Vinkeniers regio Aalst aan de eer! Teledienst Aalst met vrijwilligerskaart Stedelijk onderwijs Aalst stelt het goed Toegangsdeur Huis Van Langenhove door Aalsters stadspersoneel gerestaureerd Lustrum-biologisch gebeuren te Affligem Wandelen door groengebieden te Erembodegem 6 - 21.10.1983 - De Voorpost Aalst. De kampioenen van de promotiereeks van de vinkeniers van groot-Aalst (per) Aalst. De gelauwerden tijdens de vrijetijdsbeurs te Aalst (per) De Koningen van de vinkeniersverenigingen (per) Wat met het kasteel Terlinden gaat gebeuren is voorlopig nog een open vraag. Opties om te verko pen zouden er (nog) niet zijn. Aanvragen waren er alleszins wel maar mo menteel wil men trachten kasteel en domein te laten klasseren. Klassering zou ook aangevraagd zijn voor de rechten/leugel van het stadhuis en het Oud-Hos pitaal. Alle drie tegelijker tijd. Waar raadslid dr Anny Dierick in de gemeente raad komt te zitten hangt van haar zelf af. VU-frak- tieleider Jan Caudron die stelde dat ze samën met haar echtgenoot niet meer bij de VU behoort en voor stelde haar een plaats te geven bij de CVP, krijgt wellicht geen voldoening. De burgemeester zegde immers dat de plaatsen in de raadszaal niet wettelijk gereglementeerd zijn en als het raadslid in kwestie wil blijven zitten waar ze zat, ze zulks alleszins kan. Wil ze elders gaan zitten dan zal ze dat moeten vra gen Het feit dat men met zijn stoel aanleunt bij een of andere fraktie zou nog niet betekenen dat men bij die fraktie behoort. Wie een maandelijks inkomen heeft van 16.252 fr. kan voortaan niet meer als persoon ten laste bij een gerechtigde worden ingeschreven. Om even tueel uw belangen te vrij waren dient U van uw mu tualiteit een formulier ad hoe te krijgen dat u moet invullen. Deze regeling zou reeds ingegaan zijn op 1 april 1983. Géén aprilvis alleszins. Het Verbond Deke nijen Aalst» zou op dins dag 8 november in de trouwzaal van het Aalsters stadhuis de afgetreden voorzitter van het Ver bondhuldigen. Zulks ter gelegenheid van een on derhoud van de Raad van Beheer van het Verbond met de burgemeester en de schepen van Midden stand. De firma De Bolster uit Erembodegem waarover reeds heel wat inkt vloeide verhuist geleidelijk naar Moorsel in de Waverstraat Een landbouwzone waar het bedrijf thuishoort en waarmede dan e lange historie kaf ti ellen- worden De samenwerking tus sen de firma's De Ruys- scher en Eelbode, beiden reeds in de autobranche in de derde generatie, zou een uniek voorbeeld zijn waarbij zowel de firma's als de klanten profijt zou den hebben. Verenigingen doende aan gezinswerking worden verzocht aan ta sluiten bij de stedelijke gezinsraad met als ondervoorzitter Ed- gard Saeys en als sekreta- ris Michel D'Hauwer. Zich wenden tot de Dienst Ge zinszorg, Grote Markt 3 (tel. 053-77.11.11, toestel 245). Momenteel zouden er reeds beroepsscholen be staan waar men opleidt tot... werkloze. «Prik-klokje» zou een tweemaandelijkse uitgave van de CVP-Jongeren worden dat men een aan tal vaste rubrieken en in spelen op de aktualiteit aan alle CVP-leden van Aalst zal worden bezorgd vanaf december e.k. U zou kunnen leren pendelen op zaterdag 29 oktober en 5 november in café "'t Landhuis», waar Jan Van Nispen, gekend Antwerps psychometrist en radiësthesist een kur- sus geeft. Zulks van 13.30 tot 17.30 u. Inschrijven via nr. 091-69.44.55 na 19 u. Vragen naar Magda of Willy. Teledienst Aalst nam een nieuw initiatief. Via het instellen van een «vrijwilligerskaart» wil Teledienst een bemiddelende rol spelen tussen hulpbehoevende en hulpverlenende op basis van vrijwilligheid. Mensen die zich aanbieden bij Teledienst en die zich ergens willen inzetten kunnen aldus georiënteerd worden naar wat best overeenstemt met hun mogelijkheden en verwachtingen. Zulks dan zonder enige vorm van bezoldiging. Herwig Gheysens stelt dat vrij willigerswerk soms minder im- pakt heeft op de reèle maat schappij of aan de rand ervan leeft. Niet politiek geengan- geerd lijkt vrijwilligerswerk vaak minder kreatief of schijnt ze toestandbestendigend te werken. Met de «vrijwilligerskaart» wil Teledienst hieraan verhelpen. Men gaf zopas een map uit, sober maar valabel, met moge lijkheid tot voortdurende aan passing, geschreven vanuit het standpunt van de kandidaat- vrijwilligers waarbij uiteraard gebruik wordt gemaakt van ve le ervaringen. Teledienst zou dan op dit vlak als draaischijf voor de Aalstersc regio op dit stuk kunnen ageren. Welis waar eerder kleinschalig kan positief worden opgetreden door vrijwilligers voor maat schappelijke veranderingen. Lieve De Brauw noemt het boekje een antwoord op de vele vragen van mensen die zich bij Teledienst aanmelden als kandidaat-helper op onbe zoldigde basis. De nieuwe brochure wil infor matie brengen over verschil lende instellingen op dat vlak (reeds een dertigtal werden opgenomen en evenveel zou den nog leden in potentie zijn) en aan vrijwilligers de kans bieden iets te vinden dat hen aanspreekt. Bij elk werk vind je er kontaktpersoon en adres, de algemene doelstellingen, een toelichting bij de werking. de taken en verwachtingen l.a.v. vrijwilligers, de eventue le vorming van kandidaat-vrij willigers en praktische tips. Praktisch gezien, zegt Steven Saeys, komt de kandidaat bij Teledienst en wordt er volgens de beschikbare gegevens en momentele noden georiën teerd naar een werk dat hem ligt, werk uiteraard gelegen in de welzijnssektor Ook zelfhulpgroepen Bij zelfhulpgroepen ontstond de wens vanuit de persoonlijk ervaren problematiek lot een verder uitdiepen van die pro blemen met anderen gecon fronteerd met soortgelijke si tuaties. Door luisterelT. invoe len van andermans belevingen wil men tot de juiste leven shouding komen zonder be roep te doen op algemeen gel dende oplossingen of drasti sche ingrepen. Teledienst wil dan ook zelf hulpgroepen steunen omdat ze samen met vrijwilligersgroe- pen een heerlijke maatschap pijvisie gestalte willen geven. Teledienst wil dan ook ter plaatse fungeren als doorstro- mings- en signaliseringsor- gaan. Hoe bestellen? U kan zich de map aanschaffen bij Teledienst Aalst. Withuis- straat 4 te 9300 Aalst. tel. 053- 77.61.61 mits betaling of stor ting van 200 fr. per exemplaar op ïii293-0005644-73 met ver melding VW-kaart. Wie de brochure via de post wenst te ontvangen betaalt 20 fr. meer voor verzendkosten. Kandidaat-vrijwilligers zijn welkom op vermeld adres op zaterdagen van 10 tot 12 u LH In het stedelijk onderwijs, kleuter- en basisonderwijs, viel geen enkele klas dit schooljaar weg. Wel is er een. bedreigde klas in de Vrijheidstraat te Aalst en in beide Moorselse scholen. Anderzijds is er een klas ontdubbeld te Baardegem en te Herdersem in de kleuterschool en zijn er 2 gereaffekteerde leerkrachten te Hofstade en 1 te Erem bodegem. Het aantal biczonderc leer- slcn ziJn er in de dagschool nu meesteressen bleef met 3 sta- 100 leerlingen tegen 103 verle- tus-quo. Een tijdelijke leerkracht staat te Aalst in Vrijheidstraat en Binnenstraat (kleuter- en basisschool), te Baardegem. Gijzegem. Mel- dert en in beide Moorselse ste delijke scholen. In de wetenschap dat de mate rie niet ongekomplicecrd is met wat in het vakjargon helen gewone normen, behoudsnor- men. oprichtingsnormen en fu sienormen geven we hieronder het aantal klassen en leerlin gen met tussen haakjes, de toestand dit schooljaar. Vrijheidstraat; lager: 72 (55) 4 klassen Kleuters: 49 (63) 3 klassen Kerrebroek; 39 (38) 2 klassen Edixvelde: 42 (25) 2 klassen Binnenstraat: lager: 286 (284) 12 klassen Kleuters: 264 (256) 9 klassen Oude Gentbaan: kleuters: J29 (119)5 klassen Hoveniersstraat: kleuters: 67 (78) 3 klassen Baardegem: lager: 30 (55) 3 klassen, één erbij Erembodegem: lager: 176 (167) 8 klassen Kleuters: 79 (64) 4 klassen Hofstade: lager: ,121 (118) 6 klassen Gijzegem: lager: 75 (75) 4 klassen Herdersem: lager: 74 (73) 4 klassen Kleuters: 58 (59) 3 klassen, één klas erbij Kaalberg Moorsel: lager: 72 (63) 4 klassen Kleuters: 46 (41) 2 klassen Meldert: lager 79 (75) 4 klassen Een aanpassingsklas «in de Vrijheidstraat, de Binnen straat. Erembodegem en Hofstade Met in de totaliteit voor kleu ter- en basis onderwijs dit jaar 1752 tegenover 1803 in 82-83 is het aantal praktisch status- quo. Kunstonderwijs In de akademie schone kun- den schooljaar en in de socio- kulturele promotie 630 tegen over 586 vorig jaar. Verheugend nieuws is wel dat een nieuwe circulaire van de minister de 1500 fr. inschrijf geld per discipline verzaakt en 1500 fr. te betalen is voor de totaliteit van de gevolgde disci plines. In de muziek, ballet- en to- neelakademic zijn er 2124 leer lingen tegenover 1784 vorig jaar in de centrale school en verder Binnenstraat. Dender leeuw. Erembodegem en Herzcle. In Meldert en Nieuwcrkerken komen nieuwe wijkscholen LH De restauratie van het «Huis Van Langenhove» in de Kapellestraat nadert stilaan zijn voltooiing. Pas werd de herstelling beëindigd van de monumentale toegangsdeur. Een pareltje. Voor dat werk werden aanvankelijk een aantal kunstenaars gekontakteerd doch wegens financiële redenen werd de toewijzing van deze herstellingsopdracht enkele malen uitgesteld. Tot gepensioneerd politie agent Arthur Paepc aanbood totaal belangloos te willen meewerken aan de restauratie van deze toegangsdeur Uitno diging die in dank aanvaard werd wetend dat de vader van Arthur een vakkundig schilder en dekorateur was en Arthur dus van kindsbeen af met res tauratie vertrouwd is. Eigen werklieden van het stadspersoneel. bijzonder ge schoold schrijnwerker Willy Van Heek werd dan ook met medewerking van kollega's van het stadspersoneel met de opdracht belast De toegangsdeur van het Huis Van Langenhove. bestaande uit drie deurbladen werd naar de stedelijke werkhuizen over gebracht en er gerestaureerd met oude eik afkomstig uit de afbraak van het vroeger brand weerarsenaal op het binnen plein van het stadhuis. In de smidse van de stadsdien sten werden de scharnieren hersteld en de dcuromlijstin- gen en skulptuur kregen een beurt ter plekke. Inbegrepen een nieuw deurslot van 1.600 fr. werd alles samen voor 10.000 fr. materiaal aan gewend. Het resultaat is alleszins prach tig. Waarmee dan bewezen wordt, dat men niet noodzake lijk naar gespecialiseerde fir ma's toe moet doch dat ook het stadspersoneel delikate op drachten aan kan. LH In de feestzaal van het Aalsters stadhuis waren verleden zaterdagnamiddag de laureaten van vinkenwedstrijden aan de eer. Sektie-verantwoordelijke van de Vinkeniersverenigingen in de Raad voor Vrijetijdsbesteding Paul Van Sinaey dankte de vele deelnemers en niet in het minst zij die na de dagenlange voorbereiding van de stand tijdens de «Week» paraat waren voor begeleiding en bedaking in de Keizers- hallen. Schepen Gilbert Bourlon die tussen de drukke bezigheden door graag eens een vinkenzet- ting bijwoont geniet er alvast van de rustige sfeer bij derge lijke aktiviteit. Met de vele bloeiende vinkeniersverenigin gen waarbij men er te Aalst in slaagde Avibo en Vimibel sa men te laten fungeren scheert de Aalsterse regio alvast hoge toppen. De vinkenzetting waarvan hieronder de resultaten had plaats in juli op de Grote Markt onder grote, té grote belangstelling want de rustige sfeer was er uiteraard totaal zoek. Schepen Gilbert Bourlon. sek- tie-overste Paul Van Sinaey. mevrouw De Nijs en Luc De Waegeneer reikten dan de be kers uit. wegens de benarde toestand van de stadsfinanciën wel iets kleiner uitvallend dan vóór twee jaar. «Bij de volgen de editie worden die weer gro ter». beloofde de schepen. Kampioenen Volgende vinkeniers werden kampioen in hun eigen vereni ging. Willy Bisback van Detf- demoutcm met liefst 11198 liedjes bij de Zingende Vinken van Nicuwerkerken: Pierre Moens van Affligem bij De Bergvink Moorsel; Cyriel De Maesencer van Meldert bij De Europavink. Baardegem: Pau la Willems van Baardegem bij De Boskantvink Herdersem: Willv De Boeck van Aalst bij De Lustige Vinkeniers. Aalst: V vette Moortgat van Erpe- Mcre bij De Rozenvink Aalst: Lilianc Nuel van- Lede bij De Kapellevink, Gijzegem: Rcmi Cami van Herdersem bij Het lustig Vinkje van Herdersem: Frans Van den Broeck van Erembodegem bij De Hoge- wegvink. Erembodegem: Jozef Loos van Hofstade bij De Jon ge Vinkeniers. Aalst. Koningen Willy Bisback. Denderhou- tem. De Zingende Vinken; Marcella Beeckman. Moorsel. De Bergvink; Alfons De Wae geneer. Baardegem. De Euro pavink; Willy De Waegeneer. Herdersem. De Boskantvink; Willy De Boeck, Aalst. Dc Lustige Vinkeniers: Maurice De Pauw. Lede. De Rozen- vink; Guy Van der Maelc. Hofstade. Dc. Kapellevink; Remi Cami. Herdersem. Het lustig Vinkje; Frans Van den Broeck, Erembodegem. De Hogewegvink; Jozef Loos, Hofstade. Dc Jonge Vinke- Kampioenen promotie Alain De Paepe. Nicuwerker ken. Dc zingende Vinken. An nie Vinck(!). Moorsel. De Bergvink; Gustaaf De Landts- heer. Baardegem. Dc Europa- vink: Eduard Van Goethem. Aalst. De Boskantvink; Annie Maarscbalck. Wiezc, De lusti ge Vinkeniers; Beatrice Bo- riau. Welle. Dc Rozenvink; Luc Van der Veken, Lede. Dc Kapellevink. Roger Dc Wolf. Herdersem, Het lustig Vinkje. Anja Dc Block. Erembode gem. De Hogewegvink: Wer ner Everaert. Erembodegem. De Jonge Vinkeniers. Avibo-Vimibel Tenslotte werden medailles uitgereikt van de Vinkenzet ting van het Vrijetijdskomitec waarbij Avibo met twee maat schappijen zorgde voor 65 vo gels en Vimibel met 8 maat schappijen voor «maar» 55 vo gels. Iets wat Paul Van Sinaey betreurt Nieuwcrkerken dinger. Voor Avibo gingen de medail les naar Maurice De Pauw^ Lede, De Rozenvink en naar Paul Beulens, Herdersem, Het lustig Vinkje. Voor Vimibel naar Frans Van den Broeck, Erembodegem. Hogewegvink: Freddy Wij- nant. Denderleeuw. Boskant vink; Eduard Van Biesej Aalst, Europavink; EmiW Clopterop, Hofstade, Jo*. Vinkeniars; Pierre Moens Af. fligem, Bergvink; Helene'Vas Impc, Aalst, Kapellevink a Albert De Wael, Aalst, U& ge Vinkeniers. 1 "1st. De beenhouwersgilde, de medewerkers, de vertegenwoordiger van de gehandikap- erd? geen enkele mede- tenscholen en het gemeentebestuur, samen op de receptie in 'l Paviljoen (per) Van de Dienst Leefmilieu verscheen zoeven, gedrukt in de stedelijke drukkerij, een keurige folder over de grootste deelgemeente van Groot-Aalst, Erembodegem. Handig qua formaat en identiek met vroegere publikaties op dat stuk. Erembodegem vertoont een grote diversiteit met de beide helften verdeeld door de Den der. dc steen-, spoor- en snel weg, de gaafheid van nog heel wat landschappen In de huidige brochure wordt enkel dc rechteroever belicht in het zicht van een natuur wandeling door groengebieden als een deel van de Dcnderoc- ver en dc wijken Rcsscbeke en Ten Bos. De Kapcllci worden natuurgebieden met wetenschappelijke waarde of natuurreservaat geheten De wandeling kan starten van- aan de Zeebergbrug langsheen het jaagpad van de Dender tot aan het vertrekpunt van het circuit. De afstand langsheen het jaagpad bedraagt 6 km en die van het circuit 7 km Aan de Kapel ten Bos is er parkeer gelegenheid langsheen de weg. De wandeling zelf is aangeduid met groene pijltjes met witte punt De folder geeft de nodige in formatie en heeft bovendien een stafkaartafdruk waarop u alles nauwkeurig kan volgen. Verleden zondag had in het kader van de «Week van het Bos» onder leiding van stadse- kologe Magda De Wolf een natuurwandeling doorheen dit gebied plaats. Op dc Dienst Leefmilieu kan U deze folder'bekomen. LH In dc schadüw van dc negen eeuwen oude en toch steeds jonge abdij Affligem. meer be paald op de weide achter de omheiningsmuur met toegang links van de ingang naar de abdijhoeve, hield V.E.L.T Pajottenland verleden zater dagnamiddag in een eerder stormachtig weertje ter gele genheid van de vijfde verjaar dag van zijn bestaan een biolo gische markt. Waar V.E.L.T. vroeger stond voor Vereniging voor Ekologische Land- en Tuinbouw werd achteraf geop teerd voor Vereniging voor Ekologische Leef- en Teeltwij ze. Vereniging die biologisch cleane aktiviteiten stimuleert biologisch zuivere dranken als bier en wijn aanprijst, natuur- produkten als honig, konfi- tuur, kruiden en parfums in gang wil doen vinden en in strueert qua kompostvorming via o.m. het hakselsysteem Ook de zuivelscktor met bo ter. melk. karnemelk en plat- tekaas ligt in de interessesfeer van V E L T. Gekozen werd deze eerste bio logische markt te Affligem te laten gebeuren wegens de cen trale ligging tussen dc regio Aalst en het Pajottenland en vooral wegens hel feil dat-het kultureel centrum aldaar een bestendige attraktiepool vormt voor honderden. Gestart werd met een natuur wandeling in het Affligems kruidcntuintjc van Dom Joris o.s.b.. natuurkenner bij uit stek en door iedereen via de beeldbuis alleszins gekend Verhinderd werd hij door een valabel man. Frans De Block uit Hekelgem, deskundig ver vangen. Voor de markt zelf waren een kleine dertigtal stands ge plaatst waarmee dc brede waaier van de V.E.L.T.-aktivi teiten werd gevisualiseerd. Men kon er bovendien heel wat meemaken: demonstraties voor bereiding van bier en wijn uit biologisch zuivere materie, bereiding van een delikatcsse. dc pompoensoep (er waren reuze-exemplaren en op zware grond in een goed seizoen kan men tot een gewicht van 45 - vijfenveertig - kg. geraken), demonstraties van weven zoals in de tijd van toen, c.d.m. In de verbruikerszaal kon zich te goed doen aan ecm» dige spijs en drank. V E LT. waardig; kon men zich milx- v vriendelijk recyclagepaptf aanschaffen en trachtte mn het rekord te breken van langste milieutekening. Bijofó bezoek hadden kinderen reeds meterslange tekeningen geproduceerd. Aalst. Pompoenen van allerlei formaat op de biologische markt van

De Voorpost | 1983 | | pagina 6