I nLeo Combee impioen inters B.L.B. i win Gabriel Tiende «gouden kaatsbal» voor Eddy Vanderhaegen Beste ploeg: Eendracht Welle Grote prijs - memoriam Petrus Van Hoorebeke te Baasrode (Broekkant) Umer Boghaert de crack in de Lokerse fondclub! I Aalst had plengingen nodig... Ajax nu ook gewipt in de Bekerkompetitie Dirk Heirwegh boekte negende zege te Berlare de Moortel kon üdeze finale zeer opmer- j maken en finishte op tcrde plaats in de eerste jDetweede serie nam hij iade start een tweede ié, maar half wedstrijd iKtde hij in een bocht, dtnle maar nam na een j de tweede plaats 1 Bóoor hij derde werd in T stand. Vercruyssen met Eddy reden in de eerste tder zijspannen op een Aplaats maar in de laat- gdcn werd hun batterij ii en moesten ze uitein dden ze terugkomen elfde plaats en wer- :nde in de eind- lUuwers had in de eer een tweede plaats in inaar kreeg in de laat- n sputteren- Ijar af te rekenen en jiar een zevende plaats De tweede reeks jloch een tweede plaats vierde in de eind- ionny de Coster nam sart der eerste reeks een vijfde plaats in iawst met deze plaats iraen bij de finish. De lïrie reed hij van een een zevende «rd telkens derde tn had ook een derde [Je eindstand. reed hier een :nde wedstrijd en lom in de eerste reeks itigste naar zesde ie komen als vier- De tweede reeks ibij de start iedereen won de reeks en in de eindstand, lut reed in de eer- ionaien 12Scc op plaats maar werd ike achterband uit- In de herneming de start een tiende iWwidflfieii moest tot de laat st hard knokken om ijlt nog vijfde te Ie rijbt worden nmers reidingi reed zich voor at wedstrijd bij de ju- direct een podium- tart kwam de eerste kilts als 26ste uit de Je meer dan vijftig wist een voortref- hctzom ntdstrijd te rijden. Hij toten tot bij de finish lift een zevende plaats tseede reeks nam hij start en kon als kan sl fehen. Van de 250cc- nummer ers werd hij derde en vierde met een derde plaats in de eindstand. Eric Brems weet hier in deze categorie ook goed zijn man netje te staan en wist in de eerste reeks van een 25c plaats terug te komen tot een veer tiende rang. De tweede serie kwam hij van een dertigste plaats, kwam bij de eerste twintig te rijden maar door een val werd hij naar een 23' plaats verwezen. Van de 250cc-ers werd hij negende en twaalfde met een negende plaats in de eindstand. Chris Baert reed op een zes tiende plaats maar door een val werd hij naar een dertigste stelling verwezen en werd nog veertiende van zijn reeks. In de herneming werd hij elfde 500cc-er met een twaalfde plaats in de eindstand. Franky Van Clapdorp liet zich vorige zondag te Kwaremont bij de nieuwelingen 250cc ook terug opmerken.. Als achtste kwam hij uit de start, reed naar een vijfde plaats en kon in de laatste ronden nog derde worden. De tweede reeks nam hij in de start geen risico en kwam slechts in de achterste groep uit de eerste bocht maar kon na een ronde reeds op een tiende plaats komen. Bij een hapering waarbij hij zijn knie bezeerde verloor hij terug een plaats maar wist bij de finish een sterke vijfde plaats in te nemen en was vierde in de eindstand. Herman Lenaerts kwam de eerste reeks als negende uit de start, maar werd door een slip pertje naar een twaalfde plaats verwezen. In het verdere wed strijdverloop kwam hij nog goed terug en finishte als zes de. De tweede reeks had hij een goede start en kwam op een vierde plaats. Enkele ke ren had hij een hapering en moest hierdoor vrede nemen met een zesde plaats en werd ook zesde in de eindstand. Moran Philips nam na de start een dertiende plaats in en kon ook op deze plaats eindigen. De tweede reeks nam hij ook een goede start en eindigde op een veertiende plaats. In de eindstand was hij vijftiende. Nu zondag wordt de wedstrijd gereden te Lendelede-Izegem op een prachtige omloop met kunstmatige hindernissen. Alle eersten uit het kampioenschap rijden in een hogere kategorie. Lendelede is gemakkelijkst te bereiken via E3 Gent-Kortrijk, afrit Deerlijk. Wegwijzers B.L.B. vanaf autoweg. Eddy Vanderhaegen ontvangt zijn prijs uit de handen van schepen van sport Bourlon. (P) Onder voorzitterschap van schepenen Gilbert Bourlon greep in de feestzaal van het Aalsters stadhuis verleden vrijdagavond de uitreiking van de «gouden kaatsbal» plaats. Deze hoge onderscheiding is reeds aan haar tiende editie toe. De bekroning van een jaar sportieve esbattementen die, week na week, door scheidsrechters worden geëvalueerd en waarvan deze plechtigheid de uiteinde- lijke bekroning is. Voor een flink gevulde zaal sportievelingen begon, mét traditionele vertraging, de plechtigheid met een inleiding door Wilfried Krikelion, voorzitter van de Vlaamse HandbaUiga waarna Valery Laureys in naam van de organisatoren zin en betekenis van deze ceremonie uit de doeken deed. Schepen Gilbert Bourlon kon uiteindelijk volgende trofeeën uitreiken: - gouden kaatsbal, werkelijk een mooie trofee, aan Eddy Vanderhaegen uit Appelterre, een wat het kaatsen betreft gerenommeerde gemeente; - zilveren kaatsbal aan Jean Uylebroeck van Kokejane; - bronzen kaatsbal aan Walter De Rycke van Hamme-Zogge. Verdere laureaten zyn Ronny Wauters uit Zele, Rudy Wieiandt van Kokejane, Guy Van Kerckhove uit Brussegem, Rudy Getteman uit Meerbeke, Raymond Banks uit Welle, Robert Pierrette uit Meerdonk en Christiaan Suenaert uit Grimminge. De prijs voor de verdienstelijkste ploeg ging naar Eendracht Welle. LH Glunderende gezichten bij de winnende Wellenaren. (P) Kaatsen. De kaatsclub 't Hoeken verloor de finale op het kaatstornooi van de Broekkant (v) Kaatsen. Op de Broekkant te Baasrode werd een kaatstornooi georganizeerd. In de halve finale moesten de Van Hoofvrienden (staande) het opnemen tegen de ploeg van Meubelen De Backer (v) Op zondag 9.10.1983 om 10 Baasrode V.A. - Kastel -Ko- de 1983). uur wedstrijd miniemen: kejane - Wieze Sportief. Aanvang 14.30 uur. Baasrode V.A. -Baasrode Aanvant 13 uur. Al deze luttes hebben plaats Toekomst Op maandag 10.10.1983 wed- op het terrein van Baasrode Zondag 9.10.1983, tornooi pu- strijd tussen: Baasrode V.A. V.A. (Broekkant Baasrode), pillen tussen volgende en Kastel (kampioen geweste- A.T. ploegen: lijke bev. Aalsl - Dendermon- DUIVENSPORT HANDBAL Halst - Mechelse 3): 22-19 i^kttn beetje tegen de verwachtingen in heeft E.V. Mder D. Eckhart, het opvallend moeilijk gekregen kit plaatsen voor de volgende ronde. Inderdaad, na toè speeltijd wees het scorebord 18-18 aan en al bij [Eendracht nog van geluk spreken dat toen het voor tolk doelpunt niet gevallen is. reden voor de zwakke prestatie van de thuisploeg M duidelijk gebrek aan motivering waarmee de "«der werd aangepakt. De Eendracht spelers be- kdtn zich aan een overdreven zelfvertrouwen en een gepaard gaande onderschatting van de tegen- Wie Mechelse enigszins kent weet echter dat deze IM het mes tussen de tanden speelt en hiermee haar I'ton intrinstieke klasse tracht te verdoezelen. Ook speelden de Mechelaars weer erg rumoerig, soms to randje van het brutale en het duurde heel lang Eendracht besefte welk vlees het in de kuip had. Anderlecht - Ajax Lebbeke: 25-21 Na de teleurstellende kompetitiestart is Ajax nu ook herstel vlug gewipt voor de Beker van België. Meteen kan het niet worden. meer verbloemd worden er loopl iets mis bij de Lebbeek- ^ïe'^df afÈïïJS de lopende Oud, duiven se ploeg die, terecht, met heel wat ambities aan het seizoen .5 bund en unieke remlmen me, 'Cahors: In de Fondclub te Lokeren de 13', 1', 4', 31' en 34' prijs en heeft Omer Boghaert zich in nummer twee wou zeker niet 1983 eens te meer als één der onderdoen met de 44', 1812', besten gemanifesteerd. Zijn 36' en 33' prijs, palmares is er een dat kan tel- Omer Boghaert heeft reeds lang len. Kampioen Boghaert heeft ervaren dat om sukses te heb- een ras voor alle afstanden en ben en te behouden, het funda- alle kategorieën presteerden ment van uitzonderlijk belang even sterk. Natuurduiven kwe- is en in die optiek heeft hij zijn ken, die tegen alle weer en wind kweekren dan ook bevolkt met bestand zijn, is steeds de leuze origines die op de lange afstan- geweest van deze gerenom- den hun deugdelijkheid meer meerde fondkampioen. Geen dan bewezen. De betrouwbaar- paradepaardjes maar harde heid van zijn afstamming stoelt zwoegers, die de inspanning op namen als Henri De Meyer, niet voelen, maar door hun Jef Van Remoortel, Maurice gezonde behuizing en hun Geurts, Albert Bollaert, Jozef straffe kost toekomstgericht op- Bollaert, Florent Heynze, Ka- geleid worden. Een fondspeler miel De Zutter, Desiré Acke, gaat niet over één nacht ijs en gebroeders De Pauw, Gaby dat deed Omer ook niet. Vor- Rotthier en Ongena-Van ming en zifting gebeuren in de Hecke. eewerkt man^ en met dat principe Een greep uit zijn 1983-palma- kroonhalsde hij in 1983 ook res zegt voldoende over zijn kilometervreters. was begonnen. Wat er uiteindelijk schort kon niemand 4, Holbrecht, Luypaert 1, M. c, Huyck 2 Hendrickx 11 Van lwee duivinnetjes zijn zowat de rC Lokeren: 3 en o (z) ons vertellen maar te Anderlecht bleek nog maar eens dat Biesen, D. Huy'ck 3 rode draad die door het voor- RFC: 10' en 15' het collectieve totaal uit de ploeg verdwenen Ajax kon zondag weliswaar den gezet maar wie stelt een geen beroep doen op het trio juiste diagnose zodat aan het Van Geel, De Bruyn, Van Me- degael, maar naar men ons vertelde ligt daar de echte oor zaak niet van de toch wel on verwachte uitschakeling. De ploeg, of moeten wij van de spelers spreken, speelde slecht en ondanks dit kon Ajax de thuisploeg op afstand houden. 'Na 11' leidde Lebbeke inder- WIELRENNEN bije seizoen lopen. Twee jonge prov. 34' en 565' (2) duivinnetjes werden ingezet op nat: 1125, 5225 (2) volgende niet te onderschatten 7.5: Etampes: 811 duiven: 1', afstanden: Argenon - Limoges 8', 18" en 8 prijzen van 21 d. - Bourges - Angoulème - Tours 119 jl.: 8", 13', 34', 37'3853', en het ene won respectievelijk 58' (7); 21.5: Vierzon: 186 d.: 11, 29, 42; 51, 58 (9) 28.5: Poitiers: 157 d.: 21, 30, 33, 37 (9) 4.6: Tours: 160 d.: 13, 20, 22 (4) 11.6: Angoulème: 111 d.: 6, 7, 9(4) Jonge duiven 6.8: Argenton: 420 d.: 1, 13, 44, 49, 80, 85, 119, 129, 139 (12); 13.8: Limoges: 57 d.: 1, 7, 11, 19(6) 20.8: Bourges: 480 d.: 4, 7, 15, 18, 45, 86, 124, 131, 143 (13); 27.8: Angoulème: 95 d.: 12, 31 (2) La Souterraine: 279 d.: 20, 30, 36, 38, 41 (12). Dat de vraag uiteraard hoog is naar een eksemplaar van derge lijke kampioenenhoek is lo gisch. Omer Boghaert geeft elk een dan ook de gelegenheid om zich een Boghaert-Kampioen aan te schaffen. Op zaterdag, 8 oktober om 15 uur verkoopt hij in het lokaal van de fondclub Lokeren (Wilfried Peeters), Lindestraat 34 te Lokeren de laatste ronde van zijn sterke halve fond en fondkolonie. BENO Pjii startte zoals nor- E bekermatch ver- TMechelse trachtte zo- Wijk de 0-3 voorgift te I® en Aalst slaagde er Wna 22' gelijk te ma- Jty Maar dan verliep I® meer zoals gebruike- jtochelse stortte niet in f1'leef aanklampen en t''"10 ruststand waren blussers zeker niet uit- Wlijk na de rust zag f {ven naar uit dat Aalst I* definitieve kloof zou f "an Malderen en J. [gakten er 13-10 van en «t wedstrijd leek de J *ege veilig (16-12). echter zonder de "k van de bezoekers 1 en ondanks R. .;®van Aalst bleef sco- F e'de Mechelse stelsel matig en 8' voor het einde stonden de ploegen zowaar ge lijk (17-17). De Doncker bracht Eendracht op 18-17 maar 4' voor het einde stonden de ploegen opnieuw gelijk. De 18-18 score bleef op het score bord tot het verstrijken van de officiële speeltijd en meteen waren wij aan 2x5' verlengin gen toe. Eendracht was nu blijkbaar van het gevaar bewust gewor den en langs Van Herreweghe maakte het onmiddellijk 20- 18. Het werd 22-18 tijdens de tweede 5' en nu liet Aalst niets meer aan toeval over. E.V. Aalst: Mertens en E. Van Malderen, G. Van Malderen 2, Meert 1, Cooreman 1, R. Bayens 10, Steeman 1, De Doncker 1, Van Herreweghe 5, De Cock, M. Bayens 1. EVA daad met 4-5 maar dan begon het pas mis te lopen zodat Anderlecht aan de rust reeds een 13-7 voorsprong telde. Kort na de rust naderde Leb beke tot 14-11 maar opnieuw kon het niet beletten dat het agressieve Anderlecht zelfs in numerieke minderheid opnieuw tot 18-11 uitliep na 38'. M. Hendrickx, weer rela tief veel op de wisselbank, leek dan toch de bakens te kunnen verzetten en bracht Ajax voor de eerste maal opnieuw gelijk 9' voor het einde. Het werd nog 20-20 maar toch moest Ajax afhalen enkele minuten voor het einde (22-20). Een alles of niets pressing van de Lebbekenaars viel dan fali- kant uit waardoor de eindscore nog opliep tot 25-21. Meteen is Ajax uitgeschakeld en dient nu alles op de kompetitie te wor- Voor de 33e Klassieke Kermisprijs voor Beroepsrenners te Berlare, een organizatie van de plaatselijke wielerklub Berlare Sportief kwamen niet minder dan 91 deelnemers w.o. heel wat Nederlandse renners opdagen. We mochten ook een flinke belangstelling van de wielerfans noteren, allemaal ingrediënten om er een aangename wielernamid- dag van te maken. In ieder geval de Australiër Gary Wiggens had er het eerst zin in. Hij waagde een vroege uitloper welke hem tot maximum twee minuten boni opbracht. Toen na 30 km. het peloton wat harder begon te draven werd hij echter in een minimum van tidj bij de lurven gevat. Nadien probeerden Frans Van Vlierberghe en de Nederlander Frits Blindsbcr- gen wat de organizeren voor aan. Ze kregen tot één minuut respijt van liet peleton, maar halfkoers lag alles weer netjes in de oude plooi dank zij het counterwerk van Van Geel, Frank Van Impe en Nico Emonds. Ondertussen begonnen de ploegen zich ietwat te gaan organizeren. Nadat Heirwegh, René Maertens en Haenegraaf eventjes hadden getest, kwam er plots een serieuze aanval op gang waarmee volgende ren ners waren betrokken: Henri Manders, Dirk Heirwegh, Jan Wijnants, Jan Bogaert, Mare Van Geel, René Maertens, Ni co Emonds, Didier Foubert, Benny Vermeulen, Leo Van Vliet, Eric Van de Wielle, Jan Raas, Jos Schipper, Rik Caet- hoven, Henny Kuiper en Jac ques Haenegraaf. Zestien man in de spits dus en vermits in het achtervolgend peleton nie mand de verantwoordelijkheid opnam om een tegenaanval te lanceren, gingen die zestien koplopers de rest van het koersbeeld bepalen. Het werd vooral spannend tij dens de laatste drie ronden op zowat 25 km. Haenegraaf, Emonds, Van de Wielle, Van Vliet en Heirwegh probeerden om beurten schampla' ie te spelen. Maar het was vooral Jan Raas die telkens het peleton weer bij- sleurde. Op 15 km. van het einde ontsnapten Heirwegh, Manders en Van Vliet op nieuw aan de aandacht van het peleton. Ze kregen onmiddel lijk de steun van Bogaert en Haenegraaf en dat werd met een de goede en beslissede aanval van de koers. Jan Raas probeerde nog wat roet in het Strijdlustig blikt hij in de verte eten te gooien maar mislukte in zijn ultieme poging. Tijdens de laatste kilometers plaatste de streekrenner Dirk Heirwegh nog een verrassende demarrage. Van Vliet probeer de nog aan te haken maar (gvw) schoot aan de meet net iets tekort om Heirwegh van zijn negende zege van het seizoen te houden. Voor de derde plaats klopte; Jan Bogaert én Manders én Haenegraaf. A. Block n bies ïuren, week te Kluisbergen-Kwaremont werd de finale zoeken van het interkampioenschap 250/500cc. Bij de '«teld (j<rs maakten Erwin Gabriel en Hugo Dhaemers de e alleree '(ansen maar Gabriel had aan een derde en zesde de uit; 3 genoeg om de titel te behalen. By de 250cc-ers ging toe aar assen Leo Combee en Marc Van de Meersche maar rbereis yer verspeelde Van de Meersche door enkele valpar- iiade eerste reeks teveel punten en wist Combee tionalt pioen te worden. De Voorpost - 7.10.1983 - 43 MOTORCROSS KAATSEN

De Voorpost | 1983 | | pagina 43