centrale figuur in werklustig K.A.V.D. S.K. Lebbeke mag ruimschoots verzachtende omstandigheden pleiten Ambitieus S.K. Lebbeke vooralsnog met geen volledige kern in het veld Htmnn r. (l*Provinciale] SchepdlS Frank Schepens centrale figuur in derby Trainer Willy Tas «Niemand treft schuld» Lebbeke - Heirnis: 1-3 dens de eerste helft lichtjes 32 - 9.9.1983 - De Voorpost Na afloop van de wedstrijd Lebbeke-Heirnis hadden we een uitvoerig gesprek met de lokale oefenmeester Wil ly Tas. Voor hem is deze eerste kompetitiewedstrijd wel een nederlaag, maar geen telurstelling gewor den. «We hebben inderdaad de punten moeten prijsge ven. Maar toch hebben we ons flink laten gelden. Je mag daarbij niet vergeten dat ik op vijf titularissen geen beroep heb kunnen doen. Dat was toch een fa meuze handicap. Toch heb ik geen enkele speler iets te verwijten. Iedereen heeft het beste van zichzelf gege ven en is tot het uiterste gegaan. Toen Chris Ferket de aan sluitingstreffer tot stand bracht, heeft de wedstrijd een andere wending geno men. Met wat geluk had Chris kort daarna de gelijk maker kunnen scoren. Hij kreeg daartoe de kans. Nie mand mag hem echter ook maar iets verwijten. Eerst en vooral heeft hij biezonder flink gepresteerd. En ien tweede werd hij bij het be sluiten gehinderd. Naar mijn gevoelen had hier een strafschop moeten uit voort vloeien. Dat is niet gebeurd. Intussen gebeurde aan de overkant wat door sommi gen als een fout van onze doelman wordt omschreven. Ik ga daar zeker niet over zeuren. De realiteit is dat we een vrije trap tegen kregen die tot een doelpunt heeft geleid. Daarmee was voor ons de kous af». Toch heeft Heirnis ons geen overdreven indruk nagela ten, alhoewel trainer Tas deze ploeg als een uitste kend elftal beschouwd: «Heirnis heeft prfessioneel gevoetbald. Voornamelijk tijdens de tweede helft. Het is vroeg tot scoren gekomen, na tekortkomingen in onze rangen. Daarna hebben ze de bal uitstekend laten cir- kuleren en algemeen gezien gunstig gereageerd op de verworven voorsprong. Tijdens de eerste helft lieten ze wel een minder goed ver toon bekijken. Uiteindelijk mag je zoveel konklusies trekken als je maar wil. Zij hebben de punten. Wij niet. Dat is net het verschil. Voor ons komt het er nu op aan om rustig te blijven. Volgen de zondag gaat het om een andere wedstrijd. Dat is het principe van waaruit we moeten vertrekken. Ik hoop dat tegen dan enkele spe lers hebben gerecupereerd, alhoewel ik blijf beklemto nen dat de invallers, waar op ik thans beroep heb ge daan, zeker niet aan de ba sis liggen van het verlies». Op de vraag welke dan de eigenlijk oorzaak is van de nederlaag zegde Tas: «Eerst en vooral heeft Heir- s» nis meer talent in huis. Tot Lebbeke-HerinisFrancis De Boitselier met de bal aan de voet. Wij herkennen ook SK Lebbeke-Heirnis. Doelman Rudy Jansegers komt hier gepaqst tussenbeide. We zien die vaststelling moet ieder- noS Lhris Matthijs en ex-KAVD'er Jacques Joris (c) met een glimp nog Luc De Batselier (c) een die wat van voetbal af weet nu gekomen zijn. Ten S£™hrdebtoXSn„9„Ss Willy Tas voelt zich ontwapend... grotendeels «dood» gedaan. Men had die treffer moeten kunnen verhinderen. Dat heb ik eerder al gezegd. Niet minder dan vier spelers werden zomaar voorbij gelo pen zonder dat er een reak- tie volgde. Op een ogenblik dat we op achterstand wer den geplaatst, wist ik dat we het zeer moeilijk zouden krijgen. Vooral omdat ver schillende spelers nog on voldoende konden reageren en reeds de tol moesten be talen van de vele inspannin gen die ze voordien hadden geleverd. Een andere konklusie die ik aan deze nederlaag koppel, is het feit dat er op bepaalde momen ten in de middenlinie te wei nig werd gevoetbald. Men had de bal rustiger moeten laten cirkuleren. Bovendien betekende ook het het vroegtijdig uitvallen van Frank De Grauwe een han- dikap van formaat. Hoe dan ook. In de toekomst blijf ik het aanvallend systeem in het voetbal huldigen. Ik streef telkens naar een over winning. Ook zondag in Ol- sene zal dat het geval zijn, niettegenstaande ik mij er bewust van ben dat het om een tegenstander zal gaan die het van inzet zal moeten hebben en waarbij vaardig voetbal slechts een fakulta- tief belang zal zijn. Een tweede nederlaag moeten we uit de weg gaan. Met volle overgave moeten we ten strijde trekken om de eerste punten te bemach tigen». E.D.M. Halfweg deze week zag het er naar uit dat trainer Willy Tas vooralsnog geen beroep zou kunnen doen op enkele be langrijke titularissen. Bruno Van Bladel heeft wel de training hervat, maar de kans op een wederoptreden in Olsene lijkt uiterst klein. De Lierenaar sukkelt met een verrekking. Hij kwam later uit vakantie. Als plichtsbewuste voetballer leverde hij belang rijke inspanningen om zo vlug mogelijk paraat te zijn. Allicht is de verrekking die hij opliep het gevolg van te bruuske inspanningen. Gunstiger nieuws is er in dat verband over Frank De Grauwe. Hij raakte gewond tegen Heirnis. Het blijkt nu dat het opgelopen letsel be perkt is gebleven tot een bloeduitstorting. De Grau we heeft allicht tijdig gere- kupereerd en zal in Olsene als titularis postvatten. Ed dy Clement is opnieuw be schikbaar. Met hem was er niets aan de hand, behalve het feit dat hij een speeldag was geschorst. Normaal gezien wordt hij opgenomen in het elftal. Vraag rijst wie er de plaats moet ruimen... Leo Verhulst, die tegen Heirnis vooral in de eerste helft een flinke verrichting weggaf, of Luc De Batselier? Het lijkt on waarschijnlijk dat laatstge noemde de plaat zal moeten poetsen. Althans niet wan neer we afgaan op de woor den van trainer Willy Tas. De Lebbeekse oefenmeester noemt Luc De Batselier een gedroomde laatste man voor S.K. Lehhfike. Op menselijk vlak stelt hij deze voetballer als toonbeeld die weet waarover hij praat en uit sluitend oog heeft voor een opmerkelijke prestatie. In dien hij zo verder blijft evo lueren valt hij niet meer weg te denken uit het elftal, zegt Tas. Vorig jaar, toen we Luc aan het werk zagen, waren we al tot die vaststelling geko men. De mening van trainer Tas verwondert ons dan ook in geen enkel opzicht. Of Gino Van Den Berghe speelklaar komt lijkt on waarschijnlijk. Gino heeft tijdens de zomermaanden nogal wat power-training en fitness-oefeningen gedaan. Hierdoor lijdt hij thans aan een overbelasting op de spieren. De dokter schreef hem zopas veertien dagen vrij van sport op school voor. Gino volgt sporthumaniora. Staf Hendrickx heeft na de blessure in de Beker van België deze week voor het eerst de trainingen herno men. Het is zijn betrachting om zo vlug mogelijk paraat te zijn, en zich ten dienste te stellen van S.K. Lebbeke. Doelman Rudy Jansegers speelde togen Heirnis «inge pakt». Op de training voor afgaand, aan deze wedstrijd kwam hij zwaar ten val op de rug. Aanvankelijk zag het naar uit dat hij het doel- vlak niet zou kunnen verde digen. Als voorbeeldige aanvoerder heeft hij op de tanden gebeten. Alhoewel hij nog niet volledig is her steld, is hij zeker en vast van de partij. Noch trainer Willy Tas noch iemand anders kon deze week al een officiële opstel ling mededelen. Rekening houdend met alle faktoren zal er pas vrijdagavond een ploeg worden op papier gezet. Onder het bewind van trai ner Tas zal overigens nooit voor zaterdag kwart voor vijf geweten zijn wie als wissel speler zal aantreden. Tas wenst rekening te houden met de prestaties van de invallers. Wie voldoet aan zijn wensen en principes neemt plaats op de bank en wordt in de gelegenheid ge steld om een stuivertje meer te verdienen. Een voor beeld. Pas twee weken kent Willy Tas de jeugdige Filip De Coninck. Vorige week le- s verde hij bij de invallers een jj opmerkelijke prestatie.) Prompt promoveerde hij tot wisselspeler. Is dat geen ge- j zond principe? E.D.M».; SK Lebbeke-Heirnis. Luc De Batselier vertolkte een opmerkelijke rol ii defensie (c) Voetbal. SK Lebbeke moest onderdoen voor Heirnis maar dat zullen nog veel ploegen nadoen (c) Borsbeke - K.A.V.D.: 1-3 K.A.V. Dendermonde heeft bij Borsbeke een uitmun tend resultaat afgedwongen. Het speelde van bij de start met inzet en overgave en dat heeft tot een overwinning geleid die weinigen vooraf hadden durven voorspellen. Borsbeke is nu éénmaal een ploeg die in het verleden al heelwat tenoren heeft doen sneuvelen. Paarsblauw moest er vorig jaar ook de duimen leggen. Een voordeel voor K.A.V.D. was wel dat het vroeg op het seizoen de verplaatsing mocht ondernemen. Eens het regenseizoen aange broken wordt het veld van Borsbeke in een modderi ge brij herschapen, waarop alleen nog de eigen spelers behoorlijk uit de voeten kunnen. K.A.V.D. heeft zich in ieder als Borsbeke met enige kans geval laten gelden als een tot slagen te lijf te gaan» werklustig elftal. Dat was zegt de Dendermondse oe- het recept dat trainer Borré fenmeester. vooraf had opgediend. «Vaardig voetbal presente- «Het waren de enige wa- ren is haast onmogelijk te- pens om een tegenstander gen een team dat alleen maar fysisch strijd kan leve ren. Vorig seizoen hebben we die ervaring opgedaan. Ik moet eerlijk zeggen dat niemand van onze spelers maar iets aan het toeval heeft overgelaten. Met de wind als bondgenoot heb ben we onmiddellijk het ini tiatief genomen. Frank Schepens liet vlug zijn in zichten blijken. Binnen de kortste keren stelde hij de plaatselijke doelman voor hete vuren. Frank liet zich opvallen door een lovende inzet en strijdlust. Negentig minuten lang is hij tot het uiterste gegaan. Het be stendig overwicht dat we tij dens de eerste helft reali seerden, heeft vijf minuten voor rust geleid tot de ope ningstreffer. Die besloot Wim Waegeman in de rech ter benedenhoek. Na de her vatting zocht de thuisploeg die dan de stevige wind in de rug kreeg naar de gelijk maker. Dat liet ons toe om het wa pen van de counter te hante ren. Daarmee kunnen we vreselijk uithalen en de tegenstander toetakelen. In De overwinning op Borsbeke heeft in Dendermonde iedereen gunstig gestemd. Thans is het uitkijken naar de derby tegen Standaard Wetteren die zater dagavond om 20 u, wordt betwist, «De bezoekers brachten het tijdens de openingswed strijd niet verder dan een gelijkspel. Zij zullen alvast tot het uiterste gaan om een kloof van drie punten te vermijden», zegt trainer Etienne Borré. «Ik neem aan dat Wetteren een ploeg met ambitie is. We zullen op onze hoede moeten zijn. Een makkelijke opdracht wordt het in geen geval. De ploeg die het in Borsbeke tot een overwinning bracht, en een uitmun tende verrichting ten beste gaf, wordt ongewijzigd gelaten. Deze week ondervond alleen Frank Sche pens last in de dij. Hij zal echter paraat zijn, zeker nu het tegen zijn ex-ploegmaats gaat. Frank is dan altijd dubbel gemotiveerd.» Volgende ploeg treedt aan: Verstrepen, Verstraeten, Van der Putten, Poppe, Segers, Bellon, Waegeman, Catrysse, De Wolf, Schepens en Wuytack. De wisselspelers worden pas zaterdag aangeduid na de wedstrijd van de B-kern. (edm) dat opzet zijn we trouwens geslaagd. Het heeft geleid tot een tweede doelpunt dal door Frank Schepens tol stand werd gebracht, maai waarin Stephaan De Woll een ruim aandeel mag opei sen. Hij was het die met eet magistrale voorzet Frank Schepens voor het doel kor. afzonderen. Dirk Catrysse nam het derde doelpunt voor zijn rekening na eer center van Eddy Bellon die door de keeper kon worden afgeweerd, maar waarbij Catrysse was ingevolgd et besloot. In laatste instantie hebben we een tegentreffei moeten inkasseren, maai die deed niets af aan de overwinning». Op onze vraag waarom it het begin van de tweede j helft een nochtans behoor- lijk spelende Leo Wuytala de plaats moest ruimen voor 1 Piet Abbeel, kregen we van trainer Borré volgend ant- woord. «Kijk, zegt de Dendermond- se oefenmeester, op dal 1 ogenblik was de thuisploeg i aan een offensief begonnen. We zijn enige tijd onder druk komen te staan. Om die druk op de defensie lichtei te maken, bracht ik Abbeel 1 in het veld. Hij komt bete: aan zijn trekken wanneer hi een defensieve rol mag ver- vullen. Wuytack is meer eet voetballer wiens kracht b» rust in offensief voetbal Van een mindere verrichting van Wuytack is dus in h« geheel geen sprake. Hij speelde opvallend goed, g vocht voor iedere bal et haalde ook een paar keei uit. In ieder geval ben ik uiterst tevreden met dt winstpunten. Borsbeke was voor ons een moeilijke klip om te omzeilen. We hebben de opdracht naar best ver mogen vervuld, en dat sterol mij tevreden». VOETBAL (le Provinciale Vijf titularissen vervangen is geen sinekure.... tot stand te brengen. Lebbeekse kamp had de 4MB i f* LI -É$ÊÈ - fJL.l 4 r -Qk De Lebbekenaars waren er aansluitingstreffer tot stand M 8 |f| A VP eventjes de kluts van kwijt, gebracht. Dat gaf Lebbeke mIwI™ 38 WïWZ£ 055'£JQ Inmiddels werd bij Heirnis nieuwe impulsen die naar Wt Wf' ploeg gehaald. Kon er wel 'één dus de gelijkmaker z™:UN® f PB jifwf mm mm BEDFQ eventjes gelachen worden den leiden, was het niet dat WÊW lÊf f m dat hij in iedere aktie twee Ferket, op een paar meter .I|§t W 'f W, stappen te traag uitviel, dan voor doel, de bal over de - ^jjÉ Wk lag hij toch aan de basis van dwarsligger joeg. Hij werd M M de tweede treffer. Hij had de bij die aktie gehinderd en 'lp €k aktie op gang gebracht die dat deed de Lebbeekse aan- m dan tot een doelpunt heeft hang om een penalty geleid. Ook in de derde schreeuwen. De debatten Lebbeke-Heirnis. In beeld Frank De Grauwe in duel met een Gentse speler (c) Gentse treffer had hij zijn hieromtrent waren nog niet aandeel. Hij plaatste een goed uitgestorven, toen er hieltje tegen de bal die door aan de overkant een derde een kollega tot een voltreffer doelpunt tot stand kwam. werd verlengd. Voordien be- Het Lebbeekse lot was me- leefden we een maar span- téén bezegeld. Het werd een nende momenten. Chris Fer- eerste, maar onverdiende ket, de beste man in het nederlaag. de betere ploeg. Het had Dat S.K. Lebbeke tegen het Gentse Heirnis in het rond het halfuur tot scoren zand zou bijten was geen verrassing. Gezien de kunnen komen, toen er van omstandigheden had men in de Lebbeekse voetbal- uit de middenlinie een aktie middens vooraf een puntendeling willen onder- op gang werd gebracht, schrijven. Vijf titularissen ontbraken omwille van Chris Ferket, in een noch- schorsing, of kwetsuur op het appel. ^stekende positie X, KI heeft de kans niet met een Dat was het geval voor Eddy Clement «Neoskes., doel kunnen v8„ihre. Vermeir, Staf Hendrickx, Bruno Van Bladel en Gino ren He, dient gezegd dat de Van Den Berghe. Het was dan ook niet verwonderlijk bezoekers na de hervatting dat men met enige angst de komst van de Gente- wat meer in de wedstrijd naars tegemoet zag. Lebbeke heeft inderdaad de zijn gekomen. Na vijf minu- duimen moeten leggen en ook de punten moeten ten is dan het onheil ge- prijsgeven. Toch heeft de thuisploeg bestendig kun- schied. Drie vier spelers nen wedijveren met haar tegenstander. Ook de ?ar^f en om. ,1J ®en fzoe" i- x j kende aanval in te grijpen, zogenaamde invallers heten een bevredigende Uitemard kon M„ti» &ket indruk. Globaal genomen was een puntendeling een van die vrijheid gebruik ma- juistere weergave geweest. ken om de openingstreffer

De Voorpost | 1983 | | pagina 32