Stormachtige zomerkarnaval in Aalsterse Koolstraat Leven met 300% inflatie?! Onverwacht 'Asdammen' Amnesty International van start in Temse Studiedag rond hyperkinetisch- of MBD syndroom De Voorpost - 16.9.1983 - 11 'De ploeg die Imocht leiden Uemaal leer lasl |f De weergoden waren vorig weekend de dekenij van de Koolstraat alles behalve goedgezind. Spreken van een ij zomerse karnaval is de waarheid geweld aandoen: het j regende immers gedurig aan en bovendien stak er een felle dt wind op zodat het alles behalve aangenaam wandelen was. Het spreekt vanzelf dat de braderie, die anders overloopt van het volk, daaronder sterk te lijden had. Nochtans hadden de mannen van de Koolstraat naar lof- felijke gewoonte voor een f daverend programma gezorgd. Er was voor voldoende afwis- I seling gezorgd en met recht en F reden mikt de Koolstraat op de I titel van «topbraderij van f Aalst». Podium zakt in Vrijdag was men goed begon nen. Er werd rondgereden met een autokaravaan om de hele buurtgemeenschap op de hoogte te brengen van het pro gramma. Meteen was alles in gereedheid gebracht voor de grote dag van morgen. Onder tussen waren de Aalsterse stadsdiensten ook klaar geko men met het optimmeren van het podium. Ontzettend vlug, dat dient gezegd. Op dat ogen blik vermoedde niemand welk onheil er de braderie boven I het hoofd hing. Zaterdag stak er een felle wind, gutste de T regen bij stromen neer. On- heilspellend dus. Dan gebeur de het. het podium zakte als een kaartenhuisje in elkaar. Een geluk dat er. op dat mo ment geen attrakties waren en dat er in de onmiddellijke om- geving geen mensen te bespeu- n. ren waren. Gissen naar de oor- T j zaak doet men nu nog steeds. 1 Hadden de stadswerklui te nP f"'weinig tijd gekregen voor deze r opdracht, of waren de organi- en zatoren van de braderie te gul fint 8eweest met de bierbonnetjes, fi Wie zal het zeggen! z°n1^ Goed dat er nog een aantal bestuursleden waren die van 0 1 wanten weten en zo gebeurde n het dat het podium binnen het r' uur weer was opgetimmerd en P®1'! beter dan ooit. Da jaarlijks ook een kinderdefile. Niet minder dan 19 jeugdige karnavalistjes namen aan deze wedstrijd deel. Miss Kool straat werd Marijke de Clown en Mister Koolstraat werd Miss Bloeit die op een humo ristische wijze het lied «zeroki- ni» van vader Michel Cleem- put uitbeeldde. Geen zomerkarnaval Het hoogtepunt van de brade- rij feesten moest evenwel de rondgang van de zomerkarna val worden. Maar de regen was dit keer de spelbreker. Van een rondgang kwam niets in huis. In de wijkcafés werd dan maar gezocht naar een alterna tiefen dat werd ook gevonden. Aalst. De winnaar van de Voil Jeanetten krijgt de trofee Met «Schiet regtoever», de «Gaa Lowies» - de «Gentle- van de voorzitter van de jury Frans Wauters (per) .- In de Koolstraat is het de ge- Jvin& woonte dat er een Miss Voil 0872S •'eannel wercl verkozen. Na grote karnavalistenamen als Michel Cleemput, Jef Coom- an, Polle Kcipernoagel. wou Jempi I ook zijn kans wagen en een gooi doen naar de titel. Helaas, net als vorig jaar moest hij zich tevreden stellen met de dichtste ereplaats. Hij kwam op het podium als Miss Tsjoek Tsjoek en was zeker en vast even spiritueel als Prins Balou die als Miss Travaux het podium van de Koolstraat he kelde en dus een stuk aktueler was. Jef Cooman was goed i uit t voor een derde plaats. Zondag werd dan naar jaar- j lijkse traditie de mis voor de i overledenen van de dekenij omgedragen. Zoals steeds werd deze eucharistieviering muzi kaal opgeluisterd door de FS Band onder leiding van Mark De Cock. Vermits het weer allesbehalve goed was, werd besloten deze plechtigheid te laten doorgaan in de kapel van j de Meuleschettestraat. outtr ^'ss cn bister Koolstraat igroq( In de Koolstraat houdt men zet e' Aalst Wat kan een goeie stinkende haring of zoiets toch smaken, denkt de pasgekroonde Voil Jeanet (a) mennen», de «Sjiepeerekes», «de rclisjoelen», de «Matotten», «Destereers», de moeillekrabbers», de «Toi- sers», de «Pikante Kastaars», de «Poipeplekkers». «Voisj». «Ja watte jong» cn «Weir» wa- ren er voldoende karnavalisten om er toch nog een groot feest van te maken We zagen ook de Orde van de I Hovaardige Boer uit Lede in gezelschap van Miss Bette w .-,/Jll rondparadcren Ook een af- P vaardiging van het Halfvasten- SjHH 3P7* komitee van Dendermonde J^HR 'j Sint-Gillis was present De Prinsencaemcrc van Aalst liet zich vertegenwoordigen door Simon D'Mondt. Jempi. Ste- |Ss ..^4 'Mfl| faan. Polle Peipernoagcl cn i |HH|K fl Prins Balou Van stadswege 1 bemerkten we onder meer bur- MËÊmÈ gemcester Uyttersprot en de nRnHHHHHBB schepenen Bourlon, Doorns en Aalst. Miss Koolstraat en Mister Koolstraat werden door Dc Maght. Ook dc midden- prjns Baiou vereremerk, (a) standsraad was vertegenwoor digd in de persoon van voorzit- Volk genoeg op de baan dus. de kosten van de Koolstraat» Ier Pierre De Poorter Verder Helaes. het weer zat niet mee „erd ,n dc wacht gesleept door bemerkten we ook nog Alben en dal was een lelijke streep Suzanne De Kernei uit de Cornand die als ondervoorzit- door de rekening. Koolstraat ter het feestkomitee vertegen- De prijs verbonden aan de WKÊgKÊÊ^KBÊÊ woordigde. tombola «leef een maand op In samenwerking met «Aalst 2000» zou eerlang een «groene gids» worden gepu bliceerd waarbij informatie wordt gebracht over zo mo gelijk alle verenigingen die zich met milieuproblemen bezighouden. Van de plannen i.v.m. Aalsterse stadsherwaarde- ring van het centrum zou geen spoor meer te beken nen zijn. Plannen die voor opmaak, kaarten en rappor ten miljoenen zouden gekost hebben. De verwarring over het al dan niet positief of negatief advies van het stadsbestuur Aalst in verband met de eventuele hoogspanningslijn van 150 kilovolt o.m. door het Denderland zou te wijten zijn aan een «stoffelijke mis slag». Het stadsbestuur bracht eind augustus bij de provinciale direktie stede- bouw en ruimtelijke orde ning een negatief advies uit. Voor het nieuw zwembad zou een fitness-centrum ko men van 16 bij 36 meter en drie meter hoog. Zulks tus sen de Albrechtlaan en de parking van het nieuw zwembad. Ook een cafétaria zou erin begrepen zijn vlak bij dan bij het cafétaria van het zwembad. Op het Esplanadepiein zou op 1 en 2 oktober een «24-urenloop» worden geor ganiseerd door KSA St.- Maarten. 24 uur lang zou ononderbroken rond het plein worden gelopen omka derd door fanfares, kunst groepen, volksdansgroepen en dergelijke meer. Bedoe ling is mee te helpen bij het mogelijk maken van ver bouwingswerken aan KSA- lokalen. Met een bestelwagen tussen Grote Markt en St.- Martinuskerk, een vracht wagen en een personenwa gen, alle drie geïmmobili seerd voor een tiental minu ten, op woensdagmiddag 12 u., wordt het met de leerlin gen en studenten van de scholen een ware knoeiboel. Zou tegen dergelijke fout- parkeerders die alles in het honderd doen lopen niet kunnen opgetreden worden? Bier zou «in» zijn. Brou werij De Smedt presenteert een neiuweling in haar reeds zo gediversifieerde gamma, nu in het teken van «de leeuw» en op de Wieze- oktoberfeesten wordt een ode gebracht aan het bier tijdens de weekends (vrij dag, zaterdag, zondag) van 23 september tot en met 9 okto ber. Geen «klein bier» alles zins. Een buitenkansje: op vrijdag 23.9 van 20 tot 22 u. opendeuravond in halle A met gratis toegang en gratis 1/2 I. bier. Aalst heeft nood aan sportakkomodatie. Naast «ten Rozen», «Denderdal» en de zaal bij de (oude) zwem kom komt er een fitnesscen trum aan de nieuwe zwem kom en akkomodatie in de Affligemdreef-Zandberg. Twee maal een privé-initia- tief. Werken mee aan het sa menwerkingsverband Den der en Scheldestreek voor beveiliging van het leefmi lieu: Raldes, Alem, Natuur- gidsen Pajottenland, kerk- groepen leefmilieu Aalst en Ninove, bomen park, Wiele waal Denderland, werk groep ruimtelijke ordening, Ronsevaalkomitee, wijk- groep park Moyersoon, Na tuur 2000, Sinopel, Leefmi- licukomitee Wetteren- Noord. Organisaties uit Den dermonde en Denderleeuw lieten zich verontschuldigen. De vuilniszakken voor het jaar 1983 zijn nog steeds niet beschikbaar. Uw kontingent van 50 zakken afhalen gaat wellicht niet voor midden oktober. U kan er wel kopen. 25 voor 250 fr. Zulks in de Kapellestraat. U hebt alvast één troost: ook verleden jaar kwam men er laat mede. In september. De stedelijke (topwed strijd zou plaatshebben op donderdag 29 september. Echter niet meer in de bloe menveiling Flora zoals de laatste tijd het geval was doch nu in de Keizershallen. Voor de hoptelers uit de Fa- luintjes en Erembodegem wel minder makkelijk qua aanvoer van hun «balen» door het drukke stadscen trum. Na Allerheiligen wil het stadsbestuur werken aan de kerkhofmuur te Meldert. Een inderdaad dringende en dwingende noodzaak. Zulks impliceert dan wel het weg halen van een rij lijken, of wat er nog van rest, langs de buitenzijde. Het eerste kon tingent zou over 42 lichamen handelen. Een lugubere karwei waar van men voorlopig nog in het duister tast ot men me s nachts of in de dag zal kla ren. Bedoeld wordt hier ui teraard het opgraven, weg brengen naar Langeweg- Huizekens en herbegraven. Ook financieel geen sine- kuur. Elke doodskist zou aan de stad zowat 9000 fr. kosten. In samenwerking met de Harmonie St.-Cecilia brengt de Heemkundige Kring Lede een herdruk van de geschie denis van Lede door E.H. Pastoor Jozef De Brouwer. Van de eerste druk, 20 jaar terug, zijn geen exemplaren meer te verkrijgen. U kan zich een exemplaar van de nieuwe druk reserveren bij de Heemkundige Kring of de Harmonie. Van dezelfde auteur, in sa menwerking met Jos Muy- laert, verschijnt eerlang de «Geschiedenis van Erembo degem». Nu reeds inschrij ven kan, om praktische rede nen, nog niet. Het is een realisatie van het «Genoot schap voor Aalsterse Ge schiedenis» onder impuls vooral van Jos Ghysens. Oost-Vlaanderen verliest twee toeristische V.V.V.'s, Oudenhove en Vrasene doch er komen 2 toeristische dien sten bij: Beveren en Loke ren. Uiteindelijk, dus status- quo-ante. Ook wat betreft het aantal gewestelijke V.V.V.'s. Het aantal uitkeringsge rechtigde volledige werklo zen steeg in één jaar met 10%, 49.002 meer dan in juli 1982. Bij agendapunten op de jongste gemeenteraadszit ting stond «K.W.S.-verhu- ring». Raadslid Edgard Hoog- huys, een spuiter, vroeg of die initialen staan voor «kra nig werkende schepen» of voor «karig werkende sche pen». «Als gewezen schepen zal U alvast van eigen onder vinding spreken» werd hem door de burgervader geant woord. Burgemeester Uyttersprot zou opteren voor het leggen van een aantal verkeers drempels liever dan voor het verkeersvrij maken van het centrum. Vertragende ele menten kunnen bijdragen tot het verkeersarm worden van het centrum. Op de jongste gemeen- teraardszitting waren bloe metjes niet uit de lucht Raadslid Denayer had er voor Anny De Maght wegens het tiptop in orde zijn van haar magazijn en Hooghuys zwaaide lof voor de opposi tie (ja) die nu ook leningen goedkeurt. Danny Denayer evolueert tot het enfant terrible van de gemeenteraad. De burge meester had nog niet gedaan met een agendapunt voor te lezen of Danny stak reeds de vinger op. De burgemeester vroeg hem of er iets was... «Ik wil gewoon op tijd zijn», antwoordde de eeuwige in- terpellant. «Geen nood», zei de burgemeester, «ik kijk toch altijd eerst uw kant uit». Voor realisatie van een mini-voetbalplein zorgde Herdersemse jeugd op de wijk Hardin zelf. Alhoewel het plan officieel goedge keurd werd en zelfs toelagen beloofd werden, raakte het niet van de grond wegens de toestand van de Aalsterse stadskas. De jeugd stak dan maar zelf de handen uit de mouwen. In een schoolooriog wordt veel mogelijk. Ook ge bruik van onwettige praktij ken. Om een klas te ontdub belen zou een «stagiaire» gebruikt worden als vol waardige, zelfstandige wer kende leerkracht daar waar de stagiaire normaliter een leerkracht assisteert en er zoveel mogelijk van op steekt Op de dag van de 0o«t- vlaamse Toerist verleden zondag in het provinciaal do mein Puyenbroeck te Wach- tebeke stond, voor de eerste maal, een stand van de stad Aalst Schepen van toerisme Chris Lievens-Borms ver tegenwoordigde er hat stadsbestuur. Als schepen van Gezin was zelfde schepen zondag voormiddag aanwezig te Gij- zegem bij de wijding van de vlag van de BGJG. (HJM) Leven met een inflatie van zegge 8% is voor de meesten van ons lang geen makkie. Een subsisteren bij een inflatie op jaarbasis van 15% lijkt ons quasi onmogelijk. «Hoe leven met 300% jaarlijkse inflatie?» zoals in Argentinië is dan ook een archi-moeilyk probleem. monetaire toestand en progno ses over inflatie erin verwerkt. «Leven in dergelijke hyper-in flatie is leven in een staat van permanente strijd want wat gij wint verliest een ander». Strikt moreel blijven is in dergelijke toestand volgens spreker, die zulks zegt op gevaar van inci- visme te worden beschuldigd, bijna onmogelijk. Voorzitter F. Callebaut maant de aanwezigen aan zich te do- kumenteren in de bestaande literatuur over het kontrovei- sieel fenomeen inflatie en geeft hen rendez-vous voor over en kele maanden. Met hoeveel inflatie zal Argen tinië dan te kampen hebben? LH Kwistornooi Aalst :n. t;Nu de vakantie definitief verleden tyd is zoeken de kwisfanaten opnieuw eikaars d ^gezelschap. Te Aalst werden de tien ploegen van het plaatselijk kwistornooi vorige week worijweer aan de kwistafels genood. En die eerste kwisavond na de ware vakantieonderbre king bracht meteen de verrassing van het tornooi want het waren de middenmotors elder Asdammen en VAL-Buggenhout die doorlopend in de spits van het gebeuren bleven. Na acht van de tien kwisavonden is ondertussen nog altyd niet uitgemaakt wie de tweede ena)editie van het tornooi zal binnenrijven. Volgend Jaar Beter leek vrijdagavond na veertig HildVraf?en goed op weg om Opba van de leiding te verdringen maar de Dendermondenaars schoven ook nu weer in de voorlaatste reeks vragen onderuit. De kloof tussen Opba en U Volgend Jaar Beter bedraagt nu nog zeven punten en de laatste twee kwisavonden van ^et Aalsters Kwistornooi beloven werkelijk heel spannend te worden. De ploeg die de achtste avond waren de thuis- Rossers, en het dat ze de kwissers bij eerste vraag aanboden het voor iedereen onge- Zygomar uit Virton te Met de schelpenleer had- ook veel kandidaten last, als staat in Afganis- ook geen makkie en als jaartal voor de leer- cht tot 14 jaar zag ook nie- nd zitten. Sterkste ploeg na n vragen bleek VAL-Bug- ïhout dat met 15 punten ïe punten voor Asdammen ef. Daarna ging het voor veel beter. Roy Orbison, :ven Gevaert Ben Gourion Anna Bolleyn, het was toen zo moeilijk niet. last had men met Sabine, organisator van Parijs-Da- E, met de Mersey, als rivier van Liverpool een voor staande haven maakt, en de rode verfkleurstof San- ito i'8uine die Volgend Jaar Beter solopunten opleverde. Na twintig vragen kwam Asdam men aan de leiding op twee punten gevolgd door Fiasco, VAL en V.J.B Halfweg, dus na dertig vragen, zou Volgend Jaar Beter vier punten voor sprong halen op rivaal Opba Weinig problemen voor de brontosaurus, voor Bonaparte, voor the Animals en voor Pe ter Stuyvesant. Het Centrum kanaal was er maar voor twee ploegen en scheidsrechter Stu- pas moet allen Halfweg dus Asdammen met 40 en Volgend Jaar Beter met 38 punten. Geen gemakkelijk zaalkwis met de volksliederen van een aantal landen waarbij vooral gemist werd tussen dat van Spanje en dat van Venezuela. Maar de meeste aandacht ging dan toch weer naar de kwis en dan vooral naar het duel tussen Volgend Jaar Beter en Opba. Het leek of Volgend Jaar Be ter de kleine achterstand volle dig zou wegwerken want na veertig vragen was de ploeg van Dirk Buyst ook virtueel leider in het tweede Aalsterse kwistornooi. Er was trouwens een nieuwe solo voor Dender monde met het Brasilhout maar Emiel Claus, de Caledo- niers, Acquitanië en het ver keerd gokken op Florijn i.m.v. Dukaat hield de winnaar van het eerste Aalsterse tornooi toch van een erg ruime voor sprong. Nog Asdammen, wer kelijk erg sterk en misschien opnieuw op weg naar een der de plaats in de eindstand, aan kop met twee punten voor sprong op V.J.B Opba hing daar op acht punten. Ook in het verleden had Vol gend Jaar Beter al eens moei lijkheden met de vijfde reeks vragen en sommigen schrijven dat nu zelfs al toe aan de vermeende drankzucht van de Dendermondse ploegleden. Feit is dat Dirk Buyst en zijn kompanen ook nu onderuit gingen. Er kwam geen goed antwoord voor mercaptanen voor Rare Earth, voor de om schrijving van punt, voor Black Moslims, voor de drug- driehoek en voor koning Fa- roek. Precies negen punten op twintig was het povere resul taat en Opba kwam zelfs een puntje voor. Asdammen liep verder uit en had de avondzege in zicht. In de laatste reeks van tien vragen herstelden de titel houders zich gedeeltelijk. Al leen Manx, als taal voor het eiland Man en de Rozenkrui- zers, inderdaad afkomstig van ene meneer Rozenkruis, ble ven onbeantwoord. Jacques Perk, Thales, Van Cauwelaert, Vallet en Drente leverden voor iedereen trouwens veel punten op De avondzege was dus voor het zeer verdienstelijke As dammen dat met 81 punten vijf punten overhield op VAL. Volgend Jaar Beter wist toch nog een puntje van de achter stand af te bijten en meteen bieden de twee laatste kwis avonden zich als zeer span nend aan. Vrijdag 16 septem ber kan iedereen in Netwerk getuige zijn van de voorlaatste kwisschok tussen Opba en Volgend Jaar Beter. Stand na acht avonden 1. Opba 682 punten, 2. Vol gend Jaar Beter 675, 3. As dammen 631, 4. VAL-Buggen hout 577, 5. Fiasko 570, 6. Hoe Grijzer Hoe Wijzer 517, 7. Rossers 478, 8. Palugama 457, 9. FN-Klub 420, 10. De Bende van Jan de Lichte 411. Hugo Aerts Een vraagstelling waarmede zelfs een letterlijk van alle markten thuis zijnde Jean Beeckman, 7 jaar in Nige ria, 7 jaar in Zaïre en 7 jaar in Argentinië niet zo dadelijk een pasklaai recept uit zijn mouw kan schudden. Een kwestie zo kompleks dat ze ternauwernood zijdelings kan worden aangeraakt want op een duidelijk afgelijnd gedragspatroon in die omstan digheden had geen enkel toe hoorder van de Kamer van Koophandel van Aalst en Ge west öp de business-lunch in Ter Mael verleden maandag durven hopen. Dat het prob leem zovele kanten uit kan worden gelaveerd bleek tij dens het verloop van de noch tans zeer goed gedokumen- teerde en op eigen ervaringen stoelende toespraak. Ook de (nogal) vele vragen achteraf wezen op een niet volledige uitputting van de geboden kwestie waarop voorzitter Fe lix Callebaut dan ook gepast inspeelde met de bedenking deze materie enkele maanden te laten rusten, te overdenken en in de lente de Argentijnse inflatie-stier andermaal bij de horens te grijpen. Afgevaardigd beheerder van Etemit (Kapelle o/d Bos), te vens beheerder van de Argen tijns-Belgische Kamer van Koophandel Jean Beeckman bracht dan ook vooral een aan tal ideeën ter overweging naar voor. Argentinië, 80 maal Bel gië en 30 miljoen inwoners, meestal intelligent en aktief, leefde in voorspoed onder een stabiel bewind. Opportunist als het was en is verkocht het tijdens wereldoorlog II aan beide belligeranten en ver klaarde Duitsland de oorlog 4 dagen voor de kapitulatie. Kwam dan de Peron- en Evita- periode met de sociale vooruit gang tot het uiterste doorge dreven zodat de staatskas ledig was. Werkloosheid was er niet, zowat iedereen had een staats bediening! Argentinië loste de moeilijk heden op... via inflatie. Er werd gewoon zoveel geld bij- gemunt als de staat nodig had. Uiteraard met alle gevolgen vandien. O.m. de voortdurende stijging van de buitenlandse schuld. Daarvan lagen de Argentijnen echter niet wakker. Volgens hen kunnen daar beter zij die te goed hebben last van heb ben dan zij die niet (kunnen) betalen... Worden hier bij een krisis rij ken nog rijker en armen nog armer, in het land dat zopas uit de Falklandkrisis komt en waarvan gezongen wordt «Don't cry for me, Argenti na», is dit niet helemaal zo. De armen worden er inderdaad ook voortdurend armer doch de fortuinen verwisselen met de dag van eigenaar. Vandaag schatrijk, ietwat later volledig failliet! Hyper-inflatie alleszins goed voor banken met het voortdurend kopen en ver kopen. Voor de zakenman één gouden stelregel: «nooit centen heb ben». Vermits die dagelijks de valueren is het aan te raden gedeeltelijk met vreemde de viezen te werken en geen goe deren te verkopen vooraleer men tenminste voor dezelfde som andere goederen reeds vast heeft. De zakenman moet er bovendien weet en gevoel van hebben dat inflatie en de valuatie elkaar vaak niet zo dadelijk dekken. Ook de dol larkoers is belangrijk en hier moet de zakenman er vooral op letten niet «te vroeg» gelijk te hebben. Verkoopsvoor- waarden dienen voortdurend te worden aangepast aan de Amnesty International is een onafhankelijke organisatie, die werkt voor de vrijlating van gewetensgevangenen, eerlijke processen bepleit voor alle politieke gevangenen, zich verzet tegen martelen en doodstraf, voor alle gevangenen zonder uitzondering. In 1977 kreeg zij de Nobelprijs voor de vrede. Met als doel ook in Temse een Amnesty International-groep op te richten wordt op 28 oktober om 20 u. in de raadzaal van het gemeentehuis van Temse een informatieavond gegeven. Hiertoe wordt iedereen uitgenodigd. Er wordt een veelzeggende dia montage vertoond en de Werk- en Adoptiegroep van het Waasland lichten hun aktiviteiten toe. Hiermee hopen zij geïnteresseerden uit groot-Temse te informe ren en de kans te geven zich te engageren voor Amnesty International. A.I. telt nu reeds 350.000 aktieve leden, verspreid over heel de wereld. Kontaktadres: Nicole Van der Vieren, Kouterstraat 60, 2690 Temse, tel. (03) 771.02.84. De laatste jaren is veel te doen geweest rond kinderen met een hyperkinetisch- of MBD syndroom. Ook de vzw Zit Stil - MBD kinderen, ouderwerkgroep voor overbeweeg- lijke kinderen met lichte hersenfunktiestoornis droeg en draagt nog steeds haar steentje bij tot meer duidelijkheid en informatie rond dit probleem. Zo richten zij op 22 oktober aanstaande in Huize Iepen- burg te Schoten een studiedag in. Deze dag is vooral gericht naar ouders, maar ook hulpverleners, leerkrachten en belangstellenden kunnen aan deze uitermate interes sante studiedag deelnemen. Op het programma staan verschillende bekende sprekers onderwie dr. Compemol- le, AZ gasthuisberg te Leuven die elk vanuit hun eigen invalshoek de problemen van het hyperkinetische kind en zijn omgeving belichten en bespreken en dit in verschillen de leeftijdsfazen. Inschrijvingsformulieren kunnen worden bekomen op schriftelijke aanvraag op het sekretariaat van de vzw Zit Stil MBD kinderen, Kouterlaan 3 te 9150 Dendermonde, of telefonisch tijdens de kantooruren op het nummer 052/ 21.25.83. Uiterlijke inschrijvingsdatum 30 september e.k.

De Voorpost | 1983 | | pagina 11