"tl« 1 «4 8° KAMPIOENENPARADE VAN HET WAASLAND Philemon Staes uit Zele: Hoogste Noyon-onderscheiding met jonge duiven! petanque Ernstige gevolgen van transferpolitiek voor Vlaamse petanqueclubs? Internationale simultaan-schaakwedstrijd te Sint-Niklaas Monstervlucht voor duiven te Stekene I Steven, idenaert iftirrtis skoortA fersvollev: Jeugdhuis JOKO ie Berlare organiseerde een tornooi, dat gewonnen werd door Wvermere. (jj) i' Bij de karabijnschulters De Zoggeschutters schoot Cesar Willaert zich koning. Marie- 'Gterinck werd koningin (vh) DUIVENSPORT Op zaterdag 12 november heeft in het café «Waasland», Driegaaienstraat 5 te Sint-Niklaas een ware kampioenen parade plaats met de medewerking van alle grote kam pioenen van het Waasland. Deze tentoonstelling zal geopend worden door dhr. Staf Van Daele, schepen van de stad Sint-Niklaas. De opening is voorzien om 14.30 u Wie stelt er zijn favorieten tentoon? De 3 topfiguren van het afgelopen seizoen 1983 in de Sint- Niklase Verbroedering zijn aanwezig, nl. Van Vlierberge- Plaquet, Heyrman Karei en Freddy De Keersmaecker, respektievelijk algemeen kampioen op de halve fond, Noyon en Quievrain. Naast deze kraks noemen wc voor de vuist weg: Norbert Vanderlindcn. winnaar van 11 eerste kampioen schappen in de SNVB op de HAFO-vluchten en tevens superstar met de jonge duiven. Werkelijk een tophok. Dwit-Vanbunderen. de alomgekende tandem uit Stekene. gekend over de ganse wereld met zijn vele beroemde kleppers. Winnaar van het kampioenschap meeste prijzen op de hafo-vluchten met 367 prijzen Fantastisch!! Germaine Iterbeke. goed voor talrijke vroege kampioen schappen zowel bij de oude als de jaarlingen op de hafo- vluchten. Walter Van Puyenbroeck. een hoek dat iedere week topprestaties levert van Quievrain tot de zware fondvluch- ten. Uitzonderlijke rasduiven. Willy De Potter: een gevreesd hok sinds jaren. Talrijke hoofdprijzen van Noyon tot Etampes. Winnaar van talrij ke kampioenschappen in Sint-Niklaas en Sint-Gillis Karei De Potter: dit jaar een definitieve doorbraak op de hafo-vluchten in de SNVB met als resultaat een schitte rende 2e plaats in het kampioenschap jonge. Edward Van de Vijver: de gevreesde kampioen uit Beveren met topprestaties zowel op nationaal, provinciaal als regionaal vlak en dit op gelijk welke afstanden. Edward De Wolf: de krak uit Tielrode. De ongekroonde koning op de Noyonvluchten in de SNVB. Winnaar van talrijke kampioenschappen en tevens meer dan 200 prijzen op bovenvermelde vluchten. Werkelijk grandioos! Leon De Kraey: de gevreesde vitesse-specialist uit Beve ren. Zijn bekers zijn ontelbaar, zijn prestaties grandioos! Winnaar van verschillende kampioenschappen op Quié- vrain in de SNVB. Guido Dhams: de ster die blijft schitteren op Quiévrain. Reeds 3 jaar naeen winnaar van het kampioenschap uit Quievrain met jonge duiven. Dit jaar vijfmaal keizerschap in het lokaal De Volksvriend. Bezitter van uitzonderlijke kwekers! Gust Vaerendonck: Noyonspccialist bij uitstek Dit jaar meer dan 150 prijzen in de SNVB. Levert sinds jaren topprestaties. Hugo Van Huffel: het kampioenenhok van Sint-Niklaas op de halve fond en fondvluchten. Hoofdprijzen aan de lopende band- Albert Pijl: de sterkspelende voorzitter van de SNVB. Gevreesd door iedereen op de Noyonvluchten met talrijke hoofdprijzen Andre Van Wolvelaer: de man uit Sinaai die met een kleine kolonie sterke prestaties lukt van Quiévrain tot Bourges. Baetcns-Van Boven, de sterkspelende tandem van Eigelo. Met hoofdprijzen aan de lopende band uit Quievrain. Een hok gebaseerd op het gevreesde ras Van Den Bossche en zoon. Franqois Geers: een jonge kolonie, gebaseerd op het ras van de gekende kampioenen Smet Ben en Plaquet. Dit jaar winnaar eerste kampioenschap duivinnen en jaarlin gen uit Noyon en vierde kampioen jonge hafo-vluchten in de SNVB. Eddy Van Daele: de kampioen uit Kemzekc. Vooral gevreesd op de Noyonvluchten in de SNVB met een uitzonderlijk kweekras. Gust Martens: het fenomeen in de duivensport. Sterke prestaties op alle afstanden met zijn fenomenale duivin- En verder de medewerking van alle plaatselijke kampioe nen met o.a. Gaston Heyndnckx. John Matijsen. Alfons Vandenberghe. Firmin Heirbaut. Rene De Bock. Maes- Strobbe. Gebr Mcls. Petrus De Bruyn, Joris en zoon. Lucien De Dobbelaer. Vijldcrs-De Blanger, De Maere- Blondeel. Werner Van Moer, Emiel De Munck. Van De Vijver-Van Haver. Petrus Van Poucke. Jozef Mariman, Louis De Rijcke. Benny Van Bogaert. Van Puymbroeck- Van Acker. Karei Clave. Georges Boeckling, Jan Alber- dienst. Rudy Saerens. Jozef Van Dam Liefhebbers, op dezen tentoonstelling valt iets te bekij ken. Het beste van het beste uit het Waasland is ei aanwezig. Een bezoekje loont zeker de moeite!! Philemond Staes met één van zijn stervliegers, (gvw) De Zeelse kampioen maakte tijdens het voorbije seizoen een uitzonderlijk sterk seizoen met zijn jonge duiven uit Noyon. Quiévrain en Noyon zijn de uit\>erkoren afstanden voor deze nog relatief jonge duivenmelker De nieuwigheid in 1983 bestond er in dat zijn jonge duiven nu hoofdzakelijk op Noyon vlogen. Normaliter beperkt hij zijn jnogste mannen tot Quievrain. Het marcheerde niet al te best. Ze kwamen wel vlug naar huis maar ze verspeelden bij hun thuiskomst te veel tijd. De overschakeling naar Noyon was voor Philemon een ongekend sukses. Uit zijn onderstaandeuitslagen blijkt dat zijn jongen niet alleen vroege prijzen konden vliegen, maar daarenboven kollektief een zeer hoog prijzenpercetuage haalden. Kenschetsend voor de hoge kwaliteit van zijn jonge duivenkolonie was zeker dat het merendeel van de duifjes hun prestaties vanop het planksken behaalden. Op uitzondering van twee koppels, die een nestje hadden, deden de anderen het ongepaard. Het besluit is dat Philemon over een kweekkolonie beschikt waar kwaliteit troef is en dat hij anderzijds zijn jonge duiven doorhun gezondheid in optimale kondilie kreeg en ook hield. Een stipte en hygiënische verzorging met een voedingsrecept waarbij lichte kost troef is. Iedere morgen zuivering en soms een hele week niets dan zuivering, maar gewoonlijk 's avonds een mengeling. Om de veertien dagen een thee en af en toe een teentje look in het drinkwater. Om alle tocht te vermijden, gaan de spoetnikken na het uitvliegen dicht. De logische betrachting van Philemon is en daar is hij in gelukt: gezondheid door hygiene. Hij beschikt over zes tot zeven koppels kwekers en 18 weduwnaars. Het is echter allemaal dezelfde bloedstroming en uit zijn weduwnaars kweekt hij regelmatig goede jonge duiven. Hij speelt op weduwschap zowel Quievrain en Noyon en in verschillende lokalen. Zijn jonge duiven vlogen het gan^seizoen in het Noyonverbond Hamme-Elversele-Zogge. Per seizoen is hij goed voor ongeveer 15 eerste prijzen en weinigen kunnen dergelijk palmares voorleggen. Bij de Zeelse snelheidsspecialist wordt er geselekteerd op verschillende basissen. De prestaties spelen uiteraard een hoofdrol, maar een jonge duiver, die in de hand voldoet en van de goede afkomst is. krijgt ook wel een kans. Na het weduwseizoen wordt er wel streng gezift; degenen die hun aantal prijzen niet vlogen, gaan er tussenuit. Een vermeldenswaardig feit is dat Philemon zijn kweekhok hoofdzakelijk bevolkt is met duiven van melkers uit eigen gemeente. De belangrijkste inbreng komt van het vijftal Pol Van Lembergen, Gilbert Van den Hof, Alois Temmerman, wijlen Eugeen Geerinck, Petrus Seymortier. Een goed kweekkoppel werd gevormd door een duiver van Albert Rupus en een duivin van Charel Van Lembergen. Daar kwam de vader van zijn Noyonvlieger uit, die gekoppeld aan een duivin van Gilbert Van den Hof. een hoofdrol spelen op zijn hok. leder seizoen schaft Philemon zich her en der wel een duifje aan. uiteraard van hefliebbers, die goed spelen. Ontdekt hij er wal goed tussen zoveel te beter, in het andere geval worden ze opgeruimd. Voor hel seizoen kweken de weduwnaars een ronde jongskens. Er komt geen tweede broed meer. Na het seizoen worden ze nog eens samengebracht om een jong groot te brengen. De bedoeling is om de rui te stimuleren. De vliegers hebben zich wondergoed aangepast aan het tijdschema van hun baas. Philemon werkt in ploegenstelsel en dat betekent, dat ze de ene week 's morgens en de andere week 's avonds uitvliegen. Er wordt beweerd dat de weduwduivinnen zo ver mogelijk van het weduwnaarhok dienen verwijderd te zijn. Bij Philemon staat het duivinnenhokje, wegens plaatsgebrek, juist naast het weduwnaarshok. En de vliegprestaties zijn formidabel. Uitslagen: Noyon: 24.4: 184 oude2, 35. 46(4); 1.5: 222 oude: l, 21, 31 (4); 150 jl: 6, 14, 32 (4); 19.6: 116 jl: I, 10, 42 (4); 25.5: 201 jl: 6, 17 (2); Jonge duiven: 10.7: 373 jo: 13, 39, 40, 49. 101, 116, 129 (7 op 10); 17.7: 266 jo: 2. 4, 9,26, 58, 59 (6 op 11); 24.7: 245 jo: 9, 10, 14. 23, 30, 39, 45 (7 op 12); 31.7: 253 jo: 2. 6, 14. 34, 41. 52, 53. 61 (8 op 12); 7.8: 209 JO 1, 4. 8. 14. 18, 45, 79, 84 (8 op 13); 14.8: 185 jo: 8, 30, 32. 52, 57. 68, 74 (7 op 12); 21.8: 184 jo: 8, 12, 16. 18, 19, 33, 38 (7 op 11); 28.8: 148 jo: 2. 18, 22, 28. 34. 36, 37, 50 (8 op 8). De Vlaamse topklasscrs zijn traditiegetrouw, enkele uit zonderingen niet te na gesproken, bijzonder aktief op de transfermarkt. Aan het begin van vorig kompetitiejaar transfereerden niet minder dan 98 spelers naar een andere club. Aangezien de transferpolitiek van de pentanque- clubs een nefaste invloed kan (zal?) hebben op de kompeti tie is er reden te over om even stil te staan bij de transfers in en rond de petanquewereld. We hebben het dus over de den. daar waar andere hun transfers als verzamelnaam lokaal moeten gaan vergroten voor al wie het bekeken hield willen zij al hun nieuwe aan- bij zijn club en in het tussensei- winsten herbergen, zoen elders de tenten ging op- En zoals in het verleden ook al slaan. Als wij de provincies het geval was kreeg de ganse Vlaams-Brabant. Komburg en bedoening weer een incestueus West-Vlaanderen bekijken karakter. Gent verhandelde zien wij nagenoeg geen over- meer dan ooit spelers onder gangen Kijken we echter naar mekaar Traditie wil dat ploe- Oost-Vlaanderen en Antwer- gen die vorig seizoen het pen dan valt voor beide pro- dichtst bij de top aanleunden vincies op dat de transferbe- zich het meest versterken. PC drijvighcid dit jaarAveer enorm Schorpioen kon vorig jaar re- was. Er zijn clubs die haast kenen op een groot aantal onoverkomelijke verliezen lij- kcrnspelers. De plaatselijke schaakklub-E, Collc organizcert samen met de afdeling Sint-Niklaas van de Vereniging België- U.S.S.R. een internationale simultaan-schaakwedstrijd. De 12-jariee Safieva Ainocr uit de Republiek Azerbaj- dzjan van de USSR. neemt het op tegen tien spelers van de Sintniklase schaakklub. De Sowjetschaakstcr is werke lijk een schaakfenomcen en is zeker iemand die in de toekomst in de internationale schaakwereld van zich zal doen spreken. Voor de schaaklicfhebbers uit Sint-Niklaas en omgeving is er dus zeker een interessante schaaknamiddag in het vooruitzicht. De wedstrijd grijpt plaats op zaterdag 5 november, om 10 uur in café De Stad Antwerpen, Grote Markt 23 te Sint- Niklaas. Petanaueclub Alosta vnn haar kant onderscheidt zich van de andere nijvere clubs en heeft zich, getuige daarvan de okka- sionele transfers, nooit druk bewogen op de transfermarkt. Dit hangt ongetwijfeld samen met haar geografische ligging. In tegenstelling tot het Gentse waar circa 12 klubs in mekaars nabijheid ingebed liggen heeft Alosta in en rond Aalst slechts één konkurrent. Het relatief jonge jonge en uit Alosta afge scheurde Apollo oefent nage noeg geen aantrekkingskracht uit op het spelerspotentieel van Alosta. Over de laatste drie jaar transfereerden voor Alosta slechts zeven (zij het waardevolle) spelers naar an dere contreien. Backaert, Spa- noghe, Borms waren spelers die niet bepaald voor een plaatsje in de basisnegen moesten vechten. Het klubbe- stuur moest met lede ogen toe zien hoe jaren jeugdopleiding met een handtekening op een transferkaart bij een andere club teniet werden gedaan. Deze transfers van Alosta wor den door de leden met ge mengde gevoelens ontvangen. Het feit dat waardevolle spe lers verdwijnen, roept vragen op omtrent het gegeven klub- liefde. Daartegenover staat dat sommige getransfereerde spe lers niet onderhevig zijn aan de kerktorenmentalitcit. dat te vreden zijn als je maar in eigen club of streek de beste bent. Sommigen ambieerden over winningen die ze in Alosta niet konden bereiken. Jeannot zocht onderdak bij het Brus selse La Cambre en werd in "81 Belgisch kampioen, Spanoghc verliet Alosta na enige me ningsverschillen omtrent de sa menstelling der ereploeg en werd in '82 vice-kampioen bij zijn nieuwe klub. Voor petanqueclub Alosta worden het overgangsjaren. Achter Jeannot Backaert gaapt een diepe kloof, maar tieners lijken geroepen om die leemte op te vullen Alosta beschikt momenteel over een rits jeugdspelers maar de toe komst zal moeten uitwijzen of zij in staat zijn bij te dragen tot een ernstige heropstanding van de klub tot bij de top. De enige troef in de toekomst wordt mede de inzet van de nieuwe aanwinsten. Impens, Van Mol, Van Lippevelde zijn stuk voor stuk namen die in het zomer seizoen bewezen de nodige aanleg te hebben. Bij Alosta heerst momenteel nog enig pessimisme aangaan de de kompetitie. Dit wordt ingegeven door de eerder zwakke prestaties tijdens de oefenmatchen. Tegen Ver broedering en de Hilversumse Gooiers werd dan wel verloren maar het verlies was nipt. We hopen dan maar dat een slech te repetitie misschien wel een goeire première betekent en de wetenschap indachtig dat Alosta een suksesrijk kompeti- tieverlcden heeft hoeven de geleden nederlagen niet gedra matiseerd te worden. Alosta kan tevens terugvallen op een pleiande van aktieve spelers zodat op de valreep dan toch maar met 5 ploegen ingeschreven werd voor de winterkompetitie. Volgens Louis Van Damme. sportbe stuurder. wordt het roeien met de riemen die Alosta heeft. In dit seizoen ambieert hij een plaats in de eerste helft van de verschillende reeksen zodat Alosta. tijdens de hoogkon- junktuur steeds een vaste klant voor een plaats aan de top van de tabellen, dit jaar naar alle Ter gelegenheid van de tweede Hamerkermis in Stekene orga niseert men er op zaterdag 5 november een «monster- vlucht» voor duiven uit een onbekende vertrekplaats. Er zijn 5.000 fr. gratis aan prijzen in natura. Voor de overwinnaar is er een prachtige palm weggelegd. Verder krijgen de 2e, 3e, 4e en de twee oudste duivenliefhcb- bers van de Hamer een trofee. De verplichtende inleg is 50 fr. per duif. Er zijn prijzen van 200 fr. en het inkorven gebeurt tussen 10 en 12 u. in café «De Hamer». De lossing heeft plaats om 13 DeBeEr waarschijnlijkheid in de klinch zal gaan met een breder favo- rietenveld. mede doordat de reeksen uitgebreid werden met elk twee ploegen. Alosta legt de klemtoon op ontluikend ta lent. De nieuwe aanwinsten en het jeugdig geweld vormen een brede rekruteringsbasis. Zij missen echter nog de nodige maturiteit en de onontbeerlij ke petanque-ervaring. Onder- steund door dc routiniers kun nen zij de nodige kompetitie rijpheid opdoen zodat PC Alosta, na dit jaar tot de mid denmoot kan behoren, zijn plaats aan de petanquetop weer kan innemen binnen de kortst mogelijke tijd. en zich weer in het titeldebat kan nes telen. Alosta ziet de toekomst hoop vol tegemoet. (CJP) Van Voor, DeCte, :wagenhe» 'Hondt2. wiegel* aert 9. Db ns 10, A'at meer ft S3- Eenke rijd voor Vermeire ■0, Ringoj Hcrmaasi Kockrni: 'oeckaen Ryckei 3haenens 3 De Roo' Definitieve overgangen Bunll Francois van Hamme SK naar Van Duysen Ludwig van Hamme SK naar Kastel. Heyvaert Rudy van Opwijk FM naar yjfheyden Johan van Puurs naar Baas rode VA. Kinder Herman van Opstal naar D^Braeckeleer Roger van Wclleweg naar Puurs. De Bock Pierre van Moorsel Steven naar Zele Durmen. Van Keer Alfons van Zele Durmen naar Iddergcm Sportief Heirwegh Willy van Zele Durmen naar Zele Lois Theo De Paepe van Zele Durmen naar Zde Lois- Robby Segers van Hamme SK naar Opstal ReneYdens van Zele Lois naar Opstal. Audenaert Rudy van Hamme Zogge naar Iddergem Doordrijvers. Lion J-Pierre van Puurs naar Opstal Eddy De Vroe van Adec naar Ter joden. Collewaert Luc van Zele Durmen naar Welle. Dirt; Van Den Abbeele van Baasrode V A naar Puurs foppens Johan van Kastel naar Zele Durmen. DeRuysscher van Toekomst naar Baas rode VA. (jeugdspeler) Rudy Bal van Welleweg naar Pelote Molenbeek Waas Elicnnc Van Den Abbeele van Wieze uar Herdersem giert van Hamme SK naar Hamme Alfons Van Der Jeught van Wieze naar Moorsel Steven. Van den Eecken Guido van Flintstones Haaltert naar Kerksken (jeugdspeler) Mertens Hans van Nieuwerkerken naar Flinstones. Lelcux Jean van Heuvel naar Pelote Molenbeek Waas. Overgangen voor 1 jaar Moortgat Patrick van Puurs naar Zele Lois. Geert Vincke van H.O.K.E. naar Welle (jeugdspeler) Benny Vinck van H.O.K.E. naar Welle (jeugdspeler) Van Mol Johan van Herdersem naar Baardegem. Geert De Meyst van Herdersem naar Baardegem. Schiettekatte Luc Van Zele Durmen naar Hamme St. Anna. Carmayl Geert van Zele Durmen naar Baasrode Toekomst (jeugdspeler). V.D. Stock Dirk van Hamme ST Anna naar Kastel. De Muiter Guido van Terjoden naar Okegem Hans Baert van Kastel naar Wieze. Van Langenhove van Kastel naar Wieze. Rimbo Guy van Erembodegcm naar Aalst Herleving (jeugdspeler) Maesschalck Hendrik van Herdersem naar Denderleeuw Keymolen Guy van Hamme SK naar Kastel (jeugdspeler) Koeckelkoren Raoul van Hamme SK naar Flintstones Haaltert Dierick Antoine van Wieze naar Flin stones Haaltert. Volgende week geven we de transfers van lc Nationale (er zijn er ook heclwat) en de overgangen van het gewest Ge- raardsbergen - Ninove - Ronsc (André Tilley) MUV ia botsa ide cutt er Adec. bekert! M.D& Hivoetbal. de preminiemen van Svelta Melsele (Iv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 41