mo Danny Denayer hield OCMW-begrotingswijziging Aalst onder de loupe Kriskras door Aalsterse gemeenteraadszitting Met «900» naar kliniek of hospitaal te Aalst? «Zou»-tjes. Van een kommandowagen, een columbarium, pijlers en materiaal Na tVi 2 - 7.10.1983 - De Voorpost De door het stadsbestuur voorgestelde begrotingswijziging i.v.m. het OCMW vindt geen genade in de ogen van Danny Denayer die ze kunst- en vliegwerk noemt, en by hem bedenkingen doet opryzen wat betreft het opstellen van deze begroting. Geneeskundige verstrekkin gen zouden in St.-Lieven oplo pen met 540.000 r. tot 2.313.000 fr. en in St.-Job van 980.000 tot 1.050.000 fr. In St.- Job zouden de kosten voor levensmiddelen groeien van 6,5 miljoen tot 7,2 miljoen doch het verbruik van water zou verminderen met 100.000 fr. In St.-Lieven komt er voor 40.000 fr. meer water, voor 50.000 fr. minder ontspanning en voor het bestaansminimum wordt 9 mijoen meer voorzien. Danny Denayer stelt dat waar schijnlijk een volgende wijzi ging vlug zal komen. Geen rekening werd gehouden met het uitbetalen van wedden en lonen op het einde van de maand en de kredieten voor de eindejaarspremie werden ge schrapt terwijl ze terug nood zakelijk zijn. Spreker stelt dan ook voor het geheel terug te sturen naar het OCMW zodat «de heren daar hun huiswerk zouden kunnen overdoen, al dan niet met strafstudie». Ook Edgard Hooghuys sluit zich namens de SP aan bij het voorstel tot terugverzending naar het OCMW. Hooghuys heeft felicitaties voor de studie van Denayer op een zo tijd spanne want de tekst kwam ër maar in laatste instantie. Jan Caudron stipuleert hierbij dat in rusthuizen reële kosten zou den moeten worden gerekend en dat de onderhoudsplicht zou moeten spelen. «We kregen zelf de tekst te laat», zegt schepen Bogaert, «daar de sekretaris in staking was». Tot Denayer zegt de schepen dat deze begroting nog werd opgesteld door het vorig bestuur en tevens geeft hij hem de raad zijn kollega's in het OCMW te raadplegen. Een studie over de rusthuizen is trouwens aan de gang. Raadslid Freddy Pyck zegt dat ernstige studie ook in het OCMW mogelijk was daar ze het dokument pas een paar minuten vóór de zitting aan ving kregen, «'t Is inderdaad zo gebeurd», bevestigd Bo gaert erbij voegend sinds 14 september vanwege het OCMW geen enkele opmer king te hebben ontvangen. Eddie Monsieur vraagt dan waarom er geen financiële kommissie werd gehouden. «Om kosten te sparen doen we zulks als er voldoende punten aan de dagorde kunnen wor den geplaatst», wordt hem geantwoord. Nadat burgemeester Uytter- sprot er nog aan toegevoegd heeft dat de kwestie van het bestaansminimum geregeld wordt bij wet wordt de begro tingswijziging meerderheid te gen minderheid goedgekeurd. Fietstaks zo gauw mogelyk af schaffen Bij het goedstemmen van op centiemen op de provinciale belasting op rijwielen zonder of met hulpmotor, reeds in voege sinds 1972, kwamen vra gen. Schepen Etienne Bogaert stelde dat de stad deze opcen tiemen zal afschaffen zodra de provinciale belasting zelf ver dwijnt. Bij monde van raadslid Danny Denayer wordt gesteld dat de VU-fraktie tegen de opcentiemen is en noemt deze belasting verouderd en aso ciaal. De VU wil de opcentie men dan ook afschaffen. Het betreft hier 70 opcentiemen voor fietsen en 69 voor rijwie len met hulpmotor tot 50 cm3. Denavér noemt deze belasting een a nslag op mensen die zich verplaatsen zonder milieuver vuiling te veroorzaken of vraagt of die misschien moeten gestraft worden omwille van het m verbruiken van olie- produ. en. Lambt t Van de Sijpe juicht de intcn..everklaring van de sche pen de belasting af te schaffen zoen zulks kan. volmondig toe. Het gebruik van de fiets is in .erdaad milieu- en energie vriendelijk. Het fenomeen fietstaks zou volgens spreker best verdwijnen daar het een p' chologische rem plaatst bij recreatieve momenten. Van de Sijpe vraagt dan ook dat het stadsbestuur stappen zou doen bij de provinciale overheid om aan te sturen op afschaffing voor aanleg van fietspaden, van deze belasting. Bij de stemming wordt het Burgemeester Uyttersprot her- punt goedgekeurd door de innert aan de beleidsvisie die meerderheid en de SP die zegt verklaart dat de tegenwaarde begrip te hebben voor de bena- van gelden komende uit de rde toestand van de stadskas, fietstaks zal worden gebruikt LH In Memoriam Adolf Liebaut Vrij onverwachts overleed Dolf Liebaut, ere-sergeant van de Vrijwillige Brandweer van Aalst en lid der Erewacht. Een eenvoudig man voor wie «dienen» geen ijdel woord was. Reeds in zijn jeugd, in het kader van de KAJ, zette hij zich in op sociaal gebied om samen met zijn makkers te bekomen waar ze recht op hadden. Als Maria-vereerder stapte hij regelmatig naar Halle. Scherpenheuvel of Aver- bode en was lid van de Erewacht van O.L.V. ter Druiven. Als bloedgever werd hij om zijn talrijke giften met hoge onderscheiding bedacht en sinds 1930 was hij lansier- bijldrager bij de Vrijwillige Brandweer van Aalst. Hij bracht het via korporaal tot sergeant tot hij in 1968 de pensioenleeftijd bereikte. Bij St.-Barbarafeesten was hij nog steeds paraat niettegenstaande een wankele gezond heid. Dolf benutte de gekregen gaven volledig ten bate van de gemeenschap. Aalst. Tijdens de braderie van de Kattestraat kon men op de koppen lopen. Misschien was het omdat John Massis zijn sterke tanden liet zien a) Raadslid Willy Van Mossevel- de interpelleerde over de ver plichte opname in het dichtsbij gelegen ziekenhuis bij vervoer door de dienst 900. Iets wat vroeger eerder soepel werd toegepast zodat patiënt of fa milie konden kiezen doch door de brandweerleiding waaron der de 900 ressorteert zou zulks nu naar de letter worden toegepast. Ook wanneer pa tiënt of familie een andere in stelling zou kiezen. Interpel- lant noemt zulks een weinig menselijke en demokratische benadering van de patiënt die in zijn keuzerecht beknot wordt. Een patiënt die niet naar het ziekenhuis van zijn keuze werd gebracht weigerde er opgeno men te worden en kon eerst na lang over en weer gepraat vol doening krijgen. Wat hij na dien ook kreeg was de faktuur van het vervoer zodat hij twee maal moest betalen. Een taxi is dan goedkoper! Anderzijds is er het groot ver schil in aantal opnamen tussen beide ziekenhuizen en on danks dat in het hospitaal een jaar geleden een permanente dienst werd ingevoerd zou er geen verandering zijn in het aantal spoedopnamen. Burgemeester Uyttersprot pre ciseert dat het hier alleen om dringende gevallen gaat. Vol gens de wet moet inderdaad het vervoer gebeuren naar het dichtsbijgelegen ziekenhuis zonder rekening te houden met de keuze van het slachtof fer of een derde persoon. Daaraan kan het stadsbestuur niets veranderen. Wel kan het tussenkomen bij de brandweer op menselijk vlak Dat de bei de ziekenhuizen dicht bij el kaar gesitueerd zijn lokt dan ook vaak diskussies over de afstand uit. Volgens de statistieken van de brandweer werden er tijdens de 6 maanden vóór 4.08.'83 200 personen opgenomen in St.-Elisabeth (hospitaal) tegen 172 in het O.L.V.Ziekenhuis (kliniek). Cijfers die dus niet overeenstemmen met wat wel eens beweerd werd. Vanzelfsprekend heeft de pa tiënt de vrije keuze zo hij ten huize wordt opgehaald. LH Eerlang zou terug ge start worden met een reeks middagkoncerten te Aalst door de vzw Middag koncerten Oost- en West- Vlaanderen en de BBL. De formule van verleden jaar zou. mits enkele kleine wij zigingen. behouden blijven. Op donderdag 3 en vrij dag 4 november zou Al- kuone het schitterend pro gramma dit voorjaar ge bracht ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan nog eens overdoen in de ruime feestzaal van het St.-Vin- centiusinstituut te Gijze- gem. Een zevental leden startten deze week, op aanvraag voor een demon stratie naar het land van de rijzende zon. Alkuone heeft blijkbaar de wind in de zeilen. Als we onze oren mo gen geloven zou blijken uit hun verklaringen op de jongste gemeenteraad dat de burgemeester een en ander liever ziet hangen doch eerste schepen ze liever ziet staan. Hilariteit op alle banken. Voor één keer alleman akkoord. Moet er nog zand zijn?? Faluintjesboeren zou den niet gelukkig geweest zijn met het situeren van de hopphjskamp in de Kei- zershallen kwestie van moeilijkheden met hun zwaar gerij over brug en door het centrum. Maar de bloemenveiling is niet meer beschikbaar. Alle da gen verkoop. Geluidsinstallaties zou den delikate aangelegen heden zijn. Zulks bleek eens te meer op de laatste jaarbeurs. Uitgekeken wordt nu naar een valabele oplossing. Kamavalgroepen AKV en A VK, individuele kama- valisten, komitees en vere nigingen allerhande zou den eerlang door leden van het feestkomitee ver zocht worden hun visie op de komende karnaval en hun wensen kenbaar te maken. Men wil immers in spelen op reële behoeften. Wie gemeend had dat de Oiljsterse Oaved» gra tis werd geserveerd heeft het mis. Die gebeurde nog nooit gratis en kostte dit jaar 80.000 fr. Niet veel., maar dan toch niet gratis. Op de receptie in de Van Inniszaal van de G- Bank sprak schepen Chris Lievens-Borms de musici uit Keulen toe in het Duits wat haar, mit Schwung, werd nagedaan door de heer Corluy van de G- Bank. Waar het stadsbestuur bij eventuele gelegen heidsgeschenken het eer der karig moet doen weet schepen Borms steeds mooie prijzen op de kop te tikken zonder de stadsfi nanciën te bezwaren. De dingenten van de laatste twee festivalkoncerten werden bedacht op een mooi, waardevol kunst boek. Plastische kunsten dan om eens van discipline te veranderen. Welke de juiste oor zaak zou zijn dat de alarm installatie in de raadszaal op een cruciaal moment aansloeg schijnt men niet te weten. Gesproken werd over oververhitting van de gemoederen doch of de toch zo gevoelige senso ren ook dat opvangen weet men niet. Het alarm werkte als de gongslag waarmede een woelige boksronde af gesloten wordt. In de raadszaal bleef het wel bij verbaal geweld gesloten door algemene hilariteit. - Het koncert van «Pro Musica Köln» in het kader van het Festival van Vlaan deren was rechtuit schitte rend. Toch twee storende elementen: een drietal te noren stonden aanhou dend te wiegelen (Schun- kelen?) en de dirigent zocht wel wat al te nadruk kelijk herhaald applaus. Dat applaus zou hij zonder kunst- en vliegwerk ook wel gekregen hebben. Zelfs een staande ovatie Kroketjes op de recep tie vielen blijkbaar in de smaak van het jeugdig Keuls ensemble want de eerste beurten raakten de obers en hostessen moei lijk voorbij de dertig honge rige magen uit Keulen. Ze moesten ook nog rond middernacht terug naar de Rijnstad en zo verder naar huis om een paar uur later paraat te zijn voor hun dagtaak Tenslotte waren het meestal, de dirigent uit gezonderd. dan toch nog amateurs. Maar wélke amateurs! Met de aankoop van het huis van dr. Schelfhout op de hoek Walstraat-Ghe- raerdslaan toont de Aal- sterse nv Amylum de ten dens tot uitbreiding op de rechteroever. Het huis zou verkocht zijn voor zowat 1,3 miljoen, tuin uiteraard inkluis. Plannen zouden wor den voorbereid om te Aalst, naar analogie met de (jazz)kroegentocht te Dendermopde, een (thea- terjkroegentocht te laten doorgaan volgend sei zoen. Met de veelheid to neelgezelschappen waar over Aalst beschikt moet zulks alleszins in de moge lijkheden liggen. Mits sa menwerking... Bij de treintrambusdag van verleden zondag waarbij met één tremtram- busticketje alle tremen, trams en bussen konden gebruikt worden, beperkte Aalst zich tot het verster ken van de gewone dien sten. Te Bmssel kon men deelnemen aan vier toch ten, de markten-, kroegen-, architektuur- en de af- braakopbouwtocht. Gent bood geleide rondgangen, een boottocht op de Leie, zondagsmarkten en musea. Van aan het station naar de Grote Markt rijden was verleden zaterdagna middag lang geen makkie. In de Kattestraat was het braderij met alle gevolgen van dien en ook langs de Berthe Dedekenstraat kop men niet weg door afslui ting van de rijweg wegens werken aan Amylum. Langswaar zou U njden? De WAK ijvert voor het opnehten van een monu ment Valerius De Saede- leer. In de Kultuurraad kwamen daarover enkele bedenkingen. De WAK zou zulks beter zelf doen dan zich te beroepen op de kultuurraad? En wat dan met het monument LP Boon? Geld kan momen teel beter besteed worden dan aan monumenten. zzz Verhitte diskussie over belastingverlaging te Aalst Raadslid Baita Dolores stelt in een interpellatie dat bij het opmaken van de begroting Kr cijfers gehanteerd werden die veel negatiever waren dan uiteindelijk zou blijken H tekort op de jaarrekening 1982 bleek heel wat minder groot dan aanvankelijk «w verwacht. De belastingverhoging onlangs ingevoerd is ook onnodig, zegt interpellante.M* zuinig beheer kan een kleine verhoging de begroting in evenwicht brengen en 4 schuldenlast gestadig verminderen. Baita vraagt dan ook konkreet de van 6% naar 9% verhoogde aanvullende personenbek ting te verlagen naar 7% en de opcentiemen die van 1650 naar 2500 werden opgetroü. terug te brengen tot 2200. Zodra er enige kans tot belastingsverlaging is zal A aj voorstellen, antwoordt schepen van financiën Etienne Bogaert die aan interpellante vn» hem te zeggen over welk bedrag het gaat bij een vermindering van 9 naar 7%. Hier gut niet zozeer om principes, zegt de schepen, doch over de weerslag op de begroting dergelijke maatregel. Oscar Redant: Esplanadestraat dringend aan wegverbetering toe jot-Lel Intens zwaar verkeer en hobbelige toestand van het wegdek veroorzaken voortduw schokken die ernstige schade aan woningen in de Esplanadestraat berokkenen, ae raadslid Oscar Redant. Geen nieuw probleem alleszins daar in kommissievergaderii* werd gesproken over hoe het zwaar verkeer uit het centrum weg te houden. De bewas van de woningen aldaar worden echter ongerust en het raadslid vraagt dan ook dat op 4 buitengewone begroting 1984 kredieten zouden worden voorzien om de weg diepgrondig Jas' behandelen of zo zulks niet haalbaar zou zijn, het wegdek alleszins degelijk te herstel!» «Een oud zeer», zegt de burgemeester eraan toevoegend dat aan de bewoners gemeld isj» dit probleem ter studie is en gezien moet worden in het ruim perspektief van de Aalsitm verkeersproblematiek Schepen De Maght ziet alleen een valabele oplossing in een totaal nieuwe weg gepaard 1 rioleringswerken, boordstenen en voetpaden. Ook in de Pontstraat (nr. 27) zijn er dergelijke klachten, vervolledigt Jan Caudroo. Dei galles schik. Danny Denayer vangt bot ftti" ie sta, Wat onvermijdelijk was, gebeurde. Raadslid Denayer, voortdurend snuffelend indessn en op pad om zich de visu ter plekke te vergewissen van de toestand, ving mei ai 0 M interpellatie over het wegslepen van voertuigen bot. Men kan niet alles weten en soms uw ÜDOIZa. iKt ho het ook wel eens zeer vlug gaan Het raadslid interpelleerde het stadsbestuur over welke maatregelen men zou nemen omu verhinderen dat personenwagens van niets vermoedende eigenaars worden weggesleept zaterdagmorgen op de Hopmarkt en het Keizerlijk Plein. Wie niet weet dat er 0; zaterdagmorgen aldaar een markt is, zou beter hiervan gewaarschuwd worden bij van een verkeersbord, stelt interpellant. Verkeerstekens zouden ook nodig zijn liwkn riet vermijden dat fietsers de doorgang naar de Keizershallen gebruiken als een bochtiger» parkoers en er een gevaar voor voetgangers vormen. Burgemeester Uyttersprot stelt dat verkeersborden devalueren bij een te groot uiü Twee jaar is het geleden, zegt spreker, dat op het Keizerlijk Plein nog één wagen«q| weggesleept. In de Nieuwstraat gebeurde dat wel met één wagen, op vrijdag Op 4 srfede parkeermeters staat ten andere dat het verboden is er te parkeren op zaterdag vanOtotli) u. Schepen De Maght stelde 6 punten openbare werken aan de dagorde van de gemeenteraad. Aankoop kommandowagen Het betreft de aankoop van een «naakte» kommandowagen voor de brandweerdienst. De uitrusting van de wagen zal gebeuren met materialen van de afgeschreven wagen Dt raming van de kosten bedraagt 500.000 fr., kredieten opgenomen in de buitengewone begroting 1983. Momenteel beschikt de brandweer over één kotflhiandowagen om aan brandpreventie- ttnam pe &n. -3M m m ,:-ge iiseei sn s t ami iflahef tegelijk staal t>ó di 'tan I irandi ipieé opdrachten te doen. Wagen in dienst sinds 1973 met zowat 55.000 km op de teller.Ee* da1 tweede wagen is dringend noodzakelijk niet alleen voor bovenvermelde opdrachten en* Heel reserve van de oude, minder bedrijfszekere wagen. Geopteerd wordt voor een« gros demokratisch mogelijk personenvoertuig waarin toch, met neergeklapte zetel, heels materiaal moet kunnen meegevoerd worden. Een 1600 cc die zowat 420.000 fr. zou hn! BTW inkluis. Gracienne Van Nieuwenborgh vroeg of het niet voorbarig is aan te kopen wanneet begroting nog niet goedgekeurd is. «We zijn nog niet aan 't kopen», repliceert burgemeester en schepen De Maght vroeg er aan toe dat het punt nu reeds wordt behandd Wkë om te voorkomen dat anders de procedure te tijdrovend zou worden. Zodra de bcgrotit 9 definitief is goedgekeurd kan dan dadelijk gekocht worden. «Als men het al te princij stelt komt de werking van de stad lam te liggen», zegt burgemeester Uyttersprot. Merestraat Aan de Merestraat worden tussen Gentsesteenweg en Sicsegemlaan weg- en riolering ken voorgesteld. Werken opgenomen in het 5-jarenplan teneinde de afgewerkte toegang verzekeren tot bij het in dienst stellen van het nieuw ziekenhuis. Kredieten, betoelaagtnr^ tot 60%, te voorzien op de buitengewone begroting 1984. Namens de VU-fraktie kan Danny Denayer hiermede akkoord gaan Toch "heeft hij bedenking. Waarom maakte een privé-bureel deze plannen op. Daarenboven vraagt hijd het stadsbestuur stappen zou doen om verkeerslichten te plaatsen aan het kruispunt St Annalaan-Gentsesteenwcg omdat de snelheid fel is toegenomen na het wegnemen van4 verkeerslichten aan de Koolstraat zodat voor naar Nieuwerkerken rijdende fietsers knra van de weg levensgevaarlijk is. Burgemeester Uyttersprot zal dit laatste punt aan de dagorde van de verkeerskomma plaatsen. «Waarom een privé-bureel de plannen opmaakte moe| ge niet aan ons vragen., zegt de burgemeester Pijlers van watertoren De pijlers van de watertoren zijn aan herstelling toe. Bij het opmaken van de plannenta de juiste schade met bepaald worden. Bij de uitvoering bleek dat de onkosten veel bop lagen dan vermoed. De meeruitgave wordt geraamd op 3.025.000 fr. De nodige kredietfl zijn beschikbaar op de begroting van het stedelijk bedrijf voor waterbedeling. Columbarium Het stedelijk columbarium is aan uitbreiding toe. De plannen zijn opgemaakt. Werkeoi te voeren door eigen personeel en met medewerking van het herscholingscentrum vut' RVA Verwezenlijking gepland in verschillende fasen waarvoor kredieten voorzien zijnï de buitengewone begroting Een 5-tal jaren terug werd het columbarium op het stedelijk kerkhof Aalst opgericht 1 een kapaciteit van 200 urnen. Daar het praktisch bezet is moeten voor 1984 mogelijkheden worden geschapen. Het nieuw columbarium wordt ingeplant langs* hoofdweg terwijl het bestaande links is gelegen. Uitbreiding aldaar was niet omdat er de nodige gronden niet beschikbaar zijn. Het nieuw columbarium is opgevat voor 500 urnen en kan zo nodig uitgebreid worden 1 300 nissen. Het te kopen materiaal wordt geraamd op 395.000 fr. en blauwe ster gerekupereerd bij uitbreken van achtergelaten grafstenen. Met een eerste fase, een blok van circa 100 nissen, zal begin 1984 worden Uiteindelijk wordt het afgewerkt in de vorm van een halve cirkel. Raadslid Edgard Hooghuys stelt dat het oprichten van een columbarium een wet! verplichting is doch betreurt het veranderen van inplantingsplaats wat grot impliceert. Dat was niet te vermijden, repliceert schepen De Maght, zoniet ware latere uitbn mogelijk. Sanitair voor gemeentescholen Aankoop van sanitair materiaal voor aanpassingswerken in verschillende gemeend lokt geen opmerkingen uit. De aanpassingswerken zijn inderdaad dringend, voortll tc Erembodegem en Herdersem. Tegelijkertijd wordt een kleine reserve aangelegd oral defekt of uitbreiding tc worden gebruikt. Het betreft we's, urinoirs, lavabo'! uitgietbakken, geraamd op een half miljoen, BTW inbegrepen. Materiaal voor begraafplaatsen Voor uitrusting van begraafplaatsen wordt een aankoop voorzien van steenslag, rode en boordstenen voor een waarde van 1 miljoen. Raadslid Hooghuys betreurt dat geen punt over het kerkhof van Meldert op de staat. Er werd toch gezegd dat deze zaak hoogdringend was. Hij vraagt dan ook een overzicht van de toestand te Meldert op dit vlak. Niet in een vergadering var kommissie maar wel in openbare vergadering van de gemeenteraad. grool rtroede boor al Vooraan Üleurig In toepassing van de koninklijke besluiten qua klasse ring van het Kravaalbos als landschap en verbod van beoefenen van de ruitersport aldaar werd het politiercgle- ment op het wegverkeer aangepast. Voor ieder be stuurder, met uitzondering dan van eigenaars en aangelan den. werd een verboden toegang in alle richtingen inge steld. Iets wat bij Lambert Van de Sijpe felicitaties opwekt en bij Danny Denayer de opmerking «'t Komt geen dag te vroeg». Voorgesteld werd twee voorbehouden plaatsen voor ambulancewagens in te stellen op het Keizerlijk Plein. Danny Denayer vindt één plaats misschien reeds te veel en Gracienne Van Niëuwenborgh vraagt langs haar neus weg «of de twee schepenen nu per ambulance naar hun werk komen?». De burgemeester rondt af met te zeggen dat dit voorstel unaniem gunstig werd geadviseerd. Zodus. Zonder enige bespreking werden achtereenvolgens goedgekeurd de verboden toegang in beide richtingen voor ieder bestuurder uitgezonderd plaatselijk verkeer in de Molenstraat te Baardegem, het plaatsen van parkeer meters in de De Gheeststraat, de ruiling met opleg aan de stad van perceeltjes grond in de De Keyzerstraat (regulari- satie van een bestaande toestand 0,65 m2 tegen 49,23 m3 met opleg van 130.000 fr.) en het gedeeltelijk verleggen van voetweg 33 (Klem Groen Wegelkcn). De deputatie is de mening toegedaan dat het verleggen best gebeurt tussen de eigendommen De Landshcere en NV Krediet bank. «Welke organisaties komen in aanmerking en welke zijn de voorwaarden om publiciteitswimpcls of borden aan de voetgangersbrug over de Dender tc bevestigen»-, wilde raadslid Danny Denayer weten. Modaliteiten zijn er niet, wordt hem geantwoord, vermits er geen toelating werd afgeleverd. Misschien wordt er niet opgetreden als er wat hangt. De stad hangt er trouwens zelf ook wimpels t.g.v. karnaval. De burgemeester antwoordt op Willy Van Mossevelde dat geenszins een precedent werd geschapen hiermede Alleen werd gezegd dat ertegen niet opgetre den werd. Hij zelf neemt alleszins geen aanstoot aan dergelijke wimpel. Eddie Monsieur wil de kwestie positief benaderen i.v.m handelsaktiviteitcn en andere manifesta ties. Zulks zal gebeuren, stelt de burgemeester, eens dat de nieuwe voetgangersbrug er komt. Ook wat betreft het laten wegnemen van onwettig geplaatste publicitcitsborden heeft Denayer vragen. Dergelijke borden staan er nog steeds niettegenstaande vroegere verklaringen. Aan de 1 meistraat werd een mastodontstaketsel opgebouwd en een laakbaar voorbeeld is ook te zien aan een onbewoonde woning op de hoek van Meulcschettc- en Koolstraat. Dc Maght zegt dal er wcigeringsbeslissingcn zijn, v s we,rdc" opgemaakt en een procedure aanhangig werd gemaakt. Men kan ze tegen betaling van het uurloon ook door stadswcrklui laten wegnemen. Raadslid Loric vraagt ook aandacht voor onrechtmatig gei verkiczingsborden en met de opmerking dat sommip11 zien hangen en anderen staan krijgt Edgard HoogMJ andermaal, de lachers op zijn kant. Een door Willy Van Mossevelde geplande interpeW werd niet-ontvangelijk verklaard omdat de aanvraag was vergezeld van ook maar een summirc memo* toelichting wat Van Mossevelde met de glimlach vaardt. Op vraag van raadslid Dolores Baita over dekotito steun die de stad aan de voorstellen van VAKA verlenen blijkt dat die zich bepaalde tot ter bescni stellen van een aantal folders in de stadsbibliothceK vrede. Ook op dc Week voor de Vrijctijd werden ai 4 \j(/ opgehangen.

De Voorpost | 1983 | | pagina 2