1 Aalst op z'n best! bb Alles op snelheid 2' P: Erembodegem - Bobcats: 34-59 Het Erembodegems vat der Danaïden... ~r 1e Nat. DBC Aalst - Le Logis 60-49 1e P: Haantjes Leupegem B.B. Zele: 52-41 Zwakke bedoening 1' PR0V. BBC DENDERMONDE - ST.-NIKLASE: 76-86 Normaal resultaat «tl Te partijdige scheidsrechten Winst na twee verlengingen Off-day van thuisploeg Balverlies bij de vleet i; ire Overhaasting Winst ondanks slechte prestatie 40 - 28.10.1983 - De Voorpost BASKETBAL White Star - Sportief Temse 65-76 Reeds na 10 minuten zag men dat de Scheldejongens er zin in hadden. Tegen de hardopzittende Gentenaars kon men naar 16-25 uitlopen en wanneer spelers als De Groep-Van Damme vrij spel krijgen in de quickbreak is er geen kruid tegen hen gewassen. De 34-46 rustcijfers bleken voldoen de om voor een gemakkelijke zege te zorgen. De tweede helft kregen wij dan nog een steengoede Gilbert Aerts- geerts achter het kanon en na een schitterende match ging Temse door tot 52-72 (15e min White Star kon van de laatste minuten nog gebruik maken om langs Claeys eervolle cijfers op het bord te werpen, maar Sportief bedreigen kon het nooit. Punten: Sportief: De Groep 26 p., Van Damme 14 p.. Ketels 2 p., Vael 4 p., Buytaert 8 p., Aertgeerts 22 p. White Star: Van Hamme 11 p. Claeys 19 p., Delcourt 8 p. Alexander 7 p., Haeck 4 p.. Smet 12 p., De Baerdemaeker 2 p., De Kier k 2 p, WEGA De Aalsterse dames gaven tegen Le Legis een heerlijke, gedreven, frisse, aan de hartspier snokkende partij weg. Vooral Martens wist in de eerste 20 minuten de korf hangen terwijl Van Den Bossche goed verdedigde en behoorlijk de bal onderschepte. Le Logis haspelde basket aan een slentergangetje af. Toch kon het duo Malisweska/ Honhon er juist voor de rust wat vaart in krijgen. Resultaat: een gelijke stand (27-27). In de tweede helft bleven de lokalen het knap doen. Vooral de jonge Gyselinck korfde vlot. De bezoeksters konden hooguit een paar minuten aanklampen (31-29, 33-29), 35- 31), dan was de kous definitief af. Spijtig dat het raderwerk ondanks de grote inzet van de Waalse motor Malisweska, te vlug blokkeerde. DBC Aalst: Gyselinck 10, Van Den Bossche 16, Martens 21, Audenaert 3, De Swaef 0, Van Gestel 2, Heireman 8, De Moor 0. Le Logis: Van Den Brande 4, Honhon 15, Colauy 2, Malisweska 18, Romain 2, Douillet 8. ploeg (2 gevestigde waarden, frntmtm de rest zijn allemaal nieuwko- mers) die «en bloc werken» Niemand zeurt als ze niet op gesteld worden tijdens een wedstrijd. Wij leren voortdu- rend op het veld. Na elke 5 match hebben dc speelsters steeds iets bruikbaars meege- fmmQ pikt» W8Mm. Op de vraag wat de vooruit zichten zijn voor de ploeg ant woordde zij voorzichtig: «In het begin van het seizoen hadden wij ons voorgenomen om in eerste klasse te blijven, want met jonge speelsters weet je nooit. Tot hier toe loopt alles nog gesmeerd, wij hebben al drie wedstrijden gewonnen (eigen lijk 3/3). Toch blijf ik met mijn voeten op de grond staan, titel spelen zou mooi zijn maar per soonlijk denk ik dat dat iets te hoog mikken is. Het beste blijft afwachten, we zien wel» aldus de assistent-coach. Voor de thuisspelende dames was het opnemen tegen de Bobcats een vrijwel onbegon nen werk. Woordvoerster Hilde D'Hondt bleek er nu heilig van over tuigd dat deze meisjes echt geen katjes zijn om zonder handschoenen vast te pakken. «De ploeg is gewoonweg be ter, individueel zijn de speel sters heel sterk, hun samenspel valt echt niet te versmaden. Zij zijn een samensmelting Van su- per-basketsters. Bobcats heeft tal van voordelen, meer gestal te, een betere fysiek, een hele boel technische vaardigheden kortom te veel om op te noe men. In vergelijking met hen waren wij de kleuters. Alleen Annick Pollet muntte uit in onze ploeg, zij bracht een be weeglijke portie basket. Toch probeer ik me te troosten met de konstatering dat er ver betering op te merken valt bij Erembodegem. Een paar we ken geleden hebben wij het nog eens moeten opnemen te gen deze wilde furies, en dan bleek onze weerstand stukken minder te zijn. Wij gaan er dus op vooruit, maar tegen winnen zit er voorlopig niet in, dat is een te stoute droom.» (nr) De hulp-coach van DBC Aalst en Martens) waren in top- was buitengewoon tevreden vorm. Martens geeft de indruk over de inzet en prestaties van dit seizoen meer vertrouwen te de ploeg. hebben terwijl de jonge Gyse- «Ons team heeft prima werk linck iedereen overdonderde geleverd vooral de nummers 4 met haar rake shots (5/9). en 7 (respectievelijk Gyselinck Wij hebben een zeer jonge De bezoekers begonnen op een hoog tempo en Vander Linden liep twee keer in de spits van de fastbreak, en het was meteen 0-4. Meeussen kende van op de vleugel een produktieve bui met een 3 op 3 en 10-8 aan de 5e minuut. Na 18-18 aan de 10e minuut zorg de Jan Goossens met een drie punter voor 21-18. St.-Niklase speelde een kombinatieverde- diging waarbij Jan Goossens de geviseerde man was. Afwis selend werd hij opgevangen door Van der Linden en Mar tin Sauviller. Meys, Coeckel- bergh en Van Leemput waren precies in de eindfase en dat resulteerde in een 37-30 voor deel. Lokaal balverlies en 39- 39. De thuisploeg kon de rust in met 41-39 winst. Ondanks het lengteoverwicht had zij het zeer moeilijk. St.- Niklase kent zijn mogelijkhe den, een rustige setplay en een doelpoging op het gepaste mo ment, of met een oordeelkun dige zonedruk de tegenstander tot balverlies dwingen. Tegen die wapens kon Dendermonde de laatste 20 minuten niet meer reageren Na 49-49 aan de 5e minuut skoorde St.-Ni klase een 0-6. Het was gelan ceerd naar 49-55. Coeckel- berg, van Leemput en Goossens bleven aan klampen en 56-55 aan de 10e minuut. Dit was het laatste wapenfeit van de lokalen. St.-Niklase was ook fysiek beter en perste zich naar 60-69. Luc Willaert kon zijn sterk wapen uitspelen en met 7 op 12 en 7 op 9 vrijworpen was hij bijzonder nuttig en dat was zeker Van Uytfanghe, die haast onopge merkt onder de basket ver scheen en 5 korven uit even veel pogingen binnen mikte. De poortere was een verdien stelijke rechtervleugel De linkervleugel Van der Lin den met een 10 op 16 en een sterke verdedigende partij, was de uitschieter van een zeer kollektief vijftal, dat op een zekere wijze wordt geleid door Martin Sauviller. die ook aan 50 ten honderd skoorde. De nederlaag moet bij Dender monde zeker tot nadenken stemmen. Met amper twee punten uit zeven matchen, moet er dringend een herop standing komen of de plaats in eerste provinciaal wordt twij felachtig. Punten: Dendermonde: 33 op 73 en 10 op 11 vrijworpen. Coeckelbergh 4-12, Meys 4-0, Meeussen 6-4, Staelens 0-0, Van Leemput 12-7, Verhas 2-2 en Goossens 13-10. St.-Niklase: 38 op 70 en 10 op 15 vrijworpen. Van der Linden 8-13. Van Uit- fanghe 2-10, Willaert 15-6, Martin Sauviller 8-10. De Poortere 6-8 en K. Govaert 0- 0. BENC De Zeelse meisjes konden de goede prestatie van vorige week niet bevestigen. Na 8 minuten 12-7 moesten de be zoekers reeds afhaken. Dhooghe had in die periode te weinig aanvallende steun en het ging van kwaad naar erger. In de aanval was het alleen Vermeire die nog skoorde. Bij de thuisploeg was Van der Meiren aanvallend goed ge ïnspireerd en samen met Van Steenbrugge en Buyle drukten ze Zele in de vernieling met een 30-17 ruststand. Deprez zette na de rust Haan tjes op een geruststellende 36- 19. Tussen de 5C en llc kende Zele de beste periode en Ver meire kreeg stank van De Bock en een 0-8 leidde naar 36-27 en zelfs naar 38-30. De opgang kon niet worden ver der gezet. Het falen van Rin- goir bij de afwerking was er niet vreemd aan. Aan de 15c minuut 48-34 waren alle kan sen verbrod. Punten: Haantjes Leupegem: Buyle 14. Tjoen 4. Deprez 12, Van Steenbrugge 8. Van der Meiren 14. Zele: Dhooghe 7. Vermeire 15, Ost 4. De Bock 5, Her mans 6. Rinoir 4. (bcno) 'jm- iialie in i derde nationale A. (wvc) Damesbasket: Beveren halsing DamesbasketBeveren-Bredene: Vanderhaeghen skoon Damesbasket, Beveren-Bredene: Stout en Van Winsberge een Bredense aanval, (wvc) 2' PROV. A: MELLE - BBC EREMBODEGEM: 73-68 neghc aopas: ;de ci gebrï mlrac Sekretaris Eddy De Backer be weerde bij hoog en bij laag dat de scheidsrechters BBC Erem bodegem punten ontnomen hebben. «Erembodegem heeft dit keer heel goed gespeeld, je mag deze wedstrijd zelfs beschou wen als de beste uit dc reeks. Er was een collectieve inzet, de grote spelers Praet Ne vens rendeerden optimaal, de den eens een keer wat er van hen gevraagd werd. De skoor- ders van hun kant volbrachten hun taak eveneens naar beho ren. Marcoen werd zo topsko- rer. De hele strijd door voel den we wel aan dat dc scheids rechters een boontje hadden voor dc thuisploeg Melle. Maar dit deerde ons niet zo lang we op voorsprong bleven. De laatste 10 minuten van dc 2de helft gebeurde het echter, de scheidsrechters lieten dui delijk hun voorkeur blijken en floten voor ons tal van (Lten die er in het geheel nielvfe, Aa Zo is het natuurlijk kindinred om te zegevieren», aid jc ontevreden woordvoerdi Melle: Van der Sijpt 28, Baf Bi,,,,, Pappens 8. Brown 2, Co 19.64- P. 21. Cornells F. 2. BBC Erembodegem: Mi 24, Demangelecr 6. Triü kso (j Pract 12, Cobbacrt 2 vens 14. De grote afwezige Ercmbodcgemenaars blijl dy De Wolf. nog steeds kwetst. In de wedstrijd Melle was Barrez dc partij. Deze werd slachtoffer songeval. Hoe erg hij cies aan toe is en betrokkene eventueel de basketschoenen kan trekken kon nog niet uitgemaakt. Afwachten Dendermonde-St.-Niklase: Jan Goossens (Dend.) zet drie tegen standers in de wind, veert hoog en skoort. (gvw) Dtmktmondt-St-Niklase: Verhas (Dend.) poog, De Pao,,ere (0/Vj het skoren te beletten, maar hij komt te laat. (gvw) Scheldejeugd Temse - Falco 94-90 De strijd tussen twee toppers uit voerde nationale kreeg een meer dan spannend verloop. Falco, in een meer dan sportie ve stijl, kon in de eerste helft het laken niet naar zich toe trekken. Hiervoor was Willy Van Damme weer eens on houdbaar. De tussenstanden 18-19 en 25-27 bewijzen dat Jo Muller-Servaes de evenknie waren van Van Damme-Kris De Pauw. Er kon gerust wor den met 37-34 en dit was het grootste verschil tussen twee evenwaardige teams. De tweede helft stond Willy Van Damme alleen voor de afwerking in. Falco kon echter niet profiteren van de steriliteit van Kris De Pauw. Via 94-50 en 59-60 gingen beide ploegen zij aan zij naar het einde. De Gentenaars gingen de laatste minuut toch met de beste winstkansen naar het einde maar Pedro Vermeersch zette Temse op 76-76 zodat een ver lenging moest gespeeld wor den. Ook hier gaf niemand een krimp. Weerom was Pedro Vermeersch de man van die aanvullende vijf minuten maar wanneer Falco weer op winst geraakte was het nu Ivo De Pauw die even voor affluiten 88-88 op het bord prikte. Uit stel van exekutie met een nieu we extra-time die uiteindelijk beslissend zou blijken. Kris De Pauw zette zijn ploeg op rozen en Jef Verspecht maakte de korf die over winst en verlies moest beslissen. Falco, als evenknie van de thuisploeg, moest eraan gelo ven en dat was eveel voor coach Gevaert die een half uur na de magch nog niet tot kom- mentaar bereid bleek. Punten: TemseVan Damme 29 p., De Pauw Kris 22 p.. De Pauw Ivo 2 p.. Van Lomber- gen 4 p., Verspecht 2 p.n Ver meersch 25 p., Gosselin 12 p Falco: Van Vooren 20 p.. Mul ler 21 p.. Vincent 10 p.. Noben 13 p., Servaes 10 p., Beirnaert 6 p.. Van de Velde 4 p., Bou- derez 6 p. WEGA Melsele - Ebes Gent 66-81 Melsele. dat zijn verdediging ingesteld had op De Waeghe- neire, moest al na 4-11 onder vinden dat de Ebes-ploeg nog andere pijlen op haar boog had. Van Goethem bracht Melsele nog tot 20-17, maar toen kwam Van Vooren (ex- Tissac) op de proppen. Melse le bleef steriel in de aanval en liet De Backer vrij in de rac ket. Het resultaat stond bij de rust al op het bord: 34-40. De tweede periode ging Melse le nog even de neus aan het venster steken. Laurcys speelde zijn centime ters uit en in een spannende tweede helft noteerden wij tus senstanden als 46-46, 52-52 en 60-60. Toen Laureys even ging rusten bleef Melsele ook even in de kou staan. Een attente Ebes plaatste die laatste 5 minuten een 0-17 en het ongelooflijke gebeurde. Een 60-77 stand bleek een niet meer le omzei len klip voor een thuisploeg die hiermee de tweede plaats in de rangschikking verspeelt. Punten: Melsele: Van Goe them 20 p., Polfliet 6 p., Lau reys 16 p., Stout 6 p., De Cauwer 16 p., Van Puym- broeck 2 p. Ebes: Van Vooren 22 p. De Backer 25 p.. De Clercq 4 p., Gorleer 4 p.. De Wagheneire 8 p.. De Smet 8 p., De Wulf 4 p.. Dhondt 6 p. WEGA BBC Lokeren - Red Boys 84-97 Moest men vorige week om vertrouwde vrijworplijn afwerkers smeken, dan kreeg Lokeren bijbenen tot53-J3. ïikhw Lokeren deze week in de per- Weer ging de thuisploeg!? soon van Van Lent een top- dool en nieuw balverlies bi kiheisj schutter bij. Er was dus blijk- gelde opnieuw het lot baar beterschap langs die kant Durmeploeg. Red itoorsp veil ïbouwet cht h; «ii fHIC( lijkt rspcl Ook 'boven i Mare «I V. mhal. hn tri 'Mgen Robe Bavi Gent - Wasocub Waasmunster 93-83 maar het overvloedig balver- uit via Pieters tot 55-66eni lies bleek nu dodelijk voor de een definitieve optie op Durmejongcns. Een goed be- overwining. Toch is er gin via 9-6 naar 24-16 deed ce lichte opgang waar te ne Lokerse supporters al hopen, bij Lokeren dat binnenkom Even bleef dc thuisploeg ste- nieuw met de zege tal riel en speelde een reeks ballen knopen, in handen van de Red Boys Punten: Lokeren: Van Lent zodat na 19 minuten al 34-39 p., Gerlo 19 p.. Van Bo«n op het bord stone. p.. De Nul 14 p., Vion9 Een te late vervanging Van de Moens 6p.Dhaen 12 p Vijver-De Nul voor Dhaen- Red Boys: Pieters 25 pi Moens bracht nog 37-43 rust- man 8 p.. Mc-ulcman lf cijfers op het bord. Toen Lo- Straetman 20 p., Van keren dan verder op zijn elan Berghe 14 p.. Borremansl doorging met Van Lent in de De Vuyst spits en De Nul vanop zijn BBC Bazel - Eksaarde 74-71 De thuisploeg bleef deze keer jonge Eksaardse geweld w» op winst na een mindere pres- genlijk zonder het te verdifj8 zakten de bezoekers de- tatie. Misschien werd Eksaar- ginc de v Basket: Scheldejeugd Temse knoopte terug aan met de viktorie via een 94-95. (dw) nam met Kinders de eerste minuten voor haar rekening. De 12-18 stand na 5 minuten werd door een massa tempo- verhogingen veranderd in 18- 30. De Gentenaars konden hun ogen niet geloven want het maximaal verschil werd uitge bouwd tot 18-36. Wasocub kon echter géén profijt halen uit deze skore. Het wilde nog meer, bleef verder snelheid spelen, leed hierdoor balver- .,.^5 uv ncufccnpioeg nei uex- sel op de neus. Scheidsrechter Van Wassenhove ging met de glimlach door de match, liet de Bavi-spelers ongemerkte fou ten maken en in een minimum van tijd kregen wij 38-43 rust cijfers, Wasocub was zo goed als bijgebeend en verloor hier waarschijnlijk de match. De eerste minuten bleven de ploegen nog aan elkaar ge waagd maar na 7 minuten moest Kinders wegens knie pijn op de bank. Wasocub ging na 62-62 even beven maar na miiuei m cixaar. van den Bos sche kreeg nog een technische fout en Bavi kreeg toen vleu gels. Het verschil groeide nog tot 10 punten aan maar dat hadden de Wasocub spelers ze ker niet verdiend. Punten: Wasocub: Acke 10-8, Van den Bossche 8-12, Hof man 8-4, Kinders 15-9, Windey 0-ë, Van Damme 2-2. Bavi: Vernimmen L. 6-12, Vernimmen M. 12-14, De- rouck 8-14, Fransaer 6-10, De Caesteckcr 0-5, Magnus 2-4. WEGA de onderschat en was de over- saarde blijft reeds weken if moed de reden dat Bazel de goed verweer voor hel W eerste helft in de mist bleef, licht brengen en wij durven8 Wie zal het zeggen? veel op verwedden dat bi®19' Maar enkel Becquet-Van Ren- kort een verrassende scalp'" lerghem kwamen tot scoren, hun gordel hangt. Eksaarde voelde dat er meer PuntenBazel: Dirckx 8 inzat en ging de eerste helft Becquet 27 p Toté2p," met een schitterende Van Pe- re 4 p, Deben 1 p., Ruy1^ teghem op zoek naac de eerste 7 p, Borggraef 5 p, Van Rit zege. De 36-40 rustcijfers wer- terghem 20 p. den echter de tweede periode Eksaarde: Willems 3.1'F in de andere richting gezet. Tollenaere 5 p., Van Meire deed een voorzichtig ghem 28 p.Vervaet 13 p» j wederoptreden, bezorgde zijn Willems 6 p., Geldof 2p. ploeg de nodige rust tegen het

De Voorpost | 1983 | | pagina 40