STADSBERICHTEN aa De Voorpost - 11.11.1983- 17 -dia's ip vrijdag 18 november om 20.15 u. wordt door de plaatselijke So-afdeling jn het Brouwershuis te Wieze een dia-avond over Ije provence» gegeven. Een datum om vrij te houden. Meer ar volgende week. ifareklanken zat0rdag 19 november viert de St. Ceciliafanfare van Wieze iar jaarfeest met een H. mis, een banket in het Sportpaleis en el gezelligheid met DJ. Mare Colman. Ook op dit muzikaal no komen we volgende Voorpost terug. Et november-viering Pe N S B. afdeling Wieze herdenkt op vrijdag 11 november de «stilstand met volgend programma: om 10 u. eucharistie- „ig voor de gesneuvelden en burgerlijke slachtoffers van de je wereldoorlogen. Nadien optocht naar het oorlogsmonu- it op het kerkhof, met neerleggen van bloemenruikers „,ivege de NSB, het gemeentebestuur en de parochieschool. plechtigheid zal opgeluisterd worden door de Koninklijke .ijnfare Sint-Cecilia van Wieze. 's Middags is er een eetmaal in M Sportpaleis waar er daarna verder verbroederd wordt. tetijkèim1,11.11-aktie I ook Wieze wil «iets doen» voor het lenigen van de stoffelijke en Hamme. De fakkelloop van de NSB vertrok op de markt te Hamme. (vh) 'b nood in de derde wereld. Onder het motto «Ook in Sint-Gillis-Waas. Arbeidslaureaten ten gemeentehuize. Zilveren erekenteken voor Adelin Vercruyssen en Gerard Van Vlierberghe, bronzen insigne voor Wilfried Claessens, Denny De WitteAlfons D'Hooghe, Paulus Scheerders, Henri Tavernier, Frans Uytdenhouwen, René Van den Berghe, Gilbert Van der Gucht, Marcel Van Duyse, Alfons Van Havermaet, Jozef Vereecken, José Vermeire, Laurent De Brucker, Paul Van Havere, Nestor Oelbrandt en zijn vrouw Mariette Tindemans. Als kadet van de arbeid werd gelauwerd Guido Sertyn (foto Iv). d zegt Lebbeke ja aan 11.11.11, willen de Wiezenaren Ipen aan het projekt tot het graven en onderhouden van riutten in het woestijndroge Afrikaanse Mali. Daartoe ,rdén er in alle huizen van de gemeente omslagen afgegeven él het beleefd verzoek er een bijdrage in te schuiven. Iwillige personen zullen deze enveloppes aan huis komen mop donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 november ïelaars rekenen evenals de organisatoren op een milde Minnekoeken li Chiromeisjes «Sablid» van Wieze organiseren op zondag 13 ber van 15 tot 19 u. in de gemeentelijke turnzaal hun 6de ekenslag Aan de prijs van 50 fr. zal men er twee vers- et-ijzer koeken met een tas koffie kunnen bekomen, lakelijk! wen, sparen, teruggave water- en elektriciteitsverbruik etc.) moet vóór eind januari daartoe een aanvraag indienen bij het gemeentebestuur. Vakantiegenoegens In Sint-Gillis kent de werkgroep Vakantiegenoegens een snelle opgang. Vanavond, donderdag 10 november, wordt om 20 u een eerste dia-avond (over de Ardennen) georganizeerd. Om 20 u. in de Katholieke Kring. Sint-Niklaas e.k. ini TENTOONSTELLING Tot en met zondag 13 november is in de Reynaertzaal van de stedelijke openbare biblioteek, Hendrik Heymanplein 1, de tentoonstelling «Zaire Westers ontwikkelingsmodel» te bezich tigen. TONEEL Op vrijdag 11, zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 november brengt de Hoofdrederijkerskamer van Waasland, «De Goudbloem», de opvoering van «De Man in Kwestie» door Felicien Marceau, in regie van Dré Poppe. Aanvang te 20 uur in de stadsschouwburg. Voor reservatie tel. 03-776.83.06. VERTELNAMIDDAG Op woensdag 16 november komt-Eric Hulsens te 14.30 u vertellen voor de jeugd in de stedelijke openbare biblioteek, Hendrik Heymanplein. De .toegang is gratis. FILMAVOND Op zaterdag 12 november organizeren de Socialistische Vrou wen van Sint-Niklaas te 19.30 u een filmavond in de konferen- tiezaal van de stedelijke openbare biblioteek. Op het proqram- ma: «Dr. Jivago». APERTIEFKONCERT Op zondag 13 november wordt te 11 uur een aperitiefkoncert georganizeerd iri het auditorium van de stedelijke muziekakade- mie. Hofstraat. 175 JAAR KOLLEGE Ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de school wordt op zondag 13 november te 11.15 u. de direktie en het personeel STEDELIJKE JEUGDRAAD VAN LOKEREN MAAKT JAARPLANNING 27 novenh ft) de algemene vergadering van 4 oktober werd nagegaan Ie Lokeren probleempunten liggen, waarrond de Jeugd- zou kunnen werken. Uit deze peiling bij de aanwezigen m enkele thema's meer aandacht te krijgen, zoals: jeugd- «Uoosheid en -arbeid, de vredesproblematiek, opvang van ember,» wgeren en ouderen, en cultuur. Op deze vergadering werd Testraati ws beslist dat met de bestaande werkgroepen zou voortge- gemaacj ,tei worden. De werkgroep «Kind-vriendelijke wijken» heeft inventaris opgemaakt betreffende de speelterreinen en de unie voor kinderen in de verschillende wijken van Lokeren. De «tóng van deze groep zal zich in de nabije toekomst toespit- lalOnsH* lïinaar de Kopkapelwijk. Samen met de bewoners van de pas «gerichte sociale woonwijk zal zij een voorstel opmaken en snpelen naar het gemeentebestuur betreffende kind-vrien- #9 voorzieningen in de wijk. De werkgroep «Informatie» zal st het volgen van de gemeentepolitiek en het verzamelen jnformatie betreffende (gemeentelijke) matenes van het koef*1 enkele informatie-avonden voor jongeren organi- i rondwi het starts cours 7L JITRUM VOOR TECHNISCHE OPLEIDING inreken! E0KEREN ■nerrin ^en,rum v00r Technische opleiding van Lokeren richt Nieuw- (r'euw een reeks voordrachten in. Deze eerste voordracht zal tets hebben in de Sint-Laurentius technische school, Prosper Itysbaertlaan 1 te Lokeren, op zondag 13 november om 10 IV ftcerwerp voor deze eerste voordracht is als volgt: an 1 a cjqcaM Basisindustrie voor Morgen, gegeven door V. Huy- oI*8'zaakvoerder Software Technologie n.\ linger) bj Haar Schausselbroek 13 november organiseert Vakantiegenoegens een 7J istap'naar Temse. Vertrek om 13.50 u. aan de Poststraat. De wdeling in Temse start om 14.30 u. aan de H. Conscience- I ïtat Het natuurgebied Schausselbroek wordt verkend. Info: Men naar 03/772.53.11. Colin Dawson Band hi Orleans-freaks kunnen hun hartje ophalen op 12 novem- briide jazzklub, Oude Heerweg. Te gast is The Colin Dawson hd, vijf Engelse jongens van het ongekompliceerde slag. Om Du. Foto-en Diaklub Visdag 25 november in Het Centrum bespreekt men bij Foto- en toklub Lokeren de resultaten van de eerste fotowande'" MMolsbroek. 'A° 0ENDERM°^Ot DENDERMONDE 2' jaargang nr. 42 )2.n 16-jarigen aandacht!!!!! Inschrijving op de militielijsten Volgens art. 4 van de gecoördineerde dienstplichtwetten worden alle jongens die tijdens het lopend jaar 16 jaar worden, tussen 1 en 31 oktober ingeschreven op de militielijsten van de gemeente waar zij op 1 oktober ingeschreven waren in de bevolkingsregisters. Zij wor den daarvan schriftelijk in kennis gesteld vóór 15 novem ber. Deze kennisgeving gebeurt bij middel van «model 6» dat u ter ondertekening wordt voorgelegd. Tot 30 november heeft iedere ingeschrevene de tijd om be zwaar in te dienen bij het College van Burgemeester en Schepenen. Dit bezwaar kan betrekking hebben op een naamswisseling, in twee gemeenten ingeschreven zijn, op grond van internationale verdragen vrij zijn van inschrijving. Een bezwaar kan NIET zijn, het recht hebben op uitstel, vrijlating, vrijstelling, enz... Deze laatste zaken moeten slechts aangevraagd worden in de maand januari voorafgaand aan het lichtingsjaar. Het lichtingsjaar is het jaar waarin u 19 jaar wordt, m.a.w aanvragen voor uitstel, vrijlating, vrijstelling, vervroegde dienst, enz... moeten slechts voor de eerste maal aangevraagd worden in de maand januari waarin men 18 jaar wordt. De gemeente waarin men 18 jaar wordt. De gemeente waarin u ingeschreven zijt op de militielijst, blijft voor altijd de militiegemeente. Op iedere aanvraag van gelijk welke aard, die verband houdt met de militie- toestand, moet de naam van de militiegemeente worden aangegeven. Hij die niet ingeschreven is op de militielijsten vóór 31 december van het jaar waarin hij 18 jaar wordt, wordt volgens art. 6 van de gecoördineerde dienstplichtwetten, ingeschreven op de lijst van de wederspanningen. Hier door verliest men natuurlijk heel wat rechten. Zestienjari gen die vóór 15 november geen «model 6» hebben gekregen, zijn gehouden hun inschrijving onverwijld aan te vragen bij het bestuur van de gemeente (militiedienst: Administratief Centrum, Franz Courtenstraat 11). Wie Belg wordt tussen zijn 16° en 33* jaar wordt ingeschreven op de lijst van de aanstaande lichting, zo hij niet meer in aanmerking komt voor de lichting waartoe hij normaal volgens zijn leeftijd zo behoren. Noteer dat iemand die Belg wordt na de leeftijd van 25 jaar, of na zijn werkelijke dienst te hebben volbracht in zijn land van herkomst, in zijn land van verblijf of in een land waarvan hij eveneens de nationaliteit van bezit, hij volgens art. 12.6 na de inschrijving op de militielijsten, de vrijlating kan krijgen. Deze vrijlating betekent dat hij vrij is van alle militaire verplichtingen in vredestijd, maar niet in oorlogs tijd. Oproep tot gastgezinnen Regelmatig brengen groepen uit onze zustersteden Gel- drop (Nederland) en Nienburg (Duitsland) een bezoek aan onze stad. Soms blijven deze mensen overnachten en stelt dit bepaalde problemen. Indien U eventueel bereid zou zijn één of andere mensen te herbergen, kunt U kontakt opnemen met de stedelijke dienst cultuur en toerisme in het stadhuis te Dendermon- de, tel. 21.39.56 of 21.39.57. Deze dienst zal U alle verdere informatie verstrekken en, indien U akkoord gaat, uw naam en adres noteren op de lijst «gastgezinnen». Hubert Maes Schepen van cultuur ÏHDENKINGSPLECHTIGHEID VAN 11 NOVEMBER !NKONINGSDAG TE LOKEREN burgemeester van de stad Lokeren nodigt de bevolking, de pwnigingen, de onderhorige besturen en de schoolhoofden uit «n op vrijdag 11 november deel te nemen aan de herdenkings- ttechtigheid De optocht zal vertrekken op de Markt om 10u20, en zal Weren voor het stadhuis, om zich daarna te begeven naar de Wanale kerk Sint-Laurentius, waar om 10u30 een plechtige wharistieviering wordt opgedragen voor de Lokerse oorlogs- techtoffers. Ha de kerkelijke ceremonie zal de stoet zich langs Kerk-, Luik- Voermanstraat zich begeven naar het Vrijheidsplein, om tfcsroen neer te leggen aan het Vrijheidsmonument Daarna keert de stoet langs de Roomstraat naar het Stadhuis N, waar eretekens zullen uitgereikt worden aan de leden van Vaderlandslievende verenigingen. Tevens wordt het zestig-jarig testaan herdacht van de Bond van Oorlogsinvaliden van 1914- 18. F» gelegenheid van Koningsdag zal op zondag 20 november tfii1u45 (na de mis van 11 uur) in de dekanale kerk de lofzang 0eum" gezongen worden. Zoals voorgaande jaren organiseert de oudervereniging van de J.V.L. gemeentelijke jongensschool te Grembergen lessenreeksen !WINT1GSTE RAPENTOCHT TE LOKEREN mn" incu/lCKIIunc Opzondag 13 november organiseert de Wandelsportvereniging VERNIEUWDE WISKUNDE W»ren voor de twintigste maal de Rapentocht. Tien jaar lang in het verleden hebben aldus reeds meer dan 150 ouders de (want jaarlijks worden twee edities georganiseerd) kans gekregen om kennis te maken met de vernieuwde tondag 13 november dus., de twintigste Rapentocht met als wiskunde om aldus beter hun kinderen te kunnen begeleiden. «Jtplaats de parochiezaal op het Jeugdpark Hoogland, Oude Aldus worden er in november 3 avonden gegeven omtrent de •weeg 125. De afstanden bedragen 8 - 12 - 21 en 42 km. En leerstof van het 1* leerjaar. "JJ" kan starten tussen 8u30 en 15 uur. Deelnemers aan de 42 Deze avonden vinden plaats op de maandagen 14, 21 en 28 ^stoten ten laatste om 11 uur november telkens van 19.30 uur tot 21 u. In de school zelf, ■telnameprijs: voor de 8 en 12 km: 40 fr. Voor 21 en 42 km: 60 Dr. Haeckstraat 11 Grembergen. Lesgever is zoals voorgaan de jaren de h. G. Van Cauwenberghe. tecteelnemers ontvangen een ets van de waterpomp aan de Als deelname in de kosten vragen wij 150 F voor de ganse «Pebrug met op de achtergrond het postgebouw. Een appeltje lessenreeks. Indien beide ouders de lessenreeks volgen dient Wrde dorgt kan er n0g bij, men slechts éénmaal te betalen. ™?reen kan ook wandelen aan 30 fr, maar dan heeft men geen Mogen wij vragen onderstaande strook vóóR 10 november wit op een herinnering. terug te bezorgen aan het secretariaat van de oudervereniging, J.V.L. Gaverstraat 50/9150 Grembergen of bij de schooldirektie. De voorzitter: Rene Delagaye De direkteur: Wemer De Wilde Sint-Gillis-Waas Inschrijving lessenreeks «Moderne wiskunde voor ouders» - november 1983 J1-11.11: volksdans Naam: W voordele van 11.11.11 wordt gevolksdanst in de zaal Adres: ""Pwijk, vrijdag 11 november om 14.30 u. Tegelijk wordt ™ie-Katrien gedoopt, da's de naam voor de jeugdgroep van 631(8 Nijpers. Info: tel. 770.65.85. Neemt deel aan de cursus «Moderne wiskunde» op 14, 21 en 28 november met een/twee personen en betaalt hiervoor 150 ^tentelljke subsidies F. wil aanspraak maken op een gemeentelijke premie (bou- Mijn kind zit in hetleerjaar. Datum en handtekening Programma Vlaamse zwemweek - Intercommunaal zwembad Olympos Dendermonde Zaterdag 12.11.83 10.30 uur tot 11.45 uur: Overlevingszwemmen 13.00 tot 14.00 uur: zwemmen voor minder-validen 14.00 tot 17.00 uur: zweminstuif en schattenjacht. Dinsdag 15.11.83 8.30 uur tot 16 uur. diplomazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen. 17.00 tot 18 uur: demonstratietraining door zwemclub OLympos 19 uur tot 20 uur: demonstratie door waterpoloploeg Olympos. 21 uur tot 22.30 uur: demonstratie door duikclub 't Zeepaardje. Woensdag 16.11.83 8.30 uur tot 12 uur: diplomazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen. 14 uur tot 16 uur: zweminstuif 13.30 tot 16 uur: scholencross voor lager onderwijs, met nadien gratis zwembeurt voor alle deelnemers die in het bezit zijn van een bon uitgereikt aan de aankomst. 19.00 tot 19.45 uur: overlevingszwemmen voor ledereen. Donderdag 17.11.83 8.30 tot 16 uur: diplomazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen. 17 tot 18 uur: zwemmen voor minder-validen. 18 tot 19.45 uur: overlevingszwemmen voor iedereen Vrijdag 18.11.83 8.30 tot 16 uur: diplomazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen. 19 tot 20 uur: demonstratie door waterpoloploeg Olympos. 22 tot 23 uur: demonstratie door duikclub 't Zeepaardje. Zaterdag 19.11.83 13 tot 14 uur: waterpolo, met mogelijkheid tot deelname door Dagelijks ledereen die jarig is op één van deze dagen kan op vertoon van zijn identiteitskaart gratis zwemmen. Stickeraktie: dagelijks zullen in de loop van de dag drie nummerplaten van auto's, brommers of fietsen genoteerd worden, welke een sticker dragen 'VI. Zwemweek' op de parking van het zwembad. Deze krijgen een gratis zwemabonnement aangeboden Promotie 6 tot 12 jarigen: iedere zwemmer tussen 6 en 12 jaar ontvangt aan de kassa een formulier dat hij of zij kan invullen en in een bus deponeren die aan de kassa staat. Na deze week worden uit deze bus 200 winnaars getrokken, strandballen, dolfijnen, abonnementen... Ijsberen: dagelijks demonstratietraining in de vijver naast het zwembad om 19 u. stipt. Mogelijkheid tot deelname op eigen verantwoordelijkheid. Feestnamiddag «oor de Derde leeftlld Ingericht door de Stedelijke Raad voor de Derde Leeftijd van Dendermonde, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Raad. Met Samantha, Eddy Wally, Paul Severs, Lou Marcel en Orkest Silver Stars, op maandag 21 november 1983 te 15 uur tot 20 uur. In de Stedelijke Sporthal te Appels (deuren open vanaf 13.30 uur). Toegangsprijs: 80 fr. Toegangskaarten zijn te bekomen in de gepensioneer den- en bejaardenbonden van Dendermonde, alsook bij het secretariaat van de raad (administratief centrum, Fr. Courtensstraat 11, 1ste verdiep, dienst secretariaat), op werkdagen in de voormiddag, tot zolang de voorraad strekt. van het Sint-Jozef-Klein-Seminarie officieel ontvangen op het stadhuis. VOORDRACHT Op donderdag 17 november organizeert de Vlaamse Vereni ging voor Familiekunde te 20 uur een voordracht in de Rey naertzaal van de stedelijke openbare biblioteek, Hendrik Hey manplein. De h. Roger Caluwaerts zal er spreken over «Kaarten en plannen als hulpbronnen bij de familiegeschiedenis». WAPENSTILSTAND-HERDENKING Op vrijdag 11 november wordt de wapenstilstand van de eerste wereldoorlog herdacht. Te 10 uur wordt een H. Mis opgedragen in de hoofdkerk. Daarna volgt een bloemenhulde aan het monument der gesneuvelden (Kard. Marcierplein), een akade- mische zitting op het stadhuis en een receptie voor de oud strijders. KONINGSDAG Op dinsdag 15 november is er te 11 uur een Te Deum in de hoofdkerk ter gelegenheid van Koningsdag. VERTELNAMIDDAG Op vrijdag 18 november komt Theao Beekman te 16.30 u vertellen voor de jeugd in de stedelijke openbare biblioteek, Hendrik Heymanplein 1 ZATERDAG 12 NOVEMBER 11 uur: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K W.B.-Boonwijk aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12 uur. 14.00 u Wandelconcert te Appels door de Kath Muziekmaatschappij St.-Cecilia t.g.v. het jaarlijks St -Ceciliafeest. 18.30 u.: PI. Eucharistieviering in de O.-L.-Vrouwekerk, opgeluisterd door de St -Gregoriusgilde, tg v het jaarfeest van de gilde 20 00 u Algemene vergadering met goedkeuring jaarprogramma, gevolgd door feestavond, voor de St -Gregoriusgilde in de Mariakring 20.00 u.: Toneelopvoering «De terugkeer van Mevr. Savage- door toneelgroep Spinneweb, in zaal Gildenhuis, Otterstraat te St.-Gillis. Ook op 18 en 19 november telkens te 20 uur. 20.00 u Grembergse C.S.C.-Kwis: kwistomooi 20 ploegen van 5 man in zaal Ros Beiaard te Grembergen. Ook op 18 en 26 november en 3 december ZONDAG 13 NOVEMBER 8 00 u Stand met tweedehandskleding op de rommelmarkt te Hamme, door vzw Vrouwencentrum, P Claeysstraat 50, St -Gillis. 9 30 u PI. Eucharistieviering in de St.-Appoloniakerk te Appels opgeluisterd door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia t.g.v. het jaarlijkse St.-Ceciliafeest. Om 10 15 uur wandelconcert in de gemeente. 14.00 u Voordracht en debat, met daarna toneel en ontspanning, door K.VL.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum 15.00 u Jaarlijks kinderfeest met uitdeling van geschenken door de Sint, daarna ontspanning, georganiseerd door de Soc. Cult ver. v Vlaamse Lib. Vrouwen, in café Welkom te St.-Gillis. 15 00 u Opvoering van «Het Marsmanneke» en daarna atelier, door het marionettentheater Kalleke Step. aan de St-Elooistraat 15 te Grem bergen. 18 00 u. Algemene ledenvergadering en bestuursverkiezing voor de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia, Appels. 18.00 u Gezelschapsspelen voor het gezin, georganiseerd door KWrB St.-Gillis-center in het Parochiehuis. MAANDAG 14 NOVEMBER 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Johan Df Mol, ingericht door vzw 't Vestje, in het ontmoetingscentrum, Oude Ver 129 te Dendermonde. Tot 12 uur. 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Be ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde 1 12 uur 17.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens. in Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde Tot 18.30 u. 19.00 u.. Cursus: Handvaardigheid in de naaitechniek, ingericht d K.A.V.-Boonwijk in zaal «Boonwijt» 19.30 u.: Voordracht en debat «Brandbeveiliging» ingericht c K A.V.-Lutterzele in het St.-Lutgartcentrum, Spoorwegstr. 200 te St.-G 19.30 u.: Voordracht en debat «Moderne wiskunde» voor oud leerstof 1ste leerjaar, ingericht door de oudervereniging v.d. gemeen! ke Jongensschool. Dr. Haekstraat 11 te Grembergen. 20.o0 u Voordracht over het thema «Privacy» door Dhr. Luc Van Biest, ingericht door C.M.B.V. St-Gillis in zaal Gildenhuis. 20.00 u.: Clubavond: Toenemend gebruik van alcohol en drugs jongeren en vrouwen, ingericht door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske 20.00 u.: Yoga-les: 8ste les, ingericht door S V V -Dendermonde in Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde 20.00 u Voordracht: Oosterse Wijsheid voor de Westerse mens: natuur», de immanente levenspool» door Prof Dr Ulrich Libbre ingericht door het Davidsfonds Dendermonde in de Hogere Hand school, Lod. Dosfelstraat. 20.15 u.: Vergadering foto- en diaklub van V.T.B.-V.A.B. St. Gillis in oud-gemeentehuis te St.-Gillis. DINSDAG 15 NOVEMBER 8.30 u. Ochtendseminarie voor jonge vrouwen: leren spreken luister en omgaan met elkaar, ingericht door KA.V.-Dendermonde-centrum de Mariakring. Babysit voorzien - vrijstelling stempelcontrole Tot 11 ui 11.00 u Plechtig Te Deum t.g.v. het feest van de Dynastie, opgeluiste door het Resurrexikoor in de O.-L.-Vrouwekerk. 13.30 u.: Vormingsvergadering over het thema «Leren spreken e omgaan met elkaar», voor K.A.V.-Grembergen in het Parochia. Centrum. 14.30 u Maandelijkse vergadering met gezellig samenzijn voor dt Fed. Dendermonde Vlaamse Gepensioneerden, in de Mariakring tt Dendermonde. 19.00 u Kooklessen, ingericht door de Soc. Cult, ver v Vlaamse Ub Vrouwen, in café Welkom te St.-Gillis. 19.30 u Voordracht: Geloofsbelevenis rond «Stervensbegeleiding er euthanasie» ingericht door K.A.V.-K.LV.-Schoonaarde in het gemeen tehuis. 19.45 u Voordracht en praktische les «Geef kip een vaste plaats in uvi voeding» door K.V.L.V-Lutterzele in het gartcentrum. Spoorwegstras 200 te St.-Gillis. 20.00 u. Gesynchroniseerde diamontage «Ladakh, land van lama's er kloosters» door Rudy Ruymaeckers, ingericht door C.M.B.V. Dender monde in het stadhuis. 20 00 11 Gezellige babbel, door vzw Vrouwencentrum, aan de P Claeysstraat 50 te St.-Gillis WOENSDAG 16 NOVEMBER 20 00 u. Voordracht en debat «Religieuse Sekten: Gevaarlijk» doo' M.B.V.-Oudegem in de Aula, R.U.G 20.00 u Fotografie: Ijken van lichtmeters, leiding Dhr. Maunce Vercam- men, ingericht door de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool. DONDERDAG 17 NOVEMBER 20.00 u.: Voordracht en debat i.v.m. de aanpassingsklas en rapporteren vanuit de A-klas, door de oudervereniging van de Gemeenteschool Grembergen, in de gemeentelijke jongensschool. 20.00 u Cursus: Zelfverdediging: 1ste les, door vzw Vrouwencentrum, aan de Potiaulaan 4 te St.-Gillis. Tot 22 u. 20.00 u Diavoorstelling met voordracht over «Turkije», en overvloei ing, met stereofonische muziek en gesproken commentaar door Dhr. V. Vervoort. ingericht door V.T.B.-V.A.B. St-Gillis In het oud-gemeentehuis; Leden 50 fr. niet-leden: 75 fr. VRIJDAG 18 NOVEMBER 9.00 uSociaal dienstbetoon door Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te C 19 30 u Gespreksavond «Hoopvol In zaal «Boonwijt» 20.00 u. Filmavond: plaatselijke bond In film jaar bondsreizen, door B.G.J.G.-Oudegem in 20.00 u.: Zang - dans - muziek en folklore burg te St.-Niklaas, met deelname van het Fri monde. Vertrek met eigen vervoer Jan Lenssens, in het Tot 11 uur. door KWB-Boonwijk n dia-overzicht van negen et Parochiecentrum, rond in de Stadsschouw- s Masereeffonds Dender-

De Voorpost | 1983 | | pagina 17