Stijvol leerlingenkoncert en proklamatie in Buggenhoutse muziekschool Dubbelkoncert van Piet Stautkring- Beveren: M. Grolig', P. Deygers en B. Zwaan Jeugd en Muziek Dendermonde presenteert Guildhall String Ensemble uit Londen 24 -11.11.1983 - De Voorpost Vorige zondag had in de Feestzaal van de Buggenhoutse gemeentescholen de proklama- Üe plaats van de Gemeentelijke Muziekschool. Tevens werd aan het minder talrijk opgekomen publiek dan gewoonlijk een koneert aangeboden dat verzorgd werd door leerlingen en leraars van de school. Een koneert dat organisatorisch zeer verzorgd was en ook muzikaal op een meer dan behoorlijk niveau stond, rekening gehouden met het feit dat de uitvoerders in vele gevallen nog maar in de middelbare graad les volgen. Koneert Niet minder dan zeventien koncertnummers werden uitgevoerd. Men kon moei lijk beter aanvangen dan met een feestelijke «Fanfar- monie», een mars van di- rekteur Jules Van Hoeck zelf, uitgevoerd door trom pettisten Frank y De Raes en Stefan Heyvaerts en trombonisten Erwin De Maeyern, Francis Vergau- wen en Nico Vermeiren, be geleid door roffelende trommelaar^. Hilde Goedgezelschap ver tolkte op piano de «hit» uit de «ernstige» muziek «Fur Elise» van Ludwig van Beethoven, een erg goede vertolking trouwens. Uit de klas voordracht kre gen we van Eric Van den Broeck (prima in de vader rol) en van Joke Jacobs (niet altijd even geïnspi reerd) een erg originele tekst van Guus Vleugel te horen, «Gezelligheid». Het klarinettenkwartet Hans Vermoesent Nancy Bes- sems, Ria Vanderkerken en Mare Vertessen brachten een uitstekende verklan king van het Haary Lime- tema van Anton Karas Even uitstekend was de ver tolking van de kompositie «Greensleeves» door Elsie Van Linthout en Eliane Mostien op gitaar. Ook de saksofonisten lieten zich niet onbetuigd: Carine Hymans, Gert Borio, Chris Sleebus én Linda Van Rans- beke speelden op een voor treffelijke manier «The Pink Panther» van H. Mancini. Het eerste en tweede deel uit de «Suite voor Marimba» van David Carrey werd op sylofoon prima uitgevoerd door Hilde Van den Eede, aan de piano begeleid door Sonja Wellens, die trou wens ook in het volgende nummer de begeleiding op zich nam. Ben Reynders lid van een muzikale fami lie vertolkte op cello «De Zwaan» uit Saint-Saëns' «Karnaval der dieren», spij tig dat de geluidsinstallatie een niet zo gave klank pro duceerde. Trygve Reynders vertolkte vervolgens op piano lichte variaties op een ftussich volkslied van D. Kabalev- sky; het werd een geslaag de uitvoering alhoewel nog al zenuwachtig uitgevoerd. Een buitengewone prestatie werd geleverd door "Hans Vermoesen op klarinet. Het moeilijke «Klarinetkoncert nr. 3» van Carl Stamitz werd óp muzikaal en tech nisch vlak zeer mooi ver tolkt. Ook hier weer was de pianobegeleiding van Sonja Wellens erg funktioneel. Gunther April en Dirk Mar tens, uit de klas voor dracht, brachten met de no dige attributen de tekst «Niéuwe buren» ook weer van Guus Vleugel; ze deden dit met het nodige brio en prima intonatie en artiku- latie. Uit de «Alpine Suite; van Benjamin Britten vertolk ten Hilde Van den Berghe op hoorn en Ulrick Baeck en Luk Nielandt op hobo de delen «Arrival at Zermatt» en «Swiss Clock», een mooie kompositie. Het overbekende «Thaïs» van Massenet, op viool ge speeld door Anita Keppens, ging een beetje de mist in door een minder volgzame geluidsinstallatie. De trom pettisten en trombonisten, die ook het openingsnum mer voor him rekening hadden genomen, vertolk ten vervolgens van Aran Khachaturian de «Sabel- dans» uit het «Gayne Bal let» en de «Can-Can» uit «Orpheus in de onderwe reld», deze komposities werden mooie of Music», het werd een mooie afronding van een koneert op niveau. Twee mensen verdienen toch wel een speciale ver melding. In de eerste plaats Sonja Wellens, die verschei dene leerlingen aan de pia no prima begeleidde. Ver volgens Viviane Van Stap pen; lerares diktie en voor dracht, die de presentatie van het geheel voor haar rekening nam, ze deed dit op een natuurlijke en knap pe wijze. Proklamatie In aanwezigheid van kui tuurschepen De Ridder, zijn kollega's Van Malderen en Heymans, raadslid Mar- Buggenhout. Mejuffrouw Pee mocht een regeringsmedaille ontvangen uit de hantk, schepen Van Malderen. (c) Buggenhout. De gelauwerden van de muziekschool, (c) speeld alhoewel er toch een paar onverzorgde inzetten I te beluisteren vielen. Onder leiding van Ben Reynders, zelf leerling, ver tolkte de klas samenspel als I voorlaatste nummer de «Triosonate» van W.A. Mo- zart; zowel uitvoerders als dirigent verdienden een dikke pluim; de uitvoering j was prima verzorgd en de uitvoerders speelden met inzet en entoesiasme I Het koneert werd besloten door de klas solozang die Buggenhout. Mejuffrouw Hilde Van den Eede mocht uit de handen van schepen De een selektie presenteerden Ridder de regeringsmedaille in ontvangst nemen (c) uit de musical «The Sound De Kasteelkoncerten van de Beverse Piet Stautkring staan weer voor de deur. Het koncertseizoen van deze kulturele vereniging is nochtans reeds begonnen met het ekstrakoncert van 22 oktober 11., het pianorecital van Eliane Rodrigues, laureate van de laatste Koningin Elisabethwedstrijd voor piano. De eigenlijke Kasteelkoncerten starten echter op zaterdag 19 novembr en bieden tot en met de maand maart maandelijks één koneert. De cyclus begint met een koneert door drie musici, die normaal niet in vast ver band samenspelen: sopraan Margarethe Grolig, fluitist Patriek Deygers en pianist Bart Zwaan. Ze brengen in verschillende kombinaties een gevarieerd pro gramma. Sopraan Margarethe Grolig het Koninklijk Conservato rium te Antwerpen en be haalde eerste prijzen voor solozang en muziekge schiedenis. Ze zette haar scholing verder bij prof. Clemens Glettenberg te Keulen en München Aan het Koninklijk Conservato rium te Brussel verwierf zij met onderscheiding het Ho ger Diploma voor zang bij Louis Devos Ze was enkele jaren verbonden aan de Ne derlandse Kameropera en verleende haar medewer king aan talrijke koncert- uitvoeringen en lieder avonden. Als sopraan van het ensemble voor oude mu ziek Consortium Antiquum doorkruiste ze heel Europa, Zuid-Afrika, Mexico en de Verenigde Staten. Ze stu deerde barokzang bij de be roemde Nigel Rogers en richtte het baroktrio Fioc- co-Ensemble op, waarmee zij optreedt in België en Ne derland. Patriek Deygers behaalde in 1969 een regeringsme daille voor dwarsfluit. derscheidingen, werd hij in 1971 laureaat van de Pro Civitate-wedstrijd te Ver- viers. Hij behaalde aan het Koninklijk Conservato rium van Brussel de eerste prijzen voor transpositie en dwarsfluit. In 1976 werd hij laureaat van de Tenuto- wedstrijd en in datzelfde jaar verwerft hij het Hoger Diploma voor dwarsfluit aan het Brusselse Conser vatorium. Sedert 1977 volgt hij een meesterkur- sus bij professor Vester aan het Conservatorium van Den Haag. Hij gaf verschei dene recitals, o.m. in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel. Pianist Bart Zwaan stu deerde aan het Stedelijk Conservatorium te Meche- len bij Yvonne Van den Berghe en behaalde aldaar de regeringsmedaille. Aan het Koninklijk Conservato rium van Antwerpen be haalde hij twee jaar later de eerste prijs piano bij Pascal Sigrist, waarbij hij nog drie jaar vervolmakingskursus meesterklassen bij de Rus Eugeni Malegin, de Argen tijn Fausto Zadra en Janine da Costa. Hun programma zal wer ken bevatten van Michel Blavet, Bohuslav Martinu en Francis Poulenc voor wat dwarsfluit en piano be treft, verder de Barbacolle van Chopin voor piano en liederen van L. Mortelmans en F. Schubert voor sopraan. Dit koneert gaat dus door" op zaterdag 19 november om 20 uur stipt in het kas teel Cortewalle. Het is het eerste van een serie van zes koncerten. Het tweede avondkoncert dat Jeugd en Muziek Dendermonde gedurende dit seizoen inricht, heeft plaats op woensdag aanstaande 16 november, in de dekanale Kerk Onze-Lieve-Vrouw te Dendermonde. Op het programma een En gels gezelschap: het Guild hall String Ensemble. Dit is een strijkersgezelschap, een kamerorkest bestaande uit 13 muzikanten. Het ge- zeischap werd opgericht in 1981 aan de beroemde Guildhall School of Music and Drama te Londen. Zij vertoeven momenteel in België op uitnodiging van Jeugd en Muziek Vlaande ren. Daags na hun koneert te Dendermohde op woens dag 16 november, dus op donderdag 17 november, treden ze op in de Gotische Zaal van het prachtige Brusselse Stadhuis, waar zij hetzelfde programma brengen trouwens. Op het programma prijken werken van beroemde kom- ponisten. In de eerste plaats van de grote Johann Sebas tian Bach, de kantor van de Thomaskirche te Leipzig, beroemd organist en kom- ponist. Ook Vivaldi is vertegen woordigd, de preto rosso uit Venetië, wiens omvang rijk oeuvre 45 concerti grossi bevat, verder nog so nates voor één of méér vio len, concerti voor cello en blaasinstrumenten en on geveer 40 opera's. Wolfgang Amadeus Mozart ontbreekt evenmin op het programma, evenmin als Benjamin Britten. Van deze 20ste-eeuwse Britse kom- poniat kent iedereen wel de «Simple Symphony» of «A young persons guide to the orchestra». Laatste komponist op het programma is Gustav Hoist, in Engeland levend maar van Zweedse oor sprong (1874-1934). Heel bekend bij ons is zijn «The planets» een suite voor or kest uit 1915 Wie dit koneert, dat om 19.30 uur begint, wil bijwo nen, betaalt 150 BF als vol wassene en slechts 100 BF als jeugdig toehoorder. Abonnementen aan 150 BF (jeugd) of 300 BF (volwas senen) zijn nog steeds te verkrijgen voor de reste rende vier koncerten. L. Serie van zes koncerten Het tweede koneert in de reeks heeft plaats op zater dag 17 december en brengt het koor Thesaurus Musi cus onder de leiding van Kamiel C ooremans. Dit koneert zal uiteraard in het teken staan van het kerst gebeuren. Op vrijdag 20 januari kon- certeert het Clemens Quat- acker-Kwartet. Violist Cle mens Quatacker, violist Xa- vier Claeys, altviolist Paul De Clerck en cellist Ed- mond Carlier zullen kom posities vertolken van Beet hoven, Samuel en Dvorak. Het Hermes Trio, bestaande uit pianist Koen Kessels, viüiiob Fëïêf i_»eapicgo!£LSr£ en cellist Jaap Kruithof zijn op het kasteel Cortewalle te gast op vrijdag 10 februari. Op zaterdag 25 februari spelen Gaby Van Riet, dwarsfluit, en Yves Storms, gitaar, werken van Bach, Mozart, Carulli, Honegger, Villa-Lobos, Bartok en Ra- vel en Ibert. De koncertcyklus wordt op zaterdag 17 maart besloten met een optreden van de solisten van het Belgisch Kamerorkest onder leiding van Rudolf Werthen. De prijs per koneert is vast gesteld op 200 BF, voor houders van een C.J.P. of een 3 pas en voor studen ten bedraagt de prijs 150 BF. Er zijn echter ook twee soorten abonnementen te verkrijgen. Een abonne ment A heeft de waarde van 4 toegangskaarten en is niet persoonlijk. Met uit zondering van het koneert met de solisten van het Bel gisch Kamerorkest, kan men vrij zijn koncerten kie zen; met dit abonnement kan men de kombinatie kie zen die men wil: welk kon eert en met hoeveel perso nen. Dit abonnement kost 600 BF voor vier koncerten Het abonnement B is strikt persoonlijk en geeft toe gang tot de hele koncert cyklus van 6 koncerten, voor dit abonnement tel je 900 BF neer. Deze abonne menten zijn te koop bij de leden van de Piet Stautkring, de Kredietbank in Beveren of via over schrijving op nr. 415- 3002122-84 met vermel ding Kasteelkoncerten en welk abonnement wordt gekozen. L. cel Cathry, de meeste leden van de bestuurskommissie, werden vervolgens de uit slagen van het schooljaar 1982-1983 geproklameerd. Hier de honderden resulta ten meedelen, zou een flink deel van uw weekblad in beslag nemen. We beperken ons dan ook tot de laatste jaars van ieder discipline en de bijzondere prijzen Vijfde jaar notenleer. Petra Baeck (70). Ingo Buys (77), Kristien De Prins (78). Leen De Proft (80), Natasja Ferti- nel (70), Ann Goossen (78), Aleide Reynders (82). Al- fons Rottiers (70). Mario Thomas (78). Bart Vanne- ste (74). Kristien Van Riet (84), Johanna Van Roem burg (84), Egbert Van San- de (87), Valerie Verhelen (78), Hans Vermeir (73) en Erwin De Maeyer (78). Notenleer - volwassenen, tweede jaar: Herman De Brabanter (90), Veerle De Maerschalck (93), Klaartje Philippe (92), Noël Suykens (88) en Beatrijs Wils (88). Vierde jaar diktie: Els De Cremer (95), Guy Durinck (88). Ingrid Geyskens (90), Nele Jacobs (90), Liesbeth Martens (98) en Johan De Clercq (82). Diktie - volwassenen, derde jaar: Jos Van Steen (82), An Van Steen (85) en Lieve Van Mulders (82). Voordracht - Hogere graad A, tweede jaar: Gunther A- pril (93). Voordracht - Hogere graad B, tweede jaar: Myriam Van de Putte (87). Baiiet - achtste jaar: Lut- garde Jacobs (88), Sonja Luypaert (88) en An Segers (90). Piano - Middelbare graad A, eerste jaar: Bart Van Neste (80), Hilde Goedgezelschap (72), Tom Van Herreweghe (85). Piano - Middelbare graad A, tweede jaar. Ann Goossens (88). Solozang - Middelbare graad A, eerste jaar: Frie Noels (85), Cecilia Pee (88). Solozang - Hogere graad B, tweede jaar: Josepha Pee (90). Klarinet - Middelbare graad B, tweede jaar: Hans Ver moesen (85). Blokfluit - Lagere graad A, tweede jaar: Veerle De Bondt (93), Aleide Reyn ders (91) en Hilde Massaer (80). Hobo - Middelbare graad A, tweede jaar; Ulric Baeck (86). Saxofoon - Middelbare graad B, eerste jaar: Gert Horio (84) en Frank Hof man (82). Houten blaasinstrumenten - Middelbare graad A, eer ste jaar; Ilse Van Laethem (83) en Katrïen Jacobs (72). Houten blaasinstrumenten - Middelbare graad B, twee de jaar, Bart Van Neste (90). Koperen blaasinstrumen ten - Middelbare graad A: Francis Vergauwen (80). Koperen blaasinstrumen ten - Middelbare graad B, eerste jaar: Gustaaf Van den Berghe (70). Koperen blaasinstrumen ten - Hogere graad A: Ste- faan Heyvaert (80). Viool - Middelbare graad A, eerste jaar. Nadinda Van Sande (92). Viool - Middelbare graad A - tweede jaar: Wim Baeck (92) en Sigrid De Witte (98). Viool - Hogere graad A, eer ste jaar: Anita Keppens (90), Hans Vermeir (87). Tom Van Herreweghe (85) en Johanna Van Roemburg (85), Cello - Hogere graad A, eer ste jaar: Ben Reynders (86). Gitaar - Middelbare graad A; Anja Dierickx (84). Gitaar - Middelbare graad B: Kristien Van Riet (90). Slagwerk - Middelbare graad A. eerste jaar: Mario Thomas (90) en Alfons Rot tiers (90). Slagwerk - Hogere graad B, tweede jaar: Hilde Van den Eede (92). Bijzondere prijzen Algemene notenleer: Maar ten Vergauwen, Jenny De Baerdemaeker en Hellen Borremans. Notenleer volwassenen: Gerda De Kooning. Diktie volwassenen: Karei Bosteels. Diktie: Anne Van den Broeck, Lieve Heester- mans, Veerle Hoppenbrou wers en Leentje Hamme- necker. Voordracht: Gunther April en Lutgart De Calf. Houten blaasinstrumenten: Sara Baeck en Linda Van Ransbeke. Piano: Johan Van de Velde en Truyve Reynders. Ballet: Sonia Luypaert, Ka- trien Thomas en Nele Keppens, Gitaar: Anne Van Ingel- ghem en Eliane Mostien. Strijkers: Sofie de Prins en Sabine Mertens. Kopers: Stefan Daelemans Slagwerk: Tom Vlaeminck Solozang: Stijn Van Neste. Dwarsfluit- Valerie Verhe len en Bart Vanneste Prijs van de Direkteur: Ani ta Keppens. Regeringsmedailles Ook dit jaar werden twee hel kri: juinen i regeringsmedailles haald. Josepha Pee b?o R de regeringsmedaille ij f discipline zang met.1 van de punten. Zij j voorbereid door 'nfevj M1"80"1 Mia Van Berendonckéoen, ster Van den Eede bekwaa ontgoochel regeringsmedaille discipline slagwerl 92% van de punten werd voorbereid d» t heer Marc Roosendans. reed; Tot zover de resultaten het voorbije schooljaar, tussen is het nieuwe afc op ecn jaar reeds enkele maaa Luc oud en floreert de Gera J, t< telijke Muziekschool Wnu.„v Buggenhout als nooit v J(Ld "t7 ren. Dit is hoofdzakelijl we| m danken aan haar dins: mec sche direkteur, die zijn j, toesiasme weet over tei ^4 n: gen aan zijn bestuursla ^ide O missie en bekwaam r aarskorps. Ook voor dit schooljaar weer heelwat aktivits gepland. De nu al tras nele aperitiefkoncerten zondagmorgen door raars van de school -^emans worden druk voortea Hierover en over andere tiviteiten van de neemt U nog wel mee ^£n op t een andere bijdrage. na c derdeel Waar worden Meldertenaren begraven? tn beste tdstrijd g Hove, kwa tr.wu nuttig De gemeenteraad n het kerkhof te Meldert volgende beslissingen. Wegens herstellingen aan de muur en gebrek aan bcgraafruimtc worden er op het oud kerkhof géén gewone begravingen meer uitgevoerd na 1 november 1983. De overbrenging van stoffelijke resten langsheen de kerkhofmuur naar de begraafplaats aan de Langeweg kan op aanvraag gebeuren mits volgende voorwaarden. Overgebrachte konccssies van de oude naar de nieuwe begraafplaats zullen er dezelfde oppervlakte en vorm behouden. Ruilen tussen vollegrondkoncessie en koncessie met ondergronds bouwwerk is niet mogelijk. Eventuele bijzettingen in bestaande koncessteri kunnen nog uitgevoerd worden mits het koncessiekontrakt zulks toelaat. Eventueel heroprichten van ondergrondse bouwwerken van gekoneedeerde graven kaal slechts worden toegestaan aan families welke op de oude begraafplaats over een dergelijke 1 koncessie beschikten. Begravingen in gewone grond en wegens herstellingswerken te ontruimen koncessie» kunnen op aanvraag van belanghebbenden worden overgebracht naar de Langeweg I Overbrengen, eventuele nieuwe lijkkisten, overbrengen van gedenktekens, het vilj allemaal ten laste van het stadsbestuur. Schriftelijke aanvragen tot overbrenging moeten tegen uiterlijk 1 januari 1984 ir dienstcentrum afgegeven worden. Daar zijn ook bijkomende inlichtingen te bekomen vi 27 tot 30 december tussen 10 en 11 u. Aanvragen die later binnenkomen zullen vr overbrenging niet meer in aanmerking worden genomen. Belanghebbenden zullen persoonlijk worden verwittigd en bovendien is er op maandi 12 december in de gemeenteschool te 19.30 u een voorlichtingsvergadering. ttdanvot «extr gedachten m verder hstellat kam. Oef «n eerste Aalst. De muur van het kerkhof van Meldert wordt met stalen gebinten overeind gehouden, (per) Wkmm&miI Aalst. De afbrokkelende muur van het kerkhof van Meldert dient hoognodig gerestaureerd te worden, (per) Aalsi xhoi p

De Voorpost | 1983 | | pagina 24