Riante zege voor sterke lokalen Mare Willems een uur lang de centrale figuur bij Eendracht Opstal Schitterende uitzege Komen en gaan bij SK Herdersem Bazel en Kruibeke laten zich in eigen huis verrassen Racing Boonwijk tevreden met een punt Neofiet Gijzegem wint verdiend Weinig animo m Topsport lokalen niet Knappe start voor Erondegem Own-goal verontrustte De Voorpost - 9.9.1983 - 33 S.K. Aalst - Nieuwerkerken 1-3 a wens geleid nt dat is lol Woï j op» itrysse elpunl a een on die /orden raarbii igd en stantie itrefta an de om in weede ie hooi- uytakc n voa re van 1 ont mond- o dat sploej innen sr drul n die lichter Vbbeel bete; eer hi ig vet er eer :ht b» iel bal chtinj in h# 3. Ht goed, Nieuwerkerken en S.K. Aalst worden reeds van meet af aan bij de tenoren gerekend voor de kompetitie in derde provinciale SK Aalst tegen Nieuwerkerken was daarom reeds een top per van jewelste. De bezoe kers waren duidelijk niet naar Aalst gekomen om zich in te graven. De aanhef van de bezoekers was werkelijk uitsiekend. Aalst leek enigs zins aangeslagen door het frisse spel van Nieuwerker ken. Men poogde tevergeefs om het tij te doen keren. Nieuwerkerken bleef de be tere ploeg en bewees dit in de 2* minuut al. Met een prachtig afstandsschot lukte Wellekens de openingstref fer. Aalst moest het initiatief overlaten aan Nieuwerker ken. Voor rusten kon men niet anders dan lijdzaam toezien hoe de bezoekers hun voorsprong verdubbel den. In de 43* minuut scoor de Vanderbiest. Een mooie 0-2 rustand die zeker ver diend was te noemen. In de tweede helft was S.K.Aalst het aan zijn aan hang verplicht om fel te rea geren op die vrij zware ach terstand. Dit gebeurde ook maar weliswaar met te wei nig overtuiging om de be zoekers nog te verontrusten. SK Aalst kwam wel terug in de wedstrijd na een doel punt van Spanooghe. Er restte toen nog een goed halfuur om te jagen op de gelijkmaker. Nieuwerkerken wachtte nu wel af maar bleef uitzien op countermo gelijkheden. Die kwamen er geregeld. De bezoekers be wezen hun degelijkheid in deze discipline door in de 85* minuut een derde treffer aan te tekenen. Steenhout liet de geboden kans niet onbenut. Meteen was het doek gevallen over een uit stekende wedstrijd waarin een slagvaardig Nieuwer kerken met de eerste zege huiswaarts kon keren. Vol gende week ontvangt men het eveneens goed gestarte Bambrugge. Dit belooft .al vast opnieuw een kraker te worden. (G.D.T.) Aangeworven voor een jaar; Dirk Anné (SK Aalst), Noël Quinten (Haaltert), Rudy Van den Bremt (Hofsta- de), Arnold Mariën (SK Lebbeke) en Roger Peeters (Schroevers Moorsel). Vertrokken; Jan De Wolf (FC Denderleeuw). Benny Cooman (SK Aalst). Patrick Hanselaer (TK Meldert). Patrick Matthijs (Haaltert). Trainer is John Lissens en die hoopt in zijn derde provinciale reeks de andere streekploegen als SK Aalst, Nieuwerkerken. WK Moorsel, enz. achter zich te laten. Wase kijk op derde provinciale Bambrugge - Schellebelle 4-1 Sp. Waasmunster-RC Boonwijk: 1-1 Racing Boonwijk heeft de openingswedstrijd op Waasmunster met een ge lijkspel afgesloten. In krin gen van de Dendermondse derde provincialer is men tevreden over dat resultaat. Voetballer Raoul De Cock hierover: «Tijdens de eerste helft heb ben we het niet makkelijk gehad. Waasmunster nam toen het initiatief en dreigde bestendig. De thuisploeg Gijzegem-W Moorsel: 3-1 :e klif iebbet Gijzegem heeft na een ster ke wedstrijd zijn tegenstan der in de tweede helft volle dig op de knieën gekregen. Men startte in de eerste spelperiode met een groot windnadeel. Dit belette de lokalen echter niet om de beste ploeg tussen de lijnen te zijn. In deze bewogen eer ste helft noteerden wij twee prachtaanvallen van de lokalen. Het was tweemaal Vereec- ken die achter het kanon stond. Het was echter wel rusten geblazen bij een 0-0 stand. Dit verontrustte Gij zegem alleszins niet daar er gedurende 45 minuten steengoed werd gespeeld. Dit alles inbeukend tegen een straffe wind. Het ver schil diende dus gemaakt te worden in de tweede perio de. Na drie minuten was het al zover. Eric Wouters schreef deze treffer van de lokalen op zijn naam. Zeven minuten later plofte een bal van Rijkeboer tegen het doelhout. Stefaan Vereec- ken was goed gevolgd en kende meteen meer sukses dan in de eerste helft toen hij zijn schoten telkens ge keerd zag. Bij deze 2-0 voorsprong lie ten de lokalen wat stoom af. Gedurende een kwartier was Wilskracht Moorsel de betere ploeg. In de 70* mi nuut bracht Van Driessche Moorsel opnieuw in de wed strijd. Gijzegem diende zich dringend te herpakken. Dat deed men bok. Na een in- worp van Van Huffel skoor- de Philip De Winne het ver lossende doelpunt. Een ver diende zege voor Gijzegem dat na wedstrijd Ronny Roe land als de figuur van de partij erkende. (gdt) kwam bovendien op voor-, sprong. Een resultaat dat aan de rust door iedereen als logisch werd bestem peld. Na de hervatting zijn we sterker gaan voetballen. We kwamen meer in de wedstrijd en dwongen ook doelkansen af. Uiteindelijk is de gelijkmaker tot stand gekomen. Peter Van der Meersch werd er de auteur van. Luc De Waegeneer had zijn aandeel in het doelpunt. Hij had de aktie op gang gebracht. Nadien zijn er geen doelpunten meer tot stand gekomen. Defensief werd er langs beide kanten sekuur opgetreden. Globaal genomen vind ik het een logisch resultaat. Op een overwinning mochten we in geen geval aanspraak ma ken. Daarvoor was het over wicht van de thuisploeg tij dens de eerste helft te groot en waren ook hun doelkan sen talrijker. Al bij al mag je toch altijd van een behoor lijk resultaat spreken wan neer je buitenshuis beslag legt op de halve inzet. Waasmunster was boven dien voor ons een onbeken de tegenstrever. Dat is ook het geval met Kallo dat nu zondag op bezoek komt. We zullen in elk geval tot het uiterste gaan om voor eigen publiek te zegevieren», be- En dat was bijlange niet ver wacht. aangezien zowel Eendracht als Jong Vlaande ren in de voorbereidende matchen een goeie indruk gaven. Bazel moest er in eigen om geving aan geloven tegen Oudegem, hoewel het sko- reverloop niet liet vermoe den dat het op 2-4 zou ein digen. In Kruibeke had men ook niet terug van het bezoekje dat Baasrode bracht. Deze formatie wordt dan wel als een der grootste kansheb bers op de titel aangezien, maar toch hadden de Schel- derandjongens vrijwel even veel ambities. De 0-2 afreke ning was volgens onze zegs man wel wat overdreven, maar al bij al niet toevallig omdat de Kruibeekse schut ters totaal in gebreke bleven. De 'halve winnaars' waren in het overwicht. Sparta Waasmunster kon tegen Boonwijk de hernieuwde kennismaking met derde provinciale slechts in het eerste uur waarmaken. Per slot van rekening waren de Heidejongens nog best te vreden met de halve inzet (1-1). Ook De Klinge had het zich sluit Raoul De Cock. Samen met zijn vriend Dirk Vermeir hebben beiden in de Boonwijk een tweede thuis gevonden. «Er heerst een aantrekkelij ke sfeer en ook de klublei- ding laatniets onverlet om de spelers gunstig te stem men», zeggen beide Lebbe- kenaren. RC Boonwijk moet in ieder geval in staat zijn om dit seizoen een behoorlijke plaats te verdedigen in der de provinciale. (edm) wat gemakkelijker voorge steld, maar stootte thuis tegenover Lutterzele op een kwaaie klant. De dubbel- blank is hierdoor verklaar baar. De meest opvallende kon- frontatie, die twee ambitieu ze elftallen tegenover me kaar in het terrein joeg, de match Haasdonk-Excelsior, werd op zaterdagnamiddag gespeeld terwijl het pijpe- stelen regende. Toch bluste dat zeker de ijver niet en de kijkers kregen fraai voetbal voorgeschoteld. Het lichte overwicht van Excelsior re sulteerde gauw in een doel punt langs De Breucker, maar Red Star trok later in de match de situatie recht; 1-1. Uiteindelijk nog de ploegen die met twee punten 'in the pocket' van start gingen. Sportief Stekene hield bij het gedegradeerde Buggen- hout een ietwat gevleide, doch berekende 0-1 binnen het bereik. Sportkring Kallo speelde in de lijn van de Beker van het Waasland en bleef winnen. Al was het nipt. toch stond er een be kend Berlare aan de andere kant en dat wil toch wat zeggen. (mare naudts) Deze boeiende wedstrijd werd door Racing bijna vol ledig gedomineerd. Beide ploegen speelden voluit de aanval zodat menig kijkers oog verwend werd. Een groot voetbalspektakel waarin beide ploegen al leen maar dachten aan voet ballen en laten voetballen. De scheidsrechter van dienst prees beide ploegen en vond het alleen maar jammer dat men niet elke week zo'n wedstrijd te lei den krijgt. Reeds in de eerste minuten was Bambrugge gevaarlijk aan het opzetten maar vond een unieke doelman op zijn weg. Ook Schellebelle liet zich aan zijn beste zijde zien maar ook Danny Sergeant speelde sterk. De beste kans uit de eerste helft was voor Schellebelle. Meert liet de enig mooie mogelijkheid on benut om zijn ploeg op voor sprong te schieten. Na vele gevaarlijke aanvallende standjes voor beide doel- monden. bleef het warem pel toch 0-0. De tweede helft kon Racing definitief het laken naar zich toetrekken. In de 50* minuut werd de eerste sei zoenstreffer op naam ge bracht van Erwin Verbrae- kel. Hij plaatste de bal keu rig en onhoudbaar. Maar Verheuen bracht de bezoekers weer langszij. Dit alles zeven minuten na de openingstreffer. Wie nu dacht dat beide ploegen op een puntendeling afstorm den had het wel verkeerd voor. De pas ingekomen Yvan De Smedt scoorde en een poos later verraste An- dré Van Den Bossche nog tot tweemaal toe de doelman. Schellebelle ging dus in het laatste halfuur fataal door de knieeën. Na een slechte bekerronde pakt Bambrugge hier toch uit met een klin kende overwinning. De Ra- cing-trainer vindt zijn spe lers tijdens de kompetitie dubbel gekoncentreerd zijn. De inzet was groot en het balverlies gering. Op die wijze kunnen wij ons peil van verleden jaar opnieuw bereiken. De partij van vol gende week belooft dus. De geelzwarten hebben dan rendez-vous op het veld van Eendracht Nieuwerkerken. (G.D.T.) Herdersem-Herzele: 1-3 De eerste kompetitiewed strijd van SK Herdersem is niet van een leien dakje ge lopen. Het was een weinig geanimeerde wedstrijd waarbij de supporters tot de 44* minuut moesten wachten om een eerste doelpunt te zien. Het was dan nog Her- zele dat skoorde! In de 51* min. kon een klaar- kijkende De Cock een pass onderscheppen en gelijk maken. De plaatselijke verdediging, net als de doelman, zouden nog tweemaal flateren. zo dat de eindstand 1-3 werd. (hjm) Zopas verscheen de derde afle vering van Openbaar Kunstbe zit in Vlaanderen «Kunst na het leven: grafmonumenten van de middeleeuwen tot in de 19* eeuw. Abonneren op Openbaar Kunstbezit in Vlaanderen kan door storting van 650 fr. op rekeningnum mer 220-0722400-77. Alle ver dere inlichtingen zijn verkrijg baar bij Openbaar Kunstbezit in Vlaanderen. Jan Van Rijs- wijcklaan 28 te 2018 Antwer pen (03/237.61.80). Een nieuw voetbalseizoen wenkt. Klein Antwerpenstraat - LEBBEKE Tel. 052/35.71.45 is de keuze onbeperkt. Honderd soorten schoenen (alle merken). Alle soorten sportzakken, trainings, truien, broekjes, kousen, beschermstukken enz. Onmiddellijke korting 15% 31/153-AS Grembergen Opstal 1-2 Opstal heeft een geslaagde intrede gedaan in derde provinciale. Het won buitenshuis nadat het een uur lang de betere ploeg was geweest en twee doelpun ten scoorde. Centrale figuur was toen Mare Willems. Hij vertolkte een offensieve rol in het middenveld. Vanuit dat kompartiment bracht hij geregeld akties op gang. Bovendien heeft hij twee keer zelf een poging ondernomen en werd hij later auteur van het tweede doelpunt. Uit dit eerste treffen is duidelijk gebleken dat Mare Willems een versterking betekent voor de derde provincialer, tenminste wanneer hij in de volgende wedstrijden met eenzelfde intentie en werklust van start gaat. Eendracht Opstal heeft in Die taak was voor Dirk De elk geval op het veld van Maerschalck weggelegd. Hij S.K. Grembergen alle aan- bracht ze overigens tot een valsregisters opengetrok- goed einde. In de Grem- ken. Het had niet veel last bergse voetbalkringen met een thuisploeg die ner- hoopte men met deze minie- gens was en nog op zoek is me achterstand de rust te naar de juiste kadans. Pas bereiken en na de hervat- na het halfuur dreigde het ting met de wind als bond- eerste gevaar langs Mare genoot te kunnen reageren. Willems. Hij noopte doel- Maar een paar ogenblikken man Van De Sompel tot een voor de pauze bediende Dirk moeizame tussenkomst. De Maerschalck op een uit- Kort daarna haalde hij fors muntende wijze zijn kollega uit en zoefde de bal naar de Willems. Die nam in de kort- Grembergse kooi. Halfweg ste tijd de bal op zijn slof en de eerste helft werd binnen liet keeper Van De Sompel de zone van de waarheid geen kans. een overtreding begaan op Stefaan De Waegeneer. Ze- Zenuwachtig ker niet ten onrechte oor- kon Eendrach Op deelde de spelleider dat de «°1een komtortabele po- fout voldoende was om met d« 1weod» "Pf een penalty te sonktioneren. 1»»' beginnen. Aanvanke- VOETBAL (3°Provinciale Minder dan een kwartier in de tweede helft trapte Peter Mol op doel. We stonden net goed geplaatst om vast te stellen dat de bal over de lijn ging, maar daar werd weggekuist door Peter De Waele De spelleider die Grembergen-Opstal. Van De Nest (Grembergen) komt keeper Spruyt bedreigen (wvc) zich op afstand bevond en het zonder grensrechters moest stellen, had het blijk baar niet bemerkt. r Iets waar men langs Opstalse kant blijkbaar toch begrip voor opbracht. Toch heeft de wedstrijd kort nadien een volledig andere wending genomen. Toen Marino Spruyt een overtreding be ging op Jan Van Damme (die kort voordien was ingeval len voor Chris Dierick) volg de een penalty die werd door Guido Catrysse met sukses omgezet. Nadien heeft Grembergen het initia tief genomen. De bezoekers werden op hun speelhelft te ruggedrongen en doelman Marino Spruyt, toch wel bie- zonder nerveus, kreeg plots meer werk op te knappen. In de Opstalse defensie zag men toen af en toe een pa- niekreaktie. Men vergat de bal rustig te laten cirkule Grembergen-Opstal. Penalty e ren. De bezoekers zijn toch nog wel even gevaarlijk ge weest. Dat was naar het ein de van de wedstrijd toe toen Peter Mol op doel besloot en keeper Van De Sompel slechts moeizaam de bal on der kontrole kreeg. Al bij al werd het toch een verdiende overwinning van de Een- drachters. Naast Mare Wil lems liet ook Mare Goossens een goede indruk. Hij legde geregeld bewijzen af van technische onderlegdheid. Te vermelden valt nog dat na twintig minuten Luc De Meersman moest worden vervangen. Hij had tijdens de donderdagtraining een verrekking opgelopen. vroeg in de wedstrijd onder vond hij er last van. Patrick Lambrecht nam zijn funktie over. E.D.M. Grembergen-Opstal. De gewonde Dirk De Maesschalck Opstalwordt door zijn kameraden verzorgd (wvc) doelman Willy Van De Sompel is verslagen... (wvc) Erpe-Smetlede: 3-1 Erpe heeft op een verdiende en vrij gemakkelijke wijze afstand kunnen nemen van een tegenstander die op geen enkel moment qua sportiviteit en inzet heeft ontgoocheld. Bij de lokalen begon men de eerste helft met een wind die fel in het nadeel blies. Dat is waar schijnlijk de reden waarom het vrij lang duurde voor aleer Erpe voor het eerst kon skoren. Het gebeurde alle maal in de 33ste minuut. Lauwereys tekende de eer ste treffer voor Oranje Erpe in het gloednieuwe seizoen Net voor inrukken kon Eddy Van Gijzegem de voor sprong voor Erpe verdubbe len. Dit gebeurde vanop de stip. In tweede instantie luk te het dan toch nadat een attente scheidsrechter de strafschop had laten herne men omdat de doelman te vroeg van zijn lijn was ver trokken. Een 2-0 ruststand die welis waar mooie perspektieven opende voor de thuisploeg. In de tweede helft kwam Smetlede meer aan de bak ondanks het windnadeel. In de 60ste minuut werd een zijdelings ingeschoten bal in eigen doel verwerkt (2-1). Erpe kreeg het nu wel lasti ger omdat Smetlede nu drif tig op zoek ging naar de gelijkmaker. De lokalen hielden echter het hoofd koel. Men trachtte nu het ritme van Smetlede te bre ken. Dit lukte vrij goed zodat Erpe op voorsprong kon blij ven. In de 87ste minuut dan werden alle twijfels v nomen door een treffer Eddy Van Gijzegem. Een verdiende 3-1 zege na een leuke wedstrijd waarin alle akteurs zich als voortreffelij ke voetballers hadden ge dragen. (gdt) Erondegem-Kwatrecht: 5-1 Erondegem heeft meteen de verwachtingen van zijn sup porters ingewilligd. Er moest gewonnen worden van Kwatrecht in de ope ningswedstrijd van het nieuwe seizoen. Dit gebeur de op een overtuigende wijze. Het waren nochtans de be zoekers die het eerst op voorsprong kwamen. Om het kwartier gaf De Meyer een prachtschot weg. De doelman had geen verhaal. Erondegem ging nu duide lijk pp zoek naar de gelijk maker. Na een mooie een-twee be weging tussen Burms en Erol, kwam de gelijkmaker tot stand. Er was toen een half uur gespeeld. Vijf minu ten later klom de thuisploeg voor het eerst op voor sprong. Erol zorgde voor de voorzet en Werner Ruys- sinck deed de rest. Voor rus ten schoot Rik Saeys de der de lokale treffer in. Het was opnieuw Burms die bij de opbouw betrokken was. Met een geruststellende 3-1 rust stand kon er de lokalen in de tweede spelperiode nog weinig overkomen. Tien minuten na de pauze werden de bezoekers ver plicht foutief in te grijpen. Een strafschop tot gevolg. Erol zette hem feilloos om. Kwatrecht trachtte nog om de achterstand enigszins te rug te voeren, doch moest men zich meestal beperken tot het verhinderen van meer lokale doelpunten. Een kwartier voor tijd was het Werner Ruyssinck die de 5-1-eindcijfers vastlegde. Een oververdiende zege voor Erondegem dat meteen wind in de zeilen heeft en meteen vertrouwvol kan uit zien naar de partij op Smet lede. (gdt) I.D.M. - Grembergen-Opstal. Vreugde om het doelpunt van Mare Willems (wvc) lijk zag het er naar uit dat de Buggenhoutse ploeg met een derde treffer uiteindelijk de rekening zou maken van de thuisploeg. Zo'n vaart is het niet gelopen, of toch.

De Voorpost | 1983 | | pagina 33