Winst voor H.B.G. Dendermonde Boule d'Or Lebbeke wil verder naar de top m Knappe stunt van Avanti 2 <ILi 42 - 16.9.1983 - De Voorpost HANDBAL p Flérr Ie topp I wordi prste 1 Ina on pn. Ac 4* Afdeling en zaterdag kon deze jonge speler uitstekend gebruik maken van de voor hem ge plaatste blokken. Ook P. Hert ens en B. Van Ransbeek kwamen goed aan hun trek- Avanti 2 - Menen: 29-15 k?" ",n he< k™ chend worden dat de ploeg van trainer De Nil, nu met De Vlieger, de gedroomde motor vindt die het jonge Avanti 2 heeft beslist het kwamen de bezoekers wel geweld kan leiden. Alleen debuut in 4" afdeling niet even in de wedstrijd maar stellen wij ons de vraag of gemist. Menen, vorig sei- organisator E. De Vlieger De Vlieger inderdaad het zoen lang titelkandidaat bracht rust bij zijn jonge ganse seizoen ter beschik- maar te Lebbeke wel duide- ploegmaten zodat de rust king blijft. Indien zijn ge lijk verzwakt t.o.v. een paar aanbrak met een 14-8 score, teisterde knie het houdt kan maanden geleden, werd Ook in de 2* helft bleef het niet anders of De Vlieger door Avanti 2 geen schijn Avanti 2 meester en ieder- speelt opnieuw waar hij van een kans gelaten. Voor- een kwam zowat tot scoren, thuishoort nml. in 1" natio- al tijdens een bijzonder vlot- nale. te eerste helft speelden de Indien Avanti 2 met deze Avanti 2: J. Vermeiren, De jonge lebbekenaars keurig, opstelling het seizoen vol Vlieger 2, Van Ransbeeck 4, Enorm snel on technisch maakt, moet het tot de kans- Agneessens 5, Van Langen- voorbeeldig, werden de hebbers op de titel worden hove 1, P. De Smedt 4, Van Westvlamingen overklast gerekend. Vooral de doel- den Broeck 4, De Nil, Her en na amper 13' leidde punten van Ch. Agneessens tens 6, Vlassenroot 1, J. Avanti reeds met 9-2. Toen getuigen van schietkracht Waumans 2. Boule d'Or Lebbeke is inderdaad de nieuwe officiële naam van het heren-senioren team van Avanti Lebbeke. W. Van Ransbeeck, de ijverige penningmeester van de Lebbeekse handbalklub vertelde ons dat deze naamwijziging het gevolg is van een grotere inbreng van de rookwarenfirma die dus hoofdsponsor geworden is. Op de nieuwe shirts prijkt tevens het embleem van B.A.C. private spaarkas zodat het vertrouwde V.D.B. Modema dit seizoen verdwe nen is. Ere-voorzitter senator O. Van Den Broeck ziet op vraag van het bestuur voor een seizoen ai van sponsoring. mate voor het komende sei zoen geen rode cijfers en dit is noodzakelijk om op het sportieve plan alle aan dacht te kunnen toespitsen. Ook Adidas (sportkleding) en vele middenstanders die een reklamepaneel of doel plaatsen blijven Avanti trouw. Zoals in het verleden rekent Avanti verder op de schare trouwe supporters die het ook dit seizoen het beste wil aanbieden. Heren senioren Bij de heren Bij Avanti legde men er wel de nadruk op dat enkel het heren senioren-team onder deze nieuwe benaming op treedt en dat alle andere ploegen verder de naam Avanti dragen, ook de da mes, die met shirts spelen van het Super Nopri maga zijn te Lebbeke. Meteen wordt het duidelijk dat Avanti Lebbeke nieuwe impulsen wil geven aan de klub die het voorbije seizoen schitterende resultaten be haalde. Volgens W. Van Ransbeeck voorziet de esti- Willy Van Rans- Lebbeke. Trainer. Eddy De wel wat veranderd t.o.v. vo rig seizoen. De kern is dui delijk verjongd na het ver trek van het trio M. De Bruyn, L. Schaers en E. De Batselier maar met de komst van de nationale doelman C. Vinck lijkt men toch een goede zaak te hebben gedaan. De favorieten voor de titel zijn volgens Avanti: Hasselt (met Jaak Schuermans), Bey- Neerpelt en Boule d'Or Om in optimale omstandig heden aan de kompetitie te beginnen werd er een voor bereidingsprogramma afge werkt. Naast de drie trainin gen per week werden ver schillende oefenwedstrijden betwist en werd deelgeno men aan enkele hoogstaan de internationale tornooien. Na de week stage in het Franse Vittel werd o.a. ge speeld tegen Zabrze uit Po len. Een opmerkelijke uit slag werd behaald op het België-Holland tornooi waar, zonder de gekwetsten D. Verhofstadt en H. Ver- moesen, Vlug en Lenig de Nederlandse kampioen werd in bedwang gehou den. De week daarna werd dan het tornooi van Inter Nos Breda gewonnen door in de finale Sasja te verslaan. Boule d'Or Lebbeke speelt dit seizoen met: Mertens Maria, Vinck Carlo, Vermeiren Jan, Verhofstadt Dirk, Verhofstadt Koen, Cor nells Freddy. Maes André. Maes Hedwig, De Smedt Ed dy, Vermoesen Hendrik, De Ridder Frank, De Pauw Jo ris, Verguit Dirk, Van On- sem Johan, Van Mol Luc, De Smet Herman, Parijs Erik, Trainer: De Smedt Eddy. Hulptrainer-coach: Princen Jef. Begeleider: Ghijsels Rudy. Avanti Lebbeke 2 Avanti Lebbeke 2. waarbij de van een zware kwetsuur herstellende E. De Vlieger optreedt, speelt voor het eerst in 4e afdeling, en hoopt een toonaangevende rol te kunnen spelen hoewel de kern nog bijzonder jong uitvalt. Van der Straeten Frankie, Van Hove Wim, Schellekens Wim, Moeyersoon Michel, De Vlieger Eddy, Van Rans beeck Bart, De Nil Lucien, Hertsens Patrick, Agnees sens Christophe, De Ketel- butter Alain, Waumans Jan, Van Langenhove Luc, De Smedt Peter, Vlassenroot Martin, Van den Broeck Kris- tiaan. Trainer-speler-coach: De Nil Lucien. Begeleider: Willy Van Rans beeck. Ook Avanti 2 werkte een op vallend zwaar voorberei dingsprogramma af. Vooral sterkere tegenstanders wer den bekampt dit met de be doeling de jonge spelers de nodige fysiek te bezorgen. Zij krijgen al direkt titelkan didaat Menen op bezoek. Dames senioren Voor de dames senioren lijkt het ons niet gemakkelijk te zullen worden. De Avanti- dames, met het gewicht van Belgisch kampioen op de schouders, kunnen moeilijk beter doen dan tijdens het voorbije seizoen. Fr. Corne- lis, de nieuwe trainer, nam weliswaar D. De Troetsel op in de kern maar het verster kte Tongeren en het ambi tieuze Neerpelt 3amen met het steeds sterker wordende Sasja, worden samen met Avanti als titelkandidaten getipt. De kompetitiestart tegen Flémalle kan geen probleem zijn met volgende kern: Van Langenhove Myriam, Hauwelaert Lutgarde, Cools Marie-Lou, Bleyaert Hilde, Van den Borre Magda, Van Damme Karin, Biesemans Kris, Lissens Veerle, Cal- lens Lieve, De Geest Mau reen, De Troetsel aisy, Moo- nen Karina, Muylaert Sonja. Trainer: Cornelis Freddy. Avanti Femina 2 De Avanti 2 dames promo veerden naar 2e afdeling en met een bijzonder jonge kern hoopt men toch aan de kop te kunnen meedraaien. Van den Meersch Jannie, Quarin Viviane, Maes Anja, De Smedt Yannick, Elskens Anneke, Vermeiren Kristel, Segers Anouk, Bucqye Mar leen, Hermans Lieve, Wal- raevens An, Anné Anne-Lo- re, De Donder Christel. Lis sens Greta, De Meersman Ronalda. Trainer: Comelis Freddy. Coach: Van den Borre Magda. Begeleider: Elskens Willy. Hier is de nieuwe naam Christel De Donder overge komen van Mechelen. Jeugdkompetitie Avanti schreef volgende ploegen in voor het seizoen 1983/1984: heren miniemen en kadetten I en II. Voor de meisjes is er nog steeds geen kompetitie. Eddy De Smedt is hoofdtrainer voor alle ploegen, hij krijgt als co-trainers voor de jeugd: Michel Moeyersoon, Hedwig Maes, Bart Van Ransbeeck. Avanti streeft hiermee een aktieve jeugdwerking na, door de jeugd de beste trai ner van België te geven. Dit zal op langere termijn vruchten afwerpen. Thuiswedstrijden Zaterdag te 13 uur miniemen te 14 uur kadetten 2 te 15 uur kadetten 1 te 16.15 u. Avanti 2 - 4e afdeling te 17.45 u. Avanti Femina - le nationale te 19.15 u. Boule d'Or - reser- ven le nationale te 20.30 u. Boule d'Or - le nationale Zondag te 13.15 u. Avanti Femina 2 - 2e afdeling Het bestuur van Avanti bleef praktisch ongewijzigd: Ere-voorzitter: Senator Oc taaf Van Den Broeck Voorzitter: Eva Moonen onder-voorzitter: Paula Van San Sekretaris: Anita Van Keer Penningmeester: Willy Van Ransbeeck Public-relations pers, radio: Rudy Ghijsels, Eva Moonen, Willy Van Ransbeeck Medisch team: dokters: Vin cent Hofman, "Koen Verhof stadt, kinesist: Johan Keppens Zaal- en terreinafgevaardig den: Frans Van Mol, Karei Abbeloos, Jeugdverantwoordelijken: Frangois Vlassenroot, Willy Elskens Kassiers: Jozef Van Der Straeten, Diane Heyvaert. Materiaalmeesters: Karei Abbeloos, Theo Coppieters, Jozef Van Der Straeten, Frangois Vlassenroot. Sekretaris wedstrijden: Ani ta Van Keer, Frangois Vlas senroot, Willy Van Re beeck. Propaganda: Niek Daw Diane Heyvaert, Karei k beloos, Theo Coppieters. Verantwoordelijke nii sportieve aktiviteiten: fe Dauwe. Leden: Mare De Smedt, 3* afdeling Een geprikkelde D. Gyssels doet het H.B.C. Dendermonde - Sasja 2: 21-20 «den nooi innen, wedsti beeksi Ipraak ,erdaac ek da ngewe ie besi ta is i De grote verrassing kwam ongetwijfeld uit Dender monde waar H.B.C. er totaal onverwacht in geslaagd is Sasja 2 te verslagen. Inder daad, een verrassing want zoals men nu stilaan reeds weet verliep de voorberei ding van H.B.C. allesbehal ve vlot. Dit resulteerde zelfs in het ontslag van trainer Trienpont die nog slechts als «interim» aan het werk is en tot einde oktober wil verder werken vooraleer te beslissen of hij al dan niet verder doet met H.B.C. Trienpont leek na deze on verwachte zege niet totaal tevreden over de manier waarop. Hij noemde de overwinning wel een presta tie van de ploeg maar wees er toch op dat verschillende spelers over een onvoldoen de konditie beschikken om de 60' rond te maken. Dat er dan toch gewonnen werd noemde hij praktisch uit sluitend het werk van een Handbal. Dirk Gijssens speel- geprikkelde Gyssels die de een schitterende wedstrijd vooral tijdens de tweede tegen Sasja 2 helft een scheve situatie op zijn eentje recht zette. Gys sels was wel degelijk ge prikkeld door het feit dat een paar minuten voor de wedstrijd hem werd verteld dat hij de armband van ploegkapitein, om laten wij zeggen een disciplinaire maatregel, moest afstaan. Gyssels vertelde ons dat hij op sportief vlak heeft gerea geerd door te bewijzen dat hij niet korrekt werd behan deld. Niet zozeer die «arm band» prikkelde hem, wel de volgens hem onbegrijpe lijke maatregel. Meteen zijn wij aan de wedstrijd toe die tijdens de eerste helft vrij wel bestendig in het voor deel van de thuisploeg ver liep. Luc Batselier zorgde voor 6-3 na 13', 10' later kwa men de Antwerpenaars wel even op voorsprong (7-8) maar langs Van Cauwen- berghe leidde H.B.C. aan de rust met 11-9 cijfers. Na de rust bleken vele Dender- mondenaars echter hun bes te pijlen te hebben verscho ten en via 14-12 werdtait. seizcx ](H. Da 16 na 40'. Een degelijke vallersdoelman K. VcmKsjL terghem had zich noch',3 niets te verwijten. Tnenit_ gon echter het festival Gf seis voorgoed. Met nog 13" spelen leidde Sasja sl met 16-18 maar met 5ops^ volgende treffers bracht# geprikkelde Gyssels T dermonde opnieuw voor® 19). Tijdens de laatste nuut moest doelman Vf Renterghem zich welisw. nog eens gewonnen g op een 7-m worp, maar G| seis had toch H.B.C. de| taal onverwachte H.B.C. Dendermonde: Van Renterghem, AeM Van Cauwenberghe 4, Bock 1, Trienpont 1, Gysf 9, P. De Swaef, St. 1 Swaef, L. Batselier G, Pauw, Bouteille. S.K. Grembergse - Mechelen 10-0 Handbal. HBC Dendermonde zorgde voor de verrassing van het weekend door het sterke Sasja 2 te kloppen Groot-Bijgaarden 2 - Brabo Denderbelle: 12-22 Mechelen, dat zich in de voorronde van de Beker van België weinig sportief toon de door G.S.K. te verplich ten tot forfait aangezien zij op de vastgestelde datum op stage waren, werd zater dag de rekening aangebo den. De bezoekers arriveer den inderdaad te laat voor - de eerste kompetitiewed- Knappe Z' helft van Denderbelle strijd en G.S.K. vertikte het langer dan een kwartier te wachten waardoor Meche len op zijn beurt met een forfaitscore zal bedacht wor den. G.S.K. was ten andere reeds een 15-tal minuten on der elkaar bezig een wed strijd te spelen waardoor het volledig onmogelijk werd nog aan te treden. EVA Brabo Denderbelle onder vond tijdens de eerste helft meer tegenstand dan ver wacht van een gemotiveerd spelende thuisploeg. Noch tans was het niet zozeer Groot-Bijgaarden dat het Brabospel ontregelde maar het was de ploeg van trainer Verpoest zelf die vierkant draaide. Brabo speelde slecht in ploegverband tij dens die eerste periode en er was een uitstekende doel man D. Van Goethem nodig om groter onheil te voorko men. Via 3-3 werd de 6-6 rustand bereikt. Na de rust tapte Denderbelle dan uit een heel ander vaatje. Er werd kollektief veel beter them, Dan. Van gespeeld en dit resulteerde Verpoest, Van in een uitstekend laatste D. Uyttersprot 6, kwartier, waarin Brabo be- 3, P. De Smedt, wees klaar te zijn voor Vinck, Van Keer 2 zwaardere opdrachten. Via 9-12 na 44' werd het nog een ruime 12-22 zege voor W. Van Lembergen en C°. Bra- - bo Denderbelle: D. Van Goe- bal. t

De Voorpost | 1983 | | pagina 42