I 'Late beslissing L Marcoen, speler-trainer bij BBC Erembodegem beweert dat zijn ploeg rustig volwassen wordt Internationaal rolstoel basketball-tornooi te Lokeren Basketbalkalender Willems alleen Moeizaam gaat ook Spanning troef Moeilijke uitzege BBC Erembodegem in de laatste sekonde gelyncht Ongelooflijk maar waar Problemen bij de afwerking Doorsneeprodukt! Vai Verdienstelijk resultaat Uit de beker gewipt >x.mn 44 -16.9.1983 - De Voorpost BASKETBAL Hemaco Dendermonde - St.-Niklase 62-48 Da regionale konirontatie was voor beide klubs belangrijk. Het was misschien nog niet onmiddellijk een vierpunten- match, maar beide verenigingen beseffen dat ieder gewon- awn punt van goudwaarde is. De taktische konstellatie van St.-Niklase liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Coach Van Hoeyweghen opteerde voor een zakdoekzone, waarbij de strook onder de korf volledig werd dicht gehou den. Een taktiek die in de eerste helft bijzonder effektief was. rebounders hanteerden zijds kreeg Luc Van Lember- goed het blocking-out-prin- 9en nu veel steun van Geert cipe en de thuisploeg speel- Van Nuffel, die aantoonde dé aanvankelijk niet meer in nog niets van zijn precies- Ie strijd om de terugkaat- held te hebben verloren, ors. Het bezoekende sukses Zijn 9 op 14 in de tweede erkt door het falen van de helft bracht Hemaco op- :dve afstandshots bij He- nieuw in de match en Lieven aco. In de eerste 20 minu- Keppens zorgde aan de 8° n lukte de thuisploeg 8 minuut voor 33-33. De bezoe- rven uit 36 pogingen. Dit kers heten het niet afweten as voor Luc Van Lember- bi) de afwerking en Hemaco en 6 op 13, de enige thuis- dikteerde het tempo langs Deler op peil de eerste een meevallende Van Liede- vlft. en 3 op 10 voor Van kerke' die ondanks zijn 17 uffel. St.-Niklase haalde ïaar- een goede indruk liet inst uit het balbezit en ver- 015 spelmaker. Tot 44-45 kon "\-Niklase eerder kramp- ■8rd ook in de hand ge- Hemaco-Sint-Niklaas 62-48. De bezoekende pivot Willaert haalt néÏÏn Tegenaanval len "zo- achtig aanklampen, maar de bovenhand op de Dendermondse verdediging (gvw) rate thuisploeg met at de 10-8 stand na 6 minu- dankzij een 3 op 4 van Pat Van Lembergen en een j smashende De Decker uc Van Lembergen, evo- maakten de kloof, die voor ;.eerde naar 16-22 aan de de thuisploeg het eerste 3* minuut. Martin Sauvil- puntengewin bezorgde. x, met een 4 op 5, zorgde amen met Willaert voor de Punten: mistige bezoekende situa- Hemaco: 27 op 75 en 8 op 14 en Dhaen legde zijn rou- vrijworpen. Van Liedekerke ne in de weegschaal, zodat 0-0, Lermytte 0-0, Luc Van - aan de rust 21-28 op het Lembergen 13-11, Pat. Van rd stond. St.-Niklase lukte Lembergen 0-5, Hedwig Ver die periode 12 korven uit stappen 2-0, Van Nuffel 6-20, pogingen. In de tweede Lieven Keppens 0-2, Klaas ilft hield Van Uytfanghe Keppens 0-0, De Decker 0-3. Waaslander met een St.-Niklase: 21 op 56 en 6 op iepunter (25-33) in de beste 9 vrijworpen. Van der Lin- ositie. Wisselingen bij de den 2-2, Van Uytfanghe 2-3, «zoekers en de energie die Willaert 8-6, Martin Sauvil- tilaan opgebruikt raakte, Ier 8-4, De Poortere 2-2, Kris naakte de zoneverdediging Govaert 0-0, Dhaen 6-3. niet meer zo oninneembaar als in de eerste helft. Ander- BENO Halfweg het Vorig seizoen (werd Marcoen als speler trainer aangesteld bij BBC Erembodegem, een vrij moeilijke taak die hij zonder veel aarzelen aannam. Nu één seizoen later blijft het dezelfde situatie. Waarom? «Speler/trainer zijn bij Erem bodegem is echt geen mar teling, het is een noodge dwongen situatie maar ze ker geen probleem. De jon gens waren vorig seizoen vrat uitgekeken op trainer Corthals. Er kwam dat be wuste incident, Corthals gaf zijn ontslag en er diende iemand zijn plaats in te ne men. Het bestuur dacht toen aan mij. Ik heb die taak aangenomen en de ploeg zo goed en zo kwaad als ik kon opgevangen. Wij hebben de schade hierdoor kunnen be perken, tot grote vreugde van het bestuur. Iedereen bleek kontent te zijn en dat is het voornaamste. Nu, één seizoen later wil het bestuur imij nog eens de kans geven. Waarom ook niet? De jon gens zijn ondertussen fel veranderd, de goede geest is terug, zij willen weer trai nen en zich inzetten. Zo, waarom zouden wij het dan geen tweede keer wagen?» aldus Marcoen. Volgens de trainer zit Erem bodegem in een uitzonderlij ke situatie. «Het opvangen van nieuwe spelers vraagt een hele boel aanpassin gen. Het wordt nu zoeken naar de ideale opstelling, zodat we goed uit de verf komen. Met de Wolf erbij beweer ik dat onze klub in staat is beter te presteren dan vorig seizoen. Wij staan ongetwijfeld sterker. Anders tip ik op een goede midden moot, want met Vlierzele als grote favoriet is geluk niet alleen de hoofdfaktor om te slagen, goed renderen komt er ook bij. Tegenslagen kan je je dan niet permitteren. Wat onze kansen zijn zonder de Wolf, hangt voor een groot deel af hoe snel de nieuwkomers zich integre ren in de klub. Persoonlijk zie ik geen obstakels zitten maar je weet maar nooit», aldus de speler/trainer. NR Feniks-Lokeren vzw, organi seert met medewerking van BLOSO een Internationaal Rolstoel Basketball-tomooi te Lokeren op zaterdag 17 en op zondag 18 september aanstaande in de Lokerse Sporthal. Binnen de groep van actieve sportbeoefenaren, dat is naar schatting één derde deel van de bevolking actief in de georganiseerde sport, is het aantal gehandicapten weliswaar nog klein, doch wel groeiend. De in 1980 in Arnhem gehouden Olympi sche spelen voor gehandicapten hebben on getwijfeld positief bijgedra gen aan deze ontwikkeling. In ieder geval hebben deze spelen aangetoond dat sportbeoefening voor vele gehandicapten tot de moge lijkheden behoort. Het gaat er uiteindelijk om dat ge handicapten volledig en ge lijkwaardig mee kunnen doen. Aldus schreef mr. P. Van Dijke, Commissaris der Koningin in de Provincie Ut recht, naar aanleiding van het jubileumtomooi 1983 van de Invaliden Sportvere niging «Antilope» te Leer- sum. Het is nu ook in diezelf de geest dat het internatio naal Rolstoel basketballtor- nooi wordt ingericht te Loke ren. Dit sportevenement is niet alleen een middel bij uitstek om eikaars krachten te meten, doch evenzeer een uitstekende gelegenheid om vriendschapsbanden te smeden of te verstevigen. Indien de instelling van alle betrokkenen even positief blijft als bij vroegere tor nooien dan wordt dit in Lo keren ongetwijfeld even eens een fijn evenement. Hier volgen nu de deelne mers van dit aangekondig de tomooi: SC Antilope (Nederland, 2e plaats kampioenschap van Nederland Vice Europees Kampioen; Berck (Frankrijk), Kampioen van Frankrijk 1982-83; I.F.A.A. Stockholm (Zweden), 3e plaats Kam pioenschap van Zweden 1982-83; RSC Koln (Duits land); St. Jan Brugge, Kam pioen en Bekerwinnaar van België 1982-83; Mee Charle roi, Vice-kampioen van Bel gië 1982-83; Wapper Antwer pen, Finalist, Beker van Bel gië 1982-83; en last but not least: Feniks Lokeren, kam pioen van België 1981-82. Programma: Zaterdag 17.9.83 van 9 uur tot 17u30: Kwalificatiewed strijden doorlopend op 2 ter reinen. Zondag 18.9.83 van 10u30: Finalewedstrijden, met om 14 uur: 3e en 4e plaats en om 15u30 Finale. Om 17 uur ten slotte: Prijs- uitdeling. Plaats: Stedelijke Sporthal, Sportlaan Lokeren. Toegang gratis. J.V.L. O» 2* afdeling mannen: 20.30 u. (17.9): Okapi Aalst-Rubo Niel 3* afdeling A: 18 uur: BC Zele-BCS 23 20.15 u. (17.9): Ieper-Osiris 4* afdeling A: 20.30 u. (17.9): Panters Baasrode-Was» cub Waasmunster 17.30 u.: Hennes St.-Niklaas-Schel jeugd Temse 2* provinciale: 11.00 u.: Moerzeke-Juventus 15.45 u.: St.-Niklase-The Tower 20.30 u. (17.9): Were Di St.-Niklaas-W» zenvrienden 20 uur (17.9): Dendern >nde-Beveren 20.30 u. (17.9): Deinze-» '.imaco 2* provinciale A: 14.15 u.: White Star-Lokeren 20.30 u. (17.9): Eksaarde-Vlierzele 18 uur: Erembodégem-Melsele 20.30 u. (17.9): Bazel-Erpe Mere 15.45 u.: Temse-Lede 3* provinciale B: 10.30 u.: White Star-Erpe Mere III 11.00 u.: Bolas Dendermonde-Modu 1. 17.30 u.: Oostakker III-Grembergen 18.00 u.: Cibo Zele-Bertino 14.30 u.: Rubac Rupelmonde-Buggen.' hout EKSAAHDE - RED BOYS: 41-51 Erpe Mere 3 - Rubac: 54-56 Langs een goede Verschoo- ren konden de bezoekers uit lopen tot 2-8 maar de jonge ploeg van Mere met kapitein Boriau als bevelhebber sloeg terug. Na 10-10 ver ging het de Scheldejongens niet meer zo goed en er moest hard gewerkt worden om bij de rust een magere 20-23 op het scorebord te to veren. Trainer Verhulst had zijn discipelen de les gele zen maar de wil om te win nen was er wel doch de vuurkracht bleef in de kabi- nes. Rubac bleef slecht af werken (amper 28%) en na 38-38 waren het zelfs de thuisspelers die op voor sprong kwamen. 5U-4/ U0" min.) Toen kwam Mere aan de 8 fouten en gelukkig was Verschooren daar om met vrijworpen toch het laken naar zich toe te trekken. Ru bac behield op 22 sekonden van het einde al vriezend zijn verworven voorsprong en won uiteindelijk ver diend. Punten: Erpe Mere: Boriau 20, Callebaut 12. Rubac: Verhulst 15, Wilf. Bolssens 14, Werner Bols- sens 3, Poppe 0, Verschoo ren 20. Van Britsom 2, De Breucker 2. WEGA Red Boys, gedegradeerd uit eerste provinciale, verloor wel pivot De Roeck maar de inbreng van De Man (Tissac) ving toch het reboundpro bleem op. De eerste helft leidde Wil lems zijn troepen naar een 22-16 rustvoorsprong omdat De Vuyst nooit de gepaste opening vond. Foutenlast en gebrek aan afwerkers wa ren de thuisploeg echter fa taal. De tweede helft was De Man onder de borden gevaarlijk terwijl De Roeck aan zijn wekelijks recital s Eksaarde moest dt sen maar kon toe: goede partij tem nr Red Boys klasseer f, ker bij de eerste dré newcomer Eksaars einduitslag toch vend' nn Punten: Jjjj Eksaarde: Tollen» Dherdt 6-0, Talliil aa lems 8-9, red Boys: Pieters «De Man 2-7, Meulemaii "kei ms 0-6, De Vujj gen voor waa Hemaco-Sint-Niklaas 62-48. Luc Van Lembergen, de betere thuisaanvaller, hanteerde zijn gevreesd afstandshot (gvw) Bertino - Assenede: 51-48 Erpe Mere - Melsele 54-57 Een zeer moeilijke uitmatch bij het geroutineerde Mere bracht voor Melsele toch een verdiende zege mee. Het lijkt alsof de Beverse ploeg dan toch haar onregelmatig karakter wil afleggen want met drie grote jongens (Lau- reys. De Cauwer en Polfliet) moet zij zeker bekwaam zijn een ereplaats in haar reeks te behalen. Mere dat in Lanckman een opportunist vond kon de eerste helft wel naar zijn hand zetten (27-24) maar moest dan tegen het reboundgeweld van Melsele de duimen leggen. Stout- Van Goethem in de spits rondden het homogeen ge heel af en zorgden mede voor een welkome zege. Punten: Melsele: Van Goe them 14, Sout 10, Laureys 8, De Cauwer 8, Polfliet 14 p. Erpe Mere: Lanckman 21, Callebaut J. 14, Callebaut D. 6, Lievens M. 6 punten. WEGA Een bezoekende ploeg die met Van de Sijpt onmiddel lijk naar 2-7 uitliep werd na 5 minuten gecounterd door de plaatselijke spelverdeler De Beleyr. De Wase André van om en bij de twee meter werd door Bertino op die plaats uitgespeeld en deed het helemaal niet slecht in zijn nieuwe funktie. Toch bleven de ploegen zij aan zij tot Bertino Van Gerrewey opstelde die van in de rac ket voor 26-22 rustcijfers zorgde. De tweede helft bleef de thuisploeg op voor- sprong'tot 39-36 (10° min.), maar het moedige Assenede gaf zich helemaal niet verlo ren. Wanneer Bertino even naar de goede kadans zocht werd het scorebord van 47- 40 (16° min.) tot 49-48 (19® min.) gebracht. De thuis ploeg moest alle hens aan dek roepen temeer omdat Vonck met fouten was weg gevallen. Op zekerheid spe lend kon Bertino dan toch 6 sekonden vóór tijd langs D'Hooghe de zege veilig stellen. Bertino: De Beleyr 18, Vonck 13, Deckmijn 4, D'Hooghe 6, Van Gerrewey 8, Janssens 2p. Assende: Hendrickx 4, De Walsche 6, Van de Sijpt 17, Van Asse 6, Crap 7, Baeque- landt 8 p. WEGA tot 39- maar i Basket. Osiris Denderleeuw won zaterdag op verdict0 'we eerste thuismatch. Temmerman aan de scoremachintf ®n 0 Jnaat ,BBC EREMBODEGEM - WHITE STAR: 57-58 Niemand van de Erembodegemse supporters achtte het mogelijk dat hun ploeg het niet zou halen tegen White Star. De sterTenkonstellatie stond voor hen trouwens 39'59" goed. Het waren vooral de Erembodegemse aanwinsten die de kastanjes uit het vuur haalden. Praet en Nevens verdedigden naar behoren terwijl Barrez aalvlugge akties voerde die resulteerden in rake korven. De bezoekers van hun kant deden het stukken rustiger, liepen veel in mekaars weg, i misten herhaaldelijk, kenden overdreven veel balverlies, kortom debiteerden basket zonder ruggegraat. Ruststand 25-12. Bij de herneming bleef Erembodegem via Marcoen, Barrez en Praet de dominante. Niet voor lang meer. De bezoekers kwamen stilaan tot inkeer en begonnen vlotter en efficiënter te spelen. Het waren hoofdzakelijk Van Den Bussche, Haeck en Smet die de achterstand bijbeendon. Tot één sekonde voor het einde kon Erembodegem weerstand bieden maar dan begaf de barrikade. Tower Aalst - Moerzeke 92-49 CS Michel-Dendermonde: 63-61 Runxter 59 - Okapi Aalst 56 BBC Erembodegem: Cobbart 0, Demangeleer 6, Nevens 4, Triest 6, Praet 17, Marcoen 12, Barrez 8. White Star: Van Hamme 4, Claey 6, Delcourt 2, Van Den Bussche 20, Alexander 4, Haeck 8, Smet 10. Secretaris De Backer was er van overtuigd dat BBC Erembodegem een slechte match speelde. «De eerste 20 minuten waren Marcoen, Demangeleer en Triest zeker niet in hun gewone doen. Normaal gezien zijn dit toch mensen die regelmatig shotten op training, nu lieten zij het gewoon afweten. De nieuwe spelers (Praet, Barrez en Nevens) hebben hun rol overgenomen en de eer proberen te redden. Te vermelden valt wel dat Nevens op zijn beurt niet 100% met z'n gedachten bij het spel was. Deze speler zat wat in de put wegens familiale omstandigheden (sterfgeval). Misschien kan dit een troost wezen dat één slechte wedstrijd nog geen slecht seizoen is, aldus de woordvoerder. NR Reeds van bij de eerste kom petitiewedstrijd bewezen de Aalsterse Torenjongens dat zij dit seizoen C83-'84) geen schaduwlopers zullen wor den. In hun thuiswedstrijd tegen Moerzeke deden zij de basketbalans uitgesproken in hun voordeel overhellen. De bezoekers zaten blijk baar nog dieper dan het dieptepunt. Hiervan maak ten de Ajuinen gebruik om hun positie te verstevigen. Het leek erop of het score bord slechts langs één kant funktioneerde. Ter illustra tie enkele tussenstanden 2- 0, 6-0, 10-2, 18-2, 33-3, 38-3. De Aalsterse korven werden hoofdzakelijk gemaakt door Heyvaert, Thijs, De Troyer en De Schaepdrijver. Bij de rust hadden de Moerzeke- naars amper 10 punten ver gaard (50-10). Na de pauze probeerden de gasten zich te herpakken. Hun verdedi ging werd stukken beter en het was vooral Van Loey die probeerde de losse steken op te rapen. Maar... De To wer bleef zich de ziel uit het lijf spelen, ondanks het feit dat coach Van Miegroet het originele basisvijftal gelei delijk aan verving door jon gere spelers. Bij hen leek vooral Lenoir/Van Den Brempt de perfekte tandem. af en toe bijgestaan door De Pauw en Van der Cammen. De Ajuinen waren in alle opzichten te sterk voor deze prutsende gasten. Enkele in-het-oogspringer- tjes: - De 22-jarige Guy Thys, ex- Okapiër, momenteel het nieuwe gezicht bij de Tower wordt ongetwijfeld het ster ke wapen van de toekomst. - Ondanks z'n kwetsuur speelde De Schaepdrijver een opmerkelijke wedstrijd. - Grote afwezigen waren D'Herdt, zit thuis met knie pijnen en Van Der Borght, voor minstens 5 weken in het gips na de slechte val te Vlierzele. - Bij Moerzeke presteerden Van Riet en Van Houte on dermaats. - Van Loey werd bij de be zoekers topscorer terwijl De Schaepdrijver deze titel wegkaapte voor de Aalste- naars. Tower Aalst: De Smedt 4, De Schaepdrijver 24, Heyvaert 15, De Troyer 11, Thijs 16, Van Den Bremt 4, Lenoir 15, Van Der Cammen 0, De Pauw 3. Bavo Moerzeke Claessen 4, Van Loey 25, Van Riet 0, Van Haute 8, Van Cleemput 6, Verbeke 2; Persiau 4. De Dendermondse eerste provincialer maakt momen teel een moeilijke periode door. Het wegvallen van Van de Spiegel en de schor sing van Bieseman heeft het effektief vooral kwalitatief aangetast. Bij het gepromoveerde Kluisbergen kon Meeussen aan de 11° minuut voor 20-24 zorgen, maar de volgende 9 minuten lukten de bezoe kers geen enkele fieldkorf meer. R. 34-28. In de tweede helft moest Dendermonde doorlopend op een achter stand aankijken. 46-38 aan de 8® minuut en 56-5U aan ae 14° minuut. Op enkele minu ten van het einde stond de thuisploeg voorop met 61-55. Een ultieme remonte, waar in Goossens een ruim aan deel had, lukte nog tot 61-59, maar verder geraakte een zwak aanvallende bezoe kende ploeg niet. Punten: CS Michel: Lhom- melet 6, Delfosse 6, Becel 24, Castelain 13, Malfrère 12. Dendermonde Coeckelberg 5-7, Meeussen 8-0, Van Leemput 3-4, Goossens 8-16, Mijs 4-6. (beno) Op geen enkel ogenblik was de wedstrijd van die aard dat de toeschouwers wild enthousiast de bomen kon den inklauteren. Beide par tijen deden hun best, meer niet. De Limburgers pakten een goede start (5 op 5) van Reekmans. De Ajuinen re plikeerden hierop met puike verdedigingstechnieken (Schmitt) en rake shots (Van Den Bossch, Minnebo, Elias). Ruststand: 35-25 In de tweede helft ging de thuisploeg een ietsje teveel rentenieren. Dit stimuleerde de bezoekers, vooral Van den Bossche-Minnebo, om nog dichterbij te komen (40- 39). Op een bepaald ogen- Damesbasket: Sgolba Aalter-Panters Baasrode 5): 58-41 De Pantersmeisjes verde digden in de eerste helft op een biezonder effektieve wijze hun 5 punten voorgift. Ze lieten zich niet intimide ren door hun gereputeerde tegenstanders. De Boeck en De Saegher goed gesteund door Spitael en Verstappen konden aan de 20® minuut nog altijd de leiding bewa ren (23-24). In de tweede helft bleven de bezoeksters hun aandeel van het kijk stuk opeisen en aan de 9® minuut 35-35 was de beslis sing zeker nog niet geval len. Dan sprak evenwel de grotere technische vaardig heid en het inzicht van de thuisploeg, die in de laatste minuten nog een afgetekend resultaat op het bord zette. Punten: Sgolba: Wullaert 13, De Koncker K. 14, De Purcie 15, S. Arickx 4, G. Arickx 3, Delrue 5, S. De Doncker 4. Panters Baasrode: De Boeck 12, De Saegher 12, Spitael 6, Verstappen 6. (beno) WA! blik lagen de koe de Aalstenaarsi#oen kenroye met 5 fa"® '"u de bank) dat c»v°°r ti erin zat. De gastd>»°"e echter te vroeg "ket w kraaid want de ■De ja' bende voerde or,j*a' k« van Nis een vem;Yan tektionisme in 'jjet a' uiteindelijk de eic*0" s leverde. W1' ,0' Runxter: ReekmaÉ"oe9 Bogaerts 13, L. E.*eckt 1 Watthion 13, Vcd® eer roye 0, Nis Overdoe Nevens. f°9e Okapi Aalst: VEkoof d sche 14. Smitt JCb°sket 18, Elias 9, FamafPiaa,s steeng (5® min naar 2 Damesbasket: IEl Tissac Gentbrugge-BC Zele: 51-Jr® d De Zeelse meisjes hebben scheen de thui%|ie W( de goede intenties niet in ©en gemakkelijk! diend realiteit kunnen omzetten, kende zege te s^enplo In de tweede ronde werden 23 aan de 9* 'van ze door Tissac uit het Oost- daartoe een °®fvan V vlaams bekeravontuur ge- 1 J"" wipt. Een verwittiging kwam er na 5 minuten toen de thuisploeg uitliep tot 7-0. Ost, De Block en Van der Kelen zorgden de volgende minuut voor 7-6 zodat het verschil niet te hoog opliep. De bezoekers kwamen zeer moeilijk tot skoren en het waren Betty De Block en Ma rianne De Bock die tot de 18' meire 0-3, De minuut (19-17) voor even- Bock 5-3, Dik wicht zorgden. In de laatste drie minuten liep Tissac uit "tot 24-17. In de tweede helft tenteri sac kende dan»| periode zodat f kwam tot 40-35 minuut, maar ^na ij ook het laalti'43.38 waardig feit. bieej e Punten: Tissac: Bailliu M.»£hl Döfever 6-6, «tór00; Van der Ies8»3iterdi Zele: Van der »%en zj 'indej 2-2, Hermans ^(eTbiff de ba thuispli

De Voorpost | 1983 | | pagina 44