Schotse voetballes LEBBEKE-LOVENDEGEM1 -O Marnix Brusselmans verlost Lebbeke van de rode lantaarn - LATEM-KAV DENDERMONDE 0-3 Piet Abeel schiet hard en veel JONG LEDE-FC ASSENT 1-1 Gezapige oefengalop EUROPEES BEKERVOETBAL ABERDEEN 4 - BEVEREN 1 GERSTTURFROOK EN SCHOTS WATER... m VOETBAL "17 Mei K" di blessuretijd tcorzet Dcrtnj een h iteylen i Dirk Vergey hdLuc Van th wellicht it« debuut oljcnaange pkant kon inde uitgan i met een j jwld volu «r gaan N Icotsselaere «de Heik fci doelgev. ii de hand1 to Van 1 te minuut door de «maar zi aast. Aar dsbestenc i »k nu n nincialer i puntend npetitie. winning leider F i loevalh 1" Provinciale Voor het eerst in deze kompetitie was er tevredenheid in de Lebbeekse voetbalkringen. Tegen Lovendegem boekte SK immers een eerste overwinning. Een verdiende zege mogen we wel zeggen. Vooral omwille van de eerste helft waarin Lebbeke behoorlijk voetbal tentoonspreidde. De Konkelgoedploeg was toen merkbaar sterker, haalde geregeld uit en plaatste de bezoekende defensie een paar keer voor hete vuren. Lebbeke-Lovendegem: Marnix Brusselmans schreef het enige doelpunt op zijn aktief. (c) Voornamelijk in de midden linie deed SK het stukken be ter dan in de vorige duels. Vooral de jonge Philippe Heir- baut liet ons een uitmuntende indruk. Hij vertolkte zowat de rol van regisseur. In zijn opvat tingen werd hij ruimschoots gesteund "door de geroutineer de Bruno Van Bladel. Ook Marnix viel op door een op merkelijke wilskracht. Hij werd bovendien auteur van het Lebbeekse doelpunt dat al heel vroeg in de wedstrijd tot stand kwam. Laat ons toe te stellen dat vriend Marnix wel wat geluk heeft gehad toen hij plots de bal voor zijn rechter kreeg, maar dan toch de gele genheid te baat nam om de bal hoog in doel te trappen. Al licht heeft hij zich sterk aan die treffer opgetrokken, wat na dien een gunstige weerslag had op de prestatie. Achteraan was Lebbeke ook sekuurder. Die gunstige trend daar konden we reeds een paar weken vaststel len. Vooraan speelde Alain Gregoir zich andermaal de ziel uit het lijf. Vroeg in de match zagen we een ongeval. Gino Van den Berghe kwam met het hoofd in botsing met een tegenstrever. De jonge voetballer heeft het nog enkele minuten volgehou den, maar was toen duidelijk het noorden kwijt. In het zie kenhuis te Dendermonde kwam men tot de vaststelling dat Gino een hersenschudding had opgelopen. Kort na de hervatting moest er een twee de vervanging gebeuren. Deze keer was het grensrechter On- genae die een verrekking had opgelopen Zijn taak werd overgenomen door scheids rechter Carlos Van den Berghe die zich toevallig als toeschou wer op het terrein bevond. Trainer Kamiel Van den Meersch was na afloop tevre den met de verrichting. «We gaan er duidelijk op vooruit. Vooral tijdens de eerste helft hebben we zeer behoorlijk ge- kombineerd. De spelers von den mekaar al veel beter. Bo vendien hebben we in die pe riode nog onkans gehad. Na de hervatting kregen we het moei lijker. Dat kwam omdat Lo vendegem een mannetje meer in de middenlinie had ge plaatst. Bovendien vertoonden enkele van onze jonge spelers tekenen van vermoeidheid. Dat is uiteraard begrijpelijk. Bij hen heerste ook de angst om in die tweede periode een tegendoelpunt te moeten in- kasseren. Daarom ook dat er misschien toch ietwat te veel op veiligheid werd gespeeld. Hopelijk krijgen we in de ko mende weken minder met ge kwetsten af te rekenen. Ook nu moest ik in extremis weer de ploeg wijzigen. Luc De Bat- selier had zich zondagmorgen ziek gemeld. Anderzijds liep Staf Heyndrickx tijdens de donderdagtraining een lieslet sel op. Voeg daarbij nog de namen van hen die eerder al kwetsuren opliepen, en nog steeds op het ziekenrapport staan en je beseft meteen hoe veel pech we reeds hebben gehad. Negen wedstrijden zijn thans achter de rug. Nog geen enkele keer heb ik een type elftal in lijn kunnen brengen». Door deze overwinning is Lebbeke nu verlost van de ro de lantaarn. Zondag krijgt het Racing Gent op bezoek. Een moeilijke opdracht wordt dat in elk geval, maar de Konkel goedploeg blijkt meer dan ooit gemotiveerd. De wil om door te gaan is aanwezig. Vermeir en zijn maats zullen in ieder geval niets aan het toeval over laten. Een tweede Lebbeekse overwinning zou ons in geen geval verwonderen. (e.d.m.) Lebbeke-Lovendegem Chris Ferket snijdt moeiteloos door de Lovendegemse v afstand kijkt Van Bladel toe. (c) KAV Dendermonde doet het uitstekend de jongste twee speeldagen. Buitenshuis werd het maximum behaald. Nu zaterdagavond staat paarsblauw voor een derde opeenvol gende verplaatsing. Naar het Gentse Heirnis. Wordt het een zes op zes? Te mooi om te geloven, maar de mogelijkheid zit er dik in. Zoals de mannen van trainer Borré momenteel draaien, mag je stellen dat ze tot heel veel ni staat zijn. De Denderzonen kenden op man kon het zaakje afronden. Latem een ideale start. Frank Latem probeerde daarop Schepens wist met een geme- met de moed der wanhoop iets ten dieptepas Piet Abeel te te forceren, bracht een derde bereiken en na.een zestal mi- man in de spits, maar slaagde nuten stond KAVD al op er niet in de goed georgani- winst. De thuisploeg ging daar- seerde Dendermondse defen- na wel wat meer drukken, sie uit verband te spelen. Toen maar werkelijk gevaar was er op een kwartier voor het einde niet bij voor de Dendermond- Stephaan De Wolf met een se verdediging, waarin Dirk kruispas Piet Abeel kon berei- Catrysse werd uitgespeeld ken stonden meteen de eind- voor de gewonde Patrick Pop- cijfers op het bord. pe. De Denderploeg kon vrij- Uit deze wedstrijd onthou- wel onmiddellijk na de rust die den we in de eerste plaats de voorsprong uitbreiden. De trefkracht van Piet Abeel (als plaatselijke doelman kreeg een middenvelder op Latem aan zwaar schot van Dominique zijn vijfde treffer van het sci- Pieters niet onder kontrole en zoen toe). Verder keken we een aandachtige Wim Waege- neer op het ontluikende talent van Dominique Pieters die zich stilaan aanpast aan het ritme van het fanionteam en op de werkkracht van Wim Waege- man. misschien minder stijl- rijk, maar alleszins efficiënt. Frank Schepens, begeerd door vele klubs uit de hogere reek- sen - dat is al lang geen ge- 'jë heim meer - gaf eens te meer p een uitstekende partij weg. Hij kende wel tegenslag bij het afwerken (schot op de paal en een dubieus strafschopgeval). Achteraan wordt de KAVD- verdediging uitstekend georga- M niseerd door Alain Ver- straeten. Besluit. KAV Dendermon de zit in de goede boot en trekt zaterdagavond met volle ver trouwen naar Heirnis. Wordt daar een eerbaar resultaat af gedwongen, dan zal er op zon dag 13 november een massale belangstelling zijn ter gelegen heid van de schok KAVD- Sint-Lievens-Houtem (e.d.m.) Het is tussen Jong Lede en Assent een rustige oefenwed strijd geworden. Een wedstrijd die er eigenlijk geen is geweest omdat de noodzakelijke spankracht duidelijk niet aanwezig was. Oosterlinck, Uyttenhove en Walraed waren nog steeds niet van de partij. Zo kregen Dieltjens, Strobbe en Eeckhaudt de kans om zich te laten opmerken. Lebbeke Lovendegem: Bruno Van Bladel. steeds in aktie. (c) De eerste kans van de partij was échter voor de Limbur gers. De snelle Bronckacrts was op de rechterkant heel diep doorgedrongen. Hij kon gevat inzenden maar de kopbal van Bonomi sloeg nipt over. De partij verliep nu zeer even wichtig tot aan de 20ste mi nuut. Toen begon Assent weer aan een sterke periode. Vooral Lakner en Bonomi liepen zich van hun beste zijde zien De lokalen, steunend op een solie- de verdediging, konden toch tegenprikken in de 30ste mi nuut. Strobbe zond in maar Dieltjens kon ddc harde voor zet onvoldoende onder kontro le krijgen. De wenkende doel kans was meteen foetsie. Het laatste kwartier van de eerste Aberdeen - SK Beveren startte erg goed op Pittodrie en de Waaslanders lukten erin zonder veel moeite het eerste halfuur ongehavend door te komen. Het was zelfs geel-blauw dat in de wedstrijdaanvang het beste voetbal toonde en de schrik leek de Schotse suppor ters opvallend rustig te houden. Toch begon toen de Schotse druk sterker te worden en nadat doelman De Wilde een onnodige strafschop weggaf was het hek meteen van de dam. Nog voor rust werd het zelfs 2-0 en gedurende de tweede periode was duidelijk dat FC Aberdeen een Europese klasse sterker voetbalde. Met een vijfmans achterhoede Vlak na rust was er maar wei- leek de taktiek van trainer nig te noteren. Beveren pro- Braems lang te kloppen. Aber- beerde zich van de late opdof deen raakte nooit op dreef en fers te herstellen maar Aber- SK Beveren was niet eens de deen had de wedstrijd nu ste underdog. Doelman Leighton vig in handen. Rond het uur kreeg het eerste halfuur meer was er weer Weir die aardig werk dan kollega De Wilde die voorbij Pfaff ging, de bal kreeg alleen een ver schot van Stra- chan moest verwerken. Aber deen speelde voorzichtig en bleef bevreesd voor de Waas- landse counter. Martens, Kus- to en Lambrichts kregen elk een klein kansje maar echt beven gingen de Aberdians toch niet. Rond het halfuur nam de Schotse druk trouwens toe en Beveren kwam hoe lan ger hoe mindpr los. Het werd erg druk rond het strafschop gebied van De Wilde maar het J stevig georganiseerd Beveren bleef overeind. De Waaslan- krijgen. Zeven minuten voor rus) gebeurde het dan toch. Doelman De Wilde verliet zijn doel richting Hewitt, kwam te laat voor de bal en legde dan de Schot maar neer. Straf schop. Hard binnengeschoten door Strachan. De 1-0 stand was verdiend. Pittodrie raakte nu onder sto om en Beveen kreeg het moei lijk. Net voor rust, in de bles suretijd, werd het zelfs 2-0. Weir ging weer voorbij Pfaff, zette hoog voor en Simpson kopte voorbij De Wilde. Be- verens rol in het Europees voetbal was toen wel uitge speeld. en een aarzelende De Wilde sluw wegspeelde. De bal ging naar Strachan die zijn tweede doelpunt maakte. 3-0. De Schotten deden nu wat ze wil den en Beveren liep erg aange slagen in de Schotse nacht. Het bleef een faire wedstrijd waar in tie Waaslanders nooit goed gingen draaien. Aberdeen was trouwens een tegenstander die zich niet liet bespelen. Het ders bleven echter te diep han gen en de Schotten kregen aar dige kansen. De Wilde en zijn versterkte verdediging waren nog niet te pakken. Garot, met een stevige dijverband, speel de sterk en alleen Danny Pfaff leek in de geel-blauwe verdedi gingsmuur een zwakker ele ment. De onrust steeg bij de Reds en hun supporters. Dit Beveren was moeilijk klein te geel-blauwe middenveld scheen haast niet meer te be staan- en alle ballen werden weer naar de Beverense kooi gestuurd. In al hun ijver een hoekschop te vermijden stoor den Baecke en Garot elkaar en Peter Weir kon rustig binnen werken. Even leek het erop dat Beveren nog een vijfde doelpunt moest slikken maar de grensrechter had de bal over de doellijn zien lopen. Beveren ruilde Pfaff voor Cre- ve en Kusto voor Stalmans. Het Schotse spel had echter alle lijn uit de Waaslandse ak- ties gehaald. Toch was er nog een goede aanval langs Stal mans. Zijn voorzet werd door Paul Theunis aardig afgerond. SK Beveren had de eer gered. Ontgoocheling was er nauwe lijks in de kleedkamer van Be veren. Men besefte dat er te gen dit Aberdeen geen Bel gisch kruid gewassen was. Be veren botste op een erg sterk Aberdeen dat in Europees ver band opnieuw erg ver lijkt te kunnen komen. Hugo Aerts helft was wel duidelijk voor de lokalen. In de 36ste minuut slalomde Glenn Geeraerts knap voorbij een aantal Lim burgers maar besloot nipt naast. Even later alweer ge vaar voor de muit van de be zoekers. Opnieuw Glenn Gee raerts, nu echter wel met het hoofd achter de bal, en even eens voorlangs naast. Rust stand 0-0. In de tweede helft wijzigde het spelbecld nauwelijks. Bei de ploegen namen een aantal kansen voor hun rekening. Toch was de inzet te klein om van een leuke oefenwedstrijd te spreken. Er kwam slechts een kleine ritme-verhoging in de partij. Dit leverde meteen een mooie kans op voor Guy Droessacrt. Lede begon nu duidelijk beter te spelen dan zijn opponent. Op een kwar tier voor inrukken bracht de thuisploeg op voorsprong. De voorbereiding van Dirk Gee raerts was echter subliem. Latem-Dendermonde: Piet Abeel, al vijfmaal raak. (c) Assent ging nu met volle macht op zoek naar de gelijk maker. De bezoekers kregen in de 85ste minuut dan ook waar ze recht op hadden. 1st van Lakner legde de 1-1 eind stand vast. Een logische uitslag na een wisselende wedstrijd, waarin Assent in de eerste helft zeker meer balbezit ken de, terwijl het counterend Le de toch voor gevaar kon zor gen, Na een licht opdrijven van het speltempo in de twee de speelperiode werd deze wedstrijd dan toch gekruid met twee doelpunten, zodat de weinige toeschouwers toch niet totaal ontgoocheld naar huis moesten gaan. De scheidsrechter: Lippens. De ploegen: Jong Lede: Vij (60' Vergcyien), Vcrstraettt (46' Uyttenhove), G. De Wie ne, D. Geeraerts, Baten, Impc, Droesaert. Eeckhaudt Strobbe, G. Geeraerts Van Gijseghem), Dieltjens. FC Assent; Kcrrens. Vn- stracten, Poffe, Leushuis. Werckx, Froyen. Lakner. Vanonckelen. Molenberg!. Bonomi, Bronckaerts, Hawi, Vlayen. Doelpunten; Dirk Geeraerts 75' 14 Lakner 85' H (g.dtJ Edinburgh: wereldstad gelegen aan de Firth of Forth, Meer dan een half miljoen inwoners, hoofdstad van Schotland. Hier is het dat het geel-blauwe gezelschap voor het eerst voet zet op Schotse bodem en het eerste gedeelte van de lange busreis naar Aberdeen valt echt niet mee. We schieten weinig op en het Schotse landschap is ongenietbaar door regen en wind. Een onregelmatig landschap met hoge heuvels en diepe dalen, een spaarzame plantengroei en overal de alomtegenwoordige schapen en rammen, 's Middags was er voor ons trouwens de traditionele Scotch Haggis, een vleesgerecht van lever, nieren, ingewanden van het schaap opgediend in de maag van het dier. Hel hoefde niet voor ons. En dan verder bussen. Door onnoemlijke kleine dorpen waör rust de enige rijkdom teek. De mist wordt sterker en van een mistlandschap ging voor mij al altijd weinig bekoring uit. De contouren worden vaag en kleuren zijn vrijwel volledig afwezig. Alles is grijs. Het landschap krijgt een mistroostig uitzicht. Al is dat relatief: er zijn ook mensen voor wie een vaag gekleurd, grijzig landschap het toppunt van schoonheid en sfeer is. Tussen Montrose en Stonehaven krijgen we de eerste atlraktie van de dag, de wedstrijd later zal voor enkelen even interessant blijken, met het bezoek aan een whiskey-distillery. Whiskey blijft een pure Schotse aangelegenheid en hetgeen men ons hier voorschotelt lijkt echt van goede kwaliteit. Gerst, turf rook en Schots water moeten zowat de hoofdbestanddelen zijn maar we betwijfelen of we het drankje zouden kunnen namaken. De Schotten hebben veel weg van de Ieren, ze zijn echter minder door hel noodloot achtervolgd en hebben zich op meer natuurlijke wijztf aan het moderne leven aangepast. En toch.' Ook in Aberdeen bleek dat Schotland een van de weinige landen van Europa is waar traditie en gewoonten van groot belang geacht worden. De Schot die op de zeedijk in geruite rok van zijn werk komt, draagt geen kleder dracht, hij kleedt zich gewoon zoals dat in zijn land gebruikelijk is. Aberdeen is welvarend. Het is de stad aan te zien. Nochtans gaat het met de visvangst lang niet zo goed meer. Aberdeen, met zijn kwart miljoen inwoners, ademt toch een onver wachte rijkdom uit. En dat is geen valse schijn. De petroleummaatschappijen die in de Noordzee boren, vestig den er zo een tien, vijftien jaar geleden hun zetel. Aberdeen werd de vertrekbasis voor al diegenen die voor weken, maanden op de boortorens gingen werken. Terwijl elders in Schotland de werkloosheid opliep tot 25% ontstond er plots arbeidsgelegenheid voor iedere Aberdo- nian. En in enkele jaren tijd veranderde in Aberdeen de wereld. De olie bracht geld in de stad. Veel geld. En alles werd duurder. Het leven hier is duurder dan in Londen. Ook voetbal kijken is hier duurder dan elders in Groot- Brittannie. Maar de oliemensen kunnen het zich permitte ren en de klub werd er ook beter van. Een avondje voetbal wordt trouwens begonnen met een Guiness en ook na de match vloeit de ale heel makkelijk. In Aberdeen, met zijn noordelijkst gelegen profploeg ter wereld, kan men haast niet anders dan de rest van hel mistige, natte Schotland even vergeten! H.A. Lede-Assent: Strobbe en Dieltjens geraken door de defensie v Lede-Assent: Strobbe keilt nipt naast het doel. (per) 'ékkiglj Mhl in c taf. Oo macht «loten. I looien im ftrksken benhaa turnen Hen ftgeeftc "but n merci i tohssentl, memel togaans It volger, mjitland, "ien mei Hèele ei mm voc wuwaeri lachje re, jitn sieei I'm deze xilrrvolf inde eers M voor m ma; khl blij Duiderlec >"m elder fen aan htmtz, kis opn Hiuis "Memin een tegen "bondot Voor He, mop te 0 tenant nis op Merit typelteri Wtelte, l'ietc zc hm een norit ge hr De t bn ook eerste ov Onze eig Denderlt Mare - Appelter Heikant Helscle Mene b-Gillii hobur- 32 - 4.11.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 32