«0SÏÏ02Ü m I tl Oververdiend Finaleplaats gaaf gehouden Hamme in nesten ■SS! tSïiSimÊi'faiêffliÊÊiÊÊ BEKEft van belgie SK SINT-NIKLAAS - OVERPELT 3-1 'l BILZERSE-EENDRACHT ZELE 2-1 NINOVE-VW HAMME 5-1 Leon Noliet: «SK Sint-Niklaas speelt nog beter dan vorig jaar!» masmi mgmmmsm Bruisend talent op toernooi te Temse 1§4 N Eendracht Aalst: zonder Gerard Deroy De Voorpost - 4.11.1983 - 31 ««ICQ Monwiit en. dstriji e wntf St.-Niklaas - Overpelt: Fredje Truyens komt duidelijk terug in topvorm, (dw) l-Siklaas-0 ver pelt: Het mooistè doelpunt viel ei afgekeurd, (dw) Jeter nait dat? e Belgii een kopstoot van Van den Hende. maar het De instelling waarmee de Limburgers naar de Water- Andreef kwamen, was werkelijk bedenkelijk en bijna Ie verantwoorden in een bekerkompetitie. Nooit of I lieten de rood-blauwen offensieve bedoelingen blij- Integendeel, met negen spelers gingen ze in en rond iebbenk .grote backlyn staan, zodat de Klaaskens alle moeite Maai b ^en om de noodzakelijke doelpunten aan te tekenen. jn. Er 'leen al ond. Wi achter del zo neereken problem laar ik hier best rijpen tit. Maar ok Cnd ê0^ Waas-Overpelt: De doelman v 'rechts springen, (dw) senbrini» Overpelt n Deze trok behoorlijk zijn streng. SK kwam vanaf het uur onder stoom en liet dadelijk blijken dat er geen verlengin gen nodig zouden zijn. Tot tweemaal toe kreeg Luk Bevers een goeie kans. maar hij drukte te overhaast af. Aan de 67ste minuut kreeg de match haar beslissende wen ding en werd de Overpeltse ban werkelijk gebroken. Mark Leroy, die zich als voorstopper goed inzette, zond Simoen uit over rechts. Jan kontroleerde de bal goed en gaf een copy- voorzet naar de verste paal. waar Fred Truyens makkelijk kon binnenwerken. Nu werden de Limburgers werkelijk van het kastje naar de muur gespeeld met een vol gende doelgelegcnheid welke Simoen naar Vandenhende legde (maar Danny's schot werd in extremis door doelman Vreys in corner verwerkt. Luk Bevers was vervolgens wat egoïstisch wanneer hij twee maats in het centrum vrij had lopen en zelf inschoot. Maar'in de 75e minuut praatte niemand daar nog over omdat de Wuustwezelenaar dan een magnifieke hoekschop recht streeks tot in de netten omboog. Aan de overkant kwam Die slechts een keertje in aktie (bij een magnifieke knal van Pee- ters). Naar het einde toe viel de mooiste Wase treffer langs Vandenhende maar dit feestje i links Sm8 n'el door wegens vooraf gaandelijk offsidestand. BEKER GOUDEN GIDS 1/2 FINALE HEENWEDSTRIJD Eendracht Zele, vorig jaar finalist in deze bekerkompe titie, heeft zijn kansen behouden om op 7 januari in de terugwedstrijd opnieuw naar de finale door te stoten. Voor trainer Toon Pfaff betekende dit treffen een unieke gelegenheid om met enkele experimenten uit te pakken. De Eendrachttrainer ging zelf op de bank postvatten en bracht Dirk de Ferrerre en de heroptredende Rudi Peersman in de basis. Ook Francois Michiels die vorige zondag zijn debuut vierde op de liberoplaats, kreeg een plaats in het steunvlak toebedeeld. Het gewijzigd Eendracht nam in Bilzcr.se een goede start vermits de Ferrerre na zes mi nuten kon aantonen niets van opportunisme verloren te heb ben. Een hoekschop van Jan Pieters werd door Theo Bordui verlengd tot bij de Gremberge- naar die doelman Moons kans loos liet. Deze riante uitgangs positie werd in dezelfde mi nuut tenietgedaan. De wed strijd was gestart zonder lijn rechters zodat de rcf het niet eenvoudig had bij de buiten spelfazen. Het doelpunt van de thuisploeg was er het gevolg van vermits bij een geharrewar voor de Zcelse muit duidelijk in buitenspelpositie werd ge scoord. Bilzen - gestimuleerd door dit sukses - kwam op het kwartier op voorsprong. Dan ny Van Puyvelde stopte met brio een schot maar kreeg het leder niet volledig onder kon- trole zodat de 2-1 cijfers op het scorebord prijkten. Bilzen. duidelijk de best spelende ploeg in de eerste helft, kwam na de pauze niet meer aan de oppervlakte. De Zeelse trainer verving aan de rust Peersman, de Fer rerre en Michiels door Benja min Saey. Eugene Blomme en Jan Geens, wat zich resulteer de in een overwicht van de gasten. Tien minuten voor tijd liet Eendracht de kans liggen om eert puntendeling uit de wacht te slepen. Eugène Blom- me weVd bij een van die akties foutief gestuit in de fatale zone zodat de bezoekers een straf schop werden toegewezen. Ka pitein Freddy Jacobs gelastte zich met de taak. Met een schijnbeweging plaatste hij doelman Moons op het ver keerde been maar de bal keil de aan de overzijde net naast. Via Van Heusden werd het bijna 3-1 maar de Limburger liet ook deze unieke gelegen heid voorbijgaan. De Zeie naars hielden het bij een hoop volle uitgangspositie en voor Toon Pfaff was dit bekerduel een uitstekende voorbereiding op de twee komende verplaat singen naar Izegem en Oude naarde waarbij voor het Zeelse team een goed klassement op het spel staat. (Joost Arens) Liet gaat VW I lamme de jongste tijd niet voor de wind. Uit drie recente wedstrijden werden amper twee punten gepuurd. De oefenwedstrijd vorige zondag op Ninove werd afgetekend verloren. Zijn hiervoor verklaringen? P- Al van bij de aanvang bleek l klasscverschil duidelijk. Lokeren. «Kring versierde immers ihandvol doelkansen. Eerst «klc Noë ploegmakker Eric «oix in goeie schietpositie, 'de rijzige Pallieter schoot naast. Even later alweer goed meeoprukkende achter achter het kanon, I iK" slond nic' goed ge it IsPiOok Jan Simoen mengde in de vuurlijn doch Van- t"de kon diens pas niet 'ij doelman Vreys depo- Diezelfde weggcplaat- 1 aanval werd onmiddellijk "'voorgebracht, maar Van. We miste het schot. Ty- id was wel dat de eerste •tende tegenstoot pas in 'Ade minuut kon opgete- worden en dat was dan nadat een prachtige diep- van Truyens door Si- Jonbenut was gelaten. onzekerheid doemde op in de lokale rangen 1 de openingstreffer zo uitbleef, Maar steeds brachten de lokalen de 1 on lef op om de bezoc- offensief te overspoelen, 'stuurde Lacroix in de 20ste 'Simoen uit, maar inval- ilman Vreys kwam ge- s'uit. Even voor het halfuur •neen zucht van verlichting de overigens schaars opge- "^n toeschouwers (nauwe- 2000 betalenden!) wan- Danny Vandenhende 'echts weer vrijraakte en 'Ier voor Ovcrpeltdoel Van Wambeke miste maar aan de andere ■aide Simoen het leder goed mee en besloot in de ![e hoek. Wie gedacht had sportkring nu wel de wed- ai handen had, kreeg onmiddellijk een dreun jewelste te inkasseren. Put W[de nog geen minuut la- Mn goeie kans. gal' een ™t balletje aan de rand van gtotc backlijn van de Waze- ikn e'1ar 70Wc' Mare Leroy (jZ Tcrvoort maar bleek- O '«geerden en zo kon if, ers makkelijk inschieten '°Ne 30ste minuut). De Klaaskens waren door deze onverwachte gang van za ken even uit het lood geslagen en gebruikten het laatste kwar tier van de eerste helft eigen lijk om zich stukje bij beetje te herpakken. Buiten een schot van Lacroix, die via de Over- peltgoalie 'buitenkaatste. was er ook niet veel te zien! Aan het begin van de twee de periode geraakte dan ook nog keeper Tervoort uitge schakeld omdat hij te lang talmde om een aankomende bal te onderscheppen. Hij wérd met een berrie afgedra gen, maar de gevolgen bleken niet dramatisch. Wel moest Diederick Stickens in het veld. Met deze prima verrichting legt geel-blauw dus voor het eerst sedert elf jaar beslag op een plaatsje in de achtste fina les voor de Beker van België. In 1972 raakte de Sint-Niklasc formatie nog eens even ver, maar werd toen uitgeschakeld door Beerschot, een tegen stander die op 7 november niet meer door Guy Thijs uit de urnen kan gevist worden om dat de Mannekens het schro melijk lieten afweten tegen Zwarte Leeuw. Bij SK Sint- Niklaas leeft nu de hoop op een daverende tegenstander... Liefst op eigen terrein. (M.N.) Trainer Guy Lammens: «In de thuiswedstrijden tegen Wervik en Dottenijs kwamen we niet verder dan een gelijk spel. We hebben behoorlijk gevoetbald, maar de kansen werden onvoldoende waarge nomen. In Ekeren hadden we gewoon te maken met een op ponent die sterker was. Boven dien, en dat mag toch wel gezegd worden, zijn we al eni ge tijd sterk gehandikapt. Dat zal ook volgende zondag op Moeskroen het geval zijn In totaal ontbreken er zes spelers, waarvan er vier geregeld titula ris zijn. Guido Joos ontbreekt reeds van in het begin. Luc Schuddinck en ikzelf zijn ook al enkele weken op de sukkel. Chris Van Dam werd vorige week gekwetst tijdens een re- servenwedstrijd. Hij zit voor drie weken in een gipsverband. Komt daar nu bij dat Dirk Van Buyten een speeldag geschorst is, en doelman Jo De Wilde aan een schorsingspcriodp van vier weken begint. Welke ploeg in de vierde klasse kan zonder kleerscheuren zoveel spelers missen? Aan de nederlaag van vorige zondag op Ninove til ik niet zwaar. Niet iedereen was op post. Een paar spelers verko zen te rusten. Bovendien heb ik een ander spelsysteem uitge test. Vijf spelers stonden in het middenveld, drie aan achter aan. Het is een tegenvaller geworden. In Moeskroen zul len we moeten roeien met de riemen waarover we beschik ken. Ik weet dat het geen mak kelijke opdracht wordt». Intussen is het voor iedereen duidelijk geworden dat de kracht van de vierdeklasser die schuilt in zijn middenlinie., met de helft wordt gedevalueerd wanneer Guy Lammens ont breekt. Hij is al enige tijd gewond aan de hakpees. Die wonde lijkt nu wel gunstiger te evolueren dan verwacht. Toch zal Lammens nog een volledi ge week rust nemen alvorens hij aktief aan de trainingen zal deelnemen. In elk geval komt het er nu voor VW Hamme op aan om niet te veel voeling te verhezen met de top Na Moeskroen staan twee thuis- matchen tegen Zottegem en Borgerhout op het program ma Daarna wenkt de topper tegen leider Eeklo De ploeg. Amehnckx. Van Praet. Macs. Verbustel. Ma rin. Vcrmeir. Smet. Baert Boone. De Malsche-Vanhaec- ke Na afloop van de lastige partij tegen Overpelt was Leon duidelijk in zijn kommentaar: «We hebben vandaag, nog meer dan in voorgaande weken, de forcing gevoerd: 89 minuten tegen 80 minuten in de match tegen Charleroi. En nog is het resultaat niet navenant. Als de bal ooit voor ons gaat rollen, dan speelt Sportkring beter dan ooit. Maar wat ik bijvoorbeeld vandaag aan kansen heb zien missen, grenst aan het ongelooflijke. Op verschillende momenten was ik de wanhoop nabij, al moet ik toegeven dat de jongens het niet van de poes hadden tegen zulk een defensief spelende opponent! Als ik echter zie wat Beerschot zaterdagavond slechts vermocht tegenover bevorderingsploeg Zwarte Leeuw Rijkevorsel, ben ik zeer zeker gesterkt in mijn overtuiging dat Sportkring in eerste klasse niet zou misstaan en met ten hoogste twee nieuwe elementen zelfs een deftige middenmoter in de ere-afdeling zou zijn!» Lichtpuntén tegen Overpelt waren ongetwijfeld Fred Truyens (die in het middenveld beresterk speelde) en Mark Leroy die zijn heroptreden deed na twee zondagen schor sing. Mare liet eens te meer zijn atletisch vermogen en doorzicht bewonderen en bewees dat hij met zijn stevig kopspel en goeie passen heel wat toekomst heeft als voorstopper. Neem daar dan nog Georges Leekens bij, die Waarschijnlijk volgende week zal terugkerendan wordt het zelfs met mannen als Nijs, Lecroix en co een weelde een verdediging te formeren Over de gezondheidstoestand van Rob Tervoórt konden we tot dinsdagmiddag nog niet veel vernemen maar dien aangaande waren de eerste vaststellingen allerminst alarme rend; de gewrichtsbanden bleken wel geraakt maar ernstige gevolgen zouden niet gevreesd moeten worden. En zelfs indien de Nederlander voor enkele wedstrijden aan de kant moet blijven, panikeert Noliet niet in het minst (omdat hij - naar eigen zeggen - heel wat vertrouwen heeft in Stic kens). Laatstgenoemde viel zondag trouwens in moeilijke omstandigheden keurig in. Tenslotte werd er ook nog even over de belangstelling gepraat met de Wase mentor. Dat blijft meer dan ooit de doorn in het oog van de Wilrijkenaar omdat hij (met reden) niet begrijpt hoe het mogelijk is dat een ploeg die momenteel aan de leiding staat in tweede klasse, slechts 2000 mensen kan lokken voor een bekerwedstrijd. «Indien een ploeg als Aalst of Sint-Truiden in die situatie verkeert, kan men op de koppen lopen, maar in Sint-Niklaas heeft dal niet het minste effekt». Aangaande de lichting voor de achtste finales, hoopt Leon op een prachtige affiche in eigen huis, met een duidelijke voorkeur voor Zwarte Leeuw. Dat is immers een ploeg die goed voetbal speelt en laat spelen en vooral voor een pak supporters zorgt. Anderzijds wil ik ook wel een topploeg zoals Beveren, Anderlecht of Standard loten, maar dan worden onze kansen wel erg klein!» Ook Luk Bevers liepen we na de wedstrijd nog even tegen het lijf. Deze was zeer tevreden met zijn verbeterende konditie en denkt dat Sportkring zelden zo sterk gespeeld heeft als in deze weken. Over dat merkwaardig doelpunt wilden we wel iets meer weten. «Ik bén eigenlijk rechtsvoe- tig en daarom moest het eigenlijk niet zoveel verwondering wekken dat ik bij een corner vanop links een inswinger kan geven. Zondag verliep dat met een tikkeltje geluk, maar goed dat is nu eenmaal onontbeerlijk. Tegen mijn direkte tegenstander heb ik tijdens de eerste helft heel wat last gehad maar na de rust raakte ik meer in mijn element omdat ik de raadgevingen van de trainer in mijn oren geknoopt had. Voor mijn moreel is het natuurlijk ideaal zo een doelpunt. Ik meen dan ook naar een forme zoals in 1982-83 toe te groeien». Voor de komende weken, te beginnen zondag thuis tegen Overpelt, vreest Luk geen enkele tegenstander, hoewel het hem wel opvalt dat Sportkring als bijzondere sterke ploeg wordt aanzien door de opponenten omdat deze steevast met uitsluitend defensieve bedoelingen aanzetten. Hoe geel-blauw het zondag met het oog op de periodetitel doet, is voorzeker belangrijk. Dienaangaande kunnen we ons bijna niet voorstellen dat de Limburgers nog defensie ver te werk gaan als jongstleden zondag. Dat zou toch een al te schandelijke aanslag zijn op de voorkeur van elke rechtgeaarde voetbalfan! (M.N.) TAFELTENNIS Afgelopen weekend had in Een tornooi dat gezien het sporthal Tcmsica weer het na- overdonderend aantal inschrij- tiorlaal Cl. C2 tornooi van vingen een plaatsje tussen de badmintonklub Temse plaats, groten heeft gevonden. Niet St.-Niklaas-Overpelt; Fredje Truyens. moe maar voldaan, (dw) Eendracht Aalst zal zondagnamiddag a.s. Hasselt moe ten bekampen zonder Gerard Deroy. De Brusselaar is geel geschorst en wie zijn taak op het middenveld zal overnemen is tot nog toe een open vraag. Oefenmeester Borremans zat met de samenstelling van zijn team wachten tot liet allerlaat ste uur mede door het feit dat ook Johan Dierickx (klachten in de knie) onzeker is. Kan Johan niet in de voetbalwei (hij wacht de ultieme beslissing van de geneesheer af), dan zal hoogstwaarschijnlijk Peeters naar links verschoven worden en zal Suarez opgeroepen worden om als linkerflankverde diger te fungeren. Als substituut voor de geschorste Deroy werd ons de naam van Schets ingefluisterd. Die speelde tijdens de vriendschappelijke wedstrijd op Liedekerke vrij goed, ook al was het maar in een experimentele samenstel ling en waarin Geert Van Roy, Johan Dierickx en Sergeant (ook al knieproblemen) om veiligheidsredenen niet werden opgesteld. Op Liedekerke werd dus de voorkeur gegeven aan een reeks jongeren en volgens trainer Borremans viel de test positief uit. Jeugdige spelers als De Rijcke, De Bondt, Baeyens, Piron (terug uil legerdienst) en Muylacrt (weder- optreden) na een zwaar heelkundig ingrijpen) kregen goede punten achter hun naam. Volgens klubdirigent Roger Van de Waeter zijn er verschillende Eendrachtelementen die aan dg,poort komen kloppen om een plaats in de A-kern af te dwingen. Roger Van de Waeter is wat betreft de match tegen Hasselt vrij optimist. «Ik tip op een zege. Er is duidelijk meer en meer discipline in de ploeg verschenen. Trouwens, een zege regen Hasselt zou een goéde aanloop betekenen voor onze kassier rekening houdend met het feit dat volgende week RC Jet op bezoek komt», aldus Roger Van de Waeter. (abl) minder dan 158 inschrijvingen werden genoteerd Alle disci plines. met uitzondering van het gemengd dubbel in de Cl- reeks, waren geldig Zoals wc verderop zullen zien geen goe de zaak voor André De Roeck van Bazel. Maar eerst de C2. Noelle Minne, die vorige weck nog het tornooi van de Flying Shuttles won. maar dat spijtig genoeg niet geldig was. zag zich te Temse tegenover Eddy Peersman van Olbad geplaatst, die toch te sterk bleek te zijn. Peersman die door deze over winning Cl wordt, won met partner Maria Driessen ook het gemengd. Voor het ervaren duo Staes- De Prijcker van Temse wil het maar niet lukken. Ook nu weer verloren ze de finale van het dubbel van Ruyffclare- Heylen uit Schoten in twee spannende sets. Uitslag: 17-15 en 15-11. Een goed maar uitermate ver moeiend tornooi voor An Gij- selinck van Sint-Niklaas. Eerst verloor ze met partner De Clcrck het gemengd in halve finale, won vervolgens het dubbel met Anne-Murie Aute- kie in drie sets van het goed draaiende duo Smet-Van Nauw van Stekene en verloor uiteindelijk heel nipt het da mes enkel met 5-11, 11-6 en 12-11 van Kristel Geerts uit Stekene. Topklasse in de Cl Mare Daems van Smash Ekeren die blijkbaar van plan is alle Oost- Vlaamse tornooien te benutten om regelmatig van klassement Volleybal Lokeren-Juvenes Zele: Bockland (L) smasht, i Zeels blok is daar tegen bestand en stuurt de bal terug. te wisselen won ook hier het heren enkel in twee sets van een goed spelende Guy Van Hoorde van de Mintons. Nog een overwinning in het enkel heeft Daems dus nodig om B2 te worden. Vraag: welk tor nooi zal hij daarvoor kiezen? Het dames dubbel was te ge makkelijk voor Depauw-Van Strijdonck van de plaatselijke club maar vergde zoveel van Sonja Depauw dat zij het da mes enkel in drie sets aan Ann Christiaens van Stekene moest laten. Mooi badminton toch ook tus sen het geweld door. De 16- jarige Mare Hanze van Ant werp zorgde daarvoor. Een mooie techniek en schitterend uitgevoerde slagen zuiver uit de pols. Met de even jonge Peter Van Der Sijpt van Beeo- Antwerpen hadden ze toch veel moeite om het duo So- mers Van Uyttrecht van Scho ten te verslaan. De uitslag zegt genoeg: 17-15 en 15-10! Ervaring en mooi voetenspel in het gemengd. André De Roeck en Claudine Van Ro- baeys, die in september pas Cl werd, wonnen met weinig in spanning van Dirk Smet en Karin Van Struydonck uit Temse. Spijtig genoeg werden twee ploegen te weinig inge schreven zodat deze discipline niet geldig is. André De Roeck die nog één overwinning heeft om B2 te worden, zal daar zeker niet hebben mee kunnen lachen! Badmintonklub Temse is weer aktief midden april 1984, want dan organiseren zij op hun zes terreintjes de provinciale kam pioenschappen van Oost- Vlaandercn. (L.C.)

De Voorpost | 1983 | | pagina 31