Aquila St.-Niklaas wint eerste wisseltrofee Suksesrijke Aalsters karnavafnieuws Twee teams van De Voorpost op kwistornooi in Sint-Niklaas Aalsterse Pontstraat houdt eerste dekenijdag Jachthoorns schalden door Dendermonde ACV Berlare hield jaarfeest jaarvergadering KWB-Hellestraat-Stekene 6 - 4.11*1983 - De Voorpost Eerste muziek en mediakwistornooi Dendermonde Verkiezing Prins van Oosl-Vlaanderen Het eerste muziek- en mediakwistornooi dat in de laatste weken van oktober boven zijn Dendermondse doopvont werd gehouden bewees onmiddellijk zyn plaatsje tussen de talrijke kwistornooien te verdienen. Tweeëntwintig ploegen namen plaats rond de kwistafels in de feestzaal van het VTI te Dendermonde en erg verheugend was het feit dat men onder meer acht ploegen kon verwelkomen die totaal nieuw waren op de Dendermondse kwisscene. Met Aquila krijgt de muziek- en mediakwis nochtans een gevestigde waarde op het palmares. De Waaslanders, ook al enkele malen overwinnaars van het Appels kwistornooi, hadden echt niet zoveel moeite om de wisseltrofee één jaar op hun kast te plaatsen. Het muziek- en mediakwistor nooi moest, en dat hadden de organisatoren van het Appels' kwisyerbond en de Dender mondse stadsradio 't Ros goed gezien, een zekere leemte in de huidige tornooien opvullen. De vragen over muziek, radio en televisie wierpen het groot ste gewicht in de puntenschaal maar ook een reeks variavra- gen waarin de kwissers aller hande personalia, puzzles en stripvragen voorgeschoteld kregen konden zowel kwissers als publiek boeien. De eerste kwisavond van het tornooi ging erg makkelijk naar de leden van de Sint- Niklase ploeg Aquila. Alleen Fiasco, in Aalst geen onbeken de meer op het 'kwistornooi aldaar, hield lange tijd gelijke tred maar moest in de tweede Inschrijven voor het kivistornooi dat de «Wase Persklub» op zaterdag 19 november en vrijdag 2 december a.s. organiseert, kan nog altijd. Omdat de organisatoren vaststellen dat nog dagelijks nieuwe inschrijvingen moeten worden genoteerdhebben zij beslist de uiterste inschrijvingsdatum te verleggen naar 13 november. Nu al hebben zich een veertigtal ploegen uit het hele Waasland aangemeld en dat worden er beslist nog meer. Begrijpelijk: Reizen Huybrechts (Carnotstraat 41. Antwerpenen Capitol Airways bieden het winnende team een gratis vliegtuigreis heen en terug naar New York aan Da's niet niks. Maar er is ook nog het overige prijzenpakket dat voortdurend wordt aangevuld. De «Wase Persklub» kan immers rekenen op de medewerking van heel wat bedrijven, instellingen, organisaties en privé-personen uit het Land van Waas. Iedere kwisser neemt dus wel iets mee naar huis. Zelfs als toeschouwer kom je op 19 november en 2 december beslist aan je trekken. De vereniging heeft namelijk ook een zaalkwis uitgewerkt. Deelnemen aan deze kwis kost 50 frank, een gewone toeschouwer betaalt 20 frank toegangsgeld. De preselektie wordt gehouden zaterdagnamiddag 19 november in de Calfac van het Sint- Jozef Klein Seminarie te Sint-Niklaas (ingang langs de poort aan de R. Van Britsomstraat, tegenover de stadsschouwburg), de finale gaat door op vrijdagavond 2 december in de zaal achterin het café Stad Nantes (Grote Markt te Sint-Niklaas). Schrijf nu in door 200 frank (per team van vier personen) over te schrijven op r^icgnUmmer 068-057727°-50 van de «Wase Persklub». p.a. Kardinaal Mercierpletn 19, 2700 Sint-Niklaas, met vermelding van «Waas Kwistornooi Het reglement en een inschrijvingsstrook kan je bekomen bij volgende leden van de kwiswerkgroep: Fred Smet, Cretenborghlaan 13, 2750 Beveren (03/775.37.56), Johan Van Duyse, Pauwel Hauwestraat 11, 9090 Stekene (03/779.86.10), Wim Persoon, Nachtegaal straat 24, 9090 Stekene. '031779.84.16Leo De Bock, Leon Scheerderslaan 22C, 9180 Belsele en Rolf De Rijk, Veile 25, 2690 Temse 03/771.24.50De inschrijvingsstrook dient te worden opgestuurd naar Rolf De Rijck. De Voorpost vaardigt alvast twee ploegen af naar deze manifestatie. Enerzijds een sportief team o.l.v. Geert Van Acker, anderzijds een algemeneploeg o.l.v. Wouter Vloebergh. Door onze bladenbroep (De Voorpost en De Cirkel) worden overigens heel wat prijzen ter beschikking gesteld. L.D.B. spelronde toch de rol lossen en kreeg toen trouwens het gezel schap van een verrassend AS Rieme, van Tora Tora, in deze kwis duidelijk een voetje voor, en van Papaver. Opvallend was het ontbreken van Vol gend Jaar "Beter. De Dender mondse kwissers hadden ech ter de voorkeur gegeven aan de Buggenhoutse sportkwis die ze trouwens tenslotte ook zou den binnenrijven. De tweede avond van de mu ziek- en mediakwis gaf zowat eenzelfde beeld als de eerste. Via Gerard Cox. de smurfen en AC/DC kwam Aquila al na vijftien vragen aan de leiding al waren daar toen -nog de Lebbeekse Jonogroots die ge lijke tred hielden. Het leek de tweede avond trouwens heel wat moeilijker want de jury had na vijftien vragen al twee solo's met een wals van Schu bert en een kryptische om schrijving voor montuur. De tweede reeks van vijftien vra gen maakte de zaken nog dui delijker: Tony Joe White, Al fred Döblin en Herman Kahn met tussendoor een solo voor Tora-Tora, op film natuurlijk met Jacques Deray als regis seur van trois hommes a abat- tre, het was allemaal spek naar de bek van Aquila die halfweg duidelijk aan de leiding stond gevolgd door Tora Tora en de Jonogroots. Papaver en Fiasco zakten verder weg en van AS Rieme was er zelfs geen sprake Tijdens de pauze was er voor het publiek via een zaalkwis weer een minitrip naar Parijs te winnen. Na Adolf Meskens, op de eerste avond, ging de prijs nu naar Guido De Lam- per uit Sint-Amands. Na de pauze leek Fiasco dan toch nog even een vuist te kunnen maken. De Aalste- naars hadden zich voor de tweede avond trouwens ver sterkt met kwisbrein Mark De Laet van Volgend Jaar Beter en dat scheen nu vruchten af te werpen. PVB A-Elektron. Ryan Paris, fandango, Tom Selleck en een verward gestel de vraag over de blokfluit zorgde ervoor dat vijftien vra gen voor het einde Fiasco en Aquila gelijk stonden en dat tenslotte nog alles mogelijk bleef. Tora-Tora en Jono groots deelden de derde plaats. Het bleef spannend. Fiasco liep zelfs even uit op Aquila maar via Eroll Garner, jazz muziek, Janis Joplin, Bruce Boxleitner en Mariene Die trich haalde Aquila in ekstre- mis ook de tweede avond. Fia sco en een sterk Tora-Tora strandden op een puntje. De totaalstand was nog niet opge maakt maar Aquila was, met zijn twee avondzeges, natuur lijk zeker van de eindoverwin ning. De wisseltrofee ging dus ook voor een jaar mee naar het Waasland. Het nieuwe Dendermondse tornooi bewees dus onmiddel lijk zijn waarde. Technisch stond het tornooi erg sterk met Toon Vincent en Jan De Hau- were voor projektie en geluid. Terecht dankte kwismaster Leo Jacobs deze mensen sa men met de dertig handelaars die voor het prijzenpakket zorgden. Maar de meeste dank ging wellicht terecht naar de kwisploegen die het eerste mu ziek- en mediatornooi echt ge maakt hebben. Geïnteresseer den kunnen nu al de twee laatste weken van oktober 1984 vrijhouden. Dan kunnen ze terecht bij de tweede editie van de Muziek- en Mediakwis. De eindrangschikking 1. Aquila 182 p., 2. Fiasco 172. 3. Tora-Tora 168, 4. Papaver 155, 5. Jonogroots 152, 6. Unaniem 147, 7. AS Rieme 144, 8: Pinkstertongskes 132, 9. Dubbelspel 127, 10. Tieni 126, 11. Sirtiplisten 125, 12. Rossers 123, 13. Entity 119, 14. ATB 119, 15. Juventus 115, 16. Tenoren 113, 17. Jon ge Natuurvrienden 106, 18. Quomodo 86, 19, Julienne- koos 86, 20, Wanhoop 83. Hugo Aerts Sedert 1974 wordt deze verkiezing ingericht door de Gaa Lowies. De verkozen ft» Karnaval mag het jaar daarop deelnemen aan de titel van Prins Karnaval van België K» Aalsterse prinsen behaalden reeds de titel: Antoine I, Enrico I, Paul I en Jempi r Oostvlaamse karnavalprins bracht het tot Prins Karnaval van België: nl. Don August 2 Ninove. De tiende verkiezing van Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen heeft.plaats teAé op 12 november vanaf 21 uur in de feestzaal van het Hrito in de Welvaartstraat te Aalst 0» ttstelü^e deze verkiezing speelt andermaal het gekende karnavalorkest «De Familybandten dal H revele Verder wordt er op deze avond ook al voor de tiende maal de Doctor Humoris Causa vartth Gaa Lowies bekend gemaakt. Alle bescherm- en ere-leden kunnen hiervoor in aanmtrku, we komen. Vorige Doctors Humoris Causa zijn Marcel De Bisschop (Aalst), Raf fi0J i(ine (Zemste), James Cummings (Londen), Jo De Meyere (Gent). Het prinsenpaar 19" Rïl' Flemalle en nog vele anderen. Aalst. De Birkaljongs waren ook in stemming, (a) Kamavalmarkt In de namiddag voor de verkiezing van de Prins van Oost-Vlaanderen heeft in het Hrito kamavalmarkt plaats met medewerking van verenigingen uit Grembergen, Oudegem, Aalst Sint-Gillis-Dendermonde, Gent, Zemst, enz. Er zal een speciale stand worden voorbehou den aan de verkoop van karnavalplaketten, plaatjes, kostumes, enz... Voorde groepen wordt ook gelegenheid gegeven wagens of gedeelten ervan te verkopen. Maar dat laatste moet geschieden aan de hand van fotomateriaal. Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde 1984 Laatste kans tot inschrijving Wie er nog bij wil zijn moet wel erg snel wezen. 10 november is de uiterste datum voor inschrijving op het interprovinciaal kwistornooi 1984. Het Dendermondse tornooi, al aan zijn zeventiende uitgave toe, staat open voor alle verenigingen, groepen, families en enkelingen die een team van vijf bijeen krijgen Voor de winnaars is er een groot prijzenpakket met o.a. tien Spanjereizen. Alle teams treden in elk van de vijf wedstrijden aan op 2. 9, 16. 23 en 31 maart 1984. Makkelijk wordt het zeker niet met vragen over kunst, sport, geschiedenis, muziek verkeer, letterkunde, aktualiteit en Spanje, Het tornooi is geen afvallingswedstrijd, alle punten worden samengeteld en bepalen tenslotte de eindrangschikking. Een prettige kwisformule. dat bleek duidelijk in het verleden met het Denermondse Ros als gelegenhcidspartner. met talrijke zaalwedstriidcn en soms feestelijke randaktiviteiten. Een biezondere sfeer. Geïnteresseerden hebben nu dus nog een week de tijd om kontakt te nemen met voorzitter van de Vlaamse Klub uit Sint-Gillis-Dendermonde. de organisatoren van het grootste kwisgebeuren in Vlaanderen. Gust De Ridder (052-21 34.43) of misschien nog beter bij sekretaris Jan De Koker, Processiestraat 77. Dendermonde (052-2110.09). Op vraag wordt alle dokumentatie en een inschrijvingsformulier toegestuurd. Bij overmatige belangstelling wordt een schifting op 10 december noodzakelijk. Anders worden de eerste 45 ingeschre ven teams rechtstreeks voor het tornooi aangeduid. Snel reageren kan dus ook hier zijn belang hebben. H.A. Het ACV van Berlare kwam in de parochiezaal bijeen voor zijn algemene ledenvergadering. Voorzitter Marcel Van Malderen mocht liefst 200 aanwezigen van haPte welkomheten. Plaatselijk vrijgestelde Willy nieuws voer de huidige krisis, Verheyden zou dan een korte Hij nam onder meer de rege- toespraak houden en daarin .ring op de korrel die steeds onderstreepte hij dat hij door opnieuw de lasten van de zijn vele en drukke bezigheden werknemers verhoogt en dus niet steeds thuis is, zodat het de inkomens verlaagt. De fis- de leden niet mag verwonde- kale amnestie noemt hij een ren dat ze hem niet permanent geschenk aan de belastingont- kunnen bereiken. Maar op het duikers. «Het ACV kan zo iets bureel maakte hij graag alle niet dulden» zei hij. Tenslotte nodige tijd vrij om hen te hel- maakte hij een analyse van de pen, zo verzekerde hij. Willy verschillende bevolkingsgroe- Verheyden kondigde ook aan pen en stelde dat de vrije be- dat er een aantal premies voor roepen de laatste twee jaren metaal, textiel en de bouw eer- met 53% zijn gestegen. Dus lang zullen uitbetaald worden heel wat minder dan de huidi en dat er op 3 november voor ge inflatie. De inkomens van de volledige werklozen een de loon- en weddetrekkenden grote verandering in voege zijn met amper 14% toege- treedt: waar zij zich vroeger nomen moesten melden op de wijk Na het officiële gedeelte werd Donk te Berlare, zal dit nu er overgegaan tot het ontspan- gebeuren iedere donderdag op ningsgedeelte. Dfc aanwezigen het gemeentehuis van Berlare konden zich laten inschrijven van 13.30 tot 15.00 uur. voor een kaart- of biljartwed- Hij kondigde ook aan dat er strijd of voor het bakschieten. dit jaar buiten de jaarlijks gro- De kaartwedstrijd werd ge- te gratis tombola ook nog een wonnen door Achiel Pinne- betalende tombola komt met waert en Jozef Janssens; twee- het doel de zware financiële de werden Martha Van Maldc- uitgaven van vorig jaar wat te ren en Petrus Dierickx en der- milderen, de Hugo Cammerman en Be- Gewestelijk propagandist noit Carré. Dan volgden nog Marc Duquet had weinig goed Julien Burm en Joris Thibau, De dekenij Pontstraat en aanpalende straten is de jongste telg uit een reeds grote groep haar bestuur is echter met bij de pakken blijven zitten en heeft al heelwat initiatieven uitgewerkt terwijl er nog verscht lende aktiviteiten aan het uitbroeden zijn. Zo heeft het een van haar doelstellingen vanaf het eerste jaar kunnen doorvoeren, namelijk het organiseren van een Dekenijdag Pontstraat op II november. Dit is uiteraard samen met de Sint-Maartemaar- markt. Dit wil zeggen dat de handelaars uit Pontstraat, aangesloten bij de dekenij de voorrang krijgen om op II november met hun waren naar buiten te komen. De grote niet kommerciele stroken (de schoolgebouwen en private woningen) zullen dan worden aangevuld door marktkramers zodat de jaarmarkt een uitbreiding krijgt langs onze straat Men verkreeg hiervoor de beste medewerking van de verschillende stadsdiensten en rekenen dan ook op een volledige opkomst en bezetting. Het dekenijbestuur moet er echter over waken dat de eigen leden-handelaars beschermd blijven en voorrang genieten. Het uitbreiden van de St.-Maartenjaarmarkt tot aan de St.-Martinuskerk is een goede zaak voor de aldaar wonende handelaars. Om hen een beetje te helpen wordt er eveneens voor de eerste maal een St.-Maartenfoor gehouden op de grote parking in de Pontstraat. Voor de eerste maal zat het bij wijze van proef nog miniem zijn. We zien echter reeds uit naar volgend jaar om een grotere uitbreiding hiervan. Er is dus vermaak voor de kleintjes voorzien met een paar paarde molens terwijl ook een auo-scooter zal Van de partij zijn Er is ook een reuze ballonwedstrijd voorzien, deze is ingericht in samenwerking met De Voorpost en het dekenijbestuur, en zal worden gehouden voor de burelen var. De Voorpost Er zijn heelwat prachtige prijzen, geschonken door de handelaars uit de Pontstraat, aan deze ballonwedstrijd verbonden. We hopen alleen op een medewerking van de weergoden tijdens deze dag, en dan maken we er zeker het beste van. Voor de veertiende maal al werd door Rijbaan Piet een Sint-Hubertusviering op het getouw gezet. En ook nu weer waren talrijke amazones en ruiters - een zestigtal - naar Dendermonde gekomen om er onder meer te luisteren naar het prachtig jachthoomgeschal van de Vriendenkring Sint-Hu- bertus uit Turnhout. Toeval of niet, bij de receptie moeten de jachthoornblazers wat te hard van stapel zijn gelopen. Of was de koe van Poppe, in de wei aan de over kant, zo gepakt door de hemel se muziek dat ze terstond be gon te kalveren? In elk geval, zij is misschien de meest beke ken kalverende koe van de hele wereld geworden. De Wulf als de zwaarste ruil« met zijn 108 kilogram, moch ten ook al een extra prijs i» ontvangst nemen. 's Avonds werd er nog een gezellig samenzijn gehouden, wat de gezelligheid en de nn- terlijkheid en vriendschap die al zo vaak werd bezongen, nog meer ten goede kwam, kader3varThet óude^ecifn'hnf6 Hct ,weede deel omvatte een De volgende manifestatie va de begijnhof, znektnrh» tp naorH Rilh.ian pi»r h»cfi nlaatsoplü zorgde voor een biezondere sfeer. Paarden en ruiters, jachthoornblazcrs en het val len van de vaalbruine bladeren verhoogden deze sfeer nog. Na de eucharistieviering werd een receptie aangeboden, waarna overheerlijke soep werd opgediend. Het tweede deel omvatte een De volgende manifestatie v zoektocht te paard. Allerhan- Rijbaan Piet heeft plaats op de proeven dienden afgelegd november. Dan is er het klub- en er waren heel wat mooie. feest en het daaraan verbofr prijzen verbonden aan deze dcn mini-gala. zoektocht. Zo werden de «Schelderuiters» uit Bornem de klub die van het verst kwam en daarvoor een extra prijs kreeg. De Zandruiters uit Ap pels, die met het grootste aan tal aanwezig waren en Romain Berlare. De ACV-afdeling hield zijn jaarvergadering, (jj) Clement De Naer en Joris Thienpondt en Gustaaf Borm met Leo Rudolf. Bij de biljar ters was Peter Verhaegen de beste. Hij versloeg Willy Ver- Vorige week waren de meeste KWB-leden van Stekene- Hellestraat weer samen voor het jaarlijks gezellig samen zijn ter gelegenheid van de jaarvergadering met mossel- feest. Samen met hun echtgenotes beleefden zij weer een prachtige en aangename avond. Nadat voorzitter De Roos en proost Van Overloop de aanwezigen, die talrijk waren opgekomen, hadden welkom geheten begon het kulinaire deel van de avond, waarna gewestleider Pat Perpet het jaartema onder de loup nam. «Hoopvol Perspektief» zal het hele jaar het tema van KWB zijn, met mogelijkheden voor nieuwe inbreng van initiatieven. Het Hellestraatsc werkjaar van de KWB gaat reeds van start op donderdag 10 novem ber 1983 met de in het verle den zo suksesvolle reeks «Ko ken voor mannen», waarop iedereen van harte welkom is vanaf 19u30, De volgende les sen vinden plaats op' 17 en 24 november en 1 december, tel kens met begin om 19u30 in «'t Helleken». Uitgebreid bestuur In de loop van de avond werd natuurlijk ook gekaart en ge tritst. Belangrijker is het feit dat er bestuursverkiezing was én dat voor de toekomst het Hellestraatse KWB-bestuur werd uitgebreid met drie nieuwkomers. Volgende elf personen vormen nu het be stuur: Bernard Cant. Hugo De Roos. Roger Heireman, Willy Rotthier. Werner Ruymbeck, heyden. Marc Verheyden ën Marcel Gistelinck en het bak schieten voor vrouwen werd gewonnen door Rachel De Bruycker. Honoré Van der Ha. Marcel Van den Berghe, Gilbert Van Eetvelde en de nieuwkomers Lieven Schelfout. Janvier Van den Branden en Gerd Aerens. Bij verkiezing werd Hugo De Roos terug als voorzitter aan geduid. terwijl de andere funk- ties in het bestuur later zullen worden bepaald. Uitslag whisten: 1. Paula Bocts. 2. Willy Rothier. 3. Os wald Van Eetvelde. 4. Freddy Vogel, 5. Willy Reyns, 6. Omcr Daelman, 7. René Van Damme, 8. Gilbert Van Eet velde, 9. Lea Strobbe, 10. Werner Ruymbeek. Uilslag bieden: 1. Gilbert De Vos met Medard Minnebo, 2. Frans Triest met Myriam de Witte, 3 Honoré Van der Ha met Albert Van Bouwcl, 4 Cyriel D'Hooghc met Marcel Van den Berghe, 5. Albert Aerts met Paul Plaquct, 6 As ter Roels met Achiel De Boe ver, 7. Alois Janssens met Wil ly Saman, 8. EmieUSchcpens met Willy Saman, 9. Danny Van Bauwel met Rudy Emma nuel. Uitslag tritsen: 1. Ida Van den Branden, 2. Sylvie Roels, 3. Agnes Verstraeten en 4. Chris- tiane De Geest. De BeEr 4 Pop nitter aioesp kndc Will teitde tón v; I; dank «wil !öe hij Aalst. De overwinnaars van het kwistornooi voor karnavalverenigingen. (a) Orde der Ajuinprinsen (SleXTomiTTJJ" Z>'lT'k"m Spo"ief- Vrieslcutelslraat ie Aals, op II november. Om 19.30 uur wordt daar overgegaan tot de plechtige uitreiking van de trofee vtln de Aiuinpnnsen aan een oerSiensldijk karnaval!,, uil Aals,, groM-Aals, en ballen Aal, Aalst. A KV De Dompeleers allen te samen voor het nieuw lokaal, (a) De Berkes van Sint-Anna °üo/St"al dans«m"d de Katolleke Kring Ie Moorse1 om 19.30 u. voordele van de karnavalgroep de Berkes van Sint-Anna.

De Voorpost | 1983 | | pagina 6