WV Hamme heeft grootse plannen .ebbeekse politici blikken terug op half jaar bestuurservaring ieuwe regeling oor gebruik gemeentelijke Hamse oetbalterreinen Wegenwerken te Hamme bemoeilijken verkeer Rioleringswerken te Berlare: vertraging zorgt voor onrust De Voorpost - 2.9.1983 - 7 omt vrienden in de ronde (2) adden we het, een week geleden, in een eerste bijdrage omtrent de bestuurservaringen vier «nieuwbakken» Lebbeekse politici over het ontbreken van elke vorm van I en het gemis aan voorlichting, dan laten we vandaag Gaby Van der Jeught Eddy Van Overstraeten (PVV), Willy Van Vossole (SP) en Karei Uyttersprot e.a. aan het woord over de rol van meerderheid en oppositie. ke omstandigheden ze zich ook moeite. De meerderheid heeft bevindt, haar rechten. er echter blijkbaar steeds EVO: Daarmee ben ik het moeite mee het tegengestelde eens. WW: Ik moet echter vaststel len dat het tijdens de Lebbeek se raadszittingen gewoon on mogelijk is tot een gesprek te te doen. We mogen toch niet uit het oog verliezen dat we in de gemeenteraad zetelen, niet voor onze eigen glorie, maar bbeke. Willy Van Vosso- (P. Van San) komen, tijdens hetwelk van voor de behartiging van de oppositiezijde geluisterd wordt belangen van de bevolking. Ik naar argumenten van de meer- althans had gehoopt daar mijn derheid en en dat is belang- steentje te kunnen toe bijdra- rijk de meerderheid de oren gen, mijn zeg te hebben, opent naar tegenargumenten EVO: Die kans krijg je toch? van de oppositie. De mentali- WW: Die kans krijg ik niet. teit heerst hier nog dat wan- Ik mag daar enkel praten. Je neer de meerderheid de minste zeg hebben houdt in dat je iets kan realiseren, wat je vanuit je eigenheid of politieke visie, nodig acht. Dat wordt ons be let. Wij kunnen niet mee aan de weg timmeren, omdat er geen wisselwerking bestaat tussen meerderheid en opposi tie. Iedereen wordt er gedwon gen zijn rolletje op te voeren. EVO: Om de pers te halen WW: Desnoods daarom. K.U.: Daarmee ben ik het niet eens. Bij de behandeling van de begroting heeft de VU die ten gronde, tot 3 u 's nachts, en zonder de aanwezigheid van de pers, besproken. WW: Ik zal het anders formu- Lebbeke. Eddy Van Over- VV: Er bestaat te Lebbeke et de minste doorstroming ice n de macht die gekoncen- n (terd zit in het schepencolle- s 2 naar de raadsleden toe. Op '7 t vlak heerst niet de minste idv epelheid. Naar mijn mening bat els toe te schrijven aan on- :rk deels ook een gevolg van mentaliteit welke over- a erst in de schoot van het wo llege en zich kenmerkt door elli heimdoenerij, een politiek Sit n je-heht-er-geen-zaken- abi ïe V concentratie van de macht straeKn (PVort San) vc zich bovendien nog op een rtdcr vlak. Ik weet niet of toegeving zou doen, het kleinst at-f lie het daarmee eens zijn, gelijk aan de oppositie zou n I lar ik stel gewoon vast dat de moeten geven, dit beschouwd Do Icn van het college uitblin- wordt als een nederlaag. Een kre n in het kumulercn Alle voorbeeld? In het begin van de langrijke mandaten, ik heb legislatuur, tijdens de bcspre- itie t niet over vertegenwoordi- king van de rekeningen, heb ik gdo igen op algemene vergade- verklaard dat het voorgestelde gen, werden toegekend'aan tekort schromelijk onderschat icpcncn. werd. Wat lees ik. enige tijd 'O: Alle mandaten? later, in een interview met Ka- VV: De meeste rel De Gucht, verschenen in 'O: Het lig niet in mijn «De Voorpost»? Precies het- loeling het proces te maken zelfde. Daar waar die man tij- andere partijen. Maar in deqs de bewuste raadszitting schoot van de PVV is dat advokaat genoeg was en dat mieren van mandaten niet is geenszins pejoratief bedoeld geval. om daar een gans verhaal V: Het is een proces dat ik omheen te weven en mij ge- ik en ik herhaal dat het een woon, in weliswaar andere ter- ingrijke misvatting inhoudt men. te zeggen: wat jij vertelt, het begrip demokratie. is bla-bla-bla. int wat is demokratie? De- Dergelijke manier van optre- ikratie houdt geen dikta- den vind ik laag-bij-de gronds. |r van de meerderheid in. Waarom zet die man de zaken vormt wel een systeem niet uiteen zoals ze zijn? Is dat rbij geen verliezers betrok- zo erg? i zijn en waarin zeker de EVO: Je hebt gevraagd inzage ilking niet de verliezer te krijgen in de financiële toe zijn. Wat thans te Lebbe- stand. Die heb je. via, een wel het geval is. dokument waarin de schuldcn- iO: Jouw bepaling verondcr- last. de inkomsten enz. vcr- dus het sluiten van kom- meld werden, toch gekregen lissen. Dat gebeurt toch in Daar werd je vraag als lid van gemeenteraad. de oppositie toch ingewilligd. /V: Ik bedoel kompromis- WW: Inderdaad. En wanneer sluiten tussen het college die schepen met zijn verslag op de raad. Zonder misken- de proppen kwam. heb ik niet g van de minderheid. Want geaarzeld hem te feliciteren, k,de oppositie heeft, in wel- Daarmee heb ik niet de minste mfr. -v. et het nieuwe voetbalseizoen voor de deur, riep schepen y n de sport, Paul Van de Casteele, alle Hamse liefheb- n rsvoetbalploegen, en dat zijn er 28, byeen voor een i ni rgadering. De schepen deelde enkele wijzigingen mede 11 ar het gebruik van de gemeentelijke voetbalterreinen, 'j 1 ct alle Hamse liefhebbers- voorstellen werden op de ver- wi! stbalploegen spelen op een gadcring dan ook zonder enige aar en terrein, velen doen be- diskussie aanvaard. Tevens Fn »p op het gemeentebestuur krijgt elke voetbalploeg van de ak op een gemeentelijk voet- gemeente 350 kg kalk gratis Si een gans seizoen. Voor sommige ploegen is dit wel te terrein hun kompetitie- acnfctchcn te kunnen spelen r._.B... md mmige ploegen zijn dan ook weinig, omdat zij in verschil- jaar in de moeilijkheden lende reeksen spelen, voor an- 'gn i een voetbalplein te vinden, deren is het ruimschoots vol- Lebbeke. Karei Uyttersprot (P. Van San) leren. Uiteindelijk haalt alleen de pers er voer uit. De anderen luisteren toch niet. De bedoeling van mijn tussen komsten als oppositielid is de meerderheid met haar neus op de feiten te drukken, haar de ogen te openen. En wat zijn die feiten? Dat Lebbeke geë volueerd is tot een probleem- gemeente Vooral dan op fi nancieel vlak De financiën zullen de huidige legislatuur totaal hypothekeren. Daarnaast wil ik even aanstip pen dat de mentaliteit van de burger veranderd is. Hij is kri tischer geworden, vraagt om meer inspraak Het lijkt me dan de taak van de bestuurder, die toch een publieke functie bekleedt, zich aan de ver- gemeentebestuur van doende. e'd mme is eigenaar van 5 voet- De schepen van de sport zal e 1 terreinen, waarop liefheb- hiervoor zeker een oplossing rsploegen kunnen spelen trachten te vinden, hoe moei- t voetbalplein, met kleed- lijk dit probleem ook is. tree jiers en stortbaden op het qui' neentelijk speelplein, het Vergoedingen hi^rein op de Vlierkouter, Vanaf het seizoen 1983/1984 ineens met kleedkamers en zal men nu een kleine vergoe- rchi rtbaden. het derde plein ding dienen te betalen voor de Vigor-Wuitens, het plein gemeentelijke voetbalter- iastel en het voetbalplein te reinen. gge, dat door de gemeente Op het gemeentelijk speel- luurd wordt en waarop de plein zijn de bedragen als e gse voetbalploeg Siera mag volgt: len. dfse ploeg die i Voor de trainingen, matchen gemeen- en gebruik van de kleedkamers jnh< jk terrein wenst te gebrui- en stortbaden betaalt men ctro I. zal hiervoor een vergoe- 3.000 fr per seizoen of 300 fr g dienen te betalen, die aan per match. Voor enkel wed- lage kant werd gehouden, strijden en gebruik van kleed- bedragen schommelen van kamers en stortbaden; 2.500 fr 90 tot maximum 3.000 fr. per seizoen of 250 fr per match ar een gans seizoen. Deze en alleen trainingen met kleed- Tweede Hamse Jogging Deze Tweede Hamse Jogging gaat door op zaterdag 3 september te 15 u. Het vertrek is voorzien op het gemeentelijk speelplein. Officiële start en aankomst op het Marktplein te Hamme. Inschrijvingen op het gemeen telijk speelplein vanaf 13.30 u. Afstand 6 of 12 km. Prachtige medailles. Onder de deelnemers worden zeer mooie prijzen verloot. Mooie trofeën voor groepen en individuele prestaties werden geschonken door de Ver enigde Centrumzaken, De Plezante Slang en het gemeen tebestuur van Hamme. Prijsuitreikingen van de tombola te 17 u. aan het gemeentehuis van Hamme. De trofeeën worden uitgereikt te 17.30 u. in de raadzaal van het gemeentehuis. (bril kamers en stortbaden: 1.000 fr voor het ganse seizoen. Op het terrein van de Vlierkouter geldt hetzelfde princiepe als op het gemeentelijk -.„apeelplem De ploeg van S.K. Vlierkouter mag evenwel het terrein gratis gebruiken, indien zij instaat voor het onderhoud* van de lokalen en de stortbaden, het terrein, en zij zal miërvoor geen vergoeding krijgen van de gemeente. Ook mag zij geen vergoeding vragen aan andere ploegen die op het ter rein van de Vlierkouter zullen spelen. De Zogse ploeg Sierra dient 2.000 fr. te betalen aan de gemeente voor het ganse sei zoen en ook de liefhebbers voetbalploegen die op het der de terrein van Vigor-Wuitens mogen spelen, zullen 2.000 fr per seizoen of 200 fr per match dienen te betalen. Vermits het voetbalterrein van Kastel nog niet volledig in orde is, zullen de Kastelse ploegen dit jaar nbg gratis mogen spe len. Aangaande het trekken van de lijnen van de voetbal terreinen. m.a.w. het kalken, heeft de schepen van de sport, een beurtregeling uitgewerkt voor de ploegen die spelen op het gemeentelijk speelplein. Om beurt zal een afgevaardig de van één van deze ploegen de zaterdagvoormiddag de lij nen dienen te trekken. Hij zal hiervoor kunnen beschikken over een kalktoestel van de gemeente. Op de Vlierkouter zal dit gedaan worden door S.K. Vlierkouter en op het derde plein van Vigor-Wuitens zal een afgevaardigde van Vi gor-Wuitens dit werk op knappen. De schepen van sport deelde tot slot nog mede dat hij bin nen de kortst mogelijke tijd, Robur Moerzeke wil voorzien van de noodzakelijke mooiere en modernere akkomodaties. De bijeenkomst van de lief hebbersvoetbalploegen had zijn nut zeker bewezen. (bd) nieuwde mentaliteit aan te pas sen. Pas dan ontstaat de moge lijkheid van een dialoog tussen bevolking en bestuur. De bur gemeester heeft het na zijn installatie nog gezegd: we moeten het bestuur dichter bij de bevolking brengen. Van dat dichterbij brengen heb ik tot nogtoe niets gemerkt. Dat zijn feiten. Iedereen had het er tijdens de verkiezingscampagne trou wens over: openheid, in spraak. Doe zijn m.i. echter alleen te vertalen via de slo gan: raadplegen vóór de beslis sing, informeren na de beslis sing. De Voorpost: Denk je dat er bij de bevolking werkelijk in teresse bestaat voor wat zich afspeelt in het gemeentehuis? voor. EVO: Ik denk dat de.buiten staander van zowel meerder heid als oppositie verwacht, dat zij een bepaalde rol speelt. En uiteindelijk belanden we dan in een rollenpatroon, in een poppenspel. WW: Wij worden er inge duwd. Jullie laten er zich induwen. EXVO: De oppositie evenzeer want die kan soms ook klow- nesk doen. WW: Ik dacht dat ik tijdens de laatste raadszitting alles meegemaakt had met de scheldpartij tussen burgemees ter Moeyersoon en Johan De Mol, maar ingewijden hebben we achteraf verzekerd, dat dit nog klein bier was. Dergelijke toestanden ergeren mij tome loos, ze zijn platvloers. (wordt vervolgd) Pierre Van Rossem Wie met zyn wagen in Hamme moet zyn, moet rekening houden met een aantal omleidingen, voor het verkeer. Het gedeelte van de Biezestraat, vanaf de nieuwe rijksweg 60, tot aan de Drapstraat, ligt momenteel open voor het leggen van rioleringsbuizen van 40 cm doorsnede. Daarna zullen de huisaansluitingen worden gerealiseerd en zal er een nieuwe baan worden gelegd. Ook de Calvarieberg is in deze werkzaamheden betrokken. Deze wegenwerken worden voorzien van een laag alge- uitgevoerd door Betonwegen- schreepte asfalt, die afkomstig bouw uit Gent en de kostenra- is van de E3-autoweg. Zo ming voor het ganse werk be- doende werden, de verbin- draagt 11 miljoen. De last voor dingsweg Vlierkouter-Evange- de gemeente bedraagt 2 mil- bestraatde weg naar het oud joen. Onlangs werden nu ook stort van Moerzeke, op het de riolerings- en wegenwerken einde van de Wielstraat, het aan de Neerstraat aangevat. Akkershoofd en de weg op het Het betreft hier ook maar een gemeentelijk speelplein, die Lebbeke. Gaby Van der Jeught (P. Van San) K.U.: Als er geen informatie bestaat, kan evenmin interesse ontstaan. De Voorpost: Een inwoner wordt m.i. pas politiek geïnte resseerd wanneer zijn eigen belangen in het gedrang ko men. Wanneer de riolering voor zijn woning hqt niet meer doet en hij bvb reukhinder ondervindt. WW: Dat denk je maar. La ten we een recent gebeuren als voorbeeld nemen: het buurt huis te Denderbelle. Je gaat toch niet beweren dat de be volking niet geïnteresseerd was. De bewijzen van het tegengestelde zijn maanden lang te Denderbelle te zien geweest, EVO: Door wie werden ze be wust gemaakt? WW: Dat speelt geen rol. Ze waren bewust, ze werden mas saal geïnformeerd en er ont stond een massale respons. Wanneer je niet aan raadple ging en informatie doet, moet je vaststellen Lebbeke be vestigt de regél dat alles wat gebeurt op het vlak van het beleid geïmproviseerd is, dat er lijn noch visie achter steekt. GVDJ: Hoe kunnen wij dat als raadslid veranderen? WW: Je maakt toch deel uit van de meerderheid, je staat toch niet alleen? Overigens, wanneer ik het daarnet had over de koncentratie van de macht, dan reken ik daar ook de zwijgende meerderheid toe. Wanneer jullie het niet zegr gen. wie dan wel? Van de oppositiekant wordt het niet aangenomen, want ze denken toch dat we daar zitten om show te verkopen. Ik vraag me trouwens soms af of jullie spreekverbod opgelegd kre gen. Ik kan niets anders dan het geloven, want er wordt werkelijk niets gezegd. Ik richt me ter illustratie opnieuw naar Denderbelle en de vraag tot zandwinning. Welke was de mening van de twee overige Denderbellese raadsleden Gaby Van der Jeught en Ger main De Ridder omtrent dat probleem? Ik heb die niet gehoord. De veldwegels? idem. GVDJ: Met onze mening zijn we aan bod gekomen tijdens de koalitievergaderingen WW: Dat interesseert me niet. Nu bevestig je trouwens mijn mening omtrent de zwij gende meerderheid die deel uitmaakt van de machtskon- centratie. In die koalitieverga deringen worden immers de beslissingen genomen en niet meer in de gemeenteraad, want daar moet gezwegen wor den. Een koalitievergadering is anders geen door de wet opgelegd en ingesteld orgaan. Je gedacht moet je formuleren in de gemeenteraad. K.U.: Van een gezond beleid is inderdaad te Lebbeke geen sprake. Om een gemeente de gelijk te besturen moet je im mers over een beleidsvisie be schikken, bovendien moet je programmatisch tewerk gaan. Daartoe moet een inventarisa tie gebeuren van enerzijds wat beschikbaar is en anderzijds wat de behoeften zijn. Die in ventarisatie kunnen zowel technisch-administratieve aan gelegenheden behelzen als bvb wegen, openbare verlichting, groenvoorziening enz. Een andere vereiste van een gezondbeleid lijkt mij het voe ren van een eerlijke benoe- mingspolitiek. Verder een ver zorgde informatie en inspraak. Er bestaat inderdaad een ge meentelijk informatieblad, maar wat wordt daarin ver meld: de kalender van de voet balwedstrijden. Dat mag hoor, maar het werkelijke beleid of het beleid dat zou moeten ge voerd worden, komt er niet in gedeelte van de Neerstraat, zijnde vanaf de Nieuwe Rijks- leidt naar de lokalen van de gemeentelijke akademie voor weg 60 tot aan de Hooirt. De beeldende kunsten, bedekt breedte van de rijbaan van dit met een dergelijke laag asfalt, gedeelte van de Neerstraat zal De toeristische weg die leidt op 6 meter worden gebracht, naar Driegoten kreeg een on- Er zal een voetpad voorzien derhoudsbeurt met asfalt, en worden van 1,20 m en een de toegangsweg naar de priva- fietspad van 1.25 m langs te sporthal De Wuiten werd weerszijden van de baan. De voorzien van een laag asfalt, aannemer, PVBA Beernaerts De voorbereidende werkzaam- Werken uit St.-Niklaas, hoopt heden hiervoor werden uitge- dat deze werken tegen einde voerd door hel gemeenteper- 1983 zullen gerealiseerd zijn. soneel en de asfaltbedekking Woestijn Tijdens ons laatste bezoek aan het Dendermondse fes tivalterrein kwam het geel van Camel op ons toege- stormd. Een argeloze be zoeker opperde dat het pre cies de 'vlucht naar Egypte' was met al die kamelen. Braderij Gesteund door een onbe schrijfelijk weertje kenden de Dendermondse braderij- dagen een ongemeen suk- ses. Nu de Oude Vest ook volop meedoet met deze fes tiviteiten, ware het mis schien wenselijk dat ook de Bogaerdstraat als belang rijkste verbindingsweg de kraampjes zou buiten zet ten, alle vroegere reminis centies onder de mat vegend. Regenachtig Hoe het donderdagavond was, kunnen we niet schrij ven. Op dat moment zijn de drukkers immers volop be zig uw weekblad door de pers te sleuren, 's Morgens zag het er echter maar droef uit voor de organisatoren van de Reuzenommegang. Naar verluidt liep Frankie al sinds woensdag rond met een gezicht als een donder- wolkje. Ook de Jazzpiet was niet in zijn nopjes. Al leen de boeren keken verge noegd naar de hemel. Driekwarteeuw Het Dendermondse 'werk van den akker' vierde zijn 75-jarig bestaan met een akademische zitting en een prachtig bloementapijt op het voetpad voor het stad huis. Heeft voorzitter Mer- tens al eens uitgerekend hoeveel tonnen spruiten, sa vooien, prei en selder, kort om hoeveel liter hutsepot reeds aan de Krijgemse grond in die periode werd ontwrongen? De Wies Zaterdag en zondag fun geerde voormalige voetbal ster Wies Verschelden als manager van een volledig springkasteel op de Oude Vest. De 'Schelle' deed het met veel waardigheid en mensenkennis. Alleen ver trouwde hij ons toe 'Als die meiskes nu eens tien jaar ouder waren... Door deze werken zijn de ritten van de Nieuwe Rijksweg werd aangebracht door de fir- Schaubroecks Diensten uit 60, aan de Neerstraat en de Nazareth voor een totaal be- Biezestraat, richting Centrum drag van 750.000 fr voor beide gesloten, zodat men best de voornoemde asfaltbedekkin- afritten Broekstraat en Veld- gen. Tot slot kreeg ook de straat neemt om het Centrum landbouwweg «Vossestraat» van Hamme te bereiken. De een asfaltlaag. Deze verbete- nodige omleidingssignalisatie ring werd gerealiseerd door de werd aangebracht. Verbeteringen en onderhoud Enkele wegen in Hamme wa ren in een slechte staat. Daar om heeft men beslist deze te worden. firma Grap voor de som van één miljoen. Dit betekent dat in Hamme op korte tijd weer heel wat wegen werden verbe terd of zullen verbeterd De VVV Hamme heeft de laatste jaren in Hamme op toeristisch vlak al heel wat trachten te verwezenlijken. De VVV is o.a. de organisator van de Driedaagse Wuitens- marsen, heeft in 1978 zich ingezet voor «Spel zonder Grenzen», werkt mede aan de Hamse Jogging, organi- zeert tentoonstellingen, enz... Het dagelijks bestuur is er zich van bewust dat er toch nog veel werk te doen is in Hamme om het toerisme te stimuleren. Hamme is immers een natuur schoon gebied in de Schelde- en Durmestreek. Een paradijs voor de ééndagtoerist en de wandelaars. De Bunt en Drie- goten zijn hiervoor een uitge lezen gebied. Rustig gelegen, kan men in eyi oase van groen wandelen langs de dijken van de Schelde en de Durme, om nadien de befaamde Paling in 't Groen te gaan proeven in één van de vele Hamse restau rants. De bekende Hamse lite rator Filip De Pillecyn schreef: «Het is er zoals in het begin der dagen, in die hoek tussen stroom en rivier». Dagtrips en schoolreizen In samenwerking met de Fede ratie voor toerisme in Oost- Vlaanderen werden voor 1984 plannen ontworpen voor het organiseren van ééndagtrips en schoolreizen in Hamme en Moerzeke. Een BTK-ploeg kwam naar Hamme om deze plannen uit te werken. Voor de ééndagtrips zijn er enkele opties genomen voor het vul len van de voormiddag. De toeristen zouden de keuze krij gen uit een bezoek met rond leiding aan de korenwindmo len De Grote Napoleon, ter wijl de molenaar aan het werk is, ofwel een bezoek aan een Hams vleeswarenbedrijf, of wel een geleid bezoek aan het museum van Bogaert-Wau- ters, handelend over de oud heidkundige en préhistorische vondsten in Hamme en om streken, ofwel een bezoek aan de plaatselijke centrale voor volkssporten op het gemeen telijk speelplein. Het middag maal zou men kunnen gebrui ken in een restaurant op de Markt of te Driegoten. In de namiddag komt de Hamse deelgemeente Moerzeke aan bod, met o.a. een geleid be zoek aan de Priester Poppeka- pel en een geneeskrachtige kruidenwandeling met een gids. Dit laatste is zeer interes sant voor mensen die de krui den, die in onze onmiddellijke omgeving, groeien, beter van nabij willen leren kennen en desnoods gebruiken. Het schoolreizenpakket voor Hamme en Moerzeke zou han delen over de strijd van de mens tegen het water door de eeuwen heen. Deze schoolrei zen zouden uitgewerkt worden voor kinderen van 10 tot 12 jaar. De voormiddag is eduka- tief (opvoedend), de namiddag rekreatief (speels). De BTK- ploeg van de Federatie voor Toerisme zal een puzzel werkboek hieromtrent uitwer ken. Er wordt ook gedacht aan het samenstellen van een dia montage over dit onderwerp. Men zoekt nu nog naar het gedeelte voor de rekreatie. Tentoonstellingen De VVV Hamme heeft voor eerst de bedoeling om Hamme en Moerzeke zoveel mogelijk bekend te maken, zo ver mo gelijk in ons eigen land, ja zelfs er buiten. Ter gelegenheid van de Dag van de Oostvlaamse toerist op zondag 11 september op het Provinciaal Domein te Wachtebeke. zal de WV Hamme. in samenwerking met de Regionale Land van Den- dermonde, aanwezig zijn met een toeristisch standje. Maar in het kader van het peter schap van het 2' Jagers te Paard uit Lüdenscheid, zal de VW een tentoonstelling gaan opbouwen tijdens het weekend van 16, 17 en 18 september in v de kazerne van Lüdenscheid, waar de Regimentsfeesten zul len plaats hebben, evenals de bevelsoverdrachten. Men denkt eraan o.a. een kostuum van de folkloristische groep de Hamse Wuitens mee te ne men. enkele vlaggen, foto's, folders, e.d.m. Volkssportenroute De volkssporten zijn in, in Vlaanderen, en dit dank zij de Vlaamse Volkssporten Centra le (WC), die tot doel heeft de promotie van de volkssporten in Vlaanderen te bewerkstel ligen. Onlangs werd in Hamme een volkssportenweek georgani seerd, die veel belangstelling en sukses kende. Naar aanlei ding van dat sukses en gezien de nog levende interesse voor de volkssportbeoefening in de streek, werd door de VVV het plan opgevat om een volks sportroute te starten in Ham me. Het doel hiervan is een ruimer publiek gelegenheid te geven om in een aangename sfeer en omgeving, kennis te maken met de nog bij U be- Z. E. H. Cool tijdens de homilie. Diaken Stroobants volgt aandachtig de tekst terwijl subdiaken Dierick in de verte de Heilige Geest reeds ziet komen aanzweven. De moderne liturgie is toch verrassend. Het gebuurtekomitee van de wijken Schuitjen en Kamer hoek te Berlare en Zele zien met ongeruste blik ^)e rioleringswerken aan de nieuwe baan tegemoet. Er blijken daar allerlei vertragingen uit de bus te komen. Mare Vereecken, vertegen woordiger van het wijkkomi- tee zei hierover het volgende: «Aangezien men het dossier over de overstorten in het Ber- laarse Broek heeft verworpen (dat gebeurde door Waters en oasen), diende men een nieuw dossier te maken. Dat zou in middels ook gebeurd zijn. Het zou op het einde van de vakan tieperiode ook overgemaakt zijn aan de bevoegde diensten. Men hoopt tegen eind van dit jaar positief nieuws te hebben over de toekenning van de sub sidies zodat men dan tot de aanbesteding kan overgaan. Het blijkt echter dat er heel wat vertraging is. Bovendien krijgt men tegenstrijdige be richten; op de technische dienst te Berlare wordt gezegd dat de betoelaging reeds in orde is en dat het nieuwe dos sier is opgestuurd.» Het gebuurtekomitee Schuit- jen-Kamerhoek heeft nu be sloten alle gemeenteraadszit tingen die in Berlare en in Zele worden gehouden, bij te wo nen. Maar men zit met het probleem dat men niet steeds weet wanneer die vergaderin gen worden gehouden. De be doeling is natuurlijk dat het__ gebuurtekomitee duidelijk"* aantoont dat men bekommerd is met deze hele problematiek en alles van naaldje tot draadje dienaangaande wil weten. Men gaat ook het gebuurteko mitee opnieuw bij elkaar roe pen. Op die vergadering zal allicht worden besloten de openbare opinie zeer duidelijk aan te tonen dat de zaak al lang genoeg aansleept en men het «rond de pot draaien» beu is. Men zal dan ook overgaan tot akties. Onder meer zullen de betrokken gemeentebestu ren worden aangeschreven en zullen er zwarte vlaggen wor den gehangen in de Sarros- straat te Berlare. Tenslotte is men er op de wijken Schuitjen en Kamershoek niet gerust in dat er zo weinig wordt gezegd over het stuk Turfputstraat van de Halve Maan tot aan de Nieuwstraat te Berlare. Zo lang dit stuk niet is gereali- zeerd, is het onmogelijk het rioolwater van Schuitjen en Kamershoek naar het zuive ringsstation Sluis te Berlare te laten afvloeien. Dat kan namelijk alleen via genoemde Turfputstraat. staande volkssporten. Deze route zou hiermede een opvolger worden van reeds be staande routes in andere Vlaamse landsgedeelten, zoals de Dirk Martensroute te Aalst, de Hoppelandroute in Pope- ringe, de Kleinbrabantroute te Bornem, de Zwalmroute te Munkzwalm en de Leuvense route. Deze routes kennen reeds heel wat sukses. Doch vooraleer het in Hamme zo ver is, heeft men de hulp en de medewer king nodig van uitbaters van café en eigenaars van gelegen heden waar nog oude volks sporten worden beoefend, zoals pieren, bakschieten, vo- gelpik, karabijnschieten, ne- genputten, enz... Door de VVV werd een schrijven ge richt naar alle herbergen van Groot-Hamme. Enkele heb ben reeds positief gereageerd. De WV zal nu trachten om voor 1984 deze volkssporten- route te realiseren. (bd>

De Voorpost | 1983 | | pagina 7