•Cl VOETBAL (3'Provinciale Klinkende zege voor S.K. Aalst Sparta komt geleidelijk op dreef Patrick De Boom maakt het verschil Wim Moens neemt twee treffers voor zijn rekening Eindelijk thuiswinst Spannende derby blijft onbeslist Sterploeg weer in zak en as □ruppeltellei 85 34 - 7.10.1983 - De Voorpost S.K. Aalst - Vlierzele 6-0 BUGGÈNHOUT - LUTTERZELE 0-0 Nee, Sparta Buggenhout beeft het aan huis tegen Lutterzele tot geen overwin ning gebracht. Toch kon men al heel wat positieve punten noteren, want Spar ta etaleerde deze keer beter voetbal. Vooral defensief liet het zich niet zomaar in de luren leggen. Vanuit de middenlinie ging er mëer kracht uit, en dat had een gunstig effekt op de aanval. Sparta is echter niet tot sko- ren gekomen, alhoewel het daartoe de kans kreeg. Maar de doelpunten die het eventueel had verdiend, daarop had ook Lutterzele aanspraak kunnen maken. In de eerste helft waren de bezoekers toch wel licht de dominerende ploeg. In de tweede periode was het an ders gesteld. Toen reageer de Buggenhout gunstig, dwong een meerderheid af, maar kon die niet met doel punten verzilveren. Freddy De Bisschop die de rakettennederlaag in de ge meenteraad al vergeten is laat zich welwillend uit over zijn ploeg. «Langzaam maar zeker wor den de gekwetste spelers gere- kupereerd. Dat zal in de ko mende weken tot uiting ko men» zegt de Buggenhoutse klubsekretaris. «Ik verwacht een remonte van mijn ploeg. Tegen Lutterzele stelde ik al een forse verbete ring vast. Voornamelijk tij dens de tweede helft toen we meest in het offensief waren. Tijdens de eerste helft kregen we een doelkans langs Mare Meert. Hij bevond zich in een te moeilijke positie om daad werkelijk toe te slaan. Kort nadien moest onze doelman Tilley zich reppen toen er van wege de bezoekers gevaar dreigde. Voor het einde van de eerste helft kreeg Carlier nog een kans. Dat had een bezoe kend doelpunt kunnen ople veren. In de tweede helft waren we de betere ploeg. Een aktie na een kwartier leverde geen doel punt op, alhoewel het toch de moeite loont om even nader op die faze in te gaan. Walter Heyvaert die eigenaar was van de bal, betrok Dirk Van Muyl- ders in de aktie. Die heeft toen gecenterd naar Mare Meert die in de kleine rechthoek liep. Die heeft op zijn beurt gepro beerd om toe te slaan. De bal ging echter nipt over het doel- hout. Mijns inziens was dit de mooist opgezette aanval in de wedstrijd. Alhoewel Lutterze- S.K. Aalst heeft eindelijk zijn eerste zege van het sei zoen in de wacht kunnen slepen. Vlierzele, dat zeer goed van star was gegaan tijdens de competitiestart, kreeg meteen een bittere pil te slikken. Aan het lokale overwicht stond echter geen maat. S.K. Aalst was door lopend in alle regionen de sterkste ploeg zodat de eindstand niet eens overdre ven is. Het eerste doelpunt viel in de 28ste minuut. Het was Span- ooghe die het voor zijn reke ning nam. S.K. Aalst had met een de wind in de zeilen. Toen begon het recital De Kinder. Nog voor de spelers aan rusten toe waren, werd Vlierzele vol ledig van de kaart geveegd. De Kinder skoorde oververdiend zodat de lokalen na half wed strijd een geruststellende 2-0 voorsprong bezaten. Na de rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. Vlierze le kon zelden gevaar scheppen zodat het veel in balbezit ver kerende Aalst rustig de skore kon opdrijven. De Kinder te kende de derde lokale treffer aan. Vlierzele werd door dit gebeuren volledig vleugellam. Aalst ging rustig verder op zijn élan. Vanop de elfmeterstip zette D'Herde de terechte strafschop om. S.K. Aalst wilde nog meer. Men besefte nu duidelijk dat een eerste en meteei de thuiszege een feit Spamxjghe zorgde J faitcijfers. Dit volwLBMIfl met voor de Ajuinen]® IN»'" nameüjk De Jaegher® eindstand vastlegde hjl flgl De langverwachte er v.uujimiu vasuegoe. De langverwachte et de zege was dus eiaj feest. De eerste ze» J-" seizoen. Dit ten s» een zo goed als Vlierzele. arader d keer t iKjnog' gende week tegen weten wij wellicht wachten dus rijen te Ni luiste stun lOktoberke kDrieput menden De keeper van Lutterzele loste niet! Ie zich geenszins in de verdruk- In de Lutterzeelse voetbalkrin- king liet spelen en op een be- gen leek men eveneens tevre- paald ogenblik nog een vuist den met de puntendeling. heeft gemaakt, hebben wij Daar wees men wel op de langs onze kant nog twee keer betere kansen tijdens de eerste gedreigd. Dat gebeurde tijdens helft. Volgens de St.-Gillisse de laatste vijf minuten van de kommentaar had het bij de match. Eerst schoot Guy Aga rust 1-0 kunnen zijn en dat op doel en nadien plaatste Van ware niet onverdiend geweest. Hoeymissen een kopbal. Tel- Grif gaven zij toe dat Buggen- kens ging de bal naast. Al bij al hout meer in het offensief was dus ben ik niet ontevreden na de kampwisseling, over de verrichting. Ik ben Voor Sparta Buggenhout komt zelfs, zoals ik reeds zei, hoop- het er nu op aan volgende vol gestemd.» zondag teeen SK Grembergen een gunstige bevestiging te brengen en zich weg te werken uit de onderste regionen. Voor Lutterzele hebben de jongste twee wedstrijden am per één punt opgeleverd. Zon dag aan huis tegen het onder aan geklasseerde Sparta Waas munster moet het kunnen win nen, wil het vooraan in de algemene rangschikking blij ven. E.D.M. Stekene Sportief-Berlare 1-0 Na een ontgoochelende partij voetbal hebben de geelwitten de volledige inzet aan eigen huis veroverd tegen Berlare. Een zege die ook door woordvoerder Persoon als zeer gevleid wordt omschreven. In de eerste helft bakten de plaatselijken er nog iets van omdat ze dan doorlopend de meest aanvallende ploeg vorm den. Als linksbuiten kwam Stefan Schaep echter te weinig in balbezit omdat zijn ploeg- makkers teveel het leder door speelden naar Mark Van Stap pen over rechts. Na enkele stereotiepe bewegingen wisten de bezoekers natuurlijk wel dat het meeste gevaar langs die kant mocht verwacht worden, en daardoor was het ook niet moeilijk om daar een mouw aan te passen. De beste open kans in het eerste kwartier viel na vrijschop van Lieven De Cock, die goed werd overge nomen door Saman. De kop bal werd echter goed gepakt door de Berlaarse doelman. Aan de 22ste minuut een goeie kombinatie van de Sportiefspelers met Van Stap pen en Schaep als tussensta tions en Patrick De Boom die uiteindelijk met een grond- scherend schot keeper Kerre het nakijken gaf. Uiteindelijk nog eens een goaltje van de man die twee seizoenen gele- hn als vervanger van Ferket. als doeltjesmaker dus, werd overgenomen van Sparta Waasmunster. Patrick heeft die funktie niet totaal kunnen waarmaken maar is wel uitge groeid tot een honderdkaraats ploegspeler, die nu misschien gelanceerd is met deze goal omdat dat een morele opkik ker kan zijn voor hem. Direkt na dit openingsdoelpunt ging de gastformatie in de tegen aanval. De Potter ging immers aan de haal en zonderde Maes in zijn vrije positie af, deze plaatste zijn schot iets te on zorgvuldig en keeper Van de Wiele kon het leder nog over- tippen. Naar het einde van de eerste periode toe, haalde Ste kene er alles uit maar besluiten was er niet bij. Alleen een schot van De Boom schampte nog de paal In het prille begin van de tweede helft stormde De Pot ter nogmaals onhoudbaar doör, maar gelukkig voor Ste kene bezwoor invaller Jempi Van Damme in laatste instan tie alle gevaar middels een prachtige sliding. De tweede helft verliep verder zoutloos, omdat alles stilviel in het mid denveld. In de 75ste minuut stak Stekene er nog eens uit met een inzenden van Van Stappen dat zowel door Schaep als Saman werd gemist, de bal ging dan toch ook voor langs en buiten. Tijdens het laatste kwartier kwam tot uiting dat de fysiek van de Puiten beter was dan die van de plaatselijken. Zo moest het niet verbazen dat meermaals het aanvallende vak van Stekene volledig vrij lag, doordat de Bcrlarenaren hun kansen meer dan ooit schoon zagen. Afwerken was er van hun kant niet bij. Neem dan de overzijde waar Mark Van Stappen tot tweemaal toe in de counter ging, maar steeds door een attente Kerre werd geremd. Zoals gezegd dus een wat geflatteerd resultaat voor de Stekenaars omdat een gelijk spel zeker op grond van de tweede helft kon verantwoord worden door de gastformatie. Inmiddels heeft Sportief wel een knappe uitgangspositie bij mekaar gespeeld in het voorlo pige klassement en kan het nu uitzien naar de volgende wed strijd, die hen alweer thuis wacht tegen Bazel Eendracht. Een wedstrijd die in het verle den nooit makkelijk was en zelden op puntengewin uit draaide. Hoe dat verloopt, leest u volgende week. Marc Naudts GREMBERGEN BAASRODE 1-3 Het gaat FC Baasrode bui- veld. Van Keer en zijn de drie uitwedstrijden tel- tenshuis beter dan op eigen maats brachten trouwens kens tot een goed einde. Op eigen veld daarentegen heb ben zij zwaar gefaald. Er werden in twee wedstrijden vier punten prijsgegeven! Bij de tegenstrever van de voorbije zondag, SK Grember gen, staan ze aan de klaag muur. Daar zullen ze in elk geval dringend het roer moe ten omgooien wil men het ver der verloop van de kompetitie niet onderaan de rangschik king doorbrengen. In Baasroodse voetbalkringen was men tevreden over de jongste verrichting. Sekretaris Moens hierover: «De eerste helft verliep nage noeg gelijkopgaand. Wel werd er opvallend veel balverlies ge leden langs beide kanten. Het doelpunt was eigenlijk het eni ge markante feit uit vijfenveer tig minuten voetbal. Het was een vrije trap die vanop een behoorlijke afstand door Wim Moens in de winkelhaak wérd gedeponeerd. Na de hervatting is Grember gen via Jan Van Damme weliswaar op gelijke hoogte gekomen. Wij zijn echter meer in de wedstrijd gekomen en hebben een duidelijk over- opspringend wicl« afgedwon6en. Dat heeft nog twee doelpunten en de overwinning tot resultaat ge had. De eerste treffer bracht Eddy Van Keer tot stand: Wim Moens de laatste. Ik heb de indruk dat we gunstig evolue ren. Deze keer ging er meer kracht uit ons middenveld. In die zone had onze trainer en kele verschuivingen doorge voerd. Dat heeft een gunstige weerslag gehad. Wat wij in de tweede helft brachten was heel wat beter dan wat onze oppo nent er maar van terecht bracht. Wij wachten wel nog op een eerste zege voor eigen volk. Dat wordt nu wel een must. Willen we een woordje blijven meepraten dan mogen we ons op eigen veld geen verder puntenverlies veroorlo ven. Hopelijk komen we tegen Haasdonk sterk uit de verf en kunnen we om kwart voor vijf de vlag in de mast hijsen.» E.D.M. Spanoghe kan hier met een hieltje de Vlierzeelse doelman te grazen nemen Jong Vlaanderen Kruibeke-Opstal 3-1 JuBiirs reels l SINT-GILLIS - RC B00NWIJK 3-3 Verstappen (Grembergen) moet de bal laten a doelman (vh) Op het stedelijk sportstadion van Sint-Gillis keken de twee buren elkaar manhaftig in de ogen. Geel-blauw nam de bes te start en reeds vroeg in de wedstrijd kon Alain Legay skoren, nadat De Beule een vrije trap van Cornelis had verlengd: 1-0. Boonwijk kwam moeilijk los uit de Eendrachtgreep. Maar toch, uit hoekschop kon Cool even later gelijkmaken. De volgende tien minuten wa ren het de wit-zwarten die heersten, maar de beste kans kreeg toch Van de Wiele. Hij liet het ronde ding echter door de benen glippen. Enkele tel len later skoorde Vercammen vanuit buitenspelpositie dach ten wij. De scheidsrechter evenwel valideerde het doel punt en zo werd het 1-2. Toch wel verrassend. Na de rust werd onder meer Van Extergem vervangen door Jacobs. Het was Cool die tegen de gang van zaken in een derde Boonwijks doelpunt skoorde door een bal binnen te trappen die was afgeketst tegen het been van De Man. Eendracht geloofde er toch nog in, en bleef kpmen. Dirk Putteman kon milderen na mooi voorbereidend werk van De Man. Een kwartier voor het einde werd Benny Vercammen van de Boonwijk van het veld ge zet door de scheidsrechter. Van de Wiele raakte nog eens de staak, en iets later kon doelman De Looze niet ver hinderen dat Johan De Beule uit vrijschop de gelijkma ker op het bord bracht. En dat kon moeilijk uitblij ven voor de ploeg die reeds tot twee keer toe het «supersko- reklassement» op haar naam bracht met tweemaal zes doel punten buitenshuis. In eigen omgeving hadden de groenwit- ten nog niet veel geluk met eerst een nederlaag tegen Baasrode en dan een skoreloos gelijkspel tegen Berlare. Ook de derde keer was het de goe de keer en dat ging ten nadele van medeleider Opstal. Tijdens de eerste vijfenveer tig minuten verliep de partij gelijkopgaand, maar had de thuisploeg aanvankelijk het meest meeval door een prach tig staaltje van balkontrole en afwerking vanwege Frank Mil- liam in de 25ste minuut. Opstal kon tegen deze openingstreffer al gauw een antwoord plaatsen in de vorm van een gelijkma ker vanwege De Ridder. Dit kon slechts na een misverstand in de Kruibeekse achterlijn. Na de kampwisseling bleven de bezoekers bestendig het beste spel aanhouden, en het was slechts na heel wat onkans dat ze niet aan een tweede doelpunt kwamen. Doelman Bolsscns was in een begenadig de dag en wanneer Chris dan toch eventjes gepasseerd was sprong het doelhout bij wan neer bezoeker Wauters in schoot. Deze fase was de ei genlijke kentering in de wed strijd, want daar waar de thuis- supporters en -verantwoorde lijken het wat graag op een puntje hielden, ging Opstal in de slotminuten volledig door de mand. In de 83ste minuut besloot Van Nimmcn één van de weinige Kruibeekse tegen stoten hoog in de Opstalmuit en eventjes voor inrukken zorgde Danny Amerlinck voor een overdreven eindscore om dat hij een prima inzet vanwe ge Deck rechtstreeksopi nam. <nmime i 11 oho ■MCrilt <*6tnjdin Jan Van Damme (Grembergen) trapt hier gelukkig op de bal tegenstander, (vh) Red Star Haasdonk- Sparta Waasmunster 1-3 Pech biyfl rood-geel achterhalen. Nadat de laatste man Gerry De Jongh door een verse kwetsuur tot na nieuwjaar verstek ral moeten geven, is ook Bennv Damen eventjes uit roulatie en kon ook Jean-Pierre Verstraeten zondag niet aantreden door ongesteldheid. Komt daar nog het onver klaarbare maar onomstootbare teit bij dat de Haasdonke naren op eigen veld met lood in de schoenen aan de start verscnynen. niet op het hoofd van zijn Trainer Piessens had voor ste man weerhouden speelde zondag Fons Bosman als laat- aanvankelijk Stevelinck uit als linkse half en vooraan moest Eddy Maes het trachten waar te maken. Dat liep in de eerste helft niet helemaal als ver wacht want rode lantaarn Waasmunster kwam onver wacht gevaarlijk uit de hoek. In de tiende minuut reeds kon Impens na hoekschop van Van Cleemput de stand openen en nog geen drie minuten later besloot Marc Van Buyten de tweede echte aanval met een tweede doelpunt. De thuis ploeg had niet de morele sterk te om tegen de stroom in op te roeien, en bracht naar zeggen van enkele toeschouwers - het laagterekord van nauwelijks 43 beulenden was trouwens veel zeggend - de slechtste speel- helft sinds jaren voor het voet licht, Dit alles maakte een in grijpen van de trainer meer dan noodzakelijk tijdens de rust, en dat loste de Red Star- oefenmeester op met het of- fensiever uitspelen van Fons Bosman - een rol die de vroe gere Pauwelsnaar beter ligt- en een gelijkaardige rol voor Johan De Rop. Chris Steve linck kwam zodoende weer als laatste man aantreden. Deze verschuivingen brachten weer even hoop in lokale rangen met een aansluitingstreffer van Luk Van der Jeught nadat de ze tussen drie tegenstanders in nog kon inschieten. Even tevo ren had De Rop al de staak geraakt en dacht Red Star zo waar een kentering te bewer ken. Alles werd dan ook in het offensief geworpen wat een at tente Luk Van Moeseke on misbaar maakte. De lokale doelwachter greep immers tot drie maal toe uitstekend in na even zoveel tegenstoten van Peelman en Co. In de voor laatste minuut was Van Moe seke dan toch gepasseerd en beging De Beule een hands- fout. De rechtmatige straf schop werd omgezet door Peelman en dompelt de ambi tieus gestarte Sterploeg meer dan ooit in een bijna uitzichtlo ze positie. (m.n.) Door deze wat overwinning sdu Vlaanderen naar ee derde plaats en mag W gende week zijn awayrtfrt waarmaken bij een lenkt matie. In Oudegemzalp wit dan ook het vuur m schenen leggen van den "lef rVfl fen teneinde een n klassering te verw het dan nog gezegd I Veerploeg niet zulk eoi te come-back in geda bij het begin van di jaar, maar naar het zeg de Mubverantwoordelijï«to„ en blijft hel eeftB - J"; van dit seizoen wel het «P te redden in derde prom op wi en pas op termijn te b# w nu nat aan een ploeg voor bogen ten zestj fe- die ii Wghe, «derdak 'trd m PB V0( :n Jeanne» b elathttt hst dei «Wat een leven de vrouwen een spiegel voor en wijst de nen waar ze dag in dag- leven, op de vaak onbeW manier waarop ze hun** helft behandelen. W Jeannes wassen, pie ken en storten hun hart t de KNS op 8.12, li, oktober telkens om 20 Bei Het licht werd op gw» voor het ontvangen wil en 2 via de kabel Het» over de betaling teursrechten door de kabeldistributiebednjv» buitenlandse omroep»» de auteursvereniginge" filmindustrie werd z°P» dertekend "«tons n; in te 62 één din PMkt nici Njdvcrbr Win het 71 deze nit eigenlijk "n brengt fr»ordt gef "lader houc J* sportie En dat v, «de Grot apaus w; vee fwenaar v «vtnde, di spurt w

De Voorpost | 1983 | | pagina 34