Aalsterse Jeugdateliers Arend, Joepie en Klakson in de kijker Immerzeel Aalst, Kerk met doodgewone mensen Dekenij Dorp Erembodegem zorgt opnieuw voor flink gestoffeerd kermisprogramma! Meer initiatieven voor tewerkstelling dringend noodzakelijk De Voorpost - 16.9.1983 - 17 [mmerzeel, een stadsdeel dat blijkbaar van aanpakken weet en waar samenwerking geen ijdel woord is, was verleden zondag in feeststemming. Men vierde er immers op passende wyze het 50-jarig bestaan van de paro chiekerk. En al was de weermaker blijkbaar de organisa toren minder goed gezind waardoor het programma enigszins moest worden aangepast, de stemming was er illeszins. •ia op zaterdag reeds gestart net een spelnamiddag voor de eugd werd de eigenlijke vie ring verleden zondag in de ver- ierde St.-Jan de Evangelist- cerk gestart met een eucharis- ieviering in koncelebratie met teken C. De Vos als voorgan ger en in aanwezigheid van abt joannes Goetghebeur van Af- ligem, uiteraard pastoor An- oon Pauwels en vele priesters van Immerzeel. Het kerkje liep andermaal ei vol voor een mis vokaal opge- uisterd door het koor o.l.v. Trans Matthieu en muzikaal loor. organist Walter De Troyer en een ensemble onder jjn leiding: snaren en houten. Merkwaardig mooi, al liet de ïobo zich wel eens horen als het niet mocht. Pastoor Antoon Pauwels blikte even terug hoe kan het ook anders naar het verleden waarin een gezellig kerkje werd gerealiseerd door een sa menhangende kerkgemeen schap. Naast het materiële vroeg hij alleszins ook aan dacht voor de geestelijke op bouw van de parochie. Als erfgenamen van aktievelingen die blijk gaven van initiatief, durf, inzet en werkkracht stel de hij dat volgehouden ver bondenheid moet blijven be staan waarbij elk zijn opdracht heeft en niemand forfait mag geven. Wellicht wel met zoe ken en tasten, vallen en op staan doch steeds vooruit. Zoals de voorvaderen rond 1933 midden de ekonomische krisis toch heel wat wisten tot stand te brengen moeten ook onze tijdgenoten, in de krisis die nu naast ekonomisch ook geestelijk is, op de bres blijven staan om verder te bouwen op de gevestigde fundamenten. Dat zowel het jaar 1933 als 1983 elk tot «heilig jaar» wer den uitgeroepen is dan ook een gelukkig element waarbij de Immerzeelparochie zich alleen maar goed kan doen. Bij de offergang werden de offeranden van buiten de kerk langs achteren gevisualiseerd binnengebracht en bij het ein de van de eucharistieviering stelde de Deken dat er slechts één weg naar het bereiken van het geluk is, die van de dienst baarheid als doorgevers van de blijde boodschap aan de mede mens. Feestleider Hubert Vinck had woorden van dank voor alle medewerkers en aanwezigen en deelde mede dat de feestzit ting, gepland aan het Sociaal Centrum, wegens de weersom standigheden in de kerk zelf zou doorgaan. Onder leiding van Gaston De Cock bracht het Aalsters Hal- leluiakoor (Dames van Maria en Jezuieten) als overgang naar de feestzitting een ge slaagd koncert waarbij vooral de doorgedreven nuancering ons gunstig stemde ook al zon gen sopranen wel eens even onder de toon. Het regen weer? In aanwezigheid van burge meester Raymond Uytter- sprot, schepenen De Maght en Bourlon en senator Maurice De Kerpel herinnerde Hubert Vinck aan de wondere mannen van Immerzeel in de dertiger jaren waarvan een aantal fami lieleden in de kerk hadden plaatsgenomen. Hij stelde de verdere uitbouw van de paro chie onder de jaarleuze «Kerk met doodgewone mensen». Juist zoals in 1933 is er nu in 1983 stemming, versiering en bevlagging van kerk en huizen in Immerzeel. Voorzitter van de kerkraad Constant Beeckman heeft woorden van dank voor de pioniers en voor wie meehielp aan de realisatie van de 2 zij beuken. de sakristij, verwar ming, verlichting en glasramen en vernieuwing van het dak. Onder de vele bedienaars van de eredienst op Immerzeel ci teert hij graag E.H Sanders die de basis wist te leggen van de parochiegemeenschap en E.H. Pauwels. de eerste Aalst. Vijftig jaar kerk Sint-Jan. De priesters die dienst deden in de vijftig jaar Jonge Kerk in de Immerzeel dreef (per) Zaterdag 10 september programmeerden de Aalsterse jeugdateliers Arend, Joepie en Klakson, samen vanaf 14.30 u op de Grote Markt te Aalst een namiddag «gezonde» openluchtanimatie, waarmee ze dan ook hun eigen atelierwerk in de kijker wilden stellen. Jeugdatelierwerk wordt vaak vergeleken met jeugdbewegingen of andere vormen van jeugdwerk. Ten onrechte echter... De goden schenen Aalst echt niet gunstig gezind gedurende het voorbije weekend. Het regende soms pijpestelen. Dus... geen ideaal weertje voor openluchtanimatie in het hartje van Aalst... Daarom trok «Joepie», «Arend» en «Klakson» samen met animatie- klown «Dokus» en zijn gevolg dan maar naar het trefcentrum Kreja in de Driesleutel- straat te Aalst. En dit rendez-vous resulteerde dan wel in een vrolijk kinderfeest... Namens de Parochieraad schetste Eugeen Bosteels kort maar vlot en spiritueel de his toriek van de parochie. 50 ja ren Immerzeel. Hij memoreerde de dertiger jaren toen hier enkel wat boer derijen stonden en wat hopte- lers woonden. Geen goede weg. Geen kerk om de zondagsplicht te vervullen en naar St.-Martinus was wel da nig ver. Louis Van Branteg- hem vatte de stier bij de ho rens met het bouwen van een Lourdesgrot die in 1932 gewijd werd en evolueerde tot een algemene bidplaats. Er was echter meer nodig. Een kerk. Of een grote kapel. Veel hulp werd voorlopig bij de overheid niet gevonden om zulks te ver wezenlijken doch van deken Coppieters. die later bisschop van Gent zou worden, kregen ze de toelating tot het bouwen van een kapel en «de kogel was door de kerk». Steunkaarten werden na een algemene op roep tot de bevolking ver kocht. Kaarten van 5 tot 100 fr. Alfred Van den Evnde zorgde voor de plannen en aannemer Frans Van Nuffel voor de realisatie ervan in sa menwerking met zeer vele bwoners van Immerzeel. De toenmalige kostprijs be droeg... 85.000 fr. Deken Rey- naert wijdde de kapel in nog vóór er bevloering was en nog zonder stoelen. De hele akko- modatie zou nog heel wat voe ten in de aarde hebben doch toen na zeven jaar de kapel reeds te klein bleek herbegon de bedeltocht en zou Immer zeel andermaal de handen uit de mouwen steken. Frans Pijck bouwde er .de twee zij beuken bij en eigenaar Louis Van Branteghem droeg het ge heel kompleks over aan de vzw Aalst. Vijfitg jaar kerk Sint-Jan. Het Alleluia koor in de feestvierende kerk (per) Parochiale Werken St.-Marti- nus. Later kwamen er glasra men, werd de sakristie ver groot, kwam er nieuwe lambri sering, werd er herschilderd en de nodige aanpassingen lieten niet op zich wachten. Benediktijnen waren de eerste jaren zeer aktief te Immerzeel doch toen zulks in 1937 niet meer kon sprongen leraars van het St.-Maartenkollege in. De officiële erkenning als kapela- nie volgde in 1943 en de paro chie werd gewijd aan St.-Jan de Evangelist. Niet zonder eni ge reaktie want men was ei steeds gestart met een voorlief de voor O.L.Vrouw. Dit zou echter kunnen aanleiding ge ven hebben met de O.L.V.- Parochie van Mijlbeek. Ei kwam een kerkraad, een paro chieraad, een woonst voor de pastoor en de diverse elkaai opvolgende priesters drukten hun stempel op jeugd, volwas- merzccl' Ook een'scfpblen Aa'S' VolkssPelen >n de wijk Harding. De jeugd was ook van de partij a lokalen voor sociale werken kwamen tot stand, later ver vangen door het Sociaal Centrum. Niet zonder enige fierheid mag men op Immerzeel zeggen dat er veel werd aangedurfd en veel gerealiseerd werd. Na de zitting in de kerk zelf trad kunstgroep Vredon dan onder een mini-regen op op het podium voor het sociaal centrum waarna men de voe ten onder tafel kon steken voor een gelegenheidsmaal ge volgd door een gezellig samen zijn. Een hoogdag voor Immerzeel. de zesde parochie van Aalst. Bij het sociaal centrum heeft men nog grond liggen voor bouw van een (andere) kerk maar dat zal wellicht nog niet voor de eerstvolgende periode zijn. Te Aalst wacht nog een andere «parochie». St -Paulus. LH Aalst. Belangstelling genoeg voor het optreden van Vredon (a) Intussen hadden wij de gele genheid, samen met be stuursleden van deze jeugdate- iers, even een blik in het ver eden te werpen en ook de ilannen voor hun nieuw werk- aar onder de loupe te sggen eugdtalier Arend eugdateiier Arend is vermoe- elijk het jongste broertje van [e Aalsterse jeugdateliers. Iet jeugdatelier Arend? Van- vaar? Wat? iet jeugdatelier Arend is een >cialistisch jeugdatelier, dat ch vooral specifieert rond het verken mei allerlei ekspressie- pirmen voor jongeren van vier )t veertien jaar. !e naam «Arend» komt ge- eeltelijk voort uit de wijk/ iurt Arend gelegen aan de linnenstraat te Aalst, het leelplein Arend en de scho- n op de Arend: een stukje lurtgebondenheid dus, al- oewel het jeugdatelier zich lomenteel niet meer zo speci- ek buurtgericht voelt maar |l openstaat voor alle jon- |ns en meisjes van vier tot Kftien jaar. woordje historiek? orig jaar, september 1982 erd beslist om het jeugdate- er Arend een permanent ka- akter te geven, door 14-daag- aktiviteiten in te richten op adagnamiddag van veertien t zeventien uur in het tref- .ntrum van de Driesleutel- 53 te Aalst. Wat daaraan prafging: reeds drie jaar na kaar organiseerde jeugdate- -r Arend een kindervakantie an de Belgische kust. Gezien 5t grote sukses van deze pgdvakanties en de interesse lil de monitoren en verant- oordelijken werd er aan ge acht om ietwat permanenter gaan werken. Uit die ge- chten werd dan ook het plan jimeed om in september 1982 starten met een eerste effek- pf jeugdatelier-werkjaar, oe verliep dan dit eerste irkjaar? et werkjaar 1982-83 is geken- erkt door een gestadige groei het ledenaantal tot 60 geschreven kinderen, ktivitciten. het eerste werk- ïai telt reeds verschillende ge- aagde aktiviteiten. We no- ïerden: het Sint Maarten- :est, de kerstfuif, karnaval "83 iet verkiezing Mr en Miss rend, deelname kamaval- 'Oct '83, een opendeurdag iet het optreden van Klak Barionettenteater), cafétaria >or de ouders en free po- ium, een week aan zee en een 'eekend aan zee tijdens de kantieperiode van 15 tot 21 Ugustus '83 (met 36 deelnc- lers een echte topaktivi- !it!)„. En wat is er reeds gepland voor het werkjaar 1983-'84? Er staat reeds heel wat op de agenda: 18 september: huwelijksani matie maand oktober: in teken van de vrede en ontwapening november: 2de St. Maarten feest december: kerswerking '83 Tevens werd er een optie ge nomen om de werking open te trekken buiten dc muren van de Arendbuurt. En daarom is dan ook reeds een publiciteits campagne gepland. In die op tie neemt jeugdatelier Arend dan ook deel aan de Aalsterse Vrijetijdsbeurs in de Keizers- hallen van 17 tot 25 september. Voor meer inlichtingen en in formatie over dit jeugdatelier kan men steeds terecht bij Quintens Eddie, Verbrandhof- straat 41, Aalst en/of Van Lon- dersele Dirk. Geldhofstraat 30 te Aalst. Jeugdatelier Joepie Gestart in de kelders van Sint- Annaschool, op 21 oktober 1972 met vrijwilligers. Het aantal leden groeide door de jaren tot 35 kinderen, jongens en meisjes. De evolutie in de werking gaat op en af en hangt grotendeels af van de bekwaamheid van de beschikbare monitoren. Dat houdt in dat het op sommige periodes zeer goed ging, op andere minder goed. Jeugdatelier Joepie vergadert elke zaterdag van 14 tot 16.30 uur in de Bedrijvigheidstraat nr. 2 achter het klooster. Er zijn telkens verschillende akti viteiten voorzien, waaruit dc kinderen een keuze kunnen maken. Soms wordt er gewerkt rond een bepaald tema, bv. de herfst, het cirkus, de stad... Er wordt ook ingespeeld op ak- tualiteiten en plaatselijke ge beurtenissen, bv. karnaval. Al le aktiviteiten van de namid dag gaan dan rond dat tema. Het zijn voornamelijk kreatie- ve aktiviteiten doch nu en dan trekt de groep naar buiten op natuureksploratie. Er is ook wel kwis en spel. Na elke vergadering wordt door de leidingsploeg een eva luatie gemaakt van de namid dag en een planning voor de volgende week. Daarbij wordt dan rekening gehouden met de voorstellen van de kinderen. Een probleem is soms wel de juiste middenweg te vinden tussen autoritair werken en de volledige vrijheid van de kin deren. Regelmatig, ongeveer om de maand is er ook een speciale monitorenvergadering. Het atelier werd aanvankelijk gesticht voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Nu staat het open voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De monitoren (vijf) zijn allen tussen 16 en 22 jaar. Erkenning en subsidiëring van het jeugdatelier wordt gere geld met de Nationale Dienst voor de Jeugd. Jeugdatelier Klakson Het werkjaar 1983-1984 zal biezondere aandacht krijgen. Het 10-jarig bestaan zal daar bij zeker een stimulans zijn. Elke zaterdagnamiddag staat een ploeg gebrevetteerde mo nitors klgar om de kinderen van 4 tot 14 jaar een toffe en aangename namiddag te be zorgen. Wat houden die drie uren jeugdatelier Klakson, van 14 tot 17 uur. nu in? Op speelse wijze wordt aan de leden heel wat bijgebracht op alle gebied. Een ophaaldienst zorgt ervoor dat ook kinderen zonder ver- voermogeiijkheden voor slechts 20 fr. naar de Driesleu- telstraat 53 kunnen komen. Gedurende één werkjaar is er in dit werkatelier een enorme aktiviteit. Zo begon het voor bije werkjaar met een leerza me uitstap naai «De Zoo» te Antwerpen. Dat was echter slechts een begin. Een leuke film. een heel interessante quiz. een namiddag dans kon de kinderen ongestoord drie uren boeien. Het karnavalfeest in Netwerk bleek het hoogte punt te zijn. Er was immers ijverig geoefend om op 2 steengoede Aalsterse karna- valplaten een gekke dans op te voeren. Bij zonniger weer of in het putje van de winter, bij sneeuw, werd buiten gestoeid tijdens goed voorbereide ex ploratietochten. De kinderen ontdekten de natuur en toon den hun interesse voor Aal sterse bezienswaardigheden. Krisis, is een woord dat niet langer vreemd is voor onze kinderen. Daarom leerden ze in het atelier met waardeloos materiaal de mooiste voorwer pen te maken. Rond elke festi viteit werd door het team mo nitors een aangename aktivi teit georganiseerd. Zo werden Sint-Maarten, Kermis, Pasen, Moederdag, enz. in een leuker daglicht gesteld door zelfge maakte geschenkjes uit te wis selen. Ook kreativiteit in de keuken kwam een kijkje ne men in atelier Klakson, tijdens een grote pannekoekenslag waarbij iedereen naar harte lust kon smullen. Werkadres, jeugdatelier Klak son, Drieslcutelstraat 53. Voorzitter: De Sacdeleer Er- win, Paardendries 52, tel. 053- 77.42.74. Ondervoorzitster: De Clercq Ingrid, Kleindries- straat 16. 9308 Gijzegem, tel. 053-21.83.53. DB. Van zaterdag 24 tot maandag 26 september is het kermis te Erembodegem. En voor dit feestelijk gebeuren werkte de Dekenij Dorp, zoals voorgaande jaren, opnieuw een erg gevarieerd kermisprogramma uit. Geen moeite werd ge spaard om voor elk wat wils op de affiche te plaatsen: aktiviteiten waarin iedereen beslist wat leuks zal vinden. En hopelijk zullen de weergoden kermis Erembodegem wel gunstig gezind zijn! Zaterdag bijten heel wat han delaars van de Dekenij Dorp Erembodegem de spits af van het kermisgebeuren met een reuze braderij. En op de speel plaats van de gemeentelijke gemengde school pakt het ga- ragistenverbond dan ook uit met een grootse autoshow. In het BAC-kantoor, Stations straat 12, stelt kantoorhoofd Eddie Cardon, de deuren wa genwijd open voor een puike tentoonstelling van schilder werken van kunstschilder Ber nard De Bruyn uit Dender leeuw (Steenweg op Ninove 68). Bernard De Bruyn werd geboren in 1923 te St. Lambert Des Bois in Frankrijk. De na tuur die hij in Frankrijk heeft leren waarderen is de voor naamste inspiratiebron voor zijn werk. In dit werk legt hij daarbij een eigen romantische stijl, waarmee hij heel wat kunstliefhebbers weet te beko ren. Sinds het begin van zijn «loopbaan» als kunstschilder, zo'n goeie dertig jaar geleden, en vooral aangemoedigd door de bekende kunstschilder Ka- rel De Bauw uit Asse, heeft hij reeds een flinke verzameling van werken bijeengeborsteld, waarmee hij beoogt zijn eigen belangstellingssfeer, de na tuur, wat dichter bij de mensen te brengen. In zijn oeuvre treft een persoonlijke, romantische kijk op de alledaagse dingen uit de natuur, op mooie hoek jes van de Denderstreek en het Pajottenland. op de mens in die natuur Ook sport staat op het programma: te 14 uur start op het terrein van SK Erembodegem (Gerstenstraat) een veteranentornooi, georga niseerd door SK Erembode gem tussen Eendracht Zele, FC Doggen, Sporting Helder- gem en SK Erembodegem Zondag 25 september is de tweede dag van de reuze bra derij op het Dorp, de tweede dag van de autoshow op de koer van de gemeentelijke ge mengde school en van de expo in het BAC-kantoor. Om 13 uur is er in de Dender- straat een demonstratie van de Vrijwillige Brandweer Erem bodegem. Het korps werd veertig jaar geleden opgericht en bleef steeds paraat om door het vuur te gaan... Te 13.30 u volgt een para- kommandodemonstratie op het Kerkplein. En te 14 u start een wandelzoektocht vast gelegd door de Kredietbank Erembodegem doorheen Erembodegem. In een nauw keurig beschreven wandeltocht van enkele kilometers zal de aandacht gevestigd worden op allerhande bezienswaardighe den die men anders zomaar blindelings voorbijloopt. De wandelzoektocht is immers ge koppeld aan enkele vragen (geen strikvragen!). Deze wan delzoektocht vormt echt de ideale namiddaguitstap voor het ganse gezin! De prijzen, verbonden aan deze zoektocht worden uitgereikt te 19.30 u. Te 15 uur worden de kermis- vierders vergast op een de monstratie hondendressuur op het stationsplein. En te 17 uur heeft een Aikido- demonstratie plaats op het dorp. Vanaf 15 uur programmeert de Dekenij Dorp Erembodegem een grootse barbecue, opge luisterd door Zankheir «De Jonge Wacht» uit Moorsel. Plaats van dit culinaire gebeu ren: omgeving oud gemeen tehuis. Maandag is dc laatste dag van «Plesch Kerremis», met reuze braderij, schilderijtentoonstel- ling en autoshow naast het oud gemeentehuis. De blikvanger blijft echter vanaf 9 uur, de 36e Grote Jaarmarkt, ingericht door het feestkomitee, in de Denderstraat. Tijdens de jaar markt kan je even meedoen aan volksspelen, georgani seerd door dc Kredietbank. En vanaf 10 uur kan je samen met KWB Erembodegem, aanzit ten aan een smaakvol eetfes tijn in het Parochiehuis. In de Kerkstraat is KAV Erembode gem dan ook present met een stand van «Wereldwinkel». Vanaf vrijdagavond 23 sep tember (19 uur), op zaterdag 24 september vanaf 14 uur, op zondag 25 van 10 tot 12 en vanaf 14 uur, en op maandag 26, vanaf 9 uur, stelt Lieve De Vos (Photo-Art, Kerkstraat 18, Erembodegem) ook schil derwerk tentoon in de raads zaal van het oud-gemeen tehuis. Lieve De Vos vertelde ons «Schilderen is voor mij een ontspanning en slechts een vrijetijdsbesteding. Want mijn fotozaak in de Kerkstraat en het publiciteitstekenen vragen heel wat tijd. Mijn bedoeling is niet kommercieel te schilde ren. Ik schilder gewoon wat mooi is voor mij. Ik heb de mogelijkheid gehad zes jaar kunstonderwijs in Brussel en Gent te volgen. En dit heeft mij een brede en dankbare basis gegeven om mijn werk met overgave uit te oefenen.» Met dit gevarieerd kermispro gramma (en misschien nog veel meer...) en de onvermoei de inspanningen van de aktie- ve Dekenij Dorp, wordt «Plesch Kerremis; in Erembo degem dit jaar beslist een erg aantrekkelijk en dynamisch gebeuren! DB ACV-Aalst stuurde open brief aan burgemeesters In een open brief aan de tien burgemeesters en ook aan de schepenen van de gemeenten die. samen het arrondissement Aalst uitmaken, heeft het Algemeen Christelijk Vakverbond (ACV) Aalst gepleit voor meer en dringende initiatieven ten bate van de tewerkstelling in het algemeen en voor de tewerkstelling via het Derde Arbeidscircuit (DAC) in het biezondcr. De open brief werd gestuurd naar de burgemeesters van Aalst, Denderleeuw, Erpe-Meie, Geraardsbergen, Haaltert, Herzele, Lede, Ninove, Sint-Lievens-Houtem en Zottegem. De brief bevatte ook een overzicht van de werkloosheidscijfers in deze gemeenten en de tewerkstellingsaantallen in het BTK en DAC per gemeente. In de brief lezen we onder meer: «In ons arrondissement waren eind juli 16.526 werklozen; dat is natuurlijk maar een klein deel van 's lands werkloosheid die eind juli 510.937 personen bedroeg. Daarbij dienen echter nog eens enkele honderdduizenden gesteld om het globaal tekort aan arbeidsplaatsen te becijferen. Inderdaad, daaronder de gedeeltelijke werklozen, niet-uitkeringsgerechtigde werklozen allerhande, diverse groepen die in ver schillende statuten zijn ondergebracht onder wie de vele «vroeg-gepensioneerden». Eind vorig jaar was U in volle bedrijvigheid wegens de gemeentelijke verkiezingskoorts. Vele beloften, ook in verband met de tewerkstelling werden neergeschreven, uitgesproken en rondgestrooid. Nu is de tijd aangebroken om iets te realizeren. Een dik jaar geleden kwam het derde arbeidscircuit (DAC) van de grond. Deze wetgeving richt zich vooral tot dc gemeentebesturen, OCMW's en vzw's als werkgever. De DAC wetgeving biedt U een voorgesneden brood en meerdere typeprojekten maken de procedure tot aanvragen nog eenvoudiger en korter... Deze brief om bij U en uw bestuur aan te dringen op bijkomende inspanningen voor meer tewerkstelling. Het heeft echter geen zin om toe te geven aan de drang om BTK-ers en Tewerkgestelde Werklozen systematisch te vervangen door DAC werknemers. Dit DAC stelsel geeft weliswaar een beter statuut voor de betrokken werknemer en brengt geen uitgaven mee voor uw gemeentekas, maar enkel zo opgevat geeft dit een blanco operatie wat de tewerkstelling betreft én dat is nu ook de bedoeling niet. Wij hopen dat U de nodige initiatieven zult nemen en er zeker uw OCMW zult bil betrekken.» Bij de open brief is ook een bijlage gevoegd die een beeld geeft van de geografische spreiding van de werkloosheid en de tewerkstelling via BTK en DAC van de lokalt- openbare besturen uit het arrondissement Aalst. Werkloos- Tewerkstelling (2) Midden aug. 1983 heid (1) Gemeentebestuur O.C.M.W. Totaal Gemeente p. 30.6.83 B.T.K. D.A.C. B.T.K. D.A.C. Aalst 4.598 39 29 0 54 122 Denderleeuw 977 9 22 0 13 44 Erpe-Mere 983 10 12 0 0 22 Geraardsbergen 1.622 6 45 0 31 82 Haaltert 1.057 31 8 20 1 60 Herzele 862 17 0 2 10 29 Lede 948 12 16 7 5 40 Ninove 2.146 28 16 12 9 65 St. Lievens-Houtem 452 5 0 6 0 11 Zottegem 1.151 48 16 0 7 71 Totalen 15.862 205 164 47 130 547 Noten: (1): Volledig uitkeringsgerechtigde werklozen (2): Maximaal aantal jobs in B.T.K. of D.A.C. ter beschikking, volgens goedkeuring na aanvraag door betrokken bestuur.

De Voorpost | 1983 | | pagina 17