m-rymÊ BEKERVOETBAL CERCLE BRUGGE-BEVEREN 0-3 Verdienstelijk Brugge stoot op counters van SK Beveren Urbain Braems: «Kusto kan weer negentig minuten voetballen» JEUGD - HANDBAL LOKEREN-KV MECHELEN 2-1 Nijskens en Vander Eist op hun felst Wij zijn nog maar net begonnen -Timrni Llnf KU/vi Iiv/i mulii 30 - 4.11.1983 - De Voorpost Op de openingsdag van de huidige kompetitie was SK Beveren erg moeizaam aan een 0-1 zege op Cercle Brugge geraakt. Sindsdien waren de Waaslanders ongeslagen gebleven en afgetekend naar de top van de rangschikking geklommen maar ook Cercle Brugge was erg goed gaan spelen en stond na elf wedstrijden op de derde plaats. Alles was dus aanwezig om het bekertreffen tussen Cercle Brugge en Beveren tot een voetbalfeest te laten uitgroeien. Beveren had vorige week op Olympia trouwens ook nog aardige publiciteit voor zijn counter voetbal gemaakt. Zestig minuten lang zou Cercle het verdienstelijkste elftal zijn. De thuisploeg was het meest aan de bal, had de beste opbouw en de snelste ritmeveranderingen. Aardig voetbal. Kansen kwamen er in de eerste helft ook voor de Bruggelingen en in de aanvangsfazen had Beveren zelfs de hulp van de scheids rechter nodig om overeind te blijven. Een duidelijke over treding van doelman De Wilde op Sanders werd onbestraft ge laten. In diezelfde tiende mi nuut mocht Cercle een tweede strafschop claimen toen Paul Theunis de bal met de arm uit het strafschopgebied werkte. Costantin floot weer niet. Op vallend bij dat alles was dat de Bruggelingen erg weinig pro testeerden bij zoveel onrecht vaardigheid. De thuisploeg voelde waarschijnlijk ook wel dat Beveren niet in een al te beste dag was en men meende van Brugse zijde dan ook dat de doelpunten er hoe dan ook zouden komen. Bij de rust stonden de bordjes echter nog altijd 0-0. Onmiddellijk na de rust kreeg Cercle via Verheecke een erg goede kans maar zijn schot ging naast. Beveren kon ook nu maar weinig in de plaats stellen en de kompetitie- leiders bleven behoudend spe len en rekenden duidelijk op de counter. Met snelle man netjes als Martens en Albert leken ze daar ook op Olympia toe in staat. Precies na een uur spel kreeg Ronny Martens een enige kans om zijn snelheid te demonstreren. Van op de mid denlijn stuurde de Ier John son, erg onbegrijpelijk voor de 7000 toeschouwers, de bal weer naar zijn doelman. Maar vooraleer Barth bij de bal was had Ronny Martens het leder kasnummer V De 3Waseclubs overleefden de 1e Bekerzifting! j Mama Help! Men had bij SK Beveren gerekend op een erg zware opdracht. Cercle bleek in kompetitieverband toch erg goed op dreef en Olympia ligt de Waaslanders al van langer niet zo goed. Maar de bekerwedstrijd Cercle Brugge-Beveren eindigde dan toch maar op een riante 0-3 zege voor de Waaslanders. Een bewijs voor de huidige konditie van de mannen van Urbain Braems. Lambrichts «In de eerste helft hebben we het even moeilijk gehad. Brugge speelde toen goed samen en we kregen toen het geluk aan onze zijde. Na een uur kantelde de wedstrijd. En die flater van de Brugse verdediging was natuurlijk een bijkomend gunstig element voor ons. Tenslotte mogen we toch stellen dat we de overwinning verdiend hebben. Al zijn de cijrers wel te zwaar vóór onze verdienstelijke tegenstan ders. Theunis «Een erg goede voorbereiding voor de terugwedstrijd op Aberdeen. De uitgangspositie is ook daar 0-0 en we moeten er voor zorgen na negentig minuten aan de winnende hand te zijn. Beveren is duidelijk een counterploeg. Daar is toch niets oneerbaars aan. Trouwens hoe vaak moeten wij op Freethiel de wedstrijd niet maken. Cercle wils in die eerste helft echt niet zo makkelijk te bespelen. Bekijk maar eens de stand. De Bruggelingen staan niet voor niets derde in de klassering. Braems «Te zwaar? Ja. Onze tegenstander verdient dat niet. Ze hebben erg goed gespeeld. We hadden ons trouwens aan een loodzware opgave verwacht en in het begin leek hel daar op ook. In de tweede helft kwam Beveren als een ander elftal op het veld. Toen wist ik dat de overwinning wel mee naar huis kon. En Ronny Martens heeft dan erg belangrijk werk gedaan. Een fout van de verdediging? Natuurlijk, maar de tegenstander moet er dan nog altijd een doelpunt kunnen uit puren. En nadien was Beveren duide lijk de beste ploeg. Dat kan niemand tegenspreken. Het tweede doelpunt, van Schönberger, weer een staaltje van zuivere voetbaltechniek En ons derde doelpunt deed de verantwoordelijken wellicht het meest plezier. Het was het bewijs dat Kusto terug de volle negentig minuten aankan. Dat is voor de ploeg een erg belangrijke vaststelling. H.A al onderschept en voorbij de wanhopig graaiende doelman geplaatst. Toen gaf bijna niemand nog een cent voor de kansen van Cercle. Beveren kreeg nu zijn geliefde situatie. Rustig opvan gen en dan verrassend snel uitbreken. Cercle leek te be seffen dat er nog maar weinig kon veranderen. Naarmate de bekerpartij verder evolueerde viel het elftal letterlijk uit el kaar. Brugge verloor zijn be weeglijkheid en van goed sa menspel was plots geen sprake meer. Beveren kreeg hierdoor zonder veel inspanningen de heerschappij op het midden veld en het was helemaal niet zo verwonderlijk dat Heinz Schönberger na solowerk de Waaslanders op 2-0 kon plaat sen. Even was er nog hoop bij de plaatselijke aanhang toen Kooiman in het strafschopge bied erg onhandig onderuit werd gehaald. De man in het zwart kon van de Aberdeenrei- zigers echter geen kwaad zien. Cercle Brugge moest tenslotte de beker tot het einde ledigen want Marek Kusto, voor het eerst sinds lang weer volle ne gentig minuten op het gras. kon drie minuten voor tijd een derde bezoekend doelpunt la ten optekenen: 3-0 voor SK Beveren. Een verdikt dat voor het niet onverdienstelijke Cercle Brugge echt te zwaar uitviel. Beveren bewees nog maar eens een ongrijpbare counterploeg te zijn en de geelblauwe verantwoorde lijken zagen in de ruime over winning op Olympia een gun stig voorteken voor de terug wedstrijd tegen Aberdeen op Pittondrie. Hugo Af.rts Waasmunster derde op pupil- lentornooi van Hechtel Via een 3-1 zege op Meiveren hebben de allerkleinsten van H.K. Waasmunster zich eervol onderscheiden en misschien een beetje onverwacht een derde plaats gehaald op dit met negen ploegen goed bezet te tornooi van Arena Hechtel. In de schiftingen wonnen de jongens van trainer E. De Vlieger relatief gemakkelijk tegen Tongeren (5-1), Kortes- sem (9-2) cn Hechtel 2 (8-1). maar later tornooiwinnaar Hasselt 1 was toch nog een klasse sterker en vooral veel sneller Ploeg: Desseaux Ste- faan (kap.). Vermeulen Stef., Thierens Stijn, Taelman Chris, Roels Wim, Ternest Koen, De Grave Tom, Desseaux Chr.. De Groote Wouter. De wedstrijden Waasm.-Tongeren Taelman 1Roels 4 Waasm.-Kortessem 9-2 Roels 4, De Graeve 2, Tael man 3 Waasm.-Hasselt 3-7 Roels 2, Thierens 1 Waasm.-Hechtel 8-1 Roels 4, De Groote 1. Tael man 1, Vermeulen 2 Finale 3-4 plaats Waasm.-Mei veren 3-1 Roels 1. Vermeulen 2 Eindstand 1. Hasselt 1 2. Hechtel 1 3. Waasmunster 4. Meiveren 5. Tongeren 6. Kortessem 7. Mechelcn 8- Hasselt 2 9. Hechtel 2 Lokeren trad aan met een voor de zoveelste keer vertimmerde ploeg. Christofte achteraan als libero en Van der Gyp in de spits. Rik Van Cauter daarentegen was reserve, en Angelo Nijskens, de man van Hulst, ging de zaak nog eens een extra Nederlands pigmentje geven. René Van der Gyp moest nu zijn boude uitspraken van in «Sporttribune» maar eens waarmaken. Mechelen was ook paraat, versterkt in het Duits door Benfeld, Reisinger en Güttler, allen onder het waakzame oog van kapitein Asselberghs. Bovendien zagen we een massa supporters die de verplaatsing naar Daknam gemaakt hadden. Rechtover de tribune zag je zelfs bijna niks dan de roodgele kleuren van de bezoekers. Er waren er byna meer dan Lokeraars. Een typische bekerwedstryd, die de volle aandacht zou opeisen van scheidsrechter Van Langenhove. Angelo Nijskens was de man die overal zijn voet tussenstak en voortdurend in de weer was om zijn selektie te verantwoor den, maar de Mechelse verde diging was moeilijk te doorbre ken. Ook Van der Gijp liep heen en weer, maar het waren toch Mommens en Vander Eist die hun stempel drukten op de door Lokeren beheerste eerste helft. Het scheen weer rond te draaien in Daknam, en een doelpunt kon nit uitblijven. Op de twintigste minuut was het dan zover: Van der Gijp lost een schitterend schot op doel, dat slechts met veel moeite werd tegengehouden door Custers. Swat Vander Eist herneemt en trapt de bal tegen de netten en zijn skore- frustraties naar het verleden: 1-0. De tijgersprong in de hoogte van de Swat bewees zijn vreugde. Mechelen kwam nu ook uit zijn hok en Hoogenboom kon maar nipt een schot in de hoek van Benfeld uit zijn muit hou den. Ook Reisinger knalde hard, maar de Lokerse Neder lander was bij de zaak. Voor de rest loopt Güttler maar eens lomp tegen Van Bergen aan, en aan de overzijde maakt Vujkov een fout op Benfeld. En toen was er koffie. Na de rust zagen we een offensief Mechelen. maar echt gevaar zat er nog niet in. Veel riskanter, maar dan op een heel ander vlak, was de agres sieve aanval van Jaspers op Mommens. Scheidsrechter Van Langenhove die de naam heeft konsekwent te zijn, liet dit hier alleszins niet blijken, want de schuldige kwam er mild vanaf met een boeking. Toch domineerde Mechelen voorlopig. Lokeren scheen wel bang te zijn en Nijskens trapte steeds maar in de buitenspel- val. De Vriese gaat door en omzeilt enkele verdedigers, cn plots fluit de man in het zwart. Algemene verwondering Wie schetst onze verbazing als wij eindelijk in de smiezen krijgen dat er een fout tégen De Vriese het leder in de Mechelse net- geblazen is. En maar van zijn ten: 2-1. Een mooie beloning oren maken, die Van Langen- voor deze verdienstelijke hove, en dat tegen iemand die speler niet mag antwoorden of hij Lokeren-KV Mechelen: Laroy is bij de zaak, terwijl Christofte klaar staat om in te grijpen, (x) zaak en om de haverklap stuurt hij Vander Eist en Nijs kens in de diepte. De Mechel se aanvallen zijn vrij fantasie loos. en Den Boer doet zijn naam alle eer aan zoals hij Van Cauter tegen dc grond duwt. Op een hoekschop van Ray mond Mommens neemt Van Cauter over - aanvallen is trouwens zijn normale funk- en Angelo Nijskens werkt Een minuut later geraakt krijgt geel. Wij vragen ons af Vander Eist alleen door. maar of hier eigenlijk een vete in het Asselberghs werkt hem tegen spel is. Even later mag Lokeren zich de grond. Strafschop, ondanks protest van de Maneblusscrs. nochtans gelukkig prijzen dat James Bett, anders een solied het geen strafschop tegenkrijgt element, schopt evenwel niet als de bal ongelukkig terecht- hard genoeg, want Custers dui- 5-1 komt op Christoftcs hand, de Mechelse supporters pro testeren heftig. Ineens krijgt Reisinger de bal, en hij knalt op dc paal! Pech onderweg. Aan de over kant mist Nijskens een open kans om de voorsprong te ver- kelt de bal uit de hoek Nu wordt dc match vrij anarchistisch. Het komt zelfs zover dat Ben«fielt» ongestraft een vuistslag mag geven aan Christofte. Van Langenhove heeft niks gezien cn laat door spelen. Dat vinden wij nu een laffe houding. Hij ziet het dubbelen. Van der Gijp wordt slachtoffer toch op de grond eruitgehaald en Van Cauter rollen, en hij heeft grcnsrech- Custers. Vander Eist stond aan de andere k?nt te wachten. Maar in ieder geval heeft An gelo een voortreffelijke wed strijd achter de rug. De rest was niet veel zaaks meer, maar door al de herrie op het veld geraakten Cluy- tens, Christofte en Benfeld aan een boeking. Ook James Bett staat genoteerd omdat hij de bal nodeloos wegtrapte. De agressiviteit waaide over naar de omheiningen, en op sommige plaatsen werd er be hoorlijk geknokt De politie moest eraan te pas komen en dan zagen wij nog enkele Me chelse supporters met verhitte gezichten en de voet vooruit het supporterslokaal binnen stormen. Een ontmoedigend schouwspel voor dc beschaaf de sportliefhebber. Wij hopen dat wij niet systematisch En gelse of Nederlandse toestan den gaan beginnen meemaken want fanatisme cn sportiviteit zijn wel eikaars tegenpolen. Wat Lokeren betreft, die be keren verdé'r. Ze zullen daar wel blij zijn met deze eerste overwinning na vijf nederla gen. Dit kan het keerpunt zijn. komt erin, maar dan in de defensie om de lange Den Boer te pareren Ook vooraan blijft Lokeren gevaarlijk. Op het halfuur krijgt Mechelen voorzet kan Reisinger er zijn hoofd tüssensteken en de bal gaat voorbij Hoogenboom. Een prachtig doelpunt! Spelmaker Mommens heeft echter een stevige greep; op de ters die hij kan raadplegen. Maar kaarten voor spelbederf worden enkel aan de spelers gegeven. Het licht staat nu natuurlijk op groen voor de veau daalt onmiddellijk. Toch zien wij nog een'mooie soloren van Nijskens - wie dacht dat die man niet kan lopen heeft het duidelijk mis maar hij trapt de ba! op een uitgekomen Na de wedstrijd zagen wij twee glunderende geiicftj voor ons, Swat Vander Eist en Raymond Mommi* Logisch na die weken van deprimerende resultaten. De Voorpost: Je hebt in het begin van de wedstrijd n prachtig doelpunt gemaakt, Swat. Is dit het einde van tji zorgen en frustraties? Vander Eist: Wel, ik 'hoop het. Met deze treffer kan iH kritiek een beetje de kop indrukken, want je mag nogif goeie wil zitten en bergen verzetten, het is een doelpuntdj eerst opvalt. Want ik heb echt pech gehad de laatste tijd i, die drie maanden dat ik bij Lokeren speel heb ik al mi, blessures gehad dan in heel mijn loopbaan ervoor. IkL nóg niet voor de volle honderd procent in orde, n zwaarste is eraf. De Voorpost: Raymond, Jaspers heeft je aangepakt Goicoechea». Moet zo een speler van het veld? Mommens: Ik vind van wel. Voor zo een fout heeji Vriese op Mechelen rood gekregen, en dat was zogtn normaal in de optiek van de nieuwe manier van blazen, nu telt dat ineens niet meer. Dat gaat er bij mij niet m Jaspers keek niet naar de bal, hij viseerde zuiver de Net als die Goicoechea. Je kan zo iemand zijn hele kat breken. En wat krijg je als straf? Zeven weken g Van achttien over tien naar zeven. Het is een echte Ze moesten zo iemand schorsen tot het moment dai gedupeerde in kwestie zelf weer kan spelen. Dan iedereen wel zijn verstand gebruiken. De Voorpost: Guy Thijs heeft jouw naam genot verband met de openstaande linksbuitenplaats in het naai elftal. Ga je weg uit het middenveld? Mommens: Nou, ik wil wel overal spelen. Omdat H bij Lokeren in het midden sta, wil dat nog niet zeggen dttii in geen andere zone kan renderen. Na de wedstrijd Schotland heeft Guy Thijs mij aangesproken, en ik nogal wal blij dat ik een nieuwe kans zou krijgen. Hij zo weinig mogelijk af van zijn basiselftal, het is dm makkelijk om erin te geraken. En in het middenveld ist veel te veel konkurrentie. Mlaas-< vhfgeket De instel Rkndreef I Ie ver lil lieten Intege Vander Eist: Maar eenmaal dat je erbij bent, voel je dat je vertrouwen krijgt. Ook als ik in mindere konditiei ben ik nog geselekteerd en via mijn prestaties in de natioié ploeg heb ik dan nog kunnen aanpikken met de goeie von De Voorpost: Er wordt zelfs beweerd dat je beten naai speelt dan in klubverband. Hoe verklaar je dat? Vander Eist: Wij spelen inderdaad goed met de Belt ploeg, want dat zijn in principe de besten van het0 Daarbij is de groepsgeest uitstekend en we hebben a grote b, aureool van sükses, en dat stimuleert ook. Maai ^en Lokeren klikte het eigenlijk ook al vanaf het begin, ui Ir oefenwedstrijden en de eerste kompetitiewedstrijden lit, alles gesmeerd. Ik kombineerde heel goed met Van der G" en Larsen en iedereen. Het lijkt misschien te eenvoudig) te geloven, maar de enige reden voor de mindere prest is de uitdunning van de spelerskern met die verwondii en schorsingen, plus voor mij persoonlijk het feit dat zoveel blessures kort na elkaar gehad heb. Na Schi bijvoorbeeld kwam ik terug met een dijletsel. No mocht ik niet spelen, maar toch heb ik het risiko gen - de trainer heeft me niet gedwongen - om tegen Brugge mee te doen. Gewoon omdat ons elftal vertimmerd was. Natuurlijk haalt zo'n mindere prest reputatie naar beneden. De Voorpost: Het komt misschien door de slechte smaak van de nederlaag tegen Cercle, maar er precies minder Lokerse kijkers dan Mechelse? I Mommens: Ja, maar dat hoefde niet zo te zijn. Er misschien 40 supportersklubs in het Lokerse alleen al, dan spreek ik nog niet van de gemeenten errond. W| waren ze? Ik vind toch dat een echte voetbalfan achter klub moet staan, zeker als het moeilijk gaat. En niet zo het hoofd laten hangen. Vander Eist: Zoals in Engeland, daar steunen ze team door dik en dun. Natuurlijk moet je wel meerekei dat je van deze streek uit in een uurtje rijden vier topklubs kunt aan het werk zien. Er is keuze te over. De Voorpost: Zou je nog naar het buitenland gaan? Vander Eist: Nee. Ik bedoel, het was een mooie ervar ik ben blij dat ik het gedaan heb. Aanpassingsproblt had ik helemaal niet, daar gaat het niet over. Maar ik het meegemaakt en dat is voldoende. Ik vind het hier Is nu aan Raymond. Mommens: Tja, ik zou zo'n kans wet aangrijpen, dacht je. ledereen die vooruit wil probeert alles uit. Maan wacht rustig af. De Voorpost: Een klassiek vraagje: wie «lichtende voorbeelden'? Vander Eist: Dat is eenvoudig Pele. En ook Cnqj Zondermeer. Mommens: Nou, dat waren zéker twee god Maar ik was ook zeer onder de indruk van Rensenbrinh zijn glorieperiode. Vander Eist: Hoewel je soms met 10 man speelden hem, als het een uitwedstrijd was. De Voorpost: Spelen jullie nog Europees met Lokerenl Mommens: Wel jongen, de kompetitie is nog maar a begonnen! I rechts s Al van bi klasse Ktkring ihandvo sdste Not Waasmunster A: Van Bauwel- ploeg doodeenvoudig niet aan Wedstrijd met twee gezichten: de thuisploeg akteerde zo lo om en traag dat de bezoekers niet onverdiend met 3-6 leid den bij de rust. Na de traditio nele «saus» kregen we dan toch een gemotiveerd Waas munster te zien dat via Dutré en Leunis nog onverwacht ge makkelijk kon zegevieren. Desseaux, Roels 1, Dutré 6, Verdurmen 1, Leunis 5, Thie rens, Ternest, De Graeve, De Meerschman, Goossens. Ajax B: Moens, Joos, Van Ou- denhove Backaert, Said 1, Bogaerts 4, Debus'schcre 2, Christiaens, Van Ransbeeck. de 6-m kwam. Van hieruit ver trokken pijlsnelle tegenaanval len die door Bosman en C° koelbloedig omgezet werden. Waasmunster: Desseaux, Van Bauwel, Roels, Dutré, Ver durmen, Van Damme 1. Leu nis 3, Thierens, Terncst, De Waasmunster B-Ajax Lebbeke Graeve, Vermeulen A: 4-30 Spel van kat en muis. De Lcb- bekenaars in hun sterkste op- Pare^ijck stelling waren in verdediging zo oppermachtig dat de thuis- Ajax: Moens, Cleymans 3, Verheyden 6, Bosman 11 Coorcman 4, Debusschere 4. Van Oudenhove Aalst, I priroAn 'V mSRBÊM Lokeren-KV Mechelen: Hoogenboom steeds klemvast. lx) van Bergen, houdt de bal tegen EVA dc provinciale scholieren, (fier). Lokeren - KV Mechelen: Het muurtje.

De Voorpost | 1983 | | pagina 30