1.478 deelnemers voor de negende mars van 't Hoeksken Van Den Bossche en zn, Albert Troch, f turnen Albert en zn Mertens, Jozef Paelinck, Frans Van Huyghe, Georges Brams, Hugo Van Acker en Leon De Malsche verdelen de Wase Quievrainprijzen Eerste massajogging te Grembergen «Werken baart Kracht» een klub met mogelijkheden Duivenmaatschappijen en liefhebbers, dank De Voorpost - 2.9.1983 - 43 Op zaterdag 10 september om 15 uur start in de Dr. Haeckstraat aan de kerk van Grembergen de eerste Massajogging. georganiseerd door AC Denderland met medewerking van het kermiskomitee-ontmoe- tingscentrum Snuffel, Jeugd zonder klub en de Gene rale. Men kan zich tot een half uur voor het vertrek laten inschrijven in het ontmoetingscentrum Snuffel, waar ook de start gegeven wordt. De aankomst heeft plaats in de Rootjesweg aan het café Sportvriend waar ook de kleedkamers zijn. De deelnemers kunnen kiezen tussen vijf, tien en vijftien kilometer tegen een deelnemingsprijs van honderd frank, waarvoor zij dan direkt bij de aankomst een medaille krijgen en een lot van de tombola waaraan prachtige prijzen zijn verbonden. Trekking na aan komst. Voor alle reeksen zijn er bekers aan de klubs met de meeste deelnemers. Bij «Werken baart Kracht» turnvereniging te St.- Gillis-Dendermonde kun je werkelijk voor alles te recht. Deze club die niet minder dan 79 jaar bestaat, gaat vanaf 1 september aanstaande van start met een totaal nieuw programma. Naast de blijvende afdelin gen, dames, seniors, juffers, power-training, worden alle andere afdelingen in een nieuw kleedje gestoken en komen er zelfs een aantal afdelingen bij. Zo kunnen de kleintjes, zowel jongens als meisjes, terecht in twee initiatiegroepen al naargelang de leeftijd en de begaafdheid. Ouderen hebben keuze te over: zij kunnen minitrampolinespringen, tumbling doen, olympisch turnen of power-training. Ofwel, en dit is totaal nieuw, gaan ze naar de omni-sportgroep waar verschillende sporttakken aan bod komen en waar vooral aandacht zal geschonken worden aan gevarieerde bewegingsmogelijkheden. En natuurlijk mag ook aerobic in een nieuw program ma niet ontbreken. Daar zorgt WBK vanaf 1 septem ber ook voor en dit voor iedereen vanaf 12 jaar. Buiten dit alles beschikt WBK dan ook over een selectiegroep olympisch turnen die met acht trainingsuren per week aan intensieve vorming gaat doen. «Werken baart Kracht» is een dynamische vereniging die heel wat te bieden heeft: zo'n 28 uur per week wordt er getraind in de turnzaal van de sporthal. Van Langenhovestraat 203 te St.-Gillis. 14 leiders en leidsters zullen er met de nieuwe seizoenstart lesgeven. laag gehouden lidgeld waarin verzekering en klubvoordelen begrepen zijn. elke afdeling traint minstens 2 uur per week. Je kan bij WBK terecht voor konditietumen, maar je kan er ook meewerken ter voorbereiding van optre dens en wedstrijden. Ga gerust eens kijken, WBK is er voor iedereen, jongens en meisjes vanaf 5 jaar, dames en heren zonder leeftijdsgrens. Ontdek je lichamelijke mogelijkheden en ga turnen, gewoon... omdat het fijn is. Ga eens kijken, elke avond vanaf 18 uur tot 22 uur is er zeker les. Wil je nog meer inlichtingen dan kan je ook terecht op het sekretariaat bij M. Joos-V.d. Abbeele, Platanen- laan 30 te Dendermonde of telefonisch op nr. 21.04.82. Vooruitzichten In oktober zal WBK deelnemen aan het «Propaganda- feest voor de turnsport» dat dit jaar zal plaatsvinden in de sporthal te Grembergen. Op 10 december '83 gaat dan weer het Galaturnfeest van WBK door in de sporthal te St.-Gillis. Ook dit galafeest zal dit jaar speciaal verzorgd worden. Het wordt een echte turn- show met deelname van enkele Belgische topturners en een Nederlands kampioen die voor een speciale prestatie opgenomen werd in het «Guiness Book of Records». Niet te vergeten: 10 december om 19 uur. Hou alvast deze datum vrij, het zal de moeite lonen. Hamme. Na zo'n 36 km kan een deugdelijke trappist wel Pij! Noyonverbond. Vlucht van zondag 4 september 1983 uit Noyon voor Jonge Duiven. Inkorvingslokalen: Grembergen, Grootzand 108 Appels, Hoofdstraat 25 Hamme, Hooirt 45 Waarborg: nr. 765 Series aangeduid, onaangeduid en rakend tot 100 Bonseries van 2 aangeduid aan 100 fr. per duif: N|3000 - 2000 - 1000 - verder 1000 fr. Rc^Bons aan 50 fr. 1500 - 1000 - 500 - 1/3 van 300 - 2/3 van 100 fr. 1 Inkorven van 14 tot 16.30 uur zaterdag. Los 8 uur. Vergezelier: Gebroeders Lathouwers. Noyonverbond Vlucht van zondag 4 september 1983 uit Noyon voor longe Duiven. Ilnkorvingslokalen: "aasrode: Van Landeghem J., Broekk. 71 it.-Gillis-Dendermonde: Peeters A., St.-Gillislaan 129 aasrode: De Kimpe-Clous, Broekkouter 43 Jnt-Amands: Den Breughel, Verhaerenstraat 24 loerzeke Frans Ost, Kleinbroekstraat 29 'aarborg: nr. 965 !etstukken tot 100, series aangeduid onaangeduid rakend tot 50 in 1 duif, inleg 100 fr. per duif: I00 - 2000 - 1500 - 1/3 1000 - 2/3 500 [Bonseries van 2 aangeduid, inleg 100 fr.- per duif: 3000 - 2000 - verder 1/2 1000 - 1/2 500 Series van 3 aangeduid, inleg 200 fr. per 3 duiven 2000 - verder 1/2 1000 - 1/2 500 Autoseries van 4 aangeduid, inleg 300 fr. per 4 duiven 3000 - 2000 - 1000 en verder 1000 z~spe,enH(veh)Sken Ham™' N°9 eVen Raadslagen hoevee, kilometers men Het duivenseizoen loopt stilaan naar zijn eind. We weten dat er in diverse gemeenten nog zeer interes sante kermisvluchten komen, waar het geldgewin centraal staat, maar het echte seizoen is voorbij. In ieder geval ook voot ons. Wij moeten nu letterlijk en figuurlijk de plaats ruimen voor de winterkompeti- ties, zoals die sporten het bij de aanvang van het zomerseizoen voor ons deden. We willen alle duivenmaatschappijen, besturen en ook liefhebbers danken, die het ons mogelijk maak ten om het duivenspel aan bod te laten komen. In de komende maanden zullen we trachten om de kampioenen en de uitblinkers via een reportage in de kijker te zetten. We vragen aan de maatschappijen, het bestuur of desnoods de liefhebbers om ons de resultaten van de maatschappijen, kampioenschap pen en de data van de vieringen te laten geworden. Alle gegevens dienaangaande kunnen overgemaakt worden aan: Beno Van Winckel, Dendermondebaan 145, 9140 Zele - Tel. 052/44.47.94. Wandeltocht 't Hoeksken te smaken, (vh) In de St. Niklase Verbroedering speelde Van ;den Bossche en zn drie eerste prijzen gedubbeld iet hun jonge duif. Bij de jonge noteerden we hoge kwoteringen voor Victor Vermarien (2e en 9e), Alfons Van Boxelaer, Van Puymbroeck-Van Acker, De Maere-Blondeel, Roger Van Puyvelde, Vereecken en zn. Van Bogaert-De Backer, Pollijn-Mets. Vroege oude duiven voor Rudolf Adriaenssens, Leon De Kraey, gebroeders Fierens, Lucien De Dobbelaer, Reniers en zn. Van den Bossche en zn met de le, 8e en 9e van drie duiven waren uiteraard de uitblinkers. Bij de jaarlingen de le, 4e en 12e voor Placide Joris. Leon De Kraey, Raf Luyckx en Reyniers en zn kwamen goed aan hun trekken. Van den Bossche en zn opnieuw 3 op 3 met 2e 8e en 9e. Bij de duivinnen nog een duidelijker Van den Bossche overwint met de le, 4e en 5e prijs. Kopduiven voor Leon De Kraey (2e en 7e), Raf Voor de Zeienaar Paul Pop- pe is de Bourgesoverwin ning, die hem ook de schaal van de gemeente zal opleve ren, een bewijs dat het op nieuw goed gaat met zijn kolonie. De le prijs van 1.240 duiven is altijd graag meegenomen. Vroege dui ven voor Van de Pias-Jonge, [ej Mare Beerens, Achiel Ver hasselt, Achiel De Vos, Lu cien Cosijns, Willy Baeten, Hector Van de Velde, Remi I De Wilde, Jozef Ponnet, Hok Daisy Slots. Desire De Waél. De Bothe-De Pauw met de 13e, 15e, 20e klokte drie vroege prijzen. De melkers 3ti die het grootste serie gewin- ne voor zich namen waren Remi De Wilde en Edmond •<5Pe De oude duivenvlucht werd gewonnen door de jaarling van Centralin De Busschere, die ook in zijn eigen katego- rie de winnaar was. Hij klokte ook nog de 9e prijs. Vroege duiven voor Oscar Dethaeye, Mare Beerens, Paul Huysveld, Cyriel Van Driessche, Alfons en zn Coopens, Lucien Cosijn, Frans Schelfaut. Na win naar Centralin De Bussche re vroege jaarlingen op de hokken van Daisy Slots. L. en zn Taildeman, Victor Braeckman. Machtelinckx en zn, E.H. Suenaert, Robert Van Boxstael, Etienne De Roover, R. Van Wassen- hove. (beno) Duivensport. Paul Poppe uit Zele haalde de eerste prijs uit Bourges in de Fondklub der Denderstreek, al heeft hij meer oog voor vrouwtje Denise dan voor zijn kampioen, (gvw) Luyckx, Reyniers en zn, Pollijn-Mets, Edward Van de Vijver. Te Melsele klokte Albert Troch de le en 10e prijs. Goede resultaten voor Jerom Verley, Louis Van Raemdonck, Arthur Cleirens, Petrus Heyrman. Jozef De Rouck, Jos Van Geystelen, René Van den Broeck en Leon Cools. Bij de oude duiven ging de ereprijs naar Troch-Weekers voor Jozef De Clerck, Lucien Proost, Jozef Van Osselaer, René Van Lierop, Jozef De Roeck, Johnny Coseyns, Leon Staes, Robert Van den Eeckhoudt en Fideel Hollanders. In de kategorie was Albert Van Broeck de primus met een opgemerkt resultaat voor Lucien Prost (2e, 7e. 8e), René Van Lierop, August Janssens, Franky De Schepper. Jozef Van Osselaer, Frans Verhulst. Te Haasdonk ging de overwinning bij de jonge duiven naar Albert en zn. Mertens voor Roger Pieters (2e en 10e), Jozef Cool, Amede Sannen, Albert Roosendom, Victor De Ben, Louis Bollaert, Petrus De Bruyn, Francois Bosman, In de reeks oude duiven de le en 5e prijs voor Roger De Backer, de 2e en 9e voor Ghislain Nicqué, de 3e en 11e voor Henneman- Bruckman, en verder Gabriel De Keersmaecker. Willy Peersman (6e en 8e). René Van der Borght. Bij de jaarlingen wonnen Henneman-Bruckman voor Ghislain Nicqué (2e, 6e, 8e. 9e), Maurice Wouters, Willy Peersman, Franky Lissens, Pieter Cattoir en Van Lishout en zn. Te Kemzeke klokte Frans Van Huyghe de hoofdprijs voor Adolf De Bock, Gilbert Smet, Jozef De Saeger (4e en 5e), Emiel Van Damme, Albert Braem, Freddy Van Goethem, Florimond Meerschout en Maurice Geldof. Bij de oude duiven won Frans Van Royen voor Frans Van Houtte. Nathalis Van der' Stoelen. Florent Bogaert, René Maes. Te Stekene ging de overwinning bij de jonge duiven naar Jozef Paelinck voor Lucien Van Doorslaer, Ferdinand Van Goethem, Leon Janssens, Paul Martens, August D'Hollander. Albert Pieters (7e en 8e), Van Wabeke en zn, Theo De Detter. Bij de oude duiven klokte Roger Waumans de hoofdprijs voor André Dhollander (2e en 9e), Hector Van Boxlaer. Piet Zaman (4e en 6e). Lucien De Detter, Piet Maes, Adolf Boon (8e en 10e). Te Stekene was het Heikant kermis en uiteraard een kermisvlucht in De Snelle Vlucht, met heel wat natuurprijzen en trofeeën. Bij de jonge duiven ging de eerste prijs en de daaraan verbonden trofee naar Remi Verstraeten en verder vroege duiven voor Jo Antheunis. Lucien Van Doorselaer, Lucien Janssens, die met de 4e. 5e en 8e prijs een duivenmand won, verder Henri Van Hoye, Karei Van Boven, Jozef Paelinck en Willy Smet. Bij de oude duiven kreeg Robert Boone de snelste duif op zijn hok (oude) en dat was ook goed voor een trofee. Een deel van de kermistaart ging ook naar Petrus De Maeyer, Adolf Boon. Frans De Block. André D'Hollander (5e en 3e), Willy Smet. Hector Van Bowelaer, Albert Van vriierberghe. Roger Waumans begon met de 9e Drijs, maar haalde toch de iuivenmand met de eerste serie van drie duiven aangeduid. Te Belsele-Puivelde was het Georges Brams die de eerste jonge duif klokte voor Alfred Maes, Albert Hesters, Serafien Janssens, Omer De Winne, J. Mariman, Jozef Adriaenssens. Victor Walgraeve, Van Vlierberghe en zn. Lucien Van de Bossche. Bij de oude duiven de le en 2e prijs voor Jozef Adriaenssen. de 3de en 4de voor Victor Walgraeve en verder Raf Van Hoornick, Omer Van Landeghem, Marcel De Maere (8e en 9e). De jaarlingenvlucht ging naar Omer Van Landeghem met Marcel De Maere als uitblinker met de 2e. 3e, 6e en 10e prijs en verder vooraan ook Alois Thierens, Frans Vander Linden (5e en 9e), Aimé De Baere, Raf Hoorick, die bij de duivinnen de le en 10e prijs won. Vroege duiven voor Omer Van Landeghem, Marcel De Maere (3e, 4e. 5e en 7e). Alois Thierens en Frans Van der Linden.' Te Elversele klokte de Leon De Malsche de le en 7e voor Albert Verbeke 2e, 4e en 8e, Cesar Van Cauwenberghe, Frans Theugels, Emiel Naudts, Edward De Wolf en Isidoor Kesselaers. Te Lokeren bij Wilfried Peeters kwam Hugo Van Acker in de kijker met drie prijzen in de eerste vijftien met de le, 3e. 10e. 12e en 14e prijs. Vroege duiven voor Gust De Witte, Cyriel De Bruyne, Clement Baert, Maurice Coussens, die de superserie won en met de fiets naar huis kon. verder Mare Pensaert, Emiel Scheire en Clement Baert. BENO JOGGING Zondag 28 augustus was er te Hamme de negende inter nationale mars van 't Hoek sken, die ingericht werd door de plaatselijke wan- delklub 't Hoeksken uit Hamme. De organisatoren hadden het mooie parcours uitgestippeld in Hamme en Moerzeke voor de 36. 24, 12 en 8 km. Vorig jaar kwamen er 1.900 deelnemers aan de start van deze mars van 't Hoeksken, een hoogtepunt. Er werd dan ook een kleine terugval verwacht van het aantal deelnemers. Maar ook de wandelaars uit Lüden- scheid. die vorig jaar met meer dan 100 deelnemers waren, verschenen dit jaar niet aan de start, omdat er maneuvers waren voor het 2" Jagers te Paard. Ook de Roosenbergwandelklub uit Waasmunster kwam slechts met 45 deelnemers aan de start van deze 9e mars van 't Hoeksken. De overige leden waren met een autobus naar een wandeltocht in Wallo nië. Het aantal Hamme- naars die aan deze mars deelnamen zullen zeker de honderd niet overschreden hebben. Dit valt toch te be treuren als men weet welke degelijke organisatie er zit achter deze mars. De wandelklub 't Hoeksken is trouwens mede-organisa tor van de Driedaagse Wui- tensmarsen, waaraan dui zenden Hammenaars deel nemen. Wandelklub 't Hoeksken mag al bij al toch nog tevre den zijn met hun puike orga nisatie. Er kwamen o.a. wandelklubs aan de start uit Malmédy, Seraing, Peru- welz, Knokke, Mol, Beer- nem. Ook kwam de nieuwe wandelklub Vossen uit Bug- genhout aan de mars deel nemen met 19 leden. Elke klub. vanaf 15 deelnemers, mocht uit de handen van de schepen van de sport, Paul Van de Casteele. een mooie groepstrofee in ontvangst nemen. De grootste deelne mende wandelklub kwam uit Wetteren met 95 deelne mers, voor de WSV Mol met 70 deelnemers. pakKeMvhf Wandel,0Cht ,e Hamme' Deze P'oea staat klaar om de 36 km aan te Uitslagen: Totaal aantal deelnemers: 1.478, onderverdeeld als volgt: 36 km: 147; 24 km: 266; 12 km: 561; 8 km: 404. Wandeltocht 't Hoeksken te Hamme. Aan de inschrijvingstafel had men het meer dan druk. (vh) Oudste deelnemer: 8 km: Schoofs Ferdinand, Mol geb. 1910; 12 km: Hagedoorn Clement, Hoboken, geb. 1904; 24 km: De Vraene uit Wallonië, geb. 1893; 36 km: De Luyck Gustaaf, Aalst, geb. 1909. Laatstgenoemde nam reeds 9 maal aan deze mars van 't Hoeksken deel en komt tel kens met zijn fiets vanuit Aalst naar Hamme en keert er ook nadien mee terug. Dit is toch een prestatie die het vermelden waard is. Wandelklubs: WSV Wette ren: 95 deelnemers; WSV Mol: 70 deelnemers; Beer- nem: 61 deelnemers; Peru- welz: 50 deelnemers; Post Gent 1: 48 deelnemers; Roo senbergwandelklub Waas munster: 45 deelnemers; Florastappers Gent: 41 deel nemers; Gentbrugge Vrien den: 40 deelnemers; Aalter: 39 deelnemers; Vinderhoute: 39 deelnemers; WSV Kadees Aalst: 32 deelnemers; Fla mingo Mechelen: 29 deelne mers. De volgende wandeltochten die in Hamme doorgaan zijn de Driedaagse Wuitensmar- sen, een klassieker van de wandelsport. Elke wandelaar moet deze driedaagse wandeltochten op zijn palmares hebben. Een uitgebreid verslag met voorbeschouwingen en voorbereidingen over de Driedaagse Wuitensmar- sen, die voor de 12e maal plaats hebben op 22, 23 en 24 september, vindt U bin nenkort in dit weekblad. (bd)

De Voorpost | 1983 | | pagina 43