DBC-dames kregen grote Waalse kous over de kop 3' PROVINCIALE B: MELLE V0GELH0EK - RUB AC: 67-63 Geklopt in verlenging Eerste zege voor kersverse damesvolleybalploeg IRIS BURST 3 JUVENES ZELE 0 2' PR. A SPORTIEF TEMSE BBC BAZEL: 78-106 Meer mankracht ADEC BAASRODE - ST. PAUWELS: 3-1 Een ronde verder HADES TEMSE - SNUFFEL GREMBERGEN: 3-2 Hades Temse net iets sterker DBC AALST - M0NCEAU 53-78 EBES GENT-EREMBODEGEM 62-sf Erembodegem krijgt Talloze weer mokerslagen Oefengalop EREMBODEGEM - MELLE: 45 - 55 Melle nam Erembodegem op zwak moment te grazen kreeg enkel het puntje van de voorgift op het aktief (15-1). goed werk van Snuffel, maar de veldverdediging en de re- W%M meerti. Vermeire 2-0, Ringoir; 0, Hcrmans(i Collewae Welle. Dirk Var V,A naa Coppens Durmen. De Ruyss rode VA Rudy Be Molenbei Etiennc naar Her r. Baert va pc De I L«1 Steve Uudenae ij3ar Har Damesbasket, Lokeren-Aurora Zele: Daems (Zelej skoort. «aarts»-moeilijke service) i een slechte receptie, de tin ploeg fataal (11-15). basisploegl en opmerke k Nobels-I verdedig Wij kunnen de woorden van trainer-coach F. D'Hooge beamen: «op het eerste gezicht geen slecht esultaat tegen een ploeg die in 3e provinciale het lang niet slecht doet, maar wie de wedstrijd bijwoonde heeft gezien dat de overwinning erin zat». Inderdaad. Temse was de ne- ceptie bleven nogal eens ach- derlaag nabij toen tijdens de terwege. De eerste set startte laatste set gedraaid werd met Snuffel bijzonder zenuwachtig, een 2-8 voordeel voor Snuffel, raakte wel 8-6 voor, werd dan Maar toen gebeurde weer wat op 11-8 geplaatst, naderde op- eigenlijk tekenend was voor de nieuw tot 14-13 maar moest ganse wedstrijd. Plots stokte zich toch gewonnen geven op hpf Kil ^nnffpl '1 imnr-il .1 I I I Nonneman (Temse) ontpopte zich toen als een bijzonder knappe aanvalster. In de vierde set draaide alles dan weer normaal bij Snuffel dat met 1-7 leidde vooraleer de service en de receptie opnieuw gingen falen. Temse raakte nog 11-8 en 12-10 voor maar toch werd het nog een 13-15 setwinst voor de Gremberge- naars. Hoe in de beslissende set de overwinning aan Grem- bergen ontsnapte vertelden wij reeds. Al bij al toch een flink resultaat na een wedstrijd die bijna 2 uur duurde. Snuffel speelde met: M. Claes, G. De Ridder, C. Roef, M. Wageman, A. Van Boterdael, V. Van Der Vreken, H. Van Haute, C. Van Riet. EVA het bij Snuffel en vooral de receptie was dan beneden peil. Temse naderde tot 6-8. Lanes K u,. n i van de keiharde smaches van Van Fraeyenhove, een jonge dame die beslist niet zou An Van Boterdael en goed misstaan in een ploeg die na- blokwerk van Van Riet kon tionaal speelt. Snuffel dan nog even replike ren maar ondanks de vele op slagwisselingen slaagde Grcm- bergen er niet meer in opnieuw vaart te krijgen in het aanvals- spel Ook de tweede set verliep bij zonder spannend. G. De Rid der en A. Van Boterdael zorg den voor goed aanv'alswerk maar toch raakte Temse 14-10 voor. Vier setbailen werden Via 9-9 werd het 14-9.Nog dan gered door een collectief Damesbasket, Lokeren-Aurora Zele: Marleen De Lintdekker kon niet beletten dat Blindeman skoorde. even kon Snuffel scoren de beslissende set ging toch verloren met 15-10 cijfers. Wij zegden het al, zo was het eigenlijk in bijna alle sets ver- lopen. Aan het net bijzonder kwam sterk spelende Grembergse ploeg die uiteindelijk met 14- 16 de set won. Over de derde set kunnen wij bijzonder kort zijn. Een rommelig Snuffel niet aan te pas en In Burst kunnen nu eindelijk ook de dames aan de slag in de volleybalsport. Het idee om daarmee te starten was al een lange tijd aanwezig, doch kreeg pas gestalte wanneer Danny Van Boxstael, de fruidige trainer van Iris, zijn diensten kwam aanbieden. Meteen was er een volledige ploeg die in de kompetitie kon starten. Alles verliep naar wens doch de sportieve suksessen bleven uit. Tot op heden wonnen de meisjes uit Burst nog geen enkele set. De tegenstander was iedere keer duidelijk te sterk voor de neofieten. De partij tegen Zele zou daar echter verande ring in brengen. Zonder Verschooren (vakan tie) moest Rubac al onmiddel lijk aan den lijve ondervinden dat Wilfried moeilijk kan ge mist worden. Na 2-17 (10e min.) bleef Rubac bestendig op achtervolging aangewezen. Het was vooral Verhulst die zijn duit in het zakje deed om halfweg zijn ploeg slechts op 41-31 te zien staan. Moedig ging Rubac verder op achter volging en na 53-49 kregen de Scheldejongens moed te over. Werner Bolssens kon dan nog de laatste minuut 59-59 op het bord zetten, zodat een verlen ging hoop op winst gaf. in die ultieme 5 ftiinuten bleef Rubac hopeloos stom. Boone-Dou- bels lukten de punten van de zege. Punten: Rubac: Bolssens Wil fried 13-2, Bolssens Werner 6- 0, Van Britsom 8-2, Poppe 6-0 Verhulst 24-0. De Bmyker 2-0, M'eiie Vogelboek: Boone 18-4, Lateire 16-2, Doubels 12-2. De Recker 7 p. en Muylemans 6 p. WEGA Damesvolley, Temse-Eupen: Van der Auwera (T) smasht met sukses. Burst startte met volgende spe lers: Rottiers, Van Wesemael, Govaert, Ponnet L., Van Steenberghe N; en Van Dor- pe. Dit bleek een goede opstel ling te zijn want Zele wist geen raad met het lokale geweld. De thuisploeg zette terstond de tegenstander op een 14-4 stand. De strijd leek gestre den, de eerste setwinst een feit. Doch niets was minder waar, het werd heus nog span nend. De bezoekers wisten de kloof te dichten: 14-13. Burst kon op dit ultieme moment de opmars stoppen maar ver speelde dan de eerste setbal. Ook de opslagwissel ten voor dele van Zele bracht echter niets op. Tweede setbal dus voor Burst cn meteen was het raak. Lieve Ponnet serveerde haarlijn en de bezoekende meisjes kregen de bal in geen geval meer terug. Ook in de tweede set was Burst meteen wijds aan de lei ding. Het liep vlug uit tot 8-2. Vooral de opslagen van Veerle Govaert zorgden ervoor dat de tweede set eveneens gemakke lijk werd gewonnen. Ook de spelinterceptie van Anja Rot tiers, Nathalie Van Steenber ghe en Christel van Dorpe wa ren mede oorzaak van de 15-8 stand na de tweede set. Zele zou de start van de derde set voor zijn rekening brengen. Burst speelde duidelijk te wei nig geconcentreerd en diende zo tegen een 2-9 achterstand op te kijken. Toen kwam het besef weer, en ging Burst met een weer vloeiender acteren. De lokalen kwamen geleidelijk terug. Het einde van de wed strijd kreeg een spannend ver loop. De technische superiori teit van Burst gaf tenslotte de doorslag: 16-14. Het was Ann Van Geyt die de matchbal ser veerde. Een eerste en klinken de overwinning voor de meis jes van Burst was meteen bin nen. De strenge leiding van oefenmeester Van Boxtael zal wellicht de geschikte methode zijn om nog meer suksessen te boeken. (G.D.T.) Basketbal, Wasocub-Eikenlo: Windey (W) pikt in de vlucht nog een paar punten mee. De gehandikapte thuisploeg moest onmiddellijk Bazel laten gaan naar 4-11 (5C min.) en omdat Van Renterghem er zin in had, ging het skoreverloop de eerste Helft al heel vlug de hoogte in. Na 22-35, door de Groen om O Snnrti<»f Han defi nitief ten onder want de 35-49 rustcijfers bleken overduide lijk. Temse had wellicht twee doel puntenmakers te.weinig, wa pens die Bazel had in de perso nen van Becquet-Meire-Van Renterghem. Na 57-74 ging Sportief dan de finitief op de dool omdat nie mand bekwaam bleek de Ba- zelse pletwals in te dijken Van Renterghem bleek de man van de wedstrijd, terwijl Sportief meer dan wacht op zijn achter blijvers Van Bruysscl, Van Laeken en niet in het minst de gekwetste Mark Gorrebeeck. Punten: Sportief Temse: De Groep 33p. Van Damme 13p, Yé!C! !0 D 5'JVt2~r! 6" Al>r' geerts 12p, Anné lp," Gorre beeck D. lp. Van Britsom M 2p Bazel: Dirckx 6p, Bedquct 20 p, Toté 8, Verschooren lOp, Van Damme 4p, Borggracf 8p, Meire 16p, Van Renterghem 34p. WEGA (15-11, 15-8, 11-15, 15-12) Ie set: De bezoekers steeds op voor sprong (1-5/3-8) door de slech te netverdediging (eerste kor- rekt blok bij 4-8 door Luc Breuckelaers). Van dit mo ment begint het beter te draai en, temeer dat de zwakke pun ten bij de tegenstrever oor deelkundig benut worden (veldverdediging was onbe staande en de receptie van een bepaalde (letterlijk) «grote» speler faalde met de regelmaat van een klok. Via 9-8 en 12 werd het uiteindelijk 15-11. Darueseolley Burs,-Zele: De meis/es eau Iris Bum. (per} 2e set: Met Eddy Meersman in de ploeg was ook het blok stevi ger. De opslagen van Sint-Pau- wels waren nu niet van de moeilijkste zodat Adec na een verzorgde receptie telkens ge past kon uithalen. Vooral Luc Breuckelaers en Johan Aerts deden zich in deze set opmer ken (15-8). v-Gacii ïvi. L/c arnedt gaf ook de wisselspelers spelgclcgcn- heid en zowel Karei Mocns (een 4 op 5 in de aanval) als Leo Rogiers (2 x goed één blok en voortreffelijk aan de pas) trokken goed hun streng Toch draaide het met 100% en ge makkelijk «weggecfballen» van de bezoekers konden niet afgewerkt worden. Een achtei stand van 6-12 kon er zo na weggewerkt worden maar bij een 10-12 stand werd én een opslag van Johan Aerts (voor de rest van de partij nochtans 4e set: Terug met de het beter en et set-up duo Dirl Gielen deelden niet gouden passen uit den ook regelmatig ir val en met hun opsl Meert op de korte aanval het midden niet te stuiten Kris Lenssens acteerde attent in de lage De bezoekers werden over spoeld en bij 14-4 leek match gespeeld, maar wannen Luc Breuckelaers uitviel gens oogkwetsuur (na botsitg oog van Luc - pantoffel Kn' Lenssens) viel ook de pleet «out». Geen enkele bal kon nog correct gestopt worden, noch aan het net, noch in I*1 achterveld. St. Pauwels maar te hiervan dankbaar gebruik om zowaar tot 14-17. teijjï komen. De zesde set- en matchbal was achter raak (15- 12). Logische en verdiende over winning van een beter Adec, dat een ronde verder bekert! M.DS, hlweiba Damesbasket, Lokeren-Aurora Ztle: Van Veirdeghem (L) werd de bal ontfutseld doorn twee Zeelse verdedigsters. DAMESBASKET In het klassiek geworden na- babbeltje verklaarde trainer Philip Renders het volgende: «Wij hebben dit keer vooral op snelheid gewerkt, winnen zat er weliswaar niet in, maar toch ben ik tevreden met de presta ties van mijn ploeg. Er was weer een kollektieve inzet en dat zie ik graag. Niet te ver waarlozen valt de afwezigheid van Annick Pollet. Een van onze grote speelsters die in verdediging goed van pas Erembodegem was kollek- tief niet sterk genoeg om Ebes Gent het zwijgen op te leggen. Bij de bezoekers was het al leen Marcoen die wat initiatief nam, de rest liep er bij voor spek en bonen. Zijn mankracht was echter niet vol doende om het Gentse duo Dewagenheire-Van Vooren uit te schakelen. Ebes Gent: Van Voor» De Backer 11, De Cfe Gorleer 8, Dewagenhe» De Wulf 10, D'Hondt 2 BBC Erembodegem: coen 24, Cobbaert 9, [w geleer 1, Nevens 10, Praet 8. B.B. ZELE - STARS GENT: 42-76 komt. Persoonlijk vind ik dat de uitslag de kwaliteit van de wedstrijd niet weergeeft. Erembodegem heeft heel de match kunnen aanklampen, ja zelfs voorgestaan, en dan in de laatste minuten van de strijd gaat de ploeg fysiek door de knieën, waardoor Melle in de slotfaze een paar puntjes kado gekregen heeft» aldus de trainer. Als inleiding op de beker match Zele - Etterbeek speel de de damesploeg een oefen wedstrijd tegen tweede klasse- ploeg Stars Gent. Tot de 5' minuut kon Jeanine Ringoir de thuisploeg in de match houden 6-8. De volgen de minuten zetten de bezoe kers hun sterkte in korven om en 8-23 aan de 9* minuut. Aan de rust was het verschil reeds opgelopen tot 19-39. De thuis- meisjes waren duidelijk geen partij voor de Star die reeds na 5 minuten in de tweede helft het verschil tot 21-51 opdre ven. Het was pas minuut 31-63 en de dat er opnieuw wat wicht kwam 36-63. me oefenwedstrijd vooi thuisploeg. Punten: Zele: Van der Kelen 9, De Bock 2-0, Vercauteren 1-2, Dhooghe 2-10. Stars Gent: Broeckaert De Corte 8-8, De Pauwels 10-9, Van Lommei 2-4, De Vergeylen 0-2. De reeks steunwoorden als morele brandstof van coach Bocqué, het zenuwachtig ge trappel van de Aalsterse meis jes vooraf mochten niks baten, want tegen Monceau ging DBC resoluut de verkeerde kant op. Voor de Waaltjes kan je alleen maar zeggen, in het Frans dan nog wel, $a marchait! Zij hadden duidelijk betere troeven in handen. Vooreerst een paar goede shotsters onder wie niet te ver geten Danielle De Wandeleer (ex-dbeer) daarbij de lange wappers Van Roye en Martin. De bal ging daardoor in de eerstehelft in het bezoekende voordeel rollen. Ruststand 27- 41. Na de pauze beten de lokalen eventjes op de tanden en ging Van den Bossch agressiever te keer. De Swaef glipte een paar keer door de Waamse muur om te scoren. Dit te laat op gang komen van de Aalsterse dames liet de bezoeksters toe met de overwinning te kunnen pronken. DBC Aalst: Gyselinck 4, Van Den Bossche 8, De Ruyck 8, Martens 3, Van Audenaert 9, De Swaef 7, Van Gestel 6, Heireman 4, De Moor 4. Monceau: Dewandeleer 23, VanHuffel 6, Van Roye 19, Desplat 14, Russolo 2, Martin 14. Monceau is zeker niet de eer ste de beste ploeg uit de reeks. Zij is ongetwijfeld een van de titelkandidaten. De laatste transfer die deze club afgesloten heeft, is de aankoop van Rommel. Iedere basketkenner weet wat dit be tekent. NR Damesbasket: BBC Lokeren. BEKER VAN 00ST-VLAANDEREN DAMESVOLLEY Een sterk gehavende Erembo- degemse ploeg (Pollet afwezig wegens kwetsuur) moest het zien te halen tegen een vrij sterk Melle. De eerste 20 minuten deden de lokalen wat er van hen ge vraagd werd, goed rondspelen van de bal, knap verdedigend werk en op tijd en stond een balletje in de korf. Ruststand 32-29. Na de pauze kregen de gast vrouwen de klop van de ha mer. Van Hoefs en D'Hondt lieten het scoren voor wat het was. Bij de gasten bleef Tim merman I. de gevaarlijke af- standshotster. Zij kon zich te gemakkelijk vrijspelen met al le gevolgen van dien. Erembodegem: Van hoefs 16, D'Hondt Hilde 15, Troch Lie ve O, Huylebroek 9, Qchel- fout 2, Callebout 5. Melle: Temmerman K 8, Die- riek 2, Timmerman A 12, Tim merman I 14, De Pauw 10, Vanbevershuys 9.

De Voorpost | 1983 | | pagina 40