Lokerse gemeenteraad struikelt over meubelaffaire Twee nieuwe gemeenteraadsleden te Aalst Meewerken aan standvastige wereldvrede: opdracht voor ieder van ons wanneer belastingverlaging in Aalst Krishras doorheen de Buggenhoutse Raadzitting Wegen- en rioleringswerken op Heide Waasmunster Eerste Hartefeesten te Aalst een hartelijke bedoening Jongeman kreeg dodelijke vuistslag in Sint-Gillis-Waas 12 - 9.9.1983 - De Voorpost Bevrijding herdacht te Aalst De gebeurtenissen van september 1944 beroeren blijkbaar al lang de grote massa niet meer. De huidige generatie heeft er trouwens maar heel weinig weet van. «Van horen zeggen» is nooit een echte motivering geweest. Dat er dan ook verleden zon dag «maar» een zestigtal aan wezigen waren op de binnen koer van het Aalsters stadhuis om de herdenking .van de be vrijding mee te maken lag dan ook in de lijn van de traditie der laatste jaren Wie nog vaak van de «bevrijding» spreekt, maar dan in negatieve zin, zijn wel deze voor wie het een getormenteerde periode was Na het hijsen van de nationale vlag op het belfort werd opge- marsjeerd langs de Zoutstra- ten op zondag géén braderij en het Keizerlijk Plein ach ter de Fanfare van de Stedelij ke Brandweerdienst en aan hei gedenkteken van Koningin Astrid en aan dat van de oor logsslachtoffers op het Vrede plein werden bloemen neerge legd in aanwezigheid van bur gemeester Uyttersprot, sche pen Anny De Maght en André Doorns minister Mare Galle en schepen Etienne Bogaert hadden zich'laten verontschul digen een aantal reserve- officieren. de hoofdpolitie- kommissaris en politie-officie- ren. afgevaardigden van vader landslievende verenigingen en een relatief groot aantal vlag- gedragers. Ook aan de ingang van het stadhuis werden bloemen neergelegd aan de gedenkplaat van Hugo Lefèvre waarna bur gemeester Raymond Uy ter sprot de gelegenheidsrede uit sprak. Spreker memoreerde de evenementen van september 1944 toen het V-tcken de band was tussen bevrijders en be vrijden na 5 bange jaren. Toch zijn internationale konflikten niet van de baan al kon het ergste nog vermeden worden in West-Europa. Als bufferzo ne bleven we vier decennia lang van een oorlog gespaard, oorlog die steeds gruwelijker zou worden dan ooit te voren. Het geleden leed dringt echter nog amper bij de huidige gene ratie door en dankbaarheid, niet onderworpenheid, tegen over de geallieerde naties wordt volledig teniet gedaan Regimes en strukturen die ons reeds tweemaal onder de voet deden lopen steken weer de kop op of worden op bedekte wijze andermaal in het daglicht gesteld De burgemeester waarschuwt dan ook tegen gebrek aan soli dariteit, tegen sektarisme, on verdraagzaamheid, ontworteld modernisme, racisme of een nieuw soort fascisme dat op nieuw naar avonturen zou lei den. Dit voorkomen eist alles- zins totale inzet van al de posi tieve machten in dit land aan wezig. Welvaartsmaatschappij en zes tiger jaren werden gecounterd door de oliekrisis en de huidige werkloosheid herinnert aan de jaren dertig. Toch weten we. alhoewel machteloos met ge balde vuisten toekijken ont moedigend werkt, de mens zich steeds uit de meest benar de krisissituaties werkt zoals uit de periode 40-45 waar de vrijheid heroverd werd. Vrij heid herwonnen o.m. door de inzet van strijders, weerstan- ders, politieke gevangenen die dank zij hun daadwerkelijke inzet de heropstanding van ons land mogelijk maakten Mee werken aan een standvastige wereldvrede blijft dan ook een opdracht voor ieder van ons Volgde dan in de trouwzaal een receptie en op de Grote Markt een kunstkonsert door de reeds vermelde fanfare o.l.v Mare De Cock waarbij ook de nationale hymne en die van de Nederlandse Kuituur gemeenschap weerklonken. LH Aalst. Herdenking van de bevrijding. Uiteraard stapten de oudstrijders met hun vaandels mee op (a) Het is niet onze bedoeling volledigheid na te streven, maar toch willen wij enkele belangrijke of interessante punten uit de agenda lichten. De verschillende gemeenteleningen hadden geen bespreking nodig, behalve die van de openbare verlichting, die gesplitst moet worden. Een deel van de werken moet namelijk uitgesteld worden tot de doorlopende overkapping van de bushalten «goederenkoer» klaar is. Deze overkapping is een ge volg van de keuze van Lokeren door de NMBS en de NMVB als Vlaamse pilootstad voor de betere samenwerking tussen trein- en busvervoer Ook zal er informatie doorgespeeld worden van de ene dienst naar de andere in verband met ver trekuren en vertragingen. Praktisch gezien komt dat hier op neer. dat als uw trein enke le minuten te Iaat aankomt, de bus dan wel even zal wachten en vice versa. Ook zal er een groot mededelingenbord staan met verwijzingen van de ene dienst naar de andere. Boven dien kunt u lopende onder de nieuwe overkapping regen en sneeuw trotseren als u van uw trein naar uw bus wandelt. Een innovatie is het vrijstellen in bepaalde gevallen van werk loosheid van de gemeentebe lasting op de afgifte van admi nistratieve stukken. De tekst van de omzendbrief van de heer Galle luidt als volgt: «Vrijstelling verlenen van de gemeentebelasting op de admi nistratieve stukken met be trekking tot de bescheiden welke sommige personen no dig hebben wanneer ze voor een betrekking solliciteren. De vrijstelling mag enkel gel den ten voordele van al dan niet uitkeringsgerechtigde werklozen, pas afgestudeer den. laatstejaarsstudenten, leerlingen van het laatste jaar secundair onderwijs en werk zoekende personen van wie het enig inkomen het bestaans- De personen zelf dienen het bewijs te leveren dat ze voor de vrijstelling in aanmerking komen en dat de bescheiden waarvoor ze de belastingvrijs telling vragen, bij het sollicite ren nodig zijn» Opmerking: het betreft alleen vrijstelling van de gemeen tebelasting. Het rijkszegel recht dient verder geheven te worden en het geldt ook niet voor geboorteakten, heffingen ingevolge wettelijke beschik-, kingen. Een menslievende maatregel als het ware. Glas kan u ook kwijt in de dertien daartoe bestemde con tainers. die regelmatig en gra tis zullen leeggehaald worden door de verhurende firma. Ook de aalruiming wordt in privé-handen gegeven, waar door een klein miljoen be spaard wordt. Wij zijn dus op de goeie weg. De stemming kwam er pas in toen burgemeester Liebaut (CVP) in de clinch ging met oppositieleider Anthuenis (PVV) aangaande diens op merking over de «geruchten die de ronden doen over even tuele voordelen die zouden ge noten zijn in verband met de aankoop van meubelen voor het kultureel centrum». An thuenis stelde dat zijn woorden misbruikt werden om een poli tieke rel te organiseren. Daar entegen was een woedende CVP-fraktie niet bereid deze verdachtmakingen zomaar te slikken. Burgemeester Liebaut besloot dat de 3 partijen (CVP-SP-PVV) een onder zoek door de bevoegde instan ties zouden aanvragen. Indien enerzijds fraude, of anderzijds eerroof aan het licht zou ko men. wordt er klacht inge diend. Dit was het voornaamste. Wij zien met spanning uit naar de volgende ronde Rva Aalst. Burgemeester Uyttersprot. schepen De Maglit en schepen De Pauw ontvingen als gildemeester van de pas gestichte Aalsterse Vlaaiengilde het daarbijhorende lint. (a) Verleden dinsdag deden twee kersverse raadsleden hun intrede in de gemeenteraad te Aalst. CVP-er Henri Van der Veken, gemeenteraadslid met de meeste anciënniteit en SP-er Eddy Dierickx, pas een vijftal maanden in de gemeenteraad zetelend, namen immers ontslag. Beiden zijn OCMW-raadsleden. De aanstelling van de twee pij», een vanuit het vrijwilii- nieuwe leden. CVP-er Herman gerswerk opgezette klusjes- Goossens uit de Hendrik dienst voor hulpbehoevenden. Consciencestraat en SP-er Ro- Hij was tevens voorzitter van ger D'Hondt uit de Aalsterse de Jongsocialisten. Vervolgens Peter Benoitstraat had nogal legde hij zich toe op kultureel wat voeten in de aarde. Qua werk met manifestaties aktuele procedure dan. Vermits Eddy kunst, theater en muziek waar- Dierickx reeds op 12 oogst ont- voor hij in 1978 de onderschei- slag had ingediend en Henri ding «Zilveren Medaille Ro- Van der Veken pas op 28 au- bert Schuman» kreeg tocgewe- gustus diende, in tegenstelling zen door de vereniging «Les met de vermelding op de agen- amis de Robert Schuman» uit da. de vervanger van Dierickx Metz. Prijs die hem werd over- eerst aan bod te komen. Frak- handigd door Gaston Thorn, tieleider Edgard Hooghuys toenmalig premier van stelde dat het onderzoek van Luxemburg en daarna voorzit- de geloofsbrieven niet aan de ter van de Europese minis- dagorde staat en dat in zulk terraad. Bij het goedstemmen van stedelijke belastingen, aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting, had raadslid Óscar Redant (PVV) enkele bedenkingen. Vele burgers stellen zich inderdaad vragen over de verhoging waarvan ze de weerslag onlangs in hun bus vonden. Via de kranten hebben de belastingbetalers immers ter gelegenheid van de behandeling van de rekening 1982 kunnen vernemen dat de financiële toestand van de stad eigenlijk nog niet zó slecht is. Daarom wil hij eraan herinne ren dat bij de bespreking van de begroting 1983 geen enkel geldig alternatief mogelijk was om tot een sluitende begroting te komen En het in evenwicht zijn van ontvangsten en uitga ven was een dwingende nood zaak om de saneringslening te bekomen, onontbeerlijk om dc aanzienlijke tekorten van de vorige jaren gedeeltelijk op te vangen Een nogal verrassende vast stelling was evenwel het ver schil tussen de begroting en de rekening 1982 m.b.t. de perso neelskosten. Het raadslid heeft dan ook twee vragen: Hoe verklaart men een ver schil van 48 miljoen op een totaal van 800 miljoen perso neelslasten wetende dat de laatste begrotingswijziging da teert van begin november 1982? Welke zekerheid bestaat er omtrent de raming van de per soneelslasten in de begroting 1983? Wanneer er een even grote overschatting zou zijn als die er in 1982 ingeslopen zou het binnen afzienbare tijd moge lijk worden dat waar we allen van dromen: een belastingver laging. Raadslid Dannv Denaevcr (VU) vraagt in dat verband dc 9te verlagen tot 8% wat door de SP wordt gesteund. «Vandaag is zulks alleszins on mogelijk». stelt de burgerva der. «We moeten immers vol doen aan dc voorwaarden van de saneringslening». Het amendement kan dan ook nu niet aanvaard worden. Zo dra die mogelijkheid wél be staat zal het uiteraard ge beuren SP en VU handhaven echter hun amendement dat bij meer derheid tegen minderheid ver worpen en het punt wordt goedgekeurd CVP-PVV tegen SP-VU LH Op 3 februari jl. besloot de OCMW-raad het Buggenhoutse rusthuis, althans 25 beièu ervan, te laten erkennen als rust- en verzorgingstehuis. Tijdens de jongste gemeenterad ting verleenden de raadsleden, unaniem overigens, hieraan hun goedkeuring. Raadslid Karei Baeck. tegelijk OCMW-voorzitter, zette het projekt uiteen. De gezondI toestand van de bejaarden die tn het rusthuis verblijven, aldus de voorzitter, is d geèvolueerd. Zes jaar geleden verbleven amper tien bedlegerige of minder-valide bejaard Herfstdroommomenteel bedraagt dit aantal 32. Een toestand die zware lasten mei brengt. Wanneer we erkend worden als verzorgingstehuis worden we betoelaagd n per dag en per eenheid. Wat op jaarbasis een bedrag vertegenwoordigt van 5.767.000 F. Hoewel de erkenning niet zo makkelijk zal verkregen worden de regio Denderm beschikt al over een teveel aan dergelijke bedden toch hopen wij op een positieve resp Vooral omdat we beantwoorden aan de belangrijkste normen. Zo moeten de bejar bedlegerig zijn, moeten ze hulp krijgen bij het eten en o.a ook elke dag een volledig krijgen. Wat de infrastruktuur betreft moet o.a. een aparte eetzaal voorhanden zijn en een zaa gemeenschappelijke lichaamsoefeningen. Dit alles kan gebeuren in het dienstencentn bejaarden moeten bovendien onder permanent toezicht slaan. Wat nu reeds het geval is. personeel worden er geen bijkomende eisen gesteld Het enige wat nog moet gebeuren afsluiten van een kontrakt met een algemeen ziekenhuis. Gembel-raadslid Marcel Catry onderstreef het principe, maar vroeg zich af waarom agendapunten in verband met het OCMW naast de omvorming van liet rusthuis te verzorgingstehuis, ook nog een begrotingswijziging voor het dienstjaar 1982 en de begroi van het dienstjaar 1983 zo laattijdig aan de gemeenteraad voorgelegd werden. De begre. '83, aldus interpellant, had vóór 15 september 1982, aan de gemeenteraad ter goedkeu moeten voorgelegd worden. O.a. met het doel de gemeentebegroting degelijk te ku opstellen. A. Keldermans van zijn kant betreurde eveneens het laattijdig behandelen van agendapunten en vroeg zich af waarom de erkenning slechts voor 25 bedden aangei- werd. daar waar vandaag de dag toch 32 bedlegerigen in Herfstdroomverblijven In zijn antwoord benadrukte Karei Baeck dat de noodzaak niet bestond dat projekt erkenning snel af te handelen, zolang het dienstencentrum niet klaar was. De begroi kon pas nu voorgelegd worden, omdat de rekeningen '81 pas onlangs klaarkwamen. Bovendien, voegde de OCMW-voorzitter eraan toe, hebben de gemeentelijke diensten t geen enkel ogenblik moeten wachten op OCMW-cijfers, zodat de gemeentebegroting normt kon opgesteld worden. En wat het aantal bedden betreft is de situatie zo dat liet KB sleck twee dergelijke bedden per 1.000 inwoners voorziet. Uil de bespreking van de OCMW-begroting 1983 kwamen we te weten dat dagelijks een90 95-tal warme maaltijden bedeeld worden, tegen een basisprijs van 92 fr dat de poetsdia wekelijks 32 gezinnen uit de nood helpt en de dienst bejaardenhulp per week lf> bejaarden! handje toesteekt. De gemeentelijke toelage aan hel OCMW bedraagt zowat 9 miljoen en plannen bestaan nieuwe wagen aan te kopen voor de bedeling van de warme maaltijden. De materiaalwagen bouwjaar 1953 waarover de Buggenhoutse brandweer beschik legde schepen Pierre Stallaert uit, is totaal aan het eind van zijn Latijn. Gelukkig wisit brandweer een tweedehandswagen Ford. bouwjaar 1972, op de kop te tikken. I Onbevlekteksemplaar biedt meer ruimte dan de afstandse en vertoont een beperi kilometerstand Van de civiele bescherming werd gratis een pomp ontvangen, die dnnr\ Buggenhoutse spuitgasten in de nieuwe wagen geïnstalleerd werd Het college stelt nu iw besloot de schepen, de aankoop en de aanpassing goed te keuren en voor deze aanschaft lening van 439.910 F aan te gaan Op vraag van Gembeller Willy Van der Jeught maakte schepen Stallaert achteraf bekend 4 de wagen reeds betaald werd De Buggenhoutse pompiers hebben immers hun loon nw eerste zes maanden van du jaar afgestaan en gebruikt als pre-financiering voor de uansc van de wagen. Later zullen zij, via een begrotingswijziging, hun loon uitbetaald krijgen Gembeller Keldermans vond het jammer dal deze manier van doen. pas nu vraag van oppositie bekend gemaakt werd. De raad keurde eveneens een lening goed van 933.000 F. terugbetaalbaar op vijfjaar jaarlijkse aflossingen, voor de aankoop van uitrusting en voertuigen voor het politieI Deze lening vervangt die van 1.250.000 F. voorwerp van een akkoord van het Gemeet diet van 1 september 1982. Ook voor uitbreidingswerken aan de openbare verlichting werd geleend terugbetaalbaar op tien jaar. m Op voorstel van burgemeester De Landtsheer keurde de raad een wijziging ran hu gemeentelijk personeelskader goed. Na overleg overigens met het provinciaal bestuur He Buggenhoutse kader werd als volgt gewijzigd invoering van de graad van één bureauchtf. schrapping van de graden van opsteller-bediende burgerlijke stand en I bode. spUtsingm de graad van 1 opsteller in twee halftijdse, splitsing van de graad van I klerk in twee halfiijist. Bovendien wordt per 1 januari 1984 een wervingsreserve aangelegd voor twee geschoolk werklieden B, een metselaar en een hovenier-onderhoudswerkman Dit voor de duur twee jaar. Gembeller Marcel Catry stelde vast dat de lage niveaus afgebouwd werden en te Bu uiteindelijk meer chefs in dienst zullen zijn dan bvb klerken. Het oppositielid b bovendien dat wat de examens voor geschoolde werklieden betreft, de proef omtrent algemene vorming van de kandidaten eliminerend werkt. .Wie dus niet slaagt voor rekenen moedertaal mag niet aan de praktische proef deelnemen. Chefs, reageerde burgemeester De Lantsheer, werken natuurlijk ook. En wat de eksa betreft, worden gewoon de richtlijnen gevolgd. We kunnen die toestand betreuren, nu eenmaal niets anders op. Voor de aanleg van het fietspad en de voetweg Tweehaaggaande van de Vidts' Ikapelletjetot aan de Stenemolenstraat, zette schepen van openbare werken Paul V' Malderen uiteen, moet de gemeente twee strookjes grond 3a55ca 140.000 F) en 4a (24 000 verwerven. De aanschaf stellen wij voor te financieren via een lening bij hel Gemeente De meerderheid was het daarmee eens, de oppositie onthield zich. Net voor de geheime zitting kondigde burgemeester De Landtsheer aan dat de getroffen maatregelen t.o.v. zaal De Herdl te Opdorp, ingetrokken werden Du nadat eigenaar zich engageerde de nodige schikkingen te treffen, opdat de uitbating in peis en zou geschieden. Schepen Mare Heyrnans las een schrijven voor van hel echtpaar K Nómmen - De Belie, waarin deze hel college informeerden, wegens gezondheidsredenen, langer het instruktiezwembad te kunnen uitbaten. Ten voorlopigen titel, voegde sportschepen eraan toe, zal deze klus geklaard worden door personeel van de gemeen technische dienst geval de eedaflegging onwette lijk zou zijn. Daar wordt dan D'Hondt is politiek sekretaris de Socialistische Partij, af- met «bissen» aan verholpen, deling Groot-Aalst De geloofsbrieven werden dan tegenwoordigt zijn afdeling in onderzocht door fraktieleiders het Federaal Bestuur, Hij is Hooghuys, en Willems en bei- tevens stemgerechtigd lid van de heren legden de grondwet- de Partijraad te Brussel telijkc eed af Allemaal nogal Herman Goossens, een 46-jari- erg formalistisch». oppert ee Hofstadenaar is gehuwd en Ghisleen Willems doch Edgard vader van drie kinderen Van Hooghuys is van mening dat beroep is hij sinds 1958 ambte- men hem erom zou moeten naar in de scktor van'de sociale dankbaar zijn. Burgemeester zekerheid. Zowel te Hofstade Raymond Uyttersprot felici- zelf als in Aalst en ook natio- teert beide nieuwe leden en naai is hij geëngageerd in allcr- stelt vast dat de raad weer hande socio-kulturele organi- vollcdig is waarop applaus. saties. Roger D'Hondt verwierf in de Sinds 1964 is hij politiek be- zestiger jaren bekendheid als drijvig in de CVP. Eerst als organisator van kultureie en sekretaris van de afdeling Hof- milieumanifestaties. o.m te- stade, vervolgens als sekretaris gen een milieuhinderend faltbcdrijf aan de Zeeberg- brug. via een pick-nick in het stadspark voor milieubehoud en een «kultureie week» die de pers haalden. Begin der zeven tiger jaren stichtte hij samen met anderen de aktiegroep gemeenteraad te Hofstade. «Rechtvaardige Maatschap- van het Overlegkomitee de voorbereiding van de fusie van gemeenten en bevestigd als sekretaris van de afdeling Aalst. Dit jaar werd hij er ondervoorzitter van. Van 1970 tot 1976 was hij lid LH Voor de eerste maal organi- zeerde de Aalsterse Heilig Hartparochie Hartefeesten. Pastoor Haers en zijn mede werkers hadden voor deze eer steling gekozen voor het tema «Sport voor elk». In dat teken stond ook de hoogmis, die door de verschil lende parochiale organisaties werd verzorgd. Na de eucharistieviering was het wringen om nog een plaats je te krijgen rond het volley balterrein. waar dc finale werd gespeeld. Ook de gezinsmaal tijd werd een sukses. De gcle- genheidskok mocht niet min der dan 300 maaltijden serve ren. In de namiddag was ef een gezinswandeling met als tema «ken uw parochie». Men kon kiezen tussen twee afstanden: 4 en 8 kilometer. Een vijftigtal moedige wandelaars trok aan de hand van een keurige weg- beschrijving door de parochie. Dat bij een dergelijke wande ling ook wat kennis van de plaatselijke geschiedenis en van de plaatsnamen belangrijk kan zijn. konden de meeste wandelaars aan de lijve erva ren. Wie geen goesting had om de wandelschoenen aan te trekken, kon ook meedoen aan een tafeltennistornooi. F.n ook hier waren heel wat gega digden. De opbrengst van deze feesten ging integraal naar de ver bouwingswerken van de paro- allerhande organizaties heel chiale kring. Zo is de familie- veel kan bereiken. Dc Aalster zaal omgetoverd tot een prach- se Heilig Hartparochie is er tig geheel, met heel wat groen, inderdaad een van «Kerk en Het dient gezegd dat de paro- werk», die slogan die doet den- chiefeesten niet alleen geld op- ken aan de vijftigjarige jubi- brachten. maar weer eens ten leumviering in 1982. overvloede onderstreepten dat (hjm) men door samenwerking van Zaterdagavond is rond middernacht een dansfeest van de KLJ, de Katholieke Landelijke Jeugd, in de ontmoetingszaal aan de Pompstraat in Sint-Gillis- Waas in tragische omstandigheden geëndigd. Een jongeman van zestien kreeg een ferme slag toege diend en overleed vrijwel ter plaatse. Een zestal jongeren gingen met elkaar op de vuist op het feest. Even vóór middernacht was het toen de vechtpartij losbarstte. Bruno Traen, die aan de Reepstraat 158 woonde, kreeg een zware vuistslag toegediend en zakte ineen. In allerijl bracht men hem over naar de Sint-Helenakliniek. maar bij z'n aankomst daar was hij al overleden. Na het tragische gebeuren werden een drietal jonge ren uit Sint-Gillis opgebracht en ter beschikking gesteld van de prokureur. Vanzelfsprekend zorgde deze tragisch afgelopen vechtpartij voor heel wat beroering in KLJ-middens, in Sint-Gillis én in Sint- Niklaas. Want de familie Traen woonde vroeger aan de Heimolenstraat in Sint-Niklaas. Tijdens de jongste raadszitting te Waasmunster werd met een parigheid van stemmen de aan koop goedgekeurd van een stroomaggregaat 35.000 fr., van een electrische haagschaar 6.000 fr., een kleine rotatieve grasmaaier 20.000 fr,, een vcr- rolbare stelling 35.000 fr. en van drie gevaarsdriehoeken met pinklampen die ongeveer 30.000 Fr zullen kosten. Sche pen van Havermaet gaf hier over een uiteenzetting en stel de daarbij welke werken daar mee in de gemeente zullen kunnen uitgevoerd worden. De stelling is vooral van groot nut voor het gemeentelijk ont moetingscentrum Hoogcn- donck. Die kan tevens ook gebruikt worden voor andere doeleinden. De gevaarsdrie hoeken zullen het meest nuttig "Zijn aan de school op dc wijk Ruiter en aan het G O C in de Nijverheidslaan Burgemees ter Strobbe vroeg nadien dat de raad het aanbestedingsont- werp voor de wegen- en riole ringswerken in de Omme- gangsdrcef en omgeving zou willen goedkeuren. De raming bedraagt 21 miljoen 391.220 fr.. BTW inclusief, waarvan vermoedelijk ongeveer 8 mil joen fr. ten laste van de ge meente zal vallen SP.-raadslid Van Mclc betreurde dat er vooraf geen kommissicverga- dering van openbare werken heeft plaats gehad. Volgens laatstgenoemde heeft de ont werper wat te rap over het dossier heen gegaan. Van Mc- le voegde daar tevens aan toe dat het niet vermeld was in het dossier dat dc plannen eigen lijk voor gaan. op de geschre ven tekst. Ook drong hij erop aan dat dc werken op de Heide niet zouden uitgevoerd worden tijdens de zomerperiode Dat zou teveel moeilijkheden met zich brengen voor de horeca- scktor aldaar. Burgemeester Strobbe antwoordde dat de werken waarschijnlijk zouden starten op 1 september van volgend jaar en dat de werken moeten eindigen voor 1 mei van het daaropvolgend jaar Raadslid Van Mele kwam dan nadien nog met enkele opmer kingen naar voor. In het dos sier stond dat dc schade tijdens de voorziene werken ten laste van de gemeente zou vallen. Dat is volgens interpellant niet normaal, die moet ten laste van 4e eigenaar zijn. Ook was er niet vermeld of er toezicht is op de werken, welke de be staande opritten zijn en of men de boordstenen ter plaats gaat gieten of men gemaakte boordstenen gaat plaatsen. Raadslid Van Mclc drong aan om dit punt te verdagen, nadat hij had voorgesteld om ook het kruispunt Houten Kruis bij de ze werken op te nemen. Wan neer men dit niet zou doen zou men later terug gekonfron- teerd zitten met verkeersmoei lijkheden, aldus woordvoerder Burgemeester Strobbe ver klaarde dat hij hiermede reke ning heeft gehouden. Wij kun nen deze werken echter niet blijven uitstellen. Tevens zul len we bij de aannemer op aandringen dc werken te uitvoeren buiten het t seizoen, zodat de drijven er zo weinig hinder zouden van Een kommissievergadtr^ was volgens de H. Strobbe] noodzakelijk. Deze «L zijn reeds voldoende MJ ken geweest in voorjs vergaderingen. Wij wilk nu echter spoed achter» en deze werken uiischtj voor aanbesteding De 4 ming die hierop volgde ff ja van de meerderheid trf onthoudingen vanwege <k positie. Raadslid Verdw onthield zich omdat bijl mening was dat hun dej niet werd gegeven om m bevoegde ontwerper ee praten. Van Mele voodj jammer dat voor deze bf rijke aangelegenheid kommissievergadering I georganiseerd. Dc rasJJ vervolgens akkoord om<JT gaan tot de aankoop 4 pagers voor dc gemecitti brandweer. Schepen Jl baert voegde eraan Wl tengevolge van de innfl van een weekcnd-dienstl aankoop, die geraamd® op ongeveer 200.000 fr ij* Ie is verantwoord. -M

De Voorpost | 1983 | | pagina 12