High road to Lokeren IC05YMS SPORTING LOKEREN - CERKEL BRUGGE 0-1 THE SOUND OF SILENCE Urbain Braems ziet het Beveren blijft de baas in België Beveren-Seraing 2-1 WIJ ZIJN STOUT GEWEEST ZAL NOG MAAR WAT VOORTDOEN ZEKER' Oom ci Lokeren - Cerkel Brugge: de geblesseerde Vander Eist probeert er nog iets van te maken i Lokeren - Cerkel Brugge: Rik Van Cauter doet wat hij kan (wvc) hamme ImICHEUM Beveren -Seraing. Doelman Kerremans kwam goed uit voor de aanstormende Ronnie Mariens (dw) Het was onmiddellijk duide lijk dat Beveren en Seraing er een taktisch avondje zouden van maken. De koppeltjes wa ren snel gevormd en vooral bij Seraing lieten de verdedigers hun mannetje geen meter vrij heid Gorez op Martens. Be- rnardi op Theunis. Luyckx op Crevc en Grosjean op Albert. Met twee leek het echt aange namer in de beukende wind Het eerste kwartier was voor de ongeveer 15.(XX) weinig aantrekkelijk; Seraing wou nog afwachten en Beveren leek ook al met erg bereid het initiatief té nemen. Tot wan neer Heinz Schónberger het dan toch wou aanvatten. De generaal himself ging aardige kronkels op de grasmat leggen en vermits zijn gezellen nog het zware werk bleven schu wen rondde Ileinz maar zelf een aktie af met een hard en precies schot voorbij Kerre mans. Schónberger bleef dan heerlijke voorzetten trappen maar Erwin Albert leek weinig gemotiveerd. Lambrichts. za terdagavond wellicht de beste speler op Freethiel. liep tegen zijn eerste boeking in de kom petitie aan. Niet iedereen was het daar trouwens mee eens en het bracht wat meer animo in het gebeuren. Beveren bleef nog even drukken en Garot omspeelde erg slim de buitenspelval en lanceerde Stalmans. De Lim burger zette de iral ijzig kalm voorbij de uitgelopen Kerre mans Freethiel was gelukkig Seraing leek nu volledig ten onder te gaan. Albert zou trouwens twee minuten na de 2-0 een enige kans op een derde doelpunt krijgen maar de lange Duitser wou niet be sluiten. Het kon de vreugde op de tribunes niet temperen. Se raing bleef nog even aangesla gen zijn plaats op het gras zoeken en alleen Nico Claes- sen kon Seraing nog wat in de wedstrijd houden. De nieuwe internationaal deed dat trou wens erg ^oed en rond het halfuur skoorde hij vanuit een moeilijke hoek. Beveren werd bleek om de neus. Het werd dus toch geen makkie Onmiddellijk na rust werd het dan bijna 2-2. maar een attente Creve kon de bal van- op de lijn nog wegwerken. Se raing leek nadien minder over tuigd en de vrees van een nieu we Waaslandse treffer was gro ter dan het besef dat een twee de doelpunt nodig was om niet Zo oubollig, inspiratieloos en enerverend als de Film High road to China was, in diezelfde atmosfeer zaten wij vorige zondag te Daknam. Een met geen enkele bril te herkennen Sporting schotelde de VVase aanhang zijn meest zoutloze wedstrijd voor van het hele seizoen. Tweemaal drie kwartier lang sleepte de match zich voort naar een verre bestemming waarvoor op de lange duur niemand nog interesse had. Misschien wordt dergelijk geestdodend gedoe wel gesteund door voetbalhaatsters die hun weder helften zo 's zondagsnamiddags willen thuis houden, maar als je door het voetbalbeestje geheten bent zoals wij, dan is dit een drama op grote schaal. van de laatste weken. Als Van Bergen over de lijn gaat keurt Ponnct het doelpunt af dat Swat vander Eist maakte op Lues voorzet, en dan was het weer wachten tot wij nog iets te zien zouden krijgen. In de zeventigste minuut trapt Nevc een hoekschop en Bc- heydt kopt binnen 0-1! Terecht Het onmachtige Lokeren kan geen tegen initiatief ontplooi en en de lokale aanhang begint de eigen spelers uit te fluiten. Het kan verkeren zei Bredcro, en hij had gelijk. Van topplocg naar grijze middenmoter dat is nu eens typisch voetbal. Laat ons hopen dat dit slechts een slippertje was. want wij verwachten van Lokeren nog goeie dingen. Een slechte wed strijd is nog geen slecht jaar. Maar het wordt wel tij klassiek geworden tf verzetten. De Lokerse ploeg spet Hoogenboom, Wachter (46' Van I Christofte. Van Dalving, Vandcr Eist Gijp. Mommens. Vm Leroy (77' Nijskens). N.B. Ponnct heeft c( Christofte geboekt. MET ZOVEEL -GEWELD- LANGS DE KANT KON LOKEREN NATUURLIJK NIET WINNEN! Natuurlijk hebben wij alle be grip voor Sporting dat de wed strijd moest aanvangen zonder de geschorste Larsen. De Vrie- sc en Bett en de geblesseerde Somers. Als je weet dat deze vier ieder in hun zone dé ster ke mannen zijn. dan valt het wel niet moeilijk om te begrij pen in welke situatie het Lo kerse team nu beland was. De organisatie rustte voor het grootste deel op de schouders van Raymond Mommens en voor één man is dat een onmo gelijke taak. En de nieuwelin gen staan dan dermate onder spanning, dat wij zelfs begrip kunnen opbrengen voor de blunderende De Wachter, die zijn zelfvertrouwen zag slinken met iedere minuut. Daartegenover stond dan een Brugse ploeg die ons persoon lijk ook niet kon bekoren, maar die zonder hoogspanning speelde en daardoor de punten wegkaapte. Ook al moesten zij reeds na een kwartiertje San ders vervangen wegens een liesblessure. Maar dat werd rustig opgevangen door de in gebrachte Neve. U merkt al dadelijk wat voor verschil het geeft om iémand te vervangen in een ploeg vol vaste waar den. tegenover het Lokcrs geêksperimenteer zonder ver trekbasis. Die vervanging trouwens was zowat het boeiendste dat wij in het begin van de wedstrijd te zien kregen, want voor de rest was het huilen met de pel op Bcheydt komt wel eens alleen voor doel. maar gelukkig be schikt Lokcrcn met Hoogen boom over een meer dan be kwaam doelman. Dat hij zijn medespelers begon uit te vloe ken betekent enkel dat hij hen wil aansporen om wat beter te gaan spelen, maar resultaat kreeg hij niet. Hoewel Swat Vandcr Eist zeer dicht bij een doelpunt was na een verrader lijk inzenden van Christofte. Maar Swat was niet snel ge noeg. Daarna ebde de match weer weg. en slechts de scheidsrechter zorgde voor enige afwisseling toen hij een hoekschop voor Cerkel wei gerde toe te kennen, ofschoon iedereen rond het veld het an ders gezien had. Na de fust werd Luc Van Ber gen erin gebracht voor De Wachter, en met Mommens bracht hij in het begin precies meer vaart in de ploeg. Van der Gijp en Van Cauter probe ren wat. maar de fakkel was al vlug uitgedoofd; de wedstrijd modderde verder nog wat aan en weer was het een beslissing van scheidsrechter Ponnct die enige bevreemding wekt. Maes loopt lomp tegen Vujkov aan. en het is de Joegoslaaf die een boeking krijgt. Zo valt het te begrijpen dat een ploeg zonder spelers valt. met al die snelle en onbegrijpelijke boekingen Enkel de muziek ontbrak er nog aan. zo kun je de stemming samenvatten in de Lokerse kleedkamers Stilte alom en een gedrukte stemming. Trainer Davidovic stond de joernalisten niettemin moedig te woord. Wat hij voor eerst aanhaalde waren de gemiste spelers en het feil dat hij zowel verplicht was de ploeg totaal om te gooien Dat houdt natuurlijk risiko's in zoals gebleken is. Larov stond ook al niet op zijn gewone plaats en De Wachter haalde zijn normaal peil niet. Vander Eist stond geblesseerd op het plein en heeft gezien de omstandigheden toch nog een behoorlijke match gespeeld. Op de vraag of er nu onrust in de ploeg aan hei komen was. antwoordde hij negatief: iedereen is op de hoogte van de omstandigheden, en volgende week zijn Beu en De Vriese er toch al weer bi/, dus hoopt hij toch op betere resultaten. Davidovic drukte ons op het hart om begrip om te brengen voor de situatie van bijvoorbeeld een De Wachter, die in zulke siressbezorgende omstandigheden min of meer onderuit ging. En dal vinden wij bijzonder fijn van de trainer, dat hij in tegenstelling tot sommige van zijn kollega's met om zich heen begint te schieten. Wij hebben hem geen enkel verwijl horen maken aan om hel even welke speler: Over de arbilruge wenst hij geen kommenlaar meer te geven. Deze wedstrijd droeg overdonderend de gevolgen van het lichtzinnig rondstrooi en van gele kaarten in het begin van de kompetitie. Wij hebben superslecht gespeeld, zucht Hoogenboom Sporting zit werkelijk in een diep dalledereen loopt daar war rond te hollen op zoek naar een doelpunt, en dan komt die domme goal daar op een stilstaande fase Dal was de doodsteek. Van Bergen bracht in de tweede helft een vage heropflakke ring mei zich mee. maar dal duurde met lang Toch jammer dat die één-twee met Raymond mislukt is, vindt hij, anders zag de wedstrijd er misschien heel anders uit Bij Djorge Vujkov konden wij de ontgoocheling zo van zijn gezicht aflezen. Vier man kwijt deed hij ons leken. En hij het ons verstaan dat hijzelf niet goed gepresteerd had. Hoewel hij zelf gezien hebben hoe hard de Joegoslaaf zijn best gedaan heeft om hel spel leven in te blazen Raymond Mommens klaagde dal het niet te doen was als je moet voetballen met mannen die staan te trillen op hun benen als ze een pas krijgen. Ook had hij gehoopt dal de supporters zoals bij sommige andere klubs. ook in moeilij ke tijden achter hun ploeg zouden staan. Maar in Lokeren fluiten ze je uit Toen we iets wilden vragen aan Rik Van Cauter haalde hij gewoon zijn schouders op en vatte daurmec alles samen: niet meer kniezen, zo snel mogelijk vergelen en volgende keer beter «Beveren-Lokeren, Beveren-Anderlecht en raing. Hel is nu al de derde wedstrijd die Bni^ speelt met de eerste plaats als inzet. En de derde lag winnen. Het bewijst toch wat over de huidige inu van onze spelers Zo begon een erg gelukkia Braems zijn woordje tot de pers. Seraing heeft, niet ontgoocheld. Die ploeg staat terecht in de kót kompetitie. Beveren kwam echter nooit in iedereen aanvaardt de overwinning van Beveren Hevlens noemde de zege van ons ook al terechi. spektakel9 Het kan ook moeilijk anders. Met zo het erg moeilijk goed voetbal af te leveren MissóJfi. s, Seraing. de ploeg moet het toch meer hebben waf" spel. daar trouwens ook wat meer last van. Bij de tegenstander was het vooral Claessen dit? presteerde. Die kan toch wat. En Bocande. Oof maar erg fel bewaakt.Braems is er de trainer nitti uit eigen ploeg spelers als uitblinker te noemen ontglipt hem toch iets. «Filip De Wilde heeft tweede helft overeind gehouden op dat strakke. Gorez. Erg moeilijk dat in zulke weersoi juist te beoordelen. En Erwin Albert? Misschien een mindere dag. nu weer van dicht bewaakt. Toch blijven we hebben in Erwin. Hij wordt door elke leger wens altijd weer geloofd. Meer dan door de j.. pikte Rik Pauwels verder in met... «Erwin All beste spits uit het Belgisch voetbal» Daar vond dan toch wel wat twijfel over. 30 - 21.10.1983 - De Voorpost VOETBAL Beveren - Seraing: Theunis staat goed omringd door drie Seraingverdedigers, terwijl Albert een luchtduel uitvecht (dw) (l* Nationale Ook Seraing is er op de tiende speeldag niet in geslaagd met lege handen naar huis te SK Beveren een eerste nederlaag toe te dienen. De topper moe,en. Maar ook Beveren tussen de nummers een en twee uit onze kompetitie bleef jaagde er met in baas te wor- wel dcwrioFend spannend maar. ook al vanwege de dolle b™Ecf leel wUTa™ie hebto wind die Freethiel laterdag teisterde, het gehoden spekta- va„-zlJn vrocgere voetblessure kei kon zelden echt bekoren. Aanvankelijk leek Beveren en niemand van het gcelblau- de Luikenaars makkelijk de baas te kunnen en liep de we gezelschap wist de rol van leidersploeg 2-0 uit. Maar Seraing kwam terug, maakte spelmaker over te nemen. Hel een aansluitingsdoelpunt en leek in een gelijkspel te bleef wel biezonder spannend geloven. De tweede helft toonde echter dat bij de bezoe- en Fil'P De Wilde kon nog kers de schrik voor een derde Waaslands doelpunt veel fe.ns,0.nen. hlJ een ff® goede initiatieven in de kiem smoorde. SK Beveren zelf m'' zweefde rond de tachtigste mi- haa'de maar zelden het overwtcht maar toonde zich „uut een hard schot van Gorez verdedigend toch een waardig leider. uit het doelvlak. Verder bleek DE KLOOF TUSSEN BEVEREN EN ZIJN ACHTERVOLGERS WORDT ALSMAAR GROTER Rik Pauwels (I) en Urbain Braems tegen i euforie(dw) Beveren - Seraing: Marek Kusto komt net iets te laat (dw) genheden langs de Klapper straat werd na de wedstrijd toch veel meer over de komen de Europese opdracht van SK Beveren gesproken Aberdeen wordt zeker een stuk lastiger... Hugo Akrts dat de verdediging van Beve ren het beste ploegonderdccl was en waren het vooral Lam brichts en Garot die het meest in de gunst van het publiek kwamen De 2-1 zege tegen de dicht ste opponent bracht Beveren drie punten los in de rang schikking Die rekening was voor iedereen snel gemaakt maar in de goed beklante gele-

De Voorpost | 1983 | | pagina 30