mm, I Sim I A ".urn ypiliail m tommuM Franky De Wachter tweede plaats in Belgisch kampioenschap body-building onherkenbaar tegenstand Denderbelle kampioen Gewestelijk volleybal St. Antoon en Car Service blijven gevaarlijke achtervolgers Gimblick - Aalter: Tegen de aanval opgewassen (pvs) Marianne De Kimpe was het eenmansblok van Aalter KOU Tl plichelhckc: Dirk Nobels en Eddy Me \lpvs) hebben Itei moeilijk bij deze Michelbeek: kmsr Roeselare: Guy De Beer (T) verslaat het Roeselaarse blok De Voorpost - 21.10.1983 - 41 Franky De Wachter heeft in de finales van het Belgische kampioenschap body-building in het Boudewijnpark te Brugge, de tweede plaats uit de brand gesleept bij de juniores alle kategorieën Hij moest enkel onderdoen voor de Eurokampioen uit deze leeftijdskategorie, Miguel Perez: Voor Franky De Wachter, die traint bij AC Lokeren. betekent deze tweede plaats de beloning van hard werken na een uitstekend seizoen. Tijdens de schiftingen van de 1/4' finales te Bastogne op 16 april jl eindigde hij derde bij de kategorie juniores licht gewicht en tijdens de halve finales te Seraing op 28 mei werd hij tweede in dezelfde klasse. Geen wonder dus dat hij met veel verwachting uitkeek naar de grote finale van het Belgisch kampioenschap. Na een spannende strijd eindigde hij op een meer dan verdienstelij ke tweede plaats. Op de foto poseert Franky De Wachter met de drie prijzen die hij dit jaar wist te behalen. Naast hem staat zijn verloofde, maar die had liij al vorig D Star St. Amandsberg - Juvenes Zele: 3-0 VOLLEYBAL K.W.B.-volley onherkenbaar Juvenes er m St. Amandsberg van terecht gebracht, de tegenstanders van weken aandeed, heb- :elf aan de lijve Een totale off- de ganse ploeg. Juve- jn aan de match met timmerde opstelling, en Geert Sy- aan de kant Yves De Cocker D'Hooge. Aarzelend onder de indruk van opslagen keek Ju- ,lug tegen een 5-0 aan. Yves De Coc- de ploeg langzij met bloks in het midden, het de beurt aan St.- dat met vrij een maar efficient spel de kreeg. Zele trachtte klampen, maar wat de aanvallers ook probeerden, een bal kregen zij niet tegen de grond. De beweeglijke verde-' diging van de thuisploeg was werkelijk outstanding maar de wedstrijd kon toen nog alle kanten uit. Met de normale opstelling in de tweede set leek Juvenes weer de oude. Entoesiast spe lend en variërend in de aanval werd het 1-7, maar White Star liet de schouders niet hangen en punt voor punt kwamen zij terug. Plots haperde er wat aan de spelverdeling en bijgevolg kon ook de aanval geen vuist meer maken. Van 7-7 ging het naar 10-10. Filip D'Hooge ver ving Van Uytfang en Marcel Goossens kwam in voor Rudv Everaert. Ook zij konden de rake aanvallen van Mare D'Hossche en Van Engeland niet stoppen. Het was Zele echter dat toch weer op voor sprong kwam (10-13), maar deze voorsprong werd op on begrijpelijke wijze tenietge daan door een onattente ver dediging en een slecht funktio- nerend blok. Wat er in de derde set gebeurt tart elke be schrijving. Voor elke service beurt van Juvenes maakte St. Amandsberg 2 3 punten. Ju venes werd verpletterd zoals het waarschijnlijk nog niet te veel heeft meegemaakt. Met lede ogen moest coach Van Damme toezien hóe zijn ploeg overspeeld werd. Reserven: St. Amandsberg Ju venes: 1-2 setst. 8-15. 15-4. 9- 15. Kruibeke - Snuffel Grembergen: 0-3 In de K.W.B.-volleybalkompetitie kroonde Denderbelle zich als logisch kampioen. Zij hielden Hamme-Center achter zich na een 3-2 overwinning. In reeks B werd Opwijk kampioen en stijgt samen met Hamme Familie naar de hoogste reeks. Overmere degradeert totaal onverwacht Grembergen C. bleef onverslagen in reeks III en wordt ook in de. reeks II titelkandidaat Zele Kouter stijgt mee naar recks II Op 8 oktober werd de verbondsbeker betwist en ook hier haalde Grembergen C het In de finale wonnen zijn met 1-2 van Hamme Center maar toch doet het vreemd aan dat de winnaar van de verbondsbeker in zijn reeks met de punten verloor tegen Denderbelle en toch de finale speelde. Beide ploegen hadden inderdaad 5 op 6 sets gewonnen maar als alle gespeelde setten bij elkaar waren geteld bleek dat Blauwen Hoek finalist werd. Nog te vermelden is dat St Gillis de eerste Faloscup. verbonden aan de tornooi uitslagen in de wacht sleepte. Eindrangschikking Reeks I 1 Denderbelle B 16 14 2 45 14'45 2. Hamme Center 16 12 4 40 17 40 3. Zele Center 16 10 6 36 25 36 4. Baasrode B 16 9 7 36 28 36 5. Moerzeke 16 8 835 30 35 6. Keur A 16 8 8 30 35 30 7 St Gillis 16 7 9 28 31 28 8. Grembergen A 16 4 12 16 38 16 9. Grembergen B=A!gemeen forfait' Reeks II i ruime 0-3 zege D bij Snuffel niet erg til na de wedstrijd tegen juibekc. Men sprak van takke partij waarin Snuf- ri tijdens de eerste set tf meer op normaal ni- Vit. Kruibeke .en stand hou- a opslagwisse- ^*erd het 2-9 vooraleer n paar punten itekencn. Het werd 5- iar onder impuls van An jlloterdael werd het een 6- De tweede set ot gewonnen met 4-15 maar dan al werd erg ongecon centreerd gespeeld. De derde set die 20' duurde, werd nochtans met 6-15 ver overd door de ploeg van trai ner D'Hooghe, maar dan was ook-de motivatie reeds duide lijk zoek. Samen met An Van Boterdael waren C De Ridder en C. Roef zowat de enigen die hun normaal niveau benade ren. Nu is het wel een feit dat door het «uitvallen» van C. Claes en V. De Blende. Snuf fel dit seizoen heeft af te reke nen met een serieuze handikap maar tegen zwakke tegenstan- 9ers zoals Vit. Kruibeke er zondag een was zou men moe ten blijven gemotiveerd spelen al was het maar om eventuele verloren trainingen (studie, werk.e.d.) op te vangen. De reserven wonnen eveneens hun wedstrijd met 0-3 na set standen die voor zichzelf spre ken: 9-15, 1-15. 0-15. Snuffel speelde met: A Van Boter dael. M. Claes. G. De Ridder. C. Roef. C. Van Riet. V. Van der Vreken. H. Van Haute. M Waegeman. N. Cocn. EVA a-VK Aalst roes - Oudenaarde se-Lede i - Aalst i-Lede Je-J. Zele sgem - Lebbeekse le-Zwijndrecht - Mcerbckc fem - Aalst Micheibeke - Kangoeroes, zon. lur Sporthal Mavando tKuklos - Overboelare. zat. 17 uur Sporthal «Ten Rozen» 3 P.C. Lede - Borsbcke. zondag 18.30 uur St. Martenskollcge 4 P.C. Denderhoutcm - Erembodegem. zond. 18.30 uur Sporthal Denderhoutcm. 4 P B. Lede - Kemzekc. zon 15.15 uur St. Martens kollege 4 P B. Hamme - Hofstade. zat. 15.30 uur Sporthal Hamme Dames 3 P A. Zwijnaarde - Kangoeroes, zal 19.45 uur Sporthal Hekers Zwijnaarde. 3 P A. Line - Hofstade. zond. 10.30 uur Sporthal Oudenaarde 3 P A Lede - Borsbcke. zon. 10.45 uur St. Martens kollege 4 P C. VK Aalst - Borsbcke. zat. 16.45 uur Sporthal «Ten Rozen» TOP 1. Opwijk 2. Hamme Familie 3. Dendermonde B 4. Kalken A 5. Keur B 6. Schellebelle 7. Denderbelle A 8. Overmere A 9. Nijverseel algemeen forfait! Reeks III 1. Grembergen C 2. Zele Kouter B 3. Boonwijk 4. Baasrode C 5. Overmere C 6. Oudegem 7. Dendermonde C 8 Overmere B 9 Zele Kouter A 10. Kalken B Hamme - St.-Niklaas: De Waele (H) blokkeert de bal (vh) BASKETBAL Aalsterse liefhebberskompetitie Het nog steeds puntenloos «Diversy» kon tegen leider «De Hoorn» geen vuist ma ken. Enkel Gerrit Troch speel de op zijn waarde en dit was niet genoeg om Van Keymeu- Icn cn zijn maats de overwin- ning af te nemen. Ook «Cockpit» moest de wet van de sterkste ondergaan en moest lijdzaam toezien hoe «Car Ser vice» naar het einde van de wedstrijd meer en meer voor sprong nam. «B B.C. Olfit» was te sterk voor het bescheiden «De Vil la» en kon coach Schoreel zelfs de basisspelers voor de reserve bank omwisselen «Paco Milou» moest vrij vlug in de wedstrijd ervaren dat «Sint Antoon» te sterk was voor hen. Sint Antoon blijft een te duchten kandidaat bij de eindafrekening. «Snoepertje» was dit weekend vrij cn «De Nachtwacht» moest wegens omstandigheden forfait geven bij «Terlinden» waarmee deze laatstcn heel ge makkelijk aan hun eerste twee punten kwamen. Uitslagen derde speeldag Diversv - De Hoorn 57-84 Cockpit - Car Service 65-79 De Villa - Olfit 58-80 Paco Milou - St.-Antoon 52-87 Tcrlinden - Nachtwacht 20-0 Rangschikking I De Hoorn 3 6 2. Olfit 6 3. St.-Antoon 4 4. Car Service 4 5. Cockpit 2 2 6. Snoepertje 2 7. De Villa 3 2 8. Paco Milou 2 9 Terlindcn 2 10. Diversv 2 0 11 Nachtwacht3 0 ten de 20 min uit te spélen, liepen de bezoekers verder weg \an een verzwakkend Cockpit. Van 3S-46 liep de stand naar 54-68. Het pressend Cockpit kwam langs W. Passé cn F. Van Den Hauwe wel nog terug tot 61-70. Car Service hield evenwel de teugels strak ia handen en kon dank zij een spetterend wedstrijdeinde nog overtuigende winstcijfers op het bord brengen. Maakten de punten: Cockpit F. Van den Hauwe 24. W. Posse 16. D CorthalsS. M De Wuffel 7. G. Van Den Hauwe 6: J. Rasschaert 4. Voor C'ar Service: B Borms 35. R. Vermocsen 18. L Lefèvre 14. 1' Bonner 4. J. Tembuvser 4. R. Van den Bos sche 4. V.E.M. Diversy - De Hoorn 57-84 De Hoorn: kon slechts be vestigen in de tweede helft Een 4 op 5 shots van Mare Sterek en punten van Pascal Van Keymeulen, goed aange speeld door een bescheiden maar sterke Luc De Schaep- drijvcr. zette de Hoorn meteen op rozen: 2-17. Bij Diverse vonden Troch cn Stassijns niet de goede richting. Alleen Muvlaert met 4 op 4 rendeerde maar hij stond werkelijk al léén. en zijn ploeg'kwam niet dichter dan 11-21 Beide ploe gen bleven balverlies lijden, er werd slecht afgewerkt en de inspiratie bleef zoek. Rust: 25-37. In de tweede helft was het De Hoorn dat zich het eerst herpakte. Met De SchHt-jxJrijvcr op ctc_fTtgfipOSt en Herman Van Keer «law» kwam er ruimte voor de vleu gels: V Keymeulen en Van der Speeten die hier dankbaar gebruik van maakten. Tussen door: 31-51. 48-68 en 52-76 met een schitterende prestatie van Pascal Van Keymeulen: 13 op 26 was er een terugkeer van Diversy niet meer mogelijk, ondanks de afwezigheid van Lucicn Van Kerschaever en het nog niet op peil presteren de Herman Van Keer. Her man sukkelt met zijn knie en denkt er ernstig over na een definitief punt te zetten aan zijn loopbaan na dit seizoen. Punten Diversy: Troch 17. Muvlart 13. Dé Paepe 2, P. De Vleeschauwer 2. J. De Vlee- schauwer 6. V D Eeckhout 15. Stassijns 6. 24 op 75 shots. 9 op 19 vrijworpen. De Hoorn: 35 op 78 shots, op 19 vrijw. Sterek 11. Van der Speeten 12, Thybaut 2. Van der Linden 5. V. Keymeulen 26. De Schacp- drijver 16. V. Keer 10. De Smet 2. De Villa - Olfit 58-80 De Villa: te traag voor snel spelend B.B.C. Olfit Met een trein D'Herdt. Guy Schollaert cn andere Walter Van Cromphouts bij B.B.C. Olfit was deze ploeg weliswaar Aurora Zele - Ronse Brigitte De Graeve skoort i linkervleugel (gvw) veel te sterk om van het traag spelend De Villa enig hinder te ondervinden. Om de twee punten mee naar huis te ne men. Een paar tempoversnel lingen van routines D'Herdt en Van Cromphout lieten De Vil la niet toe om te replikeren Enkel Van den Hacgen en De Wolf scoorden maar de rest bleef ver onder de middel maat. Voeg daarbij nog de ervaring en het temperament vanüuy Schollaert en de over winning van Olfit is meer dan gewettigd. Punten De Villa: Van den Driessch T 11Marc Vder Hacgcn 20. De Wolf 17. Mare Cornelis 2. P. Ghijsbrecht 7. Hubert Troch 0. B B C. Olfit: W. Van Cromp hout 14. M. De Sacdeleer 4." Iwein D'Herdt 22. Van Callen- berghe 8. P. Steenhout 6. G. Schollaert 20. De Wilde 4. BBC Cockpit - BBC Car Service 65-79 In de wedstrijd Cockpit - Car Service moesten de bezoekers het stellen zonder H. Impens (legerdienst) en J. Gerinckx (studies) Aanvankelijk leek de thuisploeg vooral dankzij F Van Den I lauwe vlot van haar tegenstrever te zullen weglo pen (18-10). maar onder druk* van L. Lefèvre kwam Car Ser vice meer cn meer in de wed strijd (28-27). Nog eenmaal kon Cockpit zeven punten uit lopen maar B. Borms kon net voor de rust nog milderen tol 34-31. Op dat ogenblik had R Vermocsende enige grote jongen van Car Service, reeds vier fouten achter zijn naam. Na de rust was de felle kamp- geest van het geestdriftig Car Service opmerkelijk. In de 3' min. kwam het voor de eerste maal maar tevens definitief op voorsprong (36-38). Onder im puls van een ongrijpbare B. Borms (24 p. in de 2' helft) en van de rebound-sterke R. Ver mocsen (16 p die de kunst verstond ondanks zijn vier fou- Roeselare Luc Van de Velde Tsmaslit door het blok Bayens-Buysse

De Voorpost | 1983 | | pagina 41