Grembergse ornitologische vereniging kroonde zijn kampioenen se volksdansgroep opnieuw te gast in Sint-Gillis-Waas Meldertse Scouts draaien klok vijftig jaar terug Vogeltentoonstelling te Lokeren t Bosuilen uit Buggenhout feeststemming De Voorpost - 7.10.1983 - 9 het C Ie Sic erheid i ilen, vijf jaar jong, werden ontvangen op het gemeentehuis (pvs) laroep Drieske Nypers uit Sint-Gillis-Waas was 0p de internationale toer. De kontakten die J op Drieskes Kerremes gelegd werden, werden nendé'Xer goed onderhouden. ;en over Ln dit jaar te gast in Polen (Lublin) van 20 tot 25 j' SP^ lEngeland (Ipswich) van 1 tot 4 juli, in Frankryk cp 6 - tot jj augustus en in diezelfde maand in '""ILyii van 26 tot 29 augustus. Dat drukke buiten- ntleke° !Lamma eindigde op 25 september toen men in «K i\Vest-Duitsland Vlaanderen vertegenwoor- in café :r om 2D van n« ïrt aan a Sint-Gillis-Waas Gillis nogmaals te ontmoeten. keren groep aktief. Zo was De Drieskes zijn uiteraard on triedBde Hongaarse groep middellijk bereid op hun ver te scow i bezoek en komt op zoek in te gaan. De Poolse reenv 14 oktober de Poolse groep zal arriveren op woens- haart® tspol Tanca Ludowego dagavond 12 oktober en ver- hevK nsatbet Waasland. trekt weer op zaterdagochtend aa*jep verblijft nu met 43 15 oktober. Virton. Vooraleer zij Zij verzorgen een optreden op ar Polen vertrekken, vrijdag 14 oktober a.s. Een ide mensen van Sint- speciale voorstelling zal plaats vinden in de Katholieke Kring om 14.30 uur voor de bejaar den, zieken en gehandikapten. De toegangsprijs bedraagt dan 60 fr. 's Avonds is een tweede optre den gepland om 20.15 uur, voor - iedereen toegankelijk, ook in de Katholieke Kring. De toegangsprijs is 80 fr. voor volwassenen en 40 fr, voor kin deren. Zieken en bejaarden kunnen verdere konkrete afspraken maken met de verantwoorde lijke van hun vereniging i.v.m. hef vervoer. Drieske Nijpers zal met de verantwoordelijken van die verenigingen kontakt nemen om hen van het initia tief te verwittigen. Voor deze voorstellingen wordt geen voorverkoop georganiseerd. Bij de voorstelling zelf worden geen kaarten bezorgd zodat het dus aan te raden is om net al? tijdens Drieskes Kerre mes tijdig aanwezig te zijn teneinde een goede zitplaats in te nemen. Op deze manier hoopt Drieske Nijpers zijn Poolse vrienden een zeer groot plezier te doen. Ook dankt de groep nu reeds de bereidwillige gastgevers en alle medewerkers om deze ont vangst mogelijk te maken. Vele mensen van Sint-Gillis Zullen de Poolse topgroep graag terugzien na hun sukses- vol optreden tijdens Drieskens Kerremes van vorig jaar. Een nieuwe gelegenheid is er nu dus op vrijdag 14 oktober te 20.15 uur in de Katholieke Kring. Zeshonderdste optreden Het zeventiende werkjaar van Drieske Nijpers is gestart op 1 september 11. Het zeshonderdste optreden van Drieske Nijpers had plaats in De Sterre te Clinge (Neder land). Dat was tegelijk de 75e buitenlandse uitstap. Cijfers zeggen natuurlijk niet alles maar het is toch een aan wijzing van de weg die Drieske Nijpers reeds heeft afgelegd. Tijdens het zeventiende werk jaar wordt aan die weg verder- getimmerd. Op 11 november is er iq de polyvalente zaal te Sint-Gillis een volksdansfeest t.v.v. de ll.U.ll-aktie. In de loop van de maand november zal Drieske Nijpers een lied boek uitgeven. Op 5 januari 1984 is er de traditionele Driekoningenstoet door de centrumstraten van Sint-Gillis-Waas. Een spiegeltent in de Meldertse Stevensveldstraat. Een houten tent vol spiegels aan de wanden met een orgel, waarborg voor pret als in de dertiger jaren. Een «danstent» van vroeger, door pastoors al eens met een scheef oog bekeken. v'VKSM en vzw Parochiecen trum ontdekten nog dergelijk kleinood, voor ouderen een herinnering uit de tijd van toen, de tijd waarop dergelijke tent niet kon ontbreken. Voor jongeren een unieke gelegen heid om de klok eens enkele decennia terug te zetten. Ook in uw kledij als U naar de spiegeltent komt in retro-stijl. Op zaterdag 8 oktober vanaf 20 u volksbal anno 1930 in de tijd van toen. Op zondag 9 oktober oude Vlaamse Kermis in en rond de spiegeltent met 's avonds uiteraard dansgelegen heid en op maandag 10 okto ber dag voor de derde leeftijd met gratis inkom. Begin te 17 u. Scouts en vzw Parochiecen-, trum verwachten er U alles- Scouting laat natuur niet los Scouting is gebaseerd op zelf werkzaamheid (learning by doing), medebeheer (verant woordelijkheid leren dragen), teamwork, aandacht voor an deren en persoonlijk engage ment. Essentiële elementen al leszins. Basisprincipes die worden doorgetrokken doorheen de takwerking aangepast aan de diverse leeftijdsgroepen. Ver der is de toepassing van me thodes afhankelijk van de tijdswijzigingen die zich in de maatschappij voordoen. Ziet scouting er momenteel heel anders uit dan in 1920, toch is de essentie gebleven en boette schouting nog niets in qua waarden en originaliteit. Hopduveltjes Eén van de 700 groepen scouts zijn de Meldertse Hopduvel tjes. Het zou echter niet fair zijn vanwege de leiding te doen of hun neus bloedt en niet te zeggen wat er de laatste weken gebeurde. Na het va kantiekamp in Thuin kregen de Hopduveltjes de zwaarste aderlating uit hun geschiedenis te verwerken. Een aantal men sen verlieten de groep en ande ren gingen twijfelen. Uiteinde lijk kon men toch met een nieuwe ploeg van start gaan. Aansluitend bij de nationale kampagne willen ook de Hop duveltjes een extra-inspanning leveren om dalende ledenaan tallen tegen te gaan. Met de nieuwe leiding, jong en dyna misch, en hopelijk nog gerug steund door oudere leiders en begeleiders, wordt de leuze «scouting... Natuurlijk» wel licht werkelijkheid. De leidersploeg ziet er mo menteel uit als volgt: waarne mend groepsleider Jan De Geyselaer, sekretaris Guy De Backer, materiaalmeester Kristel Crabbe en voor de Ka poenen Els Vermoesen, An Rabaut en Benjamin Crabbe. Voor de Welpen Rita De Brandt, Berlinde Roggeman en Gunther Beeckman. Voor de Jonggivers Lieven Lievens, Veerle en Raf Van Brempt en voor de Givers Luc De Vis, Stef Crabbe en Lieve De Block. LH Sint-Gillis-Waas. Volkskunstgroep Drieske Nijpers was in het Nederlandse Clinge aan het zeshonderdste optreden toe (dw) burgemeester De Landtsheer tot de Engelse sorry Schotse dêlegatie (pvs) Schepen Dierick onder streepte in zijn toespraak de grote verdienste van de leden en het bestuur van De Zandvo- gel. Liefst 76 standhouders hebben eraan gehouden deze tentoonstelling de passende luister bij te zetten, aldus de schepen die er ook op wees dat het dynamische bestuur van de Zandvogel een uitstekend idee had uitgewerkt, namelijk de schoolgaande jeugd te betrek ken in deze hele manifestatie. Aan de verschillende scholen van Grembergen werd inder daad het verzoek gericht de leerlingen ertoe aan te zetten een tekening te maken met als onderwerp natuurlijk de vo gels. En net zoals in de voor gaande jaren hebben de scho len die uitnodiging gretig aan vaard en ruim beantwoord. De bekroonde tekeningen hadden een aparte plaats gekregen in de zaal. Maar laureaten waren er in elk geval. Men had drie reeksen gemaakt en in elke reeks werden tien prijzen uit gereikt. In de eerste graad kregen we volgende uitslag: 1. Serge Van Driessche. 2. Lindsey Van der Vreken, 3. Peggy Coppieters, 4. Bart Van de Sompel, 5. Sofie Jacobs. 6. Sven D'hondt. 7. Lise De Vlieger, 8. Joke Van Gijseghem, 9. Yannick De Smet en 10. Jeff Cappuyns. In de tweede graad was Cindy Ravijts de beste, tweede werd Kristien Vertriest en 3. Sofie Raman, 4. Cindy Blindeman, 5. Sandra Deprcz, 6. Heidi Roels, 7. Els Van Cauwen- bergh, 8. Miek Veldeman, 9. Rob Dierick en 10. Christof Claes. Bij de grootsten won Dendermonde. In het Gildenhuis te Grembergen organizeerde de Zandvogel zijn IT tentoonstelling die heel wat sukses kende (v) Cindy Poelman en werd Pris- sloeg. Geklasseerd per zeven- nendijk, Hamme, Stekene, cilla Vekeman tweede. Dan tal ging de titel voor 1983 naar Lebbeke, Puuni, Buggenhout, volgden 3, Stefan Smet, 4. Lu- Leon Ceuppens uit Begijnen- Lokeren, Destelbergen, cy Dieleman, 5. Tahiri Said, 6. dijk en werd André Ferket uit Burcht, Meldert, Mariakerke, Piet Van Damme, 7. Ivan Van Sint-Niklaas tweede. Frans Rupelmonde, Kruibeke, Lon den Brande, 8. Kristel Van Coppieters was met zijn derde derzeel. Aalst, Waasmunster, den Borre. 9. Bart Onselaere plaats de eerste Dendermon- Wichelen, Zele, Brussel en en 10. Anja De Koning. denaar. Vierde werd Désiré Merchtem. Spiessens uit Hamme en vijfde Naast de klubkampioen en Kampioenen Alfons De Beule uit Sint-Ni- de kampioen per zevental wer- Er waren met alleen prijzen klaas, zesde Jozef Heirmans den ook nog de kampioenen voor de kinderen, maar ook de uit Hamme en zevende Ronald per reeks en vogelsoort gelau- kampioenen van de Zandvogel Pauwels uit Sint-Niklaas. De werd. werden gehuldigd Dat is trou- achtste plaats was voor Jozef wens niet meer dan normaal. Mannaert uit Dendermonde, Op heel wat kooitjes kon men terwijl Alfons Van Herrewe- trouwens de namen van de ghe uit Serskamp hegende De 23° Vogeltentoonstelling in gericht door de Lokerse Vogel vrienden heeft plaats van 8 tot en met 10 oktober 1983 in de Feestzaal van «Het Volk» Poststraat 2 te Lokeren. Op 8 oktober op 10 uur is er de officiële opening door burge meester Hilaire Liebaut. De tentoonstelling staat open voor het publiek vanaf 13 uur tot 20 uur. Op zondag 9 oktober is de tentoonstelling toegankelijk vanaf 8 uur tot 20 uur Om 19 uur worden de trofeeën over handigd. Ten slotte op maan dag 10 oktober is de tentoon stelling open van 9 tot 16 uur. De inkom bedraagt 25 fr. Kin deren vergezeld door hun ou ders komen gratis binnen. En per 5 kinderen wordt er telkens gratis een vogel verloot. Slechts éénmaal in het jaar treden de Lokerse Vogelvrien den naar buiten met een mani festatie die niet meer weg te denken is uit de jaarlijkse ge beurtenissen. Het is nu hun 23° jaarlijkse tentoonstelling. Bij ieder dieren- of vogellief hebber een gebeurtenis die hij niet mag missen. Meer dan 1000 vogels samengebracht door de beste liefhebbers uit de streek. Vorig jaar wonnen deze liefhebbers meerdere Belgische en Wereldtitels. Een garantie voor de kwaliteit van de tentoongestelde vogeltjes. Daar staan ze in hun propere kooien, sinds hun geboorte werden ze door hun baasje vertroeteld en verzorgd met de uiterste omzichtigheid. Nu din gen ze naar de kroon van schoonheidskoning of -konin gin in hun klasse. De ver scheidenheid is zo groot dat de inrichters 52 kampioen schappen dienen te voorzien. Men kan toch geen appels met citroenen vergelijken, zo ook niet een zebravink met een goudfazant. Bij het bezoek krijgt men een mooie overzich telijke katalogus ter hand. En natuurlijk staan tijdens de duur van de tentoonstelling de le den van het bestuur ter ieders beschikking om de nodige uit leg te geven in verband met de werking van de club (136 le den), en over de tenoonstel- ling. Op maandag genieten de 60-plussers van een inkom- vermindering van 15 fr. De Lokerse Vogelvrienden hopen tijdens dit komend weekend zeer vele Lokeraars te mogen begroeten. J.V.L. Voor de zeventiende keer al organiseerde de Grembergse ornitologische kring «De Zandvogel» een tentoonstelling, waaraan ook nu weer de leden zeer talrijk deelnamen en die zich mocht verheugen in een grote opkomst. Bijna vyf jaar zo, zei schepen Dierick, die de tentoonstelling mocht openen, wordt die tentoonstelling in Grembergen zelf gehouden en voor de allereerste maal heeft die plaats in het parochiecentrum dat was omgetoverd tot een grote volière. prijsdiertjes lezen. Klubkam pioen werd Désiré Spiessens, die Frans Van Ingelgem, Ge rard De Wilde, Jean Verhelen, Geert Spiessens, Philemon Van Huffel, Willy De Jonghe, Jozef Goossens, André Phi lips, André Van Roosendael en nog enkele anderen ver werd. De tiende plaats wa< voor Jozef De Paepe uit Leb beke en na hem volgde nog een eindeloze rij. Vermelden we ook nog dat de exposanten kwamen uit Sint-Niklaas, Hofstade bij Aalst, Dendermonde, Bazel, Londerzeel, Berlare. Begij- S( fe «piper» demonstreert zijn kunnen voor de parochiekerk (pvs)

De Voorpost | 1983 | | pagina 9