Oefenwedstrijden •C. HANDBAL V.G. Machelen wint spannende finale H.B.C. Dendermonde wint eigen tornooi VC Juvenes Zele tweemaal geklopt in finale KWB-Volleybaltornooi in Overmere KKSFB Hoke Erembodegem - W Bouw: 4-2 DeVoorpost - 2.9.1983 - 39 Handbal. Met deze spelerskern hoopt Boule d'Or Lebbeke (ex-Avanti) het dit seizoen waar te maken, (c) B.C. Dendermonde won zijn eigen inrol te spelen in derde afdeling, (at Avanti Lebbeke 17 Zabrze 22 Het oefentreffen tussen het Poolse Zabrze en Avanti Lebbeke was voor de hand balliefhebber de gelegen heid om het Avanti 1983-1984 aan het werk te zien. Het is naar ons gevoel geen totale meevaller geworden voor het Lebbeekse team. Welis waar liet trainer De Smedt speelgelegenheid aan zijn volledige kern waardoor er hier en daar wel al eens een misverstand ontstond en ook het feit dat een licht gekwetste Dirk Verhofstadt meestal op de wisselbank bleef samen met het uitval len van H. Vermoesen, neus- breuk na amper 12', maakte dat Avanti zich toch niet to taal kon doorzetten tegen /i het snel en hardnekkig spe- i lende Zabrze. Niettemin liet Avanti af en Itoe enkele flitsen zien die erg in de smaak vielen en ons viel het op dat Koen Verhofstadt en F. Cornelis reeds over een bijzonder goede konditie beschikken. De Polen, die het voorbije seizoen 5e eindigden in hun land en twee dagen voor dien ook Hasselt klopten, leidden aan de rust met 7- 13. Na de rust, met C. Vinck in de plaats van M. Mertens in het Lebbeekse doel, kon Avanti via 11-17 nog nade ren tot 16-19 10" voor het einde, ook langs een weer hardwerkende A. Maes, maar een logische 17-21 uit slag werd het eindresultaat. Avanti, met nieuwe truien waarop Boule d'Or en BAC prijkt, speelde met: M. Mer tens en C. Vinck, D. Verhof stadt, H. Vermoesen, K. Ver hofstadt 6, F. Cornelis 4, A. '1 Maes 2. Luc Van Mol 2. H. Maes, H. De Smedt, E. Pa rijs, J. Van Onsem, J. De Pauw 2 en D. Verguit 1 Ajax Lebbeke 17 Avanti II 11 Ajax Lebbeke. steeds zonder «kaatser» M. Hendrickx, speelde een overtuigende eerste helft tegen Avanti II dat nochtans een sterke in druk liet. De Ajaxieden tel den na 6' een 1-3 achter stand maar via 4-4 na een kwartier bleef de Ajax ver dediging met een sterk spe lende doelman De Bruyn potdicht zodat E. De Batse- lier en Co met 11-4 leidden na de eerste helft. Tijdens de tweede helft kwam Avan ti II dan duidelijk beter aan zijn trekken en langs B. Van Ransbeeck en een hard wer kende De Vlieger werd aan de achterstand geknaagd. Via 15-9 na 40' werd het uit eindelijk een logische en verdiende overwinning van Ajax dat inderdaad klaar lijkt te staan voor de kompe titiestart maar ook Avanti II dat toch een reeks lager speelt kan de kompetitie met een gerust hart tege moet zien. Scoorden: Ajax: De Batselier 5. Holbrecht 2. M. Huyck 3, Van Geel 3, Van Medegael 3. Quidé 1. Avanti: De Vlieger 2, Van Langenhove 1, Van Rans beeck 8. EVA S.K. Grembergen 18 Ajax Lebbeke 19 Ondanks het jubileumtor- nooi van G.S.K. niet kon doorgaan wegens het laat tijdig forfait van Vidar Ko penhagen. werd het toch nog een handbalfeestdag in de Grembergse sporthal. Hiervoor zorgden Ajax Leb beke en de jubilarissen tij dens een bijzonder knappe wedstrijd waarin de Ajaxie den volle gas dienden te geven om een gemotiveerd spelend Grembergen van zich af te schudden. Vooral tijdens de le helft speelde de ploeg van trainer-speler Krogstrup. van een voetkwetsuur herstellende, erg sterk. Nadat zij een 3-0 voorsprong hadden opge bouwd kon Ajax weliswaar gelijkkomen (4-4) maar on der impuls van het duo Vinck-Dooms werd het 7-4 vooraleer de rust bereikt werd met een 10-6 score. On middellijk na de rust kon G.S.K. dan even het tempo van Ajax niet meer volgen en na 40' stonden de ploe gen gelijk (11-11) en even later leidde Ajax met 14-16. Maar toch kon een opval lend sterk spelend G.S.K. nog terugkomen tot 16-16 vooraleer de Lebbekenaars de wedstrijd in een defini tieve vorm goten (16-19). G.S.K. naderde nog tot 18-19 maar deze stand betekende meteen het eindresultaat van een wedstrijd waarin beide ploegen voor een knap vertoon hadden ge zorgd. S.K. Grembergse speelde met J. Vermeersen (2) en J. Martens, Vinck 4. T. Van Haute 1, Doorns 5, Se- gers 3, H. Van Haute 2, A. Dauwe 1, Krogstrup. Mer tens, G. De Smedt. P. Impens. Temse tweede te Groot-Bijgaarden At. Temse lukte een bijzon der goede beurt op het tor nooi van Groot-Bijgaarden waar ook Brabo Denderbelle zich in een gunstig daglicht plaatste met een 4e plaats. De Temsenaars zorgden zelfs voor de stunt van het tornooi door het Franse Hautmont met 12-10 te ver slagen terwijl tegen Groot- Bijgaarden, de latere tor- nooiwinnaar slechts met 8-7 cijfers werd verloren. P. Dauwe, de Atilla trainer bleek vrij tevreden over de geleverde prestatie maar wachtte .zich van te grote ambities in verband met de nakende kompetitie. Aan dit tornooi namen zes ploegen deel nl. Groot-Bijgaarden I II, Hautmont (Fr.). Brabo Denderbelle. Hulst (Ned.), en A. Temse. Robuco Buggenhout Kraainem 16 25 Kraainem, de ploeg uit 2e nationale die enkele maan den geleden Avanti Lebbeke verrassend uitschakelde in de kwartfinale van de Beker van België bleek een uitste kende maar sterke oefen- partner voor Robuco Bug genhout. dat vooral tijdens de eerste helft de bezoekers voor problemen kon stellen. Via 1-1 kwam Robuco langs Brouillard aan de leiding na 11' en met een 9-11 ruststand had Buggenhout meer ge daan dan zich verdedigen. Onmiddellijk na rust bleken de Brusselaars op weg naar een ruime zege (9-13) maar het trio E. Van Nuffel, M. De Proft, J. Brouillard hield de thuisploeg nog in de wed strijd tot driekwart wedstrijd (13-17). Daarna liet het uitvallen met een enkelkwetsuur, van W. Van Der Borght zich aan voelen en door veelvuldig balverlies raakte Robuco 13- 25 achter vooraleer Rom- baut, De Proft en Moeyer- soons nog konden tegen- scoren. Bij Robuco was men niette min tevreden na deze ge slaagde oefenwedstrijd. Za terdag speelt men dus de voorronde van de B.V.B. te gen Waasmunster en zon dag wordt er nog geoefend tegen Stenor. De Robuco da mes spelen om 13 uur te Antwerpen tegen H.C. Ant werp. Buggenhout speelde met R. Coppens en J. Ver- meir, P. Rombout 3, Van Nuffel 3, Van Der Borght, Brouillard 3, De Proft 2, J. Van Damme 3, Vercammen 1, Moeyersoons 1, J. Van Damme 1, Cassiman. De reserven speelden even eens tegen de Kraainemse doublures. Hier scoorden Van Damme 5, Van Nuffel 1, Moeyer soons 4, Merckx 1. De Vuyst 2, De Mayer 5. Cassiman 1. EVA VOLLEYBAL Het internationaal handbal- tornooi, georganiseerd door HBC Dendermonde, werd een sportief sukses zonder voorgaande. Er werd bijzon der knap gespeeld door de deelnemende ploegen en het mag echt verrassend ge noemd worden dat H.B.C. Dendermonde erin geslaagd is zowel Duffel als Griveg- née achter zich te houden. Meteen ziet de toestand er veel rooskleuriger uit voor trainer-speler Trienpont en Co. Inderdaad, na een bij zonder moeilijke start aan de voorbereiding versche nen de laatste week voor het tornooi alle basisspelers op training zodat zaterdag, op één enkele late verlofgan ger na. Trienpont over zijn volledige kern kon beschik ken. Nadat H.B.C. in zijn reeks het Duitse Gambach het Nederlandse Geldrop achter zich had gelaten, werd Duffel, de andere reekswinnaar, in een span nende finale verslagen. Nadat de eerste helft afge sloten werd met 10-9 cijfers kon H.B.C. ook tijdens de tweede helft de nationaler op afstand houden. De jonge doelman Koen Van Renter- ghem bewees in deze wed strijd dat al het goede dat over hem verteld wordt, met overdreven is. H.B.C. Den dermonde speelde de finale Zowel het dames- en heren- tornooi van VC Juvenes lok te heel wat belangstelling naar de Zeelse sporthal. De organiserende klub zorgde tweemaal voor een uitste kende prestatie vermits zo wel de dames als de heren de finale bereikten na een reeks spannende wedstrij den. Voor de leerlingen van Trui Van Severen was ATB St.-Niklaas net iets te sterk en Maurits Van Damme kon de herenploeg ook niet over Vitesse Kruibeke krijgen. Tweemaal tweede en toch tevredenheid bij het Zeelse bestuur want er zat heel wat tegenstand in het deelne mersveld. De uitslagen: Damestornooi: Reeks A: 1. Juvenes A; 2. Lebbeke; 3. St.-Gillis-Waas. 1. St.-Niklaas; 5. VC Temse. 5. Melsele. Reeks B: 1. ATB St.-Niklaas 2. Moerbeke; 3. Eksaarde; 4 K. Temse; 5. Wetteren; 6. Juvenes B. Eindstand: 1. ATB St.-Niklaas; 2. Juve nes A Zele; 3. Moerbeke; 4. Lebbeke; 5. Sigivoc; 6. Libe ria St.-Niklaas; 7. Eksaarde; 8. VC Temse; 9. K. Temse; 10. Wetteren; 11. Juvenes B; 12. Melsele. Herentornooi: Reeks A: 1. Juvenes A; 2. Wetteren; 3. Moerbeke; 4. Luchtbal; 5. K. Temse; 6. Destelbergen. Reeks B: 1. V. Kruibeke; 2. Bazel; 3. Londerzeel; 4. ATB St.-Niklaas; 5. Juvenes B; 6. H. Temse. Eindstand: I. Vitesse Kruibeke; 2. Ju venes A Zele; 3. Wetteren; 4. Moerbeke; 5. Londerzeel; 6. Luchtbal; 7. Bazel; 8. ATB 3t.-Niklaas; 9. Juvenes B; 10. Temse; 11. Destelbergen; 12. H. Temse. (ajz) Handbal. H. een figurantenrol te spelen in met K. Van Renterghem en G. Mannaert, L. Batselier 5, I. De Pauw. S. De Swaef. D. Gyssels 5, R. Assaert, H. Triepont 3, L. Van Cauwen- berghe 2, M. Van De Velde, J. Diependaele, J. Quis- quater. Uitslagen Reeks I T.S.V. Gambach - H.B.C. Dendermonde: 6-6 T.S.V. Gambach - Geldrop: 8-7 H.B.C. Dendermonde - Gel- derde drop: 12-6 1. H.B.C. Dendermonde 2. T.S.V. Gambach 3. Geldrop Reeks II Grivegnée - Duffel: 8-11 Grivignée - Herseaux: 10-f Duffel - Herseaux: 8-7 1. Duffel 2. Grivegnée 3. Herseaux 5e en 6e plaats Geldrop-Herseaux: 12-7 en lijkt nu wel in staat meer dan 3e en 4e plaats T.S.V. Gambach-Grivegnée: 9-14 Finale H.B.C. Dendermonde-Duf- fel: 15-12 Jeugdwedstrijden Min. H.B.C. Dendermonde - Ajax Lebbeke 6-9 Kad.: H.B.C. Dendermonde - Herseaux: 8-20 Veteranentornooi K.W.B.-Dendermonde Zeven veteranenploegen namen deel aan het 10* tomooi A. Schockaert georganiseerd door K.W.B. Dendermonde Cen trum. Alle ploegen gaven blijk van uitstekende sportieve ingesteldheid en toch werd er hardnekkig gestreden voor de zege. V.C. Machelen, een ploeg De in»<=hteis hadden op- voor een mooie prij- P. Meulebroeck had het dan ook niet moeilijk tijdens de uitreiking van de prijzen. met een gemiddelde leeftijd - van boven de 50 jaar die wl" deelneemt aan de vetera- nenkompetitie in het Bra bantse, toonde zich in een spannende finale de meest uitslagen volledige ploeg. Nadat zij de c twee eerste sets hadden ge- ï)Ch"«ngen wonnen kwam Dendermon- Reeks I de-Centrum, de andere fina- VC Machelen-Keur list, nog gelijk maar in de VC Machelen-KWB Dender- vijfde en beslissende set monde 2-1 was het opnieuw Machelen KWB Dendermonde-Keur 2-0 1. St.-Gillis 2. Schellebelle 3. Denderbelle 4. Willebroek Gekruiste 1/2 finales Denderm-St-Gil VC Machelen-Schelleb. 4*. 6* en 7' plaats Keur-Denderbelle Willebr.-Keur Willebr. -Denderb. 3* en 4* plaats St-Gil. -Schelleb. (15-8, 8-15, 15-9) Finale VC Machelen-Denderm. 3-2 (15-8, 16-14, 6-15, 7-15, 15-10) 2 q Einduitslag 1_1 1. VC Machelen 2. Dendermonde 3. St.-Gillis 2-0 4. Schellebelle 2-1 5. Willebroek 2-0 6. Keur 7. Denderbelle 2-1 1. VC Machelen 2. KWB Dendermonde 3. Keur dat zich de sterkste toonde. St.-Gillis-Dendermonde ein digde derde en telde met C. Impens de oudste deelne mer in zijn rangen. Schelle- Reeks II belle eindigde vierde voor Willebr.-Denderb. K.W.B. Willebroek. Keur Schelleb.-St. Gil. Dendermonde verraste in Schelleb.-Willebr. gunstige zin door K.W.B. Denderb.-St.-Gil. Denderbelle achter zich te St.-Gil.-Willebr. houden. Denderb.-Schelleb. Bouw speelde een goede eerste helft die met gelijke stand werd afgesloten. De 1- 1 kwam op het bord via Paul Van Hoefs voor Hoké en W. De Jongh voor Bouw. Na de rust was de thuisploeg de meest aanvallende partij en weer was het Van Hoefs die tweemaal skoorde en Stey- lemans bracht de stand zelfs op 4-1. Even voor het eind signaal maakte W. De Jongh er dan nog 4-2 van. De KWB-afdeling van Over- mere hield op zondag 28 au- -t ***-••' slik #*V Eindstand Volleybal. Tijdens het tornooi, georganiseerd door de KWB van Overmere was er ook een wedstrijd tussen de gemeenteraad en de veteranen van SK Overmere. De schepenen Vercruyssen, Pensaert en Van Hove, versterkt met raadslid Van Daele en Linda Belaert 1. KWB-Overmere; 2. Keur me[ herman Van der Stricht wonnen, (jj) Dendermonde; 3. KWB Kal- ken; 4. Voetbal Uitbergen; 5. KWB Schellebelle; 6. Ten- jfK§L A éÊÊÊÊk nisklub Overmere; 7. KWB JÉmKL. Overmere II; 8. Volvo Wette- flPBHs jf I ren; 9. KWB Zele Kouter; 10. «Pr I M/i N Fina Boys; 11. Juvenes Re- I "W\ kreatie; 12. Chiro Overmere; J 13. KWB Kalken; 14. Chiro r Overmere I; 15. JZN Overme- 1 - pp re; 16. Missieploeg Van L 'Jj J. ,s 1% t *^8 Veteranen Vesko; 19. Voet- fll^ k bal Uitbergen II; 20. Olym- J Wjgr Bij de dames: 1. Keur Den- ■feHflHBHjjBjl FC Kunnen Ze- Kalken; 5. Chiro Overmere; v flr^^ De van tor- voorgaande 9 jaren een reuzesukses ken- W de is ten voordele van de t Overmeerse missiezusters Georgina Van Hoecke, An- drea Van der Stricht, Yvon- liSÊÈk. 1 ne De Gelder en Marleen Verherbruggen. Volley. KWB Overmere won zijn eigen tornooi tegen Deur-Dendermonde met 3-0. (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 39