Buit eerlijk verdeeld Aantrekkelijk voetbal, maar een punt tekort Lede nieuwe uitnederlaag Lebbeke haalt een kostbaar punt binnen pjidracht Zele-KV Oostende 0-0 V.W. ZWAAR GETROFFEN HAMME - WERVIK 1-1 Lede 4-1 Tweede pétanqueprijs «Paul Hoebeeck» BORSBEKE LEBBEKE 1-1 ijyeRj HAMMF ^EENUITZOHOERILK VERVOER I lAPSTR 94 HAMMC ."^<45 TEL 052479890 Hemic. Pieters. Blomme, Cooreman en Geens. alien stolen lediging (wvc) :ij op een ijzersterke [Boenders sen die i i de Ooi '^Z Nationale '8e inga -lukkigt heeft x i de kop i r in jn. feveren. terecht et zo een Big gunstige weersomstandigheden hebben de beide voor een matige wedstrijd gezorgd. Het treffen Wuic,-*Ede huidige co-leider en de Oostendse titelkandidaat je zoals het begon met een logische puntendeling. jeiiaars hielden er toch enige genoegdoening aan Ook na zeven speeldagen bleef het ongeslagen en (ferentie is aan geen enkele ploeg uit de reeks nog ter vermits de bezoekende goalie met een ultieme refleks deze open doelkans kon neut raliseren. Een foute terug speelbal van kapitein Jacobs zorgde bijna voor een koud stortbad toen Maene de bal kon onderscheppen. Doelman Van Puyvelde kwam oordeel- VOETBAL De Voorpost - 21.10.1983 - 31 (^Bevordering Het Hamse voetbalfront zit vol zorgen Woensdagavond kreeg ze m Hamme volgende berichten te horen: 1 - Johan De Wilde. Verschenen voor het sportkomitee van de voetbalbond in Brussel, na diens uitsluiting in de wedstrijd tegen Wielsbeke. Uitspraak van hel konutee Een schorsing van vier weken. Dit betekent dat De Wilde nu zondag een laatste keer het Hamse doelvlak zal verdedigen, om vervolgens vier weken noodgedwongen te rusten 2 Luc Schuddinck onderging woensdagnamiddag een on derzoek bi] de bekende chirurg Mariens in Pellenberg. Daaruit bleek dat de Hamse voetballer een ontsteking had opgelopen aan de aanhechtingsspieren die zich situeren even boven de meniscus. Bovendien bleek ook de minerale band aan de knie licht te zijn geforceerd. Deze letsels zon het gevolg van het bruusk blokkeren van een bal. Schud dinck kreeg een inspuiting met een speciaal vaccin dat uit de Verenigde Staten afkomstig is. N" zaterdag mug hij licht beginnen lopen met een verband rond de knie. Volgende week mag hij individueel trainen en aan het eind van volgende week mag hij deelnemen aan de gezamenlijke oefeningen. Evenwel altijd met een verband rond de knie. Intussen moet Schuddinck ook oefeningen doen met gewichten om de knie te versterken Op 9 november heeft luj een volgende afspraak met de chirurg Het lijkt waarschijnlijk dat hij rond die tijd paraat zal zijn om aan wedstrijden deel te nemen. j Guy Lammens onderging ook een onderzoek bij Dr. Martens. Het. blijkt dat de Hamse oefenmeester een verkal king heeft van de hakpees. Hij kreeg verbod om te trainen of enige andere oefeningen uit te voeren. Dagelijks dient luj de getroffen plaats met ijs te behandelen en moet zich laten verzorgen door een kinesist. Van voetbal is dies voorlopig geen sprake. Pas binnen zes weken heeft Itij een volgende afspraak met de geneesheer. \"or wejFtrijd van volgende zondag op Germinal Ekeren werden volgende spelers geselekteerd: De Wilde. Maes. Boone. Verbusiel. Marin. Van Praet. Van Binten. Vermar. Smet. De Malsche. Vanhaecke (Amelinckx en Baert). E.D.M. Het Y\ estvlaamsc Wervik is in het verleden nooit een gemakkelijk klant geweest voor de Hamse vierdeklasser. Die moest er vorig seizoen drie punten aan prijsgeven. Ook nu kreeg Hamme te maken met een aartsgevaarlijke tegenstander. Niet dat het Westvlaamse team nu echt zoveel talent aan boord heeft. Wel verenigt het een paar talentvolle enkelingen. Kijk maar naar hun twee spitsen D Halluin en Pype. Twee snelle jongens die voor geen geld van de wereld te vertrouwen zijn. Geef ze geen duimbreed prijs of je hebt er de gevolgen van. Eddy Maes heeft dat ook ervaren. Na tien minuten liet hij de bal net iets te ver van de voet glippen. Het is de Hamse hulptrainer-speler duur komen te staan. tikte met volle kracht. Geen enkele doelman vermag iets tegen zo een loeier. Met die 1-1 stand net voor de tost een psychologisch gun stig moment om te scoren trok de thuisploeg met een geruster gemoed naar de kleedkamers. Daar moet toch wel een en ander gezegd zijn. Trainer Lammens zal zijn pou- lains de nodige richtlijnen heb- ben gegeven en hen gezegd ^an G Oostende: Blomme en Cooreman proberen de Oostendenaar van de bal te houden, i ut (wvc) vnj zoutloze eerste aan beide kanten te noteren. De hielden het bij studierondc Jacobs tegen boeking aan een tweetal :rdc en de kwieke lan de overzijde ge- een goed akteren- oor het Oostendse zorgde Na de pauze lokalen sterk uit de Jan Geens drib- twccmaal uitste- rcchterflankver- waarop Pie- doclman Maesen De lokale zelfs een boeking loen hij voor een hoekschop appeleerde. Ref Ja vaux snoerde letterlijk ieder een de mond maar vond op de 56ste minuut dat een vernuftig dribbelende Pietcrs zich tcat- raal liet vallen na een tackle van Muyllaert. Geen straf schop maar twee minuten later kwam het wel tot een vrijschop voor Bordui waarbij Blomme in de clinch ging met Maesen maar ook hij werd tot de orde geroepen door ref Javaux Rond het kwartier kreeg Eendracht de kans op de ope ningstreffer na een bravoures- tukje van Jan Pietcrs. De Zcle- naar rolde de hele Oostendse defensie op en poogde doel man Maesen vanuit een scher pe hoek voor een voldongen feit te stellen. Tevergeefs cch- kundig uit en stopte laag uit vallend het schot van de Oos tendse spits. Via het duo Ta- vernicr-Bclligh kwamen de be zoekers sterker aandringen maar Van Puyvelde wist vol doende raad met een kopbal en twee afstandsschoten van linksbuiten Tavernicr. Op een schot van Cooreman als besluit van een kollektieve lokale aan val. hielden de spelers het elk bij een punt zodat de ruim 1.000 aanwezige supporters het vooral hadden over de be paald zwakke leiding van ref Javaux waaraan de Zclcnaars toch drie boekingen over hielden. Joost Arkns De sfeer in het Lebbeekse Zwambershof dat is het lokaal van SK Lebbeke voor wie het nog niet wist was zondagavond een tlink stuk opgefleurd. De Konkelgoed- ploeg had immers een punt weggekaapt bij Borsbeke en dat werd in Lebbeke. zeker niet ten onrechte, voor een overwinning aangezien. Volgens de kommentaar van klubleider Eric Buytaer! had Lebbeke zelfs winst ver diend. nieuwe uitnederlaag te Doornik wordt het nu toch wat benard. De verplaatsing naar het liet niets goeds verwachten. Walraed. die bleef, maakte de reis niet meer. de ploeg vervangen door Strobbe. Zo satte aan met een zeer jong elftal. De verdiensten waren groot maar de inzet kon niet beloond RC Doornik duidelijk de betere ploeg was. wel overdreven, besloot trainer Heirman kunnen er inkomen. de wedstrijd windnadeel. De rden zich voor waren, maar on- fellc hinder van Niet -1 j" latuur diende fkSL rekcnen Er was Hf L.-1 'egenstander die Wpoots was. Vooral gooiden ho len hun sterk tijdens de doelkan- evcnwel gelijkma- ,-e'd a' was de thuis- i^clijk beter in de "a!lc Lede van zijn ',c veel goed door en onverdroten "ajagen van het .®*on zij met,verhin- I "e thuisploee op klom m de 22ste was Dhondt die °P zijn naam bracht 1 de schade beperken de rust zelfs twcc- lr|i]k worden. Mare e Baf een schittc- ten beste die ech- 'andde Hetzelfde lot was een schot van Gee- raerts beschoren. De rust werd dus geblazen met het geringste verschil. In de tweede helft werd het voor Lede in de kortste tijd een ware ramp. Nog voor er een uur was volgemaakt keken zij al tegen een 3-0 achterstand aan In de 56ste minuut ver hoogde Da Silva de stand ter wijl Degouis er drie minuten later 3-0 van maakte. De of fensieve bedoelingen van trai ner Heirman werden dus met een in de war gestuurd. Tij dens de rust immers werd Dicltjens in het veld gebracht om wat men offensief gevaar noemde, te verwezenlijken. Bij een achterstand van drie doelpunten bleef er voor Jong Lede echter weinig hoop over. De ploeg toonde nu wel zijn grootste verdienste. Zij bleef verder strijden voor een tegen treffer. Het verdient alle lof om in die uitzichtloze omstan digheden toch nog zoveel ijver aan de dag te leggen. In de 66ste minuut lukte Vis- senakens erin om de voor sprong nog verder uit te bou wen De eer werd tenslotte dan toch gered door Dicltjens in de 79ste minuut Na de partij was het toch weer duide lijk geworden dat Lede een beetje kwistig omspringt met de geboden doelkansen. Op die manier wordt het uiterst moeilijk om een wedstrijd te winnen De inzet was groot maar dat vond je niet terug in de cijfers. De 4-1 stand kon wel overdreven genoemd wor den maar de overwinning was voor RC Doornik alleszins ver diend. Daardoor komt RC Doornik nu aan de leiding in de klassering terwijl Lede al weer een zware partij voor de boeg heeft. Zondag a.s. krijgt het bezoek uit de hoofdstad. Dan moet er namelijk gebat- terd worden met Union Sint- Gillis. Scheidsrechter: Strossc De ploegen: RC Doornik: Daniel. Henneg- hien. Thonnard. Vissenakens. Chantry. Depluvrez. Van Flet- teren. Da Silva. Dhont. Vande Walle. Dutrannois (60' De gouis) Jong Lede: Vijt. De Rijck. G. De Wtnne. Oostcrlinck. Van Impe. R. De Winne. Verstrae- ten. Droessacrt (86' Eeckhaudt). Geeraerts (46' Dicltjens). Uyttcnhove. Strobbe. Doelpunten 22'Dhondt 1-0 56' Da Silva 2-0 59' Degouis 3-0 66' Vissenakens 4-0 79' Dieltjens 4-1 Alain Gregoire (c) «Ik kon een forse verbetering vaststellen ten opzichte van de wedstrijd van' de week voor dien.» zegt de Lebbeekse klub leider. «Vorige vrijdag waren de spe lers samengeroepen voor een extra-vergadering. lederden werd gewezen op zijn verant woordelijkheid. Dat gesprek heeft blijkbaar vruchten afge worpen. Dat kwam in Borsbe ke tot uiting. De ingesteldheid was helemaal anders. Er heer ste flink wat meer ploeggeest. Er was konccntratie en inzet Kortom een duidelijke verbe tering ten opzichte van de voorafgaande wedstrijden. Tij dens het eerste halfuur waren wc duidelijk de betere ploeg. Wij hadden bestendig het ini tiatief in haden en hebben een paar keer gedreigd. Op het halfuur verloren wc Gino Van Den Berghe. Hij had een kwestuur opgelopen aan de knie. Zijn funktic in het mid denveld werd door Francis De Boitselicr overgenomen. Tij dens het laatste kwartier van de eerste helft zijn we tot sko- ren gekomen Achteraan had Jean-Pierre Hals de bal onder schept. Hij schoot uit de start blokken, rukte een flink eind op en bediende tenslotte Alain Gregoire. Hij plaatste de bal keurig naar de keeper in doel Voordien al hadden we een paar kansen gekregen om af te drukken. Dat was ondermeer het geval langs Gregoire en Chris Ferket, Tijdens de tweede helft kwa men we terug behoorlijk uit de verf. Wij zijn de wedstrijd blij ven domineren en dwongen ook de betere kansen af. Met nog ruim tien minuten voor de boeg zag iedereen gemakkelijk een tweede doelpunt tot stand komen. Chris Ferket lobde de uitgelopen doelman. De bal zou in doel zijn verdwenen ware het niet dat in extremis nog een Borsbeekse verdedi ger er een voetje voor plaatste. Dat was pech. want dat doel- *^2r^T' punt zou de match wel een definitieve wending gegeven Frankie Vanhaecke skoort de gelijkmaker (wvc) hebben en ons allicht een eer ste overwinning hebben opge leverd. De smaak van een zege hebben we niet mogen proe ven. Twee minuten voor tijd werden we ongelukkig gecoun terd. Een lukrake uitval van de thuisploeg dropte de bal in onze defensie Daar kon nie mand hel leder onderschep pen. Onze doelman verliet zijn doel maar werd toch ver slagen. Feitelijk hadden we vooraf voor een puntendeling willen tekenen. Niet iedere ploeg is bij machte om een punt weg te halen op Borsbeke. Wie de match heeft bijgewoond, sprak er echter na afloop heel anders over. Onweerlegbaar hadden we aanspraak kunnen maken op de zege. Spijtig dat het niet zover is gekomen.» SK Lebbeke evolueert blijk baar gunstig onder het bewind van Kamiel Van Den Meersch en Richard Van Der Stractcn. Dat is wel hoopgevend in het vooruitzicht van drie opeen volgende thuiswedstrijden. Nu zondag is Standaard Wettercn te gast aan het Konkclgocd. Daarna komen Lovcndegem en Racing Gent op bezoek. «Ik zou al erg tevreden zijn met een vier op zes» stelt klub leider Buytaert «De drie tegenstanders die op bezoek komen zijn zeker en vast van het zware kaliber. Standaard Wetteren staat be kend als een sterk team. Van Racing Gent wordt gezegd dat het de ploeg is die het sterkst in aanmerking komt voor de titel. Tenslotte mag Lovcnde gem niet worden onderschat Dat hebben we voor veertien dagen ervaren Bovendien won die ploeg vorige zondag voor de derde opeenvolgende keer.» Toch nog wel eventjes die mensen terechtwijzen die voor de aanvang van de kompetitie Alain Gregoire opzij hadden geschoven In twee recente wedstrijden was hij één van de meest opgemerkte figuren Op Borsbeke maakte hij de ope ningstreffer. die Lebbeke een punt heeft opgeleverd. Je ziet. hoe een dubbeltje wel rollen kan. E.D.M Robbie Smet (Hamme) begint een rush naar doel (wvc) Voordien was Hamme noch tans vaardig, en met vloeiende akties van stapel gelopen. Paul Vermeir en Robbie Smet lie ten al in de aanvangsminuten hun intenties blijken toen ze zwaar uithaalden. Maar toen verscheen een zekere «Pype» op het toneel. Hij ontfutselde Maes de bal en «pijpte» het leder in doel. Jo De Wilde kon alleen maar toekijken. Die Py pe. want zo is zijn naam. is inderdaad een bliksemschicht. Wanneer hij de bal in bezit krijgt en ermee tot in de zone van de waarheid doordringt, is het vuren geblazen. Erg veel kansen heeft hij en zijn kollega D'Halluin niet gekregen. Maar best ook. Dirk Verbustel en Eric Boone hielden dit duo binnen een waakzaam oog. Na dat openingsdoelpunt was Hamme toch wat de kluts kwijt. Het poogde wel te rea geren maar viel te traag uit in de opbouw. Hierdoor kreeg de tegenstander tijd te over om zich oordeelkundig rondom zijn doelgebied te organizeren Pas in het derde kwartier ge raakte de thuisploeg meer on der stoom, Eerst werd een hoekschop afgedwongen. Dat betekende de voorbode van de gelijkmaker. Bruno Marin zet te de hoekschop om. De bal kwam op het hoofd van Fran kie Vanhaecke terecht. Die hebben welke wapens ze best zouden hanteren om de West vlamingen te lijf te gaan. In elk geval werd er tijdens de tweede helft erg genietbaar voetbal gepresenteerd. De wil om er het beste van te maken en van te winnen, was blijk baar in beide kampen aanwe zig. Iedereen wou blijkbaa meer dan een puntendeling Maar toch was dat de eind stand. Hamme had een puntje meer verdiend. Het kreéerde de beste kansen en was tijdens de tweede helft de domineren de ploeg. Slechts met de groot ste moeite konden de Westvla mingen gelijke tred houden. E.D.M. Uit de wielertoeristenklub «Den Blok» groeide, ter gelegenheid van de kermis in mei 1977 op vraag van Marcel Cleemput een pétanqueklub die haar eerste tornooi, nota bene met strandballen, speelde op de terreinen Guldenboomplein. Vanaf 1979 werd echter gespeeld op Apollo Aalst aan de Square Jacques Geerinckx. kasteel Terlinden. Met 28 deelnemers viel het dermate in de smaak dat een revanche zich volgend jaar opdrong. Het aantal deelnemers groeide gestadig en in 1980 waren er reeds 37 om in 1981 te groeien tot 41. Op dit moment, nu het team tot een volwaardige klub is geëvolueerd, werd de Prijs Paul Floebeeck georgamzeerd. Van de 57 deelnemende leden lukte Servais Leroy het schot in de roos en Denise Schollaert deed dit bij de dames. De tweede editie kende een gepassioneerd verloop met volgende resultaten. Finale jeugd: Kurt Buelens - Kathleen Van der Borght - Bart Cleemput. Finale dames: Marie-Jeanne Thienpondt - Annie De Prijck Bea Uvin - Nadia Cleemput - Celina Bogaert en Greta Meert. t Finale heren: Marcel Cleemput - Jozef Cooman - Omer Matthijs - Paul Hoebeeck - Roland Ganseman - Wilfried Van Pelsen - Jean-Marie De Moor - Louis Podevijn en William Van der Borght LH 1'Provinciale Dirk Van Busten (Hamme) wil koppen, maar vindt bal niet meer (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 31