ft IMI i msm Gouden punten voor Gremberqen GREMBERGEN - BOONWIJK 1-0 KALLO - BAASRODE: 1-1 Choe De Bleeckere legt Eendracht in de luren E. OPSTAL - LUTTERZELE 0-1 Bezoekers verdienden beter 3' P. DOORGELICHT NIEUWERKERKEN Terug aan de leiding SPAR BERLi Flau KLINGE - EXCELSIOR: 4-3 De ene week is de andere niet 28 - '11.11.1983 - De Voorpost ('Provinciale Met het kleinste verschil heeft S.K. Grembergen de wedstrijd tegen Boonwijk gewonnen. Een hoogstaand schouwspel is het niet geworden. Althans niet volgens de kommentaar van de bezoekers. Klubleider Michel Buys: slechtste van de twee ploegen «Het werd in zijn geheel geno- beslag gelegd op de punten, men een slechte wedstrijd. Langs beide zijden werd er erg Naar mijn gevoelens heeft de defensief gespeeld. De schrik Grembergen-Boonwijk. Baert (G) knalt op doel, hard maar over (vh) Grembergen-Boonwijk. Dierick (B) knalt door de mist heen op doel, maar doelman Van De Sompel zag de bal toch aankomen (vh) om te verliezen zat er overdui delijk in Wij kenden tegenslag toen Luc De Waegeneer reeds na vijf minuten de wedstrijd moest verlaten. Hij ondervond andermaal last van een aansle pende lieskwetsuur. In zijn plaats kwam Dirk Vermeir. In de tweede helft zijn we wat beter gaan spelen. Wij dwon gen een licht overwicht af. Te gen de gang van zaken in wer den we zeven minuten voor het einde gecounterd. Nadien ble ken wij niet meer in staat om een vuist te maken. Een pun- tendeling had beslist een logi scher weergave geweest». Ook Hans Burghgraeve, een wisselspeler van S.K. Grem bergen is van oordeel dat een gelijkspel misschien wel het meest logische resultaat zou geweest zijn. «Toch is de Grembergse zege niet onverdiend, verklaarde voetballer Burghgraeve. «De eerste helft was beperkt tot veel middenveldspel. Johan Baert heeft toen een keer ge dreigd. Hij herhaalde dat na de rust toen hij twee tegenstre vers uitschakelde, maar dan op doelman besloot. Ik ben twin tig minuten voor het einde in de plaats gekomen van Patrick Bertram Vijf minuten later werd Baert vervangen door Jozef Parc- wijck. Laatstgenoemde bracht de aktie op gang die geleid heeft tot het enige doelpunt van de partij. Hij bracht de bal voor doel, waar Jan Van Dam me kon binnenschieten». Voor de voetballiefhebbers nog wel even vermelden dat i S.K. Grembergen niet zondag, j maar wel op vrijdag 11 novem ber om 15 u. zijn volgende Grembergen-Boonwijk. Doelman Van Boven puncht de bal weg vóór Van Damme (vh) kompetitiewedstrijd speelt op Excelsior St-.-Niklaas. Boon- wijk krijgt zondagnamiddag E.D.M. Eendracht Opstal heeft op eigen veld tegen de verwachtin- de bezoekers, voornamelijk in de tweede helft voortdu- gen in de nederlaag geleden. Of die nu verdiend of rend hebben gedreigd, en dat de thuisploeg weinig gele- onverdiend is gekomen laten we in het midden. Feit is dat genheid kreeg om te reageren. «Tijdens de eerste helft keken s au. &&A - we neer op een evenwichtig spelbccld De beste kans kreeg Opstal. Dat was toen Pascal De Ridder uithaalde, maar zijn schot vloog op het doel- hout te pletter. Tijdens de laat ste twintig minuten van de tweede helft is Lutterzcle ster ker gaan drukken. Onze de fensie werd enigszins onder druk gezet. Op de laatste mi nuut werden we gecounterd. Dat betekende een koud stortbad. Globaal genomen mag ik zeker niet zeggen dat we een minder waardige wedstrijd hebban ge speeld. Iedereen was werklus- fig. Zeker Mare Willems. Hij heeft in de middenlinie negen tig minuten lang het volle pond gegeven. In het vooruitzicht van de derby van komende zondag tegen Sparta Buggen- hout is het wel dubbel spijtig dat we de duimen hebben moeten leggen. Een overwin ning zou wellicht de publieke opkomst ten goede zijn ge komen». Uiteraard heerste er tevreden heid in de rangen van Lutter- zele. In smakelijke bewoordin gen die hem typeren, deed Paul Roels ons het verhaal over de wedstrijd. «Die werd spanfiend. vrij hard. maar toch fair betwist» aldus de Lutterzcelse klub- leider. «Tijdens het eerste kwartier kwam de thuisploeg sterker aan bod, zonder echt gevaar lijk te zijn, behalve dan het schot van De Ridder dat het doelhout streelde. Geleidelijk aan is Lutterzele sterker aan bod beginnen komen. Dat (kwam vooral tot uiting na de Voetbal. FC Lutterzele (c) Opstal-Lutterzele: Ondanks de moed van Luk De Meersman Opstal de duimen leggen (c) hervatting. Toen bleek het overduidelijk dat we fysiek het sterkst waren. In die periode is de thuisploeg er wel e.en paar keer behoorlijk hard tegenaan gegaan. Dat was o.a. twee keer het geval toen Van Acken uitbrak en onderuit werd ge trapt. Toen de speler hierover zijn ongenoegen ging uiten bij de spelleider, werd hij als klap op de vuurpijl nog op een boeking getrakteerd. Tijdens het laatste half uur hebben we Opstal als het ware op hun spcelhelft teruggedron gen. Zij hebben zich behoor lijk uit de slag kunnen trekken, bij het uitverdedigen. Toen iedereen zich al met een gelijkspel had verzoend, viel dan het doelpunt, dat ons twee punten rijker maakt. Het kwam tot stand na een hoek schop dat door de Opstalse keeper werd afgeweerd. Wil- laert hernam dc inworp. Van Acken nam toen de bal op het hoofd en schoof die door naar De Bleeckere. Met een kei hard schot vuurde die dc bal op doel. Met sukses. Alles samen mag Eendracht Opstal naar mijn gevoelen wel op een verdienstelijke wed strijd terugblikken. Toch moet ik onderstrepen dat Lutterzele technisch en fysisch een trapje hoger stond dan zijn opponent. Wij hebben thans drie verplaatsingen achter de rug (Bazel, Waasmunster en Opstal) waaruit we drie punten hebben gepuurd. Dat is een behoorlijk resultaat. In de ko mende thuiswedstrijden moe ten we punten kunnen winnen. Zeker nu we opnieuw een be roep kunnen doen op Choe. De Bleeckere. Hij deed in Opstal zijn wederoptreden. Niet al leen was hij de centrale figuur. Bovendien maakte hij het win nende doelpunt». E.D.M. Dat was alvast de overtuiging van Kallo-oefenmeestcr Eric Smet «Het doelpunt van Dirk Parade viel eigenlijk wat vroeg in de match. Na een snelle dieptcpas rende Erwin Van Roeyen dc rechterflank af en lukte dan een voorzet welke bij Dirk terechtkwam. Deze lukte een knappe crochctbe- weging en plantte de bal in het Baasrodedoel Door deze vroege treffer waren de Baas rodespelers duidelijk wat aan geslagen. maar na een kwar tiertje namen zij het heft in handen en gingen massaal aan vallen. Echte kansen waren er in de eerste helft niet bij, in tegendeel, Sportkring kwam er al kountcrcnd nog het best uit maar onze voorlijn faalde in de afwerking «Gedurende de tweede helft werden we echter doorlopend op een bijna beklemmende wijze met de rug tegen eigen doel aangespeeld door een su perieur Baasrode. Met een strafschopgeval tot gevolg in de 55ste minuut; de scheids rechter reageerde op dat mo ment niet maar zag naderhand wel zijn fout in en ging dan ietwat te opvallend kompense- ren. Tien minuten voor eind floot hij dan ook voor een onbeduidende fout net aan dc rand van dc penaltyzone en deze vrijschop werd recht streeks ingeknald door Moens. Verder waren er nog een paar duivelse reaktics nodig van doelwachter Mark Dhaenens om de drawn op het bord te houden, maar moet volledig heidshalve wel vermeld dat on ze spelers nog enkele keren bij een tweede doelpunt raakten. Onder andere wanneer De Schepper knap kruiste naar Van Rocycn Erwin had kun nen besluiten maar gaf naar de alleen opgekomen Verdoodt. Deze laatste zag echter nog EendrachtNieuwerkerken is terug reeksleider na I prachtige overwinning bij gebuur Ede en de nederlaag Herzele op Heldergem. Op vele speelvelden hebben di toeschouwers weinig of niets gezien, want de dichte was de spelbreker. Zo was het gesteld op het terrein van Ede waar gebuur Nieuwerkerken op bezoek was en waar de kassier zijn beat dag heeft gehad door de massale opkomst. Reeds op de? minuut, hoorde men hel gejuich van de bezoekende sttppor. ters achter het doel, want Belis had met het hoofd afgewerh en Eendracht op 0-1 gebracht, amper 3 minuten latei, bracht dezelfde Belis met een goed geplaatst schot de stani op 0-2 en op de KT minuut kan Uyttersprot, Welleken mooi lanceren die gepast doorgaf aan Steenhout en keeper Laureys was voor de 3" maal verslagen. Van dan af begor. Ede flink mee te spelen, doch op de 32"' minuut kon Vm Der Biest de stand op drijven tot 0-4. Op de 75' minuut koe Van Cauter voor Ede milderen doch amper een pax minuten later kon de snelle Steenhout er 1-5 van maken, Dt Rouck slaagde er in de knappe Eendracht portier Herman Van Cauwenberghe een 2d' maal te verslaan om zo tit nederlaag wat te verzachten. Vermelden wij eveneens dat bij Nieuwerkerken de reserve doelman zeer knap De Mae\tt verving die wegens ziekte forfait moest geven. Een zeer knap Heldergem slaagde erin Herzele de eerst' nederlaag toe te dienen en hun de leiding te ontnemen. Hu was nochtans Herzele die na een half uur aan de leiding kwam met een doelpunt van D'Hondt, maar op de 50 minuut kon De Troyer de bordjes in evenwicht brengen a wanneer van Der Scheuren op de 70' minuut er 2-1 van maakte was het vonnis voor de bezoekers voltrokken. Schellebelle had het thuis zeer moeilijk tegen een sterk aanklampend Vlierzele. Na een gelijk opgaande wedstnjl kon Van Hende de Thuisploeg op 1-0 voorsprong schieten. Doch De Coensel kon op het uur de stand op 1-1 brengen, maar 5 minuten voor het afblazen kon Vander Jeugd de I zege bewerken. Door deze zege komt Schellebelle m gelijke hoogte van Herzele op amper 1 puntje van reeksla der Nieuwerkerken. De 4J' kandidaat voor de titel SK Aalst heeft weer eens baar kanon in werking gesteld. Deze maal was Gijzegem M slachtoffer en werd thuis ingedoekt met 0-8 met doelpunten van De Jaegher die de lont aanstak, vervolgens slaagde Riviera, De Kinder, Van Der Straeten, De Jaegher. Dt Kinder slaagde na de rust nog 2 doelpunten om zo een hattrick te lukken Doelman D'Herde kon met een straf schop de stand op 0-8 brengen en zo aan S. K Aalst de smet skore bezorgen. De plaatselijke derby Bambrugge - Burst werd verrassend gewonnen door de bezoekers met 1-2. Het was de langt Hugo Van Herreweghe die de 2 doelpunten aantekende voor Olympic en oud gediende van Burst Vangenende kon net voor het einde de achterstand milderen. Nochtans had Burst voor de rust zwarte mist gezien, daar de thuisploeg niet kon besluiten en zelfs Verbraeke miste nog een strafschop. Meerbeke - Okegem eindigde op 1-1 Op de 50': minuut kon Manu De Smedt de thuisploeg op Rozen schieten doé juist op het uur stonden de bordjes in evenwicht langs Vm Cauwenbergh. De thuisploeg ontsnapte aan de nederlaag, toen de bezoekers op de valreep nog een strafschop krat toegewezen, doch het was een pas ingekomen speler diti bal de mist inschoot. Herdersem - Moorsel eindigde op een briscore en k Antelinks - Mere werd afgelast wegens de zeer dichte mist. Vorig jaar ging de titelstrijd tussen 2 ploegen, doch nu ia1 het heel wat spannender zijn. aangezien er nu 4 ernstige kandidaten zijn. Die aan elkander niets zullen toegeven. 3'Pr De'Waas veertien kunnen hebben a halve in Berlare e De thuisp dag overij omdat de helft in de den, was flauw bei kwamen c der aanv: nogal wat Sparta-vei doelkanse ihuisdoelr terwijl oo ge tijd de houden, thuisploeg voor tijd na een nu Berlarepli uiteindelij kans de bal naast te plaatsen. Niettemin mochten we ons met het verworven puntje erg te vreden achten en kan ik niet rond de vaststelling heen dat we voor het eerst dit seizoen in een speelhelft werden over klast. Wie vóór Baasrode ein digt dit seizoen zal dan ook mijns inziens dicht bij dc titel zijn!» Over dc eigen verrichtingen is oefenmeester Smet trouwens niet ontevreden. «Het is na tuurlijk een feit dat we lichte lijk zijn teruggevallen na de florissante aanzet van het sei zoen. Dat heeft wel in grote mate te maken met mijn hoofdzakelijk jonge spelers waarvan er een paar het kom- ittldc Ha liddcll petitieritme niet direkt wccki week uit aankunnen. N«£,or"deze daar nog bij dat goalgctta Franky Rotthier (van de laat ste twee seizoenen) niet tot skoren komt én dam lunnate een echte spelverdeler in ons kon S.M. ploeg missen. Dan heb ik wd Mgcn dc voornaamste redenen vat ons minder presteren jongste weken op een rijtjt gezet. Niettemin ben ik enn overtuigd dat we met deze jofr ge ploeg aan de toekomstkan nen bouwen en dit seizoen va alle dcgradatieproblemen nen gespaard blijven. Daartoe is het wel nodig dat we volgeiv de zondag tegen Haasdóci thuis de puntjes veroveren. MA Daar waar we gedurende de jongste seizoenen meerdere keren Excelsiorkeeper Mare Bosman als onbr twistbare matchwinnaar moesten vooruitschuiven, lag ik Bevernaar zondag eigenlijk aan de basis van het verft! van zijn formatie. Mijnheer Thijs, u kent toch onze ambitie? OOK Europees voetbal natuurlijk!. Voetbal. Eendracht Opstal (c) MET R.W.D.M., LUIK EN ST.-TRUIOEN ALS TEGENSTANDERS MOGEN DE WAASLANDERS NIET MOPPEREN Sportkring De Klinge begon bijzonder gemotiveerd aan de ze partij maar dat kon niet beletten dat de Sintniklaze- naars bij de eerste echte tegen stoot een prima kans afdwon gen. Serge Barthier verscheen alleen voor de keeper maar schoot onbegrijpelijk naast. In de 15de minuut klom de beste ploeg dan ook op een verdien de voorsprong wanneer een klaarblijkelijk lukraak schot van Gino Franckaert raak trof, Bij deze openingstreffer kon doelman Bosman niet in het minst met dc vinger gewezen worden, maar wat hem in de volgende minuten overkwam was werkelijk onverklaarbaar. Eerst werd een slecht afge weerd schot door Vaerewijck kansrijk ingekegeld en viel de bal zowaar over de doellijn wanneer Mare alle kans had om in te grijpen. Nog geen vijf minuten daarna stond de stand al op 3-0 wanneer een ver ingeworpen bal door Bosman werd gemist en zo Coucke in staat stelde makkelijk in te toetsen. De te trage Vercecken werd na de rust vervangen door een blijkbaar herstelde Kindt en Barthier werd uitgenomen ten voordele van Jan Bombekc. Zo mocht Mare De Breuckcr zich meer in de spits uitleven en dat leverde ook direkt Sint- Niklaas gevaar op. Aan de 55ste minuut werd een staal hard schot van De Breucker niet goed gekeerd door ite doelman Ferket en stond D: Bcleyr daar om in te duvur Excelsior bleef vanaf dat ment bijzonder uitdrukkfi? het overwicht afdwingen a kreeg aan de 75ste minuut ooi loon naar werken omdat li Janssens op dat moment scte terend slalomde en dan nog beheerst naast de lokak goallic binnenschoof. Git» Franckaert geraakte kort datf na alleen door en leverde en voorzet af waarop doeln* Mark Bosman zich hopelw verkeek, Mark deinsde imfflte achteruit en sloeg tot overnuï van ramp het leder in eigf1 doel. Daarmee kwam de thai! ploeg wel erg goed weg temt* Mark De Breucker aan 82ste minuut nog eventjes spankracht terugbracht nul een formidabele spetter. E«» voor tijd raakte Dirk Kiw overigens ook nog eens allf® voor de Klingsc muit maar hl schoot in laatste instantie tfr gen de doelman op. Door deze wat fortuinlijk overwinning houdt Klinge aan gang zijnde overwinning*' lijn aan en stoot zowaar dW naar de vierde plaats in rangschikking. Dit kan niet ge zegd van Excelsior dat na t*? overwinningen buitenshuis t de middenmoot blijft hangt» na deze voor hen minder gt- lukkige beurt. Na de rus Meisje 1. De 2. Gr, l Dh De i- Du Meisje 1. Dt, 2. Va 1 Di, 4. De 5. He Meisji 1. Va 2. Sa, J. Dl 4. Rc 5. lh Meisj l. Ht 2 Vi l Vt

De Voorpost | 1983 | | pagina 28