•C DUIVENSPORT Evarist en Louis Mertens, Adolf Heirweg, Theo Verwaeren, Firmin Van de Plas, Etienne Buyle, Clement Van Driessche, Constant Bert, Leon Seymortier, Jean Ost, Frans De Waele, Albert Van Hecke, William Boone, Marcel Wauters en Willy Christiaens halen de Quiévrainbloemen op het hok Mm Roger De Kimpe, Noël Willockx, Van Riet-De Ridder, Etienne Buyle, Frans Wesemael, Abel De Leenheer, De Vadder en zoon, Maurits De Moor, André De Vriese en weduwe en zonen Braem Gebroeders Michiels en Albert Coopmans winnen de Meauxbloemen 42 - 2.9.1983 - De Voorpost HÜHg i vensport. Theo Verwae- 'i met de eerste prijs op uiévrain te Appels, (c) lebbeke Centrum mikte en L. Mertens in de roos de jonge duiven voor ons Ayels, Frans Boey- ;ns, Frans Legroüx, Albert alraevens, Jozef Teek, xm Marie Van Peteghem, eon Van Gucht, gebroeders .lbrecht en Albert De Rid er. Bij de jaarlingen klokte san Marie Van Peteghem ie eerste twee prijzen en vroege duiven voor Victor De Waegeneir, Pierre Ver- meir. Petrus Van Biesen, Prosper Van Nieuwenhuyze (6* en 9*), Petrus Tilley, Jozef Teek en Leon Siccard. Te Zele Huivelde maakte Adolf Heirweg een goede beurt met de 1° 2* en 11® prijs. Knappe resultaten voor Frangois Van Daele (3® en 13®), Gregoire Bocklandt, Andre Van Avermaet, Gil bert Temmerman (6° en 16*), Hubert Temmerman (7°, 8® en 12*), Jules Geerinck, Roland Callaert en Carlos De Schepper. Bij de oude duiven en de jaarlingen twee overwinnin gen voor Philemond Staes met twee verschillende dui ven. Vroege oude duiven voor Andre Van Avermaet, die ook bij de jaarlingen met de 2® en 3° prijs en zeker bij de duivinnen met de 1° en 2® aan zijn trekken kwam. Koen De Leenheer, Carlos De Schepper en Raymon zijn bovenaan in de uitslag. Te Zele-Durmen was de hoofdprijs voor Gerard Fa- maey en Hector Vercauteren was de man van de series. Te Appels klokte Theo Ver waren de 1® prijs en in zijn spoor noteerden we Guy Dierickx (2° en 8°), Frans Ver- meir, Andre Gooreman, Da vid Arbij, Alois Van den Hauwe (6® en 10®), Julien Steeman en Paul Van Hauwe. Te Denderbelle was Frans Bourgeois niet alleen de winnaaf maar ook de uit blinker. Ereplaatsen ston den er achter de naam van Frans Cooreman, Alfons Van den Broeck, Pierre Pie- ters en Frans Robberecht. In de rees oude duiven won Roger De Saeger voor Ri chard Van Keer, Louis Van den Abbeele, Paul Albrecht en Andre De Landtsheer. Te Buggenhout Den Belg gingen de zegebloemen bij de jonge duiven naar Firmin Van de Plas voor Marcel Van Ransbeeck, Germain Van den Bossche, De Ridder en zn, Roger Van Doorslaer (5® en 6®), Adolf Broothaerts, Pa trick Tempels en Cesar Peel- man (9® en 10*). Bij de oude Duivensport. Albert Van Haut bij de pinken op de Quiévrainvluchten. (c) duiven de 1® en 2® prijs voor de gebroeders Verschueren, de 3® en 4° voor Pierre Van der Vreken, de 5® en 9® voor Johan Dierickx en verder vroege prijzen voor Hals- Cassiman, Rene De Man, Frans Maes en F en zn De Proft. Adolf De Smet kreeg de snelste jaarduif thuis voor Louis De Hauwere, ge broeders Verschueren (3® en 4®), Johannes Dierickx, Pier re Van der Vreken (6® en 7®), Roger Van Doorslaer, Pierre Van Ransbeeck en Frans Maes. Te Berlare stond er geen maat op de kolonie van Etienne Buyle met de 1®, 2* en 4® prijs. Vroege duiven toch ook voor Eric Verleyen, Luc Van Malderen, Lucien Heirman, Eugeen De Vos, Paul Roggeman, Frans Dhaese en Prosper Goossens. Te Grembergen mikte Cle ment Van Driessche in de roos, en het was niet zijn enig sukses, dat weekend. Jozef Baeck met de 2®, 3* en 7® prijs kreeg ze goed naar huis en vroeg op de uitslag staan ook Jozef De Munck, Henri Van Laere, Cesar Boon, Jozef Inzé, Rudolf De Donder, Andre Van Uyt- fanghe. Te Oudegem was Constant Bert de nummer één bij de jonge duiven voor Adolf De Beule, die met de 2®. 3* en 9® prijs één sterk resultaat liet optekenen. Vroege prijzen voor Alfred Wierinck, Jean Pierre Lemmens, Frans Wil- lems, Paul Bosteels, Albert Te Hamme - Elversele - Zog- ge ging de ereprijs naar Ro ger De Kimpe voor Philemon Staes, die daarnaast nog zijn acht ingekorfde duiven op de uitslag zette. -Een ster ke resultaat eveneens voor iüerard Roels met de 3e, 10e, !2e, 17e, 19e, 25e of zes op .es. Kopprijzen voor Roger "hierens, Wilfried Rotthiers, of De Donder. Een eerste restatie voor Wilfried En- els met de 5e, 6e. 9e, 13e is vroegste meldingen, e Zele - Lokeren waren het /eduwe en zonen Braem, lie met de le, 2e en 9e prijs /oor de hoofdrol zorgden. Vroege prijzen voor Georges Zaman, Rita De Wandel, Jo zef Van Peteghem, René Coopmans, Christiaens-De Koning, M. Haentjens, Emiel De Vreese. Te Buggenhout Den Belg klokte Roel Willockx de eer ste prijs voor Jozef De Bleser (2e en 5e), Robert Mannaert (3e en 7e). René De Batselier (4e en 10e), Edmond De Ker- pel, Egide-Roels, Jozef Plat- teau. Te Baasrode-St. Gillis - St. Am and s - Moerzeke waren het Van Riet - De Ridder die zich op de meest begeerde plaats nestelden. De ere plaatsen gingen naar Bos teels en zn, Jean Becqué (3e, 7e en 9e), Danny Thierens, Peter Van den Eede, L. Stal- laert, Muysewinckel en zn, J. De Clercq. Te Berlare een overwicht van het hok Etienne Buyle met de le en 2e prijs en een zeer knap resultaat voor Paul Roggeman met de 3e. 4e, 5e prijs. Vroege duiven eveneens voor Etienne Smet, Frans^ichien, Alfons Van Hauwermeiren, Ar- mand De Smedt en Julien Raemdonck. Te Grembergen - Hamme - Appels - Oudegem zwaaide Frans Wesemael met de ze gebloemen voor André Van Uytfanghe, gebroeders Van der Borgt, Richard Ydens (4e en 9e), Clement Van Dries sche (5e en 10e), Wilfried Boon, Baziel Poppe en Gus- taaf Verberckmoes. Te Overmere was Abel De Leenheer de uitblinker met de le en 5e prijs en verder vroege duiven voor André Van der Poorten, Julien Roe- landt. Leon De Landtsheer. Te Buggenhout - Opdorp stond er geen maat op de prestatie van De Vadder en zn met de le, 3e en 6e Driis. Vroege duiven voor Kris Boeykens, Karei De Bleser, Jozef De Bleser, Johny Thie- remans. Mevrouw Verbrug- gen, Petrus De Smet, Jan De Commer. Te Schellebelle klokte Mau rits De Moor de le prijs bij de jonge duiven, knappe re sultaten voor Lucien De Kdrpel (2e en 6e), Augustus Vereecken (3e en 4e), Theo- fiel De Vleeschouwer. ge broeders Renneboog, Mau rits Uyttendaele, Mare De Coster en R. Leemans. Bij de oude duiven en de jaarlin gen ging de overwinnings trofee naar Lucien De Ker- pel. Bij de oude duiven de 2e, 3e en 8e voor Theofiel De Vleeschouwer, die ook bij de jaarlingen de 2e prijs won. Vroege oude duiven voor Leemans-Soetaert, André De Vriese. Herman Vage- nende, Maurice Uyttendae le, W. en zn De Geest, Julien De Winter. Vroege jaarlin gen voor Herman Vagenen- de (3e en 7e). W. en zn. De Geest. Julien De Winter, An dré De Vriese. Robert De Gucht en Oscar De Cuyper. Te Zele - Uitbergen de le en 10e prijs voor André De Vrie- In het Verbond Waasland haalde Georges Brams de bloemen binnen voor Walter Van Puyenbroeck. Alfons Pieters. Van Goethem. A. Van Vlierberghe (5e en 10e), E. Van Puyenbroeck, Urbain De Maere, Jozef Van Acker. Bij de oude duiven de le en 5e prijs voor Richard Thie rens en verder kopduiven voor Francois Janssens, Har ry De Rudder. Baert, De Beu le. August Dullaert, Robert Van Stappen en Smet. Duivensport. Weduwe en zonen Braem domineren Noyon te Lokeren. (gvw) Duivensport. De Backer-Verlee, een sterk duo uit Buggen- hout-Opstal, (c) se. Vroege duiven voor Theofiel De Vleeschouwer, Hubert Vercauteren (3e, 9e en 12e), Albert Pletinck, Gil bert Van Miegroet (5e, 7e, 8e en 1 le), Sylvain Rasschaert. Te Haasdonk haalde Petrus Neels de top voor Henri Pol let, René Van de Walle, Frans Van Mieghem, Paula De Rijck, R. en Ph. Van Raemdonck, Werner Van Raemdonck (7e en 9e). Frans Scheers. Te Kemzeke de le en 6e prijs voor Freddy Van Goethem en verder goede prestaties voor de kolonies van Ar- mand Behiels, Gilbert Ver- schraegen, Julien Van Over- meiren, Jozef Goossens (5e en 7e), Jozef Vereecken, Paul Vaneunde en Antoon Schau- waert. Te Stekene klokte Cyriel De Vos de le en 9e prijs en verder noteerden we mooie prijzen voor August D'Hol- lander, E. Varewijck (3e en 6e), R. Vercauteren, Piet Za man, Casteleyn (7e en 8e), R. Van Vlierberghe. In de St. Niklase Verbroede ring klokte de tandem Van de Vijver-Van Haver de le* prijs bij de jonge duiven voor Julien De Roover, Gus- taaf Martens. Willy Klus- kens, Leon Fierens (5e en 10e), Karei Van Cauteren, Jos Maes (7e en 8e), Vereec ken en zn, Maurits Kusé, J. De Rechter, Lucien Proost, Marcel Beeldens, G. Varen- donck (15e en 16e). Bij de oude duiven de le, 3e en 7e voor Placide Joris en vroege duiven Leon De Kraey, G. Vaerendonck, Van de Vijver-Van Haver, Albert Van Hecke, Ghislain Nic- que, Karei Heyrman, Gus- taaf Martens. Bij de jaarlin gen en de duivinnen was het Eddy Van Daele die de ereprijs naar zich toetrok. Vroege jaarlingen voor Van de Vijver-Van Haver, Karei Heyrman, Gustaaf Martens, Lucien De Witte, Vereecken en zn (7e en 8e), bij de dui vinnen werden de ereplaat sen door dezelfde melkers ingenomen. BENO Duivensport. Jan Man naert, duivensjapper uit St.- Gillis-Dendermonde. (c) Van den Abbeele en Frans Verbeke. Bij de oude duiven zorgde Constant Bert voor een verlengstuk, door ook de 1® prijs te winnen. Vroege duiven voor Freddy De Croock, Hector Van Nuffel (3* en 6®), Jozef Lambrecht, Paul Bosteels, Ely De Vriendt, Cy riel Abbeloos, Frans Wil- lems en Van Schoor-Dierick. Marcel Vermeiren was de nummer éen bij de jaardui ven voor Hector Van Nuffel (2® en 5*), Guido Dierick (3® en 8®), Adolf De beule, Antoi- ne Vereecken, Cyriel Abbe loos. Em. en Jef Dierick en Alfons Van den Abbeele. Te Moerzeke Kastel stond Henri Van den Broeck bo venaan het podium. Louis De Keyser met de 2* en 3* en Pierre Sertijn met de 4®, 5®, 8* en 9® prijs kregen een flink deel van de prijzenkoek. Vroege duiven voor Adolf Colman, Frans Van den Bos sche en Bernard Vercau teren. Bij de oude duiven waren het Frans Vermeir, Georges Van Haver, De Saeger en zn en Albert Van Hoye die zich het best klasseerden en de jaarlingen prijzen gingen naar Leon Vercauteren, Georges Van Haver, Paul Van Haver, Louis Wouters en Emiel Verhelst. Te Schoonaarde haalde Ro- main Bogaert de kop met zijn jonge duiven voor Paul Cool, David Moens. Louis Van de Wiele, Alfons Van den Abbeele. Gustaaf Ver meiren, Frangois Van Hau we, Victor De Paepe en Frans De Coen (9* en 10®). Bij de oude duiven won Frans ^Van der Jeught voor Albert De Palmenaere, Romain Bo gaert, August Matthijs, Van Malderen-Merckx. Jean Christiaens, Frans Schel- faut. Gaston Coen. Frans Van der Jeught, Remi en zn Camerman (8* en 9®), Albert De Palmenaere. Te Overmere was de 1® prijs voor Leon Seymortier voor Etienne Rogiers en een reeks mooie ereplaatsen voor Paul Seymortier met de 3®, 4® en 5®. Bij de oude dui ven de 1®, 2® en 5® prijs voor Jaak De Malsche en vroege duiven voor Roger De Baere en Leo De Schrijder. Leo nard Mariman had de snel ste jaarling voor Albert Rog geman, Jan Roels, Paul Die rickx Vissers en Theo Van Elsuweghe. Te Hamme De Reisduif was het Frans De Waele die de eerste prijs bij de jonge dui ven voor zijn rekening nam voor Roger De Graef, Roger Heirwegh, Germain Au- broeck en Van Damme Steels. Emiel Verberckmoes was primus bij de oude dui ven, met een knap resultaat voor Omer Van Hecke met de 2* 3* en 5® prijs. Marin Heirman stond op de 4* plaats. Van Damme-Steels waTen de beste bij de jaar lingen voor Emiel Verbe rckmoes, Marin Heirman en M. Heirwegh. Te Lebbeke Verbroedering klokte Jean Ost de 1® en 9® prijs bij de jonge duiven. Een zeer goed ook voor Mar cel en zn Van Heyghem, Jo zef Van Belle. Jozef De Beys, Frans Vermeiren (5* en 6®). M Van Dammen D. Van den Broeck en Jozef Buys. Bij de oude duiven stak Jozef Uyt- tersprot er met kop en schouder boven met de 1®, 5® en 8* prijs. Henri Verdoodt met de 2® en 3® kwam even eens goed aan zijn trekken. Kopduiven op de hokken van Marcel en zn Van Hey ghem, Laurent en zn (5* en 10°), Alfons De Bruyn, Alfons Van Eycken. Van Weyen- berghe gebroeders waren de winnaars bij de jaarlin gen voor Jozef Uyttersprot, August De Leebeeck, Fritz Buys, Paul Philips, J en zn De Nul, Etienne De Proft (7® en 10°), Jozef Philips en Jean Huygens. Te Buggenhout-Opdorp haalde Van Riet en zn de ereprijs binnen voor Van Akeleyn en zn, Jean Wou ters, J. De Boeck, Frans De Bondt, Karei Goossens. Louis De Wachter, Eric De Saeger en Karei De Bleser. Bij de oude duiven de 1* en 8® voor J. Van den Bossche en verder kopduiven voor Lau- rens-Bogaert, Victor Bellon, Karei De Bleser, Karei Goossens. Jozef Van Achter, Emiel Cruyplandt, De Vad der en zn en Louis De Schrij ver. Bij de jaarlingen was de hoofdprijs voor Victor Bellon voor Jean Van den Bossche, Laurens-Bogaert, Frans Goossens (4® en 8*), Karei Goossens, Jozef Van Achter, Karei De Bleser. Eric De Sae ger en Louis De Schrijver. Te Baasrode-St. Gillis- St. Amands-Moerzeke waren J A Spitael die de vlucht bij de jonge duiven wonnen voor Armand Rochtus, Theo fiel Wuytack, Remi Verhelst en Leon Peelman. Louis Van Vossel met de 1®, en 2® prijs bij de oude duiven kwam het beste aan zijn trekken en verder vroege meldingen voor Theofiel Heirwegh. Ro bert Rogiers en Jozef Col man. Bij de jaarlingen was Albert Ruys de melker in de bloemen voor Piet Van Cleempoel, Frans Veyt, Louis Van Vossel en Robert Rogiers. Te Schellebelle zwaaide Al- bert Van Hecke de scepter bij de jonge duiven met de 1® en 2® prijs. Knappe resulta ten voor Gistelinck-De Gucht, Roland Janssens (4®, 5* en 6®). gebroeders Bon- tmek, Stefaan Erauw (8* en 10®), Jan De Poorter. Bij de oude duiven stond er geen maat op Praet De Rocker met de 1® 2®, 4®, 6® en 9®. Ereplaatsen voor Jozef Pop pe. Maurice De Mol, Rogiers Roger, Odilon De Vijlder en Albert De Martelaere. De jaarlingenvlucht ging naar Maurits De Mol voor Julien Bratthier, Marcel Smekens, Stefaan Erauw (4® en 10*), Roger De Langhe, Hedwig Roelandt, Maurice Uytten daele. Theofiel De Vlee schouwer en Rene Blan- cquaert. Te Buggenhout-Lebbeke-St. Gillis was J. Tilburgh de winnaar bij de jongskens voor Frans Maes, F Goos sens, J. Boelaert, L. De Ble ser, F. Buslot, H. Bosteels, J. en J. Debbaut, E. Temmer man en De Proft. Bij de jaar lingen was J. Tilburgh ook de winnaar voor J. en K. Debbaut, Caluwaerts (3° en 5*), Vermeulen-Meersmans. Bij de oude duivenereplaat- sen voor Jos Philips (2® en (2* en 4®), Sanders en P. De Wit. Te Wieze klokte Philemond Van der Jeught de hoofdprijs voor Frans Van den Velde, De schrijver, Heyvaert- Moens, J. De Landtsheer, Ju lien Perdaens, Paul Bos teels. Jozef Beeckman, Al- bert De Proft en Luc Roe- landts. Te Uitbergen kwam William Boone er als sterk hok uit Duivensport. Jan Verb moes te Grembergen uit Quiévrain. (c) ko i.J m< ve Mc ha Cl€ He De Da De 13< Duivensport. Emiel Ver helst uit Dendermonde is een sterk Quiévrainspeler. (c) met de 1® en 10® prijs bij de jonge duiven. Vroege prijzen voor Madeleine Piscador, Theofiel De Vleeschouwer, Andre De Vriese, Hippoliet De Thaey, Georges Chris tiaens (6® en 9*) Raf Van der Sypt. Bij de oude duiven de 1® en 3® prijs voor Madeleine Piscador en verder boven aan de uitslag Frans Ste vens, Cesar Dauwe en Ro bert De Brabander. Chris tiaens won bij de jaarlingen voor Michel Christiaens, Cesar Dauwe, Robert De Brabander en Andre De Vriese. Te Hamme De Trage Vlucht ging de hoofdprijs bij de jongskens naar Alois Van Gucht voor Alfred Baert. Jef Moeseke. Omer Van Hautte en R. en zn De Clercq. 1 oude duiven de 1* en 2* voor Jozef Moeseke er der kopduiven voor 1 De Kimpe, Jozef Colmi m Gerry Govaert. Bij de v lingen won Omer Tillej Roger De Kimpe, Gerr] vaert, Frans Theugelr Emiel Verberckmoes. Te Zele Eerlijk duurt 1 mikte Marcel Wouters roos voor Gilbert Van groet, Emiel Pieters, G De Clerck, Louis D'H v Van Doorslaer-Christi Leon Smekens. en v ne kopprijzen voor Gilbe Witte, Jozef Dhollandj* en 5®), Louis Dhondt. jaarlingen een 1® prijs Glen Dhollander voor Smekens. Cyriel Van I Haeghen (3® en 6®), Dhollander (4® en 9®), L I zn Van den Abbeele, I I Wouters en Petrus Ste< f Te Zele De Snelvlieger te Willy Christiaens roos voor Petrus Van sche, Vercauteren-Mo hout, Jozef Christie Quintelier en zn, Rombout (6® en 7®), Ril Wandel (8® en 10*) en R De Brabander. Bij de duivinnen kwam Van Elsuweghe er ste: e met de 1®, 4® en 9° n Vroege duiven voor Van der Haeghen (2* e p Vercauteren-Moerenha R en 6®), Paul De Konu Gustaaf Van Hespen 10-). It Te Hamme Zogge gir f~ overwinning bij de duiven naar Jef Vercai voor H. De Rechter (2 13®), Ad. Van den Broe< 4®), Fr. De Kinder. Bene Waele. Hofman-Driegh Ijdens, L. Raveyts. B oude en jaarlingen wa twee keer Constant Vat Nest die won, met ven lende duiven. Ereplat noteerden we voor A Koeckelkoren. Jef mans, Arthur Kockelk Edw. De Waele. IN DE WARE DENDERVAL LEI was de Meaux vlucht voor de kolonie van de Ge broeders Michiels een be vestiging van het sterk sei zoen, eerst met weduwnaars en nu met de jonge duiven. Ze klokten de le, 6e en 7e prijs. Een zeer sterk resul taat voor Roger Ponnet met de 2e, 3e, 4e, 5e, 8e en 9e prijs. Etienne De Backer werd 10e. In het NIEUW VERBOND DER DENDERSTREEK plaat ste Albert Coopmans het beste resultaat met de le, 2e, 25e, 26e, of vier vroege prijzen van vier ingekorfde duiven. Georges Roels klok te de 3e en 7e, Gustaaf Ver meulen de 4e en 1 le. Vroeae duiven voor Gustaaf Van Herreweghe, Petrus Ras schaert, Gerard Roels, Frans en Mare Buyst, Ge broeders Michiels, Emiel Dhollander, Jean Halans Hubert Van Cleemput. Aimé Kuppens won de mieze tot 1.000 aa, de 16e prijs. (beno) J.R. VAN DAMME ANGOU- LEMEPRIMUS TE LOKEREN De zware test voor jonge duiven uit Angoulème werd te Lokeren een sukses voor J.R. Van Damme. Op de ere plaatsen noteerden we de namen van Hulstaert-Van Raemdonck, Desiré Acke, Rudi Coppens, Hen en zn Van den Broeck. Marcel Deckx, De Kegel- cquaert, Roger Consé Eric Den Hert, Alois Raemdonck (10e en 11e) J. VAN DE MEERSL TOURSUITBLINKER TUS DENDER SCHELDE Voor de Aalstenaar J. V( J Meersche was de vlucht van het Fondvei Qr< tussen Dender en Sc1)a een sukses. Hij was de winnaar ook nog de ker die 9 prijzen op dt slag had staan. Vroege duiven voor 1 Luyckx (2e en 9e), M3 voet-Joos (3e en 5e), Ra Boi Joos, Cyriel Van Hecke mond De Kerpel, Goris. j» Duivensport. De uitbaters van het lokaal 'Elk zijn recht' te Aalst met enkele liefheb 30( Burgelman, De Graeve, Van Impe, Massez, Vijverman, (adw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 42