I Vlaams Sportverbond - Afdeling Waasland Sportieve Kamillekes overklast door Herentals I in kampioenenstijl KAMILLE-bloeme-KES mm 0&m feeen evenwicht De Voorpost - 9.9.1983 - 35 SCRGANi &gggnl& StRCWW, 8MI1W DAMESVOETBAL I Damesvoetbal Eerste Nationale Kamillekes Aalst - R.W.D. Herentals 0-7 I De Aalsterse Kamillekes zijn in him eerste kompetitiewed- scheen niet meteen zinnens I strijd in Eerste Nationale de landskampioenen uit Heren- het daarbij te laten. Trees tals met open vizier tegemoet getreden. Het is hen slecht van Geert moest redding bekomen, want na een sportieve partij troffen de stadsge- brengen met het hoofd maar noten van Rik Van Looy liefst zeven maal raak en slaagde kon even later niet beletten de thuisploeg er zelfs niet in om een goaltje te maken. Damesvoetbal. De nieuwe aanwinsten van de Kamillekes A - kern: Anne Bouduin, Colette De Wilde en Annemie Van Damme (a) Tegen het snel spelend en in de diepte akterend Heren- klopte het taktisch pa- Pauvr. troon van trainer Paul De Cremer niet, maar de sim- patieke Ledenaar zal onge twijfeld de lessen uit deze eerste konfrontatie hebben getrokken en zijn speelsters tegen opdrachten in de wei sturen. Het komt er immers ook op aan puntjes te sprokkelen, wil men niet direkt in de onderste regionen van de klassering belanden. Talent hebben de meeste Kamillekes voldoende in huis. maar eer zij het peil Marina Verdonck en haar ploeggenoten zullen hebben bereikt, zal nog héél hard moeten worden ge traind. De jonge Aalsterse ploeg heeft echter de toe komst voor zich en zal onge twijfeld mettertijd de nodige K ttp ervaring opdoen om zich bij de elite van het Belgisch vrouwenvoetbal te handha ven. Het komt er nu vooral op aan met de nodige nuch terheid de komende wed- [Strijden voor te bereiden en luit die eerste zware neder laag de passende konklu- sies te trekken. Snel en technisch knap Al in de aanvangsfaze werd het de toeschouwers duide lijk, dat de bezoekende kam- pioenenploeg niet naar de om er geschenkjes uit te de len. In de gutsende regen en een striemende wind ging Herentals resoluut in de aanval en de kijkers kwa men onder de indruk van de snelle, technisch knappe balwisselingen van de Kem pense gastploeg. Heel even slaagde Nicole Verhofstadt erin diep door te dringen in de bezoekende gelederen, maar Annemie Helsen ontfutselde haar de bal en meteen begon de Her- entalse demonstratie. Een misverstand in de Aalsterse verdediging werd door Ma- rijse Gevers onverbiddellijk afgestraft en na een kwar tier verdubbelde Arlette Nietvelt de voorsprong voor haar elftal met een schitte rend schot in de rechterbo venhoek. 0-2 en Herentals dat Marina Verdonck er 0-3 van maakte. Veerle De Wint poogde de bezoekende ver dediging te verschalken, maar liet zich in extremis het balletje afsnoepen. On middellijk daarop brachten de bezoeksters een nieuwe aanval op gang en Nietvelt rondde een schitterende kombinatie af. Greta Van Hauwermeiren zou nog een vrijschop nipt over doel zen den. maar nog vóór de rust bracht Marina Verdonck op 0-5. Sportief Na de herneming ging de Herentalse ploeg verder op haar elan en via Maryse Ge vers en Kristel Laurent werd het 0-7 na 18 minuten spelen in de tweede helft. Toen vonden ze het blijkbaar wel letjes. Brenda Van den Eeckhoudt. die voor de rust met de glimlach ticketten en tombolabiljetten had ver kocht, kwam de af en toe falende Colette De Wilde tussen de palen vervangen. en Danièle Ghesquière ruimden de plaats voor In- grid Claessens en Ann Van der Eecken, maar de stand zou niet meer veranderen... Alleen Pascal Decker ging in het boekje van de onbe rispelijk leidende scheids rechter Monique Den Hert, die overigens weinig moeite had met beide sportieve ploegen, die als volgt tus sen de lijnen kwamen: Kamillekes Aalst: Colette De Wilde. Trees Van Geert. Hilde Daelemans. Danièle Ghesquière. en In- grid Van den Neucker; Ann Eckhout, Greta Van Hauwer meiren, Nicole Verhofstadt en Ann Bauduin, Veerle De Wint en Annemie Van Dam me. Brenda Van den Eeck- Damesvoetbal. Ingrid Van De Neucker komt te laat om deze Herentalse aanvalster te stoppen (a) Damesvoetbal. De ploeg van Herentals, waartegen de Kamillekes aantraden, beschikt over drie internationalen (a) houdt, Ingrid Claessens, en An Van der Eecken waren de invalsters. RWD Herent als: losepha Van de Water. An nemie Helsen. Arlette Niet velt. Anna Verrees en Pas- cale Deckx, Maryse Gevers, Kristel Laurent, Marina Ver donck. en Ria Maes. Yvonne Freiwald en Maria Jans- sens. Hier zaten Ann Verbo- ven, Ria Bertels en Nicole Van den Broeck op de bank. Cyriel Temmerman ■Voetbal dames: Dolle Dotten Atlantic - Schuttersgirls: 10-1 Deze vriendschappelijke wedstrijd tussen de twee «Brugse» (wijk «De Brug» te Stekene) damesploegen werd in feite een oneven wichtig gebeuren. Eerst en rooral waren de thuisspeel- jters (met 11) in de numerie- ce meerderheid, want de Schuttersisters beschikten slechts over 9 voetbalsters, lovendien waren er bij de Dolle Dotten meisjes of da- nes die reeds vroeger ge voetbald hadden én er iets y van kenden I Het waren dus de «Dolle» van Atlantic die meeste applaus wanneer ze te mocht Poppe na penalty de wedstrijd beheersten. De het eerreddend doelpunt de 8e goal aantekenen. Een bezoekende doelverdedig- kon scoren: 5-1. Nog voor de beetje later was het weer ster werd al dadelijk op de rust bracht K. Hendrickx de aan Hendrickx om te scoren proef gesteld met een «loei- stand op 6-1. Na de pauze en even voor tijd legde Pop- ertje» van Karen Poppe. Na 5 was het 11 tegen 11 waar- pe de 10-1 eindcijfers vast. min. scoorde Sindy het eer- door de wedstrijd een iets ste doelpunt voor Atlantic meer evenwichtig verloop Sportieve wedstrijd en... FC en even later zorgde Karen kende. Atlantic (heren) denkt er em- Poppe voor dubbele cijfers. Bij de Schuttersisters stig over om de talentvolle Deze laatste speelster heeft blonken vooral Ginna Fer- doelpuntenmaaksters aan talent en zorgde dan met ket en Joyse Bogaert uit. te sluiten om op die manier nog 2 doelpunten (4-0) voor doch tegen de geroutineerde hun geschorste en gekwet- een onvervalste hattrick, meisjes uit Atlantic konden ste spelers te vervangen... Karen Hendrickx zorgde ze niet op. Het festival van De BeEr voor forfaitcijfers, doch de de Karens ging verder: Hen- lokaalhoudster van de be- drickx zorgde voor 7-1 en na Girls kreeg het handspel van Jenny de Cor- Alle kleuren... Burgemeester Uyttersprot gaf de aftrap van de wed strijd Kamillekes-Herentals. Schepenen Anny De Maght, Gilbert Bourlon en André Dooms waren ook aanwezig. Dat mocht allemaal niet baten, de hemel boven de Zandberg werd er niet blauwer van maar op het terrein zagen de Aalsterse meisjes wél alle kleuren van de regenboog... Het schaamrood, moest hen evenwel niet naar de wangen stijgen, want ze lieten de bezoeksters sportief hun spel ontwikkelen, waarvan deze natuur lijk dankbaar gebruik maakten om met de regelmaat van een klok de balletjes tegen het net te prikken. Eeckhout-De Wint in de spits We vonden het bijzonder jammer dat de snelle Ann Eeckhout, een meisje met de typische kwaliteiten van een rasechte spitsspeelster, in het middenveld ope reerde. Ze kweet zich behoorlijk van haar taak. maar kan in de voorste linie niet worden gemist, dat bleek vorig seizoen al toen zij de revelatie werd van het ontbolsterend voetbaltalent in de Kamillekesploeg. Met een kompleet herstelde Veerle De Wint kan zij een aartsgevaarlijk duo vormen, dat heel wat verde digingen voor zware problemen zou stellen. Maar het seizoen is pas begonnen en het wordt nog wel even zoeken en tasten vooraleer Paul De Cremer al zijn pionnen op de meest geschikte plaats van zijn taktisch bord zal hebben geplaatst. Ann Eckhout en Veerle De Wint in de eerste linie met daarachter een rijk gestoffeerd middenveld waarvoor zich kandida ten genoeg aanmelden, welke trainer mag zich over een dergelijke weelde verheugen? Het komt er echter op aan zo vlug mogelijk alle speelsters uit te spelen in de rol die het best past bij hun mogelijkheden. Zo is bijvoorbeeld het eksperiment met Hilde Daelemans in een verdedigende funktie bijzonder geslaagd te noe men, ook al omdat Hilde met heel wat meer overtui ging speelt dan vorig seizoen. Scheidsrechter Monique Den Hert had evenals haar mannelijke kollega's instrukties gekregen vanwege de Bondsinstanties. Het wedstrijdverloop verplichtte haar niet tot ingrijpende maatregelen. Overigens was deze uitstekende Brugse referee de mening toegedaan dat een korrekte sliding nog altijd mag en dat het niet de taak is van de spelleider om de wedstrijd te pas en te onpas te onderbreken. Wij vinden dat een intelligente interpretatie van wat de K.B.V.B. dit seizoen heeft voorgeschreven om de spelverruwing krachtig halt toe te roepen. Er dient jnderdaad paal en perk te worden gesteld aan het brutale spel op onze voetbalvelden, maar in plaats daarvan zijn de scheidsrechters ons beslist geen show verschuldigd. Een diskreet doch vastberaden optreden volstaat gewoonlijk om al te agressieve uitspattingen te voorkomen. C T Damesvoetbal. De A-kern van de Aalsterse Kamillekes, nu in eerste nationale (a) Kalender voor het week-end van 10 en 11.9.83 ZATERDAG 1: De Jager - HTR Beveren A: 16.15 u. F.C Sport - VK Audi Den Buiten - Wembley Sp. Steendorp - Vriendenkring Shell Boys - Kobekensvr. Meteoor - 't Hoekske VK 3M Zwijndrecht - FC Laar 2: Luitentuit - RBS Hoger Op Glazenleeuw - Alu De Cauwer Rode Duivels - Sp. Kruibeke VK Frema - Tivoli Boys Welvaart - Pyl. De Kerf Vlierkouter - Moerstraat Club '66 - Moderne 3A: Golden Eagles - CR Saeftinghe Brouwersb. - De Nieuwe Sportvre. Ten Bosch - Dry Boeren VC Klapperbeek - Tip Top KWB Kruibeke - VK 't Vlietje HTR Beveren B - AFC Woodstock Boomkwekerij De Wolf - Kalishoek VK Veile - Uilen 3B: Altodie - Tromp De Pekton - Akai Boys Scoutshuis - The Red Boys: 16 u. Spaans Kwartier - Zeemeermin Vapo - Bijlken ZONDAGVOORMIDDAG -..aans Kwartier - KWB Kruibeke VK Gaverland - Pompstr. VK Nopri Temse Zele - Real Witte P VK Frema - Kommersanten V. Hoecke - SK Glazenleeuw Los Amigo's - Luitentuit Moerstr. - VK Veile A2: Blue Boys - SK Moerheide Den Ijzer - Welkomboys Sp. Steendopr - Wijnveld RD Mulit Center - SV Meteoor Kalishoek - Scoutshuis '81 Zillebeek - Koekoek Shell Boys - J. KWB Elversele Hoop en Vreugd (vrij) 2B. J. Bijlken - V.D. Voorde Oud KWB Elversele - Zw. Pantersq Real Witte Pen B - Zeemeermin Rompu Zaffelare - SK Belsele 't Klokhuis - Belseelse SV KWB St. Anna - Sp. Waasmunster Neerstr - KLJ St. Anna Bijlken (vrij) ZONDAGNAMIDDAG 1: Blue Boys - Hamse Bouwc. De Zon - Club '66 KLJ St. Anna - Favo FC Fina Boys - FC Uil Herleving - Dry Boeren 't Fort - Thor Veldeken 2 Wijkagenten - Caves Hudino Boys - ASV Rapid Burcht Terlocht - De Sater Hoop en Vreugd - Rupelboys Statievr. - Bridge Peyton Place - Den Buiten UITSLAGEN ZATERDAG 1: FC Laar - FC De Jager HTR Bevren - FC Sport VK Audi - FC Den Buiten Wembley - Sp. Steendorp Vriendenkring - Shell Boys Kobekensvr. - SV Meteoor VK 3M Zwijndrecht - FC 't Hoekske Moderne - Luitentuit RBS Hoger Op - SK Glazenleeuw Alu De Cauwer - R. Duivels Sp. Kruibeke - VK Frema Tivoli Boys - FC Welvaart Pyl. De Kerf - Vlierkouter Moerstr.-VKClub'66 3A: Golden Eagles-VK Veile CR Saeftinghe - Brouwersboys Ten Bosch - De N. Sportvr. Dry Boeren-VC Klappersbeek Tip Top - KWB Kruibeke VK 't Vlietje - Boomkw. De Wolf 3B: 't Rivierenhof - Altodie Tromp - De Pekton Akai Boys - Scoutshuis The Red Boys - Sp. Kwartier Zeemeermin - Vapo Bijl ken - Onder Ons All Keep - Palm ZONDAGVOORMIDDAG 1: VK Veile - Sp. Kwartier KWB Kruibeke - VK Gaverland Pompstr. - VK Nopri Temse Zele Real Witte Pan A - VK Frema Kommersanten - V. Hoecke SK Glazenleeuw - Los Amigo's Luitentuit - Moerstr. 2A: Welkomboys - Blue Boys Wijnveld - Den Ijzer Scoutshuis '81 - RD Multi Center SV Meteoor - Sp. Steendorp Koekoek - SK Kalishoek Jong KWB Elversele - Zillebeek Hoop en Vreugd - Shell Boys SK Moerheide (vrij) 2B: Zw. Panters - J. Bijlken Zeemeermin - Oud KWB Elversele SK Belsele - Real Witte Pen B Belseelse SV - Rompu Zaffelare Sp. Waasmunster - 't Klokhuis KLJ St. Anna - KWB St. Anna Bijlken - Neerstr. V.D. Voorde (vrij) ZONDAGNAMIDDAG 1 TH. Veldeken - Blue Boys Hamse Bouwc.-De Zon FC Uil - FDavo Fina Boys - Herleving Dry Boeren - 't Fort Club '66 - KLJ St. Anna Peyton Place - Wijkagenten FC Caves - Hudino Boys ASV Rapid Burcht - Terlocht De Sater - Hoop en Vreugd Bridge - Den Buiten Rupelboys - Statievr. KLASSERINGEN ZATERDAG 1 Wembley 1 2 HTR Bevren A 1 2 Kobekensvr. 1 2 Shell Boys 1 2 VK Audi 1 2 VK 3M Zwijn drecht 1 2 FC De Jager 1 1 FC Laar 1 1 SV Meteoor 1 0 Vriendenkring 1 0 Den Buiten 1 0 FC 't Hoekske 1 0 FC Sport 1 0 Sp. Steendorp 1 0 Rode Duivels 1 2 Tiboli Boys 1 2 Club'66 1 2 VK Frema 1 2 SK Glazenleeuw 1 2 Moderne 1 2 Vlierkouter 1 1 Pyl. De Kerf 1 1 Moerstr. 1 0 Sp. Kruibeke 1 0 FC Welvaart 1 0 Alu De Cauwer 1 0 Luitentuit 1 0 RBS Hoger Op 1 0 3A: De N. Sportvr. 2 4 Dry Boeren 2 4 VK Veile 2 4 Woodstock AFC 2 4 Tip Top 2 4 VK't Vlietje 2 4 CR Saeftinghe 2 3 SK Kalishoek 2 2 Uilen 2 2 Brouwersboys 2 1 VK Boomkw. De Wolf 2 0 Ten Bosch 2 0 HTR Beveren B 2 0 Golden Eagles 2 0 VC Klapperbeek 2 0 KWB Kruibeke 2 0 3B: Vapo 1 2 Scoutshuis 1 2 Palm 1 2 Spaans Kwartier 1 2 Altodie 1 2 Rompu Zaffelare 2 2 Onder Ons 1 2 KL! St. Anna 2 1 De Pekton 1 2 't Klokhuis 2 1 Zeemeermin 1 0 Bijlken 2 0 Tromp 1 0 Zwarte Panters 2 0 't Rivierenhof 1 0 Belseelse SV 2 0 Teh Red Boys 1 0 Oud KWB Elversele 2 0 Bijlken 1 0 All Keep 1 0 Akai Boys 1 0 ZONDAGNAMIDDAG: ZONDAGVOORMIDDAG Club'66 1 2 1: Thor Veldeken 1 2 Pompstr. 1 2 Herleving 1 2 Moerstr. 1 2 1 2 Real Witte Pen A 1 2 'tFort 1 2 Spaans Kwartier 1 2 Hamse Bouwcentrale 1 2 VK Gaverland 1 1 Fina Boys 1 0 KWB Kruibeke 1 1 KLJ St. Anna 1 0 Van Hoecke 1 1 1 0 Kommersanten 1 1 Dry Boeren 1 0 Los Amigo's 1 1 Uil 1 0 SK Glazenleeuw 1 I Blue Boys 1 0 VK Veile 1 0 Luitentuit 1 0 2- VK Frema 1 0 Terlocht 1 2 VK Nopri Temse Zele 1 0 Statievr. 1 2 2A: Sp. Steendorp RD Multi Center Den Ijzer Welkomboys Jong KWB Elversele Hoop en Vreugd Blue Boys Wijnveld FC Koekoek SK Kalishoek Zillebeek Shell Boys SK Moerheide Scoutshuis '81 SV Meteoor 2B: Jong Bijlken SK Belsele KWB St. Anna Sp. Waasmunster V.D. Voorde Neerstraat Zeemeermin Real Witte Pen B FC Caves Bridge Wijkagenten Hoop en Vreugd De Sater Den Buiten Peyton Place ASV Rapid Burcht Hudino Boys Rupelboys

De Voorpost | 1983 | | pagina 35