Liefhebbers sporten zo Walivo voor de twaalfde maal uit de startblokken D< V.K. Volksunie - F.C. 't Beenhouwerken 0-2 Habotim II zoekt voor 4.9.83 een vriendenwedstrijd i Lezers uit Lokeren en Zele Walivo-uitslagen Walivo-rangschikking Walivokalender 48 - 2.9.1983 - De Voorpost 1 LiJ l l 1 1 1 1 Habotim moest op 4.9.83 spelen tegen VK83. Deze laatsten hebben in laatste instantie forfait gegeven bij Walivo. Habotim is dus vrij en zoekt een ploeg om op bewuste datum een vrienden wedstrijd te spelen. Geïnteresseerden kunnen bellen naar Etienne De Block op het nummer 052/47.24.78 let a ieds enlij mer elbe fie olie itsta WALIVO-OVERZICHT JUW eks' ie B jdie Zaterdagnamiddag was het weer zover. De eerste fluitto nen van een nieuwe Walivo-kompetitie teisterden ons trommelvlies. Voor de zaterdag waren het enkele vervroeg de wedstrijden die plaatsvonden. In de zondagreeksen daarentegen werd het ganse programma van de 1ste en de 2de afdeling afgewerkt. Voor de organisatoren zijn de eerstkomende acht maanden weer een echt labeurwerk om alles in de beste plooien te leggen, belhamels te kortwie ken, misnoegden te doen inzien dat ze fout waren om zo een onberispelijk kampioenschap tegemoet te gaan. Het aantal deelnemende ploegen is op drie na het zelfde gebleven, zij het dat er een vijftal damesploegen de Walivo verlieten. Oud Geel en Old United werden één ploeg, evenals Kabul en Vivak. Als bijzonderste af- druipers melden we Pala- mos - SVS - FMC en Niko. Al bij al wordt een spannende kompetitie in het vooruit zicht gesteld en dit bewezen reeds de eerste uitslagen. Kampioen Bondgalm had op Raap geen overschot, terwijl de nieuweling Inter Service zich meer dan behoorlijk verdedigde en 1000 Appels zelfs het vuur aan de sche nen legde. In tweede was het nieuweling De Zwervers dat op Jacky Boys een punt wist te halen. Tot slot de zondagreeksen: Hierin be wees Sparta reeds in een daverende vorm te zitten. Drie Linden kreeg niets dan lof en voor de Volksunie een verlies tegen Beenhouwer ken en dit op eigen plein. In tweede werd reeds met forse cijfers uitgehaald. Tange- roise behaalde op Wepogro een forse 19 overwinning en nieuwkomer Habotim II blik te Ankerlicht in met 0-8. Raap dat vorige kompetitie tot de slotwedstrijden met degradatie had te kampen. had in het nieuwe seizoen al onmiddellijk een zware kar wei. Bondgalm, kampioen van vorig jaar, was op be zoek in de Passtraat. Het laatste kwartier wezen de bordjes nög 0-0 en tot dan had Raap zelfs goed ge speeld en niet onaardige doelkansen gecreëerd. Een inworp voor Bondgalm ging recht op doel af, voor Karei Van Poucke een oprapertje, dat echter tussen zijn benen in het doel verdween. De 89* min. werd het zelfs 0-2, het geen fel overdreven cijfers Nieuwkomer Inter Service had voor zijn eerste officiële kennismaking met eerste af deling 1000 Appels op be zoek. Beide ploegen door het ontbreken van enkele titula rissen licht gehandicapt hebben na een spannende wedstrijd de punten ge deeld. De thuisploeg kwam op voorsprong en vlak na rust kwamen de bezoekers op gelijke hoogte. Duizend Appels nam de eerste 20 min. van de tweede helft voor zijn rekening, maar Al- bert Piessens liet onder zijn impuls de rollen keren en toen was het Inter Service dat de betere ploeg was. Tot skoren kwam geen van bei de elftallen, zodat een 1-1 stand, de eindskore werd. Zondagreeksen Drie Linden en het bezoe kende SK Slachthuis hebben van hun eerste wedstrijd in de kompetitie 83-84 een spetterend spektakel ge maakt. Spanning en doorlo pend doelgevaar, gekruid met ontelbare doelschoten waren schering en inslag. Beide ploegen hadden zich voor de nieuwe kompetitie versterkt met enkele degelij ke spelers. De wedstrijd zelf ging aanvankelijk op en neer, toch SKS nam het grootste initiatief en de sco re kon zowaar tot 0-3 zijn uitgelopen als kwieke K. Van Poucke (SKS) zijn doel schoten niet driemaal ge stuit zag op de dwarsligger en de staander. Ook Drie Linden reageerde met enke le niet onaardige doelkan sen af te dwingen onder meer door een verraderlijke kopstoot van Luc D'Haen waarbij de bezoekende keeper D'Hollander volleaig kansloos zou zijn geweest. Ruststand bleef echter 0-0. Tijdens de tweede helft het zelfde spelbeeld, toch SK Slachthuis schoot nu voor goed uit zijn krammen en het was Jos Thijs die de be zoekers een verdiende 0-1 voorsprong bezorgde. Drie Linden was aangeslagen en 10 min. later wezen de bord jes 0-2 langs K. Van Poucke. Iedereen dacht dat het ver dikt was gevallen op 15 min. voor het einde, maar drie minuten later kreeg Drie Linden een strafschop en liet deze kans niet onbenut 1-2. Slachthuis had deze op doffer nog niet helemaal verwerkt of de stand was al in evenwicht, na een foutie ve beoordeling van Slacht huisverdediging op hoek schop 2-2. De spanning was te snijden en Drie Linden kreeg vleugels, deze zagen er zelfs nog meer in dan een gelijkspel. SK Slachthuis hun sprankelend spel van even tevoren was volledig verdwenen en had plaats gemaakt voor paniekerig en stuntelig uitverdedigen. De zenuwen werden SKS in de allerlaatste minuten nog fa taal. toen Jef Vermeulen (DL) zijn ploeg nog de overwin ning kon schenken na een geharrewar voor doel: 3-2. Knappe wedstrijd die beter geen verliezer of winnaar zou gekend hebben. Goede leiding van scheidsrechter B. Van Hoornick. Entree Mark Nijs met twee goals Car Center, met een ge slaagd seizoen vorig jaar, kreeg United op bezoek. United dat tot de laatste wedstrijden een ernstige de gradatie kandidaat was en dit seizoen veel twijfels had over zijn eventuele voortbe staan heeft met een 3-3 uit slag een knap voetbal laten zien dat er dit jaar van de gradatiegevaar geen sprake zal zijn. Car Center, met in zijn rangen Mark Nijs als versterking, kwam op voor sprong in de 10° min. Een aarzelende Raoul Van Dries- sche verliet ongepast zijn doel waarvan Franky Jans sen gebruik maakte om Mark Nijs te bedienen die kalm binnenlegde. United verteerde dit doelpunt als boterkoek en bleef vrij vlot in de wedstrijd. 25° min.: hoekschop voor United genomen door Kurt en de thuisportier misreken de zich zodat een goedkoop doelpunt de stand in even wicht bracht. De thuisploeg kwam echter terug op voor sprong doch voor de rust zorgde Pat Vrancken voor de jndc •urec •:st Jcse ijna gelijkmaker. De bezoekers bleven vlot goede kombina- ties in elkaar steken en één daarvan werd zelfs met een doelpunt afgerond. United moest zijn geleverde spanning bekopen en moest; de rol lossen wegens adem nood. De laatste 20 min. ver- issc liepen dan ook in het voor- mtr< deel van Car Center. Mark ieuv. Nijs stelde zich aan als een gevaarlijk heerschap en en kele malen was de United- verdediging de val nabijj >t r< maar toch werd voorlopit het hoofd boven water houden. In de 80* min. ge- |gJJ beurde het. een vrijschop op de rand van de grote backlijn zou een gelegen-j jTl heid zijn voor Mark Nijs 0™!"'' een verdiende 3-3 uitslag op het bord te schieten. Guido G.' ha< m I m T lijk! Walivo's wedstrijd van de week id, r erioi In de zondagse reeksen bij Walivo werden verleden week de nieuwe voetbal kampioenschappen al aan gesneden. Misschien een beetje uit noodzaak trou wens en voor die ploegen, wordt het alvast een welge vulde speelkalender. Noem daarbij nog de verschillen de nevenkompetities waarin deze voetbalteams zullen betrokken worden en voor elke zondagsploeg, wordt het aantal te spelen wed strijden wel bijzonder in drukwekkend. De eerste van die lange rij werd dan een kompetitiematch. Meteen al goed voor Walivo's wed strijd van de week en daar voor werden het Nieuwker- kense V.K. Volksunie en F.C. 't Beenhouwerkeu aan gespeeld. Twee ploegen uit Walivo's zondagse topklas se en tijdens de vorige kom petitie, werd F.C. 't Been houwerken daar nog vice- kampioen. In extremis ei genlijk en aan de basis hier van lag het «geval FC Car- center». Een ploeg die het met Walivo's sportregle- menten niet zo nauw had genomen en met puntenver lies als gevolg daarvan, nog net de degradatie had kun nen voorkomen. Zoals ge zegd werd F.C. 't Beenhou werken daardoor tweede achter reekskampioen FCR Sparta. Ook dit seizoen startten de voetballers van ere-voorzitter William Meer- schaert niet zonder ambi ties. Logisch eigenlijk en van de drie verschillende kompetities welke in Wali vo's patroon werden gewe ven, beoogt F.C. 't Beenhou werken er alleszins één. Het meest centraal wordt noch tans de reekstitel gesteld. Vóór de match tegen VK Volksunie werd dat even verduidelijkt door speler- coach Jef Van Poucke. die gewoontegetrouw over een stevige spelerskern be schikt. Nieuwelingen daar bij werden Patrick Moens. Patrick Baluwé en doelman Freddy Van Royen. Degelij ke aanwinsten trouwens voor een 15-koppige spelers- kern welke thans weer uit stekend wordt geleid. Ooi: op het bestuursniveau loopt het bij F.C. 't Beenhouwer ken blijkbaar gesmeerd. Reeds een viertal jaren ver zorgt Romain Tinck daar het klubsekretariaat en de vier overige leden, hebben ieder ook hun taak. Een voorbeel dige organisatie trouwens welke bij V.K. Volksunie ook al wordt gehuldigd. Bij die ploeg worden de nieuwe kampioenschappen echter door een andere bril beke ken. Meer bescheidener zelfs en dat is zowat de ge woonte bij die Nieuwkerken- se voetbalklub. Een ploeg waar afwisselend ups en downs aan de resultaten- gordel geregen worden. Dat voorziet Roger De Cock de klubcoach nu ook en het be houd van V.K. Volksunie in Walivo's zondagse topklas se. wordt bij die mannen als het belangrijkste be schouwd. Naargelang de ontwikkeling van het kam pioenschap worden de be- trachtigen van V.K. Volksu nie dan verlegd naar een degelijke middenmoter. Dat statuut werd bij de vorige kompetitie trouwens ook ge haald. Nu daarom nog geen must bij de voetballers van ere-voorzitter René Perdaen van de metaalkonstruktie- werkhuizen uit de Heihoek- straat te Nieuwkerken. Niet onbelangrijk bij die geel- hemden wordt ook de onder linge kameraadschapsgeest en een spontane samenho righeid. Stevige peilers waarop V.K. Volksunie nu al jaren wordt geschraagd en dat blijkbaar nog altijd doet. Veel problematiek komt er bij een amateursklub dan niet kijken en met een spe lerskern van zestien Wal ter De Coninck en Roger D'Hollander als de nieuwe lingen lijkt VK Volksunie voldoende gewapend om een behoorlijk kampioen schap te presteren. De inzet daarvan werd nochtans een nederlaag tegen FC 't Been houwerken. Hierdoor werd de stunt uit de vorige kom petitie trouwens niet her haald. Toen won V.K. Volksunie van FC 't Been houwerken en door de afwe zigheid van Luc Felix en Ru dy Verflieren nog met na- weëen van een vroegere schorsing stonden de kansen van de Nieuwker- kense voetbalploeg nu iets minder. In alle geval werd het langs weerskanten een eerder voorzichtige start waarbij FC 't Beenhouwer ken nogal vlug naar meer overtuiging schakelde. Te vens met technisch betere en rechtstreekser balwisse lingen welke in de aan- vangsminuten de wedstrijd op de helft van VK Volksunie hei deed bekijken. Lang heeft Beenhouwerken. toen Wal- van Werner Wijmeersch. De werd daar zelfs voor meer dat eigenlijk niet geduurd ter De Coninck plotseling en lokale pionnen werden toen veiligheid geopteerd en omdat V.K. Volksunie nogal alleen de vrije ruimte kreeg enigszins verschoven en het Alain Baluwé. werd er ver- doelmatig replikeerde en de Vruchteloos keek de plaat- vervolg van de match, werd vangen door Jef Van Poucke. jn selijke aanhang toen ook bijzonder attraktief. Temeer Nog even zou V.K. Volksuni naar een positief resultaat, omdat V.K. Volksunie thans Wim Thiomns Will De Nieuwkerkense voetbal- met meer wilskracht ope- ploeg zou zich vooral tijdens reerde en ondanks al die het derde kwartuur nogal geestdrift, zouden de loka- aanvallend doen opmerken, len enkel bij de afwerking Toen speelde V.K. Volksunie falen. Daardoor werd F.C. 't trouwens niet slecht alhoe- Beenhouwerken waarbij wel het allemaal nog niet Ronny De Cauwer, William - zoals gewenst verliep. In die Everaert, José De Clercq en ^an Duys© nochtans rake periode waren de lokale vooral Patrick Baluwé een Hngs over. Een wenkende doelkansen zelfs eerder verdienstelijke wedstrijd kans trouwens en meteen n ge zeldzaam en F.C. 't Been- speelden, nog weinig ver- zowat het einde van een houwerken, zou er nog een ontrust. Deze ploeg teerde match welke door Robert Fe- tweetal op de rekening blijkbaar op de verworven Un schrijven. Eerst een kopbal voorsprong en nam geen van Patrick Moens rakelings overdreven risico's. Tijdens Walivo: FC Volksunie, (dw) Walivo. FC 't Beenhouwerken. (dw) verdediging van F.C. Beenhouwerken, werd ook tot enkele tussenkomsten genoodzaakt. Op een vrij onschuldige uitval van F.C. 't Beenhouwerken langs de linker aanvalsstrook. ge beurde het dan: een voorzet van Mark Van Boxelaer en Patrick Baluwé skoorde on weerstaanbaar (0-1, 9e min.). Misschien een onop lettendheid van de plaatse lijke verdediging waarbij een degelijke organisatie even bleef haperen. Noch tans reageerden de thuis- jongens na dit doelpunt nog al verdienstelijk en enkele niet al te gevaarlijke mo menten, werden voor de kooi van FC 't Beenhouwer ken gekreèerd. Precies op het einde van het eerste kwartuur zou deze ploeg dan nogmaals een doelpunt bestellen. Voor Patrick Balu wé welke trouwens een ge slaagd debuut bij F.C. 't Beenhouwerken realiseer de, werd thans een aange ven van Walter Thierens voldoende (0-2, 15e min.). V.K. Volksunie werd er enigszins door aangeslagen en F.C. 't Beenhouwerken. werd de meest aandringen de ploeg. Het samenspel werd daar trouwens beter verzorgd en bij V.K. Volksu nie, bleef het bij enkele goe de flitsen. Tevens voldoen de voor het nodige doelge vaar en na een vrijschop, schoot Wim Thierens de bal tegen de dwarsligger. Ook het hernemen werd door Walter De Coninck tegen het doelhout geknikt en F.C. 't Beenhouwerken, ontsnap te hierbij wel fortuinlijk aan een tegenpunt. Blijkbaar werd dat een stimulans voor de lokale voetballers welke nu ook enkele situaties met doelgevaar voor de bezoe kende muit produceerden. Het werd voldoende voor méér evenwichtigheid in de wedstrijd die daardoor ook aantrekkelijker werd. Een opwindend moment werd ook die vrijschop van Alain Baluwé en voor F.C. 't Been houwerken miste José De Clercq toen wel een unieke kans om de voorsprong nog verder uit te bouwen. Aan de overzijde volgde Walter De Coninck van VK Volksu nie dat minder goede voor beeld. Meteen werd voor de lokale voetbalploeg een nieuwe kans voor een tegen punt verkeken. Nochtans kreeg de verdediging van FC 't Beenhouwerken het doorgaans nogal rustig. Misschien ook al omdat bij de offensieve bewegingen van V.K. Volksunie de nodi ge inspiratie ontbrak en de akties daardoor soms te in gewikkeld verliepen. On danks het gebrek aan stootkracht bij V.K. Volksu nie werd aan de kant der bezoekers toch een vrij goed georganiseerde en stevige verdediging opgemerkt. Een opmerkelijke tussenkomst leverde ook Freddy Van Royen de doelman van FC 't met Wim Thierens, Willj, Van Duyse, Jo Van der Lo^ doelman Roland Wiele als de meest verdiei sjjij stelijken, nog proberen ti ovei milderen. Na een uitsteken de aktie en een voorzet va: jrfaj Wim D'Hooghe, schoot Willy luy, teger over en daarna een afstand schot van Alain Baluwé. dat hetzelfde lot onderging. Twee ongewijzigde ploegen na de rust en aanvankelijk probeerde V K, Volksunie, het allemaal een beetje te forceren. Weeral zonder noemenswaardig doelge vaar en daar zorgde FC 't Beenhouwerken trouwens voor. Nochtans kregen Pat- riek Baluwé en Patrick Moens de bal toen niet over de lijn. Tevens het moment waarop V.K. Volksunie een vervanging aankondigde: Wim D'Hooghe in de plaats de laatste tien minuten pi lix als scheidsrechter, heel verdienstelijk werd geleid.. 0yS Roger Van Laert orcj, pek Verenigingen, sportklubs en andere instanties die berichten hebben uit de streek van Lokeren en Zele kunnen die altijd bezorgen aan onze medewerker Geert Van Acker, Oude Vismijn 4, te Lokeren, tel. 091/ 48.79.12 voor de mensen uit het Lokerse en 052/ 44.46.03 voor de Zeienaars. ijki RC Raap-Bondgalm I 0-2 RMS-Siera I 1-4 Inter Service-1000 Appels I 1-1 Vivak-Hubo 3-1 Jacky Boys-De Zwervers 2-2 LVK-Sp. Bazel 3-8 Car Center-United 3-3 Volksunie-Beenhouwerken 0-2 Desfo-De Cock 3-0 Sparta Il-Siera II 5-0 Bondgalm II-Geywa 1-0 1000 Appels II-VK Fan 4-1 Drie Linden U-Slachthuis 3-2 Wijnveld vrij Oostberg-Metallo's 2-2 Wepogro-Tangeroise 1-9 Ankerlicht-Habotim II 0-8 Hemelaer II-Rode Duivels 1-0 Bonaparte-Ruitershoeve 2-0 Sanicentral-Klub 65 3-0 USMT-Centrumvrienden 0-5 Post vrij le afd. Sparta II Desfo 1000 Appels Beenhouwerken Drie Linden Bondgalm II United Car Center Slachthuis Geywa Volksunie VK Fan De Cock Siera II Wijnveld 2e afd. Tangeroise Habotim Centrumvrienden Sanicentral Bonaparte Hemelaer II Metallo's Oostberg Rode Duivels Ruitershoeve Klub'65 USMT Wepogro Ankerlicht 0 0 0 0 0 0 0 zaterdag 3 en zondag 4 sep- Wedstrijden tember 1983 Zaterdag (telkens aftrap te 15.00 u) le afd. Inter Service-RMS Drie Linden I-Milano Habotim 1-1000 Appels I VKW 70-Avanti FC Comer-Sparta I Siera I-Rodeo 2e afd. Jacky Boys-Nieuw Marokko Herten Aas-Club 69 14.00 uur Boemerang-Temsica 16.00 uur Wazoo-De Zwervers Berg op-Puyvelde Wijnveld I-Hemelaer I 3e afd. reeks A Doregem-Novelty Ankerhof-Motoreco 14.00: Nantes-Biekens El Aiyoune-United Geel V.D. Voorde Van Royen Steeman Van Brande Van Mieghem Pleunis Vanbrussel Van Hoornijck Van Puymbroeck De Bock Herreweg V.D. Voorde A Van Osselaer Felix De Puysselijr Van Steelandt L. 1 1 0 0 5 0 2 1 1 0 0 3 0 2 1 1 0 0 4 1 2 1 1 0 0 2 0 2 1 1 0 0 3 2 2 110 0 10 2 1 0 0 1 3 3 1 1 0 0 1 3 3 1 1 0 1 0 2 3 0 10 10 0 10 1 0 1 0 0 2 0 10 10 14 0 1 0 1 0 0 3 0 1 0 1 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 9 1 2 1 1 0 0 8 0 2 1 1 0 0 5 0 2 1 1 0 0 3 0 2 1 1 0 0 2 0 2 110 0 10 2 1 0 0 1 2 2 1 1 0 0 1 2 2 1 10 10 0 10 1 0 1 0 0 2 0 10 1 0 0 3 0 1 0 1 0 0 5 0 10 10 19 0 1 0 1 0 0 8 0 16.00: Rony's Travel-Gouden Poort Vergouwen 16.00: Zw. Parels-VK 80 Van Steelanl R. 3e afd. reeks B 14.00: Roma-LVK Colman Oud Belsele-Familia Plaquet Hassania-De Strijders Heirbaut 14.30: Sp. Bazel-Dino Boys De Vos 14.30: Bristol-Eendracht Cappaert Alucona vrij Zondag (telkens aftrap te 10.00 u) le afd, Beenhouwerken-Wijnveld II United-Drie Linden II 10.15: Slachthuis-1000 Appels II VK Fan-Bondgalm II Geywa-Sparta II Siera II-Desfo De Cock-Volksunie Car Center vrij 2e afd. Tangeroise-USMT Centrumvrienden-Metallo's 9.45: Oostberg-Sanicentral Klub 65-Bonaparte Ruitershoeve-Hemelaer II Rode Duivels-Ankerlicht Post-Wepogro Habotim II vrij De Jonghe De Rop Van Gucht V.D. Voorde A. Steeman Van Mieghem Van Geem Pleunis Waterschoot De Permentier De Rudder Van Hoornijck Bals Van Wiele

De Voorpost | 1983 | | pagina 48