gezellig rommelen ■pp Aalsterse Okkosjemert Jaarbeurs le Aalst letwerk Aalst stelt jaarprogramma voor erste lustrum zoveelste sukses... Prins Michel en Chris winnen Walter Capiau-kwis 40.470 bezoekers op Aalsterse Jaarbeurs Kees Brug en Ray Monty stelen show voor gepensioneerden De Voorpost - 2.9.1983 - 9 is in Aalst geen sociokultureel leven meer denkbaar zonder het onafhankelijk itrum «Netwerk» in De Ridderstraat, dat dit weekend uitpakt met «Het Vijfde izoen» wat wordt genoemd het kulturele seizoen. ietwerk» is de broedplaats voor nieuwe ideeën en initiatieven, waarvan de «Okkosje- srt» één van de vele is. Voor de vijfde maal georganiseerd door de Persbond van de Enderstreek is de Okkosjemert een minimarkt, met een aanbod van duizenden eedehandsspulletjes, te koop aangeboden door partikulieren, die alle mogelijke trgplaatsen van hun woning leeghaalden... Handelaars en pseudoantikwairs worden (t toegelaten. zijn er dus niet om te verkopen, maar staan al vóór de opening klaar om eventueel ïgen op dekop te tikken waarvan de eigenaar de eigenlijke waarde niet kent en waaruit klinkende munt kunnen slaan. haaid... n halfnegen stipt gingen de uren van Netwerk open. even tevoren al had een geduldige koper de markt len «afschuimen» om de nkurrentie vóór te zijn, wat beleefd doch kordaat rd belet. g geen halfuur later zagen de beroepslui enkele fraaie igen buitenzeulen, o.a. een ncilmachine van «antieke» makelijk en stapels oude strip albums. We zagen een gehaai de marchand een hele doos van die albums in de wacht slepen door in een mum van tijd een heel sommetje af te pingelen en met een pokerface onverschillig weg te stappen toen het nog te veel was naar zijn zin. Zo leidde hij de arge loze verkoper grandioos om de tuin, terwijl hij de indruk gaf hem nog een pleziertje te doen door hem die verkleurde boek jes af te kopen. en genietend Lang zag je dit soort mensen evenwel niet op de Okkosje mert en dat was ook niet de bedoeling. Nu bleven alleen degenen die het heerlijk vin den in het verleden te snuiste.- ren, dol zijn op protserige nie mendalletjes en met welbeha gen genieten van dingen uit Aalst. De vijfde okkozjemert van de Aalsterse Persbond kreeg veel publiek. a vervlogen tijden, waarvan al- men hooghartig de neus op- leen de geur is blijven hangen, haalt voor al wat niet duur is Onvoorstelbaar haast hoe en dus niet goed kan zijn graag mensen snuisteren in an- Alles kon je er kopen, alle dermans afleggertjes, ook van- soorten okkosjekes: autoban- daag nog, in deze tijd waar den, fietswielen, 'n Marsupila- mi, karabijnen, kralen, bijou- terietjes, schooltassen. Chris tusbeelden met een vlammend van wat je grootmoeder «de u Hart, heiligenbeeldjes, goeie oude tijd» noemde en koon aan. voornamelijk afleg gertjes uit haar eigen gardero be Telkens ze wat verkocht had ging ze promt zelf wat kopen en toonde trots elke nieuwe aanwinst aan wie ze zien wilde... Twee zusjes hadden hun ruime diskoteek en pa's biblioteek «gezuiverd» met de bedoeling hun spaarrekening te spijzen voor het kopen van een paard, 's Avonds keerden zij voldaan huiswaarts, de droom der ama zones was een stukje dichterbij gekomen... Bekijken, betasten, eraan ruiken, dromen... Ja, waarom ga je een hele dag op zo'n tweedehandsmarktje staan? Om de rommel kwijt te raken die je eindelijk wel eens kwijt wou waar je echt niet meer van weten wil, die in de weg staat en waar je toch nooit meer een plaatsje voor zal vin den. Weg ermee! En waarom trek je naar de rommelmarkt? Om in de dooie gemakje te neuzen in oude boeken, voorwerpen te betas ten, van dichtbij te bekijken, eraan te ruiken en te dromen kerkboeken, fietspompen koffiekannen, Liebigchromo's, 'n komplete babyuitzet, nacht tafeltjes, De droom een stukje dichterbij die je zo graag zelf had be leefd. En zo'n stukje verleden wil je dan graag kopen om in je eigen kamer te zetten en het vaak met vertedering te bekij- alles om zich heen... Ook zonder kroonluchters... In het sober verfraaide Net- werk-kompleks werd een aan trekkelijke ruimte gekreëerd, een bewijs dat het ook zonder parket en kroonluchters kan. Hier voelen gewone mensen zich perfekt op hun gemak. Wat een gemoedelijke sfeer heerste op die Okkosjemert, een sfeer van mensen-onder mensen, met voldane glimlach om een onverwachte aanwinst. Een wereldje op zichzelf, waar je voor een prikje op de kop kon tikken wat je wellicht al jaren zocht. Vernuftig en toch heel eenvoudig 's Namiddags regelen de orga nisatoren met een zelfbedacht, vernuftig maar eigenlijk doodeenvoudig bodnetjes- sisteem tot ieders voldoening het financieel gedeelte van de zaak. En hoewel de publieke belangstelling wat minder groot was dan de laatste keer wat dan weer meer ruimte liet om alles te bekijken werd de vijfde uitgave van de. Okkosjemert het evenveelste sukses. Heel wat mensen heb ben vorige zaterdag een ver rukkelijk ouwerwetse dag be leefd en kijken ongetwijfeld uit naar de zesde Okkosjemert in maart van volgend jaar. Cyriel Temmerman 1981 startte men met vzw Netwerk te Aalst. De eerste bedoeling was het bevorderen ii het socio-kultureel leven in Aalst. De keizerlijke stede heeft een tekort aan ikomodatie voor kulturele organizaties. Netwerk wil aan dit euvel verhelpen. De ngste maanden hebben heel wat praktische werken Netwerk een nieuw imago schonken. De klankinstallatie werd uitgebreid met een professionele versterker en een kro. De mogelijkheden van de lichtinstallatie werden ook opgedreven en de inkomhal iedt voortaan aan het publiek een infostand, een reservatiebureau en agendaborden alle kulturele manifestaties worden aangekondigd. De foyer werd uitgebreid en ingepast aan de behoeften van het publiek en via een eenvoudig systeem kan men op rte tijd de grote zaal omtoveren in kleinere vergaderruimten. Netwerk wil geen glazen iltuurhok zyn, waar niets gebeurt. Iedereen kan er een gebruik van maken mits het talen van een kleine vergoeding. Voor elk wat wils Buiten het ter beschikking stel len van akkomodatie wil Net werk zelf aktiviteitcn organize- Het jaarprogramma voor om betaal je 60 fr. Jazz in Netwerk Vorig jaar mocht men om en bij de 800 luisteraars verwelko men op 8 jazzavonden. Dit Twee nachttafeltjes trokken de ken en in je verbeelding weg te aandacht van een dame op glijden naar tijden waarin de leeftijd, die er vijfhonderd wereld zoveel mooier was dan frank voor over had, maar de nu... twee jongemannen die het te Twee knaapjes zitten aan een koop aanboden, hadden daar tafeltje in de bar gespannen kennelijk geen oren naar. Ook oude stripverhalen te lezen uit niet toen dc vrouw opstapte, tijden lang voor ze zelf gebo- 1983-1984 ziet er meer dan jaar werkt de Crazy Boll gevuld uit. Alle kunstenaars Jazzclub aan de komst «We maken er nog liever i. In boekjes met ver brandhout van» riepen ze haar geelde, losse bladen en ezels- ze meenden het nog ook. twee Engelse formaties, zijn er Een jongedame in origineel, kontakten met de oudste Bel- luchtig pakje, vlinderde rond hebben gekend. Met rode oor- gische Jazzband «The New Or- van kraampje tot kraampje, tjes glijden ze rond in een reikt via de kinderanimatie die leans Roof Jazzband» en is er Zijzelf bood een en ander te vreemde wereld in Netwerk werd georgani- een optie op Etta Cameron, de zeerd in samenwerking met de bekende Amerikaanse jazz komen er in voor, zowel jong als oud. Vorig jaar werden ongeveer 2.000 kinderen be rt ontdekken ze het geheim zinnige van vroeger dat ze niet vergeten Om de toeristen in Amsterdam een aangename en voordelige dag te bezorgen is de VW van deze stad begonnen met de aktie «een dagje Amsterdam». De aktie houdt in dat men voor 55 fr. een blad met 25 coupons koopt. Elk coupon geeft recht op een korting of in een aantal gevallen zelfs een gratis presentje. De aktie loopt tot het einde van dit jaar. Al scoort «Hoger-Lager», programma dat weer elke week op dc buis komt, geen hoge toppen, toch werd de kwis met Walter Capiau verleden woensdag in de Keizershallen een prettige bedoening waar de volgelopen zaal en tal van fans en supporters veel pret aan beleefden. Het typisch «hoger-lager», een zuiver kansspel dat alleen bijval krijgt door de radde tong en de gepaste interventies van presentator Capiau, klein maar dapper, vormde immers slechts één enkel luik in het hele avondvullend gebeuren waar ook personages moesten herkend worden, uitgevist wie van het panel de waarheid sprak, melodieën betiteld en ook een alleraardigste praktische proef. Met de Walter Capiau-kwis waarbij een regen van prachtige prijzen geschonken door exposanten in de Jaarbeurs konden worden geschonken en de Willem Ruys-show waarbij de aanwezigen ook heel wat konden winnen, werd immers getracht het al te stereotiepe van de jaarbcursspektakels wat nieuw bloed in te blazen. Iets waarin ze alleszins slaagden. iBcwijs de grote opkomst tegenover bvb «Caraib Tropical», programma dat zowat 170.000 -Jf'fr kostte en waarvoor de zaal amper halfvol liep. Kandidaten Voor de kwis meldden zich liefst 10 echtparen aan zodat een présclcktie noodzakelijk werd. éselektie die doorging in de zaal Openbare Werken in het stadhuis waar door leden van feestkomitee en persmedewerkers vijf paren overbleven na het herkennen van songs en brengen van een (komische) sketch. waren Marleen De Meyst en Hugo Van Herreweghe uit Moorsel. Alfonsine Verbekc Jozef Cooman, Christianc De Strooper en Michel Cleemput, door elk Aalstenaar bekost» om zijn karnavalesbattementcn. Beatrijs Schollaert en Gilbert Dc Smedt uit ofstade en Annemarie Van Wayenbergh met André Stammeleer uit Aspclarc. Muziek estart werd met een orgie van decibels over de hoofden van de aanwezigen zodat elke gelijkheid tot enige samenspraak onmogelijk werd. Alvast bestaat de nochtans furore makende formatie «Milk-Shakc Banana» uit een aantal instrumentisten van formaat die aak akrobatische interventies ten gehore brengen. Of ze globaal genomen bij de massa Valabel overkomen is te betwijfelen want naast het fel geaksentueerd element ritme is er quasi geen sprake van enige melodie en zeker niet van enige harmonie, entrée en matière dan alleszins niet zo begeesterend. vijfkoppige jury die dc esbattementen van de kandidaten naar waarde moest schatten tond uit échte, flink van dc rongriem gesneden en allerminst van spiritualiteit gespeende Istenaars: Dolf Scdcyn, Herman Louies, Kamicl Sergant. Pol De Pacpe en voorzitter rans Wauters. rsonages rste proef voor deze afvalwedstrijd na elke proef moet een koppel het podium Verlaten bestond erin vedettes te herkennen en een paar vragen over elk te beantwoorden Dorus (Tom Manders), Vader Abraham (Pierre Kartner) en Bobbejaan hoepen werden wel door elk paar herkend doch bijkomende vragen zorgden voor de ige schifting die uiteindelijk slechts kon gebeuren na het spelletje «zeg nooit ja». Op de ag of ze het goed begrepen had antwoordde Marleen spontaan volmondig «ja» en ze ren er tussenuit. Niet zonder een prijzenregen in de wacht te slepen met o.m. bloemen, aaltijdbons. tassen, bier en wijn, chocolade, elpees, worst. verf. paté. reprodukties en heel wat meer. Hen op hetzelfde niveau door Capiau (op een stoel) overhandigd, sprak de waarheid? genaardigc voorwerpen en hun gebruik beschrijven was de taak van dc juryleden. Taak waarvan ze zich con brio kweten en waarmede ze in de zaal heel wat sukses kenden. Aan de overblijvende koppels dan te zeggen wie van de vijf de juiste interpretatie bracht, soort dubbele haak was voor Pol De Paepe. dc vcrsicringsstok op een dissel van een rdegespan, voor Kamiel Sergant het bovendeel van een vlaggcstok, voor Frans Wauters pin van een schippershaak. voor Herman Louies een werktuig van de walvisvangst en r Dolf Sedeyn een kapershaak. Frans bleek de juiste uitleg te hebben gegeven. Een en flesje met openingen was voor Dolf een Affligems ciderproefflesje, voor Herman vroeger papflesjc voor zuigelingen, voor Frans een soort air-wick voor de linnenkast, r Kamiel een drinkflesje voor kolibries en voor Pol een oorspoeier tegen verstopping, was Herman de man met de juiste kommentaar nogal ingewikkelde draadkonstruktie werd voor Frans een «vandiktcpasser», voor erman een WC-papierhouder voor gesneden gazetten, voor Dolf een teugelring op rdisscls. voor Pol een neusring voor stieren en voor Kamiel een «sergeant» uit de rlooierij Schotte. Nu bleek Pol Dc Paepe met zijn stieren het schot in de roos te hebben lukt. «Wel te verstaan midden in de neus aan te brengen opdat anders de stier linkse of htse neigingen zou kunnen hebben. Stieren hebben reeds neigingen genoeg», deze proef valt het echtpaar Verbeke-Coorman af met naast dc reeds geciteerde henken nog elektrische apparatuur cn een check van 3.000 fr. hangen oor de praktische proef moesten de dames, elk afzonderlijk, behangen onder het mmando van hun echtgenoot wegens een gebroken been zowat onbeweeglijk. De tl waarom de kandidaten als aktcurs op het podium moesten inspelen waren die van ancine De Bolle en Odilon Mortie die in het Oiljsters het allemaal in goede banen chtten te leiden, inspelend op de situaties van het ogenblik. Iets wat uiteraard aanleiding tot lachwekkende taferelen bij het hanteren van schaar, papborstel en papier. Hier viel het echtpaar uit Aspelare uit de boot met voor ruim 20.000 fr. prijzen waaronder 5.000 in speciën, uziekkam pioen edjes herkennen en na met een pingpongballetje op een lepel in de mond tot aan een klok zijn gegaan de juiste titel noemen was blijkbaar een geliefkoosd spelletje voor Michel en ris, die via een spandoek «veel sjans in de kwis» werden toegewenst. De bandopnemer, «ene van 't stad» liet het echter afweten en Capiau moest dan een paar liedjes zelf engen tot het apparaat weer in orde was. Hier vielen dan Beatrijs cn Gilbert af met een wagen prijzen waaronder een strijkmachine en een check van 5.000 fr. Tenerife ichel en Chris, karnavalisten uit één stuk, werden dus de winnaars doch onder hen beiden erd dan nog een partijtje hoger-lager gespeeld waarbij Michel de winnaar werd. Goed oor, naast de vorige prijzen, een Honda-brommcr van zowat 18.000 fr. en een reis van een eek met alles derop cn deran naar Tenerife. Voor één persoon. «Ik zal Chris dan maar eenemen», lachte «prins» Michel. k al liep de organisatie niet altijd gesmeerd, moest men al eens naar bloemen zoeken, ar prijzen wachten of vertikte dc «lichtman» het even, uiteindelijk werd het een zeer smaakte avond en voor de kandidaten alleszins een heuglijke dag. LH Bond van Grote en van Jonge zangeres. Zaterdag 24 scptcm- Gezinnen, met de ervaringsge- ber opent Crazy Boll Jazzclub richte school «De Weide» en de oudervereniging voor mo raal. Ook dit jaar verzorgen deze drie organisaties de kin deranimatie in samenspraak met Netwerk. Orchestra de sessie. Ook teater Netwerk kan je ook het teater- mekka van Aalst noemen. Zo wel modern als klassiek teater komen aan de orde. De eerste De eerste kmdernanttddae voorstelling heeft plaats op 12 heeft plaats op zaterdag 24 septcmber cn worrdt gcbr'acht september met de medewet- door de Ncdcr|ands» groep ktng van de BGJG. Het wordt Triangel Andere bekende een poppenkast met Rtkske en groepen als Janus TejaKr g0 Ftkskc in reuzenkind. Voor de BKT zullen cr in hc, ,Jom<,nde jeugd zijn er de schoolpro- jaar voorstellingen geven, gramma s: onderverdeeld in basisonderwijs en het middel baar onderwijs. Voor de lagere Kursussen schoolkinderen begint deze se- Vorig jaar werden 4 kursussen rie op dinsdag 8 november met georganizeerd (twee kursussen hét optreden van de Vieze filosofie, een kursus ekonomie Gasten, die een eerste kennis- en een NCMV kursus) waarop making willen zijn met wat samen 75 mensen inschreven, men teater, klowns en musikai Werden deze kursussen vorig noemt. De leerlingen van de Jingericht door organiza- middelbare scholen komen op fes buiten Netwerk, dan heeft vrijdag 3 september aan bod Netwerk nu zoveel mogelijk in met een interview van jeugd- eigen beheer gewerkt, ook een schrijver en toneelauteur Wal- vooral om beter op de plaatse ter Van den Broeck. Jeugd en 'U^e situatie in te spelen. Het Muziek biedt het Aalsters pu- kursusaanbod van Netwerk bliek dit seizoen zes koncerten kan mfn 'n drie delen opdelen: Die vinden afwisselend filosofie (vanuit het sukses en Niettegenstaande ekonomische krisis en zeer hoge temperaturen kwamen toch liefst 40.470 bezoekers gedurende de tiendaagse de Keizershallen bezoeken. Weliswaar een kleine 4000 minder dan verleden jaar maar die zullen wellicht hoofdzakelijk op rekening van de krisis moeten worden geschreven. Albert Cornand, ondervoorzitter van het Feestkomitee, noemt het alleszins een merkwaar dig resultaat waarbij het aantal bezoekers in stijgende lijn ging. Aznvankelijk ietwat minder gestart op de openingsdag met «Caraib Tropical» kwam er steeds meer belangstelling te beginnen met de Walter Capiaukwis, een nieuw element in het gebeuren dat, de ietwat langdradigheid niet te na gesproken, insloeg en alleszins geen duur programma werd. De «Oiljsterse Oaved», door de meesten iets minder geslaagd genoemd dan verleden jaar, bleef toch een vaste waarde en dat Willem Ruys die in Nederland een grote kijkdichtheid haalt het ook hier zou doen was te verwachten. «Topdag» werd wel de zondag met het optreden van Rob De Nijs, goed voor 8605 bezoekers gevolgd door Will Tura, gewoontegetrouw een meevaller. Opmerkelijk wel dat de bierverkoop hoger lag dan verleden jaar en de verkoop in de stands wordt geschat op fifty-fifty: sommigen verkochten minder, anderen meer dan in 1982. Feestleider Albert Cornand houdt er alleszins aan het stadspersoneel dat dagen lang in de weer was en steeds op de bres stond zowel vóór, tijdens als na de jaarbeurs te feliciteren en te danken voor zijn inzet. LH aan plaats Netwerk en in de vooral de waardering stadsfeestzaal. Donderdag 29 gelijkaardige kursus september heeft het eerste jaar- de vorig heeft men een nieuwe koncert in Netwerk plaats. Het opgebouwd). Ook nu is blazerskwintet van het Brus- Catherine Wijckacrt dc les- sels Muziekkonservatorium geefster en het centndc tcma is speelt zowel klassieke als mo derne werken. vervreemding» De eerste avond heeft plaats op 14 sep tember; teater (kursussen in verband met teater zullen bij het Aalsterse publiek wel be- De aperitiefkoncerten zijn aan |angste|Img gen.eten). Alhoc- hun tweede jaargang roe. Mei we| deze kubussen onder an- cmge iroost zeggen de Nelwer- dere door de keuze van de Voor de kunstliefhebbers kers dat dit initiatief in Aalst zijn gelijke niet heeft. De kon lesgevers óp professioneel ni veau staan, zal er uitdrukkelijk certen worden telkens door worden d aandacht ,e jonge solo-musrc, verzorgd en besIeden aa„ d| werkwijzen en gemeten dc belangstelling van hu|pm,ddelen die in hei bereik een brede groePj De sfeer is er re„ o[ rea|izeerbaar zijn met ontspannen en de muziek die dfsoms eerder beperkte mo er wordt gebracht is doorgaans geli)kheden van een amateur- van hoge kwaliteit. Netwerk heeft op dat ene jaar tje duidelijk aangetoond dat klassieke muziek, en meer be paald het solo-aspekt ervan, best voor iedereen genietbaar kan zijn. De vaak speelse dui ding maakt deze manier van muziekbeleving een stuk inte ressanter. Dit seizoen worden er maandelijks aperitiefkon certen gegeven Op 16 oktobe wordt begonnen met de beken de klavicinist Kristiaan Van In gelgem. Hij verzorgt een pro gramma van avant-garde en moderne muziek. Voor de ink- groep en tenslotte een kursus kreatieve uitingsmogelijkhe den (in dc maand april vindt een kursusreeks plaats georga nizeerd door Netwerk en een aantal Aalsterse verenigin gen). De uiteindelijke inhoud wordt nog afgelijnd, wat vast staat is het volgende- geba- zeerd op «gestalt» via verschil lende kreatieve uitingsmoge lijkheden aan jezelf werken. Als lesgeefster is Liva Willems aangezocht. AI bij al dus een rijkgevuld programma van Netwerk. (hjm) Aalst. Hei echtpaar Cleemput volgt aandachtig de onderrichtin gen (a) Voor de namiddag voor gepensioneerden liep de feestzaal van de Aalsterse Keizershallen in het kader van de Jaarbeurs andermaal vol. Liefst zowat 1500 bezoekers die reeds van vóór 14 u ter plekke waren om een valabele zitplaats te bemachtigen. Midden in de zaal werd het begrijpen via de geluidsinstallatie immers eerder moeilijk en achteraan quasi onmogelijk. Toeloop waarover uiteraard de organisatoren zich verheugden doch die dan weer aanleiding gaf tot een paar «incidenten». Een tweetal rolstoelpatiënten die er niet in slaagden zich een behoorlijke plaats toegewezen te krijgen ondanks hun herhaalde vragen aan feestkomiteeleden en een licht gehandikapte die, naar ze verklaarde, eerst bijna een toch ledigstaande stoel niet kon bemachtigen en, als dat toch gelukte, de plaats moest ruimen voor een hoofdstedelijk invité die dan uiteindelijk toch niet kwam opdagen... Onvermijdelijk a cotés bij een dermate grote organisatie waarvoor zich reeds voor de 25ste maal inspanden Frans Wauters, Gaston Van den Hauwe en Victor Steenhaut, samen uiteraard met het stadsbestuur flink vertegenwoordigd en het feestkomitee. De spektakelzaal, in afwachting van definitieve restauratie een aanpassing in samenwerking met brouwerij De Gheest, kreeg wel een fris tintje met kleurige doeken aan de wanden, een nieuw gordijn, een trap voor het podium en een verhoogje voor de ruimte voor genodigden. Was de opkomst in het algemeen op dat ogenblik, woensdag, wel beduidend lager dan vorig jaar zowat 3000 op dat moment wellicht te wijten aan de hitte die niet per se noodt tot vertoeven in zalen, aan stereotypie waaraan blijkbaar elke regelmatig terugkerende organisatie lijdt maar vooral aan de krisisperiode die voor heel wat mensen veel onmogelijk maakt, de namiddag voor de derde leeftijd kende zeker heel wat sukses. De inkom was traditioneel gratis, men kreeg er bovendien bonnetjes voor twee gratis konsumptics (fooi wel te betalen) en tenslotte was er een tombola, eveneens gratis, waarbij men in de plaats van een grote hoofdprijs geopteerd had voor een lange reeks van prijzen om zoveel mogelijk mensen een pretje te bezorgen. Primordiaal was echter vanzelfsprekend het geboden programma en te horen naar de zeer uitdrukkelijke ovaties viel dit alleszins in de smaak van de aanwezigen waarvan de dames wel het overgrote deel uitmaakten. Met Jan Theys, van alle markten thuis en rad van tong kwam men weer in de tijd van toen. Jeanine Martony zong gloedvol oude songs, begeleid door de voortreffelijke combo van Al van Dam doch het leeuwenaandeel van het sukses werd geoogst door Kees Brug met Ray Monty, een komiek van de bovenste plank met o.m. een aantal zeer geslaagde imitaties als Louis Armstrong en Tante Leen. LH

De Voorpost | 1983 | | pagina 9