r Lauryssen houdt AA Gent overeind Een billijk gelijkspel Gasten maken amper een vuist (i Eddy De Bolle hield het hoofd koel wei AA Gent-SC Lokeren 1-0 Beveren-Aberdeen: een topklub als tweede hap Kortrijk-Beveren 1-1 Eendracht Aalst: mikken op een punt Diest-Eendracht Aalst 1-1 SK Beveren met twaalf ploegen in kompetitie SK Sint-Niklaas-Harelbeke 2-0 (2- Nationale 30 - 7.10.1983 - De Voorpost VOETBAL (l* Nationale SC Lokeren, dat dit seizoen nog niet veel geluk heeft war Gent een gelukkige over- Welzl, Van Troos. Cordiez. gehad met zyn spelers, moest het op AA Gent nu ook nog winning kon bezorgen. Daar- SC Lokeren: Hoogenboom, zonder zyn twee voortreffelijke verdedigers Laroy en door versPeelde Lokeren niet Vujkov. De Wachter. Bett, Somers stellen. Daardoor moest het zon hele achterlijn maar twee pun.en en dat .s Bogaert Vander Eist, Van der uriiiiaon Dn» j grotendeels te wijten aan een Gijp, Mommens, Van Cauter Mdjzigen met Bett op de Itheroplaats en de heroptredende |ebrek aan te[. sjheidsreehte, en Larsen uu Wachter. Het gevolg hiervan was een nog Crucke (loot deze wedstrijd op Doelpunt: 86'Welzl (1-0) zwakker middenveld. Daarom moest een weer hard een voorbeeldige wijze. Vervangingen: 22' Van Troos werkende Preben Larsen zich een beetje terugtrekken, door De Kneef. 75' de Kneef meer naar achter toe. Een geluk nog dat De Wachter - na door Rombauts, 45' Van Cau- al zyn kwetsuren - uitstekend speelde. Gent: Lauryssen, Busk, ter door M'Buyu en 86' Cyriel, Hanssens, Dewolf, M'Buyu door Nijskens. Lokeren begon dan ook heel fout van Bett op een geharre- Koudijzcr, Mucher. Quipor. Boekingen: Mucher. Bett, voorzichtig aan de wedstrijd tegen een lome thuisploeg. In de eerste helft valt er weinig te noteren op enkele uitschieters na. Zo kwam Lokeren bijna aan een doelpunt na een mooi samenspel. Een hard schot van Larsen over de grond werd nog door een attente Lauryssen uit de benedenhoek gehaald. Een niet voor honderd procent fitte Hoogenboom moest dan ook niets doen dan wat plukwerk. Na de rust kregen de toe schouwers toch nog waar voor hun geld. Eerst stopte Laurys sen weer een loeier van Larsen en ging er een hard schot bui ten langs de paal, weer van diezelfde Larsen. Enkele mi nuten later stuurt deze vanop de middenlijn Van der Gijp in de ruimte. René komt dan ook helemaal alleen voor de thuis- doelman, maar verspeelt op een onhandige manier de droomkans van de wedstrijd. Daarna viel de wedstrijd stil en zag het er naar uit dat beide ploegen tevreden waren met een gelijk spel. Tot vier minuten voor het einde Welzl op een onnodige GAAT DIE NU OOK AL MEEDOEN? ALS WE WEER VERLIEZEN .NIEWAAR, DAN GAAT GE WAT Mi.EMAKEN NIEWAAR DAN MOET IK ONZEN ALOWIES DERIJCKER INZETTEN A A. GENT PAKTE REEDS VOOR DE DERBY UIT MET ZIJN -ZWAARSTE GESCHUT- Beveren-Aberdeen. Net als voor de andere Belgische vertegenwoordigers wordt het in de tweede ronde om de Europese Bekers ook voor de Waaslandse kompetitieleider bittere ernst. Met FC Aberdeen krijgt SK Beveren trouwens de zwaarste klus want de Schotse topklub is ook houder van Europacup II. Inderdaad, elf jaar rib Rangers kreeg Schotland opnieuw een Europees bekerwinnaar. Daarvoor moest Aberdeen in mei 1983 voorbij Real Madrid en na verlengingen slaagden de Schotten daar ook in. Aberdeen is trouwens geen onbekende voor de Belgische voetballiefhebbers, want vorig jaar nog schakelden de Schotten Thor Waterschei uit vooraleer de hierboven ge noemde finale aan te vatten. Daarmee werd 1983 het mooiste jaar in de geschiedenis van de klub. In eigen land moest Aberdeen immers ook tot dan wachten om volledige erkenning te krijgen want lange tijd waren het de twee grote, en vooral rijke, klubs uit Glasgow die de aandacht trokken. Celtic en Rangers waren stukken rijker en konden er min of meer voor zorgen dat hun betere spelers nie meteen naar de fors betalende Engelse klubs vertrokken. In 1978 kreeg Aberdeen echter een serieuze injektie. Financieel, maar ook sportief. Toen werd Alex Ferguson manager. Ferguson had voordien bij een andere eersteklas ser, Saint Mirren, heel keurig werk geleverd. Ferguson was jong en ambitieus. Hij wilde snel een ploeg uitbouwen die nationaal en ook internationaal haar woordje kon meepra ten. En dat lijkt hem meer dan gelukt te zijn. Aberdeen werd Schots kampioen in 1980, tweede in 1981 na Celtic en Europees bekerwinnaar in het seizoen 1982-1983 Ferguson heeft een uitstekend team uitgebot gemiddelde leeftijd is 24 jaar en het spel van de ulo, taktisch erg sterk in elkaar. De spilfiguur u Strachan, 26 jaar al en nog altijd maar lm65 groot V* wereldbeker was hij nog zo goed als onbekend mj ontpopte Strachan zich tol de ideale spelverdeler 4 tussenseizoen werd door Engelse topklubs veelnm 't, han gevraagd maar er stond een prijs van meer li miljoen Belgische frank op het hoofd van de Ferguson kreeg daarmee zijn zin want hij wil beletten Steve Archibald en Willie Young nQg andere spel Aberdeen wegtrekken. Aberdeen moet op derelit verder werken, zegt Ferguson. Göteborg mag punt zijn. Met in de spelersgroep nog een paan Schotse internationals als doelman Jimmy Leiihto» per Alex McLeish, linkerspits Peter Weir en libero Miller kan het voor Aberdeen haast niet misgaan. De eerste Europese opdracht was wel niet overdo» want Aberdeen had behoorlijk wat problemen t IJslandse Akranes. De Schotten gingen in l]sla, winnen met 1-2 maar kwamen thuis toch niet verderM 1-1 gelijkspel. Een topklub dus als tweede hap Beveren. Ferguson was al in ons land voor de wedstrijd Kt Beveren, trainer Braems gaat volgende week Abet verplaatsing volgen. 'Wat ik vorig jaar van des tegen Waterschei en later tegen Real heb gezien, m niet mis. Aan Beveren nu om hen de loef af tea 2Nationale Eendracht Aalst speelt zaterdagavond voor de tweede opeenvolgende maal op verplaatsing en is te gast bij La Louvière. Alhoewel les Loupstot nog toe weinig potten gebroken hebben in de kompetitie, beseft men in de kringen van Eendracht dat die uitwedstrijd niet als een lachertje mag beschouwd worden. In La Louvière is men de mening toegedaan dat er iets aan die noodsituatie moet gedaan wordenaldus beheerder Roger Van de Waeter. 'En derhalve mag men verwachten dat de Waaltjes al hun wilskracht zullen aanwenden om ons een hak te zetten. Ik vermoed, en hoop het althans, dat Eendracht ten minste één punt uit de brand zal kunnen sleuren. Beter nog ware het indien het de volle inzet zou kunnen wegkapen. Volgende week komt immers Sint-Niklaas op bezoek in het CorneUsstadion en dan zouden we op 'den lëndracht' weer een van de grote dagen van weleer kunnen beleven. Het veroveren van de volle pot op La Louvière zou derhalve een flinke propaganda betekenen voor dit tol de verbeelding van vele supporters sprekend derby». Hoe dan ook, i.v.m. de uitstap naar La Louvière is trainer Borremans nog niet zeker te kunnen rekenen op de diensten van de verdedigers René Peelers voetverzwikking) en Jefke Cornelis (gezwollen knie), dan toch twee waardevolle verdedigers. Ook Deroy kloeg weer over hevige liespijnen. Is dat een oude kwaal die zich veropenbaart? Langs de andere kant zijn er pluspunten te noteren na. de stijgende vorm van Limpens, de klemvastheid van Horvat, de teruggekeerde snedigheid van Geert Van Roy en de prima vertolking van De Bolle op Diest, die daarmee bewees zich snel te hebben aangepast als libero. (abl) Trainer Jean-Pierre Borremans was zaterdagavond na de wedstrijd op Diest blijkbaar een opgelucht man. Na de eerder zwakke wedstrijd tegen Sint-Truiden wisten zijn poulains zich tegen de Noordbrabanders ferm te herstellen en de halve inzet weg te graaien na een match met feitelijk twee gezichten. Borremans kon nochtans niet rekenen op zijn typeploeg ingevolge het forfait van Peelers. Ofschoon aangekondigd in het basisteam kwam de Brusselaar niet gevechtsklaar. Jef Cornelis moest op links ingeschakeld worden, terwijl Johan Dierickx als rechlerfiankverdediger werd uitgespeeld. Die ploegwijztging liet zich niet voelen tijdens de eerste helft. Toen was Eendracht duidelijk de betere ploeg en speelde technisch op een behoorlijk peil. De Aalstenaren kwamen in die periode zeker niet onverdiend op voor sprong dank zij een vrijschop van Luc Limpens die de bal op een magistrale wijze in de bovenhoek jaste. Na de hervatting kreeg de wedstrijd een totaal ander spelbeeld. Diest duidelijk op de tenen getrapt, ging toen een felle forcing voeren vooral over links waar de lichtgekwetste Cornelis het zwaar te verduren kreeg en totaal op zijn karakter diende te spelen. Horvat diende een reeks uitste kende reddingen op te brengen, moest zich wel verloren geven na een zwaar schot uit de tweede lijn (de Zuidslaviêr zag de bal waarschijnlijk te laat vertrekken) en nadien gingen een paar elementen in de Aalsterse verdediging zich bezondigen aan onortodoxe tussenkomsten. De paniek zat erin en Eendracht werd naar de keel gegrepen. Gelukkig hield achteraan Dè Bolle het hoofd koe! en wist dankzij zijn routine de verdediging die op losse schroeven was komen te staan tijdig op te vijzelen. Aalst verkeerde tijdens het laatste kwartier dus duidelijk tn nauwe schoentjes en het is misschien gedeeltelijk te danken aan de zwakke trefkracht van de thuisploeg (drie open doelkansen werden verkwanseld) en aan het stereotiep voetballen (Diest trachtte het middenveld zo snel mogelijk te overbruggen met lange ballen) dal de 1-1 stand op de scoreplank bleef bij het eindsignaal. Toch vermelden we nog dat spelmaker Vitali door Sergeant uitstekend werd geschaduwd en zo voor Diest geen bepalende rol kon opbrengen. Naarmate de wedstrijd vorderde schakelde Borremans twee wisselspelers in, name lijk Rudy Van den Rerghe voor de licht gekwetste Deroy (toch weer een vinnige wedstrijd) en Suarez voor Ferrera. vermoeid na het zwaar storend werk. Al bij al kan Aalst de verdienste opeisen dat het blijven vechten is voor het behoud van een punt op een Diest dat zeker beter is uitgebalanceerd dar. vorig jaar. abl Ook na de negende speel dag blijft SK Beveren onge slagen aan de leiding van de vaderlandse kompetitie. Om dat te bereiken had de Waaslandse ploeg vorige zondag op Kortrijk wel even een steuntje nodig want de Westvlamingen wa ren in de tweede helft plots van gedaante veranderd. Van makke lammetjes in de eerste vijfenveertig minuten werden de Kortrykzanen stoere beren die het de lei der behoorlijk moeilijk maakten. Dat SK Beveren tenslotte toch weer overeind bleef, bewyst nogmaals de morele kracht die momen teel in het team van Urbain Braems huist. Er werd in dc beginfaze erg vriendelijk gevoetbald en de bijna 10.000 toeschouwers kre gen op hun zonnige namiddag wel keurig voetbal maar erg spannend was het toch alle maal niet Beveren speelde het sterkst, het verstandigst en Kortrijk mocht het spel rustig meespelen. Het was ook Beve ren dat het gevaarlijkst was want eerst Martens en later Erwin Albert maakten het de verdedigers behoorlijk lastig. Op het middenveld was er een goede Patrick Stalmans die het minder sterk presteren van Schönberger goed kon opvan gen. Het was trouwens Stal mans die rond de twintigste minuut het eerste doelpunt kon aanbrengen. Hij bracht de bal bij Albert die voor doel het hoofd van Creve vond en de kustjongen deed erg goed de rest van het werk. Niemand zag er graten in dat Beveren op voorsprong stond want Kort rijk was tot dan niet eenmaal voor doelman De Wilde ver schenen. Zidane zwoegde net als zijn gezellen trouwens, wel hard, maar erg renderend was het toch allemaal niet. Bij rust zag men eerlijk niet goed in hoe Kortrijk de leidersploeg toch nog omver zou kunnen duwen. En toch. Na rust verscheen een ander Kortrijk. Een ploeg vol animo, met de bedoeling er eens goed jn te vliegen. En het publiek kreeg waar het recht op had: een spektakclmatch. Met rond het uur erg veel spektakel toen Filip Dc Wilde Quain onderuit duwde maar scheidsrechter Soenens alleen maar voor obstruktie floot. Geharrewar en onbegrip. Iedereen verwachtte een straf schop. Dat ongewone tafe reeltje leverde Kortrijk niets op maar toch was daar al te merken dat Kortrijk tot fijner werk in staat was. De gelijk maker bleef trouwens niet lang uit want vijf minuutjes later was er een knal van Devoldcr om De Wilde het nakijken te geven. Het gelijkspel dat toen op het bord stond kon ieder een tevreden stellen maar de twee ploegen wilden de over winning. En er werd fel voor gestreden. Met bij Beveren een sterke Filip Garot in de afweer en bij Kortrijk een voorlinie die bestendig gevaar zaaide. Ook Beveren kreeg Peter Creve skoorde v trouwens nog een paar kansen maar ook doelman Vander- schommen bleef keurig over eind. Een derde gelijkspel dus voor SK Beveren dat nu wel de hete adem van Seraing in de nek voelt. Een thuisoverwin ning tegen de Luikenaars op dc tiende kompetitjed SK Beveren echter q drie punten naaste achtervolgen te Voor Urbain Braena manschappen zijn ercct tijden in aantocht. Terwijl het eerste elftal verder ongeslagen aan de leiding blijft, presteren ook de andere SK Beveren-elftallcn heel behoorlijk. In totaal komen dit jaar twaalf elftallen in kompeti tie uit. Naast het eerste elftal zijn er natuurlijk de reserven. Vorig jaar erg overtuigend kampioen en ook nu mee vooraan. Het voorbije weekeinde werd op Freethiel Kortrijk trouwens met zware 7-1 cijfers opnieuw naar huis gestuurd. Verrassend genoeg staat Beringen ongeslagen aan de leiding, gevolgd door Lokeren en SK Beveren. De Uefajuniorcn doen het, net als vorig jaar trouwens, ook erg goed. Trainer Wally Listhacghe mag werken met zowat dezelfde kern als in het voorbije seizoen. Beveren won zijn laatste wedstrijd tegen Beerschot met 3-1 en staat in de rangschikking op twee punten van leider Antwerp. Voor de eerste maal startte men in België dit jaar ook met nationale scholieren. Trainer van deze nieuwe ploeg is Gustaaf Goossens en voorzitter van het jeugdkomitee Frans Nijs is ploegatgevaardigde Erg goed draait het hier echter niet want na vijfsjd moet het geel-blauwe volkje tevreden zijn met één en drie puntjes. En dan zijn er de provinciale ploegen. De juniores,oe:» Uefa's getraind door Omer Jansscns, en vorig jaartal' spits van hun kompetitie, de scholieren met als traint!ft Jansscns die trouwens ook de gewestelijke scholieren eeaW toesteekt. De jongstcn worden ook aardig begeleid. Dep ciale knapen hebben als trainer ouderdomsdeken Goossens en de gewestelijke knapcnploegen kregen in® Ier Jaak Roelandt een begeleider die weet wat voetWs jongsten worden getraind door Rudy Leys, provinailf' U t men en door Jean Van den Branden voor de gewesteSjoi pre-miniemen. Twaalf elftallen dus, een grote familie 4 steeds weer kan spiegelen aan het sterke werk elftal van SK Beveren. tóit var Eendia lOpvCK doel; ad wil (deeost. texke a rel IlffltWC ItoaPfa fcsposti fci'rsj' m an oc M ve ■'ïhbj 0 men w primt Kr strcr Nbe II natrok va Sportkring heeft zondagmiddag met effektief voetbal en twee goeie doelpunten komaf gemaakt met de Westvlaam- se tegenstanders, die in vergelijking met vorig jaar een heel wat mindere indruk lieten. Dat hield meteen in dat de voorspelde topmatch onder de verwachtingen bleef. Van de thuisploeg uit wou men wel aan het spektakel bouwen, maar aan de overzijde stond een wat jeugdige formatie die zich wat te vreesachtig en te defensief opstelde om van deze konfrontatie een happening te maken. Geelblauw vloog er van in de beginminuten duch tig in. Zo dook Luk Bevers in de tweede minuut reeds in de vuurlijn maar zijn schot werd klasrijk onderschept door keeper Demaeght. In de vier de minuut viel ook al een eer ste boeking voor linksachter Beirinckx na vermeende fout op Kesteloot. Toch kon dat de lokale pressie niet luwen, een afstandsschot van Lacroix kwam goed door en op een hoekschop van Van Wambeke bracht Leroy het leder goed voor doel waar Bevers wat overhaast besloot. Aan het kwartier kwam paarswit op gelijke hoogte met de lokalen wat boekingen be treft, omdat Schouttetens wat hardhandig doorging op Si- moen. Rond dc twintigste mi nuut mochten de nauwelijks drieduizend kijkers jubelen voor een klasrijk doelpunt. Een hoekschop van Van Wam beke werd goed boven een tros spelers gebracht en daar veer de Mare Noë atletisch op om binnen te knikken. Met deze voorsprong voelde de thuis ploeg zich denkelijk op de goeie weg. Want in het derde kwartier liet men de opponent wat meer aan bod komen. Zo mochten regisseur en tegelijk speler-trainer René Notten wat meer bewegingsvrijheid genieten op de middenstrook, maar bleek toch dat de ex- Ajacicd moeilijk los kwam van een bijzonder konsekwent vol gende Noé. SK rekende op het eind van de eerste periode op zijn on vervangbare spitsen, maar eerst werd een gegriepeerde Vandenhende halt toegeroe pen door een laakbare fout van Mestdagh en vervolgens rea geerde Simoen onvoldoende nadat Danny twee tegenstan ders uitschakelde. Inmiddels stond ook de naam van Mark Noë in het boekje van de wei nig konsekwent leidende Thi- rion voor een niet zo zware overtreding. In de rust zal waarschijnlijk wel hier en daar de parallel getrokken zijn met de vorige thuismatch tegen Hasselt. De ze doemgedachte werd bij de eerste aanval van de tweede periode echter in de vergeet hoek geschoten door Simoen. Een aktie vertrok bij Georges Leekens, het leder kwam tot bij Jantie die natuurlijk Van denhende in de stormloop be trok Danny legde op zijn beurt terug tot bij Peter Van Wambeke en die schudde zo'n splijtende voorzet uit zijn voet balschoen dat dit alleen al (dixit Noliet) «voldoende was om een middagje voetbal door te maken» De Westvlaamse doeltjesdief greep deze gele genheid gretig aan en schoot de bezoekende illusies aldus aan flarden. De Waaslanders putten uit deze tweede treffer wel de no dige kracht om nog enkele ge smaakte kombinaties voor het voetlicht te brengen, en vooral de jonge lokale middenvelders Noë en Van Wambeke speel den hierbij een centrale rol. Zo eindigde een één-twee tus sen Mark en Danny rakelings naast de linkerpaal van een geslagen Demaeght. Deze laatste bezoeker hield trou wens meerdere keren zijn elf tal in de wedstrijd, maar kon ook niet bewerken dat zijn verdediging meer resoluut optrad. In de veertiende minuut van de tweede helft een spijtige balbetwisting waarbij René Notten van het plein moest gedragen worden. Hij struikel de immers ongelukkig, kreeg onopzettelijk de voet van Noë op zijn scheenbeen en was zo doende rijp voor de berrie Achtera! bleek echter dat het allemaal bij een lichte kwet suur bleef Door dit domme voorval was de thuisploeg een tijdje aangeslagen en raakte Tervoort ook eventjes in het spel verwikkeld omdat Van Hove een bal te zwak inprikte. Als reaktie mocht een kansrij ke situatie genoemd worden van Vandenhende, maar Dan ny schoot de voorzet van Noë ver naast. Het enige vermel denswaardige feit in het zwak- kwam: Sportkring kreeg daad 15 corners Harelbeke. In de melden we ook noj voor Kesteloot en V Voetbal. Sint-Niklaas - Harelbeke 2-0. Een aanval van SK werd gestopt d doelman (dw) ke laatste halfuur van dc wed- goed uit maar had geen geluk strijd waren de vervangingen bij het besluiten, van Lacroix door een werkza- oveHopnt"S en .van ®evers (d'e Toch is de hoekschoppen- if» h i A dermaats Pres" verhouding een goeie aandui- ho,Lodewijckx. Fred ding van het ware klassever- naaide verschillende malen schil dat zondag tot uiting

De Voorpost | 1983 | | pagina 30