ï- jE Robuust B.D. Lebbeke met revelatie L. Van Mol i£fW- kei tijdens de tweede helft Handbalkalender Avanti Femina tegen Basel HANDBAL 1" nationale B.D. Lebbeke - H.C. Herstal 28-16 van He ;k Dau« Karei k De Voorpost -16.9.1983 - <3- ele uren voor de eerste kompetitiewedstrijd van B.D. mbeke waren wij toch even verrast toen een duidelijk ■eden trainer Eddy De Smedt ons vertelde dat zijn ploeg nooit zo goed voorbereid aan de kompetitie kon innen. Eddy De Smedt is nu eenmaal een realist en na wedstrijd tegen Herstal begrepen wij volkomen dat de beekse trainer zich tot deze voor hem gewaagde ipraak liet verleiden. laad, tegen Herstal dat Boule d'Or over Pb A P 9ewe'd'9e fysische kon- B 'ie beschikt, goed op el- V Irr is ingespeeld en bij- ider gemotiveerd naar seizoen 1983-84 is toege- „«dia# Daarl,ii k"?' ,n°s da' eaelilke van verleden sei- werd aangevuld met h nochtef beloften die dit jaar n, Toenk^^mm ïstival Gf et nog 13; asja iet 5' bra wellicht aan de definitieve doorbraak toe zijn. Teena ger Luc Van Mol is hier wel licht nu reeds aan toe. Deze belofte speelde tegen Her stal 35' en hij miste zeker zijn entree niet. Niet alleen scoorde hij zes prachtige doelpunten maar de manier waarop hij op het terrein evolueerde getuigde van zijn vaststaande klasse. Van Mol bezit alles om een echte «grote» te worden in het Bel gische handbal, naast zijn gestalte, meer dan 1,90 m, heeft hij een opvallend klare kijk op een spelsituatie die hem dank zij zijn perfekte techniek toelaat zowel te la ten scoren als zelf te beslui ten. Mogelijk had Van Mol zaterdag een begenadigde dag maar wij volgen hem nu toch ook reeds een aantal jaren bij de jeugdploegen en indien hij met beide voeten op de grond blijft wat wij zeker verwachten wordt hij beslist de topspeler die men reeds lang in hem zag. Deze Luc Van Mol is inder daad volwassen geworden. Maar naast Luc Van Mol stond er een robuust Lebbe ke op het terrein dat nu dui delijk kracht aan de spel- technische kwaliteiten paart. Verdedigend, met C. Vinck en M. Mertens om beurten in doel, speelt Avanti bijzonder stevig en hier kan het werk van Ver- moesen, bij een 3-2-1 opstel ling, niet genoeg in de verf worden gezet. De gebroe ders Verhofstadt onder hun beiden 17 treffers en Cornelis zijn samen met «rotske» A. Maes de pijlers waarop het Avantigebouw steunt. Alleen het gebrek aan een specifieke rechter hoek maakt nog een pro bleempje uit voor Lebbeke dat nochtans Verguit achter hand heeft om hier een oplossing aan te geven. De andere twee teenagers De Pauw en J. Van Onsem de den net als H. Maes - on wennig op de rechterhoek wat er van hen werd ver wacht. Over de wedstrijd zelf moe ten wij niet te veel uitwij den. Het over bijzonder ste vige spelers beschikkende Herstal kon een twintigtal minuten blijven aanklam pen (8-7) maar aan de rust zorgde Luc Van Mol en D. Verhofstadt toch reeds voor een 14-9 voorsprong. Tijdens het tweede gedeelte kreeg het robuuste Boule d'Or het duidelijk gemakkelijker. Herstal kon het fysiek niet langer aan en de thuisploeg verzwakte op geen enkel ogenblik. Via 19-12 na 40' werd het 24-15 10' voor het einde en na de treffers van Dirk Verhofstadt waren het Van Mol en de pas ingeko men Van Onsem die de 28-16 eindcijfers vastlegden. Nog te vermelden de presta ties van keeper Vinck tij dens de eerste helft en van keeper Mertens tijdens het tweede wedstrijdgedeelte die «af» waren. B.D. Lebbeke: Vinck en Mer tens, K. Verhofstadt 4, Dirk Verhofstadt 13, A. Maes 1, H. Maes, Comelis 1, Vermoe- sen 2, De Pauw, Van Onsem 1, Van Mol 6, E. De Smedt. Reserven: B.D. Lebbeke - Herstal 16-7 Na een vlotte start (4-0) bleef Avanti wel even haperen maar met een 7-3 ruststand kon er toch nog weinig ge beuren. B.D. Lebbeke: Mertens en Vinck, E. De Smedt 3, H. De Smedt 2, E. Moonen, D. Ver guit 2. De Ridder 3, Van Onsem 4, J. De Pauw 2, J. Keppens. EVA verzette weer bergen werk voor de Lebbeekse schuiten, maar kun zelf ook afwerkt Handbal. J. Van Onsem, nog een coming-man bij Lebbeke vertrouwen stelt (wvc) De Smedt veel iW VOOI laatste slman welisK men gei maaiG! ,B.C :hte 2° afdeling Avanti Femina II - Haachtse: 11-13 Het laatste kwartier was teveel ilbal 1 vanli femina 2 nam tijdens de voorbereiding mei deze lters deel aan het tornooi van RB Dendermonde ESHANDBAL 1* Nationale anti Femina - Flémalle: 18-7 Haachtse, verleden seizoen een goede middenmotor met een 7° plaats in de eindrang schikking, heeft het in 2' af deling debuterende Avanti Femina II tijdens het laatste wedstrijdkwartier het dek sel op de neus gegeven. Het jonge Avanti 2 kon geduren de de eerste helft langs een weer knap werpende Segers de indruk geven het te zul len halen. Via 3-1 en 5-3 werd het 7-5 5' voor de rust maar goallie Quarin moest op de valreep nog een 7-7 ruststand toestaan. Tijdens de tweede helft met J. Van den Meersch in het doel, kon Avanti langs Elskens en Maes er onmiddellijk 9-7 van maken maar daarna bleef de aanval onmondig gedurende 18' wat het meer geroutineerde Haachtse toe liet 9-11 voor te komen 10' voor het einde. Ch. De Don der lukte dan haar eerste Handbal Dirk Verhofstadt scoorde tegen een bijzonder hoog percentage tegen Herstal. DAMES 1* nationale Zond. 18/9 te 17.30 u. Neerpelt-Avanti Lebbeke. 2* afdeling Zond. 18/9 te 12.45 u. Haachtse-EV Aalst. 3* afdeling Zond. 18/9 te 10.30 u. Menen-RB Dendermonde. Zat. 17/9 te 17 uur Robuco Buggenhout 2-Robuco Buggenhout. GSK Hamme-RB Dendermonde 2. Zond. 18/9 te 17.45 u. Groot-Bijgaarden-Olympia Aalst. HEREN 1* nationale Zat. 17/9 te 20.15 u. G. Neerpelt-Boule d'Or Lebbeke. 3* afdeling Zat. 17/9 te 19.45 u. Robuco Buggenhout-Anderlecht. Zat. 17/9 te 20.15 u. Ajax Lebbeke-Fr. Beerse. Zond. 18/9 te 17.15 u. Dendermonde-A. Hechtel. Zat. 17/9 te 20 uur Maasmechelen-EV Aalst. 4* afdeling Zat. 17/9 te 20.15 u. Sparta Aalst-Vit. Gent. Zond. 18/9 te 18 uur Menen-Grembergse. Zond. 18/9 te 19 uur Groot-Bijgaarden-Avanti Lebbeke 2. 1* provinciale Zond. 18/9 te 14.15 u. Denderbelle 2-EV Aalst 2. Zond. 18/9 te 15.45 u. Denderbelle 1-Gent 2. Zond. 18/9 te 20 uur Wemmel-SK Grembergse 2. was wel de stevige verdedi ging die af en toe uitpakte met een agressieve 3-2-1. Tijdens de laatste 20' speel de de thuisploeg dan toch op het normale peil en dit resulteerde nog in een kar- revracht doelpunten waar door de einduitslag nog de verwachte proporties aan nam. Nadat het eerste kwar tier werd afgesloten met èen 2-2 score kon Bleyaert Avan ti toch met 5-3 voorbrengen aan de rust. Tot de 40° mi nuut bleef Flémalle niette min in de wedstrijd (8-5). Toen bij deze stand H. Bleyaert met 2' straftijd werd bedacht, leek Avanti toch ti Femina, zonder ver ger K. Van Damme der weinig van terecht en het was enkel de snelle H Bleyaert die voor de doel punten zorgde. Ook in de tweede helft kon Flémalle te lang blijven aanklampen normaal te zijn, vooral uit de tweede lijn van de thuisploeg kwam zelden ge vaar. Positief bij Lebbeke moeilijk overtuigen Flémalle dat toch niet topploegen kan gere- worden. Vooral tijdens rste helft bleef Avanti a onder de verwach te Aanvallend bracht dskampioen er bijzon- doelpunt voor lebbeke (10- Avanti 2: Van den Meersch 3* afdeling 11) maar via 11-12 langs Se- en Quarin, Elskens 1, A. d tj r\ j j r»i gers moest Avanti 2 dan Maes 2, De Donder 1, Wal- Uondermond© - RobllCO toch berusten in een 11-13 raevens 1, Segers 5, Bucque, nederlaag. Y. De Smedt. Buggenhout: 10-12 Goalie Biommaerts bezorgt Buggenhout de overwinning wakker geschud. Van Den Borre bracht de nodige orga nisatie en eens Avanti op nieuw volledig werd Flé malle overklast. Langs Bie- semans, Muylaert en Bleyaert werd, het 12-5 10' voor het einde en als goalie Van Langenhove Bleyaert een paar maal voortreffelijk aanspeelde was het pleit definitief beslecht. Avanti Femina: Van Lan genhove en Hauwelaert, Cools, Bleyaert 11, Van den Borre 1, Callens, De Troet- sel, Lissens, Biesemans 4, De Geest, Muylaert 2. J>al. Ook de Avantidames zijn goed voorbereid op de kompetitie (pvs) Europese Beker der Landskampioenen De tegenstander van Landskampioen Avanti Femina in de Europese Beker wordt het Zwitserse Basel. Meteen een zware dobber voor de ploeg van trainer Fr. Cornelis die er wellicht alles zal op zetten om de skore zo laag mogelijk te houden. Meer over deze tegenstander in een latere uitgave. De thuiswedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 24 september om 17.45 u. De op die datum voorziene kompetitiewedstrijd tegen Evere wordt hierdoor twee dagen vervroegd; nl. op donderdag 22 september. De terugwedstrijd in Zwit serland is voorzien tijdens het weekend half oktober. De Avanti-heren die zich kwalificeerden voor de IHF- Beker - Europa Beker III - werden vrijgeloot voor de eerste ronde. Dat belooft in verband met de waarde van de tegen stander in de 1/8 finales te spelen in november. (eva) Bij Robuco Buggenhout de buteerde Ch. Biommaerts in het doel en meteen bezorgde Robuco een overwinning die lange tijd in de handen was van een knap spelende thuisploeg. De thuisploeg nam een bliksmestart en on danks J. Heirman met een persoonlijke bewaker werd bedacht, leidde Ros Beiaard na 10' met 3-1. Dendermonde bleef gedurende de ganse eerste helft het wedstrijdge- beuren beheersen zodat nie mand graten vond in de 6-3 ruststand. Na de rust zou het fysisch sterkere Buggenhout echter het tij doen keren. Onder impuls van een weer erg aktieve A.M. Bleyaert stelde Robuco gelijk na 38' en ondanks Ros Beiaard bleef aandringen langs Van Boven en Van Der Jeught konden zij de Buggenhoutse goalie nog moeilijk passe ren. Na driekwart wedstrijd kwam Robuco dan aan de leiding (7-8) om deze niet maar af te staan tot het ein de. Deze aantrekkelijke wedstrijd eindigde dan ook op een 10-12 eindscore. R.B. Dendermonde: J. Heir man 6, H. Van Boven 2, Van der Jeught 1, De Decker 1. Robuco Buggenhout: Bleyaert 7, Sanders 1, Van Damme 1, Verest 2. EVA 1* Provinciale H.C. Lokeren - Brabo Denderbelle 2: 24-15 Moeilijker dan verwacht Het jonge Brabo 2 heeft het Lokeren, zonder soldaat Le- naerts en de gekwetste R. Sonck, vrij moeilijk ge maakt. De thuisploeg raakte de eerste helft maar niet los van de Brabo jongens die via 5-5 na 15' bleven aan klampen tot een 9-8 rust stand. Tijdens de tweede wedstrijdgedeelte liep het heel wat vlotter bij Lokeren dat via 16-13 na driekwart wedstrijd met snelle tegen aanvallen nog aan een rui me 24-15 zege raakte. H.C. Lokeren: Fl. D'Hanis, A. D'Hanis 5, Vermeir 2, De Brouwer 8n Beeckman 7, Van de Velde, De Bruyn, Bocklandt 2. Brabo 2: D. Van Goethem, P. De Smedt 2, R. De Smedt 2, Van Lambergen 2, Goeman, Van Rooyen, Delannoy, Ta- minneau, Van Steen 8, Ruyssinck, Y. Goeman 1.

De Voorpost | 1983 | | pagina 43