V I I I- Le •C u EUREKA EREMBODEGEM EN AKIJAMA WELLE VERBROEDEREN Hoogstaande nationale dressuurwedstrijd Ljn bij 't Hoefijzer te Buggenhout An Boon in beste doen op interklubontmoeting te St-Niklaas Dendermonde afgeslacht in het laatste kwartier w- Met Rijbaan Piet de winter in Aifons De Block behaalt yeiid en zilver 42 - 7.10.1983 - De Voorpost JU JITSU Om te voldoen aan de noden van de jiu-jitsu klub van Welle stelde Jeugdhuis Eureka een deel van zijn gebouwen ter hunner beschikking. De betere akkomodatie werd tesamen gecreëerd en nadat het lokaal reeds een maand in gebruik is, vond afgelopen weekend de officiële opening plaats. Deze gebeurte nis, ingekaderd in een ruim, doch flexibel feestprogramma, zorgde voor een tweedaags verbroederingsfestijn. Wegefis het uitblijven van de tegenstander (KWB Erembode- gem) werd de volleybalmatch zaterdag slechts een onderonsje, waar niettemin goede passages in voorkwamen. Dit is niet verwonderlijk wanneer men het vruchtbaar afgelopen seizoen van volleybalklub Eureka kent. Het eerste interklub-efenement was het tafeltennis. De plaatse lijke ping-pong vereniging Omega was een tegenstander van formaat en dat ervaarden de Eurekanen maar al te gauw. Toch is dit een stimulans voor deze prettige vinnige sport, die iedereen in het jeugdhuis kosteloos kan beoefenen (tijdens de openingsu ren). Het spel zelf is algemeen verspreid over de jeugdhuizen en in de toekomst zullen interklubkampioenschappen naar dit voorbeeld georganiseerd worden. Het sportieve gedeelte van de dag beëindigd, begon men die avond met een uitgebreide receptie die. tot spijt van wie het beuijdt, ook openstond voor toevallige bezoekers. Een staaltje van gastvrijheid en dit was volgens ons karakteristiek voor beide verbroederaars- Een aangenaam t.d. bevestigde dit vermoeden en sluit de eerste dag op gepaste wijze af Was het zaterdag vooral Eureka die het sportieve gedeelte verzorgde, dan nam Akijama de volgende dag volledig voor haar rekening. De demonstratie, gebracht door deze laatsten. was yah kwalitatief hoog niveau. Het goot aantal toeschouwers bewees dat Oosterse gevechtssporten erg in trek zijn in onze gewesten. Zo3ls elke training begint een demonstratie met een min of meer uitgebreide opwarming. Dit om de spieren los te maken en zo de kans op blessures aanzienlijk te verminden. Dan volgen allerlei valoefeningen en nadien vangt het radori gedeelte aan. Dit is het technisch uitvoeren van gekende judo worpen. Voetstampen en beengrepen zijn nog verwant met judo maar dit gaat niet meer op voor de verdere oefeningen. Het sensationele gedeelte is het afweren van gewapende aanvallen door slagopvangingen gevolgd door klem en een afwerking door raiddel van een slag die de tegenstander uitschakelt. Bij de mesaanval onderscheidt men deze met een aluminiumoefenmes uitgevoerd door de lagere gordels en deze met een echt mes voorbehouden aan hogere gordels. In dezelfde serie vindt men ook de afweer van aanvallen met matrak (stok) en revolver. Alles wordt op aangepaste wijze uitgevoerd doch steeds volgens hetzelfde principe (slagopvang klem afwerking). Bij de demonstratie, net als op training, heeft men ook grepen, siagen en klemmen. Hiervan kregen we op deze demonstratie enige sensationele voorbeelden: nekgrepen bv. met dubbele wurging achter de nek, kopgrepen gevolgd door wurging, enkele en dubbele vuistslagen ontwijken en afwerken, kettingen van sleutels en breektechnieken van armen. Het gebeuren werd afgesloten met de groetceremonie en het verbroederingsfeest ging verder met een reuze barbecue. De verdere samenwerking van beide klubs kende een aangename start. Informatie omtrent aktiviteiten. inschrijvingen in het Jeugd huis Eureka, Keppestraat 52 te Erembodegem. TOP PAARDRIJDEN Judo. De demonstratie lokte heel wat belangstellenden te Eerembodegem (per) In de stoeterij 't Hoefijzer, Dreef 20 te Buggenhout, werd onlangs een dressuurwedstrijd van biezonder hoog niveau ge houden. Kwamen in de voor middag de plaatselijke ruiters aan de beurt, dan was de na middag voorbehouden aan het optreden van nationaal voor aanstaande dressuurrijders. Het onbetwistbare hoogtepunt was het verrijden van de proe ven intermediaire I en II, die beiden in de wacht werden gesleept door de Belgische kampioene dressuur Katherine Laroye die haar titel alle eer aandeed en van de vele toe schouwers ook een hartelijk en verdiend applaus kreeg. De plaatselijke uitbater en les gever van 't Hoefijzer, George Jonkergouw, evenals Carina Adriaenscns, Jan Meerman en Sandra De Borger toonden zich langs hun beste zijde. Ook zij kregen een verdiend applaus. Het dient gezegd dat fc iNtH t tonale dressuunvedsttn II III uitgegroeid tot een b® hoogstaand gebeuren week door de talrijke bezoek L ran erg op prijs werd gesteld. mai Het sukses van deze alles ^nse' organizatie heeft de ufo 3 genoeg van 't Hoefijzer ertoe aas assen Le om nu reeds voorberei tjer verst te overwegen voor eenh de e. de ditmaal internationale t strijd. p«n te v ZWEMMEN In het stedelijk zwembad te St-Niklaas was zaterdag 1 oktober de spanning te snijden. Want alvorens de wedstrijden te starten zal An Boon (WZK) het distriktsrecord op de 200 m. vlinderslag van Inge De Vglder trachten te verbreken. Met de nodige toejuigingen gin An er vandoor in een erg vlotte en mooie stijl die haar dan ook beloonde voor haar inspanningen Een nieuw rekord in een goede 2.35.8! Later op de avond liet diezelf de An Boon weer van zich horen. In de aflossingswed strijd 8 x 100 m schoolslag startte ze als eerste en schreef weer een nieuw rekord op haar naam. In 1.23.4 werd ander maal een distriktsrecord aan diggelen gezwommen. Waarop mama Boon vroeg: «Maar An. wat doe jij nu allemaal»? «Zwemmen», antwoorde An droogjes. Erg bescheiden dus voor deze twee knappe presta ties. Buiten deze hoogtepunten scheerden er nog zwemmers over hoge pieken. Op de 200 m. wisselslag min. meisjes werd het een spannende strijd tussen de 3 WZK-ers. Natalie An Boon. uit het water De Vijlder. Annick Van Re- moortere en Els Verstraeten. Eertsgenoemde won nipt met 7 tienden voorsprong. Ook Katrijn Beck had het moeilijk om Inge Victoor ach ter zich te houden. Ze zwom (en won) de 200 m schoolslag in 2.53.7. De rollen werden evenwel gedraaid wanneer de 100m. vrije slag aan de beurt kwam. Toen won Mieke Vic toor overtuigd in 1.06.4. De overwinningen in de aflos singen waren voor WZK weg gelegd. De twee gastklubs TSZ en SOS hadden ook hun hoog vliegers. Bij de Temsenaars behaalden Ivan Van Herck, Karei Moerman, Stefan Ver- cruyssen, Alain Meirte en Jean-Paul Mys een eerste plaats. De «gouden» waslijst is voor SOS nog wat langer. Liefst acht zwemmers konden het hoogste schavotje bestijgen. WZK en TSZ deden het elk met een ereplaats minder. RUGBY RC VORST - DENDERMONDSE RUGBYCLUB 28-11 Judo. Een zachte manier om te laten merken dat je niet gesteld beru op een aanval, (per) ATLETIEK Na de thuisnederlaag op de eerste kompetitiedagston den de Dendermondse Rug gers met slechts één gedach te op het Brusselse plein: winnen, kost wat kost.' Ook de supporters hadden dat begrepen, en de hele schare trok optimistisch naar Vorst, een traditierijke klub, om de spelers moreel te steu nen. Trainer Frans Van der Vekèn had de driekwarten de opdracht gegeven om de bal extra-snel door te spelen, en zo weinig mogelijk met de bal te lopen. Twee mensen uit het 'pack' zouden een inspanning moeten doen om aan te sluiten bij de snelle akties. Frans: Als de jongens zich aan die opdracht houden, ligt een overwinning zeker binnen bereik.» Prima stem ming dus. De aftrap was voor de Brusse laars, en die lietett cr geen twij fel over bestaan dat ze na hun verlies tegen Luik, ook best 3 puntjes zouden willen binnen rijven. Dendermonde verdedig de echter uitstekend en het eer ste kwartier hadden de Vorstse verdedigers de handen ruim schoots vol met de lastige drie kwarten Afwerken evenwel was niet hun beste kant. Het duurde vrij lang voor Vorst op de Dendermondse speelhelft kon doordringen, maar ze nes telden zich daar niettemin ste vig in. De DRC-defensie sloot zich perfekt en kreëerde voor zijn aanvallers twee mooie kansen. Het noodzakelijke tikkeltje ge luk ontbrak ongelukkig genoeg om vrij snel een verdiende voorsprong op te bouwen. De talrijke Dendermondse suppor ters konden terecht geestdriftig zijn. De rechtervoet die 'opener' Pe ter Van de Putte vorige wed strijd precies was verloren, bleek teruggevonden. Hij zorg de meermaals voor terrein winst, wat in de dertigste mi nuut, na opgemerkte akties van Erwin Van der Veken en Johan Moortgat, een try opleverde. Charles Sluys was de man die de 0-4 op het bord bracht. Vorst probeerde onmiddellijk iets terug te doen, maar DRC hield zich strikt aan de orders van kapitein Scrivens, die de spelers meer vastberadenheid in de afweer had aangepraat. Een kleine verstrooidheid was echter voldoende voor Vorst om nog vóór de verwisseling van speelhelft de stand om te buigen (4-6). De reaktie kwam niettemin, toen Sluys een door off-side verkregen vrijschop omzette. Stand 6-7 Met slechts een schamel puntje voorsprong hervatte Dender monde toch blijmoedig de wed strijd. Jo Moortgat, de bekende vleugelspeler, zorgde onmid dellijk voor de verrassing. Ze ker van zichzelf rondde hij een individuele aklie af en skoorde in de allereerste minuut (6-11) De bijnaam stoomlokomo- lief' werd weer geskandeerd langs de zijlijn. Een kwartier later was het vrij rustig. De Dendermondse aan vallers konden geen verdere skores afdwingen. Een mooi drop-shot van Van de Putte ging maar net naast, maar u ziel hel, geen harde punten. Vorst daarentegen herhaalde de stunt uit de eerste helft: zij skoorden bij de eerste door braak. Ook de omzet lukte, en zo kwam Vorst een kwartier voor tijd nog op 1 punt voor sprong. Vijf minuten later wij zigde de Brusselse ploeg nog eens de stand naar 16-11, en een totaal ontmoedigde Den dermondse ploeg liet de stand nog uitlopen tot 22-11, en even later zelfs tot 28-11.' De verslagenheid in het DRC- kamp is nog nooit zo groot geweest. De wee1 WÊÈrn fcr zijsp plaats 1 mien wer Buggenhout. Georges Jonkergouw winnaar in de M2 kategorie an dei Buggenhout. Katherine Laroye, Belgische kampioene, werd in 't Hoefijzer winnet tn moe de dressuurwedstrijd. hard De jaarlijkse feestmis die door Rijbaan Piet bij gelegenheid van het Sint-Hubertusfeest wordt opgezet, werd in een nieuw kleedje gestoken. Het feest heeft plaats op 23 okto ber en wordt ingezet op de manege zelf waar 's morgens een heildronk wordt genuttigd. Na het geschal van de jach thoorns trekt het gezelschap dan op naar de oude Begijn hofkerk waar een eucharistie viering zal worden opgedragen door de direkteur van het be gijnhof. De plechtigheid wordt opgeluisterd door acht jacht hoornblazers en is een ware belevenis. Na de lunch op de rijbaan zelf, wordt er een rally te paard georganizeerd. Ieder een kan hieraan deelnemen, uiteraard te paard. Het in schrijvingsgeld bedraagt 200 fr en er zijn mooie prijzen te winnen. Zaterdag 12 novem- wedst J&cdirec ber is er dan in de rijbaa ïmt kw mini-gala. Daar wordta edits als een aantal nummen voerd als voorbereiding grote gala dat in hel zoen wordt gehouden a zien is voor begin md Wie over Rijbaan Fiet en alle aktiviteiten van den inlichtingen wil, kan 1 bellen naar het nummer 21.42.21 Europese kampioenschappen voor veteranen te Duisburg RESERVETEAM DRC - RESERVES RC VORST 30-14 Van heinde en verre kwamen le veteranen samenge- ,/roomd naar Duisburg in de lor dsrepubliek, om zich met Huar te meten in alle tak- >n van de atletiek. Het was le Sint-Niklazjenaar Alfons "ie Block die voor sensatie 'gde door de titel in de 200 'ter weg te kapen! Daarna ing hij nog even meedoen an de 10.000 meter en jawel toor. Hij wordt warempel tweede! Goud en zilver, de man kan straks gaan beginnen als ju welier. Wij laten hem nu zelf even aan het woord: Dit was de schoonste dag van mijn leven. Na jaren lang hard werken om iets te bereiken is nu de werkelijk heid mooier dan de wildste fantasie.' Ik droomde er altijd van eens een grote koers te winnen en op het hoogste schavotje te staan. Dit is nu gelukt. Ik heb dat in de eerste plaats te danken aan mijn vrouw die elke dag zorgt voor een uit stekende verzorging. En ook van een vaste supporter. Sa men gaven zij me de steun en de moed om dit sukses te bereiken. Ik dank deze men sen en ik hoop dat ze mij zullen blijven steunen». Tot zover de sterk ontroerde kampioen. Na de onverwachte nederlaag van de eersteseniorenploeg kwam een ontgoocheld reserve team op het veld. Deze ploeg die vorige week zo aangenaam verraste tegen Frameries, keek dan ook spoedig aan tegen een ernstige achterstand, namelijk tegenstrevers op de huid zat. 20-0. De drie-kwarten tackleden be- Tijdens de tweede speelhelft hoorlijk en waren kreatief in de konden de DRC-reserves echter aanval. Dat leverde uiteindelijk lichtjes terugslaan, mede nog 3 try's op. En zo besloot dankzij de voortreffelijke ma- Dendermonde de wedstrijd met nier waarop Luc Moens de een somptueuze uitslag. Wipschieten. Bij de schuttersvereniging «De Wuiten» schoot Eddy De Witte zich u zesde ronde, (vh) koning in de Fietsen. De jongste crossers van de Bambrugse ploeg (per) de fietscross te Bambrugge (per) Fietsen. De jongste deelnemers

De Voorpost | 1983 | | pagina 42