maar deze kon na verzorging huiswaarts ke ren. De ploegmaats Frits Pierard en Frank Van Impe hielden in de eerste ronden het tempo strak. Eventjes ging Pirard weg in de zeven de ronde en nadien nam J. Marie Wampers de fakkel over doch een attente Lucien ging onmiddellijk mede sa men met Filip Vandenbran- de, met drie voorop en dit maal leek het ernstig war de voorsprong bedroeg vlu3 Profs te Mere Wielrennen. Lucien Van Impe werd od het aemeentehuis ontvangen meer dan twee minuten. De aankomst leek voor ons geen probleem want ze was bergop en velen dachten aan Ronse '83 waar onze Lu cien kampioen van België werd, maar als je weet dat de andere twee medevluch ters ploegmaats waren dan hielden wij ons hart vast. De reporter in de wagen riep ons aan dat er een kleine uitval was van Wampers doch Lucien sloot onmiddel- Wielrennen. Lucien Van Impe wint de profkoers te Mere met duidelijke voorsprong. Het publiek was natuurlijk in de wolken, (rik) lijk aan en Vandenbrande moest de rol lossen. Dus met twee naar de finish en na een mooie sprint bergop moest J.M. Wampers een lengte toestaan aan Lucien Van Impe die dolgelukkig zijn overwinning van '75 ver nieuwde. Ploegmaat Frits Pirard die als 17* over de streep kwam zei dat hij dat nog maar op weinige plaat sen had gezien zo veel volk en dit langs gans de omloop. ONTVANGST OP HET GEMEENTEHUIS Ter gelegenheid van de wie lerwedstrijd had het ge meentebestuur van Erpe- Mere besloten nationaal kampioen Lucien Van Impe te vieren. Groot was echter de vreugde omdat de over winnaar en de kampioen de zelfde waren zodat beide bloemtuilen zouden gaan naar eenzelfde renner. Doch geen nood Burgemeester Prosper De Lat (een kenner van formaat ook als het over koersen gaat) huldigde met een de ploegmaat van Lu cien zodat de tuilen mooi verdeeld waren. Van het bestuur der «Lustige Trappers» kreeg Lucien een mooi schilderij op doek die de kampioen vertoonde met de nationale trui. DE UITSLAG (45 VERTREKKERS) 1. Lucien Van Impe, 2. Wam pers J.M., 3. Vandenbrande F., 4. De Maerteleire Kenny, 5. Willy Teirlinck, 6. Wil liam Tackaert. 7. Vandewie- le Eric, 8. Colman Rudy, 9. Urbany Eugene, (Lux.) 10. Busselen Rudy. G.E.M. Voor enkele weken hadden we het genoegen om u de historiek en toebehoren te schetsen van de jubilerende Haasdonkse wielervereniging Excelsior. Zaterdag aan staande is het voor voorzitter Van Acker, ondervoorzitter Pieters en sekretaris Van Wassenberghe dan de grote dag van de officiële huldiging door de gemeente en andere officiële organisaties. Vielrennen. Lucien Van Impe na zijn overwinning te Mere in de bloemen gezet, (rik) Gezien wij persoonlijk nog een laatste keer van de va- kantiezon gaan genieten zijn we in de onmogelijkheid deze jubileumzitting ten Haasdonkse gemeentehuize mee te maken, zodat we het moeten stellen met de offi cieuze viering die na de bij zonder geslaagde profwed strijd zijn beslag kreeg op zaterdag 20 augustus Op die gelegenheid was het voorzitter Raymond Van Ac ker die alle aanwezigen vriendelijk welkom heette. Vervolgens kwam volksver tegenwoordiger Freddy Wil- lockx aan het woord, zoals bekend een man die ettelij ke jaren reeds het sportieve hart op de juiste plaats draagt en die menige jaren reeds zijn medewerking ver leent aan de organisaties van S.C. Excelsior Freddy spaarde zijn felicitaties aan de hardwerkende Haasdon kenaars niet en schreef het succes van de jubilerende klub toe aan drie faktoren. «Ten eerste is er in de Tas- sijnsgemeente steevast veel volk op de been om alle wielerinrichtingen ge slaagd te maken. Verder mag gezegd worden dat de koers voor profs anno 1983 op sportief gebied eveneens een meevaller werd. want ondanks de drukkende warmte kregen we een prachtig koersverloop voor geschoteld met Rudy Mat- thijs als oververdiende over winnaar. En als derde punt wens ik aan te duiden dat de zo levende kern van Wierlerclub Excelsior een goede springplank biedt voor eigen Haasdonkse jeugd, en daarbij is Erik Staes zeker een niet te ver geten exponent. Erik legde trouwens op schitterende wijze beslag op de tweede plaats». Vervolgens nam burge meester Marcel Van der Aa het woord over en hij sloot zich natuurlijk aan met de welgemeende felicitaties. Tevens richtte hij een woord van dank aan alle hulpdien sten en spitste dan de aan dacht toe naar de Haas donkse (wielersituatie). ,,In Haasdonk hebben de men sen een zesdaagse uit de grond gestampt welke hen zelfs in Antwerpen niet meer wordt nagedaan. Een orga nisatie welke enkel door de noeste arbeid van de Excel- siorverantwoordelijken tot stand kan komen en waar door Haasdonk over het hele Waasland en ver daarbui ten een hele faam heeft ge kregen.» Tenslotte verwees de Beverse burgervader naar de 'kampioen van Haasdonk' alias Dirk Baert, die in de laatste zes jaar tot driemaal toe de palm ver overde in de Haasdonkse beroepsrennerskoers. Vanwege de Belgische Wie lerbond was de heer Claeys aahwezig en deze voelde zich na twee beroepsspre kers als Willockx en Van der Aa in een ietwat zwakkere positie. Hij verontschuldig de zich tevens voor het feit dat hij op 3 september niet aanwezig zou kunnen zijn op de feitelijke viering van 50 jaar Excelsior maar maakte veel goed door een KBWB-aandenken aan te bieden aan de heren Van Acker, Pieters en Van Was senberghe. Toch willen we even de essentie van zijn tafelspeech even weerge ven: «Het succes van alle sporten, inzonderheid de wielrensport. hangt af van de bereidheid van veel men sen om er iets voor te doen. Zo is het voor mij duidelijk dat de mannen van Excel sior geen moment stil zitten voordat de organisatie en opberispelijke afloop van «hun» koersen verzekerd is. En zelfs al moeten ze daar voor bedelen dan nog maakt dat voor hen geen bezwaar»! In naam van de aanwezige persmensen sloot Flor Van de Velde zich bij al deze huldeblijken aan door te zeggen dat Haasdonk reeds jaren een typegemeente was wat wielerorganisaties en de 'goeie' relaties met de media betrof. Hij sprak hier bij enkel de hoop uit dat Beveren en andere Wase ge meenten de trend van de Tassijnsgemeente zou vol gen que belangstelling, vooral voor de wieler koersen. Als allerlaatste van de lan ge rij mensen kwam duivel- tje-doet-al Flor Van Wassen berghe op de proppen en hij beklemtoonde dat alle hiër archie graag overboord werd geworpen bij zijn vere niging omdat begrippen als Solidariteit en Vriendschap centraal staan in de wer king van A.C. Excelsior. «Onze kleinschaligheid staat de vele organisaties zeker niet in de weg», en dat is eigenlijk het meest voor name dat we uit deze hele huldiging zouden willen weerhouden waarbij wij tenslotte moeten toevoegen dat we de 'feestvarkens za terdag aanstaande veel pro- ficiatten geven en de hoop uitspreken dat de volgende vijftig jöar op dezelfde boeiende wijze mogen verlo pen. Mare Naudts Vielrennen. Zo won August De Troetsel zijn regenboogtrui. oiVaar weinigen weet van hebben... ft De Zeienaar streeft reeds een gans seizoen hardnek kig naar een eerste overwin ning. Hij moest tot eind au gustus wachten om zijn vol houden beloond te zien en dan lukte hij haast een dub belslag. Overmere-kermis was hem goed gezind. Daar had hij fr< po 9 )ver het feit dat August De Troetsel (47) uit de e imeyskensstraat 17 in Baasrode zopas in Oostenrijk on «slag legde op een wereldtitel is maar weinig of vo liet geweten. och reed de Baasrodenaar in de leeftijdskategorie 1 lissen 46 en 50 jaar als eerste door de finish. Het is het vijftiende jaar dat er in dat land een wereldkam pioenschap wordt georganiseerd voor renners bui ten de gewone leeftijdskategorie. Weitpokaïsteger 1983 Johann/T fc» 'ielrennen. August De Troetsel uit Baasrode is wereld- imninen der veteranen, (c) «We waren met honderdvijf tien aan de start» zegt Au gust De Troetsel. «In totaal dienden we een afstand van 86 kilometer te overbruggen. Na afloop bleek dat we aan een ge middelde van bijna veertig km per uur hadden gereden. In het begin poogden een paar renners aan de haal te gaan. Zij werden telkens tot de orde geroepen. Het kwam uiteindelijk tot een sprint met zevenendertig. Ik won voor de Nederlander Ver- Sportief August De Troetsel is pas in 1975 met wielrennen begon nen. Hij was toen negenen dertig jaar. Hij tekende een aansluitingskaart voor de W.A.O.D. (Wielerbond voor Aangeslotenen bij Over heidsdiensten). «Voordien was ik lid van de toeris- tenklub van Baasrode», zegt August De Troetsel. «Toen het op sterk rijden aankwam, bereikte ik vrij-* wel altijd als eerste de aan komst. Ik besloot lid te wor den van de W.A.O.D. Ik was er één van de oudste leden. In de meeste wedstrijden eindigde ik binnen de twin tig. Na twee seizoenen sleepte ik een eerste zege in de wacht. Men had toen de ingedeeld in ver schillende leeftijdskatego- rieën. Later trad ik toe tot de Vlaamse Wielerbond. Ik werd lid van de kategorie ouder dan 43 jaar. Daarin ben ik flink aan mijn trekken gekomen. De voorbije vier jaar won ik jaarlijks gemid deld tien koersen. Toen ik een jaar geleden voor het eerst deelnam aan een we reldkampioenschap in Oos tenrijk, kwam ik ten val. Ik moest de strijd staken. Vorig jaar verscheen ik een tweede keer aan de start. Ik legde beslag op een dertien de plaats. Dit jaar kende ik meer sukses». Aan de titel van wereldkampioen is in feite niets méér verbonden dan een mooie beker. Het is er August De Troetsel niet om te doen om er financieel baat uit te halen. Het wiel rennen betekent voor hem gewoon een hobby en een tijdverdrijf. Hij oefent het beroep uit van autocarbe stuurder. Toch vindt hij da gelijks de tijd om te trainen en zich in beweging te hou den. Zijn gezin is overigens ook sportief aangelegd. Au gust De Troetsel is vader van drie meisjes. Twee doen aan atletiek. Een derde is lid van een handbalklub. E.D.M. Guido Wielrennen. U1UUU Braeckman, de Zeelse ju nior, haalde twee zeges op drie dagen, (gvw) het tikkeltje geluk dat hem vroeger steeds ontbrak. Eén van Oostvlaanderens regel- matigste juniores drukte in de Boerenkrijggemeente van bij het startschot zijn stempel op het gebeuren. Een uitblinkersrol is hem niet vreemd maar de krach ten die hij tijdens de wed strijd nog al eens verspeel de, kwam hij aan de eind streep te kort. Nu had hij kracht over. Op 12 kilometer van de eindstreep plaatste hij een scherpe demarrage en die jump leverde hem bij de aankomst één minuut voorsprong op. Twee dagen later deed hij te Lennik het zegegebaar nog eens over. Een harde en moeilijke koers, was een kolfje naar Guido's hand en in een spurt bergop liet hij zijn twee vluchtgezellen geen schijn van een kans. Num mer twee was binnen. Die twee bloemtuilen sieren zijn mooi palmares. Guido bolde dit jaar reeds acht keer als tweede over de meet, zodat hij zichzelf reeds een Pouli- dor-rol aanmat. Een uitslag waar hij voor zichzelf bijzon der veel voldoening aan be leefde, was zijn 10® plaats in de Ronde van Vlaanderen. Het was zo, maar geen smaakmakers en onder streepte dit met een bijko mende erkenning als derde in het bergklassement. Die knappe prestatie was het resultaat van een door gedreven training, waarbij Guido hoofdzakelijk oog had voor kracht, weerstand en afstand. Begin juli was hij gedurende een periode inaktief en achteraf waren de batterijen opnieuw opge laden en de prestatiekurve steeg van dag tot dag. Gui do kijkt dan ook reeds reik halzend uit naar 13 septem ber a.s., de dag dat hij naar de amateurs overstapt. In de laatseizoen wedstrijden wil hij hoofdzakelijk uitmaken of hij het wedstrijdritme aankan. BENO Johnny Moyson is de enige renner die de Buggenhoutse deelgemeente Opdorp rijk is. De nieuweling heeft be gin dit jaar de fakkel over genomen van de broers Marc en Jean-Pierre. Zij brachten het tot liefhebber, maar hebben twee jaar ge leden een punt geplaatst achter de wielrennerij. Overwinningen hebben ze nooit behaald. Ook de jongste- «wittekop» heeft vooralsnog niet de smaak van een zege ge proefd. «Het is mijn betrachting om een wedstrijd te winnen al vorens het seizoen ten einde loopt», zegt Johnny Moyson. «Ik ben aan mijn eerste, maar ook aan mijn laatste jaar toe als nieuweling. In februari word ik junior. In geen enkele wedstrijd moest ik voortijdig de strijd staken. Nagenoeg twintig keer eindigde ik binnen de eerste tien. Een derde plaats werd tot op heden het beste resultaat. Aan degelijke voorbereiding op een wed strijd ontbreekt het mij niet. Ik leef voor de wielrennerij Dat kunnen zij die mij ken nen, volmondig beamen». Voor Johnny Moyson is nu ook september en meteen het schooljaar aangebro ken. Hij is thans aan zijn laatste jaar beroepsonder wijs toe. Bijna tien volle maanden waarin inzet ver eist is. E.D.M. Op zondag 4 september 1983 om 14.30 uur wordt te Wichelen de Eerste Grote Prijs 't Vissershot verreden voor nieuwelingen BWB. De ereprijs wordt geschonken door de gebroeders Achiel, Dominique en Willy Roelandt. De wedstrijd wordt verreden over een mooi parkours van 55 km, verdeeld over acht ronden. Er zijn voor 15.000 fr. prijzen voorzien plus nog eens 200 fr. voor de 21e tot 30e. Als toemaatje zijn er nog eens voor 20.000 fr. andere premiën voorzien. Deze eerste Grote Prijs 't Vissershof belooft puik georganiseerd te worden. De mensen aan het roer hebben immers hun sporen in de wielren nerij reeds verdiend. Binnenkort hoor je nog wel meer nieuws uit die richting.

De Voorpost | 1983 | | pagina 37