m m Twee overwinningen voor verdienstelijke Guy Rooms 3 Mare Macharis vijfde zege na reeks van ereprijzen - Dirk De Gauwer vijfde zege en opgejut naar zware wedstrijd Knappe seizoenstart Eric Bracke tevreden om eerste overwinning 40 - 16.9.1983 - De Voorpost Het heeft een ganse tijd geduurd vooraleer Guy Rooms nog eens op het ereschavotje mocht verschijnen. De renner uit Temse reed nochtans biezonder sterk en wilskrachtig. Hij legde beslag op verschillende ereplaatsen. Enkele keren reed hij trouwens als tweede over de streep. Maar de overwinning die de achttienjarige junior als streefdoel stelde, bleef jammerlijk uit. Nu is die dan toch tot stand gekomen. Iedereen die Guy Rooms van dichtbij kent, gunt hem deze triomf. Over de wedstrijd in Bassevelde, waar zesenvijftig vertrekkers aan de start verschenen doet Guy Rooms ons zelf het verhaal. «Het is daar een snelle koers zege. In dezelfde wedstrijd geworden. Van bij de start reed broer losé Rooms werd er de pees op gelegd, pas voor een paar weken Het was vooral Jan Mat- over van de nieuwelingen theus, de laureaat van de als tweeëntwintigste door Ronde van Vlaanderen, die de finish, geregeld onrust kwam sto- De «Roomskes» blijven tot in ken. De verschillende de- het begn van de oktober- marrages hebben dan tot maand koersen, tenminste een afscheiding geleid. Ik wanneer alles goed blijft raakte voorop met acht ren- gaan. Daarna breekt ook ners. Onder hen Peter Wij- voor hen het winterseizoen dooghe, Franky Weemaes, aan. Tal van sporttakken Eddy De Poorter en Tem- staan er dan op het pro- merman. gramma en intussen wordt Later kwam Jan Mat theus er al aan volgend wielersei- met nog een paar renners zoen gedacht. Een seizoen ons gezelschap vervoegen, waarin ze in vele wedstrij- Samen met Weemaes en den als favoriet zullen van Wijdooghe heb ik getracht start gaan. om voorop te geraken. Een definitieve afscheiding waa e ze9e kon ik pas in de laatste tien Peis hadden we deze bijdra- kilometer tot stand brengen, ge geschreven, of Guy Ik bleef aan de leiding. Toen Rooms reed al opnieuw als ik de aankomst had bereikt triomfater over de streep, telde men nog ruim dertig Dat was in Gent-Desteldonk sekonden alvorens de eerste Rei geval. Daar werd het achtervolger onder de span- zijn twaalfde seizoenzege. doek reed». «Er kwam vlug reaktie in de Voor Guy Rooms betekende wedstrijd», zegt Guy Rooms, het meteen de elfde seizoen- «Ik kon het mij niet laten om Uitgerekend op 14 oktober is Mare Macharis jarig. Hij wordt negentien. Dat wil zo veel zeggen als lid worden van de amateurskategorie. Het ziet er naar uit dat de sympatieke renner uit Loke ren in eer en glorie wenst afscheid te nemen van de juniors. De laatste weken realiseerde hij geregeld op merkelijke verrichtingen. Wel was het al enige tijd geleden dat hij als triomfa tor voorop was getreden. Vo rig weekeinde was dat ein delijk nog eens het geval. Het werd metéén de vijfde zege dit seizoen. Dat Mare hiermee dik tevreden was hoeft niet gezegd. «Ik was opgejut naar de wedstrijd in Oosterzele ver trokken. Dat is iets wat niet altijd het geval is», zegt Mare Macharis. «Van bij het begin hield ik mij zoveel mogelijk vooraan in de groep en hield mij klaar om op iedere aanval te reageren. Tot zowat halfweg wedstrijd zijn we in groep samengebleven. Toen waagde ik mijn kans.Ik plaatse een demarrage. Di- rekt kreeg ik twee kollega's mee, waaronder Guido Braeckman uit Zele. Gerui me tijd zijn we voorop geble ven. Bij het voorbijrijden van de aankomstlijn kreeg ik te horen dat John Gallet in de achtergrond een achter volging had ingezet. In iede re wedstrijd vertrekt hij als favoriet. Op een ogenblik dat hij reeds in ons zicht kwam, ben ik alleen wegge sprongen. Ik verkies hem liever niet in mijn gezel schap. Tot aan de streep ben ik alleen voorop geble- Wielrennen. Guy Rooms: een dozijn overwinningen, (c) na tien minuten een aktie op gang te brengen. Ik kreeg onmiddellijk acht renners in mijn gezelschap. Onder hen Dirk Lenoir, Marc Macharis en Greg Moens. Geruime tijd zijn we voorop gebleven. Laat ons zeggen tot op zowat tien kilometer van de finish. Toen is Mare Macharis aan de haal gegaan. Onmiddel lijk volgde er reaktie van Greg Moens. Ik het mij al evenmin onbetuigd en pikte aan. Met zijn drieen zijn we voorop gebleven. Op een paar kilometer van de finish waagde ik alleen mijn kans. In de kortste tijd realiseerde ik een afscheiding van pak weg honderd meter. Dat was niet veel. maar toch voldoende. Trouwens nie mand van de achtervolgers kon dat «gat» dichten. Ik bereikte alleen de streep.» Voor Guy Rooms betekende dat meteen het nummer twaalf in dit wielerseizoen. E.D.M. Wielrennen. Karei Dams kreeg de bloemen na de V.W.B.-koers, kategorie C te Karei Clerckx kreeg als tweede de beker, (vh) Dirk De Cauwer uit St.-Gil- lis-Waas is een moedige renner. Hij is aan zijn twee de seizoen als nieuweling toe. Dit jaar behaalde hij vijf overwinningen. De jongste zege dateert van vorig weekend in Hingene. Daags voordien in eigen dorp reed hij als derde door de finish. Dirk De Cauwer zelf over deze wedstrijd: «In Hingene hadden we met een biezonder zwaar par cours te maken. Aan kassei ontbrak het niet. Over grote afstand moesten we over kasseiwegen rijden. Na on geveer tien kilometers raak ten vijftien renners voorop. Korte tijd later kwam de rest van het peloton bij. Ik heb toen mijn kans gewaagd en een demarrage geplaatst. Onmiddellijk kreeg ik Kurt Onclein en Guy Verberck- moes in het zog. Later kwam ook Bart Heirewegh ons ge zelschap vervoegen. Toen de laatste kilometers ingin- gen moest Guy Verberck- Wielrennen. moes afpikken. Hij had een 'c' week lang niet kunnen trai nen en ondervond daar de ongunstige gevolgen van. In de sprint vreesde ik enigs zins Bart Heirewegh. Hij is Dirk De Cauwer een renner die de jongste tijd opvallend in konditie is en reeds verschillende wed strijden won. In de sprint bleef ik echter meester over hem. Dat uiteraard tot groot genoegen. In St.-Gillis-Waas ben ik als derde geëindigd. Met wat geluk had ik ook daar kun nen zegevieren. Op korte af stand voor de aankomst was er een witte 3treep getrok ken over de weg. Ik meende dat dit de aankomstlijn was. Ik reed die als eerste voorbij en maakte het zegegebaar. Ik liet mij uitbollen. Toen kwam ik tot de vaststelling dat ik te vroeg victorie had gekraaid. Daarvoor moet je eigenlijk van St.-Gillis zelf zijn». Dirk De Cauwer tilt niet zwaar aan die misrekening. Hij kijkt nu volop uit naar de zware wedstrijd Aspelare- Ninove. Daarin streeft hij naar een ereplaats. Zondag verschijnt hij aan de start van een tweedaagse in St,- Pauwels. Eind maart van volgend jaar wordt hij lid van de juniores. Voordien rijdt hij nog enkele wedstrij den met de nieuwelingen. Wielrennen. In de A-kategorie won Van den Branden voor Alois Moons (Zt, wedstrijd voor de A-renners V.W.B. (vh) BASKETBAL Wielrennen. Bij de WAOD-renners te Bazel won Luc Van Bossche, (dw) Wielrennen. Mare Macharis opnieuw op het podium (arch.) ven. Vijfentwintig sekonden waren er weggetikt alvorens Guido Braeckman als twee binnen reed». Alvorens het seizoen ten einde is, hoopt Macharis al vast nog één of meerdere wedstrijden te winnen. Daarna breekt het winter seizoen aan en kan hij zich geleidelijk beginnen voor te bereiden op een wielerkom- petitie die voor hem zwaar der zal zijn dan ooit. E.D.M. BBC BEVEREN - WERE Dl: 69-84 Zonder Van Hassel, De dikapt voor hun eerste kom- Pauw en De Brant waren de petitietreffen tegen gebuur bezoekers meer dan gehan- Beveren. Eric Bracke uit Berlare be haalde zopas als junior een eerste overwinning. Wel was hij vroeger al eens lau reaat geworden in een klub- kampioenschap. De jongste zege behaalde Bracke in St.- Amandsberg. «Er kwam daar vlug animo in de wedstrijd», zegt Eric Bracke. «Na tien kilometer gingen vier renners voorop rijden. De Smedt, Johan Gallet, Gil bert Caes en Frankie Wee maes. Niet veel later heb ik de achtervolging ingezet. Ik kreeg nog vijf renners mee waaronder Piet De Wilde, Guido Braeckman en Fran kie Van Puymbroeck. Half weg hebben we de vluchters bijgehaald. Toen is Guido Braeckman aan de haal ge gaan. Een tiental kilometer bleef hij alleen voorop. Hij werd bijgehaald door de groep. Óp één ronde voor het einde plaatste ik een demarrage. Ik werd ingelo pen. Een tweede poging die ik op drie kilometer voor de finish ondernam slaagde wel. Ik hield het alleen vol tot bij de aankomst. Het werd de eerste keer dit sei zoen dat ik eigenaar werd van de bloemen». Het is de betrachting van Eric Bracke om nog dit sei zoen een overwinning te be halen. Zondag start hij in Uitbergen en maandag neemt hij deel aan het crite rium in St -Amands. Vol gend jaar in mei stapt de renner uit Berlare over naar de amateurs. Voordien heeft hij als junior nog wel even tjes de tijd om zich te laten gelden. E.D.M. Wielrennen. Bij de W.A.O.D.'ers kwam kampioen van België Mar- e. Moeneke-Kastel af eet Van Impe alleen toe te gJ?c de Moerzeke-Kastel. (vh) V,aamse Wielerbond. Wielrennen. Karei Dams (vh) Wielrennen. Eric Bracke, de Berlaarse junior (arch.) Wielrennen. Te Moerzeke-Kastel won Van de Wiele de spurt van de A-renners in de V.W.B.-koers, (vh) De thuisploeg startte met manverdediging maar hier tegen plaatste Were di een taktisch aanvalspatroon dat vruchten afwierp, D'Hooghe liet de eerste minuten zijn vuurkracht zien terwijl Zon- nekijn even raak mikte. Bei de ploegen bleven zij aan zij via 10-10 (5° min.) tot 18-18 (10'min.). Toen ontplofte de Were di-spelverdeler Marin en schoot het tempo de hoogte in. Were di nam de leiding langs Luk Aerts en Marin leidde voorbeeldig zijn ploeg naar geruststel lende 34-40 cijfers. De twee de helft kwam de verdedi gingskracht van Vercaute- ren op de proppen en waar Zonnekijn wegdeemsterde vond Were di Wilfried Aerts die met een 5 op 5 broer Luk volgde zodat na 10 minuten Beveren op een 51-60 achter stand keek. Were di verhoogde het tem po met Marin als spitsloper en bij 60-77 haakte coach Gerardi af en haalde Viroux van het terrein. De eerste uitzege van Were di was meer dan verdiend terwijl de thuisploeg nog hard zal moeten werken om Van Loo- Deyaert het gewenste kom petitieritme te geven. Kollektief was de wedstrijd van de bezoeker af want met een globale shotprestatie van 50% bleek rood-wit ge wapend voor eerste provin ciaal. Punten: Beveren: Van Dosselaer 6-2, Zonnekijn 16-6, Viroux 4-6, Van Loo 0-6, Deyaert 2-6, Vermeiren 6-7, Maes 0-2. Were di: Aerts L. 8-10, Marin 10-8, Aerts W. 6-10, Verbrae- ken 0-4, D'Hooghe 8-4, Ver- cauteren 8-8. Stoten Lebbeke heeft in Tom Peeters een ware kam pioen kogelstoten. Hij werd zelfs tweede in 1 nationaal kampioen schap op den Heizei Verwonderlijk is dat niet want in Lebbeke gebeu ren af en toe nog andere 'stoten' ook. Wielrennen. De WAOD-koers van Kastel werd gewonnen door Belgisch kan Marcel Van Impe, voor wereldkampioen August De Troetsel. (vh) Wieier, van Pc KTIS Didarj D' W'"L WOn zi'n acll"im<l<! wedstrijd te Moerzeke. Rudy l (met trofee) werd de eerste Hammenaar. (vh) Wielrennen. Ronny Van Avermaet won de amateurs koers aan het Donkmeer (jj) Wielen

De Voorpost | 1983 | | pagina 40