r Nieuwe gezichten en een spannende strijd tegemoet! aisters Basketliefhebbersverbond f-lft landikapte thuisploeg Met Rie Putteman ging het beter Eerste zege Slechts tien minuten gemeend pen opwindend De Sauter valt weg ■Mbodegem duidelijk overspeeld Verrassing van formaat Buytaert belofte Misstap Te weinig shotkrachl BASKETBAL De Voorpost - 7.10.1983 - 41 halsters Liefhebbersbasketver- l'ni startte vorige week met hurt mle tiende jaar basketkompetitie. I,h vorige negert jaar zijn er veel rJthlen gekomen en verdwenen. M dit j<w vjn er wat veran- belangrijkste feit is wel dat het Hrbond zich heeft laten aansluiten v, Vt wwi» "~-j- Wiiia, jj ie Belgische basketbalbond met „treenkomst dat zij de innerlijke iflanenten mocht behouden. De 0luiting bij de basketbond is er mnumelijk gekomen door het jKfifa voorkomend gebrek aan dege- irfilJl' scheidsrechters. Zij zullen nu >n j 0{iduid worden door de bond zelf: jon A,; lintmensen komen uit het Aalsterse 0t krijgen nu de toestemming van h bond om de wedstrijden te fluiten bektn ^troeger niet het geval was). Okapi, qenpmj (y lijn er twee ploegen verdwenen: tlwhmans en De Klok». Beiden zijn II ^ingesmolten tot een nieuwe ploeg rM ,pm SI Hou». Twee andere ploegen het dei» k&n hun naam veranderd: «Hugh pi Ads finisDe Villageworden en «Opel» utmderd in Car Service». De overi gen hebben hun naam behouden. ttó ploegen hebben hun spelers sei- k versterkt: kampioen «De Hoorn»: UircSierck, Pascal Van Keymeulen, en '■ontuft u-internationaal Lucien Van Ker- lenie\ erts aangesloten. J-J diep (SC. Olfit»: Walter Van Cromphaut, nMk fiwi D'Herdt en vooraleer Opnieuw 'en. Oli nu de Verenigde Staten terug te keren: Schollaert. De Villa: Marc Van den Haegen (Bavi Gent) en Augustin Van der Veken 't Snoepertje: Van Langenhove en Umber- to Ravijts. Sint-Antoon: Walter Meule- man, Danny Corthals, Car Service: Ronny Vermoesen (ex nachwacht) Pa trick Bonner. Met al deze versterkingen zal de slrijd om de kampioenstitel een spannend verloop kennen en is de kam pioen niet op voorhand aan te wijzen zoals vorig jaar. Tussen de overige ploegen, waarbij nog de echte geest van «liefhebbers» bestaat zal het een onderonsje zijn wie de laatste plaats op het eind van de kompetitie zal bekleden, maar misschien beleven zij meer plezier aan hun liefhebberij dan de ambitieuse ploegen. De tijd zal het uit wijzen. Uitslagen eerste speeldag Terlinden - De Hoorn: 28-72 Nachtwacht - Paco Milou: 47-53 Diversi - Sint-Antoon: 46-108 Snoepertje Kerkvliet - De Villa: 64-62 Car Service - Olfit: 78-89. V.E.M. CAR SERVICE - OLFIT: 78-89 «Amerikaan» Guy Schollaert beslist in de slotminuten Cijfers zeggen niet alles! Ofschoon een elf punten-verschil normaal een vrij ge makkelijke zege doet veronderstellen heeft Olfit zich tegen Car Service tot od het einde de ziel uit het lichaam moeten spelen. Het op papier veel sterkere gewaande Olfit, met zijn aanwinsten Iwein D'Herdt en Walter Van Cromphout en bovendien voor deze gelegenheid nog versterkt mei... de Ex-Black-Boys en ex-Sunair speler Guy Schollaert (na Van Kershae- ver bij BBC De Hoorn voor enkele wedstrijden thans Schollaert bij Olfit... leidde inderdaad vier minuten voor tijd slechts met één schamel puntle: 78-79. «De» stunt van de eerste kompetitiedag zat er voor het sterk spelend Car Service dus nog dik in. Toen deed de coach van de thuisploeg een vervanging waarbij iedereen verwonderd opkeek. Spelverde ler Johan Tembuyser werd vervangen door de jongste Car Service aanwinst Patrick Bonner. Deze snelle ex-V lier zele speler zal over enkele weken ongetwijfelt een serieuze versterking betekenen. Geen mens die er aan twijfelt. Maar thans, na een zeer lange inaktiviteit, was hij nog niet opgewassen voor de zware laak die hem in dit ongemeen spannend wed strijdeinde wachtte. Die vervanging, sa men met drie afgestrafte balverliezen en - jeugdige- overhaasting bij de doelpogin gen werden de thuisploeg tenslotte fataal. Niet verwonderlijk ook dat het in die prangende slotminuten juist de doorwin terde G. Schollaert was die nog voor drie korven zorgde. Met nog vier punten er boven op van de evenmin van de kook gebrachte Pol Steenhout. Dat het een ongemeen boeiende wed strijd was bewijzen volgende tussenstan den: 8-4, 18-20, 25-35 (de grootste kloof die Olfit 66-68 74-74 en in de 17' min. 78- 79. BBC Car Service: B. Borms 16, L. Lefèvre 14, J. Tembuy ser 14. R. Vermoesen 15, J. Geerinckx 11, H. Impens 4, R. Van den Bossche 4 BBC Olfit: W. Van Cromphout 25, G. Schollaert 22, P. Steenhout 18, I. D'Herdt 16; E. Van der Ghylen 4. H. Van Calleberghe V.E.M. TERLINDEN - DE HOORN: 28-72 Slechts een formaliteit! Een wedstrijd die behalve de eerste vijf minuten nooit en nooit een is geweest. De Hoorn kon moeilijk zijn draai vinden wegens het slechte weder (Terlinden speelt nog steeds op een buitenterrein) en Terlinden heeft talent te weinig om pun ten te scoren. Goede wil en inzet alleen is niet genoeg om tegen de technisch vaar dige spelers van de ploeg van Freddy Thybaert de bovenhand te nemen. Rust stand: 10-32. Toen Herman Van Keer en zijn maats er uiteindelijk dan ook begon nen zin in te krijgen was er van een terugkeer van Terlinden helemaal geen sprake meer. Een rustige oefengalop voor de volgende wedstrijd van de kam pioenen. Terlinden: Schellinck 7, Nuel 7, De Bolster 4, Van Geert 10. De Hoorn Sterck 18, Huylebroeck 6, Van der Spee- ten 6, Van de Linden 6, Luc De Schaep- drijver 18, Van Keer 18. DE NACHTWACHT - PACO MILOW: 47-53 Paco Milou op de valreep Deze erg zenuwachtige gespeelde, maar spannende wedstrijd werd in de eerste helft lichtjes beheerst door De Nacht wacht dat in Paul De Nil (18) de ideale afwerker vond. Paco Milou, dat lange spelers op overschot heeft, doch een echte spelverdelr moet ontberen, deed het met inzet en spelverdeler deed het met inzet en karakter zodat de eerste helft werd afgesloten met 32-28 cijfers in het voordeel van De Nachtwacht. Na 10 miniyen in de 2de helft kwam Paco-Milou dan toch langzij (43-44) dank zij de inzet van Leo Van Der Borght en de trefzekerheid van Peter Stadtfeld (22). Toen gegon De Nacht wacht hopeloos te krasselen en verloor het pleit met 47-53 cijfers. De Nachtwacht Lescrauwaet 4, Goubert Koen 10, De Dil Paul 18, De Kimpe Willy 9, Claes- sens Jan 1, Goubert Geert 4, Philips Jan 1. Paco Milou Torenhof Van Gijzegem Gust 10, Van Der Borght Leo 2, Labay Herman 9, Teerlinck Luc 10,Stadtfeld Peter 22. vte.M. 't Snoepertje, Kerkvliet - De Villa: 64-62 Een knappe partij basket waarbij langs beide zijden op de gehele match slechts 5 spelers optraden. De Villa kon de wed strijd naar zich toe trekken tot 7 min. voor tijd. Hun maximale voorsprong bedroeg 12 punten. Toen kwam 't Snoe pertje op het einde sterk terug en geraak te zelfs aan een voorsprong van 6 pun ten. Deze behielden ze tot 38sek. voor tijd. Dus niets kon hen nog overkomen. Daar de thuisploeg fysiek aan het langste touwtje trok werd er verdiend gewonnen. Namen van uitblinkers dienen niet ge noemd te worden daar langs beide zijden ieder zich ten volle inzette. 't Snoepertje: De Roeck: 0-4, Van Langenhove 13-10, Troch 4-9, Cooman 4-2, Ravijts 4-16 De Villa De Wolf 8-6, Van Den Driessche 4-8, Van der Haegen 8-6, Van der Veken 9-6, Ghijsbrecht 2-5. V.E.M. WA MOERZEKE - UEDI ST.-NIKLAAS: 64-78 ma tiil tafflïjj spt- dl voor de thuisploeg !ta «zwart» seizoen en tpbeterschap zit er nog Ml in. Tegen gebuur :Di moest de thuisploeg tto missen, die op zich- xcsen basisploeg zou- n uitmaken: Colman meniscus), Simard Van Hautte (voetkwetsuur), Verbeke (werk) en Persiau (ziek). Voor de bezoekers een klein kunstje om de 7-12 voorsprong aan de 5' minuut te vergroten tot een ruime 14-35 kloof aan de 14c minuut. Spelmaker Ma rin en Luc Aerts zorgden voor de korven. Coach Moorthamer kon zich de weelde veroorlo- UNION ST.-GILLIS - B.C. ZELE: 63-70 Na twee opeenvolgende thuis nederlagen, die er nooit had den mogen komen, heeft Zele zich op verplaatsing bij Union gedeeltelijk herpakt. Het won zijn tweede uitmatch van het seizoen, zodat de supporters mee op verplaatsing moeten om hun ploeg te zien winnen. De start was nochtans aan de magere kant. want na 7 minu ten keken de bezoekers op een 4-16 achterstand. Coach Buelens liet Rie Putte man debuteren. Het bleek een goede inbreng. De Dender- mondenaar scoorde een 4 op 6 en trok daarmee de thuisver- dediging naar zich toe, zodat Mare Corthals de kans kreeg om zijn bleke verrichting van vorige week uit te wissen. De bezoekers plaatsten een 0-10 tussen de 7e en 10e minuut en nog 0-11 tussen de 18e en 20e minuut, zodat ze tot 29-35 uit liepen en konden rusten met 31-35. In de tweede helft moest Cor thals aanvankelijk alleen voor de afwerking instaan zodat de thuisploeg na 12 minuut met 51-47 leidde. Stevens en inzon- der Du Jardin, na een zwakke eerste helft met een 1 op 7, die zich herpakte met een 5 op 8, brachten de kentering en 57-65 aan de 18e minuut. In de twee de helft lukte Zele 15 korven uit 25 pogingen en er waren maar drie spelers die skoorden. De druk die in de laatste 20 minuten werd toegepast kende succes. De thuisploeg leed veel balverlies en die het agressief Zeels verdedigingssyteem moest het uit moeilijke posities shotten, hetgeen de precies heid zeker niet in de hand werkte. Punten: Union: Jacobs 14-12, Detil- leuw 5-4, Viroux 6-2, Segers 0- 4, Christiaens 2-0, Goffart 4- 10. Zele: Van Hoeyweghen 2-0, Stevens 7-9, Corthals 12-14, Du Jardin 2-12. Moens 0-0, De Locht 4-0, Putteman 8-0. Beno Dendermonde - Wezenvrienden 83-74 Basketbal. Moerzeke- Were di 64-78. Claessens punten voor zijn ploeg (vh) ven om de mogelijkheden van zijn ruime kern uit te testen. Soldaat Dc Brandt was paraat en ook Van Hassel was terug van weggeweest. Aan de rust 27-49. Moerzeke kon in de eerste helft alleen rekenen op Van Cleemput en op een op halve krachten spelende Erik Van Loey, die ondanks een 4 op 16 toch nog aan 14 punten ge raakten. De thuisploeg lag eens te meer overhoop met de afwerking en kwam in de eer ste 20 minuten maar aan 9 op 40. In de tweede helft ging het iets beter met 16 op 35. maar coach Jacky Raemdonck trok noodgedwongen het trainings pak uit en zorgde er voor dat de nederlaag uiteindelijk aan neembare vormen aannam. Het dient gezegd dat de voort durende spelerswisselingen bij Were Di de thuisploeg een handje hielpen. Na 6 minuten was het 36-61 en aan de 16c minuut 55-74. Punten: Moerzeke: Van Loey 14-13, Van Riet 3-2, Van Cleemput 6-8, Van Broeck 2-2, Claessen 2-0, Raemdonck 0-12. Were Di: Luc Aerts 14-15, Wilfried Aerts 5-0, Marin 10-4. Verbaecken 3-0, De Pauw 2-0, Dhooghe 4-4, Vercauteren 4-4, Van Hassel 6-0, De Brandt 1-2. Beno Na vier wedstrijden is Dender monde er toch in geslaagd om een eerste overwinning te be halen. De inbreng van Johan Verhas in de slotfase was bepa lend. Het was eerder eengok. Verhas had nog niet getraind en ook nog niet gespeeld. De thuisploeg zat in de penarie met foutenlast. Mijs had na 11 minuten reeds vier fouten en Meeussen viel uit aan de 19c minuut. De thuiszone had meer dan haar handen vol om de bezoekende pivot De Nayer van onder de korf weg te hou den. In de slotfase na 64-64 aan de 14c minuut, zorgde Ver has dan voor verluchting door enkele dakgoten te plaatsen en drie opportune korven te ma ken. Het werd 71-65 aan de 15c minuut en die voorsprong ver dedigde de thuisploeg tot het einde. In de eerste helft was het loka le vijftal aan de 9C minuut uit gelopen tot 18-13. Jan Goossens kon in die periode rekenen op de schermen van Staelens en daar had Wezen vrienden niet direct een tegen zet voor. Het vond echter wel de thuiszone in gebreke en kwam via 28-27 aan de rust terug tot 36-36. In de tweede helft ving Ge- raardsbergen Goossens op in een kombinatie-verdediging. Het was nu de beurt aan Rudy Van Leemput. Hij kreeg in de bezoekende dooszone veel vrijheid ter hoogte van de vrij- worplijn en buitte die goed uit. Het werd 46-40 en 56-53, maar dan kwamen det problemen bij Dendermonde ondanks het voortreffelijk aanvallend werk van Coeckelbergh en Meeus sen. Punten: Dendermonde: Coec- kelberg 6-12, Staelens 4-0, Meeussens 4-7, Van Leemput 8-16, Goossens 14-6, Mijs 0-2, Verhas 0-6. Wezenvrienden: Garcia 5-8, Romeyns 10-6, De Naeyer 11- 16, Spruyt 4-2, Tuypens 6-6. BENO Bavo Moerzeke - Were di: 64-78 Moerzeke-Were Di 64-78. Van Looy heeft alle ogen pftri» terwijl hij scoort, (vh) l* MLSr - AMICAL GENT: 38-29 ÏN" van de strijd was jPfoot raadsel wie het Wen. Gent liet Aalst bewegingsvrijheid, voortdurend aan, van- f® felijke ruststand (15- gtaede helft gebeurde ^"uiteindelijk. De Aal- «Bjes Gyselinck Van JP lieten hun zweet- vrije loop. Hun ■"*8 veroorzaakten de lokale bonus. DBC Aalst: Gyselinck 10, Van Den Bossch 7, Martens 4, De Swaef 4, Van Gestel 2, Hcircman 8, De Moor 3 Amical Gent: Poot A. 6, Poot E. 5, Cocquyt 4, Van Rijment 8, Mercelis 6. Na de wedstrijd bleef de trai ner van de Aalsterse meisjes ondanks hun puike zege, de grote realist. «Wij hebben weliswaar dc overwinning behaald maar dat wil nog niet zeggen dat we kunnen rentenieren. Integen deel, er moet veel geoefend worden opdat de meisjes meer routine zouden krijgen, beter shotten, nog beter verdedigen en aanvallen. Wij hebben voor de jeugd geopteerd, wij zijn konse- kwent en willen de gevolgen dragen. Onze ploeg staat logischerwij ze hierdoor wat zwakker op het plein (3 grote speelsters weg: Van Dooren. Stockx, De Wendeleer, samen goed voor 63% van de gescoorde punten vorig seizoen), dit kunnen de speelsters nu nog niet volledig opvangen. Maar we hopen dat ze in de toekomst in positieve zin evolueren zodat de schade beperkt blijft» aldus Geert Bocque. NR Na een kleine studieronde 6-6 gingen de bezoekers aan de haal langs Luk Aerts en via 6- 12 stevende Were di na 11 minuten naar 8-27. Moerzeke gehandicapt door de afwezig heid van Simar, Van Houte en Verbeke kon geen vuist maken en gelukkig ging coach Moort hamer over tot vervangingen zodat na 15-37 (15c min.) de thuisploeg toch eervolle 27-49 cijfers op het bord kon wer pen. Bij Were di was de 27-49 ruststand geen stimulans om de concentratie te verhogen. Moerzeke dat ondertussen coach Raemdonck in het veld bracht speelde echter ridder of mis. Van 10 minuten 49-65 bleek de fut er bij de bezoe kers volledig uit te zijn. Moer zeke nam de kansen waar met Van Loey in vedette en kon terugkomen via 55-74 tot eer volle 64-78 score. Goede tegenstand v^n Moerzeke, van Were di slechts 10 minuten normaal spel. Punten: Were di: D'Hooghe 4- 4, Aerts L. 14-15, Marin 10-4, Vercauteren 4-4, Aerts W. 5-0, Van Hassel 6-0, Verbraeken 3- 0, De Pauw 2-0, De Brant 1-2. Moerzeke: Van Cleemput 6-8, Van Loey 14-13, Claessens 2- 0. Van Riet 3-2, Van Broeck 2- 2, Raemdonck 0-12. WEGA Bertino - Mo du Destelbergen: 57-60 WErembodegem - Erpe-Mere: 63-77 diende dit keer te kraken. De gas- ■"jw voor hen duidelijk J® aanval en verdedi- (J*l. te knap. Tj® Mangeleer met zijn orPcn en Barrez KJ. aa|ylugge bewegin- Vtel zij konden de be- sidderen. In ■««'j kreCë het Vt? duo hulp van Ne- BPwerk bleef echter te lLVrhouding mel dat L.v, Ploeg (Cal- r 'mek - Lievcns) uit F litre Jgem: Marcoen 10, *er 16, Barrez 13, Triest 8, Praet 4, Nevens 12. Erpe-Mere: Lievens M. 17, Lievens L. 7, Vinck 14, Calle- bout J. 15, De Punt 8, Calle- bout D. 16. Een Ercmbodegemse woord voerder gaf toe dat zijn team dit seizoen sterk verzwakt naar voren komt. «Onze ploeg doet het dit sei zoen merkelijk minder, dit is voor het grootste deel te wijten aan de afwezigheid van De Wolf. Deze sukkelt nog steeds met zijn voetkwetsuur. Voor lopig kan niemand zeggen wanneer hij terugkomt. Voor het team zelf is elke wedstrijd kostbaar en we hopen dat De Wolf binnen dc kortste keren situatie rampzalig.» hersteld is. Anders wordt de BBC Bazel - Leeuwerik Lede: 71-72 Met nochtans veel koncentra- tie gestart ging Bertino al na 10 minuten (16-14) aan het wan kelen. De Modu ploeg plaatste dan een reeks punten tot 21-28 en slechts door een steengoede De Sauter (terug van wegge weest) kon Bertino tot 28-28 rustcijfers terugkomen. De tweede helft stond Bertino na 39-38 weer een 0-8 toe en moest dan tot de 16° min. vech ten om tot 53-54 te komen. De Sauter was echter uitgevallen met fouten en dat bleek de doodsteek voor de thuisploeg die tegen een homogeen Modu één doelpuntenmaker tekort kwam. Punten: Bertino: Vonck 10-11, De Sauter 14-4, De Beleyr 0-8, D'Hooghe 4-0. Van Steelant 0- 2, De Witte 0*2. Modu: Murrens 6-6, De Raedt 9-8, Coene 5-6, Verhoeven 4- 7, De Raedt B 4-5. WEGA Akron Ronse - Sint-Niklase: 63r71 Akron, nog steeds zonder Vanderheyden, zal zeker geen nederlaag verwacht hebben tegen de Klaaskens. Na 10-9 kon de inbreng van Van Uytfange opwegen tegen Walraet maar wanneer Sauviller uit zijn krammen schoot waren het de bezoekers die het eerst hun tanden lieten zien. De Poorter en Vanderlinden zorgden na 18-22 voor een ommekeer en van dan af was het voor Akron oppassen geblazen. Sint-Niklase liep uit tot 24-32 en het was slechts door een uiterste krachtinspanning dat de thuisploeg kon terugkomen tot 32-38. Ondertussen kregen de Klaaskens echter hoop want wanneer een vroege voorsprong van Akron 47-42 onmiddellijk werd omgezet tot 47-49 zat het spel op de wagen. SNBC ging door tot 59-61 (15# min.) moment waarop de beste thuisspeler Spileers uitviel voor fouten. Willaert kreeg vrij spel en meteen zat een verras sende zege erop. St.-Niklase ging naar 59-65 en behield wijselijk de bal in eigen rangen zodat de overwinning niet meer kon ontglippen. Punten: Sint-Niklase: Vanderlinden 16 p., Willaert 14 p., Sauviller 18 p.. De Poorter 14 p., Van Uytfange 9 p. Akron: Walraet 22 p., Spileers 16 p., Hantson 3 p., Balcaen 6 p., Rombaut 16 p. WEGA Sportief Temse - BBC Lokeren: 80-75 De aanvalsminuten niet te na gesproken 7-9 (5C min.) dacht men dat dc bezoekers naar een gemakkelijke overwinning ste venden. Van Lent en' Gerlo schoten met scherp en omdat Van Damme niemand vond om bij het skoren te helpen liepen de Durmejongens uit Lede, dat nochtans géén hoog vlieger uit de reeks is, kon met een goede eerste helft de basis leggen van een verdiende over winning. Alhoewel Frans Van Driessche nog steeds niet kan beschikken over zijn zoon Hans (geschorst voor ettelijke weken) kon er toch gerust wor den met 32-40 cijfers. Bazel dat hoopte tijdens de tweede periode het laken naar zich toe te trekken wachtte te lang op de ultieme jump en moest in een verrassende nederlaag be rusten. Punten: Bazel: Dirckx 8 p Becquet 22 p., Toté 6 p,, Ver- schooren 18 p.. Van Damme 2 p., Borgraef 12 p., Van Ren te rghem 3 p. Lede: Van Driessche 14 p., De Borger 18 p., Coppens 22 p.. Van Leuven 12 p,Bellon 16 p. Beveren - Vovka Oudenaarde: 54-69 De bezoekers toonden al tij dens de eerste helft dat zij niet toevallig leider zijn in eerste provinciaal. Zelfs zonder Ver- valle kwam de bezoekende ploeg langs T'Joncke op 27-34 rustcijfers en daar bij Beveren niemand bij machte bleek om de bezoekende vleugelsspelers aan banden te leggen was het gauw bekeken. De thuisploeg geloofde heel vlug in de neder laag en zelfs Viroux kon hier tegen niets beginnen. Niemand kwam boven de middelmaat uit terwijl Vovka naar één van de gemakkelijkste overwinnin gen liep van dit seizoen. Punten: Beveren: Zonnekijn 11 p., Deyaerft 8 p., Van Loo 4 p., Van Dosselaer 12 p., Viroux 11 p Maes 2 p., Schmitt 2 p.. De Breucker 4 p. Vovka: Verspeeten 23 p., Op- staele 17 p., T'Joncke 23 p., Snoeck 2 p., Verlinden 4 p. WEGA tot 21-35 (15° min.). Was het zelfoverschatting wie zal het zeggen, maar toch kreeg Sportief de mogelijkheid om terug te komen tot 35-44 rust cijfers. De tweede periode tap te de thuisploeg uit een ande» vaatje. Lokeren bleef ter plaatse trappelen, vond de goede opening niet meer en bij Sportief schoof men een jonge belofte naar voor. Buytaert een kadet schoot er onmiddel lijk het vuur in en samen met De Groep zorgde hij voor een meer dan verdiende thuiszege. Punten: Temse: De Groep 8- 10, Van Damme 10-6, Vael 0- 4, Nqens 2-0, Anné 0-2, Aert- geerts 5-2, Buytaert 10-16. Lokeren: Van Lent 14-4, Gerlo 12-18, Van de Vijver 4-4, De Nul 6-1, Dhaen 8-0. WEGA

De Voorpost | 1983 | | pagina 41