op 11 september eindigt de inschrijvingsperiode! De 'Beker van de Rozenstreek 1983-1984': Geen geluk voor H. Vermoesen: nu neusbreuk Rubbens en De Meester A klaar voor de grote slag Volleyballen met V.C. Moderna Nilco Lebbeke Zeelse minivoetbalkompetitie start twaalfde seizoen 'Baert - Appels' wint minivoetbaltornooi Minivoetbal KWB-Berlare - Gemeentebestuur „*ham£4 "Hun Éèi«i#>'3 xum&tfi De deelnemerslijst voor de 5* "Beker van de Rozenstreek' gaat stilaan naar de 30 ploe gen toe, en dit op een goede veertien dagen vóór het ein de van de inschrijvingspe riode. Inderdaad, op zondag 11 september aanstaande wordt de definitieve lijst der deelnemers opgemaakt. Ploegen die dus nog wensen deel te nemen, dienen zich wel wat te spoeden. Nog maals. 11 september 1983 is de uiterste inschrij vingsdag! Volgende 24 ploegen waren reeds ingeschreven op da tum van 28 augustus '83: UFO 78 Aalst (bekerwinnaar in 1980 en 1981), Snuffel Grembergen (beste jeugd huis in 1983). KWB Kalken. KWB Opwijk, KWB Hamme Center, Iris Londerzeel, Singh Merchtem, Trevoc Nieuwkerken. KWB Baasro de. KWB Denderbelle. Stam Wetteren, VK Varo Aalst. VC Blauwen Hoek Hamme. VC Drop, St.-Denijs Westrem, Meersvlieg Drongen (win naar 1983), VC De Zwaluw Gent, KWB Overboelare, KWB Waarschoot, Ariadne Denderleeuw, KWB Bazel, KWB Falos Zingem. Volley- balvrienden De Pinte, VC Brandweer Gent 5 en VC Lovendegem. Ongetwijfeld zullen meerde re ploegen nog volgen, zo dat een deelnemersveld tus sen de veertig en vijftig teams zeker niet uitgesloten is! Kort gezien wordt deze 5° 'Beker van de Rozenstreek' als volgt georganiseerd: Alle deelnemende ploe gen worden verdeeld in klei ne reeksen van 4 ploegen en spelen onderling een mini- kompetitie met heen- en te rugwedstrijden. Zodus speelt ieder team minstens 6 wedstrijden. Na deze 6 wedstrijden wordt de eindronde betwist tussen de diverse reekswinnaars, volgens de formule van rechtstreekse uitschakeling. In de voorronde verlopen de wedstrijden 'regionaal' om al te verre verplaatsin gen te vermijden. In de eind ronde speelt men 'provin ciaal'. De ploegverantwoorde- lijken kunnen onderling hun wedstrijddata afspreken. Volledige vrijheid is hierbij gewaarborgd vanwege de tornooileiding. Spelers die aangesloten zijn bij de Belgische Volley- balbond. worden niet toege laten. Technische gegevens: Uiterste inschrijvingsda tum is 11 september 1983. De algemene vergadering reeksindeling heeft plaats op zaterdag 17 september 1983 te Schellebelle. Hier voor zal bij inschrijving een uitnodiging volgen. Het inschrijvingsgeld 500 frank en kan betaald worden onder gesloten om slag of op het nummer 290- 0400768-82 ten name van 'Be ker van de Rozenstreek' met vermelding van de naam van de ploeg. Bij aanwezig heid op de algemene verga dering wordt er 100 frank terugbetaald. Om de veertien dagen ontvangen alle ploegverant- woordelijken een gratis tijd schrift met alle uitslagen en rangschikkingen. Aan dit tornooi zijn in totaal 27.000 frank prijzen verbonden, en het loopt in samenwerking met dagblad Het Volk en met VLM-Oost- Vlaanderen. Inlichtingen: Baeyens Geert, Massemensteenweg 56/4, 9200 Wetteren (091/ 69.92.52). 1* 'Beker van de Rozen streek' voor provinciale he ren- en damesploegenl Volleybal. Op hel kasteel Corlewalle te Beveren werd volleybalploeg Monlova uit Italië ontvangen in het kader vat internationale uitwisseling. (Iv) De organisatoren blijven niet bij het rekreatie-volley- baltornooi alleen. In de loop van het seizoen 1983-'84 wordt immers ook voor de eerste maal eenzelfde tor nooi op het getouw gezet, maar dan wel voor heren- en damesploegen uit de twee de. deroe en vierde provin ciale afdelingen. De bena ming is hetzelfde, maar de tornooiformule ligt wel enigszins anders: Zowel bij de mannen als bij de dames worden slechts 6 ploegen toegelaten. Elke deelnemende ploeg speelt steeds 4 wedstrijden, nl. 2 thuis- en 2 uitwedstrijden, zij het steeds tegen een an dere tegenstander. Deze worden bepaald bij loting. Na deze vier wedstrijden wordt het eindklassement opgemaakt en spelen de nummers 1 en 2 de finale van deze 'Beker van de Ro zenstreek'. op neutraal terrein. De wedstrijden in de voorronde worden gespeeld tussen 15.10.1983 en 18.03.1984, en het staat de deelnemende ploegen vrij deze wedstrijden te plan nen. Ook hier dus geldt vol ledige vrijheid voor de deel nemende teams Deze speel periode is interessant omdat hiermede óf vrije-weekends óf de lange kompetitie-on derbreking tussen heen- en terugronde vlot kan worden verwerkt. Inlichtingen: zie boven Uiterste inschrijvingsda tum: 24 september 1983. Volleybal. Schepen De Wolf overhandigde de beker aan de kapitein van VC Steenhuize, dat het kampioenschap van Aaigem won. (per) Volleybal. De inrichters van het volleytornooi te Aaigem (Erpe-Mere) samen met het gemeentebestuur e. laureaten van Steenhuize, (per) Hendrik Vermoesen blijft echt niet gespaard van tegenslqg. Nadat hij tijdens de 1/2 finale van de Beker van België tijdens de maand mei erschillende weken in het gips moest met ge scheurde gewrichtsbanden aan de enkel, is de nieuwe kompetitie nog niet hervat of de Avantispeler opnieuw getroffen werd door het noodlot. In de oefenwed strijd tegen het Poolse Zabr- ze liep hij inderdaad reeds na 12' spelen een neusbreuk op zodat hij toch opnieuw enkele weken onbeschik baar wordt. In een totaal onschuldige botsing met een Poolse speler greep hij naar zijn neus en toen hij van het terrein kwam was er geen twijfel: neus gebroken! Meteen reeds vóór het sei zoen een probleem voor Avanti dat het voorbije weekend de voorbereiding afrondde in Nederland waar deelgenomen werd aan de «Holland-Belgiè cup». EVA MINIVOETBAL Zaterdag 10/9 en zondag 11/9 Zaterdag 10 september en zondag 11 september nodigt V.C. Moderna Nilco Lebbeke alle volleyballiefhebbers uit op de tornooien die ge speeld worden op de terrei nen van de R.M.S., Konkel- goedstraat te Lebbeke. Za terdag 10/9 vanaf 10 uur wordt het tornooi voor ge mengde recreatieploegen gespeeld met de schaal Oc taaf Van Den Broeck als in zet. De ploegen moeten min stens 2 dames per ploeg om vatten en er mogen maxi mum 2 aangesloten spelers opgesteld worden. Het ein de is voorzien rond 18.30 u. Op zondag 11/9 volgt dan het tomooi voor aangesloten ploegen V.I.V. Bij de dames staat het tornooi open voor ploegen uit 1° en 2° provin ciaal en bij de heren voor ploegen uit 2'. 3° en 4' pro vinciaal. Ook voor de meis- jesjeugd is een tomooi voor zien. De inschrijvingen konden tot 31 augustus gebeuren bij R. De Meyer, tel. 052/21.53.83 maar indien een ploeg nog zou willen inschrijven kan een telefoontje nog raad brengen. Deze tomooien gaan door in samenwerking met het ge meentebestuur, Senator Oc taaf Van Den Broeck, B.L.O.- S.O. en Korfbalclub Atlan tis. Er zijn omkleedruimten, wasgelegenheid, drank en spijzen voorzien. EVA Met nog twee speeldagen voor de boeg valt zaterdag wellicht het doek over het kampioenschap. Het toptref- fen tussen Rubbens en De Meester A kan immers voor de beslissing zorgen. Het duel om de titel kondigt zich uitermate spannend aan en beslist komt er kaatssport aan bod van hoog niveau. Beide ploegen hebben heel wat talent in hun rangen hoewel het meesterschap van Rubbens in de heen wedstrijd (7-15) sprekend was. Voor De Meester A is dit zowat de laatste kans om aan de hegemonie van Rub bens een einde te stellen. De kampioenen en beker houders zijn immers be kwaam om Van de Moortel in de bekerfinale 1983 van een zege te houden zodat winst in de topmatch een eerste stap is naar nieuwe dubbelslag. Rubbens - Cop- pieters 15-6: De goede start van de bezoekers werd vrij wel vlug teniet gedaan door de leiders. Bij de rust was het reeds 8-2 toen De Plec- ker. De Block en Wauters aan een hoog tempo draai den. Eddy Heirman beet nochtans sterk van zich en stimuleerde zijn maats naar 12-6. Op dat ogenblik was de driepuntenzege van Rub bens in gevaar maar zover lieten de kampioenen het niet komen. Inex/AVDV - Verhaegen De Meester B 15-11: Met heeft uiteindelijk de beste ploeg gewonnen. De tussenstan den 4-1, 7-2 en de ruststand 8-4 bevestigden deze kon- klusie. Na de pauze viel er toch een heropflakkering van de bezoekers te noteren die via 10-8 naar 13-11 terug kwamen. Inex kon uiteinde lijk toch uitmaken met 15-11. Neyt - Van de Moortel 15-0 (forfait). De wedstrijd De Meester A - Gemeenteperso- neel werd uitgesteld. Het klassement: 1. Rubbens 1232; 2. Verhaegen/De Meester A 11/29; 3. Neyt 12/ 25; 4. Coppieters 12/18; 5. Gemeentepersoneel 11/12; 6. Van de Moortel 12/9. 7. Inex/ AVDV 12/9; 8. Verhaegen/De Meester B 12/7. Wedstrijden voor zaterdag 3 september: Coppieters - Gepeenteper- soneel (Lucien Christiaens), Rubbens - De Meester A (Theo Wauters); De Meester B - Neyt (René Van Dries- sche) om 14 uur en Inex/ AVDV - Van de Moortel (An- dré Van Laere). (ajz) Minivoetbal. Den Draver verloor met de strafcorners de finale van het tornooi georganiseerd door de BGJG uit Berlare. (jj) Minivoetbal. Te Berlare won Baert Appels de finale tegen Den Draver. De uitslag was 4- 4, maar Appels won met de corners, (jj) Zestig jaar BGJG te Berlare Minivoetbal. In het tornooi van de Berlaarse BGJG werd jeugdklub Joker derde door Donk Eendracht A te kloppen met 6-4. (jj) Minivoetbal. Donk Eendracht A werd vierde in het tornooi van BGJG-Berlare. (jj) Met als inzet een wisselbe ker werd tergelegenheid van het zestigjarig bestaan van de BGJG in Berlare een groot minivoetbaltornooi georganiseerd. We brachten vorige week reeds de eerste uitslagen van de zestien deelnemende ploegen. Na de tweede ronde kregen we volgende uitslagen: Spectrum - De Draver 1-3; Bommenwerper - Koker 3-7, Baert - Appels - Pa Gijs 8- 1; Landelijke Gilde - Een dracht Donk 2-3. De halve finale leverde ons volgende uitslagen: Den Draver - Joker 5-1, Baert Ap pels - Eendracht Donk 8-0. Bij de troosting tussen Joker Uitbergen en Eendracht Donk werd het 6-4 ten voor dele van Joker dat meteen de derde plaats in de wacht sleepte. Deze wedstrijd werd geleid door Freddy Van den Berghe en Julien Lion. Finale Den Draver - Baert Appels 4- 4 (1-2) De Appelsenaars kwamen op het terrein met Julien Poppe, Frank Bonnarens, M. Christiaens. Danny Eve- raert. Oscar Baert, Ferdy De Gols en Geert Christiaens. Den Draver uit Berlare deed het met John Collert, Theo Hofman, Filip Geens, Nor- bert Van den Durmen, Paul Van De .Velde en Eddy Reet. Al verloor den Draver uit Berlare, het kwam eervol uit de strijd. Deze ploeg die am per een jaar bestaat bewees tegen de besten haar man te kunnen staan. In de eerste periode miste Den Draver een strafcorner, terwijl Baert Appels in de zesde minuut reeds op voor sprong was gekomen. In de tweede periode kwam de stand op 0-2 via een strafcor- ner, maar Den Draver kon in de derde periode milderen tot 1-2. Nog in dezelfde pe riode werd het 1-3. In de negende minuut werd het 2- 3 en zo bleef de spanning erin. Tijdens de spannende vierde periode kon Appels via een strafcorner 2-4 ma ken, maar door een penalty werd het 3-4. In de laatste minuten miste Den Draver de strafcorner nu eens niet en het werd 4-4. In de twee laatste minuten werd het een gevecht om de winning goal maar die kwam er niet. De strafcorners zouden dan met 2-1 in het voordeel van Appels beslissen. Deze wed strijd werd op voortreffelijke wijze geleid door Marcel Van Vossel en André De Decker. Voor de aanvang van het twaalfde seizoen van de ZMVK is de groei en de toe nemende belangstelling voor de mini voetbalsport bevestigd. De organisatoren noteerden immers 22 ploe gen in de kernkompetitie wat vijf meer betekende dan vorig jaar. Het aantal in de kernkompetitie ging van ze ven naar elf ploegen zodat het eindsaldo een winst van ploegen betekende. Deze toename zorgde voor een wijziging in de wedstrijdfor mule. In de kernreeks star ten de 22 ploegen de heen ronde om hierna in twee reeksen van elf te worden opgesplitst. De elf eerste spelen onderling de terug wedstrijden, met de elf laatst geklasseerde ploegen gebeurt net hetzelfde. De bekerformule bleef ge schoeid op het principe van de rechtstreekse uitschake ling. Vooraleer tot de acht ste finales te kunnen over gaan waren de deelnemers reeds aan de schiftingen toe. Hieruit werden opnieuw vijf ploegen opgevist om het totaal van zestien te berei ken. De lottrekking gaf in tussen volgend resultaat: Coppieters - De Leenheer/ Nelis. ON. Van Damme - MVZ. Toyota, Neyt - Vehent, SK Chantant - Juvenes, Heir man - De Pieker, Bracke - De Pik, Van Cauteren - SV Tele- lec en Hofman - Arsenal. Ook de veteranen krijgen voor hun tweede editie be kervoetbal voorgeschoteld. Met elf ingeschreven ploe gen kan men thans spreken van een goed geprogram meerde kompetitie. Tot de rij nieuwe klubs horen Den Bien Lokeren. Hofman, Brac ke, De Pik en Juvenes wat de kernreeks betreft en De Raedt, De Fontein, Coppie ters en Poppe wat de vetera- nenreeks betreft. Ook dit seizoen zorgen negen Zeelse scheidsrechters voor het sportief verloop van deze kompetities. Het zijn Albert, Werner en Hubert Chris tiaens, André Neus, Eric Tranoy, Willy Vercruyssen. André Symoens, Rudy De Grauwe en Mare de Mesniel du Sommery. De ZMVK blijft organisatorisch begeleid door voorzitter Paul De Roover, sekretaris Paul Quintijn, koördinator Rudy De Grauwe en Mare Quin tijn. Zondagavond te 19 uur is er ver André, Gistelinck A- treden aan Burgemeester' in de Berlaarse sporthal een chiel. Marcel Gistelinck, Van Sande, Schepenen Luc j vriendschappelijke mini- Henri Sacré, Paul De Pauw, Vercruysen, René Vanhove. voetbalwedstrijd tussen Hugo Cammermans, Robert Maurits Pensaert, Raadslid KWB-Berlare en leden van Van Weyenberghe en Karei Gilbert Van Daele, Gemeen- het gemeentebestuur. KWB Claus. tesekretaris Frank Lippens, zal aantreden met De Schrij- Voor het gemeentebestuur Minivoetbal. Casa-Belgica speelde vorig seizoen nog als liefhebbersploeg maar zal dit jaar in de kompetitie aantreden, (vh) 40 - 2.9.1983 - De Voorpost VOLLEYBAL

De Voorpost | 1983 | | pagina 40