L bitterende ibaldoelpunten iVeerle De Wint! I speur damesvoetbal tlLLEKES AALST- WAARD ELEN: 2-0 Kamilleke-bloeme-kes Waas-Damesvoetbalverbond - derde speeldag KNIP UIT: comiR - 25/30% De Voorpost - 7.10.1983 - 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendarmonde. Tel. 052^21.40.60 [UIIOWLE ier belabberd uit te zien voor de Kamiliekes: het uren fel geteisterde elftal had na vier wedstrij- één puntje op zijn creditzijde laten boeken en tipuntensaldo vertoonde een troosteloze nul in het de gemaakte goals. Veerle De Wint en Ann ml slaagden er maar niet in de weg naar de netten utn Greta Van Hauwermeiren moest nog steeds laten gaan. Bovendien volgden de blessures elkaar al tempo op: je zou voor minder de armen laten Een prima keepende Brenda Van de wedstrijd (per) ^beurde echter juist niet. Geertdie op Gosselies na een ongelukkige val een eena rui opliep, wilde er tegen Elen per sé weer bij zijn en euw heti Kl|jet gekneusde lichaamsdeel in een elastisch verband een ooi se{i ;rken ai; wlachteraan de organisatie opnieuw in de juiste plos iet uitscb crde het middenveld plots op gang... :rd het' appij,( 'i Nielses ik de leerden r fiets en M| nt kont /er aan. dé redding vlot en kwam ook de Veerle De Wint bij de zestientegen Denemarken? Veerle De Wint, zichtbaar gelukkig met haar selektie voor de nationale damesvoetbalploeg, hoopte ook tot de uiteindelijke keuze van Albert Bers te behoren voor de interland tegen Denemarken komend week-end. Veerle heeft in vergelijking met vorig seizoen een merkwaardige metamorfose ondergaan: ze voetbalt nu erg beheerst én heeft ook haar tong in bedwang. Dit had een heilzame invloed op haar prestatie en haar twee doelpunten waren pareltjes van beheersing en traptechniek. Als Veerle nu stevig met deshoes op de grond blijft, kan ze het nog ver schoppen en dat gunt sportief Aalst haar ook van harte! Colette De Wilde terug Na een meningsverschil over al dan niet spelen met de provinciale ploeg, zat Colette De Wilde vorige zaterdag op de bank Vanuit de dugout kon zij de knappe prestatie van Brenda Van den Eeckhoudt slechts met bewondering volgen. Met dergelijke doublure voor titularis Brenda hoeven de Kamiliekes geen keepersproblemen te vrezen, Fernand gaf de aftrap Femand De Boitselier, jarenlang de populaire waard van dancing Monopoleen sinds vorig jaar uitbater van de Osbroek-kanttne. gaf de aftrap van de wedstrijd Kamiliekes - Elen. En de wedstrijdbal die htf schonk, belandde tweemaal in de bezoekende netten. Fernand mag nog komen. klonk het na de wedstrijd dan ook in koor en wij zien hem m de loop van het seizoen waarschijnlijk ook weer aan de Zandberg. Hilde D.: «Nog dertien punten!» Hilde Daelemans, gekwetst aan beide voeten, liep nochtans bedrijvig rond voor en na de wedstrijd. Volgens haar volstaan zestien puntjes om zich in Eerste Nationale te handhaven en na de overwinning tegen Elen riep Hilde Dee. als kenner van de -vrouw-in-de-sport: Nog dertien punten en we zijn er!» Vorig seizoen had Eten 17 en DVK 18 punten in de eindstand, maar de afdalers Asse Terheide met 7. en Diepenbeek met 5 puntjes waren wel ongewoon zwak om aan die teorie een stevige grondslag te geven. En de poulains van Kamiel Sergant zullen er waarschijnlijk weinig 2 houden en zoveel mogelijk puntjes sprokkelen... C.T. ie aftrap togen de Aalsterse meisjes gedecideerd 'ten Men kon het met zijn ellebogen aanvoelen dat de tawen regelrecht op de overwinning afstevenden. E3-Scbel sïzou niet lang uitblijven. Na amper tien wedstrijdmi- ;n inbed keeper Wolfs een schot af in de voeten van Veerle twerk, tl met een fantastische lobbal haar nationale selektie rtuigen Keen 'iel e(:rste Kamillekes-doelpunt van het seizoen schoot. Vijf minuten later trapt Ann Baudouin een Annemie Van Damme herneemt, de bal komt nog bij Wint terecht maar de bezoekende doelvrouw grijpt bet gevaar en wil iets forceren, maar de Limburgse lorden oordeelkundig opgevangen door een kordate li je deti erdediging. Trees Van Geert is de onvermoeibare hetcentl bovendien aanwijzingen geeft, en achter haar »n rijden] Van den Eeckhoudt in haar doelgebied. De 1 over I Gisèle Ghesquière en Ingrid Van de Neucker etpanoen ™er>sPe'o'c~1;mn kantje op, maar dan begon de nogal 6 6 iJcndc Waalse referee Nicole Raepers aan een reeks KkelijKS beslissingen. De Kamiliekes krijgen een vrij- 'acht tej jp, binnen de backlijn en aan de overzijde wordt stad nasi Van Damme fel gehinderd maar dan maakt ze het er evemu sbaar van «niks aan de hand». Het publiek gromt dan b« 'cn zal nog herhaaldelijk zijn ongenoegen uiten over meer' opengest rste trein iljoen ad ér de Kt i 29 mila en Ken» 'WW vnjda U,/Mes zitting ia Gouw miclu een tö a lieg van lan al fa toch igc leiding. De ajuinen stoppen de bal op de lijn! (per) Een goed seizoeneinde! Kordate en agressieve Kamiliekes leiding. Ann Eeckhaut brengt de bal in de loop van Nicole Verhofstadt Veerle De Wint krijgt opnieuw een slecht afgeweerde bal in haar die overhaastig de bal boven het doel mikt; Nicole bedient op bezit, kontroleert die beheerst, overziet de situatie en verschalkt haar beurt De Wint; die zich met een hakje vrijspeelt maar ook Wolfs weer met een beheerste en haarfijn geplaatste lobbal; 2-0 over de lat besluit. en onbeschrijfelijke geestdrift op en rond het veld. Ann Baudouin brengt vooral verdedigend rust in de middenste lijn. rust die mevrouw Raepers kost wat kost wil verstoren: bij De Punties zÜn binnen... een korrekte blokkage van de opnieuw flink spelende Ann Van Nicole Verhofstadt wordt geboekt voor truiketrek nadat een der Eecken kent ze vrijschop toe. die door doelvrouw Brenda voorafgaande zwaardere fout op haar onbestraft bleef. Als met brio wordt gestopt. Brenda in het bezit van de bal zwaar wordt aangetrapt ziet Ook na de rust stellen de lokale supporters met voldoening vast Raepers daar geen graten in. Het Waals festival gaat verder dat hun Kamiliekes opnieuw de kordate en agressieve ploeg van onder de fronsende blikken van kontroleur Roger Verhaeghe... vorig seizoen is gebleven. Maar de Kamiliekes houden de lippen stijf gesloten en voetbal- Na een adembenemende rush besluit Ann Eeckhaut in de len gekoncentreerd verder: Eeckhout lanceert De Wint, krijgt handen van de keeper en onmiddellijk, daarop zendt ze Veerle een prachtvoorzet terug en lift het leder over het doel. Ann De Wint de diepte in, Veerle ontwijkt een tegenstrever, zet vpor bewerkt driftig de graszaden met haar gebalde vuisten, wanho- aan Ann die in de vlucht nipt naast schiet. Twee schitterende pig om zoveel onkans. fazen in nauwelijks één minuut herinneren inderdaad aan de Ook in de slotfaze van de wedstrijd slaagt Ann ér maar niet in allerbeste wedstrijden van de Kamiliekes vorig seizoen! een doelpuntje te scoren: na een nieuwe rush trapt ze over hel Op hoekschop van Verhofstadt kopt De Wint over. Elen doel eh een vrijschop belandt in de handschoenen van de reageert, maar Eeckhaut knapt ook verdedigend werk op en keeper. doelvrouw Van den Eeckhoudt gaat resoluut in de voeten. En Veerle De Wint. licht hinkend vanwege een kniekwetsuur, als ze een keertje de bal laat ontglippen, raapt Van den Neucker wordt onder luid applaus vervangen door de jonge Nicole Van dat steekje op. Israël. Ook Marie-Anne Van den Steen en Nicole Verhofstadt. die Mevrouw Raepers gaat door tot het bittere einde en heeft voor door de scheidsrechter kennelijk wordt geviseerd, spelen een een regelrechte aanslag op Annemie Van Damme slechts een knappe partij. Het loopt werkelijk gesmeerd bij de thuisploeg en boeking over... de gevolgen kunnen niet uitblijven, ondanks de fantasierijke Zij heeft echter de Kamiliekes niet van een oververdiende overwinning kunnen houden en als de reglementaire speeltijd om is worden de Aalsterse meisjes door het gejuich van hun aanhangers naar de kleedkamers begeleidt. De volle inzet is binnen, het feest kan beginnen! Kamiliekes Aalst: Brenda Van den Eeckhoudt, Gisèle Ghesquière, Ingrid Van den Neucker. Trees Van Geert en Ann Van der Eecken; Marie- Anne Van den Steen, Ann Baudouin, Ann Eeckhout en Nicole Verhofstadt; Annemie Van Damme en Veerle De Wint. Op de bank hadden ditmaal Colette De Wilde, Marina Van Belle en Nicole Van Israël plaatsgenomen. UITSLAGEN Brussel D. 71 - T. St.-Amandsberg 2-0 Herk Sport - Eva's Kumtich 2-0 RW Herentals - FC Gosselies 6-0 Cercle Brugge - FC Borgloon 5-2 A. Begijnendijk - Standard 0-2 Kam. Aalst - St. Elen 2-0 L. Scherpenheuvel - SK Beerse 1 -3 RANGSCHIKKING 1. RW Herentals 2. Standars 3. D.V.K. Gent 4. Brussel D. 71 5. SK Beerse 6. A. Begijnendijk puntendeling voor Temse te Sint W/s en Dendermonde rukt op naar 1 Me plaats in de weekendreeks. H'K. 1664 alleen leider in de zondag- «b. iponieve wedstrijd met een licht de thuisploeg. Op het mr kwam de thuisploeg verdiend op nprong langs Rita Schatteman. De van stadi Mets lukten evenwel enkele gevaar- d zou eil r"Wiaanvallen, maar eens in de ïaven zon waarheid liep het mis. Na de whetzelfde snelbeeld. en het ivöj on httzelfde spelbeeld, en hel was op i schaarse Lokerse aanvallen weizij kPmcale Bertels haar ploeg op gelijke 'W bracht. De thuisploeg kende geen tó. Nicole Ferket trof nog tweemaal ost-Vlaasi ik en zag in de slotfaze nog een schot wgoan tegen de staander. Gevleide Uitdeling voor de bezoekers. 3p de aai ^Girls Temse metro® ktnkkelijk wedstrijd, waarin de be- verletlS de eerste helft voor hun rekening Enkele gevaarlijke aanvallen er Vloeb# 11,1 thuisploeg. Sukses op de 17e min. T'.etn doelpunt van Christel Kint. minuten later werd deze voor- te niet gedaan door een blunder Sint-Pauwelse doelwachtster en nam dan ook deze gretig te baat. kwam de thuisploeg verf en dwong zelfs een ^*2 overwicht af. An Samson strafte ook een blunder aj toen de gastdoel- vrouw zich verkeek, doch enkele minu ten later lukten de Temsemeisjes een prachtig doelpunt wat hen recht gaf op een puntendeling. D.V.K. Grembergen 0 K.A.V. Dendermonde 6 Een verdedigend Grembergen wist de cijfers op 0-1 te houden tot de rust, tegen de bezoekers slechts met 9 speelsters waren gekomen. Na de rust ging bij Dendermonde alles beter draaien en de maakster van het eerste doelpunt Chantal De Nil wist haar ploeg op enkele minu ten een 0-3 voorsprong te bezorgen. De thuisverdediging ging meer in de aanval maar dit werd door de Dendermondse voorspeelster Patricia Cleemput afge straft met 3 doelpunten. Met deze over winning is de Denderploeg opgerukt naar de 2e plaats ten koste van de Lokerse Ladies. V.K. Hamme I D.V.K. 1664 2 De Gentse bezoeksters moesten het op nemen tegen een sterk verdedigende thuisploeg in deze zeer sportieve wed strijd. Katia Yde zou er toch in lukken een gaatje te vinden in de verdediging en liet die kans dan ook niet onbenut om haar ploeg op voorsprong te trappen. Na de koffiepauze was het nogmaals Yde die de 2de Gentse treffer lukte. Bij de thuis ploeg ging alles beter draaien met de inbreng van Pascale Cornelis, die zelfs nog de aansluitingstreffer skoorde. Meer zat er niet meer in voor de thuisploeg die met deze nederlaag op de laatste plaats verzeilt. Luitentuit 1 Hof stade Lady's 0 Beide ploegen streden hardnekkig. Tij dens de eerste wedstrijdhelfl waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar echt gevaarlijke kansen zaten er niet in. Na de herneming ging de thuisploeg iets harder drukken maar allure straalden zij ook niet uit. Alles zou tenslotte gebeuren bij een rechtstreekse vrijschop, die na eerst de lat te hebben getroffen in de voeten belandde van Miriam Herofosse. Zij knalde onhoudbaar binnen. Na dit doel punt vielen er nog 2 gele kaarten voor de bezoekers. Luitentuit behaalde hiermee zijn eerste overwinning. De ploegen Wijnveld: Maes Liliane, De Pieker Na- dine, Schatteman Rita, Van Guyse Ann, De Coster Anita, Ferket Nicole. Maes Dominique, Ongena Anneleen, De Wolf Daisy, Wouters Ann. Vermeire Karin, reserven: De Meester Chantal. SK Ladies: Bracke Peggy, Bruggeman Maggy, De Bruyne Karolien, Hertogh Tania, Van Hoecke Tania, Veldeman Suzanne, Van den Durpel Sonia, Ver- vaet Ghissy, Bertels Pascale, Vervaet Lee, Thienpont Kristin, Reserves: Ver- stringe Veronique en Vincent Ingrid. Na de wedstrijd verklaarde trainer Rudi Van den Elskens dat hij meer verwacht had dan een gelijkspel. In de tweede helft heeft hij Rita Schatteman teruggehaald naar de verdediging en Nicole Ferket ging in punt spelen, maar onkans belette haar te skoren. De trainer van SK Ladies. Rudy Van Hoebroeck vindt het gelijkspel verdiend, gezien de prachtige prestatie van zijn team. Wel was Suzy Veldeman vreemd genoeg niet m haar beste dagje. Gelukkig was Lee Vervaet er nog om rust te brengen in de verdediging. De knappe Sonia Van den Durpel, die ook al het langst van allemaal bij SK speelt, is verheugd met het resultaat. Normaal gaan wij naar Sinaai altijd verliezen, zegt zij. Rangschikking Weekendreeks 1Temse Willy Girls 3 2 0 1 16 3 5 Herk Sport 8. Cercle Brugge 9. Eva's Kumtich 10. L. Scherpenheuvel 11. Kam. Aalst 1 12. St. Elen i] 13. FC. Borgloon !j 14. FC Gosselies Dendermonde 3. S.K. Ladies 4. Rupelmonde 5. Willebroek 6. Wijnveld St. Pauwels 3 2 0 0 3 10 2 8 4 4 2 10 1 4 3 3 2 0 0 2 2 0 11 2 0 11 8. D.V.K. Grembergen 3 0 3 0 0 18 0 Zondagreeks 1. D.V.K. 1664 2. DeSnijrster 3. Luitentuit 4. Hofstade 5. V. K. Hamme De internationale speelster Veerle De Windt zet een Elense verdedigster op het verkeerde been, en spurt achter haar door (per) Voetbal. De voetballende vrouwen v ft Q*. Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van leze aankondiging kan U uit- zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding Voetbal. SK Ladies uit Lokeren.

De Voorpost | 1983 | | pagina 29