leder zen saas... op den Olsjtersen fluved! Weer duizenden bezoekers voor 33" Bloemencorso te Sint-Gillis Dendermonde Isabelle, zeventiende Rozenprinses te Schellebelle Aalstenaars steunpilaar van eigen Jaarbeurs Elf praalwagens en talrijke muziekkorpsen geven feestelijke dag meer kleur Weet je 't al? Aalsters Eindelijk heeft men de noodzaak ingezien... harnavalnieutvs Radio Freeland wordt nu populaire Studio 44 Temse Berlaarse Gaver- en Koolstraat met gebuurtefeest 4 - 2.9.1983 - De Voorpost de -Potvis» die Praalwagen -De legende van Moby-Dick» of de legende nooit heeft kunnen doden of vangen. Zoogdier behorend tot de groep der tandwalvissen. Uitvoering en ontwerp. Feestcomité Lutterzele Folkloregroep -De Oude IJslandvaarders» uit Oostende. 30 leden tellende vissersvereniging Hoe hard en meedogenloos de zee. hoe romantisch en ty Omwerp en uitvoering: De Kuipersvrienden Trommel- en Majorettenkorps -De Ware Vrienden- uit Te: Deze 45 leden lellende groep behaalde vorig jaar de 1ste op het nationaal kampioenschap wat ingericht werd in de Praalwagen: «Het leven in en om het water- Stel dat je als kabouter op wandel bent in de natuur, besteed dan ook eens aandacht aan hél TgVBn in en om het water. Dan merk je dat niet alleen het landschap verschilt maar ook de plantengroei en het dierenleven in het water zodat er verrassende ontdekkingen te doen zijn, Posttyroler Blaaskapelle uit Zottegem 25 leden tellende blazerskapel die typische Oberbayern muziek brengt Het Ros Beiaard van Den Halt Het Ros Beiaard van Sint-Gillis is opnieuw van de partij Het stoere paard dat sinds 1928 tot de vijftiger jaren alle feestelijkheden opluisterde om dan van het toneel te verdwijnen, werd door het feestkomitee van -Den Halt- uit de vergeethoek gehaald. Het heeft heel wat inspanningen"gekost om het paard op te kalefateren. Dankzij de doorzettingskracht van voornoemd komitee is alles toch voor mekaar gekomen. Zoals de twee vorige jaren danst het opnieuw door de straten van Sint-Gillis met Praalwagen -Aziatisch Theekransje- Wagen gebouwd door de Windsorvrienden naar i Door de mysterieuze oosterse poorl heen weri dagelijkse maar zo verfijnde rites van dit geheim dat met zoveel verfijning aan elke bezoeker aang Praalwagen «Inka-lndianen- De weg van het leven is geplaveid met stenen verering. De Inka's kennen deze weg. de weg na Vendeliersgroep KLJ -ten Cantele» uit Lebbeke. Vendeliersgroep bestaande uit 10 jongens maar de Volleybalclub Giiv De 18-jarige studente in de rechten Isabelle Verbeeren uit Gent kaapte in Schellebelle de titel van Rozenprinses weg. Ze was duidelijk het lieverdje van het publiek en alhoewel Lucrèce Stockman, een 23-jarige uit Assenede. evenmin uit haar lood was te slaan bij de vragen van de jury, toch kon de zege van lieve Isabelle niet worden aangevochten. Het kwam tijdens die verkiezing er vooral op aan goed te antwoorden op een lange reeks vrij gemakkelijke vragen over aktualiteit, muziek, sport en ook over de roos. een bloem die in Schellebelle wordt geteeld en waarmee het potjesmarktdorp tot ver buiten de grenzen bekendheid kreeg. Tweede eredame was de 17-jarige Rita Verlee uit Kemzeke. De troostprijzen gingen naar Josianne Parez, Rita Chapelle uit Landen en het Wetterse meisje Marleen Frangois. Opvallend was dat ook voor deze verkiezing de Scheilebelse schonen uitblonken door hun afv/ezigheid. In het verleden kaapten de inheemsen nochtans al eens meer de titel weg. Juryvoorzitter Jozef Bacqué mocht met gulle hand prijzen uitdelen en burgemeester John Tavlor schonk aan de winnares de trofee van de gemeente Wichelen. 1 iMnnr Zaterdag 3 september 1983 20 00 u. Concert door de Koninklijke Blauwe Fanfare van Sint-Gillis op de Kiosk geplaatst op de Burg. Potiaulaan 22 00 u Grandioos vuurwerk op de Bura. Potiaulaan als opening van de Kermis Zondag 4 september 1983 10.30 u.: Optocht van 4 show- en of muziekmaatschappijen in de verschillende buitenwijken van de gemeente. - Tamboer-, Trompetter- en Majorettenkorps -Groot Ysselmonde- Wijk Lutterzele - KSA Sint-Arnout, Dendermonde Wijk Boonwijk - Trommel- en Majorettenkorps -De Ware Vrienden» Tessenderlo Wijk Klein Parijs - Majorettenkorps en Drumband -The Mill Stars- Zonhoven Centrum Sint-Gillis 11 30 u.: Aankomst en défilé van elk van voornoemde muziekkorpsen op de Burg Potiaulaan, waar ook vanaf 10 u. de «Bloemenbraderij» wordt gehouden 14.00 u.: Start van de 33^ BLOEMENCORSO en reuze PUBLICITEITSKARAVAAN. 16 30 u.: Apotheose aan het oud-gemeentehuis van Sint-Gillis waar de apotheose Z£ voorzien worden van de nodige kommentaren. 18.30 u.: Optreden op de Burg Potiaulaan van een 25 leden tellende akkordeongroep uit Kruibeke. «De Wase Akkordeonisten» 20 00 u.: Avondkoncert op Kiosk door de Kon. Kath. Harmonie «St.-Egidius- uit Sint- Kiosk welke staat op de Burg. Potiaulaan tussen de tentoongestelde praalwagens en de aan gang zi|nde handelsbeurs. Maandag 5 september 1983 11 00 u De officiële prijsuitreiking zal naar aloude traditie plaatsvinden in de raadszaal van Sint-Gillis. - Praalwagen -Caruso- of de operamelodieen van deze Italiaanse operazanger die nog steeds geldt als een der grootste tenoren ter wereld. Uitvoering en ontwerp gebuurlebond Otterstraat. - Opening van de Publiciteitskaravaan dt - Publiciteitskaravaan - Politie Stadsbestuur Dendermonde - Majorettenkorps en Drumband -The Mill Stars- uit i Een 45 man sterke formatie die dit jaar Kampioen van Belgie werd in hun discipline - Praalwagen met Bloemenkonmgin Mej. Lieve Aerts. Bloemenprinses 1983 Mej. Kathleen Van Den Abbeele en haar beide hofdames. Praalwagen uitgevoerd door Jeugdklub Zenith naar een óntwerp van Patrick De - Ruiters van de gekende Dendermondse Rijbaan Piet begeleiden de Bloemenkonin- gin. Bloemenprinses en haar hofdames - Bazuinen en landsknechten kondigen de volgende praalwagen aan. gebracht door Chirogroep Boemerang - Praalwagen «Bazuingeschal - Feestgeschal» voorgesteld door de vriendenkring Korte Haagstraat naar een eigen ontwerp. Bazuinen zijn steeds de voorbode, de aankondigers, van feestgebeurtenissen. reeds jaren, reeds eeuwen - Praalwagen «Eeuwige Schoonheid-. Het ideaal waarnaar wij allen streven. In een vloeiend li|n- en bflgenspel stellen de bloemen, de parels van het leven voor. Een ideaal in ieders bereik. Ontwerp en uitvoering De Gildenvrienden - Kon. Kath. Harmonie -De Eendracht» uit Baasrode 80 leden tellende formatie uit Der vermaardheid en aanzien verwierf. Vervolg van blz. 1 Vervolg van blz. 1 STUDIO 44 .Studio 44 is de naam van een totaalpakket programma's dat vanaf maandag 5 september telkens van maandag tot vrij dag van 6 u. 's morgens tot 19 u. 's avonds te horen zal zijn via Radio Freeland. Hierbij wordt doorlopend gemikt om een zo breed mogelijke waaier van het potentiële luisterpu bliek. Een kommerciële pro grammering waarbij kwaliteit en populariteit mekaar een hand reiken. Studio 44 doet daarbij een beroep op een aan tal ervaren en bekende mensen uit het regionale radiowezen. Zij werden bereid gevonden Berlare. Gebuurtefeest van de wijken Gaver en Koolstraat. Het komitee had rijkgevulde tafels klaar gezet (jj) het adres, Steenweg op Aalsl 18 te 1890 Opwijk, of Postbus 10 te 1890 Opwijk. Tel. 0521 35.08.96 HARINGBAK Op 9 - 10 en 11 septembel organiseert Studio 44 in cafl De Nieuwe Kriekclaar aan d« Steenweg op Aalst 16 te Op wijk een haringbak. Alle sym- patisanten van het radiostation worden er uitgenodigd, en dit vanaf 19 u. E.D.M Paul Van Riet, promotor achter Studio 44 (c) om mee te werken, nu geble ken is dat Freeland als enige strcekzendcr in de running is voor de erkenning. Hetgeen binnen een aantal maanden dan ook zal leiden tot een zekere monopolie-positie voor de streek. Een positie die Freeland door haar structuur en haar continuewerking al een hele tijd in het verschiet heeft en die de consequentie met zich brengt dat zij het publiek zo volledig mogelijk aan haar trekken moet laten komen Iets wat onder de naam Freeland» niet meer mogelijk werd geacht. Het rockminnend publiek komt na 19 u. aan zijn trekken. De programmering van Studio 44 ziet er alsvolgt uit: 6-7 u.: Dum-Dum; 7-8 u. Pi- toc. 8-9 u Ruth MacDonald. 9-11 uStudio 44 aan het werk (semi-non-stop-muziek, hoofdzakelijk op aanvraag van bedrijven en winkels). 11-12 u.: Ed Bakker. 12-13 u.; Ron Van der Plas 13-14 u.: Non-stop (prod. Frank Ver- cauteren) 14-15 u.: Eddy Van Beekveld, 15-16 u.; Studio 44 souvenirs met Ronald Splinter. 16-17 u..Peter Pacific, 17-18 u.: Danny De Vriend. 18-19 u. Eddy Van Brabant. Alle pro gramma's lopen steeds hori zontaal van maandag tot vrij dag. Er worden geen specifie ke onderbenamingen gegeven aan de verschillende uren om dat het geheel slechts één naam heeft: Studio 44. Men kan dit station kontakteren op waarop heel wat hedendaagse pseudo-vedetten jaloers kun nen zijn. Alaaf-kreatuur Don Kroes, zijn Dolle Mina's en Clark van Mere, die eerder al triomfen hebben gevierd in het HRITO, viel hier jammer lijk uit de toon. De Dender- houtemse Don Kroes, huidige Bierprins van Aalst, kondigde zichzelf aan als boerke... ge kleed in afschuwelijk bombas tisch ornaat van zo'n Rijnlands Alaaf-kreatuur. Het hele optreden herinnerde aan wijlen het patronageto neel, dat in Vlaanderen hard nekkig de kop blijft opsteken. Michels paradie op de Kamil- lekes en zijn Monokinisong brachten de «Auved» gelukkig weer op gang. Ook Johnny Cooman met «Dikke Remi» kreeg de zaal Aalst. Eindoptreden van alle deelnemers aan de Aalsterse avond (a, op zijn handen en de huidige prins Balou en zijn voorganger een Van de meest geslaagde vele honderden ook jonge tot hun volle recht zijn geko- Jempi met «Vivan d'ajoinen» van de jongste jaren..De stem- Aalstenaars meer dan drie men, verdienen in de toekomst kregen hun deel van het mjng Was er reeds van bij de volle uren welgemutst in de méér dan een gammele sukses. allereerste tonen van de FS zaal te houden, die hopelijk geluidsinstallatie. Publiek uren welgemutst Band en niets kon ze ooit ver- tegen volgend jaar de nodige Die vrijdagavond in de Jaar- Maar het tijdschema was ruim storen, zelfs niet het feit dat akoestische aanpassingen zal beurs is en blijft zonder enige overschreden en met het ge- midden van de zaal geen mens hebben ondergaan, twijfel dé steunpilaar van de kende «Hei Alloo» en het on- kon verstaan van wat op het De ontplooiing van Aalsters Aalsterse kommerciële tien- vermijdelijke misverstand ein- podium werd gezegd. Het vi- talent en spirit die in de «Olsj- daagse, digde de Olsjtersen Auved, suele volstond blijkbaar om de terse Auved» dit jaar opnieuw Cyriel Temmerman De Lodderoeigen Dit weekend zijn de karnavalisten verwacht bij AKV de Lodderoeigen. In hun lokaal café De Corner serveren zij de alom bekende en geroemde lodderbrochetten. Dit alles om de karnavalkas wat te spijzen. Karnavalisten worden vriendelijk verzocht de laureaten van de karnavalstoet 1983 een steuntje te geven. Zomerkarnaval Op 10 en 11 september is er het zomerkarnaval in de Koolstraat. Zaterdag 10 september heeft de verkiezing plaats van Miss Voil Jenanette van de Koolstraat. Een prijzenbedrag van 10.000 F zal onder de kandidaten worden verdeeld. Zondag 11 september trekt de zomerkarnavalstoet door de aanpalende straten van de dekenij. Er is een deelname van een 15-tal Aalsterse groepen, van 't Klieksken uit Baardegem, de Kring Drumband, Klein Muzieksken uit Gijzegem, Sint-Cecilia uit Wieze, Sint-Cecilia uit Erpe Barbecue bij de Poipeplekkers De tweede barbecue van AKV de Poipeplekkers heeft plaats op 10 en 11 september in het lokaal de Pijpesteel op de Houtmarkt te Aalst. Een soort spel zonder grenzen, met hindernispiste zal aan de deelnemers worden voorge schoteld. AKV de Kloeit Kloesj Klang AKV de Kloeit Kloesj Klang organizeert op 10 september een speciale fuif in cafe Miramare, Korte Nieuwstraat te Aalst. De fuif vangt aan'om 20.00 uur. De inkom is gratis Prinsencaemere De Prinsencaemere verleent dit jaar zijn medewerking aan de folkloremarkt. Op'zondag 4 september staan de ex- prinsen van Aalst op de «koer van het stadhuis» met een stand waar allerlei streekgerechten te proeven zullen zijn. Voetbaltornooi AKV de Toisers Vorig weekend ging op het terrein «Oude Snars» het voetbaltornooi van de Toisers door. De beste ploegen waren de Sjiepeerekes. Ze wonnen de beker, maar de inhoud van enkele liters gerstenat boeide hen heel wat meer. Midak-snuffeldag In de Akkerstraat vindt op zaterdag 3 september de derde «snuffeldag» van de plaatselijke middenstand plaats, vanaf 14 u. De prijsuitreiking voor de tekenwedstrijd, die al om 10 uur start, is voorzien voor 17 uur. België was net 150 jaar en drie dagen onafhankelijk toen Ra dio Freeland in de lucht kwam. Pogingen om uit te zenden werden immers na zes maan den zoeken, werken en testen beloond op 24 juli 1980. Met zowat 30.000 F hadden een stel jongeren uit de Denderstreek en het Pajottenland een radio opgezet, die in den beginne hoofdzakelijk uit musikaal amusement bestond. Aanvan kelijk werd er uitgezonden tus sen 19 en 22 u. Tijdens het weekeinde begon men kort na het middaguur. De klemtoon lag toen vooral op de rockmu ziek. De medewerkers achter het project kwamen trouwens overwegend uit een jeugdhuis circuit. De programmatie groeide met tweemaandelijkse aanpassingen. Na negen maan den werd met een 24 uur pro grammatie gestart. Dankzij o.m. een verdienstelijke pu blic-relations. enkele opge merkte organisaties en dito radio-prestaties. had het sta tion zich in de streek opge werkt tot een vaste waarde. Een bewust objectieve en ta melijk alternatieve aanpak vermeed daarbij handig elke druk van buitenuit. zowel komrnercieel als ideologisch. Dat dit niet kommerciële den ken later wel eens verdoemd zou worden, was moeilijk te voorspellen. Enerzijds al om dat de verschillende legalisa- tieontwerpen allemaal opteer den voor kleinschaligheid en ongebondenheid, en ander zijds omdat de goodwill van de overheid tegenover de grote vrije radio's duidelijk een piek had bereikt. En tenslotte was Freeland in de streek de enige Voor het eerst werd er in de Berlaarse wijken Gaver- en Koolstraat een gebuurtefeest georganizeerd. Het wijkfeest is in de eerste plaats bedoeld om de samenhorigheid die door de gouden zestiger jaren in de vergeethoek was geduwd, weer wat impulsen te geven. Rudy De Saedeleer verant woordelijk voor de program ma's (c) die met een voorbeeldig stra mien naar VEBE-normcn werkte (en nog werkt). Had Freeland steeds haar «roek- imago» indachtig gehouden en elk muziekgenre met de nodi ge kritische zin in de ether gestuurd, dan verzeilde het station na korte tijd in een concurrentiestrijd met nieuw opkomende streekzenders van het «lichte» genre en zelfs de nationale radio Contact haalde drie medewerkers weg. Alleen inzake informatie bleef men Freeland nog als een voor beeld stellen. Geen enkel ra diostation stuurde zoveel nieuws in de ether als Free land. Het is de betrachting, nu Freeland aan erkenning toe is, om nuttige en verzorgde radio te presenteren. Hierin wil men alle lagen van de bevolking betrekken. Naast het bieden van ontspanning in de ruimste betekenis, wil men ook zo doeltreffend het socio-culture- le gebeuren in de streek belich ten, en daarbij aan objectieve informatiespreiding doen. Bij zonder voor wat dit laatste be treft, wil Freeland zich zo ver dienstelijk mogelijk maken Schepen van sport en financies Luc Vercruysen ziet het zo: «in de zestiger jaren gingen de mensen haast al hun vrije tijd doorbrengen ver weg van huis. Het gevolg was natuurlijk dat men zijn buren haast niet meer kende en dat me.n zondér het te beseffen vervreemdde. Mis schien een beetje ten gevolge van de krisis is het nu zo dat de mensen terug aandacht begin nen te krijgen voor elkaar en zich bij elkaar weer thuis voelen». Het feest in de Gaver- en de Koolstraat is allicht een uiting van deze ommekeer in het maatschappelijk leven. Ook daar voelde men de vervreem ding sterk aan en zag men met lede ogen toe hoe de mensen liever buiten de eigen ver trouwde omgeving plezier en vertier zochten. Daar moest verandering in komen en zo kwam het dat een paar mensen uit de wijken Gaver- en Kool straat en de aanpalende straten (Blanquaertsveld, Schuurput- straat. Dijkweg, Wegelken en Bauwensstraatje) de idee uit werken om een gebuurtefeest op het getouw te zetten. De genodigden zouden alleen de bewoners van de bedoelde wijk zijn. Geen vrienden, geen familieleden, geen kennissen, geen toevallige bezoekers, al leen een feest voor de eigen mensen die op deze wijze een ideale kans kregen aangebo den om met elkaar kennis te maken. Etienne Moriaens, lid van het gebuurtekomitee, stelde de ruimte van zijn garage ter be schikking zodat het probleem van een geschikte ruimte om te feesten werd opgelost. Het werd een mooi feest, dat startte in de vroege namiddag op het speelplein van de wijle Gaver. Dank zij Bloso kon jong en oud er zich meten in een 12-tal volksspelen. Om 19.00 uur was iedereen dan welkom op de Brcugeliaanse maaltijd die aan de bewoners werd aangeboden. Drank en eetbonnetjes kon men aan schaffen aan zeer demokrati- sche prijzen. Het hoofddoel was geen winst te maken, maar alleen een geburenfeest te or- ganizeren, waarbij ze elkaar opnieuw-leerden kennen. En dat doel heeft men volkomen bereikt. Antoon Adam en zijn vrouw. Freddy Van de Meerssche en zijn vrouw, Stefaan Goens, Ju- licn Dc Cock, Leon De Kegel, Mare Clement, Etienne Mo riaens hebben met deze reali- zatie wat losgeweekt in de buurt. Zij verdienden daar voor ook alle gelukwensen. Ook Radio Splendid die in de Koolstraat een onderkomen heeft gevonden verleende graag zijn gewaardeerde me dewerking. Allicht wij zijn er zeker van komt er volgend jaar een tweede uitgave van de gebuur tefeesten Gaver- en Koolstraat en aanpalende straten. Of het feest ook volgend jaar zal beperkt blijven tot de eigen mensen, valt af te wachten. Vast staat dat het gebuurteko mitee het niet bij feesten al leen zal laten, maar dat men ook gaat zorgen voor een de gelijke en efficiënte wijkwer- king. (Jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 4