Nieuwe treinregeling stuurt Buggenhoutse scholieren de herbergen in Week van het veilig verkeer te Lokeren Andere verkeersoriëntering in Stationsstraat Sint-Niklaas Hoe (on)veilig is Erembodegem? Vlaamse journalisten van periodieke pers met vliegtuig op stap Natuurwandelingen in Waas en Dender Aalsters natuurgebied «De Gerstjens» krijgt uitgebreide beurt 'Europees' logiesnet in Sint-Niklaas jssff jséfpz .-*25* <a 12 - 21.10.1983 - De Voorpost Met verwondering heeft men te Buggenhout vastgesteld dat het aantal treinen die het plaatselijke station aandoen in de geplande nieuwe treinregeling, op de spitsuren sterk werd herleid. Het CVP-bestuur van de gemeente Buggen hout, geleid door voorzitter Georges Eraly en met als nieuwe sekretaris Willy Janssens, heeft anderzijds ook moeten vaststellen dat de treinen die blijven, op vaak onpraktische tijdstippen het Buggenhoutse station aandoen. Uit een nauwkeurige studie verschillende edities. Het gaat omtrent de nieuwe treinrege- niet op. dat de Buggenhoutse ling, heeft de CVP-afdeling pendelaar alle drie deze.edities van Buggenhout, kunnen aflei- moet aankopen: den dat vooral de scholieren en tenslotte dat de stoptreinen in studenten die vanuit Buggen- het weekend in ieder geval om hout vertrekken met bestem- het uur in de beide richtingen ming Mechelen of Dender- zouden worden voorzien en monde of van deze plaatsen niet om de twee uur. zoals nu terugkomen, door deze rege- wordt verspreid ring zonder meer de herbergen rondom het station worden in- Opmerkingen betrefTende uur- gejaagd. Want wachten in de t*geling lijn S3 vanaf 3.6.84 kou of in een ongezellige en richting Gent funktionele stationszaal is in lc trein, huidige uurregeling A/ vergelijking met de deugd- V Buggenhout 6u. 12' afge- doende warmte en vooral de schaft nabijheid van een verfrissende vervangen door nieuwe trein pint in een herberg midden in A/V Buggenhout 5u.51', pen de winter op het Rode Plein te delaars Eternit komen toe A/V Moskou in je zwembroek Buggenhout 6u41'of 29'later ronddolen. Treinen A/V Buggenhout van De Buggenhoutse CVP-afde- 6u.57' en 7u'23' worden vcr- ling dringt derhalve aan op een vangen door één trein: A/V herziening van de geplande Buggenhout 6u41', uurregeling waarbij rekening 20 scholieren met be- zou moeten worden gehouden stemming Gent dienen 42' met volgende elementen: vroeger te vertrekken, de stations Buggenhout en Pendelaars nachtploeg uit Ant- Londerzeel zouden moeten werpen en Brussel komen 44' worden opgenomen in het In- later thuis, tercity- of Interregionaal plan Nieuwe trein A/V Buggenhout als station waar dagelijks meer 8u'03' tot Dendermonde nutte- dan duizend pendelaars op- en loos - niet geschikt voor scho- afstappen; lieren. de uurregeling dient rekening Huidige trein van A/V Bug- te houden met de 500 studen- gcnhout 7u23' tot Gent dient ten die dagelijks pendelen behouden, richting Mechelen. die in de Trein van 12u35' Mechelen A/ huidige planning 35 minuten V Buggenhout 12u56' wordt (jawel) vroeger dienen te ver- 15' vervroegd, op woensdag trekken, met de zekerheid dat komen scholieren uit Meche- de trein in Londerzeel is len toe A/V Buggenhout volzet: 13u41of 45' later een nieuwe trein werd ingelegd Trein van V 13u35' te Mechc- met vertrek "s morgens 8.03 len A/V Buggenhout 13u56' uur met bestemming Dender- wordt 15" vervroegd, pendc- monde. De scholieren kunnen laars Eternit (vroege dienst) daar geen gebruik van maken komen toe te Buggenhout A/V De schoolgaande jeugd rich- I4u41" of 45'later ting Dendermonde en Gent Huidige trein A/V Buggenhout dient dus in de toekomst 42 16ul4' en 16u45' worden ver minuten vroeger te vertrek- vangen door één trein A/V ken. De terugkeer van de Buggenhout 16u4l'. scholieren, zowel op woensdag 30 pendelaars van trein A/V als op de normale schooldagen 16ul4' komen 27' later huis- uit Dendermonde is in de nieu- waarts. we regeling niet voorzien. Dat Huidige treinen A/V Buggen- geldt ook voor de terugkeer uit hout I8u59'en 19u53" worden Mechelen op de woensdag- vervangen door één trein A/V middag. Buggenhout 19u4l*. de uurrgelingen van de auto- Pendelaars die gebruik maken V^buslijnen 52a. 53a en 356 of de van trein A/V Buggenhout drie buslijnen die Buggenhout 1Su59' komen 42' later thuis. V., aandoen, bevinden zich in de Huidige trein A/V Buggenhout Reisgids van de NMVB in drie 22u. wordt 19' vervroegd, pen delaars Eternit zijn verplicht trein te nemen A/V Buggen hout 22u4I' of 41' later Laatste trein (weekdienst) Al V Buggenhout 23 u. wordt 19' vervroegd, pendelaars Ant werpen en Brussel kunnen niet meer huiswaarts keren Huidige trein op zondag A/V Buggenhout 22u55' tot Gent afgeschaft Laatste trein tot Gent A/V Buggenhout 21u41' of 74 vroeger 30 reizigers (o.a. militairen en studenten universiteit) maken er gebruik van te Buggenhout. Richting Mechelen 1' trein A/V Buggenhout 4u31' afgeschaft, wordt vervangen door trein A/V Buggenhout 5u01'.. pendelaars Eternit richting Brussel en Antwerpen kunnen vroege dienst niet ver zekeren. Huidige treinen A/V Buggen hout 5u50' en 6ul6' worden vervangen door één trein A/V Buggenhout 6u01'. Huidige treinen A/V Buggen hout 7uü3' en 7u36' worden vervangen door één trein A/V Buggenhout 7u01* Huidige treinen hebben mo menteel een volledige bezet ting Scholieren dienen 35' vroeger te vertrekken, met de verzekring dat de trein te Lon derzeel volzet is (niet verant woord). Trein A/V Buggenhout 7u36' dient behouden Huidige trein A/V Buggenhout 8u20" wordt A/V Buggenhout 8u01' of 19' vroeger. Huidige trein A/V Buggenhout 8u'44' wordt A/V Buggenhout 9u01' of 17' later. Huidige trein A/V Buggenhout 12u46' wordt A/V Buggenhout 13u01' pendelaars Eternit Brussel en Antwerpen dienen trein te nemen om 12u01' om late dienst te verzekeren (45' vroeger vertrekken). 150 scho lieren uit Dendermonde ko men op woensdag 15' later thuis. Huidige treinen A/V Buggen hout 16u22'. I6u54' en 17u23' worden vervangen door één trein A/V Buggenhout 17uül'. 150 scholieren uit Dendermon de komen 33' later thuis. Huidige treinen A/V Buggen hout 18u26' en 18u55' worden vervangen door één trein A/V Buggenhout I9u01" Huidige trein A/V Buggenhout 20u47" wordt A/V Buggenhout 21u0i' pendelaars Eternit Ant werpen. en Brussel dienen trein te nemen van A/V Bug genhout 20u01' of 46' vroeger. Het paneelgesprek over de Lokerse verkeerssituaties, ingericht naar aanleiding van de week voor veilig verkeer te Lokeren, kende spijtig genoeg maar weinig belangstelling. Was dat misschien te wijten aan het feit dat op dat zelfde uur er nog twee andere kulturele manifestaties plaats hadden? Volgens de voorzitter van WV-Toerisme. Jackie Revniers, lag er ook wel schuld bij Via Secura: propagandamateriaal was te laat of niet toegekomen... De inrichters zelf treft niet de minste schuld Al maanden wa ren zij met du projekt bezig en zij hebben alles gedaan om hel goed te doen slagen. Maar ge dane zaken hebben geen keer en keren wij nu maar terug naar ons paneelgesprek. De voorzit ter zei dat die week ingericht was door WVrtoerisme. tn sa menwerking met de Lokerse Jeugdraad. De werking richtte zich naar de scholen, de jeugd en de volwassenen. Er werd ook een woord uitleg gegeven over de fietsen- en autokontrole die op zaterdag 15 oktober zou plaatshebben Kommissaris De Leeuw behandelde vervolgens de technische kant van de ver- keerskwesties. Hij is daarvoor zeker bevoegd, want hij is het toch die het meest gekonfron- ieerd wordt met allerlei verkeersongevallen. Verkeer ligt teoretisch bij de bevoegd heid van de gemeenteraad. Maar diens beslissingen zijn in de meeste gevallen slechts advi serend. ledereen weet ten ande re dat er rijkswegen, provincie wegen en gemeentewegen be staan Sommige rijkswegen dringen zelfs door tol in hel midden van het stadsmilieu. Zo is de Kerkstraat nog altijd een rijksweg Maar ook voor ge- meentebanen wordt meestal de goedkeuring van de hogere overheid vereist. Zo hebben we de voorrang van rechtsdie wordt als het ware opgedron gen aan de gemeenten. Over de snelheidskontrole zegt de kom missaris dat die zeïfs dikwijls gevraagd wordt door de bewo ners van de aanpalende straten, maar natuurlijk niet door de weggebruikers zelf. Ook voor het aanleggen van verkeers drempels worden heel wat be perkingen opgelegd. Hier ook is de gemeente niet vrij. Dhr André Haentjens. schoolhoofd van de Oude Heirweg. behan delde dan de verkeersprboemen gezien vanuit het schoolkind. Een eerste vaststelling: hel ver keer is moordenaar nr. I van de kinderen. En wat kan de school daaraan doen? Vooreerst mo gen wij niet vergeten dal het kind geen voltvassene is in' het klein. Het kind denkt anders, reageert anders. Wat hebben we in de school aan verkeersop- voeding? Er bestaat wel een Rijksplan voor verkeersopvoe- ding Voor andere scholen be staat dit niet. maar die nemen veel van het rijksplan over. Er is ook gebrek aan materiaal. Zo dreigt het gevaar dat het verkeersonderricht veel te teo retisch blijft. Een half uur ver- keersles per week en daarmee uit. dat is niet voldoende. Ver keersonderricht moet het hele onderwijs doordringen. Vol gens André Haentjens zijn er twee belangrijke problemen Het naar school komen en hel verlaten van de school En ie dere school, iedere weg naar school heeft zijn eigen specifie ke problemen. Hij geeft ook enkele suggesties het goede voorbeeld van leraars en vol wassenen. goede en aangepaste kledij voor de kinderen, snel heidsbeperking. parkeersplaai- sen in de nabijheid van de scho len. meer begeleiding van de leerkrachten, konkrete raad aan ouders en schoolgaande kinderen. Zijn algemeen besluit is. verkeersopleiding begint bij algemene opvoeding. Hierop haakt dan de poliliekommissa- ris in met te zeggen wat er al in de praktijk gedaan wordt. Met een bezetting van ons Lokers politiekorps is het onmogelijk om aan alle scholen een poli tieagent te plaatsen Daarom zijn er enkele kruciale punten Uitgekozen. En zo wor den fietsers langs nevenbanden afgeleid. Plaatsen van te veel borden acht de kommissaris ook niet doelmatig: ze worden toch genegeerd Een andere aanwezige ook een school hoofd merkt op dat veel van wat geleerd wordt in de basis school. verloren gaal bij de gro tere studenten. Het zijn diwijls dezen die hel grootste gevaar op de baan uitmaken. De stede lijke Jeugdraad, bij monde van dhr. Hillaert. kwam voor de dag met een lielc reeks vragen, goed ingestudeerd, over fietspa den op verschillende plaatsen in de stad Daarop merkte de poli- tiekomrhissaris op dat er een Lokers fietspadenplan bestaat, maar dat gespreid is over zes jaren. Hel is onmogelijk alles ineens te willen realiseren. Men moet ook de intensiviteit van hei verkeer op de verschillende wegen nagaan. Er is wel ver schil tussen een weg waar 20 pelsers per uur doorkomen of een weg waardoor er 200 komen! De voorzitter-moderator herin nerde de vergadering eraan dal er in Lokeren een verkeers- kommissie bestaat, en dal men zich met voorstellen of sugges ties steeds kan wenden tot de kommissaris. Deze laatste drong er in dit verband op aan dal men in die kwesties alle individualisme zou vermijden. Zo iets in die zin van: -Aan mijn deur geen auto's, wat er naast mij en verder in de straal gebeurt, gaat mij niet aan.'- A lles bij elkaar was het een zeer leerrijk, een boeiend en positief paneelgesprek en wij herhalen liet nog een keer: spijtig dat er niet veel meer mensen aanwezig waren. J.V.L. December is de periode van de cindejaarsaankopen. Traditioneel heerst dan veel drukte in de stadskern, ook in die van Sjnt-Niklaas. En al even traditioneel is voor de eindejaarspe riode de verkeersdrukte in het hart van de stad. In de Sint-Niklase Stationsstraat bijvoorbeeld wordt het verkeer gewoon ontwricht. Van diverse zijden, en niet in het minst vanuit de verkeersgroep van de Wase CVP, wordt aangestuurd op een oplossing. Die instantie wil het de kopers, de weggebruikers ook. wat makkelijker maken Gekonstateerd wordt dat de Hofstraat nu berijdbaar is. er is minstens één baan per rijrichting voorhanden Ook het O.-L.-Vrouwplein «funktioneert». Vastge steld wordt ook dat de meeste stadswijken elk kwartier per bus met de stadskern verbonden ■zijn tijdens de winkelperiode (werkdagen, zaterdagnamiddag) en dat de nabije dorpen over een busverbinding om het halfuur met de stad beschikken Klantvriendelijk De Wase CVP-verkeerswerkgroep stelt voor. van 1 tot en met 31 december de verkeersrichting van station naar Markt in de Stationsstraat op te heffen, behalve voor lijnbussen. Die richting wordt door de Hofstraat opgevangen Gesuggereerd wordt, in december in de Stationsstraat een tijdelijke, voorlopige bushalte te vestigen, op een nog aan te duiden plaats maar in die mate dat iedereen daar baat bij heeft (geringe hinder, gunstige loopafstand) Men zou het ook heel interessant vinden als de betrokkenen (de middenstand, het stadsbestuur, de vervoeronderneming) aan dit initiatief een klantvriende lijke kampagne wilden koppelen Een en ander moet volgens de initiatiefnemers een vlottere doorstroming van het openbaar vervoer in de hand wérken en leiden tot meer regelmaat op dat stuk. De stadskern zou dan een minder chaotisch, veiliger verkeerspatroon te zien geven, vermoedt men. De horeca en de middenstand zouden meer klanten over de vloer krijgen En bovendien is dit opnieuw een ferme impuls voor het openbaar vervoer: extra-ontvangsten, meer rendement, het terugwinnen van een zeker kliènteel, meer vertrouwdheid met de nieuwe lijnvoering Of deze visie van de CVP-werkgroep van het Land van Waas in de smaak valt bij de overheid, bij de middenstand ook, zullen we binnenkort aan de weet komen (wv) Zondag maakten de leden van het Verbond van de Vlaamse Journalisten van de Periodieke Pers. bond waarbij ook heel wat medewerkers van «De Voorpost» zijn aangesloten, een uitstap naar Middelkerke. Niet met de trein of met de bus, maar zowaar met het vliegtuig. De reis begon te Antwerpen waar een vliegtuig van Delta Air Transport (DAT) klaar stond om het toch wel omvang rijke en belangrijke gezelschap in een mum van tijd van Deur- ne naar Middelkerke te vlie gen Ondanks het minder goe de weer. werd het toch een aangename vlucht. Nadat men eerst de luchthaveninstallaties van Oostende had bezocht, vertrok het hele gezelschap dan naar Middelkerke waar de jaarlijkse algemene statutaire vergadering werd gehouden. Dan volgde een plechtige en zeer fraaie ontvangst op het gemeentehuis van Middelker ke. waar het kollege van Bur gemeester en Schepenen een receptie aanbood. In het Casi no werd dan de lunch gebruikt waarna de ledenvergadering kon beginnen Ondertussen konden de vrou wen van het gezelschap een bezoek brengen aan het Casi no en hun geluk beproeven aan de speeltafels. Maar allicht ging hun aandacht meer naar het volgende programma: kof fie met gebak. Na het avondmaal in het res taurant Duinroos te Middel kerke. verliet de groep journa listen van de periodieke ffers Oostende om weer met het vliegtuig naar Antwerpen te rug te keren. De BGJG besprak op een ka derdag te Hofstade de (onvei ligheid van het verkeer in alle deelgemeenten van Aalst Op de korrel werden genomen: kruispunten wat betreft overzichtelijkheid. signalisa tie. vóórselektie. oorzaken van ongevallen doorgangswegen met breedte, stopplaats van bus sen, voorrang en oversteek plaatsen fietspaden met lengte, af bakening. algemene veiligheid en signalisatie voetpaden voldoende of niet, begaanbaarheid, onder houd uitgang scholen met even tuele begeleiding, verkeersbri- gadiers. opstapplaatsen voor bussen wegdek: toestand van de bekleding, onderhoud, straat- goot parkeren: beiderzijds, beurtelings, vaste parkeer- strook, resterende breedte voor doorgaand verkeer, snel heidsbeperking signalisatie: ondubbelzin nig9 inspelend op reéle toe standen? periodisch onder houd van wegbeschildering, straatverlichting specifieke problemen en eventuele voorstellen In dit kader willen we. week na week, de verschillende deelge meenten op dit stuk even door lichten aan de hand van het verslag van bovenvermelde vergadering. Hoe is de toestand te Erembodegem? Voetgangerstunnel Zonder waarschuwing wordt met fiets en bromfiets door de tunnel Kapellekesbaan-Ter- murenlaan gereden. Aan het rijverbod schijnt men er iich allerminst te storen en bij bei de hoeken waar het onover zichtelijk is dreigt steeds bot singsgevaar. Bovendien ligt vlakbij een school leerlingen. Betere aanduiding va verbod ware er wenst tevens politietoezicht na de lesuren. j Kamiel WalgraafpJ^i Vanuit de Kerkstraat van het station gaan ko's. Mensen, vaak doen niet de (grote) langs de zebrapaden daar is het gevaarlijk men niet ziet wie of de Kerkstraat komt. Aanleggen van een wordt dan ook gesu Leuvestraat-Hogewcg De splitsing Leir geweg zou gedie- een verhoogde v hoek of allerminst markering. Parkeren in Leuvestraat Er geparkeerde wagens meren doorgaand ver' begin van de straat zou vrij worden gehoH verplicht parkeren opi king van de Kortestraatl omgeving van de rijka zouden automobilisteti verplicht worden te op de parkeerstrook. 1 Snelheidsbeperking Strenger repressief van de politie ware gciw Fietsenrek Ideale plaats voor het fietsenrek wj waar tijdens de b„„ nieuw station het m zich bevond. Voorlichting Zowel voor scholieren 4 volwassenen dringt m ting zich op Vooral v, treft de toegelaten snelh Opmerking In het centrum hebb straten te smalle ro» nog belemmerd dooré teitspalen. Is een afdoet lossing wellicht (nog) ni gelijk, op enkele pfaau allicht verbetering aangebracht. Het Centrum voor Natuurbeschermingseduka Vereniging voor Milieuedukatie van Oost-Vlui organiseren al een paar jaar lang tochten, die worden begeleid door gediplomeerde natuurgidsen.1 in de komende maanden is er een ruime keuze. Bovenf kan men maandelijks mee voor een exkursie i Verdronken Land van Saeftinghe. Deze maand nog wordt er ge- thuisbcsteld krijgen c wandeld in Waasmunster op diet de gids een eefrar zondag 23 oktober in de Lovin- omslag, fosse-bossen. Men verzamelt aan de afrit van de E3 om Saeftinghe 14.30 u. Diezelfde dag kan Ruj, men ook mee voor een tocht in de Stropers van Sint-Gillis, De leden van de Bond van Vlaamse Journalisten van de Periodieke Pers, met enkele van wldo' Kaifom9 llTu^ u.jj.ii. i l-üiiu van oacuinx Voor co wandeling ,n hel bo, jockereaantal J van Buggenhout word! zondag |ijk nog ,oc„e„tn. ome medewerkers, gekieki voor hel stadhuis van Middelkerke (c) tienduizend natid hebbers hebben vorig jf bezoek gebracht aan heil pees vermaarde Veraf Land van Saeftinghe. f 30 oktober verzamelen gebla- sjn(js Het natuurgebied «De Gerstjens». op het gewestplan voorzien als parkzonc en in 1976 door de stad aangekocht met de belofte er de bestemming groene ruimte voor passieve rekreatie aan te geven is dringend aan beheersingswerken toe" Zo bleek uit een werkbezoek van een afvaardiging van het kollege met een ingenieur en landschapsarchitect van het Groenplan aan het Domein Ronsevaal en de Gerstjens. In de periode '83-'84 zal het vuil uit de vijver gehaald worden, de sluis hersteld, de gracht tussen het domein Camu en verkaveling Ronsevaal uitgegraven, de grasvlakte rond de vijver en in de boomgaard tweemaal per jaar gemaaid met afvoer van het maaiscl de jongste populieren gesnoeid en nadien ook de oudere, het dode hout uit de treurwilgen achter de vijver verwijderd, vuilnisbakjes en banken geplaatst en de wandelwegen begaanbaar gehouden. Geen sparren worden gerooid. In de komende vijf jaar zullen kaprijke populieren worden gerooid en vervangen worden door inheemse hoogstammige loofbomen, dode fruiibomcn sistematisch gerooid en vervangen door notelaars die er beter aarden en hagen langsheen Dender en Gerstenbaan gesnoeid. De Gerstjens is een botanisch rijk gebied met 12 ha stadscigendom en 40 ha privé-- eigcndom. in Zondag 6 november kan men een keuze maken tussen een wandeling in de Grote Geule worden georganiseer zijn rondleidingen v kan worden declger te Kicldrechl ..f in het Molv der v<K,rafgaandcs broek ie Uiteren. In de grens- Voor de begeleid! gemeente vertrekt men aan de ,„chlen maaf, d[ brug vóór hc dorp om 14.30 u. Zccuwschc Landscl in Lokeren komt men samen aan het infopaviljocn in Molsbcrgstraat te 9.30 u. In Temse wordt zondag 27 no vember gewandeld in het Schaussclbroek'. Natuurlief hebbers komen samen om 14.30 u. aan het zwembad. In Kieldrecht en Lokeren kan men -ook zondag 4 december terecht Een wandeling in de Fondatic te Sinaai staat zondag 18 december op hel program- Q woensdag 19 ma. Deelnemers komen samen in de Rode al aan het gemeenlehuts om 14u. in de D te j I"""-™ ^ren ""8'- een informatieavond veer twee uur Groepen en 7f,ftrr1 rnnd tQei aanvrtpe """"f f',cds ecn ^'ds hel kunstondetwtjs. mulTm'n'""nnummer werd [d naarai wet 1 W°"" de volledige dekl lóJ I onkostenvergoeding dia doar 0„"dOTr aangerekend. Wie ecn wandel- Cosns mord| dooig„ kalender van volgend jaar wil ;n vast team vl "c cxkursiclciders. Wie in' bcr aan zo n tocht opfl Klj duele basis wenst d men. wordt woensdag® vember vcrw Buyssc in Emmahav*| tocht begint om .13 ui Kontaktdagen bedrijfsleiders-GOMOV De Jonge Kamer Aalst nodigt geïnteresseerde bedrijfslei ders uit om hun projekten in het kader van KB 123 te bespreken met deskundigen van GOMOV. de Gewestelij ke Ontwikkelingsmaatschappij voor Oost-Vlaandercn Deze werkdagen hebben plaats in de lokalen van de Ekonomische Dienst, Keizerlijk Plein 21 te Aalst op woensdag 26 en donderdag 27 oktober e.k. telkens tussen 14 en 17 u. Gegadigden maken liefst telefonisch een afspraak met het sekretariaat van de Handelskamer (053-21.68.42) of de Ekonomische Dienst (053-77.11.11. toestel 220-221) De stedenverzustering in al ten over de stedenuitwisseling haar facetten (ambtenarenuit- In die trant heeft Herman Co- wisseling. jeugduitwisseling. |e. medestichter en eerste sportuitwisseling. kulturele voorzitter van de Sint-Niklase projekten. etc.) moet eens in 't Jeugdkommissic voor Europa, lang en in 't breed worden een schrijven gericht aan elk voorgesteld aan de bevolking lid van het Sint-Niklase kollege van Sint-Niklaas. bijvoorbeeld van burgemeester en schcpe- via de Stadskronick. Want ei- nen. Cole vindt dat een oproep gcnlijk weet het zes jaar gele- zou moeten gelanceerd wor den aan de stad toegevoegde den opdat de "bevolking, vóór deel van de bevolking niet eens half januari bijvoorbeeld, haar dat het verzusterd is; officieel plannen i.v.m. verzustering en werd immers nog geen enkele mogelijke uitwisseling zou mededeling verspreid, sinds de meedelen. Door de stad moet fusie althans. De Europese gemeld worden, zegt Cole verkiezingen van volgend jaar welke initiatieven kans maken zijn een goeie gelegenheid, om om te worden opgenomen in de Sint-Niklazenaren. alle een verzustcringsprogramma Sint-Niklazenarcn. eens van en welke steun de slad in dat naaldje tot draadje in te lich- geval kan verlenen. Zo'n op roep. zo'n uitwisseling van sug gesties vooraf, zou bijdragen tot het écht zinvol maken van de jaarlijkse burgemeesters- bijeenkomst. Volgens de eerste voorzitter van de SNJC zou de meest wezenlijke bijdrage kunnen zijn het op poten zetten van een uitgebreid logiesnet in Sint-Niklaas. De noodzaak daarvan werd nog onder streept door de moeilijkheden rond het logeren van tennissers en tafeltennissers. U»v) Vijver in Terlindenpark Aalst aan reiniging toe De voortdurende vervuiling via de riolering v naar het einde. i de vijver in het park Terlinden evofe Tijdens de vakantiemaanden werden een viertal onderzoekschouwcn gerealiseerd cr toien aangejegd. Afvalwater van bijgebouwen kan alvast niet incci in de vijver bclanc Alleen nog het regenwater van dc aflopen éan daken Meteen kon dan ook gedacht worden aan een eerste fase van opruiming en reiniging^ eerste aktic gebeurde ofwel gewoon manueel ofwel met dc middelen waarover dc Dcscnikt. Daarmede is het probleem uiteraard niet opgelost. Grote kwestie is en blij»«V weghalen van.het slib Onderzocht wordt momenteel welke de meest adekwate en leffl goedkoopste manier is om zulks te realiseren. Dc kolkenzuiger?

De Voorpost | 1983 | | pagina 12