Opnieuw schapen in Meerdonkse polder Honderd milieuwerkers in Denderstreek Studiedag over rampenplan Doel Volgend jaar «rijk» aardgas Symposium en computerbeurs te Dendermonde Cirkus ten bate van «beschut wonen» Tweede kursus voor jongeren bij ACW-Waasland Ombudswerking bij CVP-Sint-Niklaas Startdagen ACV en ACW te Aalst «Buig voor de wind, breek niet» 10 -16.9.1983 - De Voorpost Op 2 oktober De Vaks, de Verenigde Aktiegroepen voor Kernstop, organizeren zondag 2 oktober in de lokalen van Elcker-Ik, Bruegelstraat 31-33 in Antwerpen, een studie- en diskus- siedag over het rampenplan voor de kerncentrale in Doel. Volgens woordvoerder Jan Michiels bevat de brochure die rond Doel verspreid werd nauwelijks enige relevante informatie. Ze komt kortweg hierop neer: geen paniek mensen, luister naar de BRT en wacht op instrukties van de hulpdiensten. Het loont volgens de Vaks dus echt de moeite dat men zich een duchtig over het rampenplan gaat bezinnen. Administratief staat het rampenplan wel op punt, maar met de «menselijke faktor» wordt minder rekening gehou den. De autoriteiten zijn echter gerust in de zaak: de kans op een kernramp zou héél klein zijn. Mede-organisator Homme Jansma betreurt dat de zgn. rampenplannen een aktieradius van niet meer dan tien kilometer hebben. Woonkernen als Beveren en Sint- Niklaas vallen er dus buiten. Homme Jansma vindt bovendien dat een rampenplan als dat voor Doel zich ook opdringt m.b.t. de héle linker- en rechteroever van de Schelde, want zo'n enorme koncentratie aan chemischa bedrijven kan ook tot zware ongevallen leiden. Op de studie- en diskussiedag van 2 oktober worden met name verantwoordelijken van allerlei sociale, politieke en kulturele verenigingen uit het Land van Waas verwacht, uit andere regio's ook. De Vaks-medewerkers hebben er een studietrip naar de Verenigde Staten opzitten en verwerkten de in Amerika opgedane ervaring en informa tie in een dokument dat aan de deelnemers van het symposium ter beschikking zal worden gesteld. Wie erbij wil zijn kan een bijdrage van 250 frank overschrijven op rekeningnr. 001-0789694-93 van Vaks in Antwerpen, met vermelding «Studiedag 2 oktober». Voor meer informatie bellen naar 03/218.65.92. L.V.B. De ontdubbeling van de expressweg Antwerpen-Zeekust is er onrechtstreeks de oorzaak van geweest dat een vijftal jaar geleden de laatste schaapherder uit de polder van Meerdonk is verdwenen. Het was niet enkel te moeilijk geworden om de kudde veilig naar de dijken te leiden, ook financieel was het beroep niet langer aantrekkelyk. Een twintigjarige jongeman uit Beveren heeft het nu aange durfd om opnieuw met een kudde van wal te steken. In de steden en gemeenten Sint-Gillis-Waas, Stekene, Sint-Niklaas, Waasmunster, Temse, Hamme, Dender- monde, Buggenhout, Lebbeke, Aalst, Erpe-Mere, Hekel- gem, Ternat, Denderleeuw, Haaltert, Ninove, Herne, Geraardsbergen, Lierde, Zottegem en Herzele, zal de gemengde Interkommunale Intergem eind volgend jaar «rijk» aardgas verdelen. Waarom? Op het einde van de zestiger jaren werd het aardgastijdperk ingeluid door de ontginning van eenaanzienlijk aardgas veld in het Nederlandse Sloch- teren. De bevoorradingspro blemen die zich voordien met het stadsgas hadden voorge daan, behoorden voorgoed tot het verleden. De-eigenschap pen van het aardgas maakten het zulk biezonder veel ge vraagde energie dat het voor de hand lag om de bevoorra ding op middellange termijn eveneens veilig te stellen. De exploratie en exploitatie van nieuwe bronnen werd in internationaal verband met sukses opgezet. De bevoorra ding is voor tientallen jaren verzekerd. Vermits onze Ne derlandse buren hun Slochte- ren-gas zo lang mogelijk voor eigen gebruik willen voorbe houden, zullen wij in ons land eerlang aardgas uit de de Noordzee, Algerije en zelfs uit de Sovjet-Unie mogen ver wachten. In enkele Limburgse gemeenten wordt trouwens sinds de jaren 80 aardgas uit het Ekofïsk-veld verdeeld. Dit gas wordt «rijk» gas genoemd. «Rijk» gas of H-gas heeft een hoger kalorisch vermogen dat het Slochteren-gas. Uit een zelfde hoeveelheid «rijk» gas krijgt men dus meer warmte. Alle beschikbare aardgassoor ten van de wereld, zowel in Europa als in Azië, Afrika of Amerika, zijn van het type «rijk» gas, uitgezonderd het aardgas van het Nederlandse Slochteren. Het toeval heeft nu gewild dat wij met het Slochteren-gas het aardgastijd perk zijn ingegaan. Aanpassing van toestellen. In het vooruitzicht van de komst van «rijk» gas werden reed's vanaf 1977 toestellen op de markt gebracht die zowel geschikt zijn voor de laag-kalo- rische als voor de rijke gassen. In vakjargon noemt men ze I2 toestellen. Voor de niet I2 toe stellen dient een kleine aan passing te gebeuren. Deze aan passing is technisch veel een voudiger dan eertijds bij de omschakeling van stads naar aardgas. In feite komt het erop neer om de toestellen zodanig aan te passen dat ze de eigen schappen verkrijgen van een I2 toestel. De aanpassing kan bij de klant thuis gebeuren, ter wijl het huidige aardgas nog wordt bedeeld. Na de aanpas sing blijven de toestellen nor maal werken op het huidige aardgas en van zodra het rijke gas wordt bedeeld (oktober 1984) zullen ze zonder bijko mende ingreep normaal op het nieuwe gas branden. In de gemeenten die in aan merking komen wonen meer dan 52.000 aardgasklanten. Sa men beschikken zij over een toestellenpark van ongeveer 165.000 toestellen. De plan ning voorziet dat al deze toe stellen zullen aangepast wor den in de periode lopende van begin 1983 tot september 1984. De kostprijs De aanpassing van de toestel len zal gratis worden uitge voerd voor normaal funktione- rende toestellen. Wanneer er voor een bepaald toestel pro blemen zouden rijzen, dat zal de gebruiker informatie wor den verstrekt omtrent de bie- zondere voordelen die thans worden geboden bij de ver nieuwing van een toestel. Er kunnen zich wel problemen voordoen voor de enkele zoge noemde ex-gastoestellen die nog in gebruik zijn. Deze toe stellen uit de periode van voor 1967 waren oorspronkelijk ge bouwd om op stadsgas te wer ken en werden later omge bouwd op Slochteren-gas. De vakman zal bepalen of het nog verantwoord en nog mogelijk is om een dergelijk toestel aan te passen. Inderdaad, deze toestellen hebben hun diensten bewezen. Het rendement van deze ouwe trouwe is zonder twijfel ver te zoeken. Het is nu een uitstekend ogenblik om prijs- en kwaliteitsbewust dit toestel te vervangen. De interkommunale biedt im mers een financiële tussen komst aan bij de vervanging van een dergelijk oud toestel door een nieuw I2 toestel. Belanghebbenden zullen hier omtrent schriftelijk worden ge ïnformeerd. Ook de installa teurs van aardgastoestellen werden omtrent de toekenning van deze speciale premies op de hoogte gesteld. Bij wijze van voorzorg vraagt de inter kommunale Intergem haar klanten om niet zelf een toe stel, dat om een of andere reden minder goed zou wer ken, bij te regelen. Anderzijds is het duidelijk dat, wanneer men zich in de toekomst een nieuw toestel zou aanschaffen, dit uitsluitend een I2 toestel mag zijn. Informatie De aardgasklanten van Inter gem zullen minstens twee we ken voor de aanvang van de werken in hun straat schrifte lijk worden verwittigd. Zij hoeven dus zelf geen initiatief te nemen. Er zullen plaatselij ke aanpassingscentra worden opgericht, waarvan het adres en telefoonnummer tijdig zal worden meegedeeld aan de be trokken aardgasklanten. Het spreekt voor zichzelf dat zij, zoals steeds, ook terecht kun nen in de informatiekantoren van Intergem. Op maandag 12 september startte men de wer ken in de deelgemeenten Tiel- rode en Elversele. De planning voorziet dat de aanpassings- werken zouden gedaan zijn voor het einde van 1983 in de gemeenten tot de regio Sint- Niklaas. dit wil zeggen Sint- Niklaas, Sint-Gillis-Waas. Ste kene. l emse en Waasmunster. Herder Van Roeyen pendelt dagelijks tussen Beveren en Meerdonk om zijn kudde te laten grazen op de dijken rond de kreken van Saleghem. In april is hij ermee begonnen en sindsdien heeft hij al heel wat van het vak opgestoken. «Vroeger heb ik nog wel ge werkt bij een boer die er ook schapen op nahield, maar pas wanneer je als herder op eigen benen staat, leert mèn alle knepen van het vak. In de zomer trek ik eruit rond tien uur, in de winter zoek ik wel vroeger op pas te gaan». Schaapherder Van Roeyen voelt zich allesbehalve een at- traktie, wel integendeel. «In sommige persberichten wordt een schaapherder niet zelden afgedaan als een zonderling, een kluizenaar, maar daar is niets van aan. Heel veel men sen komen hier een praatje maken, de nog resterende her ders uit de streek uiteraard ook. Cleiren van Kieldrecht is al langs geweest, Feyen van Prosperpolder ook. Het is trouwens door die man dat ik een kudde heb kunnen aan schaffen Momenteel telt de kudde zo'n 130 stuks, maar ik wil komen tot tweehonderd schapen». De nog jonge herder heeft mo menteel nog niet de beschik king over een vaste schaaps stal Zijn kudde vindt voorlo pig onderdak in een schuur aan de Krekeldijk te Meerdonk. de plaats ook van waaruit Wiele- waalleden er dagelijks op uit trokken om in de polder be- heerswerken uit te voeren. Het initiatief van de Beverenaar werd in leefmilieukringen gun stig onthaald. Door de inten sieve begrazing zal de dijkbeg- roeiing nu minder verruigen en zeker leiden tot een grotere blocmcnrijkdom Het werkter rein van de herder strekt zich uit over de dijken van de Rode Moer-. Turfbanken-, Saleg hem- en Rictlandpolder. L.V." .Meerdonk. Schaapherder Van Roeyen (Ivb) Initiatief Jaycees en Kamer voor Koophandel en Nijverheid Jaycees - Jonge Kamer Dendermonde vzw organizeert in samenwerking met de Kamer voor Koophandel en Nijver heid een symposium en computerbeurs. De bedoeling ligt voor de hand: de mikro-computers zyn de laatste jaren uitgegroeid tot een niet meer te stuiten verschijnsel. Zelfs de professionele computer ligt nu binnen handbereik van de minder kapitaalkrachtige ondernemingen. Het is dus logisch dat ook de bedrijfsleiders en het personeel ver trouwd worden gemaakt met deze totaal nieuwe wereld. Het aanbod van de kleine com puters is zeer verscheiden. Daar ontstaat al de eerste moeilijkheid, want uit dit ge weldige aanbod moet men een juiste keuze leren maken. Bo vendien verschillen de prijzen nog wel eens. Het is dus nood zakelijk dat iedere onderne mer, zelfstandige of beoefe naar van een vrij beroep zich grondig informeert vooraleer over te gaan tot de aankoop van een computersysteem. Er zijn een aantal kriteria die men voor ogen moet houden. Het symposium en de daarbij aan sluitende beurs hebben als be doeling de bedrijfsleider een handwijzer te bieden bij deze keuzevorming. Men kan er dus flink wat vernemen over com putersystemen. aankoop van computers en de keuze. Het symposium heeft plaats op vrijdag 30 september om 20.00 uur in de zaal Trefpunt in de Bogaerdstraat 24 te Dender monde. Op het programma staan een viertal voordrachten. Ingenieur De Vos zal een inlei ding geven tot de computerter minologie, E. Vandijck. pro fessor aan de Vrije Universi teit te Brussel zal het vervol gens hebben over tekstverwer king en kantoorautomatizatie, de rol van de opdrachtgever tijdens de voorbereidingsfase, de funktionele analyse, lasten boek en checklist terwijl W. Van Grembergen meer be paald de personal computer zal beschrijven en zal ingaan op de systemen met meerdere gelijk tijdige gebruikers. D. De- schoolmeester van de Rijks Universiteit van Gent bt: delt in de laatste voordrach keuzemetodiek voor de i schaf van een compui teem, het vooronderzc kosten-batenanalyse kontrakt. De computerbeurs heeft pi op zaterdag 1 en zonfe oktober in de zaal Tref' telkens van 10.00 tot uur. Geïnteresseerden va symposium kunnen inschsi bij Jaycees, L. Schutyseri Gillislaan 68 te 9330 Del- monde. De deelname aatè symposium kost 500 fr.|. persoon. Het inschrijving kan worden gestort op t ningnummer 083/00872» van L. Schutyser met ven ding «symposium» dat opd Sint-Niklaas «Beschut wonen» is een nieuw initiatief in het kader van de uitbouw van extra-murale geestelijke gezondheidszorg. De psychiatrische zorgenverstrekking heeft de jongste tijd een merkwaardige evolutie doorgemaakt. In het psychiat rische ziekenhuis werd de drempel aanzienlijk verlaagd, er wordt 'opener' gewerkt. «Beschut wonen» impliceert het op psycho-medisch en sociaal gebied begeleiden van de patiënten; de revalidatie wordt gericht naar opnieuw zelfstandig wonen. Daartoe moeten woningen worden toegerust. En om de nodige akkomodatie te kreëren is er geld nodig. Aan de bewoners van woningen die als onderdak kunnen dienen voor «beschut wonen» kan hooguit een beperkte financi ële bijdrage worden gevraagd, want het gaat doorgaans om mensen die het niet breed hebben. Om die centen dan toch bijeen te kunnen krijgen wordt door het psychiatrisch ziekenhuis Sint-Hiëronymus in de Dalstraat in Sint-Nik laas een cirkusvoorstelling op het getouw gezet, waarvan de opbrengst integraal naar het nieuwe initiatief gaat. De cirkusvoorstelling vindt plaats dinsdagavond 20 sep tember om 20 u. op de Grote Markt in Sint-Niklaas. Kaarten kosten 200 fr. (100 fr: voor houders van een reduktiepasje) en kunnen bekomen worden bij de receptie van het ziekenhuis (tel. 03/776.00.41) of bij de bestuursle den van het Davidsfonds in Sint-Niklaas. Aan de organisa tie wordt meegewerkt door de Dienst Volksontwikkeling van de Vlaamse Gemeenschap en het stadsbestuur van Sint-Niklaas. Precies omdat de Dienst Volksontwikkeling integraal subsidieert, vindt woensdagnamiddag 21 september om 14 u. een tweede cirkusvoorstelling plaats op de Sint-Niklase Grote Markt. Die richt zich tol de hele sektor gehandikap- tenzorg in Sint-Niklaas en het Waasland. (wv) Raldes verheugt er zich over dat zowat alle gemeenten mensen ingepikt hebben op het voorstel van gemeenschapsminis- worden aangetrokken en wel ter Jan Lenssens op liefst 1500 arbeidsplaatsen in de veel van het niveau A3. Raldes leefmilieusektoren te kreëren. Zulks dan in het DAC- wenst ook dat deze werkers kader, dat dUS van het Derde Arbeidecircuit. SfSü.'ïïJ ZZj zet. Leefmilieu is inderdaad nogal rekbaar begrip waar- kwa Tsjc Bale podi het niveau Al mee men alle kanten uitl v Begin dit jaar organiseerde het ACW-verbond Sint-Niklaas een lessenreeks van zeven avonden over het ACW voor jongeren beneden de 30 jaar met het doel hen de kristelijke arbeidersbeweging beter te la ten kennen. Tot verwondering van velen bleek de belangstelling erg groot zodat het dus enigszins in de lijn der verwachtingen lag dat een tweede kursus zou georganiseerd worden. Gedurende vijf avonden zal men telkens een aktueel on derwerp behandelen en het ACW-standpunt daaromtrent bespreken. Zo start men maandag 10 okto ber met de vredesproblemaliek als onderwerp. Naar aanlei ding van de nationale vredes- betoging op 23 oktober te Brussel peilt men naar het mo tief van het ACW om actief deel te nemen aan deze vredes- manifestatie. Veertien dagen later, maandag 24 oktober, komt het migran tenprobleem aan bod. Uitspra ken zoals «Weg met de gast arbeiders want zij pakken ons werk af» staan lijnrecht tegen over voorstellen zoals stem recht voor immigranten. Heeft de kristelijke arbeidersbewe ging terzake wel een officieel standpunt? Zo ja, welk? Maandagen 7 en 14 november worden de grondbeginselen der sociale zekerheid en ook de hervormingsplannen van mi nister Dehaene toegelicht. Een onderwerp dat heel aktueel is en omwille van de ingewik keldheid omgesplitst in twee avonden. Maandag 21 november behan delt men de gevolgen van de Derde Industriële Revolutie. Vlaanderen wil mee zijn met de nieuwe spitstechnologieën Wat hebben wij echter te ver wachten van deze DIRV inza ke tewerkstelling: voorspoed door moed? Zal het bestaande arbeidsbestel niet drastisch veranderen? En zullen arbei ders en bedienden op dezeltde wijze getroffen worden? Wie interesse heeft voor dit programma-aanbod, kan in schrijven tegen 1 oktober op het ACW-sekretariaat, H. Heymanplein 7 te Sint-Nik laas, bij Johan Bulens of Eric Straetmans. Men kan daar ook steeds terecht voor verdere in lichtingen, tel. 03/776.39.52. Duur: van 19.30 tot 22 uur. Plaats: grote bovenzaal van het Gildenhuis, H. Heymanplein 7 te Sint-Niklaas. Deelneminssvoorwaarden: niet ouder dan 30 jaar zijn; deelna- megeld van 100 fr. betalen; inschrijven uiterlijk tegen J oktober. De CVP-sektie Sint-Niklaas wil het kontakt tussen de be volking en de politieke manda tarissen bevorderen. Bij een aantal mensen kan je voortaan je problemen, wensen, grieven etc. aanhangig maken. Rond bepaalde thema's kan even tueel een hoorzitting worden gehouden. De drempelvrees overwinnen, hélpen overwinnen, daarvoor dient zo'n ombudsdienst, Stel dat je met een of andere moei lijkheid zit opgescheept en je wil via de CVP uit het slop raken. Dan staan volgende mensen ter beschikking, als kontaktpersonen: Lode Corveleyn, Merelstraat 40, tel. 777.47.50; Vincent Foubert, Nachtegalenlaan 22, tel. 776.20.22; Hugo De Meester, Mispelstraat 112. tel. 776.88.15; Pieter De Wilde, Kollegestraat 9b. tel. 777.35.37; Ingrid Raemdonck, Stationsstraat 20. tel. 777.14.39; Willy Melis, Prins Albertstraat 67. tel. 776.51.73; Leni De Beule. Jasmijneweg 1, tel. 776.35.11Romain Van Puyvelde, Azalealaan 14, tel. 776.49.42; Maurice Tachelet. Callaertstraat 31, tel 776.41.09; Pol Van Ursel, Smisstraat 90. tel. 777.58.05; Etienne Wauman, Dender- mondsesteenweg 25. tel. 777.06.52. Verder kan je te recht bij sekretaris Eric Straet mans. Sparrenhofstraat 135, tel. 777.06.74; ondervoorzitter Albert Boon, Smisstraat 120, tel. 776.38.97; bij die andere ondervoorzitter, Willy Van Hove, Vijfstraten 2, tel. 776.15,05; of bij voorzitter Maurits Develter, Kettermuit- straat 35, tel. 776.75.04, Verleden zaterdag kwamen liefst 900 ACV-militanten samen in de Aalsterse Keizershallen. Voorzitter Pol Everaert had woorden van dank voor de inzet van de aanwezigen zowel in het ACV als in de plaatselijke afdeling en in hun onderneming. In deze moeilijke tijden voor sindikalisten wenste hij hen alvast heel wat moed toe. ACV-sekretaris Piet Van Tittelboom haakte in op de aktualiteit. stelde dat fiskale amnestie onaanvaardbaar is en riep de ACW-verantwoordelijken en -parlementairen tot waakzaam heid op. Ook rechtse tendenzen binnen de CVP achtte hij niet zonder gevaar. Waarna de feestavond kon beginnen. Op dinsdag 20 september heeft dan de gewestelijke startdag van het ACW plaats met ACV, CM, KWB, KBG, KAV, KAJ, VKAJ en Coöperatie. Zulks in het Groen Kruis te 19.30 u. Aalst zelf heeft 10 milieuwer kers. Erpe-Mere deed geen aanvraag maar werkt met een eigen gemeentelijk projekt waar voor aanplantingen en onderhoud van voetwegels vier ongeschoolde arbeiders werk vinden. Lede deed een aan vraag voor 6 milieuwerkers in het DAC-kader en heeft daar enboven een eigen projekt voor eveneens zes arbeids plaatsen. Lierde en St.-Lievens-Houtem hebben er elk drie, Herzele acht. Ninove 10, Geraardsber gen 8, Zottegem 6, Berlare 7, Buggenhout 3, Dendermonde 8, Hamme 10, Lebbeke 5, Zele 4 en .Wichelen 6. Haaltert heeft een eigen pro jekt met 8 plaatsen en Ooster- zele een met 7 jobs. In Aalst is het DAC-projekt nog maar pas aangevraagd maar voor Lede. Lierde, St.- Lievens-Houtem, Herzele, Ni nove, Geraardsbergen en Zot tegem zijn de projekten reeds subregionaal goedgekeurd. Voor Berlare, Buggenhout. Dendermonde, Hamme, Leb beke, Zele en Wichelen is er reeds een definitieve goedkeu ring. Taken zijn vooral strijd tegen sluikstorten, selektief ophalen van afval, milieuvriendelijk onderhoud en beplanten van bermen, opsporen en kontro- leren van lozingspunten in wa terlopen, saneren en ruimen van waterlopen, aanleg en on derhoud van toeristische voet wegen, plaatsen van toeristi sche signalisatie, inrichten van nieuwe groene ruimten als par ken, speelpleinen en visvij vers. Een tweede luik handelt dan over didaktische aktiviteitcn als het aanleggen van een mini- arboretum, een leefmilieudo- kumentatiecentrum of een de- monstratie-kompostterrein Dooreenhaspelen van toeris me en milieubescherming doet Raldes wel even de wenkbrau wen fronsen. Opmerkelijk is wel dat weinig 1 Zon lijks over OPEC deze kaal Ban Dc latei de h «Jonge Kerk Baardegem-Meldert» hield onder leiding van Paul Jacobs en Hilde Wouter een planningsweekend in de abdij van Tongerlo. Een tiental leden van de kerngrotjl In c dokterden er aan een rijk gevuld en gevarieerd programma met evenwicht tussen inzet c bezinning. Ook abt-prelaat Noeyens, zelf aalmoezenier van Jonge Kerk Oevel. was steil geïnteresseerd in de samenstelling en de werkwijze van Jonge Kerk Baardegem-Meldert. Jaarthema wordt «Buig voor de wind, breek niet». I(u.j Op maandag 19 september wordt te Baardegem gestart rond het jaarthema doch 4 nationale startdag heeft plaats te Dendermonde op zondag 9 oktober met Elly en Rikker die met hun evangelische liederen ook te Baardegem reeds furore maakten. Tot eind 1983 gaan verder door filmavonden, adventsbijeenkomsten, een folkavond.es |J| missie- en ontwikkelingsexpo, een jeugdmis rond advent- en welzijnszorg en eti kerstbezinning en -feest. In 1984 is er een bezinning «Inzet en inkeer», een jeugdmis met O.L.V.-Lichtmis, eöL asviering, Phil Bosmans van Bond zonder Naam, een religieuze boeken-, platen- e posterbeurs, een animatieprogramma van eigentijdse jeugd, een jeugdmis rond hfÈ5eze' vastenthema, een paasbijeenkomst en een verrassingsfietstocht. Op donderdag 5 juli worCweer het werkjaar dan besloten met een vakantiebijeenkomst. king Jonge Kerk staat verder in voor de jeugdpastoraal in scouts en chiro Baardegem en MeldöAsda en verzorgt talrijke jeugdmissen acht Met een 50-tal jonge mensen vanaf 16 jaar is Jonge Kerk alvast niet meer weg te denken ui editie het parochiaal en gemeentelijk leven. y Meer inlichtingen steeds bij Paul Jacobs, Molenstraat 54 te 9391 Baardegem of Hitó,. Wouters, Huizekensstraat lh te 9392 Meldert. „Volg, het A tan w mand allema Meer I als orj kar, n die vi aansta met dt Temse. De brandweer demonstreerde op het marktplein hoe je een brandende au,ot'folom mum van tijd blussen moet. Nét echt (dw) twintij

De Voorpost | 1983 | | pagina 10