r Ludo Peeters met sterke demarrage naar de zege Dirk De Cauwer aan zijn zevende overwinning toe Richard Bukacki wint voor eigen volk in Sint-Gillis-Waas Walter Ongena goed voor zes overwinningen is hel niel ™rsctj""jk d« - ""e p»"» Het einde van twee wielergroepen Dirk De Cauwer vlagt alweer bij de nieuwelingen Tl IER ting Ro Guy en Didier, of wie dacht u? 36 - 7.10.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Grote prijs Raymond Impanis, ofte Kampenhout- Sint-Niklaas Zoals reeds vroeger in onze sportkolommen weergegeven hadden de samenwerkende wielerorganisatoren van Sint- Niklaas met het stadsbestuur als stuwende kracht achter dat alles, de handen in elkaar geslagen met de Primus- Haacht-brouwerij om de tweede editie van deze Grote Prijs Impanis tot een koers met aanzien te maken. Dat was zaterdagmiddag ook merkbaar bij de start in Haacht-Kampenhout toen 127 beroepsrenners aan het ver trek verschenen. Onder hen géén Greg Lemond de Amerikaanse wereldkampioen werd door zijn sportbestuurder Guimard niet gelost géén Lucien van Impe, de Belgische kampioen had reeds enkele da gen tevoren afgebeld omdat hij over onvoldoende konditie be schikte, géén Erik Vanderaer- den reden onbekend en géén Mare Sergeant, deze laat ste zit namelijk met een kwet suur geplaagd, die hem meteen tot een voortijdig slot van dit seizoen verplicht. Wel een ongezien grote groep renners 127 man die er blijk baar een levendig vertoon van wilden «brouwen», want na nog geen tien kilometer sprin gen er reeds drie musketiers bovenuit. De vlucht van Hen- nie Kuiper, Luc De Smet en Johan Lammerts duurde bij zonder lang, niettegenstaande het feit dat het peloton er een bijzonder gezwinde vaart op na hield. Vooral de twee Ne derlanders haalden voor deze ontsnapping het onderste uit hun krachtenarsenaal en dat bleek, ondanks de laatste da gen van wielerjaar 1983, veel. Dit hoge gemiddelde (men no teerde over de eerste drie wed strijduren een gemiddelde van 44 kilometer per uur) bracht de bonte bende reeds om half- drie voor de eerste keer aan de meet in Sint-Niklaas. Bij het ingaan van de vier plaatselijke ronden telden de drie moedi gen van het eerste uur nog steeds een slordige twee minu ten en een half voorsprong. Daar werd in een minimum van tijd ook wat aan gedaan, want in de spits van de jagende groep verschenen de blauwge len van Europ Decor, die waarschijnlijk het opzet had den hun beschermde ploegge noot Jan Bogaert naar een goeie uitgangssituatie te leiden. Dat lukte ook, toen met nog zo een twintig kilometer voor de wielen het vluchterstrio werd ingerekend. Dat betekende echter nog niet dat alle deelne mers een groepssprint als waardig slot voor ogen hadden Nieuwelingen Dirk De Cauwer verdient de laatste weken zijn sporen. De nieuweling uit St.-Gillis-Waas reed vorig weekeinde in Mel- sele als eerste door de finish. Hij bracht meteen een zevende seizoenzege tot stand. Vooral de laatste maanden verkeert de jonge Waaslander in een uitstekende conditie. «Ik moet mij wel laten gelden» zegt Dirk De Cauwer. «Begin volgend jaar word ik lid van de juniors. Ook daar wil ik op het voorplan treden en mij in gun- want eerst schudden Patrick Cocquyt en Gerry Verlinden aan de boom en vervolgens lagen diezelfde Verlinden, Peeters en Raoul Bruyn- donckx aan de basis van de beslissende ontsnapping van veertien renners. Bij deze veertien noteerden we verder nog de Nederlanders Nieuw- dorp. De Rooy en Manders terwijl Versluys, Heirweg, Vanhaerens, Devos, De Keu- lenaer, Emonds. Dernies en lokaal renner Dierickx dat aantal volmaakten. Hoe het peloton ook te keer ging, de voorsprong bleef doorlopend tussen de honderd en tweehonderd meter hangen en men dacht dan ook niet zonder reden dat spurters als Patrick Versluys en Werner Devos het meest aanspraak konden maken op de prachtige bloemenruiker. Dat was echter zonder de waard gerekend, en die waard was dan Henri Man ders. De Nederlandse neofiet in dienst van de Aernoutsploeg ging op een kilometer van de streep verrassend aan de haal. en kreeg enkel Ludo Peeters mee in het wiel. Die laatste tegenstander was er voor Hol landse Rik denkelijk te veel aan want tegen de ultieme jump van de Brasschatenaar was hij niet meer opgewassen. Het werd dan ook een al bij al gemakkelijke zege voor de man, die aldus voor één der laatste keren in de Ra- leighkleuren gehuld de ereron- de mocht rijden. De spurt voor de derde plaats ging nog naar Patrick Versluys vóór Dirk Heirweg en Eddy Vanhaerens, terwijl een zwaar ontgoochelde Jan Bogaert de groepsprint in zijn voordeel beslechte, voor de vijftiende plaats dan. Mare Nauts Ludo Peeters: «Meer van dergelijke o nodig» Na afloop van zijn negende seizoenzege stond sche ex-Postrenner er zeer ontspannen bij voor 4. traditionele babbel met de winnaar. «Bij ontsnapping zat ploegmakker Johan Lammerts, nA zo een lange koers was het wat voorbarig om zichalli zorgen te maken over de goeie afloop. Wanntfj' samenkwam, wist ik dat mijn winstkansen nihil 1 zijn wanneer ik het op een spurt zou laten ui Uiteindelijk leidde Manders me naar een vrij nu overwinning in een koers die dan toch duidelijk^] zit. Bekijk daarvoor maar het deelnemersveld J ongelooflijke hoge w dstrijdgemiddelde dat wc J het late tijdstip van iet seizoen nog haalden». inpikkend vroegen w< hem of het waar is dat de W wielersport ziek is: «Mijn mening heb ik daaronl onder stoelen of banken gestoken, ik denk inderdJ er te veel koersen zijn in het Vlaamse land ei beter in de toekomst naar meer ambitieuze o, zoals deze zou toewerken. Het is toch belachelijk] of andere kermiskoers lamgelegd wordt door él die toevallig veel deelnemers aan de start bremi— met even sterk vertegenwoordigde formaties karj spektakelstuk opgevoerd worden». Natuurlijk hadden we het ook even over zijn u. een nieuwe Nederlandse formatie, dat een b vormen tegen de jarenlange Posthegemonie."L ervan overtuigd dat onze nieuwe ploeg een een J strijd kan brengen binnen het Hollandse Wielerlef daarvoor is het natuurlijk niet onbelangrijk dat \«I goeie begeleiding en talentrijke renners kunnenüJ len. Toch betreur ik het bij deze dat een en aa? seizoen 1983 wat heeft verknald door mijn menig aan de Tour en heel wat herfstklassiekers. Niette* al deze tegenslag de Antwerpenaar niet vaal seizoen weerhouden, en dat kan op zijn minstee zijn tot nog meer suksesvolle daden in '84. Manfl stige zin laten gelden. In Mel- sele won ik makkelijk na een wedstrijd waarbij vooral in het begin heel wat gedemarreerd werd, Theo De Prekel bvb. liet niets aan het toeval over. Hij probeerde een paar keer om alleen voorop te geraken. Hij is daar niet in gelukt. Tot op vijftien kilometer voor de fi nish bleef de ganse groep nage noeg samen. Toen ben ik weg gesprongen. In de kortste tijd had ik een afscheiding be werkt. Ik bereikte de aan komst met een voorsprong van ruim dertig seconden op Guy De Jonghe, Theo De Prekel, Stephan De Beleyr en Peter Van Gassen». Voor Dirk De Cauwer is nu ook het seizoen zo goed als achter de rug. Volgend wee keinde neemt hij deel aan de laatste twee wedstrijden. Van de winterperiode zal hij ge bruik maken om zich intens voor te bereiden op het nieuwe wielerjaar. E.D.M. In Sint-Gillis werd de laatste liefhebberskoers bij de WAOD gereden. Niet minder dan 87 renners namen de start voor 15 ronden. Na enkele schuchtere pogin gen konden zich in de 4C ronde een 10-tal renners afscheiden. Na twee ronden bedroeg de voorsprong één minuut en kwam de reaktie van het pelo ton. Na een felle jacht konden nog vijf renners uitbreken, maar de voorsprong van de vluchters groeide nog uit. Half koers was de stand: op kop 9 renners, op 1.20 vijf renners waarbij Roger Seghers die vooraan weggevallen was we gens bandbreuk en op 2.20 volgde een verbrokkelde groep. Vooraan verkoos de plaatselij ke renner, Richard Bukacki, het zekere voor het onzekere en wipte op drie ronden van het einde gepast weg en be reikte met ruime voorsprong de eindmeet. Wim De Waal won de spurt voor de tweede plaats nipt voor Van Renterghem. In het 2' groepje versloeg Patrick Van Duyse zijn medemaats voor de 10* plaats en Adriaan Visser klopte de rest van de groep voor de 15c plaats. Uitslag 1 Richard Bukacki (Sint-Gil lis) de 80 km in 1.59 uur. 2 Wim De Waal (NI) op 1 minuut. 3. Patrick Van Ren terghem, 4. Frans Dubbeldam, 5. Freddy Roelekens, 6. Luc Lampo, 7. René Heyboer (NI), 8. Erwin Van Sande (Sint-Niklaas). 9. Julien Van- dewoesteine. 10. Patrick Van Duyse (Beveren), 11. Hendrik Peters (NI), 12. Roger Se ghers, 13. Antoine De Mits, 14. Dirk Van Sande (NI), 15. Adriaan Visser (NI) op 2.40, 16. Roger Beelaert (Kiel- drecht). Eindstand Wase trofee Rogelli 1. Roger Beelaert (Kieldrecht) 61 p., 2. Richard Bukacki (Sint-Gillis) 51 p., 3. Freddy Luyckx (Waasmunster) 42 p., 4. Julien De Mol (Belsele) 25 p.. 5 Alex Vaerewijck (Ham- me) 19 p. Hrablee: i uitpak! Wielrennen- Dirk De Cauwer was de beste nieuweling te Melsele De liefhebber van de Zeelse wijk Kamershoek is niet stond geen maat op zijn supe- ontevreden met zijn seizoen. Hij won zes wedstrijden en rioriteit. Hij trakteerde zich- verzamelde daarnaast nog een heel pak ereplaatsen. Zijn ze'^ door een knappe prestatie seizoenpalmares overtreft de vooruitzichten die hij voor °P een mooi verjaardsge- zich zelf maakte. Hij hoopte op vijf overwinningen en zit schenk- maar de bloemen wa- nu reeds boven zijn optie. Met zijn huidige konditie als m" allesz|ns voor zijn vrouwtje DijKomt. Walter bewees daar zijn moge- welijk Samen met schoonbroer Ro- lijkheden als wielrenner. Er De Zeienaar hoopt dat hij nog nald Van Avermaet domine ren ze momenteel de wedstrij den, dit goed samengaan ver zilveren ze met knappe resul taten. Walter Ongena is 25 en denkt niet meer aan een profkon- trakt. Voor twee jaar had hij die ambitie nog, maar het avontuur durft hij nu niet meer aan. Hij wil de wielersport als zuivere hobby blijven beoefe nen en als het kan zich met de besten meten en daar heeft hij het voor het moment niet moeilijk mee. Hij rijdt bijzon der sterk en snedig en mengt zich dan ook voortdurend in het koersgebeuren. De overwinning waar hij dit seizoen het meest genoegdoe ning aan overhield was dit te Oudegem. De elite van de amateursheir was present en Wielrennen. Walter Ongena won te Berlare bi] de liefhebbers (jj) hele l d< ion he Wielrennen. Richard Buckaki won voor eigen volk te Sint-Gillis Waas. enkele seizoenen op dat niveau kan rijden, zodat hij mee blijft draaien in het kransje van de winnaars. BENO Juniores En dat beduidt toch wei dat de Gillisnaar in dc slotweken van dit seizoen bijzonder goed voor de dag komt. nu behaalde hij de eerste prijs in Melselc- Beveren, waar hij onder ande re leeftijdsgenoten als Guy De Jonghe (2de), Theo D$ Prekel (3de), Stefaan de Beleyr (4de), Peter van Gassen (5de), Gun- ther de Bauw (6de) Tonny Tic- leman (7de). en Gino De Munck (10de) achter zich moest houden In het verre Orroir pikte Ed win Enthoven een verdienste lijke vijfde notering mee. en in Nieuwkerken was Tonny Thie- leman zondag bijna aan zijn tweede tuil toe. Zijn ambitieu ze plannen werden in laatste instantie echter doorkruist door Gunther Nauwelaerls uit Hingene, In deze laatste wed strijd werd Peter Van Gassen nog vijfde en Gino De Munck zevende. M.N. De vaderlandse wielersport is ziek. Erg ziek zelfs. Dat bleek nog eens duidelijk tij dens de voorbije week toen eerst ploegleider Pol De Baerdemaeker en enkele dagen later ook Albert Van Vlierberghe het einde van hun wielergroep bekend maakten. De Baerdemaeker had de pers te Aalst uitgenodigd maar zyn kollega's ploeglei ders, De Bruyne en Van Vlierberghe, lieten hem het vuile werk alleen opknap pen. Van De Baerdemaeker is het al van langer bekend dat hy zich maar moeilijk kan verzoenen met de hui dige situatie van de Belgi sche wielersport. Er werd gesproken over de selektie van het voorbije wereld kampioenschap, over do ping in de wielersport, over de houding van bepaalde sportbestuurders. Kortom de vuile was werd uitgehan gen. En... De Baerdemae ker stelde dat hij er aan het eind van het seizoen mee kapt omdat hy Perlav niet wil belazeren. By Masta ligt de toestand wel wat anders. Bij gin van het seizoen I goeie hoop. Na schoonmaak bleva nog De Nul, Vanderauwera en en dacht men met I beeld het inljjven Bogaert en ook not Maertens, kumpktt litiek te verandtn ploeg zou minder li miskoerscircuit zich meer richten i |j|g |j klassiekers. Hel volledige afgang, bleef beneden zjjai heden, Maertens in het niets en DeN de met moeite entó winningen. Masta tr moedelijk snel besla éirtdstn het huidige seizoena ïnovcm de deze week ifflf Mfcfheb! volgt lode St. aur u firma zich eind vt zoen definitief als s uit de profwid rugtrekt. Er blijft nu by de M wielergroepen w vraagteken. Wat geh met de ploeg Dof' Wordt de .schoonni» der doorgevoerd? r Hu?3* dbal Wielrennen. Didier De Witte behaalde zijn 2(T overwinning bij de juniors te Haasdonk. Het wordt in deze kategorie misschien eentonig maar het is niet anders. Het tweetal Rooms-De Witte.blijft immers de plak zwaaien en maakte dat ook dit weekend waar met elk één overwinning. Voor Guy Rooms betekende dat gebeurde in Evergem-Ert- velde waar hij onder andere broer José in de spurt vooraf bleef. (José werd neeendc). Sint-Niklazenaar Didier De Witte is van zijn kant aan zijn 20ste ereronde van het seizoen toe. In Haasdonk was hij in volgorde Frankry Weemaes (derde), Johan De Prekel (vierde), Gunther Van Stee- landt (vijfde), Luc Galle (acht ste). Patrick Suy (tiende). Alain Van Raemdonck (der tiende). Patrick Van de Ven (vijftiende) te snel af. Naast die twee zegepralen nog enkele vermeldingen en wel voor Gino Dc Pauw als zesde, Didier De Witte als zevende, Guy Van Hese als negende! Peter Galle als tiende en Fran- ky Weemaes als veertiende in de zaterdagkoers in Sint-Gillis- Dendermondc. En ook nog dc vierde stek van Gino Dc Pauw zondag te Sint-Lievens-Hou- tcm m.n. «tgooche oei veel Johnny De Nul nadeel ïlcn e naderd in na d m trail maal

De Voorpost | 1983 | | pagina 36