H Willy De Boeck werd Oostvlaams kampioen Deelnemers van Waasmunster - L'Alpe D'Huez teruggekeerd na zes zware ritten Barcelona zien en... dan naar Stekene per fiets laC KARATE T~ Mare Nobels wint zilver op het Antwerpse karatetornooi! ffimdeA„SS.n. ZTen- J3* De, De Voorpost -16.9.1983 - 41 e C te De aktiviteiten van de Stekense Wielertoertistenklub «Blijf Jong» bereiken stilaan hun hoogtepunt. Inderdaad, het gonst van bedrijvigheid in en rond het lokaal «Sint Helena» op de Stekense wijk Bosdorp. Het gaat bijzonder goed met de klub... Deze aktieve klub van wielrenners-toeristen telt op dit ogenblik lieft 74 aktieve leden, onderverdeeld in twee groepen die elke zondagvoormiddag er op uittrekken om de spieren soepel te houden ofwel om er eens duchtig de «pees op te leggen». Want daarom zijn er twee groepenI Groep B bestaat uit de échte toeristen, de jongeren en de dames en elke week fietsen ze een parkoers af van 40 a 50 km. Natuurlijk gaan ze niet uit de weg voor een tocht die enkele tientallen km langer is.... Doch er wordt steeds gefietst aan een relatief rustig tempo. De A-groep daarentegen gaat voor niets achteruit! Ze bedrijven de wielersport bijna als een 'topsport' door onder meer kilometere oktobermaand koersen, tenminste wanneer alles goed blijft gaan. Daarna breekt ook voor hen het winterseizoen aan. Tal van sporttakken staan er dan op het programma en intussen wordt Prestaties Het is natuurlijk bij de A- groep dat de prestaties tel len. Sommigen van deze A- renner kunnen dan ook reeds een indrukwekkend palmares voorleggen. Ze hebben zich naast de nor male klassieker in het wie- lertoerisme zoals de Ronde van Vlaanderen, De Waalse Pijl, Tilff-Bastenaken-Tilff e.d. reeds enkele malen in de kijker gereden door pres taties die een meer dan alle daags niveau haalden. De spits werd in 1979 afge beten met de tocht Lourdes naar Stekene en twee jaar later werd de (lange) af stand tussen Monaco en Ste kene met de fiets overwon nen. Geen klein bier dus en... wie eenmaal door zon prestatie-mikrobe is gebe ten weet van geen ophou den meer. Met de regelmaat van een klok organiseert «Blijf Jong» om de twee jaar zo'n monster-rit, om later nog lang en uitvoerig over te vertellen tegen de kleinkin deren... Barcelona: fietsen 1 1979, 1981 EN DAN... inder daad 1983! Op 17 september vertrekt inderdaad een groep van 10 «Blijf Jongers» uit het verre Barcelona rich ting Stekene. Met de fiets! Niet om te geloven, maar toch waar... «Barca» met z'n vurige voetbalploeg waarop Beveren en Lokeren de tan den kapotbeten; de stad waar Gimondi, Merckx en Maertens een onvergetelijk spurtduel uitvochten maar vooral de stad waar duizen den duiven worden gelost. Voor de moedige «Blijf Jon gers» wordt het op 17 sep tember niet: «Barcelona: wachten», maar «Barcelona: fietsen!». Vrijdag 16 september ver trekken ze met de Costa Bra- va Expresse vanuit Antwer pen rond 12 u. Na zo'n 20 uren busreis (amaai!) komen ze aan in Barcelona en... even later hopen ze reeds op de fiets te zitten, richting Stekene! De fiere «Blijf Jongers» die ongetwijfeld het wielrennen in hun hart dragen en dit opzet, waarover nog lang zal worden nagepraat, tot een goed einde willen bren gen zijn Roger Munghen (57 j.), Gabriel Ruyckaert (56 jaar), Zenon Van der Stei- chel (52 jaar) en ploegleider. Martin Janssens (49 j.), Willy Inghels (47 j.). Gilbert Maes (42 j.). Raymond Buyi (4i André Wiggheleue ,39 j j. Iriubvotfrzi tt ^enKlaas' de ^'e^rennen mannen van de balie klaar voor de start van hun wielerwedstrijd (c) Block (34 j.). Voor geïnteresseerden toch een paar 'naakte' cijfers vertrek te Barcelona 'op 17 september, aankomst te Ste kene op 25 september. Aan tal te verwerken kilometer- om en nabij de 1.700 km. Gemiddeld aantal km per dag: 186. Langste rit: 236 km. Hoogste te klimmen hinder nis (dus col): Mont Aigoual 1.561 meter. Deze cijfers ten bewijze dat een «trip» Barcelona-Steke- ne werkelijk een bravoure- stukje is. Zeker wanneer men het per fiets doet! Uiteraard wensen wij deze «Blijf Jongers» enorm veel moed. doorzetting en uit houding. Ze zullen 't nodig hebben! DeBeEr geen winnaar en beiden werden als eerste aange- i. duid. De punten uit de vori- jj ge ronden werden nu naar- ij stig opgeteld en uiteindelijk werd Michel Janssens de i winnaar met 9/10 van één punt meer dan de Yawara- j| Kwai Dendermonde-trainer. Hoopgevend voor de finalis- Ij ten was alleszins dat beiden verschillende derde en vier- de dans achter zich lieten. In de reeks bruine gordels li verdedigde Antoine Drou- gas zich voortreffelijk. Hij werd vijfde in de stand. De zenuwen speelden hem par ten, zodat hij normaliter j dichter kon eindigen bij dit kompetitiedebuut. De Den- dermondse karateka's be wezen dat er in hun klub karate op hoog niveau wordt beoefend. BENO tZJÈÊkfHDe beste karateka's van de Vlaamse Karate^ Associati^ H!» I "-4é voor de jury verschijnen om ië I 8,^-1 1 zijn kata-techniek aan te to- 1 - v* I nen' ^°°r outsiders bete- 5 Wi J kent kata schijngevecht te- //t{l gen meerdere tegenstre- --5L, U vefs. bestaande uit minu tenlange karatetechnieken ->««■.. van hoog technisch niveau. f waarbij kracht, lenigheid en Wteler loer isme De start van de fietstocht door Aalst is gegeven snelheid sierlijk in elkaar Wielertoerisme. De wielerploeg van de Opstalse KWB vertrekt naar het Veerse Meer. (c) ^e' moe,,e trekken de deelnemers zich op gang voor een tocht in dienen te vloeien. De minste kou en regen (per) hapering gaf uitsluiting tot gevolg. Drie leden van Yawara- Kwai Dendermonde waren ingeschreven, doch Rene De Troch diende wegens fami liale omstandigheden op het laatste nippertje af te zeggen. Bruine gordel Antoi ne Drougas en trainer, zwar te dan Mare Nobels, verde digden de klubkleuren. Na de eerste ronde kwamen de namen van Michel Janssens (Leopoldsburg), Mare No bels (Dendermonde), Walter Troch (Gent), De Tobbel (Antwerpen), en Logge (Ant werpen) op het voorplan. De volgende ronde bleek dat de voorsprong van Janssens miniem was. De finale zou dan ook uitsluitsel moeten brengen. Janssens en de Dendermondenaar Nobels gingen tot het uiterste. Er stonden twee karatestijlen tegenover elkaar. Nobels (Shito Ryu) en Janssens (Goyo Ryu). De jury duidde >ns (Zej V.V.W.F. -kampioenschappen Wielertoerisme De wielertoeristen uit café De Fortuin van Sint-Niklaas reden op één dag van Parijs naar huis. (dw) De Vrije Veteranen Wielerfederatie had haar Oostvlaams kampioenschap te Meldert-Aalst. Aan de start verschenen 60 veteranen. Het lastige parcours zorgde voor de nodige afscheiding. Drie vluchters waaronder één Oostvlaming Lucien Van Impe (Mere), boden zich aan voor de spurt. Voor Lucien was het een formaliteit en hij werd met zijn derde plaats Oostvlaams kampioen. Bij de 57 onafhankelij- ken (volgend jaar vanaf 19 jaar) lag aan 't einde van de wedstrijd de groep volledig uit mekaar. De plaatselijke renner Willy De Boeck. aangemoedigd door zijn talrijke supporters, ontliep de spurt, door, twee ronden van het einde, zijn medevluchters F. Veldeman, E. Anckaert en Jos Van Isterdael in de steek te laten om glansrijk Oostvlaams kampioen te worden. Een week later, in het kam pioenschap van België te O.L.Lombeek, deed deze ai in konditie het over. maar dan door op 1 km, van de eindstreep zijn mede vluchters, H. De Gent, P. Bické, E. Anckaert, V. Gy- seghem, J. Van Isterdael en F. Veldeman ter plaatse te laten om alleen over de eindstreep te rijden, tenein de de nationale driekleur te mogen aantrekken. Meteen een dubbelslag voor De Boeck uit Meldert. E. Anckaert uit Appelterre was met zijn tweede plaats kam pioen van de reeks onder de 35. De talrijk opgekomen vete ranen (boven de 40) streden duchtig op dit heuvelachtig parcours voor de nationale trui. Talrijke ontsnappings pogingen kenden geen suk- ses tot op 5 km van het einde Pierrot De Wit ontsnapte. Deze niet-pure V.V.W..F.'er mocht ontsnappen daar hij geen kampioen kon worden en mocht wel de bloemen in ontvangst nemen. Willy Van der Eecken uit Vlierzele was echter bij de pinken en had na de ontsnapping van De Wit eveneens gedemarreerd en verraste aldus het pelo ton. De zielsgelukkige W V.D. Eecken werd aldus na tionaal kampioen. Georges Wijnendaele (St. Lievens- Houtem) werd derde en - aan de beurt om het kam- van Meldert werd pioenschap van Brabant te Oostvlaams kampioen van organiseren. De handelaars de vrije Veteranen wielerfe deratie. V Wielertoerisme. Om zeven uur in de ochtend stond de Opstalse KWB-wielertoeristenklub klaar voor de tocht naar het Veerse Meer. (c) in broodjes en warme wor sten deden goede zaken tij dens deze kille en natte zon dagnamiddag. Bij de 48 veteranen was na de tweede ronde, door een valpartij op de gladde kas seien, het peloton in talrijke groepjes verdeeld. Enkele Brabantse kanshebbers wa ren hiermee uitgeschakeld. Twee kleppers konden voor aan nog aansluiten: Willy Spinnoy en Désiré Sonck. De Dilbekenaar Spinnoy reed een fantastische wedstrijd, won nog bovendien en was uiterst gelukkig de trui van Brabants kampioen te mo gen omgorden en talrijke prijzen te mogen ontvangen. Bij de onafhankelijken (C+D) werd het een span nende en prachtige wed strijd. Uiteindelijk boden zich acht koplopers aan voor de eindspurt op de kassien. E. Anckaert haalde het nipt voor de Brabander Francois Van den Bossche. De brave Teralfenaar wist geen weet met zijn geluk en was fier met zijn Brabantse titel. Nog twee weekends koer sen, een vrijdagavond crite rium te Nieuwerkerken en het wegseizoen zit er op. Echter niet het veldritsei- zoen dat de week nadien (2/ 10 start. Voorlopige kalender tol 31.12.1983. 2/10 Buggenhout - 9/10 St. Lievens Houtem, 16/10 Dil- beek, 23/10 Moerzeke, 30/10 Aspelare, 1/11 Lebbeke. 5/11 Meerbeke - 6/11 Opwijk (kamp. van Brab.), 11/11 Me re (Kamp. v. België) 13/11 Wieze (kamp. v. VI.), 19/11 Outer, 2011 Lede. 26/11 Dilbeek, 27/11 Aalst, 3/ 12 Ternat, 4/12 Nieuwerker ken, 10/12 Dilbeek. 11/12 Le de, 18/12 lierzele 25/12 Erembodegem en 26/12 Hekelgom. Zondagmorgen omstreeks 9 uur zijn de tien deelnemers aan de wielertoeristenweek die hen doorheen Frankrijk bracht in de heidegemeente teruggekeerd. Na zes zware ritten zijn ze met de motorhome van Eddy Van Santvoet met begelei der Geza Hulpiau zaterdagnamiddag te 14.30 uur vertrok ken waar ze nadien pas zondagmorgen te Waasmunster arriveerden. Ze werden ontvangen in het lokaal Onder Den Toren, Kerkstraat bij Jozef Hofman waar ze even verpoos den na de zware nachtelijke rit. We hadden een vraagge sprek met de organisator Herman Hulpiau en deelne mer aan deze krachttoer evenals met Philippe Bru- neel die het als een onver getelijke iets beschouwden. Ondanks het slechte weer van bij de start is alles even wel enorm meegevallen. We kwamen er in het totaal nog goed van af wat de de- fekten aan de fietsen betrof. Slechts 16 platte banden. Elk deelnemer diende echter in te staan voor zijn koers- fiets. In Frankrijk werden ze in alle verblijfplaatsen goed ontvangen. Op één dezer was de organisator Marmot, de directeur sportif en de pers van La Dhauphiné Li- berée aanwezig. Bruneel voegde er aantoe dat het een enorme en buitengewo ne geslaagde onderneming is geweest. Het slechte weer namen we er graag bij. Waasmunster - L'Alpe D'Huez over zes ritten De wielertoeristen te Waas munster startten hun zes daagse op zaterdag 3 sep tember jl. op de wijk Ruiter in de korte Hee donkstraat. De eerste rit bracht hen van Waasmunster naar Bouillon over een een afstand van 208 km! Dit in een echt stormweer, verklaarde ons Philippe Bruneel. De tweede rit van Bouillon naar Neufchateau over 198 km tot drie keer per rit, voor de medische verzorging in staan, was mijn taak. Ik kreeg daarbij veel hulp van begeleider Geza Hulpiau, vertelde hij ons. De moeilijk ste dag was voor mij de terugreis: ongeveer 1000 km naar Waasmunster. Dit is Men wil volgende landen doorkruisen, België, Luxemburg, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Lichtenstein, Oostenrijk en Italië. Met tot slot de beklim ming van de Stelvio, 2.860 m, de derde hoogste top van Europa. Deze is gepland in Waasmunster. De wielerklub startklaar voor de tocht naar Alpe d'lluez was er vooral veel wind maar toch beter om te fiet sen. De derde rit was de slechtste uit de reeks wat het weer betreft. Voor een trajekt van 167 km via de Ballon D'Alsace werd er ge reden in een echt stormweer waar we het wel heel lastig hebben gehad. De vierde rit start te Belfort naar Lons Le Saunier over 176 km. Deze rit ging gepaard met goed weer. De vijfde en de zesde rit bracht de wielertoeristen uit Waasmunster volop in de bergen. De eerste over 200 km via de Mont du Chat en de laatste over 121 km langs de Cols du Granier, Col du Cucheron, Col de Porte, Cóte de Brie en de grootste hinderpaal, de be klimming van Alpe D'Huez. Ook voor Eddy Van Santvoet was het een buitengewone belevenis. Mijn motorhome proper houden, zorgen voor de bevoorrading soms twee trouwens niet de eerste keer dat ik zo een onderneming op mij nam. Ik heb dat ook vorig jaar gedaan met de Hams^ wandelklub 't Hoek- sken, wanneer deze op ze ven dagen te voet gingen van Hamme naar Luden- scheid in Duitsland. Dat was voor mij nog een zwaar dere taak. Volgens de h. Philippe Bruneel was de zwaarste brok voor de wie lertoeristen die een kleine ronde van Frankrijk hebben afgelegd de beklimming van de Mont Du Chat, nog zwaarder dan de beklim ming van L'Alpe D'Huez. waarbij ze hellingen moes ten overwinnen tot 14 procent. Acht Landentocht Volgens organisator Her man Hulpiau worden er nu reeds plannen gemaakt om volgend jaar de acht-Lan- dentocht aan te pakken. septemoer van volgend jaar. Bij hun terugkeer te Waasmunster werden de krachtpatsers verwelkomd door burgemeester Strobbe, schepen Marie-Therese Maes, Phlips en Thysbaert, evenals door raadsleden Verhofsté, Bruggeman, Wil ly De Maere, Janssens en Verdurmen, naast de buren, vrienden, kennissen en tal rijke wielertoeristen. Van wege het gemeentebestuur mochten ze een geschenk in ontvangst nemen. Burge meester Strobbe feliciteerde de deelnemers aan deze zes daagse van Frankrijk en wenste hen veel wielerge- not voor de komende organi saties. Op sportief vlak brengt dergelijke organisa tie Waasmunster zeker in het brandpunt der belang stelling. (P.V.G.)

De Voorpost | 1983 | | pagina 41