Geen verrassingen Tapijtfabriek Hamta PVBA HAMTA STOPT ERMEE 40°/ E.V. Alst als een trein f Jf jfc.'ME Grote belangstelling voor Buggenhoutse sportkwis Handbalkalender Zwak Temse Profiteer van deze unieve gelegenheid E.V. Aalst - Robuco Buggenhout ~r Ajax zonder tegenstand Robuco Buggenhout met spelers voor tweede zit 40 - 9.9.1983 - De Voorpost Lek 0 der vei ipioer Villend /Are da Dit S( i opgev i uit I etten 1 imse atlet: werd L een 'I feopas de i ïnschc legge: :ts m Dat trainer-speler M. De Proft vrij gerust was over de bekerwedstrijd tegen Waas munster kon reeds voor de wedstrijd opgemerkt wor den uit zijn ploegsamenstel- ling. Inderdaad, bij Buggen- hout traden zowat de reser visten aan versterkt met en kele spelers die vorig sei zoen nog deel uitmaakten van de basiskem maar die nu om allerhande omstan digheden niet de volle voor bereiding meemaakten. Wij denken hier aan E. Van Nuf fel, J. Van Damme, De Vuyst en soldaat F. Van Gucht. Meteen een gelegenheid voor deze spelers om via een «tweede zit» nog te promo veren en wij geloven dat dit wel zo zal zijn. Bij Waas munster was men ook lang niet volledig zodat trainer Willy Verlé dan maar' het spelersplunje aantrok en tot veler verbazing 8 maal scoorde! Bij vlug de cohesie zoek waar door Waasmunster relatief lang de 0-5 voorgift kon ver dedigen. Het duurde inder daad tot de 22e minuut voor aleer M. De Proft op pas van De Vuyst Robuco op voor sprong bracht (10-9) en aan de rust leidde de thuisploeg met 13-10. Langs Van Nuffel, Van Gucht en De Vuyst bouwde Buggenhout de voorsprong verder uit tot 20- 14 na 42' waarna coach De Donder ruime speelgelegen- heid gaf aan de wisselspe lers. Een moedig Waas munster bleef tot de laatste minuut weerstand bieden wat hen nog een eervolle 26- 21 einduitslag opleverde. Scoorden: Buggenhout: Van Nuffel 5. De Proft 3, Vercam- men 3, Van Gucht 6, De Vuyst 6, Moeyersoons 1, Merckx 1, Van Damme 1. Verlé 8, Van Begelen 3, Gys- sels 2 en Verdammen 1. De voorronde van de Beker van België bracht geen verras singen voor onze streekploegen. Misschien kan de ruime overwinning van Lokeren in het derby tegen Temse enig opzien baren maar voor de ingewijden is de ruime inzet van Ajax Lebbeke tegen een onvolledig H.B.C. Dendermon- de geen verrassing. Naast Ajax en Lokeren ook nog winst voor Robuco Buggenhout tegen Waasmunster en van E.V. Aalst tegen Vital Gent. Sparta Aalst verloor zoals verwacht te Anderlecht. Brabo Denderbelle won wegens forfait van Wolvertem en S.K. Grembergen, op stage aan de kust, moest forfait geven aan Mechelse. Voor de 1/64 finales krijgen wij dan volgende wed strijden: E.V. Aalst - Mechelse Brasschaat - Brabo Dender belle Buggenhout - Lokeren Anderlecht - Ajax Lebbeke De wedstrijden E.V. Aalst - Vital Gent 3): 30-17 Tegen een vrij onvolledig enorm snelle spitsen en Vital Gent kende Eendracht hanteert dan ook het wapen van de breack-out bestendig wat toch nog iets te veel balverlies voor gevolg heeft. Wij vragen ons af wat Een dracht tegen sterkere tegen standers nog meer heeft om taktisch mee uit te pakken. In elk geval Mare Bayens blijft de organisator met een uitstekende pas in de han den maar de Duitser Eckhart viel ons enigszins tegen. Jef Meert daarentegen kan, on danks zijn 35 jaar, nog uit stekende diensten bewijzen. De bezoekers konden eigen lijk amper een kwartier in de wedstrijd blijven. Na 13' had Eendracht de 0-3 begin- achterstand opgehaald (6-6) en na een kwartier leidde ghèSmèt18-7S Difdunimaakte l,andt"d ^ddy Van Geel verschalkt de Dendermondse gelegenheidsdoelman I er 11-7 van na 18' en me" een Swaef (wvc) i weinig moeite om zich te plaatsen voor de vol gende ronde. Het «new- look» Eendracht dus zonder Dany Bayens maar met de Duitser Eckhart en de onver- slijtbare J. Meert gaf ons een bijzonder vlotte indruk. Aalst beschikt over enkele 18-10 ruststand waren alle twijfels weggenomen. Uit de tweede helft kan alleen nog aangehaald worden dat Eckhart gediskwalificeerd werd wegens beledigingen aan de scheidsrechter en dat de Aalsterse sneltrein nooit ontspoorde maar toch regelmatig op balverlies werd betrapt. In ieder geval, mentaal lijkt Eendracht ge reed voor een seizoen dat zich bijzonder spannend aankondigt. E.V. Aalst: 2Mertens en Van Pottelberghe, Van Herre- weghe 6, M. Bayens 3, R. Bayens 4, J. Meert 4, Van Malderen 4, J. Steeman 3, De Doncker 2, De Cock 3 en Eckhart 1. De aktieve basketbalklub komt alleszins een ploeg een Prachtige wisselbeker Ti Buggenhout Vlinders heeft van leerlingen en leraars 9eschonken aan het win- Handbal. Dirk Huyck wordt het scoren belet door de Dendermondenaars (wvc) Handbal. H L. Waasmunster, uitgeschakeld in de Beker de wind in de zeilen met de van de Buggenhoutse van Belgie door Robuco Buggenhout (wvc) Heren le nationale Zat. 10/9 te 20u30 Boule d'Or Lebbeke - Herstal 3e afdeling Zat. 10/9 te 20u H.B.C. Dendermonde - Sasja 2 Zat. 10/9 te 20u45 E.V. Aalst - Robuco Buggenhout Zat. 10/9 te 20 uur Ap. Kortrijk - Ajax Lebbeke 4e afdeling B Zat. 10/9 te 20u30 D.B. Zwijnaarde - Sparta Aalst Zat. 10/9 te 19u45 S.K. Grembergse - Mechelse Zat. 10/9 te 16ul5 Avanti Lebbeke II - S.P.W. Menen Provinciale Zat. 10/9 te 19 uur Lokeren - Denderbelle 2 Zond. 11/9 te 15ul5 S.K. Grembergse 2 - Temse Zond. 11/9 te 19 uur Groot-Bijgaarden 2 - Denderbelle 1 le nationale Zat. 10/9 te 17u45 Avanti Lebbeke - Flémalle 2e afdeling Zond. 11/9 te 13ul5 Avanti Lebbeke 2 - Haachtse 3e afdeling Zat. 10/9 te 16u30 R.B. Dendermonde - Robuco Buggen hout Zond. 11/9 te 19u30 Olympia Aalst - S.P.W. Menen EVA H.C. Lokeren - At. Temse: 20-14 inrichting van haar eerste avondschool. Ook de Bloed- sportkwis. Zoals reeds ge- gevers, de sportklubs en meld heeft deze kwis plaats jeugdbewegingen van Bug- op twee avonden, namelijk genhout zullen op beide op 14 en 21 oktober e.k. Alles avonden present zijn. Elk laat voorzien dat er drie team. ook het laatst geklas- reeksen per avond zullen seerde ontvangt een prijs en aan bod komen, waarbij de prijzentafel ziet er op dit dan 10 variasportvragen en ogenblik reeds zeer aantrek- 10 rubriekvragen aan de kelijk uit en wordt nog ver deelnemers zullen gesteld der aangevuld, worden. Er wordt één joker voorzien per avond, die bij Er blijven nog enkele plaat- goede antwoorden de pun- sen over en wie er wil bij ten verdubbelt, en geen ne- zijn, doet er best aan dade- gatief effekt heeft bij even- lijk kontakt te nemen met tueel falen. De ploegen be- Jozef Van Gucht, Kamer- staan uit 4 personen er er straat 89 te Buggenhout. zijn reeds heel wat teams die hun deelname ioezeg- Telefonisch worden op dit den. De bekende kwisploeg adres inschrijvingen aan- Volgend Jaar Beter en ver- vaard op het nummer moedelijk ook de Dender- 33.55.51. Vermits BBC Vlin- mondse ATB-ers zullen van ders van deze eersteling iets de partij zijn. De Buggen- unieks wil maken en het in houtse kwissers van VAL de bedoeling ligt ook vol- kunnen niet deelnemen ver- gende jaren de sportkwis te mits 2 teamleden zelf in de bestendigen, wordt door organisatie zitten, maar er voorzitter P. Van Malderen beschamend hoe een volle- stander. Positief voor Temse dig aantredend Temse zich is dat deze wan-prestatie liet inpakken door een noch- plaats vindt vóór tans gehandicapt jokeren, titiestart, nu zullen de spe- Dauwe noemde het onvoor- l©rs wellicht toch even na- stelbaar hoe ervaren spelers denken. In het Lokerse dag P ItmilUQ UUC CKU1CU S^VlOlb All «Cl UU&C130 V, K" t a'ne1r" steeds verbolgen over de zich laten verrassen door kamp natuurlijk positieve coacnbrj lemse bleek de prestatie van zijn spelers, toch vrij simpele taktische kommentaar. Piet Vermei- e wedstrijd nog Hij noemde het gewoonweg manoeuvers van de tegen- ren, de debuterende trainer speler bij Lokeren, noemde het een degelijke prestatie van zijn ploeg die nochtans De Brouwer en Sonck moest missen. Jef Beeckman speel- de een opvallende wedstrijd 'h voor zijn nieuwe ploeg en de jonge spelers die werden in- gebracht trokken meer dan jl| hun plan. Vermeiren beves- 'i tigde dat Temse zich regel matig liet vangen aan ele mentaire taktische bewe gingen en hij was vooral tevreden dat Lokeren nu wel knap verdedigde wat doel man F. D'Hanis toelaat veel zekerder te kunnen akteren. De wedstrijd zelf kende een rechtlijnig verloop. Lokeren kwam onmiddellijk op voor sprong en via een 10-7 rust stand werd de voorsprong stelselmatig uitgediept. Een vingerwijzing voor de kom- oren EVA. Om gezondheidsredenen Dus TOTALE UITVERKOOP ZAiAK OVER TE NEMEN tu 10 tot 50% korting op een nog prachtige keuze in Oosterse en machinale tapijten. W Open: in de week van 10 tot 12 en 13.30 tot 19 00 u Zaterdag en zondag van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 18 00 uur. Gesloten op dinsdag. Drapstraat 13 9160 HAMME Tel. 052-47.95.58 Handbal. G. De Vuyst maakt gebruik van het blok van Marc De Block c voor Buggenhout (wvc) ^/Wegwijzer baan Dendermonde St.-Niklaas afrit Hamme Centrum aan Tweebruggen Robuco Buggenhout - Waasmunster 5): 26-21 Voorronde Beker van België HANDBAL Kompetitie start met derby in 3e afdeling Volgend weekend start de handbalkompetitie en meteen krijgt men reeds een derby in 3e afdeling. Inderdaad, would-be kampioen E.V. Aalst ontvangt het ambitieuze Robuco Buggenhout zodat voor beide ploegen deze wedstrijd tekenend kan zijn voor het seizoen 1983-84. Ons zou het verbazen mocht Robuco zaterdagavond iets gaan oogsten in de Rozendreef maar wij kunnen ons best voorstellen dat Wim Van der Borght (ex- Eendracht) zijn ex-ploegmaten het leven zuur wil maken. Andere wedstrijden die de aandacht trekken zijn Boule d'Or Lebbeke-Herstal - Kortrijk - Ajax Lebbeke en in 4de afdeling Avanti 2 - Menen. EVA. H.B.C. Dendermonde - Ajax Lebbeke: 15-26 Zoals reeds voor de wed strijd verwacht werd, heeft Ajax zich zonder enige moei te geplaatst voor de volgen de ronde tegen een onvolle dig H.B.C. Dendermonde. De Dendermondenaars dienden inderdaad vier ba sisspelers te missen wegens nog uit te boeten straffen van vorig seizoen. H. Trien pont en De Pauw kunnen nu volgende week in kompeti tie wel spelen maar het keepersduo Mannaert (nog 2 weken) en Quisquater (nog 15 weken) blijft onbeschik baar. Tot overmaat van ramp voor de thuisploeg daagde invallersdoelman Van Renterghem niet op zo dat veldspeler P. De Swaef tussen de palen plaats nam. Ook J. Diependaele was nog niet spelgerechtigd wegens administratieve maatrege- len bij zijn transfer zodat Ajax, enkel M. Hendrickx ontbrak nog, vrijwel geen tegenstand ondervond. Langs een gemotiveerd spe lende E. De Batselier leidde Ajax met 1-7 na 9' en via 4-13 kon men nog «milderen» langs De Bock en Van Cau- wenberghe tot 7-14 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Lebbeke heet en meester en met doelpunten van de gebroeders Huyck en Van Medegael werd het 9-20 na driekwart wedstrijd. Gyssels en Batselier konden naar het wedstrijdeinde toe nog enigszins milderen voor H.B.C. waarbij trainer Trienpont eraan denkt nog enkel als speler aan te tre den aangezien de trainin gen nog steeds onvoldoende St Do Swaef. Assaert. De Handbal. H. B. C. Dendermonde e gevolgd worden door ver- Smedt 1. Ajax Lebbeke: D. schillende basisspelers. De Bruyn en F. Dierick, Qui- H.B.C. Dendermonde: P. De dé Van Medegael 3, M. Swaef, L. Van Cauwenberg- Huyck 3. Van Geel 1, Van he 3, De Bock 2, D. Gyssels Biesen 1, D. Huyck 8, De 3, L. Batselier 6, Bouteille Batselier 7, Holbrecht 2. EVA. Ajax Lebbeke voor de wedstrijd (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 40